TOP terug in korfbalwalhalla SPORT 8 Tempo neemt met een overwinning afscheid van de eerste klasse, Grasshoppers blijft stijgen tot verbazir van alles en iederec Ruime nederlaag Scylla komt mooi uit voor Treffers Leython geeft zich over volleybal - Aspasia boekte een belangrijke zege op Sovicos: 2- 3. De ploeg van trainer René Leeflang blijft daardoor ver van de rode streep. „We wilden So vicos onder ons houden. We hebben nog een lastig pro gramma, de punten waren daarom belangrijk." Na een wisselende wedstrijd moest de vijfde set de beslissing brengen. Die ging met 11-15 naar de ploeg uit Hazerswoude. Leython heeft zich neergelegd bij de degradatie uit de tweede divisie na de 3-1 nederlaag te gen Rijnmond. Zonder Mare Stronkhorst en Christophe George als invaller won Ley thon alleen de derde set. Weer titel voor Heddy Boers tennis - Heddy Boers heeft voor de vierde maal op rij het indoor toernooi van tennisclub De Ke gel in Amstelveen op haar naam geschreven. In de eind strijd maakte de Unicumse ge hakt van voormalig A-speelster Stephanie Kuiper, die maar een enkele game verzamelde. LUSVwint schermevenement schermen - De degenschermers van LUSV hebben het afgelo pen weekeinde een internatio naal evenement in Utrecht, het zogeheten Dom-toemooi, ge wonnen. In een veld van zes tien teams was de Leidse stu dentenequipe onder leiding van Robb van Winden de beste. Door dit resultaat neemt LUSV de leiding in de tussenstand van de landelijke clubranglijst. Ferry den Elzen wint regiotitel wielrennen - Ferry den Elzen heeft gisteren de elitewedstrijd van de Haagse regiokampioen schappen gewonnen. De Noordwijkerhouter klopte Jo- han Berk in de sprint De ren ner uit Koudekerk werd wel eerste bij de beloften. Bij de A- amateurs ging de zege naar Pe ter van de Reep uit Hillegom, voor zijn broer Gerben. The Bassets simpel langs URC: 78-5 rugby - Met uitzondering van de openingsfase was The Bas sets op eigen veld heer en meester tegen de Utrechtse Rugby Club (URC). Na een 5-5 tussenstand was het gedaan met de Utrechters. De thuis club kon aan het doelsaldo werken. Rutger van der Pol werd met drie vijfpunters op rij topscorer bij The Bassets. „De uitslag is nog aan de lage kant gebleven, omdat iedereen wilde scoren", zei aanvoerder Rob van der Heiden. Benauwde zege voor Foreholte handbal - Foreholte houdt van spanning. Een week voor de be slissende wedstrijd tegen kop loper Ventura verspeelden de Voorhoutse handbalsters giste ren al bijna hun laatste kans op de titel in de hoofdklasse B. Pas in de tweede helft stelde Fore holte in de eigen sporthal De Gaasbak orde op zaken: 17-14. Hermes kon ongehinderd een 9-5 voorsprong nemen. Dat de ploeg van Elly Spreeuw halver wege slechts met 11-9 achter stond, was vooral de verdienste van Esther Hoek, die braaf haar strafworpen benutte. Doelvrouw Anita Reumann en de lichtgeblesseerde schutter Helga Janson kwamen pas in het tweede bedrijf op dreef. Janson hielp de thuisclub aan een bemoedigende voorsprong (14-11) en nam daarna uitgeput plaats op de bank. Prompt kwam Hermes, ondanks goed keerperswerk van Reumann, langszij. Bij 14-14 deed Spreeuw opnieuw een beroep op Janson. Niet zij. maar Kim Geerlings (2x) en Anne Willem- se stelden de zege veilig. Door de benauwde zege doet de wedstrijd tegen Ventura er nog toe. De ongeslagen koplo per heeft drie wedstrijden voor het eind vier punten voor sprong, dat zaterdag met een bus vol supporters naar Schie dam afreist. „We doen er alles aan om de competitie weer spannend te maken", zei assis tent-coach Nicole Donners- [„Maar we nemen voor de ze kerheid toch één bosje bloe men mee." Hoewel er voor Rijnstreek in de regioklasse C niets meer op het spel staat, wekten de Alphense handballers toch de woede van hun trainer Aleksandar Milenk- ovic. Zij lieten gisteren op een goede eerste helft tegen SOS Kwiek Sport een waardeloze tweede volgen. Rijnstreek scoorde bijna twintig minuten niet, waardoor een 15-11 voor sprong veranderde in een kans loze 26-21 nederlaag. „In de tweede helft zijn wij afge slacht", zei Milenkovic, schor van het schreeuwen. maandag 8 maart 2oo4 door Michel van Gent korfbal - Sporting Trigon was na het beha len van het kampioenschap in de eerste klas se H in de laatste wedstrijd tegen Juliana niet scherp meer. Het achttal van Robin Somme- ling speelde met Manon Groen voor Brenda Venema, die vanwege knieproblemen vrijaf had gekregen. Trigon raakte in de openings fase 1-3 achter, maar wist dit weer vlot recht te zetten (5-3, 7-6 rust). Na de pauze brachten Meta Kleer, René Bekker, Sander de Haas en Misja IJzerman (strafworp) hun club twee keer aan een voorsprong van drie punten (9-6 en 11-8). In de resterende tien minuten ver zuimde de ploeg echter balbezit te houden, zodat de tegenstander nog gelegenheid kreeg langszij te komen: 11-11 eindstand. Met een knappe eindspurt sleepte Pernix bij Nieuwerkerk een 13-13 gelijkspel uit het Amur. Dimitri IJzerman maakte met een schot en een strafworp in de laatste twee minuten de 13-11 achterstand ongedaan. De Leidenaars hadden na rust (7-6) even 8-10 voorgestaan, maar vielen de laatste twaalf minuten nage noeg geheel stil. Manon la Lau en Roos Hen- geveld vervingen de geblesseerde Irene van der Burg en Inge Homberg naar behoren; La Lau scoorde zelfs drie keer. Het gedegradeerde Tempo nam afscheid van de eerste klasse met een 18-13 zege op Maas sluis. De Alphenaren waren beduidend scher per dan hun opponenten, die met name in de paalzone steeds veel balverlies leden. Zij plaatsten in het eerste deel van de tweede helft de beslissende demarrage van 6-4 (rust) naar 9-4. Erik Holthausen (6) en Suzanne Zeilstra (4) hadden het grootste aandeel in de score. Jelle Steenbeek maakte in de slotfase zijn debuut in het eerste. TWEEDE KLASSE Na dertien nederlagen op rij smaakte De Da naïden op de valreep weer eens het zoet van een overwinning ten koste van Ados: 19-21. De Leidenaars lieten zich niet ontmoedigen door een vlotte 4-0 achterstand en stonden bij rust zelfs al 9-10 voor. Na 15-15 zorgden Aart Tholens (2), Kim van Nood, Chantal de Vries, Mark Rietbergen en invaller Martijn van der Meer steeds voor een voorsprong van minstens twee punten. Ook Denise Christi- aanse had een goede invalsbeurt door onder meer een strafworp te forceren. DERDE KLASSE Fluks onderscheidde zich door kampioen Haarlem de eerste nederlaag van dit zaalsei zoen toe te brengen: 16-15. „Wij speelden een berepartij en lieten ons niet van de wijs bren gen door hun harde spel", glunderde coach Peter Bierens na afloop. Zijn ploeg gaf in de eerste helft nog een 6-2 voorsprong uit han- Star naar Fiks Péter Star is volgend seizoen de nieuwe trainer van tweedeklasser Fiks uit Oegst- geest. De Rijnsburger speelde jarenlang bij Madjoe, waar hij ook drie seizoenen de se niorenselectie onder zijn hoede had. Star volgt bij Fiks Theo Vreeken op, die na twee seizoenen stopt. Alleen derdeklasser Fluks (Noordwijk) is nog niet voorzien van een trainer voor het komende seizoen. den (7-7), maai' maakte na rust (9-7) niet de zelfde fout. Nicole Bierens, Erik Caspers (2), Arno van Haarlem, Frank van Meijgaarden en René Spaanderman hielden tot kort voor het eindsignaal steeds een positieve marge van twee tot drie punten intact. Binnen 22 minuten stond KZ Leiden op 8-3 tegen Oosterkwartier. De rood-blauwen raak ten door het opportunistische verzet van hun tegenstanders bijna even snel hun voor sprong kwijt (8-7). Zij pakten na rust (9-7) de draad echter weer goed op, waarbij de vrou wen een grote inbreng hadden. Bianca Witte- veen (2), Maartje van Berkum, Jitske Louws- ma en Joost Kwestro maakten in het derde kwartier 14-8, waarmee de strijd was gestre den: 16-11 winst. Crescendo moest machteloos toezien hoe Olympiek met zijn eerste schoten zowat elke keer succes had, zodat het in mum van tijd 4- 0 stond. De formatie van Martin Verhorik kwam deze zwakke opening redelijk te boven (8-6 rust). Zij kwam nooit meer op gelijke hoogte, mede door een gemiste strafworp in de slotminuut: 14-13 verlies. Thierry Ar- noldus, Ben Baak, Jasper de Jong en Michel Wijnen maakten zowat alle doelpunten, ter wijl Carola Wijnen een verdienstelijk in de hoofdmacht maakte. De aanval van Madjoe had alle moei het terugzakken van de verdedigers vai (H). De oranjehemden kwamen veeli verder dan lang rondspelen en stond rust dan ook 4-5 achter. Na de pauze 1 achterstand rap op naar 6-10, waarna 1 eindelijk 11-13 werd. Marco Ravensbeij Jan Pieter Sip (2), Willeke Sloos i Heemskerk scoorden in de tweede helf daar zaten veelzeggend genoeg vijf sü pen onder. „Wij kregen minstens Ader doelpunten nadat de bal finaal uit onze handen wa pen", treurde trainer Klaas Bosman vai citas naar aanleiding van de 16-14 net tegen Luno. André van Wallinga maai rentree na zijn enkelblessure, maar Arj Meeteren viel vlak voor rust met een suur aan zijn knie. Dat maakte zo'n ind zijn ploeggenoten, dat zij drie t rij kregen (6-6, 9-6 rust). Wendy Pfijter, Vesseur, Iwo Nelson en invaller Sjors haalden na 13-9 op tot 14-13, maar de maker van Nelson werd om onduideü denen a Nieuwe nederlaag BV Leiderdorp Mascha Nieuwenhuijsen, Marion Broekhuizen en Johanna van Drongelen vieren de titel van TOP. Foto: Eric Taal Sassenheimers Avinnen saaie kampioenswedstrijd van Oranje Wit: 14-5 door Maarten Dekker sassenheim - Mooi, spectaculair of span nend was 'ie geen minuut, de kampioens wedstrijd van TOP, maar wat deed het er toe? De Sassenheimse korfballers wonnen zaterdag met opvallend groot verschil van het hooggeklasseerde Oranje Wit (14-5) en keerden zodoende terug op het hoogste niveau, het korfbalwalhalla dat hoofd klasse heet. In de volgepakte sporthal De Wasbeek kwam de zege van TOP nimmer in ge vaar, vooral omdat Oranje Wit totaal geen vuist kon maken. Twee doelpunten voor de rust en drie in het tweede be drijf: het was een ontluisterende score die alleszeggend was als het ging over de aanvallende onmacht bij de tegenstan der van TOP. Terecht maakte scheidend trainer Gert-Jan Kraaijeveld zijn spelers een compliment. „Ik denk dat dit in ver dedigend opzicht misschien wel onze beste wedstrijd van het seizoen was. Het was natuurlijk een teken aan de wand dat zij hun beste aanvaller besloten te wisselen. Ook die jongen kon vandaag geen potten breken." Dat TOP de Dordtse doelpuntenmachi- ne bijna compleet lam legde, betekende geenszins dat de overwinning eenvoudig tot stand kwam. Er ging dik drie kwartier overheen voordat de lijstaanvoerder een geruststellende voorsprong had opge bouwd. Tot die tijd kampten de spelers onmiskenbaar met zenuwen, was het schotpercentage van een bedroevend ni veau en verliepen de meeste aanvallen uiterst stroef. Dat laatste had een tweeledige oorzaak: ook Oranje Wit was op z'n best als het op verdedigen aankwam en de spelers van TOP leken nog onvoldoende op el kaar ingespeeld. Vier weken eerder had Kraaijeveld het gewaagde besluit geno men om de opstelling van zijn team te veranderen. Juist in de cruciale fase van het seizoen nam de trainer daarmee een flink risico, maar naar eigen zeggen had hij geen keuze. „Het ene vak marcheer de niet meer. Die wer spelers vulden el kaar niet genoeg aan. Door het om te gooien, wilde ik meer dynamiek in het spel brengen." Goede beslissing of niet, feit was dat TOP pas tien minuten voor het einde kon beginnen aan de kampioenswed strijd zoals het publiek die graag had ge zien. Toen pas bracht aanvoerder Stan ley Lardé de marge op zes doelpunten (10-4) en werd er zowel op de tribune als op de reservebank voor het eerst uitbun dig gejuicht. In het restant was het zo waar nog even genieten geblazen, met een prachtige treffer van Felix van der Sommen en een acrobatisch kunststukje van Lardé als hoogtepunten. Het laatste fluitsignaal betekende voor TOP de zoveelste terugkeer in de hoofd klasse, het hoogst haalbare podium voor een korfballer, het podium ook waarop de club uit Sassenheim zo graag een vas te waarde zou Avillen zijn. Die wens werd zaterdag ook weer uitgesproken door voorzitter Rob Meijer, die na de over- winning via de microfoon het woord richtte tot zijn selectie. In het seizoen 2005-2006 worden de beide hoofdklasse poules hoogstwaarschijnlijk samenge voegd en ingekrompen tot één competi tie met de tien sterkste korfbalteams van Nederland. „En daar a/villen a/vij ook bij zijn", zei Meijer. „Jullie hebben vandaag een mooie stap gezet in die richting." In de feestvreugde was het begrijpelijk dat Meijer voorbij ging aan het feit dat zijn club zich de voorbije jaren niet eens Avist te handhaven in de hoofdklasse, op één keer na. Verder was het verhaal vaak: mooi en sensationeel spel, maar aan het einde van de rit te weinig pun ten om degradatie te voorkomen. Wie weet gaat het beter als TOP het eens probeert om te draaien. Eerst en vooral de punten binnenhalen, en mooi korf ballen komt later wel. Wat dat betreft kunnen ze de kampioenswedstrijd als blauwdruk hanteren. TOP - Oranje Wit 14-5 (5-2). Scheidsrechten Bond. Toeschouwers: 350. Scores TOP: Stanley Lardé 5, Amoud Kok 3, Mascha Nieuwenhuijsén 3, Bregtje van Drongelen, Sander Harmzen, Felix van der Sommen. door Menno Schraven basketbal - Gibo Groep/Grass- hoppers blijft zichzelf, maar vooral ook steeds meer tegen standers verbazen. Het stugge MPC Celeritudo uit Groningen werd in Katwijk met 80-61 ver slagen. Zowel in de competitie als voor de beker had Grass hoppers met een verschil van rond de 25 punten verloren. De voorsprong uit het eerste kwart (19-12) werd gehand haafd tot aan de rust. In de tweede helft onderscheidde de Amerikaanse Tiffany Coll zich, door niet alleen de Groningse centers het scoren te beletten, maar ook aanvallend nadrukke lijk een hoofdrol op te eisen. Mulder wisselde veelvuldig, zonder dat de ploeg daar zwak ker van werd, en zag de voor sprong in het derde kwart groeien tot 60-46. Groningen trachtte met veel fysiek geweld nog iets aan de achterstand te doen. Grasshoppers kwam daardoor veel aan de wijeworp- lijn en stelde met 23 op 31 rake schoten de zege eenvoudig vei- Scores Grasshoppers: Coll 18, De Zwart 16 (11 rebounds), Tanya Bröring 16 (8 intercepties). De trots was er wel weer enigs zins, maar coach Joris Zandber gen was toch ook teleurgesteld over de verloren thuiswedstrijd van BV Leiderdorp tegen, Landslake Lions (59-76). Lange tijd kon Leiderdorp aanklam pen bij de ploeg uit Landsmeer, maar op het moment dat de kans op aansluiting zich echt voordeed, draaiden enkele on- zorgvuldigheden die mogelijk heid genadeloos de nek om. Leiderdorp werd vaak tot moei lijke schoten gedwongen door de felle verdediging van Lions. De smalle basis (vijf senioren) aangevuld met speelsters uit de junioren, raakte gaandeweg te vermoeid. Leiderdorp kon in de slotfase de kleine mogelijkhe den die het kreeg niet meer be nutten. Zandbergen: „Deze wedstrijd biedt in ieder geval weer per spectief. We moeten alleen slimmer worden en leren om veel meer de juiste beslissingen te nemen, in plaats van de bal door slordigheden te verspe len." MSV won de thuiswedstijd te gen de Helderse middenmoter WGW relatief eenvoudi 95-61. Speler Roberto va Broek: „We waren het a stand verplicht om te w maar het is altijd lastig gen zo'n wisselvallig pre* de tegenstander te WGW had bijvoorbeeld zoen twee keer van de ni vier Landstede gewonnen De Noordwijkse nummi in de promotiedivisie niettemin geconcentreei het duel. De ploeg liep u een 47-30 voorsprong b WGW schakelde verv over naar een zoneverde waar MSV aanvankelijk dige moeite mee kendi lieten de Noord vrij kers z< dedigend de nodige gat< len, waardoor WGW in h de kwart zelfs een kleine i slag maakte (20-23). Op tijd herstelde MSI weer. Het vond door de 1 onderscheppingen steed voudiger de weg naar de I Scores MSV: Engelhart 26 bounds), Bol 20, Van den Bi Van Leeuwen 13, Van Zeist 11. Bij BS Leiden stond de pen week in het teken vi mogelijke terugkeer ni eredivisie. Zowel de 1 coach Martin Hoekstra, i geplande opvolger Richa Os, waren vreemd genoi op de hoogte gebracht plannen. Invloed op dt strijd tegen Bevenrijk winst) hadden de plot berichten niet. Leiden trad de wedstri zonder Tim Bakker (val Jeroen van Dorp (nog geblesseerd) en Edwin die door de club gescho wegens het niet vemill een jurytaak. Leiden begon goed en mede door tien punten rome Hoste met 20-1( Het tweede kwart was dramatisch voor de thi dat geen bal meer raaksc uit 36 in de eerste helft). Leiden had grote moe Beverwijk en met nan goede center (26 punte: .stoppen, waarop Hoekst derde periode een oud zone-verdediging stal'haalde. Die werkte v wel goed. Van 44-54 w daardoor 59-54 en evt 68-60. Omdat Leiden oc de vrijeworplijn niet al punten liet liggen kon al zege worden binnengeh Scores BS Leiden: Moinat 18 17, Henriquez 17 (10 assists), door Ron Hoogendam tafeltennis - Op jacht naar een plaatsje in de play-offs is Scylla tijdens de voorlaatste ronde met zijn neus op de feiten ge drukt. In Veldhoven trakteerde Cosmos de Leidse ploeg op een hatelijke 7-0 nederlaag. En die afgang was koren op de molen voor 'buurman' Treffers, dat gisteren z'n eigen uitgangsposi tie versterkte middels een 5-2 triomf op het lastige De Toe komst. Ondanks de 7-0 nederlaag staat Scylla toch nog vierde, maar met de strijd tegen het op de eerste plaats loerende FVT voor de boeg lijkt het gedaan met de Leidse kansen. Alleen als de veelvoudig landskampioen ziek, zwak of misselijk aan de Brahmslaan verschijnt, mag men hopen op een stunt, maar niet meer dan dat. Scylla speel de in Veldhoven sterk, mis schien wel zijn beste partij van de competitie, maar trof in Cos- mos een getergde opponent die op cruciale momenten scherp toesloeg. Mogelijkheden waren er na de pauze voor Edgar Malchasian. De Leidse kopman haalde te gen de nummer een van Cos- mos, Jorg de Cock, zijn sterkste spel uit de kast en dat leverde hem in de vijfde game twee matchpoints op. Bij het tweede, op 10-11, miste Malchasian tot verbazing van vriend en vijand een makkelijke bal, om de partij uiteindelijk te verliezen. Ook Gerard Bakker had in de derde partij kansen tegen Muhamed Mechmedowc. Na twee krank zinnige games (beide keren stond hij met 8-4 achter en won) werd de vijfde game hem te machtig. Het was een hectische wed strijd in Zutphen, vond Tref fers-coach Marcel Warmerdam. „Maar we zijn natuurlijk dik te- weden met dit resultaat in deze wedstrijd die vier uur duurde. Het tumultueuze duel (met een wat onsportief publiek) werd in de slotpartij beslist, toen Sau Ayemoyuba een 2-1 achter stand moest wegpoetsen tegen Ron van Spanje en met nipte cijfers (10-12) de vijfde game binnenhaalde. „Dat was na tuurlijk een belangrijk punt", erkende Warmerdam. Er had voor Treffers een ruimere uit slag ingezeten, ware het niet dat de jonge Jelle Bosman nipt in vier games verloor van Gert Kobes. In de eerste divisie kreeg Avanti een flink pak voor de broek van de ongenaakbare titelkandidaat Remax: 1-9. Bij de Rijnwoudse ploeg Arist alleen Martin Groe- newold de eer te redden ten koste van Henstra. Doordat Disnierats en Bergeyk ook flin ke deuken opliepen, wel de schade mee voor het weer op de laatste plaats belandde Avanti. Treffers 2 blijft mee doen voor de titel in de tweede divisie groep 1. Na een misser- tje tegen Amstelveen werd de zegekar weer opgepoetst door een 6-4 Arinst op Victoria. Fred van Oostenrijk (3x) moest wel de kar trekken. Rico van Veen en Paul de Jong wonnen slechts van Schoof. Scylla 2 lijkt het lek boven, dit na de 7-3 uitovenrinning op Alkmaar'71. De Leidse reserves staan nog maar drie punten achter Treffers, dat volgende week in Leiden op bezoek komt. Docos moest als hekken sluiter opnieuw Amstelveen, nummer twee, met 7-3 de hand schudden. Ed van den Berg, Kish Prashad (beiden Arinst op Witteland) en de dubbel zorg den voor de schamele produc tie. De mannen van Pecos klim men uit het dal na de fraaie 7-3 overwinning op SAR. Het reisje naar Zeeuws Vlaanderen werd door Friso Reitsma afgesloten met drie zeges. Ron Schipaan- boord (2x) en Michel van den Oord (lx) ondersteunden de er varen Oegstgeestse routinier. De wouwen van Docos gaan onverminderd door met win nen. Door opnieuw een schitte rende score (10-0 bij het Friese FTTC) liepen de Leidsen twee punten uit op Torenstad dat US met 8-2 bedwong. De voor sprong bedraagt intussen acht punten en kan nog verder oplo pen, volgende week thuis tegen het op de voorlaatste plaats bi vakkerende US. Gerard Bakker: krankzinnige games. Archieffoto: Henk Boum

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 26