"Nederlandse top mijdt Twintig f \r SPORT ioftbalster Ellen Venker maakt snel naam I mz Op het verkeerde heen R8 leesteeest 2 op titelkoers borzitter weg bij Roodenburg dammen BALLETJE MET Beetje overdreven donderdag 26 februari 2004 rikaanse vedetten Limo en Hissou bereiden zich in Alphen voor op marathon van Rotterdam rïim Brouwer de Koning «en aan den run - De Twin- >an Alphen ondervindt de en en de lasten van de mara- 1 van Rotterdam. De Alphen- rganisatie is maar wat blij de deelname van wereld- iers als Felix Limo en Salah ou, die zich op 42 kilometer r de Maasstad voorbereiden, ir dat de Nederlandse top op lag 7 maart in Alphen ont- ikt door de concurrentie van ere generale repetities voor lerdam, zinde organisator Ad oons gisteren tijdens een conferentie in Avifauna al- linst. it adviseur benoemde oud- rzitter van de organisatie, steeds de spin in het web, rooral in zijn maag met de afzegging van Greg van Hest. De impulsieve Brabantse atleet durft na lang wikken en wegen twintig snelle kilometers in en rond Alphen aan den Rijn niet aan. Persoons begrijpt dat, want ook hij weet als de dag van gisteren dat Van Hest vorig jaar al vroeg in de wedstrijd ge blesseerd uitstapte. Gevoegd bij de nationale afmeldingen van Kamiel Maase (hij loopt op 20 maart wel City Pier City), Luc Krotwaar (trainingsstage) en Marco Gielen (andere verplich tingen) houdt Persoons zonder Van Hest geen topper van eigen bodem over. „Vroeger zou ik er slapeloze nachten van hebben gehad", bekende Persoons. Nu over weegt hij alleen om contact op te nemen met de organisatie in Rotterdam. „Want er komen steeds meer voorbereidingslo pen op de marathon. Dat die veel recreanten trekken maakt mij weinig uit. Maar dat topat leten vaak contractueel ver plicht zijn om aan een aantal van die wedstrijden deel te ne men, maakt het mij moeilijk om de Nederlandse top in Alphen aan de start te krijgen." Eén landgenoot hielp de Ter Aarse zestiger ook dit jaar uit de brand. Dankzij atletenmakelaar Jos Hermens strikte Persoons drie buitenlandse wereldtop pers in één klap. „Er zijn enkele e-mails heen en weer gegaan, maar die leverden wel Limo, Hissou en Salim Kipsang op. Alledrie uit de stal van Her mens, alledrie in voorbereiding op de marathon van Rotter dam." Dat laatste, zo waarschuwde de organisator, wil niet zeggen dat zij vier weken voor de mara thon al in Alphen schitteren. Hooguit geeft het aan hoe het met hun vorm is gesteld. Maar zelfs als zij ingehouden lopen zijn de Keniaan Limo, wereldre cordhouder op de 15 kilometer, zijn landgenoot Kipsang en de Marokkaan Hissou (wereldtitel 5.000 in 1999) een lust voor het oog. De Fin Jussi Utrainen en de Ke- nyaan Sammy Chumba, die speciaal voor de Twintig naar Nederland komt, kunnen hen wellicht benaderen. Andere buitenlanders en vernederland ste Afrikanen als Fransua Wol- demariam en Tekeye Gebre- selassi betitelde organisator Persoons - met alle respect - als veldvulling. Bij de vrouwen is de Kenyaanse Tegla Loroupe weer van de par tij, al is zij volgens kenners over haar hoogtepunt heen. Concur rentie ondervindt zij vermoede lijk van de Hongaarse Simone Staicu en de Tsjechische Petra Kaminkova, die deze winter zo wel in Egmond (de halve) als in Apeldoorn (de hele marathon) haar kunnen toonde. „Zij moet hier nu eenmaal haar brood verdienen aldus Persoons, die niet bang is dat zij roof bouw op haar lichaam pleegt. Wat dat betreft heeft de Neder landse veterane Anne van Schuppen een gemakkelijker bijbaantje. Zij hoeft ruim twee uur voor haar start op de twin tig kilometer alleen maar even tjes de warming-up te verzor gen voor deelnemers aan de kinderloop, naar schatting 1.500. 070,f Anton Died rich 650,1 aan den Rijn - Ellen :er is de wederhelft van ^^tin Verkerk. De tennisser uitgeroepen tot sportman ^■het jaar in Alphen aan den ^P, de pas twintigjarige Ven- lis de sportvrouw van hun Ier woonplaats. „Jammer hij er niet was", zegt de balster, afgelopen seizoen uitgeroepen tot beste inter- onal onder de 23 jaar, over prijsuitreiking. „Ik had best hem op de foto gewild." ir uitverkiezing in Alphen im als een verrassing. Maar ker is wel degelijk top van Ierland in haar sport. Niet i r niets kwam ze al als acht jarige in het Nederlands haar vader, sportverslagge- van RTV West Loek Venker, j de jonge Ellen mee naar kbalwedstrijden van ADO en Haag. „Óp mijn zevende ht ik op softbal. Ik keek el- reek uit naar het weekeinde, mocht ik een wedstrijd en, ik mocht dat uniform- lan. Dat vond ik prachtig." )leek nog talent te hebben op haar veertiende werd :er geselecteerd voor Jong jaar later zat ze als achter de plaat in het iije, vier jaa Iher achter |te' Oranje. heb altijd catcher willen den", zegt Venker. „In het oilerr1 mocht dat niet, ze von- me te klein. Grote onzin '9 jurlijk, de meeste catchers rs Ivereldniveau - ook in het i lakkbal - zijn klein van stuk." ker begon haar loopbaan Alphians in Alphen. Daar o. tide ze door tot bijna in het jte team, maar als catcher 495 ;g ze geen kans. Alphians 62o'rlde indertijd eerste klasse. *tt9| club is afgezakt naar de ~3le klasse en er is een grote ^^loop geweest. Dat is dood- Hle." Ook Venkers jongere ^■Leonie is overgestapt naar andere club op een meer sprekend niveau, n Venker stapte over naar iedam, nam plaats achter de it en promoveerde meteen het team naar de hoofd- 6e. „Na een seizoen zijn we k meteen weer uitgekegeld." cn - Met het kleinst mogelij- verschil heeft Oegstgeest 2 jeugdige Leiderdorp versla- (4,5-3,5). Hierdoor blijven Oegstgeestse reserves op rs voor het kampioenschap de Leidse Schaakbond, wedstrijd, voor enige Oegst- itenaren een weerzien met 1 oude club, werd pas in de ste seconden beslist. Aan topbord probeerde Sjaak ips in een toreneindspel pluspion te verzilveren te- Edwin Poels. Lang zag het ar uit dat de partij in remi- jeiw^u eindigen, maar door be- iig en geduldig manoeu- vtypjen verbeterde Kamps de irofit van z*jn koning en to- Met nog enkele minuten Hyur e klok won hij. gezien er een verbeten 1 plaatsheeft om uit de de- je tijjatiezone te geraken (drie ID Ellen Venker: „Als catcher moetje de leiding nemen in een wedstrijd. Je hebt het hele spel voor je." Foto: Taco van der Eb Haarlem. „Ik zat bij Jong Oran- meetrainen. De bedoeling was ring dan ik op dat niveau. Maar afgeslacht door Italië, terwijl wij je, en wilde op het hoogste ni- dat we daarna weer zouden te- over die onzekerheid was ik de enige ploeg waren die van de veau blijven spelen." Dat lukte ruggaan, maar mij wilden ze er- snel heen." Italianen konden winnen." behoorlijk. Twee seizoenen ge- bij houden." Venker was pas Met het nationaal team maakte leden knokte het team tegen achttien en stomverbaasd. „In de Alphense vorig jaar de groot- Er is, kortom, voor de jonge degradatie, maar vorig jaar het begin wilde ik ook met Jong ste domper in haar softbalcar- softbalster nog genoeg te berei- werd DSC landskampioen. „Dat Oranje blijven spelen, maar dat rière mee. Nederland kwalifï- ken. „De Olympische Spelen is komt voornamelijk doordat we liep niet meer lekker. De ande- ceerde zich niet voor de Olym- natuurlijk het ultieme doel. Niet één van de beste pitchers van ren keken me allemaal een pische Spelen van Athene. De dat we daar direct voor een me de wereld hadden, de Ameri- beetje scheef aan, en ik voelde ploeg verloor de halve finale daille in aanmerking zouden kaanse Jocelyn Forest. Dat me een stuk prettiger bij het van het kwalificatietoernooi van komen, maar meedoen zou al helpt enorm. Zij heeft het hele Nederlands team. Daar gingen gastland Italië met 2-1. „We geweldig zijn." Volgend jaar is team in mentaal opzicht sterker we volwassener met elkaar konden het via de herkansing er een EK, het jaar daarop een gemaakt." En die werpster le- om." nog eens proberen. Dezelfde WK. Stappen in de vier jaar du- verde Venker en passant een re- Ze moest er ook wel snel in- avond, na Italië, moesten we in rende route die eventueel naar cord op: ze ving 256 keer drie groeien. Als jongste speelster een andere plaats - op twee uur Bejing moet leiden. „Ik bekijk slag. Ook met de knuppel staat was Venker toch degene die de rijden - tegen Engeland. Door het van jaar tot jaar. Het is een ze haar mannetje, getuige haar leiding moest nemen. „Dat onweer en regen begon die hobby, ik moet het leuk blijven slaggemiddelde van .293. hoort bij het catchen. Je hebt wedstrijd pas om elf uur, we vinden. Het softbal kost veel Inmiddels is Venker de vaste het hele spel voor je, je moet waren om drie uur klaar. De tijd. We trainen drie keer per catcher van het Nederlands communiceren met de werp- volgende ochtend was de vol- week en 's zomers spelen we team. „We werden met vijf mei- ster. Ik dacht in het begin even: gende wedstrijd al, tegen Tsje- elk weekeinde twee wedstrij den van Jong Oranje uitgeno- accepteren ze dat wel? Al die chië. Die verloren we. De Tsje- den. Eigenlijk ben ik er elke dag digd om in de winter te komen meiden hebben veel meer erva- chen werden daarna helemaal mee bezig." SPORT EN SPEL O A BOWLING Stand play-offs: 1. Samen Sterk 2-4; 2. Damlust 2-2; 3. KDC 2-2; 4. RDC 2-0. degradanten dit seizoen) trad Het paar Van Rijn en Petit heeft bij het veertiende het team van LSG 5 op volle Leiderdorps Open (Bowling Sportcity) het dou- DARTS sterkte aan tegen Oegstgeest 3. bles-toernooi gewonnen. Van Rijn gooide een se- In een eenzijdig duel won LSG rie van 639 (gemiddelde van 226) en Petit wierp Lijstaanvoerder De Stalgasten boekte in de regio met 6,5-1,5. De Oegstgeestena- een serie van 606 (met een gemiddelde van 217). nale eredivisie een 7-3 zege op achtervolger Bull- ren Rob Veenhuysen, Bert van A. de Bruin wierp de hoogste game met 273. shit uit Roelofarendsveen. De Leidenaars ver- Brussel en Matthieu Hermans sterkten daardoor de koppositie. Het Leidse sleepten remises voor hun BRIDGE Brandewijn United kroop door een 8-2 zege op ploeg uit het vuur. Square Piont richting de tweede plaats. Ook Voorschoten 2 probeert Het Leidse bridgeteam Crash 8, met de schakers Sjors van Veen en Jos Vasen wierpen in deze met een alle hens aan dek stra- John van der Wiel en Ad van den Berg in de gele- competitieronde drie keer 180 en Jelle Beinema tegie te redden wat er te redden deren, heeft door een klinkende 24-6 winst op de had met 148 de hoogste finish. Stand aan kop: 1. valt, maar dat team kwam niet Leiderdorpse Bridgeclub (LBC) de koppositie De Stalgasten 16-130; 2. Bullshit 16-124; 3. Uni- verder dan een 4-4 gelijkspel te- veroverd in de hoofdklasse van het NBB-district ted 16-124; 4. Downstairs 16-94; 5. De Gouwe 16- gen de Alphense Schaakclub 2 Leiden. Lijstaanvoerder Pelikaan All Stars (PAS) 90. (ASC). Aan de topborden ver- won in de achtste ronde van de viertallencompe- slikten Symon Algera, Erwin titie 'slechts' met 19-11 van Bodegraven 2 en POOLBILJART Casareno en Sander Hilarius volgt nu als tweede op één 'victory point' (vip). zich in de ASC'ers Erik Fraikin, Crash 7 ging voor de derde keer op een rij onder- Het Leidse poolteam Dijkjes HWS/Cartex verloor Norbert Jansen en Ada van der uit (12-18) en is derde. Hekkensluiter De Sleutels in de landelijke eerste divisie voor de tweede Giessen. 2 deed door een 20-10 zege op Crash 10 de laat- keer. Het team met de spelers Gert-Jan Verkerk, De Zwarte Pion uit Lisse beet- ste plaats over aan Bodegraven 3. Philip van Aken, Frits Gijsman en Danny van goed van zich af door met 5-3 De nummers twee van beide eerste klassen spe- Lieshout ging met 8-1 onderuit tegen koploper van AAS 2 uit Kudelstaart te len na afloop van dit seizoen, eind maart, een Jerry's Billiards uit Arnhem, winnen. play-off (een driehoek over 28 spellen) voor een Stand aan kop: 1. Jerry's Billiards 8-45; 2. Em- extra promotieplaats naar de hoofdklasse. Stand men 7-38; 3. Club 8 A dam 8-38; 4. Dijkjes HWS- aan kop: 1. Crash 8 148; 2. PAS 147; 3. Crash 7 /Cartex 7-35 5. Time Out 8-35. 133; 4. LBC 126; 5. Crash 9 122. u Jumbo Warmond handhaafde zich dankzij een 5- Samen Sterk laat er geen gras over groeien in de 4 overwinning op Stone City 147 Groningen in de stuurscrisis bij Roodenburg. Se- play-offs om het regionaal damkampioenschap, middenmoot van de landelijke eredivisie. Xander cretaris Ronald van Weerlee Het Hazerswoudse team versloeg in de tweede van Rossum en Rogier van der Kamp wonnen stelt dat de meeste geruchten ronde met 11-5 het zeker niet zwakke KDC Kat- beiden twee partijen en Florian Moederscheim niet op waarheid berusten. Wel wijk met kopman Bas Messemaker (remise tegen maakte het vijfde punt. zegt de secretaris dat er nog een Erik Hoogendoom). Jan Vrolijk, Louis de Frarik- In de achttiende ronde van het Open kampioen regeling getroffen moet worden rijker en Martin Out wonnen. De rest speelde re- schap van Warmond verstevigde Moederscheim, met de voormalige voorzitter, mise. RDC Rijnsburg ging verrassend met 11-5 door een zege op concurrent Martin Zevenho- Waarover die gaat, wil Van onderuit tegen Damlust Gouda. De Rijnsburgse ven, zijn koppositie in het algemeen klassement. Weerlee niet zeggen. Behalve kopmannen Michiel Kloosterziel en Arjen de Tussenstand: 1. Moederscheim 178; 2. Blok 153; voorzitter was Jongbloed ook Mooij wonnen weliswaar, maar de laatste vier 3. Zevenhoven 150; 4. Alewijnse 140; 5. Hoekstra sponsor van de Leidse club. borden gingen verloren. 129. Kn - Voorzitter Leo Jong- d is opgestapt bij Rooden- De voorzitter van de Leid- ïetbalclub genoot geen ver- S2JT wen meer van de overige Juursledeti. Een commissie de oud^voorzitters Ron van geest en Ruud Wiggers een nieuwe preses, aatste tijd deden tal van ge en de ronde over de be- (bij)zaken in de sport Overdrijven is een vak, dat wij soms maar al te goed verstaan. Twee weken geleden beoordeelden wij in 'rondje langs de velden' het complex van Foreholte. Bij het onder deel strafschopstip constateer de de rapporteur een fikse af wijking. Niet dat de afstand tot het doel niet klopte - die was keurig elf meter - maar hij lag niet geheel in het midden. Om de boel een beetje te charge ren tekende de rapporteur een afwijking van twee meter aan. Een simpel rekensommetje leert dat de stip - gezien de breedte van het doel, 7,44 me ter - dan zo'n anderhalve me ter ter rechterzijde van de lin- kerpaal zou liggen. Een beetje onzinnig natuurlijk, maar goed. Overdrijven is een vak, dat wij soms maar al te goed verstaan. Dat hebben we geweten. Fore- holte-man Jan Schrama stuur de een ingezonden brief naar de krant, die afgelopen maan dag geplaatst werd. Schrama was met drie kompanen, hij noemt hen landmeters, nog eens een keer wezen nameten en kwam tot een afwijking van 25 centimeter. Oké, dat is geen twee meter, maar nog altijd een flink stuk uit de richting. „We hebben nooit gehoord dat het niet klopte, maar het is slordig", meldt Schrama Archieffoto: United Photos De Boer schuldbewust via de telefoon. „Ik ben het er roerend mee eens, dat het niet goed is, maar Balletje Met moet niet over drijven." Dat zullen we niet meer doen. Gisteren is een nieuwe rappor teur poolshoogte gaan nemen in Voorhout en die zag dat het allemaal goed gekomen is op het gemeentelijk sportpark. Daar hadden we geen vier man voor nodig. Dat vond Bal letje Met een beetje overdre ven. Een ingezonden en in zijn geheel afgedrukte brief in het clubblad van w Meerburg trok de aandacht. Daarin wordt het tweede (zaterdag) team van de Zoeterwoudse club uitgebreid geloofd en ge prezen door het bestuur van Be Quick Groningen. Meer burg 2 speelde onlangs een oe fenduel bij Be Quick en: 'uw mannen vonden na de wed strijd nog de tijd om een 'hoeraatje' aan de tegenstan ders te geven. Waar vind je dit tegenwoordig nog. Verder spreken de Groningse spelersvrouwen hun dank uit voor de bossen bloemen en wordt Meerburg 2 uitgenodigd voor een tweede potje waar voor de reiskosten worden ver goed. 'Het bezoek van uw elftal aan onze vereniging was een verademing, zo staat er in de brief. De brief oogt door het logo van Be Quick en de handteke ningen van twee bestuursle den net echt. Maar zinsneden als; 'de spelers van uw vereni ging hebben zich als ware am bassadeurs van het voetbalspel gedragenwekken net als de eerdere citaten argwaan. Gerard Kransse, samensteller van het clubblad, had al zo'n flauw vermoeden. „Het was wel erg slijmerig", zegt hij. Ook bestuurslid Ed Muiters twijfel de. „Ik weet niet waar die brief vandaan komt, maar ik wist wel dat het tweede team een wedstrijd in Groningen had gespeeld." Frank Huigen, speler van het tweede en regelaar van het oe fenduel, heeft zijn zin. „Ik ben niet de auteur, maar ons op zetje om te zien of er mensen in trapten, is kennelijk ge slaagd. Verantwoordelijk is een collega van me die lid is van Be Quick. De brief was dus ook in Groningen afgestempeld. Net echt." Inderdaad, één van de beste schijnbeweging die in tijden bij Meerburg viel te bewonde ren. RONDJE LANGS DE VELDEN De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan LSW '70 nabij de Ein- steinweg in Leiden. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 4 Je moet het weten te vinden. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 6 Oude parkeerplaats is aan fir ma Centocor overgedaan. Wat rest is nog net voldoende. 3. Reclameborden: Afwezigheid rekenen we de universiteit noch de studenten Totaal: aan. 4. Velden: 6 Een behoorlijk terrein. 5. Strafschopstip en doelen: 7 Kale plek op juiste afstand. Doel voldoet. 6. Vuilnisbakken: 3 Eén oude bak op terras. 7. Scorebord en klok: Zie: reclameborden. 8. Dug-outs: 5 Kun je tegenstanders nauwe lijks aandoen. 9. Clubgebouw binnen: 7 Klein kan ook gezellig zijn. 10. Clubgebouw buiten: 6 Verouderd, maar niet slecht. 5,5 Klassement: 12. ASC 7,0 1. Lugdunum 7,7 RCL 7,0 2. Hazerswoudse Boys 7,6 TAW 7,0 3. Bemardus 7,5 Voorschoten '97 7,0 Foreholte 7,5 Warmunda 7,0 SJZ 7,5 17. Alphia 6,8 w Woubrugge 7,5 18. w Alphen 6,7 7. KRV 7,4 w Leiden 6,7 8. Valken '68 7,2 FC Rijnland 6,7 9. GHC 7,1 21. Docos 6,4 Meerburg 7,1 22. GOL Sport 5,9 w Oegstgeest 7,1 23. LSW '70 5,5 Foto: Henk Bouwman Topdrie De topdrie van Jeroen Brussee, trainer van Lug- dunums zaterdagselectie. Hij laat de hoofdklassers buiten beschoflwing. De beste 1. Lugdunum. („Ik durf mijn eigen club best op één te zetten. Mooie kan tine, grote parkeerplaats, verlichte velden en veel openbaar groen in de om geving.") 2. GHC. („De nieuwe ac commodatie is erg leuk geworden.") 3. Woubrugge. (.Alles nieuw. Schitterend.") De slechtste 3. FC Boshuizen. („Goede velden, maar de rest is nog steeds niet gewel dig.") 2. ASC. („Eén veld. Wel traditie, maar oude boel.") 1. MVKV. C.Geen uitleg nodig. Ze stoppen er toch mee.")

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21