Trigon kan helemaal niets fout doen SPORT 5 Pernix is lusteloos Engelhart neemt MSV bij de hand assets met schrik vrij De Zijl-LGB/Vivax blijft vier perioden overeind omotie jor LDG en imen Sterk Thiele verrast bij voorronde NK Weer crosstitel Leiden Atletiek '4 HDC985 maandag 1 MAART 2004 Pieter van der Vliet Vy - The Bassets heeft na id 7-15 overwinning op DSR- h< derde plaats vast in han- rei „Ze beseffen nauwelijks h^oed ze gespeeld hebben", vioach Michiel Snijders na ;hp. In het eerste kwartier gee thuisclub krachtig rugby 1 kGijs Overdevest opende de ge door na een goed opge- n. aanval voor de zijkant te om. Een penaltykick bracht wa de eerste Delftse punten :\et bord en halverwege de ias helft nam Delft het initia- Rvat een 10-5 voorsprong arerde. Jimmy Berbee emt de ruststand op 10-10. :ap tweede rondgang zag The tizts Patrick van Dorp ge geerd uitvallen, waarna zijn ms werd ingenomen door otvan den Berg. Deze twee- ntamspeler rook zijn kans en oop volle snelheid mee in de vawartenaanval, die hij op wijze afrondde. Rob van Heiden converteerde: 17- ^he Bassets maakte het zich idig moeilijk in de slotfase, ïen Delftse vijfpunter werd Verschil teruggebracht tot imaar de conversie (twee punten) ging mis en daar- de kans op een remise. ;al 't1 Weholte in :htervolging -j(jiDBAL - Foreholte blijft in [setervolging op koploper eittura. Gisteren wonnen ïnVoorhoutse handbalsters ed 20-16 van VHC. Aan van- iejk zag het daar niet naar di De thuisclub liep onbe- jesgen uit naar 8-3, maar a marge slonk door suc- volle Voorhoutse uitbra- tot 9-8. Na de pauze zet- ;oreholte de stijgende lijn •irt. Vooral door toedoen Mariska van Steijn, )hne Hoek en met een >°|tige inbreng van de ^speelsters Marlène en ,stiabel Arroyo kwam de eg van trainster Elly eeuw riant op voor tong (16-12). VHC kwam wel terug tot 18-16, OQar Marlèn Arroyo en Anne ,aslemse maakten aan alle i 6:ekerheid een einde. 5- enige schade die Fore- nefe opliep was een blessu- zv/an Helga Janson. Daarte- 4 (over stond de razend- oelle rentree van Peggy van ingelen, die anderhalve K?k na een operatie haar zo vachting maakte, a - mannen van Rijnstreek i sinds gisteren definitief er van lijfsbehoud in de "ioklasse C. In de uitwed- jd tegen het hooggeklas- o arde Helius sleepten de Al- maren een punt in de ;ht: 25-25. Nummer voor- tst Quintus 3, dat verloor i EMM, kan Rijnstreek t meer achterhalen en de- deert met Westlandia. ...t de ploeg van trainer ksandar Müenkovic Heli- zo goed partij gaf, was op- pjibarend. Het vorige duel en hekkensluiter Westlan- was weinig bemoedi gd. Bovendien miste Rijn- ;ek behalve topscorer lico Pabst ook nog doel- 7 n Michael Sumner, Maar- Lagendijk (vakantie) en ink Hulshof (knieblessure) Iet kleine gezelschap dat tte deed niet onder voor |ti(Jius. Vooral de keepers St- m Lagenberg en John 'i^k onderscheidden zich. door Dirk Kloos waterpolo - Startgemeenschap De Zijl-LGB/Vivax verraste door in het eigen bad het veel sterker geachte AZPC uit Amersfoort met 8-7 terug te wijzen. De ploeg van trainer Jacob Spijker is de laatste weken in goeden doen. Zian en AZC werd het vuur na aan de schenen gelegd zonder dat dit tot punten leidde, maar AZ&PC moest zaterdag zijn meerdere erken nen in de ontketende Leidenaars. Een degelijke zone, met aan het hoofd de voortreffelijk keepende Ro bert van Berkel, hield AZ&PC in be dwang. Was scoren voor De Zijl in de voorgaande duels nog een probleem, tegen de iets lichtere AZ&PC-verde- diging stond het vizier wel op scherp. Alleen in de laatste periode kon de ploeg van Jan Bram van der Luit één keer aan de leiding komen (5-6). Daarna liepen de jonge Leide naars in een ruk door naar 8-6. In de slotfase drong AZ&PC nog wel aan maar verder dan 8-7 kwam de titel kandidaat niet. Spijker vond dat zijn ploeg prima had gespeeld. „We heb ben het nu vier parten volgehouden dat is het verschil, tegen AZC en Zian moesten we in de slotfase afhaken, nu bleven we overeind. Periodestanden: 3-2, 4-3, 5-4 en 8-7. Doel punten Zijl/LGB/Vivax: Joachim de Ruij- scher (3), Koen Plasmeijer (2), Niels Plas- meijer (1) en Roeland Spijker (1). AZC kende een moeilijke avond. In Barendrecht gingen de Alphenaren langs de rand van de afgrond en sleepten een 7-7 remise uit het vuur. Na een voorsprong liepen de man nen van coach Erik Noordergraaf voortdurend achter de feiten aan. Kimmo Thomas zorgde twintig se conden voor tijd voor de gelijkma ker. Teammanager André de Jeu had zich zitten verbijten aan de kant. „Geen beste wedstrijd van onze kant. Het is de laatste weken al niet goed. Als ik eerlijk ben, had ZPB mis schien wel twee punten verdiend. Waar het precies in zit, weet ik ook niet. Door het verlies van AZPC is het toch nog een redelijk weekeinde voor ons. In de slotfase, nadat Marco Booy ZPB op 7-6 had gezet, leken de Ba- rendrechters met nog weinig secon den te gaan en in balbezit op de winst af te stevenen. ZPB had echter Kimmo Thomas over het hoofd ge zien. Hij veroverde de bal en zorgde voor 7-7. Periodestanden: 1-2, 4-4, 6-5 en 7-7. Doel punten AZC: Tjerk Kramer (3), Kimmo Tho mas (2), Björn Boom (1) en Pieter Boot (1). LZ 1886 kwam tweemaal in actie. Zaterdag werd van PSV verloren met 11-7. Na een paar minuten stond PSV al met 5-1 voor en was de rest van de wedstrijd een formaliteit. Een lelijke tegenvaller voor trainer Mi chel van der Zeeuw en zijn pupillen die in de degradatiepoule bij de bo venste twee willen komen om zo de gradatie af te wenden. LZ vocht te rug tot 7-6, maar dit kostte te veel kracht. Toen in de laatste periode bij 9-6 ook nog een vier meter werd ge mist was het helemaal gedaan. Gisteren in het eigen Vijf Meibad herstelde LZ 1886 zich. Zonder ove rigens tot goed spel te komen, werd De Ham met 8-5 verslagen. LZ kreeg genoeg kansen, maar het verzilveren bleek lastiger. Van 4-0 kwam De Ham terug tot 7-5. Mathieu Spros gooide de wedstrijd daarna uit: 8-5. Doelpunten LZ 1886 tegen PSV: Frans Lan- gerhorst (2), Joeri Klein (1). Timmo Bongers (1), Martijn Laurense (1), Jan Langerhorst (1) en Mirko Zuidweg (1). Doelpunten LZ 1886 tegen De Ham: Mathieu Spros (2), Joeri Klein (2), Frans Langerhorst (1), Jan Langer horst (1), Mirco Zuidweg (1) en Lucas Vlaar- dingerbroek (1). In het bekertoernooi bereikten de vrouwen van de De Zijl/LGB de vol gende ronde door na verlenging Ra- pido met 8-7 terug te wijzen. In de rubriek Van Links Naar Rechts, afgelopen zaterdag in deze krant, stond een fout. Niet de De Watervrienden maar Sleutelstad fu seerde begin jaren zeventig met LZC tot de nieuwe zwem- en waterpolo club LZ 1886. Leidse korfbalclub viert kampioenschap na ruime zege op Vlaardingen: 22-12 door Maarten Dekker leiden - Zelfs toen het spel even tjes stil lag, lachte het geluk Sporting Trigon toe. René Bekker raakte bij een botsing een van zijn contactlenzen kwijt. Geen paniek: ploeggenote Brenda Ve- nema had maar één vluchtige blik op de glanzende vloer nodig om het piepkleine stukje plastic terug te vinden. Het tafereel paste geheel binnen de middag waarin bijna alles lukte, een middag waarin Trigon kampioen werd van de eerste klasse door concurrent Vlaardingen met im posante cijfers terug te wijzen: Eindelijk was het weer eens lek ker vol in de Vijf Meihal, waar korfbalwedstrijden in vroeger tijden garant stonden voor af geladen tribunes, maar waar het de voorbije weken vaak angstvallig stil was. Veel te jui chen viel er immers niet voor de aanhang van Sporting Trig on, de club uit Leiden die twee jaar geleden nog tegen de sterk ste ploegen van Nederland ac teerde, maar door twee opeen volgende degradaties naar de eerste klasse afgleed. Dat be scheiden niveau werd ook bin nen de club als Trigon-onwaar- dig gezien, iets om je als vereni ging voor te schamen. „Deze ambiance is voor ons heel be langrijk", wees trainer Robin Sommeling op de ouderwets goed bezette tribune. „Helaas was het hier de afgelopen maanden meestal niet zo druk." Het publiek liet het een beetje afweten, maar afgaande op de wedstrijd van gisteren was dat niet terecht. Sporting Trigon dwong het kampioenschap he lemaal zelf af, door Vlaardingen op alle fronten af te troeven. In de eerste helft gebeurde dat vooral door sterk aanvalsspel, terwijl de nadruk na rust meer op de verdediging kwam te lig gen. In die fase leunde Trigon al op een comfortabele voor- Feest in de Vijf Meihal: de spelers van Sporting Trigon vallen elkaar in de armen na het behalen van de titel. Foto: Henk Bouwman sprong, waarvoor vooral Maar ten van Vliet en René Bekker verantwoordelijk waren. Wat betreft Van Vliet was dat geen verrassing: de aanvoerder van Trigon toont wekelijks aan dat in hem een buitengewoon zui vere schutter huist. Bekker presteert wisselvalliger, maar gisteren was voor hem zo'n dag waarop hij niets fout kon doen. Zijn rapport was uitmuntend, met acht treffers in totaal, waarvan hij er al zes in de eer ste helft maakte. Na de pauze was het tot 14-9 nog een beetje spannend, maar toen scoorden de Leidenaars vijfmaal op rij. De marge van tien doelpunten werd daarna met speels gemak vastgehou den. In het aanvalsvak werd niet meer zo zuiver geschoten als in het begin van de wed strijd, maar defensief gaf de ploeg van Sommeling geen krimp meer. Dat was opvallend, aangezien de verdedigers juist meer risico's namen, met de geruststellende voorsprong in het achterhoofd. Ook dat paste precies in het beeld van de wedstrijd, waarin vrijwel alles goed uitpakte voor Sporting Trigon. De zege op de naaste achtervol ger kwam voor Sommeling niet als een verrassing, ook al was de eerste ontmoeting zeven da gen eerder ternauwernood in een gelijkspel geëindigd. „Maar dat was een uitwedstrijd en daarin presteren wij per defini tie stukken minder", aldus de trainer. Is het de gladde, houten vloer in de Vijf Meihal waaraan de tegenstanders niet gewend zijn of de zeer beperkte ruimte langs het veld? Sommeling moest het precieze antwoord schuldig blijven. „Het voelt als of je al met een voorsprong aan de wedstrijden begint. Wij zijn hier gewoon helemaal op ons Met de Vijf Meihal als huiska mer keert Trigon volgend sei zoen terug in de overgangsklas se en Sommeling is ervan over tuigd dat de ploeg het ook op dat niveau goed kan doen. Me de daarom verlengde hij zijn verbintenis met de club met één seizoen. „We zijn in de eer ste klasse beland omdat er te veel goede spelers zijn vertrok ken. Dat is een beetje het vaste traject van deze club. Vorig jaar konden we het niet meteen op vangen, maar nu is er weer per spectief. Het scheelt natuurlijk heel veel dat Maarten er weer bij is, maar ook van onderaf zijn we sterker geworden. Meta Kleer en Patty Groen speelden vorig jaar nog in de junioren, ze zijn pas 17 en 18 jaar. Als ik zie hoe veel die meiden in een jaar vooruit zijn gegaan, dan sterkt mij dat in de gedachte dat onze ploeg alleen maar beter gaat worden." Sporting Trigon - Vlaardingen 22-12 (12-7). Toeschouwers: 300. Scheids rechten Dijkhuizen. Doelpunten Sporting Trigon: René Bekker (8), Maarten van Vliet (7), Brenda Venema (2), Patty Groen (2), Misja IJzerman, Aukje van Rijn en San- der de Haas. korfbal - Pernix was niet bijs ter geïnspireerd tegen degrada tiekandidaat Vitesse: 10-11. Trainer Perry Venema moest door het invallen van Saar Kar stens, Lennert de Bock en Mark Piket de opstelling danig aan passen. Dat leek in de eerste helft geen bezwaar, afgaande op de 8-5 ruststand. Na de pau ze zakte de Leidse eersteklasser ver weg, om in het slotkwartier na 10-9 zelfs helemaal stil te vallen. In de laatste minuut leek Mark Piket uit een vrije bal nog een punt te redden, maar zijn treffer werd door het eindsig naal weggeblazen. Ewoud van der Kooij (3) en Lennert de Bock (2) scoorden als enigen meer dan eens. Met krap twee minuten te gaan en een 11-13 stand leek derde klasser KZ Leiden op een ne derlaag af te stevenen tegen Nieuw Flora. René Amoldus zorgde nog voor een ongedach te redding door eerst een vrije bal af te maken en een straif- worp te forceren voor invaller Joost Kwestro: 13-13. De forma tie van trainer Erik van Lunte- ren kon voordien nooit ruimer afstand nemen dan twee pun ten. Mark Zierikzee had net als Kwestro een goede invalbeurt, want hij had met zijn eerste schot meteen succes (11-12). Crescendo kende een sterke start in de derby tegen Fluks. De Leidenaars dicteerden in de eerste helft het scoreverloop (4- 1, 4-4, 10-6). De Noordwijkers kwamen na rust (10-7) sterk te rug door scherper te verdedi gen. Zij hoefden in de eerste opstelling zelfs geen enkele goal meer te incasseren. Bovendien vingen zij beter af, zodat zij ook vaker konden schieten. Dat le verde een 12-14 voorsprong op. Een gemiste strafworp bij de stand 13-14 bleek duur want Crescendo kwam twee minuten voor tijd op gelijke hoogte: 14- 14. Jasper de Jong (4) en Car men Zitman (3) waren topsco rers bij Crescendo, terwijl Nico le Bierens (4), Erik Caspers en Ronald van Haarlem (3) voor Fluks de meeste goals maakten. JliJan Bey men - Samen Sterk uit Ha- ivoude behaalde door een assende 14-6 zege op lijst- |0/oerder Amstelland het Ijjpioenschap in de tweede "dge van de landelijke dam- ^petitie. Omdat de num- (eis één tot en met vier naar extra te vormen eerste klas- fa<romoveren, kreeg het Leids ^genootschap dat de RDC- lerves met 15-5 versloef een J' Inotieplaats. LcHazerswoudse winst kwam stand door drie van de vier 2eslagen topspelers van Am- and op remise te houden 3pieen keer te winnen. Het 3ls Damgenootschap (LDG) >na het vierde speeluur als- 2(ruim weg van RDC 2 (15-5). öperste keuze van de Rijns- ei?se Damclub (RDC) liet nog 5a de tanden zien tegen De ehove (11-9). Hierdoor sloot z'n competitie af met een en een plaats in de mid- moot. door Menno Schraven basketbal - MSV versloeg giste ren in eigen huis Eiffel Towers 2 met 92-87. De tegenstander uit Nijmegen trad aan met enkele spelers van het eredivisieteam en maakte het de Noordwijkers daardoor knap lastig. Het sco reverloop ging lange tijd gelijk op (44-45 bij rust), totdat MSV halverwege het vierde kwart een gaatje van tien punten sloeg. Center Edwin Engelhart beleefde een uitstekende dag door maar liefst veertig punten te maken. Hij vormde een grote plaag voor de Nijmegenaren. Een driepunter in de slotsecon de van Eiffel Towers mislukte. De wedstrijd van BS Leiden te gen het Zoetermeerse Zoebas (65-61 verlies) begon bizar. Door de aanwezigheid van slechts één bondsscheidsrech- ter werd de tweede scheids rechter geplukt uit het publiek. Dat dit de vader van een van de Zoetermeerse spelers was, deerde de fluitist van de basket- balbond niet. Net zo min als het commentaar van Leiden- coach Martin Hoekstra die aan voerde dat hij over deze gang van zaken had willen overleg gen. De wedstrijd verliep voor Lei den aanvankelijk nog niet eens zo slecht. Na 11-11 pakte Lei den een 19-33 voorsprong, die nog voor de rust (32-34) weer teniet werd gedaan. In de twee de helft werd het aantal omstre den beslissingen steeds groter en in de laatste vijf minuten verdwenen alle drie de for wards van Leiden (Tim Bakker, Thomas Schelvis en Jerome Hoste) met vijf persoonlijke fouten naar de kant. Zoebas profiteerde door de 56-59 ach terstand om te buigen in een 65-61 overwinning. Leiden te kende op het wedstrijdformu lier officieel protest aan en een begeleidende brief volgt. „Dit heeft weinig met serieuze sport te maken, maar alles met de ar rogantie van deze scheidsrech ter. Als ik nog niet besloten had om na dit seizoen te stoppen als trainer, dan was dit de be kende druppel geweest", aldus Hoekstra. Scores BS Leiden: Schelvis 18, Baars 11, Moinat 11 (10 rebounds). Vrouwen Gibo Groep/Grasshoppers zag de verre reis naar Tubbergen beloond met een aansprekende 62-74 overwinning op Perik Jumpers. „Ik ben een tevreden mens", aldus coach René Mul der. Vier van zijn speelsters kwamen in de dubbele cijfers. Ook verdedigend speelden de Katwijksen een ijzersterke par tij, waarna de ploeg veelvuldig met snelle uitbraken tot open schoten kon komen. Van 19-19 in het eerste kwart liep Grass- hoppers uit naar een 24-40 voorsprong bij de rust. Vijf uit vijf driepunters en 13 op 18 ra ke schoten van afstand zorgden voor een hoog rendement. In de tweede helft kwam Jumpers terug tot 55-65, maar Grasshop pers liet zich daardoor niet van de wijs brengen en bleef attent en vooral slim verdedigen. door Jan Bey schaken - Zes van de zeven Leidse deelnemers aan de voorronden van het NK (eind juni) gaan door naar het slottoemooi. Dat is de uitkomst van het afgelopen weekeinde in Leeuwarden afgewerkte kwalificaties. De grootmeesters Erik van den Doel en Jan Smeets kenden geen problemen met hun te genstanders, beiden wonnen in vlotte aanvals- partijen met 2-0. Ook voormalig Leidenaar Jop Delemarre bereikte de volgende ronde. Hij ver sloeg de Haagse kampioen Jan Willem de Jong met 1.5-0.5. De grootste verrassing kwam op naam van Leids kampioen Mark Thiele. De kopman van Leithen versloeg internationaal meester (IM) Joost Berkvens met 1.5-0.5. Nadat hij zaterdag z'n witpartij had gewonnen, stond Thiele gisteren met zwart in de eindfase ook gewonnen, maar gaf de partij remise: „Je weet maar nooit of je het nog verprutst," aldus Thie le. Ook door naar de volgende ronde gaat Stefan van Blitterswijk. Hij maakte 1-1 en had een barrage nodig van rapidpartijen om zich te kunnen ontdoen van de Martijn Dambacher. Grootmeester Dennis de Vreugt uit Lisse had eveneens de barrage nodig om door te gaan. (1-1, 1.5-0.5). Die tweede ronde werd niet be reikt door LSG'er Mark van der Werf. Hij ver loor zaterdag z'n eerste partij en kwam in de tweede sessie niet verder dan remise. De laat ste zestien spelen in het weekeinde van 13 en 14 maart. Vervolgens spelen aansluitend op 15 en 16 maart de acht winnaars voor vier startbe wijzen in de finale voor het NK. De grootmees ters John van der Wiel (Voorschoten) en Ivan Sokolov (Oegstgeest) zijn al geplaatst. MSV'er Edwin Engelhart had een bijzonder groot aandeel in de over winning van zijn ploeg. Foto: Henk Bouwman sprong direct bij het begin, kwam Leiderdorp nooit meer in een leidende positie. Via 21-10 en 42-28 werd het verschil gro ter en kon het gebrek aan agressie in de tweede helft niet meer worden gecompenseerd. Ook het magere aantal team- fouten van acht overtredingen was veelzeggend. „Teleurstel lend", vond Zandbergen. „De stemming is goed en het besef dat we het met deze speelsters moeten doen (na het wegvallen van Van der Voort en Wilhite) is er, maar daar was op het veld niets van terug te zien. Scores Leiderdorp: LeCuyer 23. Zonder Joris Zandbergen maar met junioren-coach Martin Brouwer op de bank verloor BV Leiderdorp met 74-56 van Lies hout. Zandbergen was ge schorst wegens het leveren van commentaar op de leiding in het duel met Den Helder. Zand bergen bekeek zijn speelsters op afstand en hij vond zijn ploeg onthutsend zwak. In de aanval kwam Leiderdorp er nauwelijks aan te pas. Door het lage baltempo werden slechts een paar vrije schotkansen ge creëerd. Behalve een 0-3 voor- atletiek - De mannenploeg van Leiden Atletiek heeft de Neder landse crosstitel geprolongeerd. Na optelling van de klasserin gen van de eerste vijf lopers bleken Kamiel Maase, Robert Smits, Tim Brouwer de Koning, René van Dijke en Edgard Cree- mers gisteren in het Overijssel se Holten sneller dan de con currenten PH (Vught) en PSV (Eindhoven). Kopman Maase maakte zijn fa- vorietenrol waar en verlengde zijn abonnement op de indivi duele veldlooptitel. Ruim drie minuten achter Maase eindigde Smits als veertiende. Hij was niet helemaal tevreden over zijn race. „Ik kreeg last van mijn zij", zei hij. „Daardoor had ik de laatste ronde moeite en ver loor ik nog wat plaatsen." Niet ver achter Smits verraste Brouwer de Koning door op 42- jarige leeftijd zijn beste klasse ring op een NK te behalen. Na een bekeken race eindigde de Leiderdorper op de achttiende plaats. „Dit was mijn beste wedstrijd ooit", zei hij. „Ik kon in het laatste stuk steeds verder opklimmen. Ook het verschil met Maase is kleiner dan ooit." René van Dijke (27ste) en Ed gard Creemers droegen (36ste) als vierde en vijfde loper hun steentje bij door in de buurt van de Vughtse concurrentie te blijven. Vlak achter Creemers eindigden Ralph Apeldoorn en Jaco Luijendijk ook nog binnen de eerste veertig. Trainer Bram Wassenaar was trots op zijn pupillen. „Ze heb ben allemaal naar behoren ge lopen en Tim Brouwer de Ko ning is zelfs boven zichzelf uit gestegen." De Leidse vrouwenploeg werd in een verzwakte samenstelling vierde in het ploegenklasse- ment. Zonder de zieke Claartje Raedts nam Anneke de Wolff het voortouw. De veterane ging voortvarend van start en conso lideerde haar positie bij de eer ste tien. De andere twee Leidse vrouwen, Sylvia de Vries en Heidi de Ridder, eindigden ach terin het veld. Qp de korte cross (5 kilometer) liet Pieter van der Luijt zien terug te zijn na een lange periode van blessures. De jonge Noordwijker (22ste in 16.25) nestelde rich knap tus sen de gevestigde orde. Min stens zo verrassend was de prestatie van de 19-jarige Vin cent Anker. De neo-senior over trof zichzelf op het zware par cours met een 38ste plaats. Bij de veteranen 40+ liep Hans Wubben (AAV '36) na een ster ke wedstrijd naar de derde plaats. De atleet uit Roelof- arendsveen kwam na een span nende sprint een teenlengte te kort voor zilver. Jan Kortekaas (Leiden Atletiek) eindigde als zesde.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17