Atiete Ruckstuhl verrast op WK SPORT Pover hockeyteam weerstaat Spaanse orkaan Hoofdrol Liefers in 3000 meter-soap KNVB wil Van Basten voor Oranje onder 19 FC Twente deelt eerste tik uit jrtin Verkerk [wartfinale Sdale - Martin Verkerk Sgisteren de kwartfinale ct van het internationale jtoernooi in Scottsdale. Iphenaar versloeg de 27-ja- jjnerikaan Cecil Mamiit 1-2 4-6 6-3. De partij was erdag bij 6-2 0-2 afgebro kens slecht weer. Ver- loeg toe in de derde set. ilgende tegenstander is |emeen Victor Hanescu of 'eed Robin Soderling. iven derde iroloog iel - De Duitser Robert 0 heeft gisteren de pro lan de Driedaagse van [Vlaanderen gewonnen, lureur van Rabobank leg- Jt parkoers van 7,6 kilome- cin 9.21 en bleef de Noor j\sle Arvesen tien tellen :(Servais Knaven eindigde aBelgische plaats Bellegem arde. Hij was 15 seconden amer dan Bartko. ie d'Huez tPantani j - De klimtijdrit in de ko- |e Ronde van Frankrijk, op ,heuze Alpe d'Huez, zal en opgedragen aan de on- öoverleden Marco Pantani. kanisatie had in Roissy- ance een vergadering met b ploegleiders. Daar werd S bekendgemaakt dat het rlandse jurylid Jan van Ge- idens de Ronde anti-do- nspecteur is. jistrong boos ï)ick Pound 1 - Lance Armstrong heeft n open brief in een aantal Jn stevig uitgehaald naar jPound, de Canadese voor- 5van het mondiale anti-do- Jureau (WADA). Deze be- le onlangs in een inter net Le Monde dat de wie-- >rt vergeven is van doping, de vijfvoudig Tourwin- lanig in het verkeerde 1lt geschoten. „Het is be llend en triest dat een >rjnet verantwoordelijkhe- 3Js meneer Pound mij en ièollega's openlijk beschul- an het gebruik van verbo- restatiebevorderende èlen, zonder enig bewijs", ef Armstrong gisteren in I meer l'Equipe, Gazzetta Sport en USA Today. nieuw ritzege i Heeswijk - Max van Heeswijk blijft srwinningen aan elkaar De Limburger boekte gpn al zijn vierde zege in ajg prille wielerseizoen. De eur van US Postal was tij de derde etappe van de B van Murcia, Yecla-Yecla, irkste in een massaspurt, eef de Duitser Erik Zabel Van Heeswijk had al de jigsetappe van deze jse rittenkoers op zijn Igeschreven. „Bij een licht loglopende aankomst is leeswijk net zo sterk als sprak Mario Kummer, ^ile-ploegleider, lovend je Nederlander. lies Schalken lubai - Sjeng Schalken is giste- de kwartfinales van het stoernooi in Dubai uitge lid. De Limburger verloor Weemaal 3-6 van de Fin ai» Nieminen. De Zwitser 1 Federer, eerste van de dranglijst, haalde de halve .door winst op de Roe- li|Andrei Pavel: 6-3 6-3. tl ruiden Gids ft naamgever Gouden Gids heeft giste- ït contract met de eerste 5 met twee jaar verlengd, edrijf, dat al drie jaar als gever en hoofdsponsor e voetbalklasse fungeert, n(ot en met 2006 aan de ibi divisie verbonden. Een grijk gedeelte van het rsiorgeld wordt, net als in ;aande jaren, besteed aan loling van jeugdvoetbal- Jeide partijen wilden geen uelingen doen over de ;e van het bedrag dat Gou- rids overmaakt aan de Co- itie Eerste Divisie. ZATERDAG 6 MAART 2004 Meerkampster mist nipt bronzen medaille budapest/gpd/anp - Als een sprinter vertrok ze op het sloton- derdeel. Als een volledig uitge woonde marathonloopster be reikte ze 800 meter later de streep van de vijfkamp op de WK indoor. De ultieme poging van Karin Ruckstuhl om op het mon diale podium een medaille weg te halen, mislukte gisteravond in Budapest maar net. De Nederlandse met Zwitserse achtergrond moest zich tevre den stellen met een nationaal record. Eind januari had ze het stokoude record van Tineke Hidding al in bezit genomen, gisteren brak ze op de vijfkamp de grens van 4600 punten (4640). Op drie onderdelen verbeterde Ruckstuhl, inwoonster van Breukeleveen, haar beste pres taties. Het begon 's ochtends bij de 60 meter horden. Ondanks een zwakke start en het feit dat ze de eerste hindernis raakte, haalde ze eenhonderdste van haar beste tijd af (8,39). Het was de aanzet naar een mooi toer nooi, waar de Zweedse wereld kampioene Carolina Kluft en de Franse topper Eunice Barber ontbraken. Rucklstuhl evenaarde met 1.82 meter haar beste prestatie in de hoogte, ging op haar zwakste onderdeel kogelstoten ondanks een dramatische techniek weer wat centimeters verder en had bij het verspringen geluk dat haar laatste alles-of-niets-po- ging eindigde in een persoon lijk record van 6,57. Op de 800 meter ging ze als een waanzin nige van start en lag ze na twee ronden mijlenver voor op de rest, toen de kracht uit haar ranke lichaam vloeide. „Ze heeft zichzelf overtroffen", zei trainer Peter Verlooy. „En dat zat er al een tijdje aan te ko men. We hebben altijd gedacht dat de kwalificatie-eis voor Karin Ruckstuhl vliegt tijdens het Athene haalbaar is. Dat wordt met deze prestatie bevestigd", zei de bondscoach over de toe komst van Ruckstuhl. Om in augustus in Griekenland aan de olympische zevenkamp in de buitenlucht mee te mo gen doen, zal de 23-jarige atlete 6165 punten moeten halen. „Ik ga niet zeggen dat dat onmoge lijk is. Ik heb hier weer progres sie gemaakt. Ik ga hard trainen op het kogelstoten en het speerwerpen. Ik mag nog wel wat aan krachttraining doen. Maar die eis is te doen", klonk het met zelfvertrouwen. Ruckstuhl miste vorig jaar op enkele punten plaatsing voor de WK in Parijs. Dat deed haar destijds pijn. De Nederlandse records vroeg in het jaar 2004 hebben haar nu wel weer het gevoel gegeven op de juiste weg hoogspringen over 1.82 meter. Foto: ANP/Ed Oudenaarden te zijn. Ruckstuhl voelde zich in Budapest goed en hield haar zenuwen nu eens wel in be dwang. Alleen bij het verspringen dreigde het even helemaal fout te gaan, omdat haar aanloop lengte twee keer niet klopte. Haar derde poging was er een vol risico. Het bracht haar uit eindelijk weer in de richting van het podium. Ze moest wel ruim veertig punten op de Li touwse Skujyte goedmaken, zo'n drie seconden op de 800 meter. „Ze heeft zelf de regie van de race in handen geno men", meende Verlooy. „Ik had niets te verliezen", verduidelijk te de atlete haar 'zelfmoordpo ging'. Ik ben niet teleurgesteld omdat ik geen medaille heb. Ik heb het hier gewoon heel goed Goed deden ook de middenaf standslopers Bram Som (800 m) en Amoud Okken (800 m) het, die de halve finales haalden. Ze eindigden als tweede in hun se rie. Bij de vrouwen miste Lieja Tunks-Koeman de finale van het kogelstoten. Ze kwam met 18,39 meter drie centimeter te kort. Lotte Visschers debuteer de op een groot seniorentitel- toernooi met een matige race op de 800 meter. Haar optreden op de WK bleef beperkt tot iets meer dan twee minuten. Gail Devers is 37 jaar, maar nog steeds de keizerin van de sprint. Gisteren zette de Amerikaanse atlete haar enorme nagels in de 60 meter (7.08 seconden) en werd wereldkampioene indoor. De snelste man ter wereld werd de 28-jarige Engelsman Jason Gardener (6.49 sec). Het maak te hem uitzinnig van vreugde. De twee snelste mensen ter we reld hadden een missie. Devers liep voor een vriend die pas ge leden een hartaanval heeft ge had. „Ik liep met mijn hart voor hem", riep ze door de Sportare- na. Gardener deed het vooral voor zichzelf. Hij wilde bewij zen dat hij vorig jaar onterecht buiten het Engelse estafette team voor het WK in Parijs was gevallen. Hij had mee gemoe ten en niet Dwain Chambers, die later geschorst werd wegens dopinggebruik. „Ik heb geen medelijden, het is goed dat de oplichters worden opgeruimd", zei hij vorig jaar. Gisteravond haalde hij zijn grote gelijk. Devers liet gisteravond topatle tes als de Belgische Kim Ge- vaert en Yuliya Nesterenko (Wit-Rusland) achter zich. Zelf is ze veruit de grootste naam. Meervoudig olympisch en we reldkampioene en nog lang niet uitgesprint, ook al is ze op weg naar de veertig. Overigens heeft Devers een nieuwe manier van trainen gevonden: ze laat zich niet meer pushen door een trai ner, maar meet haar krachten met Kaleb, haar hondje van 3,5 kilo. Morgen komt ze nog een keer in actie, dan zet de zwarte panter haar blauwe klauwen - ze heeft haar nagels 2,5 jaar niet geknipt - in de 60 meter hor den. Jason Gardener liet de andere, grote favoriet op de 60 meter Shawn Crawford (VS) en de Griek Theodoridis achter zich. Gardener werd al twee keer eer der Europees kampioen indoor, maar was nooit de beste van de wereld. Verliezer Crawford baalde vre selijk. Hij noemt zichzelf de 'Cheetah' (jachtluipaard), liep ooit tegen een zebra en een giraffe, maar kon het gister avond niet winnen van de En gelsman met een missie. door Fardau Wagenaar Budapest - Een straal bloed druipt langs het linker scheen been van Antonio David Jimi- nez Pentinel. Hij wijst naar de dader: Gert-Jan Liefers. 'Hij is gek!', roept de Spanjaard. Lie fers lacht schalks. De zweet druppels blijven hangen in zijn borsthaar, de strijd is zwaar ge weest, maar de finaleplaats op de 3000 meter op het WK in door atletiek in Boedapest is binnen. Tenminste... Een mini-bloedbad, geduw en getrek, irritatie en woede. Wie denkt dat de 3000 meter saai is, heeft het ongelooflijk mis. Zelfs zonder de grootste sterren Ke- nenisa Bekele en Haile Gebrse- lassie is de 3000 meter-soap op het WK indoor atletiek smeuïg. Op een verboden liefde na, zijn alle ingrediënten aanwezig: in timidatie, strijd, blijdschap, leu gen, bedrog en teleurstelling. Hij is zich van geen kwaad be wust. Gert-Jan Liefers komt na zijn race over drie kilometer (7.52,75) opgetogen van de baan. De atleet is vierde gewor den en dat betekent een plek in de finale. Bang voor diskwalifi catie? „Nee hoezo?" Een korte stilte. „Toch? Ik deed niks an ders dan mijn plaats verdedi gen. Hij kwam binnendoor en ik gaf een klein duwtje. Dat kan ik geen stoot noemen.' Terug naar de plaats van het delict, de halve finale in de Sportarena in Budapest. De Spanjaard Pentinel wil de blon de Nederlander met het ingaan van de laatste ronde aan de binnenkant inhalen. Liefers kijkt verbeten. Niks en niemand gaat hem van de finaleplaats af houden, heeft hij besloten. Hij geeft Penti een opzichtige elle boogstoot. De Spanjaard wan kelt, springt over een reclame bord, schaaft zijn been, kan nog net het stalen scorebord ontwij ken en komt via een kleine om weg weer terug. Beiden kwalifi ceren zich uiteindelijk voor de finale. De ontspannen glimlach van Liefers verdwijnt. Het dringt langzaam tot hem door: „Die Spanjaard zal toch geen protest indienen bij de jury? Dat zou psychologische oorlogvoering zijn!" De atleet uit Apeldoorn weet dat op de atletiekbaan dromen razendsnel kunnen vervliegen. Maar alsjeblieft, niet nu hij zo goed in vorm is. Niet nu hij op recht kans maakt op een bij zondere prestatie voor Neder land. „De race stond bol van de irritaties. Ik had het ook al aan de stok met een Algerijn. Ik laat me gewoon niet wegdrukken! Ik voel me goed, 100 procent, ik wil die finale lopen." Pentinel laat zich omringen door de Spaanse pers. Hij klaagt over de Nederlander, pruilt en laat zijn bebloede been aan iedereen zien die het wil. „Het was heel erg gevaarlijk wat liefers deed. Precies op een plek waar allemaal spullen langs de baan staan, duwt hij me." Hij benadrukt het nog een keer: „Gevaarlijk." Zijn gevoel voor drama is groot, zijn acteertalent een stuk min der dan zijn loopvermogen. Hij grijpt naar de dikke gouden ket ting om zijn hals. Het hangertje van voetbalclub Real Madrid is zijn mascotte, het heeft hem gered, vertelt hij. Liefers kan het niet langer aanzien en besluit actie te ondernemen. Hij stapt op zijn 'vijand' af. Het einde van de eerste aflevering is bij zonder happy. Het excuus van de Nederlander wordt geaccep teerd, Pentinel dient geen pro test in. De opgeluchte Liefers weet dat hij gewonnen heeft. „Maar als je in de finale hetzelf de doet, ga je eruit", roept de Spanjaard hem nog na, dit keer lacht hij erbij. Het bloed op zijn been is opgedroogd. Wordt ver volgd: de 3000 meter, vanavond om 19.45 uur. den haag/gpd - De KNVB heeft bij Ajax een officieel verzoek in gediend om Marco van Basten te mogen benaderen voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal onder de ne gentien jaar. De vacature ont stond door het vertrek van Ruud Gullit naar Feyenoord. Ajax, waar Van Basten de reser ves traint, zal zich intern bera den op het verzoek van de voet balbond. Volgens een woordvoerder van de KNVB is Van Basten mo menteel de enige kandidaat om het takenpakket van Gullit over te nemen. De vroegere vedette is zelf nog niet benaderd, maar volgens de zegsman is de kans groot dat dit binnenkort zal ge beuren, omdat Ajax 'niet on welwillend' zou hebben gerea geerd op het verzoek van de bond. Het is nog niet duidelijk of de KNVB Van Basten ook wil vragen tijdens het Europees kampioenschap in Portugal on derdeel van de technische staf uit te maken. Het was de be doeling dat Gullit in juni aan het team van bondscoach Dick Advocaat zou worden toege voegd. Na het vertrek van Ruud Gullit naar Feyenoord, polste de KNVB Jan Wouters in Glas gow. Die gaf er echter de voor keur aan clubtrainer te blijven. „Het is nog heel prematuur, we hebben zelf ook nog niet met Marco gesproken", aldus de KNVB-woordvoerder. „Je kunt daarom niet zomaar de conclu sie trekken dat we Marco zullen vragen ook het EK te doen. Het zou een mogelijkheid kunnen zijn, meer niet." Marco van Basten (39) haalde vorig jaar het hoogste trainers diploma. Tijdens de opleiding liep hij stage in de ArenA, afge lopen zomer tekende hij daar een contract als trainer. Samen met John van 't Schip heeft hij dit seizoen Jong Ajax onder zijn hoede. Bij monde van alge meen-directeur Arie van Eijden ontkent Ajax ten stelligste dat het in dit stadium 'niet onwel willend' tegenover een vertrek van Van Basten zou staan. Van Eijden bevestigt dat de voetbal bond een formeel verzoek bij de club heeft ingediend. Olympisch kampioen komt in Madrid goed weg tegen thuisland (2-2) breda - FC Twente heeft in de dubbelslag met NAC de eerste tik uitgedeeld. De Enschedese ploeg won gisteravond door een vroege treffer van N'Kufo met 1-0 bij NAC. Dinsdag 16 maart treffen beide ploegen el kaar opnieuw. Dan is de inzet in Enschede een plaats in de fi nale van het toernooi om de Amstel Cup. Zowel NAC als FC Twente was al wekenlang in goeden doen. De Brabanders waren tot giste ren elf wedstrijden op rij onge slagen, negen in de competitie, twee in de beker. De laatste ne derlaag dateerde van vorig jaar december. FC Twente verloor de laatste weken onverdiend bij Ajax en PSV, maar overtuigde met de ruime zege op AZ, 4-1 Matchwinnaar N'Kufo haalde de rust niet. Hij moest zich kort daarvoor met een hamstring blessure laten vervangen door Pothuizen die naast Ramzi en Christensen als gelegenheids- spits opdraafde. In de tweede helft moest ook NAC een steun pilaar missen, Fehèr blesseerde zich. De verdediger werd gewis seld voor Vos, want Lokhoff achtte de tijd rijp om risico's te gaan nemen. Paauwe redde be kwaam op een schot van Slot. De thuisclub rondde het een richtingsverkeer richting zijn doel maar niet af. De mee op gerukte Penders was het dichtst bij de verdiende gelijkmaker, maar had pech toen hij de paal trof. Aan de andere kant liet Po lak twee kansen onbenut. door Mare Molenaars Madrid - Misschien is het toch niet meer dan een lichte bries, de frisse wind die door het Ne derlands hockeyelftal waait. De ploeg van bondscoach Terry Walsh werd gisteren tijdens het olympisch kwalificatietoernooi in Madrid bijkans weggeblazen door gastland Spanje. Met or kaankracht. Met een eindstand van 2-2 mocht Oranje heel hard in de handen knijpen. Nadat de storm was geluwd won de nieuwe zakelijkheid, zo kenmerkend voor het nieuwe Oranje, het uiteindelijk van de verbazing. De spelers reageer den aanvankelijk beduusd, na afloop van het enerverende duel, maar hervonden al snel de bravoure van de echte sport man. „We staan gewoon nog bovenaan in de groep en we zijn volop in de race voor een ticket naar Athene", nam doel man Guus Vogels, de absolute uitblinker aan Nederlandse kant, de criticasters op voor hand de wind uit de zeilen. In eigen kamp zal bondscoach Walsh mogelijk alsnog de stormbal hijsen. Tijdens het duel met Spanje kwam hij daar niet eens aan toe. Daarvoor ge beurde er eenvoudige teveel op de plastic sprieten van Club de Campo. Oranje verspeelde niet alleen een 2-0 voorsprong, het werd in de tweede helft volledig overlopen door het tempera mentvolle keurkorps van Mau- rits Hendriks, de Nederlandse coach die Oranje vier jaar gele den naar olympisch goud leid de. Walsh heeft diezelfde ambitie, al zal hij die na de strijd van gis teren mogelijk niet meer zo na drukkelijk ventileren. Spanje was de laatste jaren niet meer dan een bescheiden midden moter op het internationale to neel, maar heeft de tweevoudig olympisch kampioen in record tijd bijgehaald. Dat geeft te denken. De oorwassing tijdens Bram Lomans gooit lijf en stick voor de Spaanse bal. Foto: EPA/Emilio Naranjo het laatste EK, Spanje verneder de Oranje met ruime 5-2 cijfers, blijkt meer dan een incident. „We hebben zestien keer op zeggen dat ons rendement niet doel geschoten, Nederland deugt, maar als ik met mijn maar twee keer. Dan kun je ploeg tegen het grote Neder land zo kan aanvallen, dan ben ik trots op zulke cijfers", strooi de Maurits Hendriks op diplo matieke wijze wat zout in de wonde. Walsh op zijn beurt kon niet anders dan tevreden zijn met het resultaat. Nederland kwam weliswaar knap op voorsprong door doelpunten van Rob Ree kers en Nick Meijer, maar kwam er vervolgens niet meer aan te pas. Subliem keepers werk van Vogels en een gemiste strafbal van Garza hielden Oranje uiteindelijk op de been. Hendriks kiest met Spanje vol voor de aanval, maar hij heeft ook nauwelijks een andere keu ze. De kracht van zijn team schuilt in de voorste lijn. Met Freixa, Tubau en Amat beschikt hij over een stel excellente aan vallers. „Maar deze ploeg heeft meer kwaliteiten en beschikt over een ijzersterke as. Als de machine eenmaal op gang komt..." De wijze waarop Spanje zich te- rugknokte in de wedstrijd was alvast indrukwekkend. Een be nutte strafcomer van Freixa, vlak voor rust, zette het uitver kochte stadion in vuur en vlam. De onkreukbare Walsh hield zijn hart vast. „We wisten dat Spanje na rust zou komen. De eerste tien minuten kwamen we nog aardig door, maar nadat Taeke Taekema met geel naar de kant moest, was er geen houden meer aan. Die tien mi nuten duurden een eeuwig heid." Lang genoeg in elk geval voor Spanje om langszij te ko men. Amat profiteerde van het personeelstekort aan Neder landse kant en tekende voor de gelijkmaker. Het was het start sein voor een amusant slot met kansen over en weer. Vogels maakte overuren, maar ook Reekers en De Nooijer waren kort voor tijd nog dicht bij een sensatie. Walsh vond het al lang best. „Meer dan een punt ver dienden we niet. Daarvoor was ons spel te pover." UITSLAGEN 1st. WK indoor. i 3000 m (eerste vier en vier tijdsnelsten naar ïerste serie: 1 Geneti (Eth) 7.52,08, 2. Silva 52,14, 3. Jimenez (Spa) 7.52,25, 4. Liefers .rj52,75 tweede serie: 1 Lagat (Ken) 7.47,70, Am (Aus) 7.48,09, 3. Abate (Eth) 7 48,25, 4. U(Spa) 7.48,27. iVlnale: 1. Gardener 6,49, 2. Crawford 6,52, 3. pis 6,54, 4. Grimes 6,55, 5. Osovnikar 6,58, lelu 6,60, 7. Collio 6,60, 8. Alexander 6,76. [eerste twee en zes tijdsnelste verliezers naar tale), derde serie- 1. Mutua (Ken) 1.47,86, 2. Ned) 1.47,88, 3. Laalou (Mar) 1.48,03; vier- bl: 1. Ramzi (Brn) 1.48,25, 2. Som (Ned) |,3. Pecanha (Bra) 1.49,98. Jar finale: Holm (Zwe), Ribakov (Rus), Mason ■^Masilache (Roe), Moroz (WRu), Baba (Tsj), So- w(Oek), O'Dwyer (Ier) allen 2,27 m. •ten: 1 Pavlisj (Oek) 20,49 m, 2. Kriveljova 1,90, 3. Cumba (Cub) 19,31, 4. Kleinert (Dui) TC Zabawska (Pol) 19,00, 6 Li (Chn) 18,69 lakeld in kwalificatie; 9. Tunks-Koeman (Ned) Vijfkamp, eindstand (60 m horden, hoog, kogel, ver, 800 m): 1. Gomes (Por) 4759, 2. Dobrynska (Oek) 4727, 3. Skujyte (Lit) 4679, 4. Ruckstuhl (Ned) 4640 (NR/8,39-1,82-13,21-6,57-2.19,92), 5. Hel- lebaut (Bel) 4526, 6. Butor (WRu) 4315, 7 Netse- poruk (Est) 4227,8. Schiemenz (VSt) 4012. 60 m, Finale: 1. Devers (VSt) 7,08, 2. Gevaert (Bel) 7,12, 3. Nesterenko (WRu) 7,12, 4. Edwards (VSt) 7,16, 5. Hurtis (Fra) 7,17, 6. Tabakova (Rus) 7,17, 7. Arron (Fra) 7,21, 8. Safronnikova (WRu) 7,23. GOLF ïrland - Spanje 2-2 (2-1). 8. Reekers 1-0, 26. er 2-0, 35. Freixa 2-1 (sc), 53. Freixa 2-2. iidsrechters: Kumar (Ina), Wolter (Dui). Toe- uwers: 2000 Gele kaart: 47. Taekema (Ned), mderheid: 33. Garza (Spa) mist strafbal. t-Brittannië - Japan 1-0, Zuid-Afrika - Polen 6-0. d: 1. Nederland 3-7 (10-3), 2. Spanje 3-7 (10-4) Polen 3-4 (6-11), 4. Zuid-Afrika 3-3 (8-7), 5. t-Brittanni e 3-3 (2-5), 6. Japan 3-1 (5-11). PRIJSVRAGEN Dubai. Desert Class Stand bij afbreken 2e ronde: 1. McGinley (Ier) -11 (36 holes), 2, O'Meara (VSt) -10 (36), 3. Davis (Eng) - 8 (36), Owen (Eng) -8 (36), Dredge (Wal) -8 (27), Casey (Eng) -7 (36), Dyson (Eng) -7 (36), Howell (Eng) -7 (30), 11. o.a. Woods (VSt) -5 (36), 79. Lafe- ber (Ned) +2 (32), 94. Derksen (Ned) +3 (36), 133. Muntz (Ned) +7 (33). HOCKEY Uitslag Lucky Day 3346, d.d. 05.03.2004 Tour, 1,6 miljoen eu- 11.12.14,21.30.37.38.39.42.43.48.56.59. 61.62.71.72.75.77 79 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Scottsdale. Mannen, 320.000 euro. Tweede ronde: Verkerk (Ned/2) - Mamiit (VSt) 6-2 4-6 6-3 Dubai. Mannen, 810.000 euro. Kwartfinale: Niemi nen (Fin) - Schalken (Ned/8) 6-3 6-3, Federer (Zwi/1) - Pavel (Roe) 6-3 6-3, Joesjni (Rus) - Nadal (Spa) 6-2 1-6 6-1, Lopez (Spa) - Ljubicic (Kro) 6-4 7-6. ia (Rus/3) - Capriati (VSt/2) 6-2 6-2. VOETBAL PSV AZ 23 18 23 15 23 13 23 12 23 12 24 12 23 10 Doha. Vrouwen, 460.000 e finali Feyenoord Heerenveen FC Twente Roda JC Willem II RBC NAC RKC FC Utrecht Groningen NEC ADODenHaag 23 6 Vitesse 23 2 23 8 24 8 23 8 23 8 23 7 23 8 1 4 55 52-23 4 4 49 59-21 3 7 42 44-26 6 5 42 43-31 4 7 40 34-28 2 10 38 43-36 7 6 37 39-26 7 7 34 33-34 7 8 31 26-29 7 9 31 37-35 6 9 30 32-28 6 9 30 28-31 6 10 27 29-35 1 14 25 28-37 5 12 23 21-43 10 11 16 26-39 FC Zwolle 23 2 6 15 12 14-47 Eerste divisie Sparta - Go Ahead Eagles 2-1 (1-0). 12. Schenkel 1 0, 68. Levtsjenko 2-0, 75. De Zeeuw 2-1. Scheids rechter: Van Egmond. Toeschouwers: 4100. Gele kaart: Schenkel, De Fauw (Sparta), Kuiper, De Zeeuw (GA Eagles). FC Eindhoven - Heracles Almelo 0-1 (0-0). 77. Rose 0-1. Scheidsrechter: 01de Olthof. Toeschouwers: 1912. Fortuna Sittard - Helmond Sport 0-2 (0-1). 4. Van den Hoeven 0-1, 71. Van Es 0-2. Scheidsrechter: Van Si- chem. Toeschouwers: 3200 Rode kaart: 88. Cagnaz- zo (Fortuna). Gele kaart: Geerinckx (Fortuna), Wau, Van Bakel, Van Dijk (Helmond Sport). De Graafschap - VW Venlo 1-1 (0-1). 5 Jacobs 0-1, 88. Duits 1-1. Scheidsrechter: Van Meenen. Toe schouwers: 8400. Gele kaart: Duits (De Graafschap), Arts, Cales, Meeuwis (VW). FC Den Bosch - Emmen 2-2 (0-2). 39. Prinsen 0-1, 41. Furfaro 0-2, 61. Powel 1-2, 87. Van de Laak 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 3357. Gele kaart: Schops, Burg, Uneken, Michels (FC Den Bosch), Mourad, Kayis (Emmen). Cambuur Leeuwarden - Stormvogels Telstar 3-3 (1-3) 12. Lettinga 0-1, 32. Slory 0-2, 39. Ommel 0-3, 41. Muhamadu 1-3, 62. Bruin 2-3, 76. Bruin 3-3. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2932. Gele kaart: Schotanus, Van Hoving. Van Steeg (Cambuur), Inia, Dibi (Stormvogels). MVV - Excelsior 1-2 (0-0). 57. Jongen 1-0, 66. Se- queira 1-1, 90. Van Dieren 1-2. Scheidsrechter-, Smit. Toeschouwers. 3170. Gele kaart: Jongen (MW), El Hamdaoui, Van Driel, Kalou (Excelsior). BV Veendam - AGOW Apeldoorn 1-3 (1-2). 37 Buur- meijer 1-0, 39. Lopes Monteiro 1-1, 45. Huntelaar 1- 2 (strafschop), 84. Excelsior 25 16 4 5 52 45-26 Helmond Sp. 24 15 6 3 51 50-25 Heracles 25 15 6 4 51 51-26 Sparta 25 15 3 7 48 56-30 Den Bosch 25 14 6 5 48 60-35 Graafschap 25 11 8 6 41 38-29 Emmen 24 11 7 6 40 40-33 VW 24 12 3 9 39 47-41 Stormv. 25 11 4 10 37 43-44 TOP 24 9 5 10 32 42-42 GA Eagles AGOW Veendam Haarlem Cambuur L. Fortuna S. Dordrecht Eindhoven MW 24 8 6 10 30 52-44 25 7 8 10 29 38-34 25 7 8 10 29 32-50 24 7 5 12 26 30-43 25 6 5 14 23 26-49 24 3 9 12 18 29-54 23 2 11 10 17 21-35 25 2 9 14 15 25-47 25 3 5 17 14 22-60 WIELRENNEN Ronde van Murcia. Derde etappe, Yecla-Yecla: 1 Van Heeswijk (Ned) 156,4 km in 3.32.23, 2. Zabel (Dui). 3. Wrolich (Oos) 0.01, 4. Etxebama (Spa), 5. Perdi- guero (Spa), 6. Gutierrez (Spa), -23. Armstrong (VSt), 59. Ullrich (Dui) Algemeen klassement: 1 Guiterrez 8.18.54, 2. Armstrong 0.29, 3. Plaza (Spa) 0.35, 4. Guerra (Spa) 0.37, 5. Blanco (Spa) 0.38, 6. Martinez (Spa) 0.42, 31. Van Heeswijk 1.55, 61. Ullrich 9.10 Driedaagse van West-Vlaanderen. Proloog in Belle gem: 1. Bartko (Dui) 7,6 km in 9.21. 2. Arvesen (Noo) 0.10, 3. Knaven (Ned) 0.15. 4 Hoj (Den) 0.16, 5. Mattan (Bel) 0.19, 6. Nuyens (Bel), 10. Scheune- mann 0.23,14. Boven 0.25, 15. Voskamp 0.26

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 27