GESPREK VAN DE DAG Bolly, stolly en beehives op Ab Fab-fees Meike eerste Idols-afvaller: 'Gewoon niet goed genoeg' Schoonheid en gezondheid fuseren op beautybeurs maandag 8 MAART 200 DAGELIJKS LEVEN MENSELIJK Jorginho Guinle, de beroemdste PLAYBOY van BRAZILIË, is vrijdag in Rio OVERLEDEN. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De versierder van vrouwen als Marilyn Monroe, Romy Schneider, Jane Mansfield, Kim Novak en Rita Hay- worth is 88 jaar geworden. Guinle had donderdag het ziekenhuis in Ipanema verlaten nadat hij had geweigerd zich te laten opereren aan de buikaorta. Hij wilde sterven in een kamer van het luxueuze hotel Copacabana Palace, dat zijn familie in 1923-bouwde. Als afstammeling van een Franse zakenfamilie had Guinle op zijn 20ste jaar een fortuin geërfd van honderden miljoenen dollars, die hij er allemaal doorheen heeft gejaagd. Op zijn 85ste ging hij uit geldgebrek voor het eerst in zijn leven op zoek naar een baan. RUDI CARRELL heeft gisteren de Duitse Till-Eulenspiegel-SATIREPREIS ge kregen. De cultuurvereniging Freizeit 2000 kende de 69-jarige Nederlander de prijs toe voor zijn 'levenswerk'. Carrell werkt sinds 1964 in Duitsland, waar hij de verpersoonlijking werd van de tv-show. Met programma's als Am Laufenden Band en Der Rudi Carrell Show wist Carrell tientallen miljoenen mensen aan de buis te kluisteren. Hij stopte ruim een jaar geleden met presenteren. VPRO trekt volle zaal met voorvertoning nieuw seizoen televisie-serie Pigmentvlekken verwijderen volgens een speciale methode. Foto: ANP Poepiebruin in luttele seconden, rimpelcorrec ties maar dan biologisch verantwoord, de in nerlijke verzuring neutraliseren, de huid ont- giftigen en de tandjes opsieren met tandkristal- len. Niet alleen de maatschappij, maar ook de mens is steeds sneller maakbaar. Ze weten het allemaal te vertellen op de beurs voor schoon heidsspecialisten in Utrecht. „Mevrouw, dit is zo ge-wel-dig. Als je effe naar een trouwerij moet, heb je binnen een paar se conden een heerlijk bruine teint", roept de standhouder van Poepiebrown. Hij pikt een dame uit het publiek. Ze lacht onzeker naar de anderen, maar wil dolgraag proefkonijn zijn. Via de airbrush-techniek spuit mister Poepie brown de vloeistof op gezicht en hals. En in derdaad, de dame kleurt alsof de zon haar ste vig heeft omhelsd. Het airbrushsetje, inclusief compressor en twee literflessen bruin spul, is te koop voor 699 euro. „Wie nog meer?" Behalve Poepiebrown komen er steeds meer schoonheidsproducten op de markt die ook modellen gebruiken tijdens hun fotosessies. De schoonheidsspecialist is dan ook meer ge worden dan alleen maar een crèmesmeerder. „De laatste jaren is de markt van schoonheids specialisten sterk geprofessionaliseerd", zegt directeur Duco J. van Keimpema van Care Cos metics uit Heinenoord. „Het is meer 'well being' geworden. Als je vroeger naar de schoonheidsspecialist ging, moest je door het wasgoed dat hing te drogen naar zolder waar dan een speciaal kamertje was ingericht. Nu zijn het echte beautysalons geworden." De beurs voor schoonheidsspecialisten laat zien dat schoonheid niet alleen maakbaar is met crèmepjes. Al beloven die het beste resul taat: die mooie strakke, jong lijkende huid. Maar de huid vraagt meer om strak te blijven. „Het is heel simpel", zegt standhoudstei nah die haar smeerseltjes laat aanprijzeij Viola Holt. „De boer ploegt ook zijn land het te onderhouden. Waarom zou een nj zijn huid dan niet onderhouden en het A toe eens lekker laten bewerken en masse Toch komt schoonheid van binnenuit, m Heidi Lammers van gezondheids-, cursu verkoopcentrum De Zonnevlecht uit Buj „Wij pakken de schoonheid van binnenï De buitenkant is immers de reflectie vaij innerlijke." Volgens haar collega, die er schiet, draait alles om voeding, straling a stress. Het lichaam moet je volgens De 2 vlecht soms ontslakken en ontzuren en de mineralen aan toevoegen. Dan komti weer in balans. Is die balans er niet dan i zich dat bij vrouwen in cellulite en bij m in haaruitval. Om de 'kwalijke zaken' te meten is er de! tensor, een instrument, dat lijkt op een (j antenne, die de energetische trillingen e) ties in het lichaam meet. Zo komt de mei weten wat je het beste kunt laten staan. zegt de medewerker van De Zonnevlechj de biotensor: „jammie, jammie, jij eet wi schijnlijk te graag varkensvlees." Zo slaat meter ook uit bij tarwezetmeel, maïs eni olie. Zelfs een boterham met bijenhonin; wordt afgeraden door de moderne wictii der. Cosmetica blijven weliswaar nummer efi de maakbare schoonheid, maar er komti meer om de klant tevreden te stellen. Scl heid en gezondheid fuseren op de Beaut de Special die tot en met vandaag duurd| blijft is het doel, weet Marijan van Kolk V Havenco uit Den Bosch: „Iedereen wil oj worden, maar niemand wil oud lijken." 1 Broekenfonds Hij is nauwelijks twee stappen over de drempel als zijn gezicht een jammerlijke trek krijgt. „O", kreunt hij, met één hand aan de kapstok, „dit is de laatste dag van mijn leven". Ik kijk hem aan, op zoek naar sporen van de knokkelkoorts of een andere levensbe dreigende ziekte. Dan gaan mijn ogen naar omlaag. Een borstwond dan, bij het oversteken opgelopen in een botsing met een auto? Nog lager, moet ik. Hij trekt zijn broekspijp op, om een bloederige schaafwond op zijn knie te laten zien. Maar daar zit niet de echte pijn. Die zit in de enorme winkelhaak in zijn broek, die pal boven de wond prijkt. „Het is woensdag, dus dat is de derde keer deze week", stel ik nuchter vast. Ik ben dan ook niet degene die hij vreest: overeen paar uur komt zijn moeder thuis. De kranten worden al wekenlang beheerst door de ho ge kosten voor schoolgaande kinderen. Een gezin is per middelbare scholier elk jaar zo'n duizend euro kwijt, tientallen procenten meer dan een paar jaar ge leden. Grote boosdoeners zijn de uitgevers van school boeken, die hun monopoliepositie misbruiken door woekerprijzen voor hun handel te vragen. Onze doch ter gaat na de zomer pas naar de middelbare school. De schoolboeken hebben we nog tegoed. Het zijn de schoolbroeken die momenteel de grootste kostenpost vormen. Voorde oorzaken van een schoolbroek-met-winkel haak verwijst onze zoon altijd naar van buiten ko mend onheil. Dit keer had ene Jesse -zomaar in het algemeen, vermoed ik- gevraagd wie hem zou kun nen pakken op het schoolplein. Maar de basis voor een doorgesleten knie wordt vaak al binnenshuis ge legd. De fase van kruipen die hij als baby heeft overge slagen, haalt hij op 7-jarige leeftijd dubbel en dwars in. Hij kruipt als een wilde met alles wat hij eigen handig van wielen voorziet door het huis, waarmee hij de stof van zijn broek voorbewerkt om bij elke sim pele buiteling volledig open te breken. In de loop van het schooljaar is de werkkamer bij ons opzolder veranderd in zo'n vroegnegentiende-eeuwse kleermakerij. De ene dag worden er kontzakken los getarnd en als kniestukken op broeken gezet. In een volgend stadium (meestal een dag later) komen er stoffen afbeeldingen op de nieuwste gaten. En weer een dag later kan de broek dan alsnog in de vuilnis bak. Acht Brabantse scholen hebben de handen ineen ge slagen om de kosten voor schoolboeken omlaag te brengen. Ze willen uitgevers onder druk zetten en kor tingen van tien tot vijftien procent bedingen. Op an dere scholen is er een schoolboekenfonds. Voor de ou ders van middelbare scholieren zal dit wel enig soe laas bieden. Maar waar blijft het schoolbroekenfonds voor ouders met jongetjes op de basisschool? Kan er per schoolvereniging niet gezamenlijk worden inge kocht bij Hennes Mauritz? En waar blijft in dit land VoIGENOE- WEEK MOET /K _0)E fWiOEfZE- WITHOOPER. J Z-lEN IN TE PAkKBh!Gf\ JE PAN AlSJB0UEff WEEK MEÉ De Amerikaanse musicus DAVID CROSBY, medeoprichter van de bands de Byrds en Crosby, Stills, Nash and Young, is gisteren op een borgtocht van 3.500 dollar vrijgela ten na zijn ARRESTATIE op zaterdag in New York. Hij moet op 19 mei voorkomen. De 62-jarige artiest werd ingerekend in een hotel aan Broadway toen hij daar te rugkwam omdat hij een tas op zijn kamer had laten liggen. In die tas had een mede werker van het hotel op zoek naar een aan wijzing over de eigenaar marihuana, een pistool, munitie en twee messen gevon den. Het hotel bracht de politie op de hoogte. In 1985 en '86 zat Crosby bijna een jaar in de cel wegens overtreding van de drugswet. De straf werd later in hoger beroep ongedaan gemaakt. In 1994 werd bij de zanger hepatitis-C vastgesteld. Hij werd ernstig ziek en knapte pas weer op na een levertransplantatie. Foto: EPA De buren van een Keniaanse man die zich al tien jaar niet had gewassen, kregen zo genoeg van destank, dat ze de VIEZERIK overvielen, vastbonden en een stevige WASBEURT gaven. Het kostte de dorpelingen vier uur om de man schoon te krijgen. Hij moest zelfs met zand worden 'gescrubd' om de dikke laag vuil die zich op zijn lichaam had ge vormd er af te krijgen. Het 52-ja- rige slachtoffer nam zijn buren de wasactie niet kwalijk. Achter af beloofde hij zich voortaan ie dere dag te wassen. Nu hij de frisheid zelve is, hoopt hij ook een vrouw te vinden. De Spanjaard Joan Riudavets is vrijdag op 114-JARIGE leeftijd in zijn huis in Es Migjorn Gran op het Spaanse eiland Menorca OVERLEDEN. Volgens het Guinness Book of World Re cords was hij sinds oktober vo rig jaar, toen een 114-jarige Ja panner overleed, 's werelds oudste man. De op 15 decem ber 1889 geboren Riudavets, schoenmaker van beroep, heeft zijn hele leven in Es Migjorn Gran gewoond. Hij woonde nog thuis, samen met zijn dochter Paca. Hij genoot een uitsteken de gezondheid. Toen hij al over de 100 was placht hij nog re gelmatig een eindje te fietsen. flink last van spanningen, maar zaterdag spande de kroon. De verrichtingen van de tien finalisten trokken za terdagavond 2,3 miljoen kijkers. Aan het einde van de avond stemden onge veer 170.000 mensen op hun favoriet voor negen tig eurocent per stem, leerde een vluchtige blik achter de scher men op de stemcomputers van Idols. Een officiële bevestiging daarvan wil RTL 4 niet geven, want uit concurrentie- overwegingen worden geen medede lingen gedaan over het stemgedrag van de kijkers. Afgaand op de stem ming onder de 1.400 mensen die bij de show aanwezig waren, gaat deze finale van Idols op de vorige lijken. In plaats van Hind vorig jaar is er dit jaar Marlies als populaire vrouw. Waren het vorig jaar de mannen Jim en Jamai die om de eer streden, dit jaar zijn het Robin en Boris, met Eric als goede derde, gpd Bij het binnengaan van de filmzaal verzwikt de ongeveer twee meter lange man bijna zijn enkel. Het valt ook niet mee om op palen van naaldhakken te lopen, met een op: zichtige bontjas aan en een toren van platinablond haar op je hoofd. En hij is niet de enige. De Amster damse bioscoop Het Ketelhuis hield gistermiddag het midden tus sen een verkleedfeest, een traves tieshow en een carnavalspartijtje. De VPRO hield zondagmiddag een marathonvertoning van alle acht de nieuwe afleveringen van Absolutely Fabulous, de hilarische Britse tv-serie over pr-agent Edina Monsoon (Jennifer Saunders) en haar vriendin, 'bitch fashionista' Patsy Stone (Joanna Lumley). De twee zuipen, roken, spuiten en slikken bij de vleet en maken Edi- na's brave en verantwoorde doch ter Saffy het leven meer dan zuur. De VPRO zendt de nieuwe afleve ringen van Absolutely Fabulous vanaf 24 maart uit. Via de gids en internet riep de omroep liefheb bers op zich te verkleden als het duo en foto's op te sturen, en daar werd massaal op gereageerd. Geheel in stijl is er 'bolly' (Bolin- ger champagne) en '51011/ (Stoly- chnaya wodka). Er zijn oesters en bijna iedereen draagt een tas mee van een designerlabel. Patsy en Edina volgen immers iedere mo degril en trend, en geld heeft het aartsluie duo uit 'Ab Fab' in over vloed. Door het hele gebouw klinkt hun lijfkreet 'sweetie dar ling' en in de zaal wordt meege zongen, gejoeld, geschreeuwd en vooral heel veel gelachen. Aan het eind van de marathon is er ook nog een verkiezing van de beste look-a-likes. Turkse zegswijze Alleen door zijn hoofd te offeren verovert men een hart De Ab Fab-voorvertoning hield gisteren het midden tussen een verkleedfeestje, een travestieshow en een carnavalspartijtje. I De Patsy's en Edina's zijn uit alle hoeken van het land gekomen. Zo zijn Pascale en Inge al om half ne gen 's ochtends in Maastricht op de trein gestapt om er op tijd bij te kunnen zijn. Pascale draagt een enorme hoed en een lange jas van roze kunstbont op een al even ro ze met paarse wijd uitlopende broek die zo uit Edina's kleding kast had kunnen komen. Op Inge's hoofd prijkt de typeren de 'beehive' van Patsy. Het blijft de hele dag keurig in model, en dat kunnen niet alle Patsy's zeggen. Haar geheim: „Er zit een toiletrol onder mijn pruik. Het weegt niets en het houdt al dat haar prima overeind". De twee vriendinnen liepen vorig jaar met carnaval al zo uitgedost en met een winkelkar vol cham pagneflessen door Maastricht, en stuurden meteen een foto naar de VPRO toen die in de gids een op roep deed. Ze vinden Ab Fab alle bei fantastisch. „Patsy en Edina zijn types die alles doen waar ze zin in hebben. Dat vind ik gewel dig", zegt Inge. Pascale: „En ze zeggen van ons tweetjes ook vaak dat wij een beetje op ze lijken". De vriendinnen vinden vooral Jo anna Lumley als Patsy super. „Het is toch mooi. Voor deze serie was ze een uitgerangeerd model dat ooit een rolletje in De Wrekers speelde. Dit heeft haar leven ge maakt", vindt Pascale. Hagar uit Amsterdam heeft zich als enige verkleed als Bubbles, de volstrekt vreemde en onbegrijpe lijk pratende assistente van Edina. Ze is er met vriendin Marije, een van de weinige Patsy's die haar ei gen haar heeft gebruikt voor de bijenkorf op haar hoofd. Een der de vriendin zou Edina zijn, maar zij moest het laten afweten omdat ze 'vreselijk in scheiding' ligt. „Ze had zich een beetje te goed inge-1 leefd", zegt Marije. Ze zijn fans van het eerste uur, en daarom hebben ze de nieuwe se rie ook al grotendeels op de gevolgd. Ze zijn er vooral va het sfeertje. Hagar: „Ab fab! volstrekt over the top, zo af distisch. Dat vind ik er heti aan. En bovendien wordt ei nog waanzinnig goed geacij Marije, zelf overigens nog g dertig, vindt Patsy 'een fant rolmodel'. „Ze laat zien datl vrouw ook leuk oud kunt vy Ik denk dat ik zelf tot mijn n ste ga stoppen met roken, e daarna word ik gewoon Paï ga ik alles doen wat verbodi Geweldig lijkt me dat. Patrick van den Hurk de invoering van het schooluniform? Mijn vrouw heeftal een model op het oog. Zo'n lichtgevend oranje pak als de vuilnismannen bij ons in het dorp dragen, dat lijkt haar wel wat. Omdat hij weet wat een gruwelijke hekel zijn moeder aan de naaimachine heeft -en hij zich haar belofte herinnert dat zij hem ver moordt, als hij deze week weer met een gat in zijn broek thuis komt- trekt mijn zoon later aan tafel zijn meest dramatische ge zicht. „Mama gaat me doden", zegt hij tegen z'n zus. „Nee hoor", beurt die hem op. „Dat doet ze maandag pas. Als ze je rapport ziet. Weer later krijgt hij zijn moeder, die aan het werk is, aan de telefoon. Hij haalt even diep adem. „Ik moet je iets heel vreselijks tellen."En na een met veel 'en toens' en 'ik kon er echt niks aan doen'gelardeerd re laas, vraagt hij: „Ga je me nu vermoor den?" „Ja, op een hele erge manier. Ik zuig al je bloed eruit, maal je botten fijn en gooi je velletje in de grijze vuilnisbak." Verder is het wel een lief mens. Reageren? column@dickvanderplas.nl Niet goed genoeg en onvol doende ervaring. Logisch dus dat ze niet door is naar de volgende finale ronde van Idols, zegt Meike zelf. De 22-jarige Pabo-studente uit Was senaar viel zaterdag avond als eerste Analis te af bij het tv-pro- gramma Idols. Wat Meike de das om deed, waren haar niet te bedwin gen zenuwen. Die slaan op fQ haar stem en zo kan het dat de jury haar al regel matig heeft bestempeld als 'niet de beste zangeres'. Al eerder had ze

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2