'ieter Baan 1 de fout bij dvies tbs' IETS ■MIIBHI 'Ook voor hond toeristenbelasting' wijf els over 'grote sponsor' voor basketbalvereniging BS Leiden Rijnlands wil af van snackkar Schumacher klaar voor de start OCCASION FESTIVAL 1.500,- Leidsch Dagblad ouwse man verdacht van Dord op Richard Orlov VRIJDAG 5 MAART 2004 r It I IN I t Ito 072-5196868 £3 Vrij koud De bedenkingen van Penningkabinet Noordwijk-spits sluit in Leiden Jeroen van Wetten zijn deuren 4/5° ertjan van Geen - Er zijn twijfels gerezen over «staan van een grote sponsor jasketbalvereniging BS Leiden, jden in de regionale basketbal- i bestempelen de tussenper- iie de contacten met de nieuwe jiieter onderhoudt, als 'niet be- laar'. Hij zou al eerder bij bas- yereniging Leiderdorp een grote )r hebben aangekondigd. Dat liet op waarheid te berusten. Eerder deze week kwam het bericht naar buiten dat er een nieuwe spon sor voor BS Leiden klaarstond. Dit bedrijf, een grote internationaal ope rerende onderneming, zou tonnen euro's in de vereniging pompen om in de eredivisie te gaan spelen. Oude tijden zouden vanaf volgend seizoen herleven in de Vijf Meihal of de Groenoordhallen. BS Leiden speelde onder verschillende (sponsor) namen jarenlang op het hoogste niveau en werd in 1978 landskampioen. Navraag naar de tussenpersoon die de contacten onderhoudt leert, dat de basketbalwereld weinig geloof hecht aan het verhaal dat er een nieuwe sponsor bestaat. Bronnen binnen BV Leiderdorp, die anoniem willen blijven, zeggen het verhaal niet serieus te nemen. De tussenper soon zou bij die vereniging betrok ken zijn geweest bij 'verschillende akkefietjes, die niet op de vingers van een hand te tellen zijn'. „Ik ge loof er geen drol van. Als het bij hem vandaan komt, is het zeer ongeloof waardig." Voorzitter Erik Bloemkolk van BS Leiden zegt niets te weten van het 'verleden' van de tussenpersoon. „Wij hopen dat het niet op gebakken lucht is gebaseerd. Als er iemand schade zou oplopen, dan is hij het", zegt Bloemkolk. „Ik kan alleen op hem af gaan. Het risico dat het niet doorgaat, nemen we op de koop toe. Verschillende werkgroepen zijn be zig met een plan, waarmee we des noods naar een andere sponsor toe kunnen." Intussen is het voorlopige inschrijf geld - 2500 euro - dat BS Leiden aan de Federatie Eredivisie Basketball (FEB) moet betalen om überhaupt kans te maken op een licentie, nog niet binnen. De beoogde sponsor zou dat geld een aantal dagen gele den naar BS Leiden overmaken. Bloemkolk gaat ervan uit dat het on derweg is. De tussenpersoon blijft bij het ver haal dat er vergevorderde contacten met een sponsor zijn. „Ik ben de spil in dit verhaal. BS Leiden moet met een plan komen. Als ik dat goedkeur, gaat het gebeuren. Binnen veertien dagen is er uitsluitsel." Op de uit spraken over zijn toezeggingen uit het verleden, wil de tussenpersoon geen commentaar geven. „Wat men sen over mij zeggen, moeten ze zelf weten. Ik doe geen uitspraken over het verleden. En ik heb geen zin om iets hierover prijs te geven." Anonieme tip: 2600 hasjplanten leiderdorp - De politie heeft gistermiddag midden in het ou de centrum van Leiderdorp een professionele hennepkwekerij met in totaal ruim 2600 planten ontmanteld. Dat gebeurde na dat via de telefoonlijn 'Meld Misdaad Anoniem' een tip was binnengekomen. Op de zolder van een woning aan de Hoofd straat, die door de tipgever was aangewezen, vond de politie ruim 1300 planten. In de naast gelegen loods stonden nog eens ruim 1300 planten opgesteld. OPGERICHT 1 MAART 1860 Trouwdag was verschrikkelijkste dag uit mijn leven door Eric de Jager oegstgeest - Het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest wil af van de snackkar die op woensdag en donderdag tijdens de pauze voor de deur staat. Volgens plaatsvervangend rector Swie- ringa is de kar een doom in het oog van de schoolleiding, die al tijden probeert de leerlingen een gezonder eetpatroon bij te bren gen. Vorig jaar was daarom de kantine kort gesloten en ver dwenen de kroketten van de menukaart, in ruil voor een ge zonder assortiment. Maar de leerlingen steken nu de Apollo- laan over voor hun portie vet. De leiding van het Rijnlands maakte onlangs voor de derde keer tevergeefs bezwaar tegen een ventvergunning voor de frietkraam. Eigenaar Nico Hoog duin en de gemeente Oegstgeest zien in de bezorgdheid van het schoolbestuur geen aanleiding de patatkraam te verplaatsen. „Ik voldoe aan alle eisen van hy giëne en brandveiligheid", zegt Hoogduin. „Bovendien ruim ik voor ik vertrek alles netjes op." En daarmee is voor hem de kous af. De snackkar blijft dus staan. Tot grote vreugde van de jeugd, die twee keer per week luncht met een puntzak friet. „We zijn verstandig genoeg om te weten dat het niet goed is om elke dag patat te eten." Pagina R5: 'De rest van de week eten we netjes hammetjes van thuis' Monsterkrab ook in Noordzee zeist/anp - Het Wereld Natuur Fonds (WNF) vreest dat de monsterkrab de natuurlijke ba lans voor de Noorse kust en mogelijk ook in de Noordzee ernstig verstoort. Het WNF pleit voor onderzoek naar het dier en wil dat de Noorse regering de vangstquota voor het dier op heft. De monsterkrab (officieel rode koningskrab of Kamtsjat- ka-krab geheten) komt nu in Europa alleen voor bij Noorwe gen. Mogelijk leeft de krab over een aantal jaren ook voor de Nederlandse kust. Melbourne - Michael Schumacher was van daag tijdens de eerste training voor de Grand Prix van Melbourne als vanouds de snelste. De 35-jarige Duitser reed in de twee de sessie een ronde van 1.24,718, aanzienlijk beter dan zijn kwalificatietijd voor pole posi tion vorig jaar. Zijn Braziliaanse ploeggenoot Rubens Barrichello bleef met 1.24,826 als eni ge in de buurt. De Italiaanse Renault-coureur Jarno Trulli gaf al meer dan een seconde toe. De Grote Prijs van Australië is de opening van het seizoen. De race is zondagochtend vanaf 04.00 uur te zien op SBS6, dat dit jaar voor Nederland de uitzendrechten heeft van de Formule 1 races. Een uur eerder begint de voorbeschouwing. In deze krant morgen een paginagrote vooruitblik op het nieuwe sei zoen. Foto: AP/Steve Holland Spelers verdacht van aanranding cartagena - Acht spelers van de Engelse voetbalclub Leices- ter City zijn aaneen Spaanse rechter voorgeleid in verband met aanranding van drie vrou wen in een hotel. De selectie van Leicester City verbleef in een trainingskamp in La Manga bij Cartagena. Het incident met de vrouwen speelde zich af in een hotel in de wijk Los Belo- nes. Een bewaker zei dat de spelers dronken waren en an dere gasten lastigvielen. Leicester City wil hangende het onderzoek geen commentaar geven. Haasje Flappie kiest hazenpad grou - Haasje Flappie moet weg bij hond Tosca. Twee in specteurs van de Algemene In spectiedienst (AID) stonden gisteren op de stoep bij Joke Poortman in Grou. De Stichting Eekhoorn had aangifte tegen haar gedaan omdat ze een haasje in gevangenschap laat opgroeien. Dat zou niet dier vriendelijk zijn. Poortman ver zorgt het haasje sinds 2,5 week nadat haar hond Tosca het jon ge dier had gevonden. Beginners hebben hun rijbewijs nog assen - Van de bijna vierhon derdduizend automobilisten die in de afgelopen twee jaar hun 'beginnersrijbewijs' heb ben gehaald, heeft nog nie mand dat hoeven inleveren. Geen van hen is op grove ver keersovertredingen betrapt, blijkt uit cijfers van het bureau verkeershandhaving. Dit rijbe wijs 'nieuwe stijl' werkt reeds met strafpunten volgens een systeem dat verkeersminister Peijs over een paar jaar voor al le rijbewijzen wil invoeren. Gifwolk boven Antwerpen Antwerpen - Duizenden Ant werpenaren zijn gistermiddag geëvacueerd, nadat in het ha vengebied een vrachtwagen met broom kantelde en lek sloeg. De gifwolk was vanmor gen weer zo goed als wegge trokken. De wolk broom is naar Nederland afgedreven maar veroorzaakte daar geen overlast meer. De 3000 geëvacueerde omwonenden mochten terug naar hun huizen. Voorstel belangenvereniging krijgt bijval in Noordwijkse raad noordwijk - Voor honden die niet uit Noordwijk komen, moet voortaan 'een soort toe ristenbelasting' worden betaald als ze een bezoek aan de bad plaats brengen. Daarvoor pleit te Robert Jan Bouwmeester tij dens een commissievergade ring. De voorzitter van Verenigd Hondenbelang vindt het niet terecht dat niet-Noordwijkse honden niets hoeven te betalen als ze te gast zijn, terwijl de hondenbelasting in Noordwijk vorig jaar met zestig procent is overal met hun hond kunnen lopen. Uiteraard ontslaat hen dat niet van de plicht om uit werpselen meteen op te rui men", aldus Bouwmeester. Hij kreeg bijval van met name de SPECTACULAIRE AANBIEDING „Heel veel mensen van buiten Noordwijk komen hier met hun hond heen. Zonder dat het hen iets extra's kost. Dat is toch niet juist? Voor de vervuiling die zij achterlaten, moeten Noord wijkse hondenbezitters op draaien. Het lijkt me goed als mensen die hier overnachten ook wat betalen voor hun hond. Ze kunnen daarvoor dan een bewijs krijgen, waardoor ze MRT MRT MRT voor uw huidige auto of 1.500,- bovenop de ANWB/BOVAG inruilwaarde www.occasionfestival.nl) GROENOORDHALLEN WILLEM DE ZWIJGERLAAN 2 LEIDEN raadsleden Admiraal van Noordwijk Totaal en Van der Jagt van de WD. Zij drongen er bij wethouder Barnhoorn op aan de mogelijkheid van toeris tenbelasting voor honden uit te zoeken. Barnhoorn zegde toe in een van de komende commis sievergaderingen uitsluitsel te een alternatief is voor het ver vallen van drie uitlaatgebieden op en rond de Koningin Wïlhel- minaboulevard. De gemeente vindt dergelijke stroken niet meer passen in het beeld van de vernieuwde boulevard. Op verzoek van Bouwmeester wordt nagegaan of in de straten achter de boulevard uitlaatstro- ken kunnen worden gecreëerd of dat extra afvalbakken op de boulevard worden geplaatst. „Bijvoorbeeld om de vijf meter. Dan dwing je mensen om de uitwerpselen van hun honden er meteen in te gooien. Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. NaamM V Telefoon Wij gaan zorgvukïg om met persoonsgegevens. Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,70 kwartaalabonnement automatische betaling 56,20 betaling per acceptgiro 56,70 Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bfl automatische betaSng Is Stuur deze bon in e zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Lelden www.leidschdagblad.nl Leidsch Dagblad gelijk velen ten onrechte in kliniek lag/gpd - Het Pieter Baan im (PBC) heeft fouten ge- bij het verstrekken van en over tbs. Het heeft cri- >n psychiatrisch laten be en door arts-assistenten in van door volleerde psychi- /olgens de Rotterdamse ank voldoet een onder aar de verdachte van een op een taxichauffeur niet wettelijke eisen. )tterdamse advocaat F. denne stelt vast dat de uitspraak grote ge- heeft voor veroordeelde digers of mensen die mo ei worden berecht op ba- adviezen van het PBC. ijk zitten zij ten onrechte -kliniek. Van Arden- be rechtbank heeft het rt volstrekt onvoldoende Het is nooit onder goe- pervisie tot stand geko men." Van Ardenne zegt dat in de zaak, waarover de rechtbank zich ruim twee weken geleden in een tussenvonnis uitsprak, grove fouten zijn gemaakt. „Het onderzoek moet gewoon onder supervisie staan van een vol waardig psychiater. Niet van een arts-assistent." De raadsman vermoedt nu dat het PBC ook in andere strafza ken fouten heeft gemaakt. Dat zou betekenen dat in de loop der jaren mogelijk tientallen verdachten met een geestelijke stoornis op basis van adviezen van medici in opleiding naar een tbs-kliniek zijn gestuurd. Het PBC wil na de uitspraak van de Rotterdamse rechtbank de werkwijze nog eens kritisch tegen het licht houden, maar bestrijdt dat er talrijke fouten zijn gemaakt. De kliniek zegt volgens de richtlijnen te heb ben gehandeld. I - De politie heeft een 22- man uit Litouwen aange- ;n op verdenking van de 3 op Richard Orlov. Hij inmiddels een volledige tenis afgelegd. Zijn zaak ip 19 april voor de rech- eember 2003 arresteerde )litie al twee verdachten 1 en 22 jaar uit Leiden en iten op verdenking van ikenheid bij de moord op Zij worden inmiddels meer als verdachten be- iwd en zijn vrijgelaten. De 2 bekijkt nog wel of het ip een andere manier iets met de moord te maken heeft. Het zwaar toegetakelde lichaam van Orlov (23) werd op 1 okto ber vorig jaar gevonden op een parkeerterrein bij polderpark Cronesteyn. De politie heeft met een team van dertig re chercheurs en verschillende andere specialisten aan het on derzoek naar de gewelddadige dood van Orlov gewerkt. Een aantal rechercheurs is zelfs in Litouwen geweest. Over het motief voor de moord worden geen mededelingen gedaan. Volgens ingewijden is zijn dood een afrekening in het criminele circuit. COMMENTAAR DUTROUX rste week van het Belgische de vraag of deze zieke geest recht ïs van de eeuw' zit er op. heeft op bescherming van zijn >ij is ouders van de slacht- privacy. De rechtbank honoreer- j van Mare Dutroux en zijn de zijn wens om niet herkenbaar langers niets bespaard ge- in beeld te worden gebracht in li. Niet alleen kwamen de de media. Een vreemd vérzoek I gruwelijke details over ta- omdat Dutroux al acht jaar een Schokkend was vooral de 'goede' bekende is van het grote er waarop de hoofdver- publiek. In het verleden heeft hij ie zich probeerde te recht- geen enkele poging gedaan om ligen voor zijn wandaden, herkenning te voorkomen. Zijn aats van verantwoordelijk- minder bekende kompanen heb- le nemen voor wat hij heeft ben feitelijk meer belang bij de bescherming van hun privacy. Sommige Belgische kranten, evenals het Algemeen Dagblad, hebben de beslissing van de Belgische rechtbank aan hun laars gelapt Zij hebben foto's van Dutroux gepubliceerd zonder een balkje ig verheffend te zien hoe hij voor zijn ogen op straffe van ver ten, met name de zaken- wijdering uit de rechtszaal. Op zichzelf is er geen enkele reden om de privacy van Dutroux te beschermen. Zijn identiteit is al gemeen bekend. Doorslaggevend is echter dat een besluit van de idacht van "zichzelf af te rechtbank behoort te worden ge il. Voorlopig is er niemand respecteerd en dat fotografen (ch door Dutroux laat over- hun werk kunnen blijven doen. p. afgeleide van het proces is Hugo Schneider in en daarvoor te betuigen, hij voor de rol lachtoffer. >ux heeft een ongeloofwaar- erhaal opgehan- over de omstandigheden onder zijn slachtoffers om ven zijn gekomen. Het was lichel Nihoul, de schuld in hoenen schoof. Met zijn be- igen over het bestaan van Hele netwerken trekt hij nistgordijn op en tracht hij

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1