Auxerre is open boek voor PSV SPORT vrijdag 5 MAART 2004 Ties Kruize geeft kleur aan Oranje Wereldtoppers blijven weg: Nederlandse kansen in Boedapest Komst Arjen Robben zaait onrust bij Chelsea Id o valt jer uit Real Madrid moet nog ;n euro overmaken aan Üan voor Ronaldo. Ro- 'rd door Real Madrid in r 45 miljoen euro over- -ï. De Spaanse club be- n miljoen en stuurde de Solari voor 10 miljoen r Inter Milan. Solari iiwel niet akkoord met van Inter en ver- dilaan. Daarop scha- er de UEFA in om Real e dwingen de resteren- jjoen euro te betalen. sr Fleur uit roulatie aal - Meivin Fleur van $or maanden uitge- j. De 22-jarige links- in de uitwedstrijd te- ia een stevige tackle y van Galen een kruis- i een knie gescheurd te n Russische schorst Titov I- De Russische inter- Titov is door de bond voor een half horst. Die maatregel ttp het besluit van de eb voetbalfederatie eh de speler van Spartak eivoor twaalf maanden caten. Titov testte vorig \tief na de interland •Wales. De schorsing bond ging op in. jioen uit iooi gezet nf w Oe vrouwenploeg van rjenburg is door de in- akale basketbalfederatie Euroleague gezet, uit Rusland Amerikaanse speel- van een vals Ge- De Russische eschikt over vier buiten- kpeelsters, maar mag er [tltellen. Om toch met pftet te kunnen aantre de club aan de Ameri- slilton en Griffith een paspoort. Jeka- had in de kwartfi- en Bmo moeten spelen, ploeg is door uitgeroepen. i blijft ;v ifn - PSV heeft het con- Sji hoofd opleidingen met twee jaar ver- e Eindhovense voetbal- I een contract van één tnet Brand, met daarin I'! voor nog twee seizoe- eren is die optie ge- «tbal nu al cieel succes - De organisatie van pees kampioenschap n Portugal spreekt drie voor aanvang al van hcieel succes. Vooral de koop loopt boven ver lig. Zelfs zonder de in- ivan de tv-rechten (580 sieiiro) en sponsors ,,is eget comfortabel", aldus aiMadail, de voorzitter In- zijn 1 miljoen van de >en beschikbare kaarten 4 enberg FC Twente ij e - Niels Wellenberg ejteren in Enschede een 4 contract ondertekend De 21-jarige is dit seizoen in Go Ahead Eagles. itrong ut Ullrich h rPe Spanjaard José Ivan irfz heeft gisteren de itftappe van de Ronde gewonnen. De cou- Balears kwam tijdens tijdrit in Lorca, kilometer, tot een 25.39. Lance Arm- ijindigde als vijfde in teiaarmee was de Ameri- keller dan zijn Duitse aal Jan Ullrich die na (ftïishte. Ullrich testte in eje van Murcia een nieu- 1 ftfiets. reigingen ii bij voetbal' id - Liverpool-spits Mi- éven heeft gisteren ver- jat hij in zijn carrière al hmalen met de dood is igd. „Het is bijna een deel nen van het hedendaagse Owen deed zijn uit- op de website van de League-club in reactie hpodsbedreigingen aan nis van Liverpool-coach „Het is iets wat idtal jaren geleden niet «uren, maar nu over- _Jt vele mensen. Als je ikham spreekt, zal hij [kunnen bevestigen." door Fardau Wagenaar Boedapest - Veel toppers laten het WK indoor atletiek in Boedapest, dat vandaag begint, aan zich voorbij gaan. Dat is geen nieuws, zo gaat het altijd: alleen de zomer telt voor de meeste wereldsterren. Kans dus voor de Nederlanders om onder het mom 'pik in, het is winter' van zich te laten horen. -De atletiekbond KNAU houdt vol dat atletiek in Nederland in de lift zit. Tij dens het WK komen elf atleten van Oranje in actie. Wat zijn de venvach- tingen? „In Birmingham hadden we vier atle ten in de top acht, dit keer hopen we op meer", zegt Peter Verlooy, bonds coach van de sprint en de technische nummers. „Het gaat beter met atle tiek in Nederland: In 2001 deden er maar drie Nederlanders mee aan het WK in Lissabon, in Birmingham 2003 waren dat er negen en dit weekeinde maar liefst elf." -Dus? „In Lissabon won Patrick van Balkom brons op de 200 meter, vorig jaar won Rens Blom (polsstok, red.) brons, die traditie willen we graag voortzetten. Maar wij hebben helaas geen notoire medaillekandidaten, mensen die op elk toernooi een prijs meepakken. Laat ik het zo zeggen: het zou mooi kunnen worden", aldus Verlooy. -Verlooy is voorzichtig. Nederland wil medailles zien, wie maken er kans? Een kort overzicht. Volgens de atleten zelf is Gert-Jan Liefers kandidaat. Hij is in vorm, liep twee weken geleden nog een Neder lands record op de 1500 meter en werd een dag later met vijf vingers in de neus nationaal kampioen op de 3000 meter. Rens Blom won vorig jaar brons, dus waarom in Boedapest niet? De pols stokhoogspringer zit niet helemaal tip top in zijn vel, maar op grote toer nooien groeit zijn ego en dat werkt bij hem positief." -Zijn er Nederlanders die voor een verrassing kunnen zorgen? Misschien Bram Som op de 800 me ter. Toppers als David Krummenac- ker, Wilson Kipketer en Wilfred Bungei zijn er niet bij. Makkelijk wordt het natuurlijk niet voor Som, hij zal heel wat mannen achter zich moeten laten, 39 om precies te zijn. Zijn hoopvolle reactie: „Het zou zo maar kunnen." En dan is er nog meerkampster Karin Ruckstuhl, die vierde op de wereld ranglijst staat. Zij moet dan wel bo ven zichzelf uitstijgen. Het zou mooi zijn als ze dat in Boedapest doet. Gro te sterren als Carolina Kluft en Eunice Barber doen niet mee. Het gaat dus om de eretitel: the best of the rest. -Welke Nederlanders eindigen zeker niet in de top? „Ik", zegt Arnoud Okken. De jonge 800 meter-loper is in Boedapest om het goede gevoel weer terug te krij gen. Na een moeilijk jaar en een lang durige blessure hoopt het talent vurig op een finaleplaats. „Dat zou voor mij al een overwinning zijn. Ik wil weer een reden hebben om uitgela ten te zijn." -Verder nog prestaties waar op gelet moet worden? Kogelstoter Rutger Smith kan zich di rect kwalificeren voor de Olympische Spelen in Athene. Met een stoot van 20.30 meter is hij zeker. Lieja Koeman en Rens Blom moeten vormbehoud tonen. Doen ze dat, dan gaan ook zij naar Athene. Op de loopnummers kan niemand zich nog kwalificeren, omdat hardlo pen indoor niet is te vergelijken met buiten. londen/anp/rtr - De komst van Arjen Robben is niet door alle spelers van Chelsea storm achtig begroet. Damien Duff en Joe Cole zeggen geschokt te zijn door de transfer. Robben is een regelrechte concurrent voor de twee aanvallers. „Het was een klap in mijn ge zicht", zegt Duff in het boule vardblad The Sun. „Ik had niet verwacht dat de club op zoek ging naar versterking op de lin kervleugel." De linksbenige Ierse internatio nal maakt de komende dagen zijn rentree bij de reserves na twee maanden blessureleed aan schouder en achillespees. Hij werd in de zomer voor 27 miljoen euro overgenomen van Blackburn Rovers. „Ik begrijp dat Robben een echte linksbui ten is. Daar speel ik niet vaak. Ik ga op zoek naar een andere plaats in het elftal." Joe Cole reageerde onthutst. Hij werd voor 10 miljoen euro ge kocht van West Ham United maar speelde sindsdien nog niet een volledige wedstrijd voor Chelsea. In elf wedstrijden begon hij in de basis, de rest begon hij op de bank. „Mana ger Ranieri", aldus Cole, „heeft mij bij herhaling verzekerd dat hij grootse plannen met mij heeft. Als ik door Robben naar het tweede plan wordt gescho ven, wil ik weg bij de club." Dertien Nederlandse voetballers krijgen van Pele plek op FIFA-lijst londen/anp/afp - Dertien Ne derlandse voetballers staan ver meld op een prestigieuze FIFA- lijst. Op verzoek van de interna tionale voetbalfederatie stelde de Braziliaanse legende Pele een lijst op van de beste, nog le vende, spelers ter wereld. Vijf voudig wereldkampioen Brazi lië leverde de meeste voetbal lers: vijftien, onder wie Pele zelf. Daarna komen Frankrijk en Ita lië (beiden veertien). Nederland staat vierde, met dertien verte genwoordigers. De lijst, ter ge legenheid van het honderdjarig bestaan van de FIFA, zou aan vankelijk een tophonderd wor den maar Pele kwam uiteinde lijk tot 125 spelers. De gekozen Nederlanders: Jo- han Cruijff, Marco van Basten, Dennis Bergkamp, Edgar Da vids, Ruud Gullit, Willy van de Kerkhof, René van de Kerkhof, Patrick Kluivert, Johan Neeskes, Ruud van Nistelrooij, Rob Ren- senbrink, Frank Rijkaard en Clarence Seedorf. UITSLAGEN Vrouwen, enkelspel. Tweede ronde: Audina (Ned/4) - Weckström (Fin) 11-2 11-3, Yao Jie (Ned) - Xie (Chn/7) 11-5 11-4, Zhou Mi (Chn/3) - Meulendijks (Ned) 11-4 11-7. - Ogura/Shiota (Jap) 15-9 15-13, Hwang/Lee (ZKo/5) - Beenhakker/Meulendijks (Ned) 15-5 15-10. Mannen, enkelspel. Tweede ronde: Palyama (Ned) - Fangel (Den) 15-11 15-9. Derde ron de: Hyun-il Lee (ZKo/2) - Palyama 15-10 15- Viersen (Dui). WK drieba Eerste ronde. Groep E: Nederland B - Tsjechië 2-0. Van Wanrooi) - Gazdos 2-1 (4-15 15-10 15-11/0,772-0,837), Habraken - Hajek 2-0 (15-515-6/2,307-0,916). Dredge (Wal) 64 sla gen (8 onder par), 2. Howell (Eng) 67, 3. -Green (Aus) 68, Drummond (Sch) -4(11), 49. o.a. Woods (VSt) par (12). Lafeber 72, 95. Derksen +2 (14), 126. Muntz 76. Eerste ronde afgebroken wegens mist, vrijdag hervatting. HANDBAL Mannen, eredivisie, kampioensgroep. Aalsmeer - Tachos 25 - 21E en 0 - Volendam 27-26. Degradatiegroep Sittardia - Kolping 29 - 23, Hellas - White De mons 28-22. Stand: 1. Pakistan 2-6 (6-2), 2. Nieuw-Zee- land 2-6 (5-2), 3. India 2-4 (6-4), 4. België 2- 1 (1-3), 5. Maleisië 2-0 (3-6), 6. Canada 2-0 (4-8). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3345, 4 maart 2, 4. 5, 7. 13, 21, 27, 47. 50, 53. 56. 60, 64,65,68,69,71,73, 77,80. (Onder voorbehoud van typefouten) Bad Hofgastein. NK reuzenslalom. Mannen: 1. Oosterbaan 1.46,62, 2. Van d Riet 1.48,71, 3. Buis 1.48,41. Vrouwen: 1. Bruggink 1.57,14, 2. Derksi 1.57,17^3. Görtz 1.58,38. Loting UEFA Cup Achtste finales: A. Celtic (Sch) - FC Barcelona (Spa). B. Genc- lerbirligi (Tur) - Valencia (Spa). C. Girondins Bordeaux (Fra) - Club Brugge (Bel), D. New castle United (Eng) - Real Mallorca (Spa), E Auxerre (Fra) - PSV (Ned), F. Benfica (Por) - In- ter Milan (Ita), G. Liverpool (Eng) - Olympique Marseille (Fra), H. Villarreal (Spa) - AS Roma (Ita), Wedstrijden op ll^gn 25 maart. Kwartfi nales: 1. Winnaar A - wjanaar H, 2. Winnaar C - winnaar B, 3, WinnaaW- winnaar F, 4. Win naar E - winnaar D, Wedstrijden op 8 en 14 april. Halve finales: winnaar 4 - winnaar 3, winnaar 1 - winnaar 2. Wedstri|den op 22 april en 6 mei. Finale: 19 mei in Gothenburg. WATERPOLO Eindhoven. Voorronde LEN Trophy. Tweede groepswedstrijd: PSV (Ned) - WKS Zu rich (Zwi) 16-4 (3-1 3-0 4-3 6-0). Topscorers: Van de Boomen (5x). Dekker (4x), Van Kol (2x) mooi geen zak aan. De jongens begrijpen dat ook. Die willen wat rechtzetten. Ze hebben een vervelende periode achter de rug, zowel in mentaal opzicht als prestatief. Daar hebben we een vette streep onder gezet. We moeten ons realiseren dat het Nederlands elftal jarenlang het beste hockey van de wereld heeft gespeeld, en dat is niet weg na één mislukt toernooi. We hoeven niet arrogant te doen, helemaal niet zelfs, maar we mogen best uitstralen dat we een verdomd goed hockey- land zijn." Kruize, die net als bondscoach Terry Walsh een contract heeft tot en met Athene, houdt wel van mondige spelers. Kerels met haar op de tanden en het hart op de tong. „Je hebt niks aan meelopers. Ik hou van spe lers die een eigen mening heb ben en soms ook eigenwijs zijn. Zolang ze zich maar conforme ren aan het teambelang." In Madrid maakt Oranje, dat het olympisch kwalificatietoer nooi inzette met twee ruime overwinningen, alvast een uit zonderlijk homogene indruk. De ploeg etaleert een fikse hon ger naar succes. Kruize, die zijn mooiste sportmoment beleefde in 1973 toen Nederland voor ei gen publiek wereldkampioen werd, geniet bij zoveel gedre venheid. „We dollen wat af, maar geloof me: er wordt wel keihard gewerkt door die kerels. Petje af. De oudjes willen laten zien dat ze nog lang niet afge schreven zijn en de jonkies zijn steeds nadrukkelijker aanwezig. Ik zie een duidelijke progressie en de ploeg kan nog twintig procent beter. Terry en zijn as sistent Michel van den Heuvel weten exact waar ze heen wil len. Dat is goed. Natuurlijk, er zijn meerdere wegen die naar Athene leiden, maar de weg die we nu bewandelen zou zomaar de goede kunnen zijn." eindhoven/gpd - Groot enthou siasme was er gistermiddag na de loting voor de vierde ronde van de UEFA Cup niet te bespeu ren op PSV's trainingscomplex de Herdgang. Arjen Robben had liever een andere ploeg dan AJ Auxerre uit de koker zien rollen en Guus Hiddink sprak van een 'hele taaie tegenstander'. AJ Auxerre is niet echt een zin nenprikkelende opponent, maar gezien de ervaringen van vorig seizoen lijkt het een loting met perspectief voor de Eind- hovenaren. PSV neemt het ko mende donderdag eerst uit te gen de club op, de return is op 25 maart. Auxerre is in Eindhoven een goede bekende. Veel geheimen zal de Franse subtopper niet in petto hebben voor PSV. In de Champions League van 2002- 2003 speelden de Eindhovena- ren met 0-0 gelijk in Auxerre. Thuis werden de Fransen, on der meer na een snelle rode kaart voor verdediger Mexes, afgetroefd: 3-0. Auxerre plaatste zich overigens uiteindelijk wel voor de UEFA Cup, terwijl PSV laatste werd in de poule. Auxerre heeft dit seizoen nog geen tegentreffers geïncasseerd in Europese wedstrijden. Hid dink: „Dat betekent dat de de fensieve organisatie goed is. Met Kalou, Cissé en Kapo (don derdag geschorst, red.), met daarachter aanvoerder Lachuer als verdeelstation hebben ze ook aanvallend veel kwalitei ten." Ernest Faber meent dat PSV de borst nat kan maken. „Franse ploegen zijn altijd lastig te be spelen voor ons. Maar goed, het is een oude bekende, we weten hoe zij spelen en andersom. De uitslagen van vorig jaar maken wel duidelijk dat een goed re sultaat mogelijk is. Daar kun nen we vertrouwen uit putten." Arjen Robben had niettemin liever een andere ploeg gezien. „Benfica of Villareal bijvoor beeld. Die twee Franse ploegen (naast Auxerre was ook Olympi que Marseille een mogelijke op ponent, red.) zijn toch wel sterk. Maar in deze fase tref je geen gemakkelijke tegenstan ders meer. Het begint wat dat betreft weer een beetje op de Champions League te lijken. En om de UEFA Cup te winnen, moet je van alle tegenstanders kunnen winnen." In Nyon werden gisteren alle koppelingen gemaakt tot aan de finale op 19 mei in Göte- borg. Als PSV Auxerre uitscha kelt zal de ploeg tegen de win naar van Newcastle United- Real Mallorca uitkomen in de kwartfinale. Mochten de halve finales gehaald worden, dan speelt PSV tegen een tegenstan der uit het kwartet Liverpool, Olympique Marseille, Interna- zionale en Benfica. Loting vierde ronde UEFA Cup: Zie uitslagenblok Oud-Feyenoorder Bonaventure Kalou (links) was afgelopen woensdag in Athene belangrijk voor Auxerre. Hij maakte tegen Panathinaikos de enige treffer van de wedstrijd en bezorgde zijn ploeg een plaats in de volgende ronde. Foto: Reuters/Yiorgos Karahalis. Madrid - Bondscoach Joost Bellaart bouwde luchtkastelen met los zand en werd door muitende spelers van het Ne derlands hockeyelftal tot aftre den gedwongen. De aanstelling van Ties Kruize als manager van de ploeg kwam voor hem te laat. Bellaart ging, maar zijn vriend Kruize bleef. Tot opluch ting van de .spelers. „Met hem erbij valt alles op zijn plaats", zegt aanvoerder Jeroen Delmee. De Dikke, zoals Kruize vroeger als speler al werd genoemd, voelt zich een beetje ongemak kelijk bij zoveel loftuitingen. Te veel eer voor één persoon, zo vindt hij. „Het is een compli ment aan iedereen die erbij be trokken is. We zijn hier met 26 man naar toe gekomen om ons te kwalificeren voor de Olympi sche Spelen. Iedereen levert daar zijn bijdrage aan. Ik moet ervoor zorgen dat het buiten het veld goed marcheert. Dat we op tijd eten en zo, dat de bus op tijd klaar staat." Oeps, uitgerekend vandaag ar riveert het Nederlands elftal te laat op het kunstgras van Club de Campo. Een foutje van de organisatie, zo verzekert Kruize. De vroegere bondscoach Mau- rits Hendriks ging al 'uit zijn pan' als de spelersbus nog Ties Kruize (rechts) feliciteert bondscoach Terry Walsh na de zege van Oranje op Zuid-Afrika. Foto: ANP/Olaf Kraak maar met zijn neus de verkeer de kant op stond. Kruize lijkt onaangedaan. „Je kunt je er verschrikkelijk over opwinden, maar daar rijdt die bus niet har der door. Je moet het maar ne men zoals het is. Als je je over Hand Karei Klaver in het gips De handblessure van hockey er Karei Klaver is ernstiger dan gedacht. Onderzoek in een ziekenhuis in Madrid wees uit dat de rechterspits van Oranje een scheurtje in zijn duim heeft. De gekwetste hand is in het gips gezet. Het is onwaarschijnlijk dat hij tijdens het olympisch kwalifi catietoernooi in de Spaanse hoofdstad, dat tot 13 maart duurt, nog in actie komt. Kla ver liep de blessure woensdag op in het tweede duel met Groot-Brittannië (3-0). Hij kreeg een bal op zijn hand. Zelf is de onfortuinlijke speler van Bloemendaal nog redelijk optimistisch gestemd. „Mis schien dat ik zondag in de wedstrijd tegen Polen weer kan meedoen. Met tape kun je veel opvangen." dit soort zaken druk gaat ma ken, dan komt er een moment dat je uit het oog verliest waar voor je hier bent en dat is kwa lificeren. Niet meer en niet minder." Kruize, zelf goed voor 202 inter lands en 167 doelpunten voor Oranje, steekt niet onder stoe len of banken dat hij zich lekker voelt in zijn nieuwe rol. Vooraf werd daar nog wel aan getwij feld, omdat werd verondersteld dat hij slechts 'ja' had gezegd tegen de hockeybond om op de valreep het vege lijf van zijn vriend Bellaart te redden. „Joost is een hele goede vriend, dat is duidelijk. Maar als ik maar één procent het gevoel had gehad dat die relatie mijn functioneren bij het Neder lands team zou belemmeren, dan was ik er nooit aan begon nen: Het gaat om het belang van het hockey, niet om dat van Joost of van mezelf. Het is heel simpel: we zijn nu een week of acht onderweg en ik vind dit gewoon heel erg leuk om te doen. Ik heb het zelf allemaal meegemaakt, ik weet hoe leuk het is om met een stel jonge ke rels iets te bereiken." Diep van binnen brandt nog al tijd het heilige vuur. Kruize (51) wil winnen. Als vanouds. Of zo als hij het voor aanvang van het toernooi zelf verwoordde: 'Win nen is niet alles, het is het eni ge'. Spelers van Oranje con fronteren hem dagelijks met die uitspraak. Blijkbaar is de bood schap aangekomen. „Dat hoop ik wel. Want het mag allemaal heel aardig gaan en de sfeer kan nog zo goed zijn, maar als we niet presteren hebben we daar

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19