Cadeau belangrijker dan het blac GESPREK VAN DE DAG 'Parelvisser' in Zutphen Vondelpark heeft grootste 'romantiekdichtheid' De hond op het plein j£ Zesde bruid voor 80-jarige Heijboer dinsdag 9 MAART 2G DAGELIJKS LEVEN O HE-ME-iP/Mft HESBEW WE PE, t?o*lpSGEK." MENSELIJK De zanger en gitarist ERIC CLAPTON laat op 24 ju ni 56 van zijn mooiste GITAREN VEILEN bij Chris tie's in New York. De opbrengst van de veiling gaat naar het Crossroads Centre op Antigua, dat drugs verslaafden en hun familieleden helpt. „Ik houd al leen de gitaren die ik nodig heb om te werken", zo citeerde Christie's de rocker. Vijf jaar geleden, ook op 24 juni, zijn al ongeveer honderd gitaren van Clapton geveild. Die brachten ruim 5 miljoen dollar op en ook dat geld kwam ten goede aan drugsver slaafden. Op de veiling komen ook gitaren onder de hamer van vrienden van Clapton, onder wie Pete Townshend van de Who, Brian May van Queen, J.J. Caleen B.B. King. Foto: AP CAMILLA PARKER-BOWLES, de vriendin van de Britse kroonprins CHARLES, heeft zondag een blik sembezoek gebracht aan de TEFAF- BEURS in Maastricht. De kunst- en antiekbeurs, die prominente perso nen uit tal van landen naar Limburg lokt, mocht het hoge bezoek aan het einde van de morgen verwelkomen. Camilla, zo liet een woordvoerster van de Tefaf weten, bezocht de beurs niet voor een speciale aan koop, maar wenste zich er 'alge meen te oriënteren'. Rond het mid daguur verliet de Britse gast de beurs weer om bij privé-relaties in Maastricht te lunchen. Camilla, die met een privé-vliegtuigje uit Londen was komen overvliegen, vertrok 's avonds rond half acht weer vanaf vliegveld Beek naar Londen. Een fan heeft bijna 3500 EURO be taald voor een HAAR van Beatles' muzikant JOHN LENNON. De man uit Hongkong sloeg zijn slag op een veiling in de Noord-Spaanse stad Gerona. Het haartje is volgens de or ganisator van de veiling, die het nieuws gisteren bekendmaakte, het duurste ter wereld. Lennon had de haar op 26 augustus 1964 in de Amerikaanse stad Denver uit zijn hoofd getrokken en aan een bewon deraar gegeven. Britse experts ga randeren de echtheid. De fan zou 10.000 euro over hebben gehad voor de haar van de in 1980 ver moorde Lennon. Gelukkig voor hem trok de andere bieder, een Spaanse kapper met een kappersmuseum, zich bij een bedrag van 3000 euro uit de strijd terug. De Zwitserse politie adviseert automobilisten richting Benelux via Frankrijk te rijden. Het verkeer kan op die manier de kilometerslange FILES aan de GREN ZEN MET DUITSLAND mijden. De rijen ontstaan omdat sinds afgelopen week einde de afhandeling aan de grenzen veel langer duurt. Zwitserland reageerde gisteren ontstemd op het Duitse besluit om de controles te verscherpen. Vol gens de Duitse grenspolitie moet de grens met Zwitserland gewoon als buiten grens van de Europese Unie worden beschouwd. De controlepraktijken zijn aan de wetten aangepast, aldus de politie. Zwitserse media vermoeden echter dat het een Duits koekje van eigen deeg betreft voor de onbuigzame houding van Bern bij de door Berlijn gewenste versoepeling van het bankgeheim. Of hij daadwerkelijk 'goud' in han den heeft moet nog blijken tijdens een bezoekje aan een juwelier. Zeker is dat Gert Barelds uit Zutphen afge lopen weekeinde tijdens het verorbe ren van een gebakken mossel een opmerkelijke ontdekking heeft ge daan. Barelds (56) kocht zaterdag middag zijn vis op de Zutphense markt. Ditmaal nam hij voor directe consumptie ook een portie gebakken Harry Chapman Vergaderwet: zeg niets vóór de vergadering halfweg is, dan denken ze datje intelligent bent mosselen mee. Bij het eten daarvan stuitten zijn tanden plots op iets hards. Mogelijk is het voorwerp dat Barelds uit zijn mond haalde een bij zondere zwarte parel. Een speur tocht op internet leert dat er in sep tember 1999 een soortgelijke vondst is gedaan door de familie Van der Mee uit Lelystad. Een juwelier stelde toen vast dat het een 'zeer zeldzaam' exemplaar betrof. Ongeacht het oordeel van de juwe lier en de mogelijke verkoopwaarde denkt Barelds er niet aan zijn klei nood van de hand te doen. „Ik ga hem natuurlijk niet verkopen. Zoiets maak je toch nooit meer mee?" De Zutphenaar wil de parel in een ket ting laten verwerken. „Het is moge lijk een druppelparel. Met een liniaal heb ik hem opgemeten. Hij is zo'n zeven millimeter lang en vijf milli meter breed. In de parel zitten twee kleine, witte oogjes. Echt heel bijzon der." gpd Het Vondelpark in Amsterdam is verre weg de meest romantische plek van Amsterdam. Bijna een kwart van de Amsterdammers denkt aan een bijzon der moment in zijn liefdesleven als hij het park doorkruist. Op de tweede en derde plaats staan het Leidseplein en de Prinsengracht. In het westelijk ha vengebied, Nieuw-West en het aller duurste deel van Amsterdam-Zuid is in romantisch opzicht daarentegen hele maal niets te beleven. Dat is gisteren gebleken uit een liefdes- onderzoek van het maandblad Ons Am sterdam en het Amsterdamse Bureau voor Onderzoek en Statistiek. Bijna zes honderd Amsterdammers en oud-Am sterdammers gaven hun favoriete lief desplekjes van de laatste halve eeuw door. Romantiek in de hoofdstad is steeds minder een eenzijdige aangelegenheid van de binnenstad, blijkt uit het onder zoek. Het oostelijk havengebied, IJburg en de dijkdorpen in Amsterdam-Noord rukken op als feeërieke plaatsen. De Theemsweg, de onlangs gesloten tip pelzone in het havengebied, werd door niemand genoemd. Verder blijkt dat de grachten het juist in de winter goed doen, waarbij de onder vraagden het liefst ook een laagje sneeuw op straat zien liggen. Het meest vertellen de Amsterdammers over hun eerste zoenen. Wat er verder voor op windends gebeurde, houdt een groot deel van de ondervraagden het liefst voor zichzelf. In het maartnummer van Ons Amster dam, dat morgen verschijnt, is aan de hand van het onderzoek een liefdes- kaart van Amsterdam opgenomen. Op de kaart is de 'romantiekdichtheid' aan gegeven. anp i j 'Wil jij jezelf eens echt verwennen? Neem dan nü een abonnement, want dan krijg je niet alleen elke week Yes in de bus, maar ook wordt de Blue Twig (onherkenbaar verpakt) naar je opgestuurd'. Met een beetje geluk kreeg je der tig jaar geleden een pen bij een abonnement op een vrouwen blad. Deze week wordt een nieu we Yes-lezeres verwelkomd met een vibrator. Viva deelt Bosch boormachines uit, en mannen blad Maxim trakteert op een dure boxershort met bijpassend T- shirt. Het kan niet op, en het kan niet gek genoeg in de tijdschrift- enscene. „Je komt er niet meer met een ca deautje van tien euro. En je moet met de tijd meegaan", verduide lijkt 'jonge-vrouwenblad' Yes. Het idee om een vibrator weg te ge ven, is overigens niet nieuw. Viva zette de trend in 1992 al in en her haalt de aanbieding ('wegens groot succes') jaarlijks. Toch ont stond er onlangs een kleine rel, omdat Yes-lezeressen te jong zou den zijn voor een vibrator. Yes be strijdt dat. „Wij schrijven voor vrouwen van 18 tot 24. Bovendien kunnen ze ook kiezen voor par fum of een geldkorting." Het welkomstgeschenk moet steeds luxer en extravaganter zijn, wil een blad potentiële abonnees 'Boormachine en vibrator lopen als een trein' kunnen wegkapen bij andere bla den. En dat is noodzaak in deze tijden van inzakkende oplages. „Het cadeautje trekt ze over de streep", benadrukt Carmen Zuid- ema van vrouwenglossy Strictly. „Als ze een onbeduidend schaal tje krijgen, gaan ze op zoek naar een ander blad met een mooier cadeau." Ook Strictly geeft vibra tors weg. Een trend? „De Jane loopt gewoon heel goed." Het blad sloeg er laatst honderd in en die zijn al bijna op. Maar ook spij kerjasjes, krultangen, sieraden en geurtjes lokken extra abonnees. „Je moet jezelf doorlopend onder scheiden van andere bladen", weet ook Stephanie Bakker van Viva. Het blad stunt deze week met een Bosch-boormachine van opgeveer tachtig euro. „Viva- vrouwen zijn zelfstandig, stoer en jopg. Die kunnen zelf heus wel er gens een schroef inboren." De boormachine loopt dan ook als een trein. Net als de Viva-vibrator. Het succes zit hem in de bezor ging, denkt Stephanie Bakker. „Je hoeft er niet voor naar de winkel. Die drempel is toch nog steeds hoog." Carmen Zuidema van Strictly denkt dat het vrouwen vooral aanspreekt omdaii baanbrekend cadeau is. f mannenblad zou een de| erotische gadget niet wel vindt ze. „Dan wordt het] plat. Voor vrouwen is hef oorbrekend." David Vermeulen van nenglossy' Maxim is heti eens. „Dat past niet bij ling van ons blad. liever klanten met luchtjes, spijkerbroeken! boxershort. Toch mag he ook weer niet té groot zijj loop je het gevaar dat ah van blad naar blad gaani om die dure cadeau's bic halen. En dat willen de b( kers ook weer niet. j 1." Maxi? et zonnet1 jroekenf Lichaam ven? acteur-schrijd Spalding Gr^ gevonden 1 Het lichaam van de Amef acteur-toneelschrijver Sjf Gray, die sinds twee ma# werd vermist, is zondag in de East River in New V doodsoorzaak moet nogf' vastgesteld, maar er won dacht aan zelfmoord. Gr^ aan depressies en deed iit een zelfmoordpoging. Hll Gray speelde in 38 films,' The Killing Fields (1984) I Stories (1986) de beken# Ook schreef hij een reeks] grafische toneelmonologf' Swimming to Cambodia,f1 deeltelijk over zijn rol in 6 ling Fields ging. Gray mal1 jaren voor hij in 2002 prffi van een brug in zijn woof- New York te springen geiA heim van dat hij overwoq moord te plegen, net zoa moeder dat in 1967 op 52| leeftijd deed. Hij werd op ari voor het laatst gezienB pont van Staten Island, t vrouw, Kathleen Russo, i al bang te zijn dat hij vanv was gesprongen, ap e p De heetste dag van het jaar. Elisabeth, Jan en ik sjouwen alle benodigdheden voor een voorstelling vier lange steile trappen af, het oude schoolplein over, door de poort naar de straat. Minimaal vijf re tourtjes per persoon. Op het binnenplein loopt een hond, die vindt dat wij zijn territorium schenden. Of zoiets. Veel blaffen en opspringen. Het bazinnetje steekt haar hoofd uit het raam. Of wij de poort steeds netjes achter ons dicht kunnen doen, anders zou hond weg kunnen lopen. Zij wil dus dat wij elke keer alles in onze handen op de grond leggen, de poort openen, onze spullen oppakken, alles aan de andere kant op straat leggen, de poortsluiten, alles weer oppakken en in de auto verderop leggen. Onze suggestie is dat zij wellicht de hond even zou kun nen binnenhalen. Ze zegt niets terug en blijft met een lege blik uit haar raam hangen, om de hond bij de open poort weg te kunnen commanderen. De hond wordt bij iedere passage ondernemender, ruikt mijn angstzweet en zet de zoveelste blaf grom mende schijnaanval in. Ik zwaai een Albert-Heijn tas tegen de hond aan om af te weren. Dit is voor ba zinnetje de druppel. 'Je slaat toch ook geen kinde Jubelend is hij. Compleet in de wolken. Vol trots vertelt Anton Heijboer over zijn nieuwe bruid. Zijn zesde. „Ze heet Hanny en is een parel." Ook Maria, Lotti, Marike, Joke en Petra (de andere mevrouwen Heijboer) hebben Hanny in de armen gesloten. „Geestelijk zijn we helemaal één." Een leven lang omringd door kunst. Vijf vrou wen die al onvoorwaardelijk voor hem kozen. Een koninklijke onderscheiding. En in februari in blakende gezondheid 80 jaar geworden. Wat kon er nog meer bijdragen aan het geluk van Anton Heijboer uit Den lip? Een zesde bruid, dus. „Hanny is geen gewone vrouw", zegt Heijboer. „Daarom ben ik zo smoorver liefd. Drie jaar geleden kwam ze voor het eerst bij ons langs. Het klikte enorm. Ze is ook zo knap, van binnen en van buiten. Drie jaar heeft ze erover gedaan om helemaal te worden zoals mijn andere vrouwen. Nu is ze één van hen. Maar tegelijk blijven ze alle zes trouw aan hun eigen karakter. Dat is juist hun aantrek kingskracht." Hanny is de jongste Heijboer- bruid. Ze heeft een Indonesische vader en Ne derlandse moeder en is zelf in Australië opge groeid. Hanny werkt in een revalidatiecen trum in Amsterdam. „Daar draait ze de zwaar ste diensten", zegt Heijboer. „Ze verdiepte zich in de psychologie, zodat ze ons allemaal feilloos aanvoelt." Vier Heijboer-bruiden wo nen en werken bij de kunstenaar en zijn veer tien honden in zijn schuren. Bruid Petra woont aan de overkant waar ze haar kunst winkeltje runt. Hanny houdt voorlopig haar eigen huis in Wormer aan. „Maar ze is zo veel mogelijk bij ons omdat we haar emoties en ge voel samen willen delen. Het is toch heerlijk als anderen je zorgen overnemen? Daarom weten we nu al dat we voor altijd samen blij ven. Voor altijd, voor eeuwig." Jan Vriend rs Middel tegen" reizigersdiarr" aj Britse onderzoekers zeggii voortgang te hebben gebp het onderzoek naar een rii dat beschermt tegen reizel ree. Een effectief vaccin binnen een jaar op de Eij markt kunnen zijn. Elk j< i ben miljoenen toeristen I diarree als ze op reis zijng| warmere landen. Het gas drankje dat drie maandel - scherming biedt tegen dft Belly' of 'Montezuma's Ver zoals reizigersdiarree oola wordt genoemd, anp ar ren', stamelt ze, tussen woede en tranen. Wel haalt ze de hond binnen. Nu wil het geval dat ik een paar maanden later in hetzelfde gebouw mijn intrek nam, bij vriend Jan. Hoe banger ik werd, des te aan vallender de hond. Hij kwam altijd van links, ik zorgde dat ik altijd mijn fiets aan de linkerkant had. Anders durfde ik niet. Gebeten ben ik nooit, eerlijk is eerlijk. Maar elke keer stak ik angstiger de sleutel in het buitenslot. Hoorde ik het begin van een blaf, ik blafte terug. Tegen hond, maar indirect ook tegen bazinnetje natuurlijk. Uiteindelijk blafte ik recht streeks tegen haar al dan niet geopende raam. De gesprekken waren kort, ik deed ze in de loop. Bij andere mensen deed de hond dat nooit, zei ze. Ten tweede kon je er ook op een normale manier over praten. Toch? Mijn idee was dat de hond misschien aan een touw vastgemaakt kon worden, of binnen gehouden. Intussen deed ik navraag. Ook toneel schrijver Don D. bleek bang voor de hond te zijn. Hij meed zelfs zijn werkplek. De computerjongens bene den waren ook niet bijster gecharmeerd van de ma nier waarop de hond hun klanten ontving. De vriendin van hondenbazin, door mij in vertwijfeling aangesproken, ergerde zich niet aan de hond, wél aan al de mensen die juist haar daar steeds op aan spraken. Kon men dat niet met het bazinnetje zelf doen? Daar kon je toch gewoon normaal over pra ten, met elkaar? De situatie leek hopeloos. Toen de hond ook mijn dochter van zeven omver liep en haar verwensingen toeblafte, wist ik dat ik no, maar tivee keuzes had. Of pepperspray en een stok met spijkers, of vol begrip het bazinnetje om hulp en goede raad vragen. Dieper ben ik zelden door de knieën gegaan, maar het luk te. Hond ging standaard aan een touw. Dankzij de innerlijk rust die ik zo kon opbouwen werd ook de hond kalmer. Dinsdag deed ik de poort open, zag linksachter de ver trouwde zwarte schim, maar het bleef stil. Ik liep naar mijn deur zonder een enkele keer adem te halenrStilte. En het fijnste: bazinnetje kwam niet naar buiten om mij uit te leggen dat ik best wat eerder naar haar had mogen luisteren. En zo is toch alles goed gekomen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2