Heerenveen ontmaskert pover Ajax SPORT Benni even uit schaduw van Van Nistelrooij PSV draagt ook de last van Nederland Athene is bijna buiten bereik waterpolosters V/fjoek 1 naar rathonploeg "ia stopt donderdag 26 FEBRUARI 2004 - Sponsor DSB Groep 6 Frisia-vrouwenploeg in irathonschaatsen op. Be- ke reden is dat de twee prominente schaatssters en beweging opstappen: Verdouw, winnares deze •van de KNSB Cup, en splinter. De DSB-mara- loeg, met daarin Daniëlle ring en Jenita Smit, blijft seizoen wel op het ijs. gische renners liezen expres ipen - Een op de drie :he profwielrenners heeft is geld aangeboden ge- om een ander te laten l Tweederde van hen het aanbod in. Dat t een gisteren gepubli- enquête onder 91 ren- lor Gazet van Antwerpen Belang Van Limburg, irkopen' van een koers is :st gangbaar in kermis- maar komt ook voor mationale wedstrijden. Jsche wielrenners blij- (middeld de helft (onge- 500 euro netto per d) te verdienen van hun moten die profvoetbal- ?eft de krant ook uitge- and-1er Grieken st - Het olympisch hoc- Ymooi zal het in Athene nog naar Athene Bokser Dimitri Serdjoek ter gisteren bij de Europe- Istrijd in de Kroatische üla niet in geslaagd zich llificeren voor de Olympi- Ipelen in Athene. De mid- ivvicht (-75 kg) verloor in artfinales van Javid Tag- it Azerbeidzjan: 30-7. jen |e^ bad biï wins* voldaan is uf se'ectiecriteria voor ^e. Hij heeft nu nog twee n, bij kwalificatiewedstrij- I Warschau (29 maart-5 iaarfn Göteborg (19-26 april). i/keytoernooi jryfl Griekse inbreng moeten ladat het mannenteam ificatiewedstrijden met kansloos had verloren, de vrouwen zich terug- een voor het olympisch leatietoernooi in Nieuw- Jd. Reden: te duur. De -fen proberen via de rech- deel te nemen aan de - jische Spelen. Grieken- P Til de geëiste voorkwalifï- een gastland voorleg- ui het sporttribunaal in >ncee' bet vededen was stland automatisch zeker ïn startbewijs. lianen samen dIJr opening doaEP'oe8en van Zuid- jprd-Korea zullen tijdens I |pningsceremonie van de pische Zomerspelen sa- 1 - iet stadion binnenlopen. feeft een Noord-Koreaans ^rgjid woensdag in Athene 'Ssigkrd. Beide landen zullen t ^jikort ook een dialoog be need om tiïdens de Oty111?*" tal zomerspelen van Peking J onder één vlag deel te end ng in tv-gelden ncelr voetballers gJ^iiDAM - Spelers uit het be- foetbal krijgen geen per- je van de televisiegelden. 'ïtbank in Amsterdam steren een vordering e voetballers af. De spe- ':bond WCS en de Cen- telersraad (CSR) hadden :edure tegen KNVB, Ere- NV en de CV Eerste Divi- D) aangespannen. WCS IR gaan in beroep bij het htshof in Amsterdam. Tot kregen de voetballers deel (ongeveer 1 miljoen van het geld, maar in dat en jopten de clubs ermee 1 ni^ °P8aaf van redenen, cht' t en pingamateur t vtrdt geweerd ^'jAag - Mario Mansveld, de lurvoetballer van zondag- .jj klasser Tonegido/Haag- De^luf die °P bet gebruik gaping is betrapt, mag zich k„en enkel sportcomplex ^j|^n amateurclub vertonen. vor.ag er niet trainen, maar [gj^Een wedstrijd of zelfs de 3et ie bezoeken. Volgens Jan n J van de afdeling tuchtza- n gjin de KNVB-regio West II [etn elders in Nederland nog nnJnateurvoetballer van het Ik van doping verdacht. >ch inrecord umacher zemMichael Schumacher ,e. gisteren bij testwedstrij- I Italië op het circuit van iet ihet baanrecord verbe- be Duitse Formule-1-cou- feed met zijn Ferrari F2004 i64 en werd daarmee de i rijder die onder de 1.20 door André Hoogeboom heerenveen - Tot gisteren bleef de moeizame toernee van Ajax langs de Nederlandse velden on bestraft. Tegen NEC, Volendam en Twente liep de leider in de eredivisie ondanks matig voet bal geen schade op. In Heeren veen ging het wel mis. En goed ook, 4-1. De Friese reuzendoder die za terdag PSV al klopte, maakte korte metten met een weifelen de Amsterdamse ploeg die nog wel zes punten voorstaat in de titelrace, maar zich gezien het spel van gisteren nog geen en kele illusie mag koesteren. Daarvoor is het seizoen nog te lang en het Amsterdamse spel te broos. „Tien, tien, tien", scandeerden de Friese fans, nadat uitblinker Vayrynen op fraaie wijze een kwartier voor tijd de derde Hee renveen-treffer had geprodu ceerd. Daarmee was de ont maskering van Ajax compleet, een ontmaskering die deed denken aan de vernedering van twee jaar geleden, onder Co Adriaanse. Toen werd het 5-1 voor Heerenveen en die kant had het gisteren ook op kunnen gaan. Na de 2-0, van Knopper, was Ajax de kluts volledig kwijt. Het team werd onder de voet gelopen door Scandinaviërs die in Friesland goed gedijen. On der aanvoering van Mika Vayry nen, die nota bene in 2000 sta ge heeft gelopen in Amsterdam. Bij de glansrol van de Finse middenvelder verbleekte het Amsterdamse talent Wesley Sneijder volledig. En trouwens al die andere Ajax-talenten ook. Terwijl Heerenveen de mouwen opstroopte, gingen de Amster dammers volledig ten onder in de strijd. Zoals eerder dit sei zoen ook gebeurde in Brugge, waardoor het Europese avon tuur al tot een abrupt en onver wacht einde kwam. Het begon allemaal even voor rust. Tot de 44ste minuut had Ajax de zaakjes redelijk op orde, maar niet meer dan dat. Het tempo was laag, de spelpatro- nen te steriel om voor enige verrassing te zorgen. Het lever de twee kansjes op voor Anas- tasiou, maar daar sprak nader hand niemand meer over. Daarvoor was de vernedering die volgde in de tweede helft veel te groot. De eerste treffer, van Vayrynen, brak de wed strijd open en was misschien nog wel een beetje gelukkig, maar vormde wel de opmaat voor een tweede bedrijf dat Ajax nog lang zal heugen. Vanaf de aftrap werden de Amster dammers met de rug tegen de muur gezet en kwamen er niet meer van los. Het verlangen van Ajax gaat te rug naar de tijden dat de ploeg zelf nog fris en onbevangen speelde. De talenten uit Am sterdam werden gisteren over vleugeld door nuchtere Friezen. In theorie klopte het aanvanke lijk wel, de strategie van Koe man. Nigel de Jong was naar de linkerkant gestuurd om Hestad te bewaken, en Galasek, de gro te regelaar op het middenveld, was belast met de bewaking met Vayrynen. Maar nadat Heerenveen de schroom na rust van zich had afgeschud en vooral Vayrynen veel actiever werd op het middenveld, raakte Ajax de regie volkomen kwijt. Op alle delen van het veld was Heerenveen beter, won de meeste, zo niet alle, persoonlij ke duels, speelde met het hart en was fysiek sterker dan de Amsterdamse ploeg. Na de 2-0, uitgerekend van ex-Ajacied Ri chard Knopper, was het spel gespeeld. De Amsterdamse Heerenveen-speler Mika Vayrynen, geflankeerd door Tomas Galasek (links) en Daniël de Ridder, was de grote uitblinker tegen Ajax. De Fin scoorde twee keer. Foto: GPD/Jan de Vries ploeg ging achterin een op een spelen en werd kwetsbaar voor slimme Finse steekpassjes. De score had veel hoger op kunnen lopen, als vooral Selakovic zijn vizier wat scherper had staan. Aan Amsterdamse kant stond er niet een speler op, die het voor touw nam, voorop ging in de strijd in een poging te redden wat er te redden viel. Het ge knoei van Sikora viel extra op en Anastasiou stond te vaak stil, De Ridder probeerde het, maar raakte steeds meer uit de wed strijd. En zo liep Ajax tegen de grootste nederlaag op sinds het aantreden van Ronald Koeman. De trainer was onthutst. Hij sprak van een 'voetballes'. „We hebben het de tegenstander wel erg makkelijk gemaakt na die 2- 0. We moesten toen wel ruim tes weggeven, maar wij konden het niet meer opbrengen om door te gaan. We kwamen in al le facetten tekort, al vond ik dat het de eerste helft behoorlijk stond." En Foppe de Haan? Die glim lachte van oor tot oor en zei: „Het is een van mijn doelen om in ieder geval van de topclubs te winnen, hier thuis. Nu kan ik gerust met pensioen." SC HEERENVEEN: Waterman; Bakkati (61. Haarala), Hansson, Seip en Ed- man; Radomski, Hestad, Vayrynen (86. De Lange) en Knopper; Selakovic en Hakansson (89. Hooiveld). AJAX; Stekelenburg; Trabelsi, Heitinga, Escudé en Maxwell (63. Sonck); Gala sek, Sneijder (78. Obodai) en De Jong; De Ridder, Anastasiou en Sikora (69. Mitea). Het droomdebuut van Boy Waterman Dinsdagavond zat hij nog met Nigel de Jong bij een caba retoptreden van Jan Jaap van der Wal in Alkmaar, gister avond maakte Boy Waterman uit Lelystad zijn officiële de buut voor SC Heerenveen te gen het Ajax van diezelfde Ni- gel de Jong. Zonder een spoor van nervositeit en met een einduitslag die de twintigjarige Heerenveen-doelman in zijn stoutste dromen niet had kun nen bedenken: 4-1. Toch baalde hij. Want Water man had 'de nul' niet gehou den. Drie minuten voor tijd passeerde ploeggenoot Petter Hansson hem, het enige smet je op een vlekkeloos debuut. Sportieve wraak heet zoiets. Drie jaar geleden vond Ajax hem niet goed genoeg en moest hij uit Amsterdam ver trekken. „Een superdebuut," zei Water man, kort nadat hij op het veld gefeliciteerd was door leeftijd genoten en vrienden Nigel de Jong, Johnny Heitinga en Wes ley Sneijder. Hij doorliep alle jeugdelftallen van Ajax met het drietal. Toch zegt hij geen last te hebben gehad van wraakge voelens. „Ik heb gewoon mijn best gedaan." De zenuwen gierden toch door zijn keel toen Waterman hoor de dat hij Hans Vonk - afwezig wegens familieomstandighe den- moest vervangen. Water man: „Ik schrok wel, maar dat was vrij snel weer over. 'Je kan het', zei de trainer." Waterman krijgt na het vertrek van Vonk volgend seizoen de kans om zich waar te maken als eerste keeper. „Ik heb niet de toezegging dat ik eerste keeper word, maar ik krijg wel een eerlijke kans." Verschoppeling schenkt Porto overwinning op Manchester United door Roel Wiche porto - Het goudhaantje van Manchester United hoopte gis teren de show te stelen, maar een verschoppeling van Ajax knalde zichzelf in de schijnwer pers. Benni McCarthy, niet goed genoeg voor de ArenA, kroonde zich met twee doel punten voor één avond tot ko ning van de Champions Lea gue. Zijn FC Porto, de under dog, klopte de hautaine Britten in de heenwedstrijd van de achtste finales met 2-1. Saul Benedict McCarthy, roep naam Benni, werd in 1997 door Ajax weggeplukt bij het clubje Seven Stars uit Kaapstad. De Zuid-Afrikaan heette volgens de scouts, en niet alleen de Am sterdamse, een toekomstige sensatie. Maar de grote door braak bleef uit. McCarthy slaag de er niet in om een basisplaats in de ArenA te veroveren en nam na twee jaar van decepties de wijk naar het Spaanse Celta de Vigo. Ook daar kon hij na een prima debuutseizoen de dug-out uittekenen. Pas in Por tugal lijkt de snelle en technisch vaardige spits zijn talent te ver zilveren. In de competitie loopt Benni McCarthy heeft voor FC Porto gescoord tegen Manchester Uni ted. Deco snelt toe om hem te feliciteren. Foto: EPA/Estela Silva hij vrijwel één op één en ook in de Champions League is-ie langzaam een flinke jongen ge worden. Gisteravond trad hij in grootse stijl uit de schaduw van zijn be faamde tegenvoeter, Ruud van Nistelrooij. Met een krachtige volley en een superieure kop bal, ingeklemd tussen twee United-verdedigers, schonk McCarthy de Portugese kampi oen een dure overwinning. De twee doelpunten brachten de Afrikaanse hinde in euforie. Benni droomt immers al sinds zijn komst naar Europa van een carrière in de Premiership. Een UITSLAGEN overgang naar Middlesbrough ketste al eens af. Maar na gister avond zullen de Britse make laars ongetwijfeld de jacht her openen. Ruud van Nistelrooij zag de Zuid-Afrikaanse triomftocht met lede ogen aan. De topsco rer van Manchester United heeft een fenomenaal gemid delde op de Europese velden (36 goals in 47 duels), maar dit seizoen stokt de productie. Van the Man' scoorde in zeven wed strijden viermaal en dreigt de wedrace met zijn Nederlandse concurrent, Roy Makaay, te ver liezen. Nu de vaderlandse clubs weer eens uit het miljoenencir cus zijn geknikkerd, zijn alle ogen gericht op de twee doel- puntenmachines die furore maken in het buitenland: Makaay (Bayem München) en Van Nistelrooij (Manchester United). Ofwel: wie is nu écht ons beste exportproduct? Makaay, tot verbazing van heel Duitsland slechts bankzitter in Oranje, lonkt zonder scrupules naar de troon. Dinsdag, in de prestigestrijd tegen de ballet dansers van Real Madrid, showde hij wederom zijn in middels fabuleuze Torinstinct. Twee kansen, één goal. Mün chen draagt de anti-held op handen. Zes van de zeven Bay- ern-treffers in deze Champions League hebben zijn signatuur. Van Nistelrooij kon de demar rage van zijn landgenoot giste ren niet beantwoorden. De Bra bander viel vooral op door veel buitenspel te lopen en had zijn killersinstinct op Old Trafford achtergelaten. Niettemin dacht Manchester de wedstrijd al na dik een kwartier op zak te heb ben. Paul Scholes knalde een vrije trap hard, maar houdbaar, op Porto-doelman Vitor Baia af. Die had dinsdag goed naar Oli ver Kahn gekeken en liet de bal knullig los. Van Nistelrooij gok te op de rebound, maar Fortu ne was er sneller bij: 0-1. De topscorer van United kreeg even later een herkansing. Vrij bij de tweede paal kopte hij de bal onhandig naar de grond. De Portugezen putten uit die mis ser genoeg moed om het favo riete Manchester naar de keel te grijpen en twee keer te scoren De kater voor de Britten werd nog vergroot door de rode kaart voor Roy Keane. Na een charge op keeper Baia, in de slotfase, kon hij inrukken. perugia/gpd - Hoogstwaar schijnlijk zonder Arjen Robben moet PSV tegen Perugia het ei gen belang in Europa hoog zien te houden. Dat is prioriteit nummer een. Maar PSV zeult vanavond in Italië ook het belang van het hele Nederlandse voetbal in Europa met zich mee. Alleen PSV, als enig overgebleven deelnemer aan een Europese competitie, kan nog punten verzamelen voor de UEFA- ranking. Aan de hand van die ranglijst wordt vastgesteld hoe veel clubs per land elk jaar Eu ropees mogen spelen. Op dit moment staat Nederland achtste, als gevolg van de pove re Europese resultaten van de afgelopen jaren. Er is al een Champions-Leagueplaats inge leverd. Erger is dat nu ook Tsje chië het Nederlandse voetbal bijna achterhaald heeft. Neder land bezit nu 32,748 punten, Tsjechië 32,325. Dat de Tsjechen het Nederland se voetbal passeren lijkt een kwestie van tijd. Tsjechië heeft met Sparta Praag nog een ploeg in de Champions League en Te- plice speelt nog mee in het UEFA-cuptoernooi. Als Neder land negende wordt, moet een plaats in het UEFA-cuptoemooi ingeleverd worden. De Eindhovenaren gooien het vanavond in Italië niet op aan vallend voetbal. Door de bles sure van Dennis Rommedahl mist PSV al wekenlang snelheid en gevaar op rechts. Als Robben afhaakt geldt hetzelfde voor de linkerflank. „We zullen ons moeten aanpassen zei PSV- trainer Guus Hiddink. De coach moet sowieso oppas sen dat hij spelers die pas terug zijn van blessures niet over de kop jaagt. Dat geldt voor Bo- gelund, Faber, De Jong en Rob ben als hij herstelt. Van spaarzaam voetbal wil Hid dink echter niets weten. „We zitten nu in een fase waarin er gerust een beetje pijn geleden mag worden. We moeten tegen Perugia strijd leveren. Perugia heeft een elftal dat gewend is aan zwaar competitievoetbal." BASKETBAL TENNIS New York. NBA. Boston Celtics - Milwaukee Bucks 104-106, Toronto Raptors - Washington Wizards 74-76 Minnesota Timberwolves - New Jersey Nets 81-68. Memphis Grizzlies - Golden State War riors 92-99, New Orleans Hornets - LA Clip pers 99-93, Chicago Bulls - Detroit Pistons 88-107, Denver Nuggets - LA Lakers 111- 112, Houston Rockets - Cleveland Cavaliers 90-84, Phoenix Suns - New York Knicks 113- 95. Seattle Supersonics - Utah Jazz 92-93 (n.v.). BOKSEN Pula. EK amateurs. Middengewicht, kwartfinales: Taghiev (Aze) - Serdjoek (Ned) 30-7. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3338, 25 februari 2, 6, 8, 9. 10, 11, 18, 19, 23, 26. 28, 36, 37,42,43,48, 65,70,71,73. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN Moskou. Aeroflot-toernooi. Negende en laatste ronde: Mamedyarov (Aze) - Van Wely (Ned) 0,5-0,5. Eindstand: 1. Ru- blesvki (Rus), Filippov (Rus), Vaganian (Arm) 7 punten, 4. o.a. Van Wely 6,5. Marseille. Mannen, 590.000 euro. Eerste ronde: Carraz (Fra) - Ferrero (Spa/1) 7-6 6-7 6-3, Söderling (Zwe) - Enqvist (Zwe) 7-6 7-6, Rosset (Zwi) - Sanguinetti (Ita) 6-1 7-6, Saulnier (Fra) - Knowle (Oos) 6-1 6-3, Mirnyi (WRu/4) - Pavel (Roe) 4-6 7-6 7-5, Hrbaty (Slw) - Mahut (Fra) 6-3 7-5, Costa (Spa/6) - Arazi (Mar) 7-6 7-6, Cona (Arg/2) - Davidenko (Rus) 7-6 6-3. Costa do Sauipe. Mannen, 300.000 euro. Eerste ronde: Behrend (Dui) - Moya (Spa/1) 6- 3 6-3, Chela (Arg/8) - Saretta (Bra) 6-2 6-2, Calleri (Arg/5) - Portas (Spa) 6-1 6-3 Kuerten (Bra/3) - Hernandez (Spa) 3-6 6-2 6-3, Squil- lari (Arg) - Lisnard (Fra) 6-2 7-5, Acasuso (Arg) - Christoph Rochus (Bel) 6-3 6-4. Tweede ron de: Blanco (Spa) - Montanes (Spa) 6-2 7-6. Dubai. Vrouwen, 450.000 euro. Tweede ronde: Henin-Hardenne (Bel/1) - Sfar (Tun) 6-1 7-5, Venus Williams (VSt/2) - Molik (Aus) 6-3 6-4, Myskina (Rus/4) - Serna (Spa) 6-1 6-4, Martinez (Spa/8) - Camerin (Ita) 6-2 6-2, Danulidou (Gri) - Capriati (VSt/3) 6-4 7-6, Sugiyama (Jap/5) - Pratt (Aus) 6-2 6-2, Shaughnessy (VSt) - Mandula (Hon) 7-6 6-4, Koeznetsova (Rus) - Barna (Dui) 6-4 6-3, Bogota. Vrouwen, 136.000 euro. Eerste ronde: Czink (Hon/8) - Pelletier (Can) 6- 3 2-6 7-6. Tweede ronde: Sanchez Lorenzo (Spa/2) Schwartz (Oos) 4-6 6-4 7-5, Loit (Fra/3) - Gall- ovits (Roe) 6-2 6-2, Marrero (Spa) - Harkleroad (V3t/4) 6-4 7-6, Popadic (Kro) - Serra-Zanetti 6-2 6-3. Eredivisie ADO Den Haag - Roda JC 1-0 (1-0). 19. Van der Gun 1-0 Scheidsrechter: Schenkels. Toe schouwers: 7381 NAC Breda - FC Groningen 1-1 (1-1). 34 Fe- hèr 1-0, 45 De Witte 1-1 Scheidsrechter: Os kam Toeschouwers: 10 340 Gele kaart: Boukhari (NAC Breda). Schoenmakers, Floren (FC Groningén). SC Heerenveen - Ajax 4-1 (1-0). 45 Vayrynen 1-0, 59. Knopper 2-0, 74 Vayrynen 3-0, 83. Hakansson 4-0,87. Hansson 4-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Vink Toeschouwers: 14 300. Gele kaart: Selakovic (Heerenveen), De Jong (Ajax). Stand: Ajax PSV AZ 22 18 22 15 22 13 22 11 22 11 22 9 Feyenoord Heerenveen RodaJC 22 9 Willem II FC Twente NAC RBC RKC FC Utrecht Groningen NEC ADpDenHaag Volendam Vitélsse FC Zwolle 1 3 55 4 3 49 3 6 42 6 5 39 4 7 37 7 6 34 7 6 34 2 10 32 6 8 30 6 8 30 6 9 27 6 9 27 6 9 27 1 13 25 5 12 20 4 14 16 9 11 15 5 15 11 52-22 58-19 43-22 40-31 32-27 37-25 33-31 38-35 36-33 25-28 30-27 27-31 28-33 27-35 19-43 20-57 25-38 13-46 Champions League Achtste finales, eerste wedstrijd. Deportivo la Coruna (Spa) - Juventus (Ita) 1-0 (1-0). 37. Luque 1-0. Scheidsrech ter: Veissiere (Fra). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Naybet (Deportivo). Porto (Por) - Manchester United (Eng) 2- 1 (1-1). 14. Fortune 0-1, 29. McCarthy 1-1, 78. McCarthy 2-1. Scheidsrechter: Fandel (Dui) Toeschouwers: 49.977 Rode kaart: 87. Keane (United). Gele kaart: Fortune, Butt (United). Real Sociedad (Spa) - Olympique Lyon (Fra) 0-1 (0-1). 18 Schurrer 0-1 (eigen doelpunt) Scheidsrechter: De Santis (Ita) Toeschouwers: 28.000. Gele kaart: Berthod, Coupet (Lyon). VfB Stuttgart (Dui) - Chelsea (Eng) 0-1 (O-l). 12. Fernando Meira 0-1 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Vassaras (Gri) Toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Bordon (Stuttgart), Makelele, Lampard, Cudicini, Johnson (Chelsea) WATERPOLO Imperia (Ita). Olympisch kwalificatietoer nooi, vrouwen. Poule A, derde dag: Nederland - Duits land 6-7 (1-2 2-0 1-2 2-3). Toeschou wers. 300. Doelpunten Nederland: Quint, Koot. Guichelaar, Van den Berg, Van der Sloot, Wekdam. Rusland - Tsjechië 16-3. Stand: 1. Rus land 3-6 (35-19), 2. Canada 2-2 (16- 10)] 3. Duitsland 2-2 (11-17), 4. Neder land 3-2 (27-25), 5. Tsjechië 2-0 (8-26) Poule B, derde dag: Brazilië - Nieuw- Zeeland 6-5, Italië - Hongarije 6-4, Spanje vrij. Stand: 1 Italië 3-6 (33-6), 2. Hongarije 2-2 (14-11), 3 Spanje 2-2 (13-12), 4. Brazilië 3-2 (9-25), 5 Nieuw-Zeeland 2- 0(6-21). Rusland en Italië geplaatst voor Olympi sche Spelen. WIELRENNEN Ronde van de provincie Lucca. Tweede etappe, Massarosa-Lido di Ca- maiore: 1 Petacchi (Ita) 173 km in 4 16.10, 2. Guidi (Ita), 3. Cipollini (Ita). 4. Mitloesjenko (Oek), 5. Renshaw (Aus), 6. Fanelli (Ita). 97. Moerenhout. Algemeen klassement: 1 Petacchi 8.40.04, 2. Cipollini 0.10, 3. Guidi 0.15, 4. Furlan (Ita) 0.17, 5. Balducci (Ita) 0.21, 6. Hondo (Dui), 97. Moeren hout. Ronde van Valencia. Tweede etappe, Javea-Calpe: 1 Valverde (Spa) 148.5 kilometer in 3.36.28, 2. Al- dag (Dui) 0.01, 3. Horrillo (Spa). 4. Sil- loniz (Spa), 5. Colom (Spa). 6 Blanco (Spa), 8 Lotz, 11. De Groot, 48. Boo- gerd 1.22, 63. Erik Dekker. Algemeen klassement: 1. Colom 7.02.05, 2. Blanco 0.01, 3. Valverde. Niermann (Dui) 0.09, 5. Martinez (Spa), Cuesta (Spa) 0.13, 31. Erik Dekker 1.3'" 37. Boogerd 1.42, 51. Lotz 2.40, 64. üe Groot 4.16. imperia/gpd - Met het schaam rood op de kaken stapten ze het zwembad uit. Vol ongeloof, zwaar gedesillusioneerd. Maar de cijfers logen niet. De Neder landse waterpolosters gingen gisteravond in Imperia volledig af. Tot eigen verbazing versloeg Duitsland het internationaal gelouterde gezelschap van Oranje met 7-6. De Olympische Spelen van Athene zijn daar mee nagenoeg uit beeld ver dwenen. De nederlaag tegen het be scheiden Duitsland zorgde wel iswaar nog niet voor een vroeg tijdige uitschakeling op het olympische kwalificatietoer nooi in Imperia, maar de Ne derlandse bondscoach Paul Metz had na het echec nog maar weinig geloof in een goe de afloop. „Er is een wonder nodig om de Spelen van Athene te halen", zei hij na het onver wachte verlies in de Italiaanse kustplaats. „Dit was helemasj niks. Ik ben zwaar teleurgesteld. Iedereen heeft gefaald. Duits land is geen topland en wij ver liezen hier. De meiden moeten zich diep gaan schamen." Nederland heeft vanavond een zege op Canada nodig. Dan nog is het team van Metz afhanke lijk van de overige resultaten in poule A. Rusland kan Duitsland een dag later een vrijgeleide naar de Athene bieden. En dan gaat Nederland niet. „Een blamage als het op deze manier gebeurtzuchtte Metz. „Maar we hebben het louter aan onszelf te wijten. Wij sco ren niet, terwijl er genoeg kan sen zijn geweest. Dit is sinds mijn aanstelling (november 2000, red.) veruit de slechtste wedstrijd van het team. En het komt op een hoogst on gelukkig tijdstip. We moeten vooruit kijken naar de wedstrijd tegen Canada, maar als ik eer lijk ben zijn er nog maar nau welijks kansen. Hoe kan ik an ders reageren als we zo opzich tig falen?"

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19