LEIDEN REGIO L ,E F staurant Het Panacee wil een terrasboot voor de deur uppen' en 'sloebers' in de clinch over Koppenhinksteeg R3 ABN AMRO HART VOORDE ZAAK Werk- en celstraf voor mishandeling ex-vriendin Valse cheques ter waarde van 170.000 dollar D4 HDC 972 donderdag 26 FEBRUARI 2004 len jonge ondernemers beginnen elk jaar in de Leidse regio euw bedrijf. De bed rijven wedstrijd LEF, voorheen de Leidse een initiatief om de startende bedrijven voor het voetlicht rengen. Dinsdagavond heeft de derde voorronde van de •swedstrijd voor de regio Rijnland plaats in Holiday Inn aan agse Schouwweg in Leiden. De drie kandidaten die in deze :ld vpnde meedingen naar de startersprijs, stellen zich op deze en v| Pag'na voor- Tekst: Paul de Tombe Foto's: Dlck Hogewoning Naam: Thijs Geerlings. Leeftijd: 24, ongehuwd. Woonplaats: Lisse. Bedrijf: Thijs Geerlings, de chef op locatie. Locatie: Ringvaartzijde 18, Lis- se. Website: Is in de maak. Activiteit: Koken op locatie. Bij particulieren en bedrijven een complete restaurantsfeer ver zorgen. Achtergrond: Zeven jaar restau rantkok bij topzaken in Neder land en België. Daarvoor heb ik de opleiding voor kok gevolgd op de KTS in Voorhout en de hotelschool in Koksijde, België. Begonnen: Op 5 november 2001. Aantal werknemers: Eentje, ik zelf. Voorbeeld: Geen. Dit was een eigen idee. Sterkste punt: Koken. Verder voel ik opdrachtgevers heel goed aan. Zwakste punt: Soms ben ik te goed van vertrouwen. Sterkste punt bedrijf: Dat alles (arivertpntip) Kamsteeg Arenthals Chaudron 8 accountants en belastingadviseurs I Leidsch Dagblad Leiden mogelijk is, op welke locatie dan ook. Zwakste punt bedrijf: Dat ik maar één opdracht tegelijk aan kan, omdat ik nog alles zelf doe. Moeilijkste: Je bedrijf in de markt zetten. Meevaller: Mijn leeftijd. Ik kan nog alles opbouwen. Bureaucratie: Niet mee te ma ken gehad. Steun: Van mijn ouders en van mensen uit het bedrijfsleven die hun kennis aan me hebben doorgegeven. Wens: Het al mijn opdrachtge vers naar de zin maken. Ambitieus: Hartstikke. Ik wil met verse topproducten eerlijk eten neerzetten; zoals het hoort eigenlijk. Spijt: Nee, nergens van. Valkuil: Niet specifiek. Maar je komt altijd wel dingen tegen waar je niet op rekent. Tip: Heb lef. Begin er gewoon aan als je iets echt leuk vindt. Droom: Een restaurant waar ik mijn visie op koken in praktijk kan brengen. 39. Getrouwd, twee Leiden, geboren in Middelstegracht 87d, ■vww.vivici.nl. Het verlenen van me- via internet. Ik zelf altijd de digitale Ik heb medicijnen in Leiden en heb voor het bio- Crucell ge- September 2001. werknemers: We zijn weeën. ld: Het is een eigen idertussen zijn er een edrijven die op ons lij- punt: We zijn een in- e onderneming. Daar- wegen we ons op het van het medische ge- ïn de ICT. Zo kunnen oplossing bieden voor t aan huisartsen, punt: We zijn relatief soms heb ik het idee ver vooruit lopen op J van de markt. Het is 1 verkopen als de men snappen waar je mee Dat we een beetje werken. Het i grcng voordat je zekerheid n mil mei hebt over het succes van je acti viteiten. Meevaller: Als klein bedrijf zit ten we met alle grote verzeke raars om de tafel. Het gaat nu heel hard met het bedrijf. Bureaucratie: Zorgverzekeraars zijn bij uitstek bureaucratisch. Dat maakt het wel eens lastig. Steun: We krijgen subsidie van Economische Zaken. Twee gro te verzekeraars hebben ons an derhalf jaar geleden financieel gesteund. Wens: We willen dé digitale dienstverlener van Nederland worden. Die kar wil ik graag blijven trekken. Ambitieus: We hebben grote plannen. Ik hoop over een paar jaar twintig tot dertig perso neelsleden in dienst te hebben. Zodat de meeste Nederlanders eerst ons raadplegen, voordat ze naar de huisarts gaan. Spijt: Daar sta ik nooit zo lang bij stil. Valkuil: Dat we de aansluiting met de realiteit verliezen. Tips: Durf in je dromen te blij ven geloven en geef niet op als het even tegenzit. Droom: De grootste worden en uitbreiden. Als we het hier kun nen, moet het ook in andere landen te doen zijn. Ik denk aan Engeland en Duitsland om mee te beginnen en ooit wil ik in Amerika aan de slag. Naam: Jonathan Kers. Leeftijd: 37, getrouwd. Woonplaats: Schiedam. Bedrijf: Maxxus Telecom. Locatie: Nieuwenhuizenweg 15 a (industrieterrein Roomburg). Website: www.maxxus.nl en www.telefonistevanhetjaar.nl (omdat we die verkiezing heb ben georganiseerd). Activiteit: Het leveren van tele- comoplossingen voor bedrijven in een totaal pakket. Achtergrond: Elektronica- opleiding aan de mts in Schiedam. Zestien jaar werkzaam bij verschillende Telecombe- drijven. Begonnen: 1 januari 2002. Aantal werk nemers: Achttien. We zijn met zijn zes sen begonnen. Voorbeeld: Nee, juist niet. We wilden wat anders dan we de laatste jaren op dit gebied had den gezien. Sterkste punt: Gedrevenheid. Zwakste punt: Beetje lui. Sterkste punt bedrijf: De servi cegerichtheid. Zwakste punt bedrijf: De naamsbekendheid is nog niet groot genoeg. Moeilijkste: Dat je helemaal op nieuw moet beginnen en nog niks hebt. Alleen kosten, geen klanten. Meevaller: Dat we zoveel men sen kenden die voor ons wilden werken. We hebben geen moei te gehad om personeel te vin den. Bureaucratie: Niet mee te ma ken gehad. Alles is soepel ge gaan. Steun: Hebben we aan elkaar gehad. We hebben het bedrijf met zes man opgericht, van wie er nu drie di recteur zijn. Wens: Meer laten zien dan de mensen van ons verwach ten. Ambitieus: Ja. We willen als kwaliteitsbe- drijf bekend (blijven) staan. Spijt: We hadden hier eerder mee moeten beginnen. Valkuil: Het ging de verkeerde kant uit met de economie toen we begonnen. Dat was een enorme uitdaging. Tip: Geloof in jezelf en draag dat uit. Wees ook heel actief bij het uitdragen van de naam van je bedrijf. Droom: Dat dit geen nachtmer rie wordt. L* leente weigert vergunning leiden - Omdat hij zijn ex- vriendin op de galerij van haar flat heeft mishandeld is een 31- jarige Leidenaar gisteren door de Haagse rechtbank veroor deeld tot een taakstraf van 240 uur en 207 dagen gevangenis straf. Als waarschuwing om de handen voortaan thuis te hou den hangt de Leidenaar nog een voorwaardelijke celstraf van zes maanden boven het hoofd. De ex-vriendin deed aangifte dat de ex-man op 29 juni vorig jaar op de galerij meerdere ke ren haar hoofd tegen de beton nen vloer had geslagen. Daarbij zou de vrouw zes hechtingen hebben opgelopen. De man ontkende zoveel geweld te heb ben gebruikt en zei de vrouw slechts te hebben geduwd en geslagen. Tegen de man was door officier van justitie M. Mos een werk straf van 240 uur, elf maanden voorwaardelijke celstraf en een verplichte agressietherapie ge vorderd. De ruzie ontstond toen de man de kinderen na een weekeinde kwam terugbrengen bij zijn ex- vriendin. door Rody van der Pols leiden - Een poging tot het ver zilveren van valse cheques ter waarde van ruim 170.000 dollar bij verschillende Leidse banken mét een nagemaakt paspoort én een valse werkgeversverkla ring. Daarvoor stond een 43-ja- rige Hagenaar gisteren terecht voor de rechtbank van Den Haag. Als het aan justitie ligt, gaat de man vijftien maanden de cel in. De verdachte was in de kraag gevat tijdens een bezoek aan de ABN Amro-bank op de Sta tionsweg half november vorig jaar. Enkele dagen eerder had hij twee cheques ter waarde van meer dan 170.000 dollar bij de bank afgegeven. Nu kwam hij met de re«;uutjes in de hand zijn beklag doen dat het geld nog steeds niet op zijn rekening was gestort. De vestigingsmanager van de bank greep daarop onmiddel lijk de telefoon om de politie te bellen. Inmiddels was gebleken dat het om vervalste cheques ging. En dit was dezelfde man die ze enkele dagen daarvoor had ingeleverd, wist hij zeker. Tijdens zijn eerste bezoek had de baliemedewerker immers nog speciaal op de klant gewe zen, omdat er zelden een che que met zo'n groot bedrag wordt verzilverd. Behalve de cheques, zo bleek tijdens het politieonderzoek, waren ook het paspoort en de werkgeversverklaring die de man had overgelegd, vervalst. Bovendien waren met dezelfde documenten bij nog twee ande re Leidse banken pogingen ge waagd om de valse cheques te innen. Omdat ook hier het bankpersoneel onraad rook. was er geen geld uitgekeerd. De verdachte, al eerder veroor deeld voor het bezit van een vals rijbewijs, had zelf echter een heel andere lezing van de feiten. Hij beweerdeAet slacht offer te zijn van een bizarre 'persoonsverwisseling'. Op die bewuste dag in november was hij inderdaad in de bank. Niet om zijn beklag te doen over niet uitgekeerd geld, beweerde hij, maar vanwege een vriendin die haar bankpas moest vervangen. Van de cheques wist hij hele maal niets. Laat staan dat hij enkele dagen daarvoor had ge probeerd ze te verzilveren. Op de vraag hoe het dan kwam dat in zijn zakken verscheidene briefjes waren aangetroffen met namen en rekeningnummers die met zijn voormalige woon adressen én met de vervalste documenten in verband kon den worden gebracht, moest hij het antwoord schuldig blijven. Evenals op de vraag waarom zijn mobiele telefoonnummer was genoteerd bij een van de pogingen tot het verzilveren van de cheques. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. Eigenaresse W. Stoof iur staurant Het Panacee onds de gemeente bezwaar an, %end omdat Leiden een prijsot in het water voor de irktljenheid aan het Rapen- supj»t toestaat. Volgens de datje is het maximum aan- ikhjsboten binnen een be- n. Neel van de stad bereikt, lbenoof vindt het Rapen- sénj'n mooie gracht met ïg er daaraan slechts één restaurant aan het water, dat de gemeente alsnog met een vergunning van 15 april tot 15 oktober over de brug moet komen. Volgens Stoof, die de vergun ning in november vorig jaar aanvroeg, heeft het Rapenburg historisch aanzien en is het dus niet zomaar een plek. „Wij zijn de enige ondernemers die be woners en bezoekers van Lei den van deze mooie plaats kun nen laten genieten. Reden ge noeg om op uw besluit terug te komen", zo schrijft zij in haar bezwaarschrift aan burgemees ter en wethouders. Daarnaast voert Stoof nog een aantaal argumenten aan waar om er volgens haar wel een ter rasboot voor Het Panacee moet komen. „Het is een locatie waar de doorgang voor andere boten niet wordt belemmerd. En ge zien de aard van ons bedrijf is geluidsoverlast niet aan de or de. De boot zal een positieve uitstraling aan de stad geven omdat er aan een karakteristie ke gracht kan worden gegeten. Leiden geeft hierdoor meer mo gelijkheden om van de stad te genieten." Volgens de gemeente is de aan vraag vorige maand geweigerd omdat er tussen de Nonnen- brug, tussen Kloksteeg en Aca demiegebouw, en de Nieuw- steegbrug naast het Van der Werfpark, überhaupt geen vaste seizoenligplaats voor een ter rasboot is toegestaan. Daarbij baseert Leiden zich op de Ver ordening op de wateren en be- drijfsvaartuigen, terrasboten, pleziervaartuigen uit 2000. Stoof vindt dit vreemd, temeer daar er op diverse andere plek ken in de stad, zoals de Nieuwe Rijn en Turfmarkt, een groot aantal terrasboten ligt. En zo'n boot is ook afgemeerd voor de Engelse pub North End op de hoek van Rapenburg en Noord einde. Daarom vecht Stoof de beslissing van de gemeente morgenochtend voor de com missie voor de beroep- en be zwaarschriften aan. Ov< jord nog onderdak biedt aan ver scheidene links-georiënteerde groeperingen. Waarop ene 'Blom' sneert: „Ja, hoor Mark en Matthias, die woningnood is echt verschrikkelijk. Al die arme yuppies, nu nog onder de brug, hun handen verwarmend aan vuurtjes en maar wachten op die appartementen in de Koppenhinksteeg. Dat pikt Mark echter niet. Die 'yuppen' brengen immers wel geld in het laatje van de ge meente: „Yuppen (of liever ge zegd werkende mensen) ma ken het dus mogelijk dat er al lerlei goeds gebeurt in deze stad. Ik snap dat dat niet over eenkomt met vage noties over een samenleving waarin ieder een rond het kampvuur zit en lief voor elkaar is en men op basis van behoefte maandelijks een zakje gierst van moeder Gaia ontvangt." Waarop ook Pim zich in de dis cussie mengt. „Yuppen bren gen geld binnen voor de ge meente", vraagt hij sarcastisch. „Leg dat eens uit s.v.p. Dat beetje onroerendezaakbelas- ting bedoel je? Ik wed dat de huidige arme sloebers van de Koppenhinksteeg in totaal meer aan de gemeente betalen dan dat handjevol yuppen straks. Meer duurdere wonin gen in Leiden? Het is inder daad een zeer gewichtige over heidstaak om goedverdienende mensen een nog groter huis te bieden dan ze al hebben." Wat Mark niet over zijn kant laat gaan. „Inderdaad Pim, ik denk dat je gelijk hebt", luidt De demonstranten die twee jaar geleden de straat op gingen voor het behoud van Vrijplaats Koppen hinksteeg kunnen voorlopig rustig ademhalen. Foto: Frans Roomer zijn repliek. „Laten we alle wer kende mensen die veel belas ting betalen (jullie noemen dat yuppen) de stad uitjagen en dan gaan we al die veel te grote huizen van ze onteigenen en dan gaan we er gezellige woon groepen in maken voor men sen die arm zijn en niks verdie nen." Zodat, zo voegt hij er iro nisch aan toe, de Vrijplaats blij is 'omdat iedereen deelt in het zelfde armzalige bordje gierst'. Dat niet iedereen even gechar meerd van het verbale modder smijten, blijkt wel uit sommige reacties. Karlijn klaagt dat ze het helemaal niet leuk meer vindt om aan de discussie deel te nemen. „Het verzandt zo snel in verwijten heen en weer (en natuurlijk, daar reageer ik op, heel stom, maar ik begin er gelukkig niet mee) en dat vind ik helemaal niet interessant." Waarop Blom reageert: „Wat een jankepitten hier allemaal zeg." Voorlopig lijkt de strijd nog niet beslecht. Voor- en tegen standers hebben zich diep in de loopgraven verschanst. Wat voor buitenstaanders niet altijd een even heldere discussie op levert. „Voor een leek is dit echt niet meer te volgen", klaagt Mila. Rody van der Pols eis- De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de deel Breestraat ligt, is het symbolische loet middelpunt van de stad. I na< Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 - 53 56 424 exlnni jon egel loer jj paaJgi, ?aat e han i uit sda j, ;om ek je s deü ij. is een yup die graag de :enstad volplempt met 1 ipartementen, de ander tteloze uitvreter die het j het kampvuur zit en [ierst uitdeelt. Althans, discussie op de weblog Leidse PvdA-raadslid van den Berg moet gelo- Iden maakte een be- van haar hand zoveel los als haar post over ats Koppenhinksteeg 5 eken geleden. Punt van le: moet de Vrijplaats of niet? w voor het menings- iseen gerechtelijke uit- over de Vrijplaats van en halve maand geleden, 'vormfouten' vernie- ev1ding v v*r tigde de rechter in Den Haag de eerder aan de gemeente ver strekte bouwvergunning, waar mee de geplande winkels en appartementen op deze plek voorlopig van de baan zijn. Tot grote opluchting van bewoners en sympathisanten van de Vrij plaats. En tot grote frustratie van de gemeente en sommige stadsbewoners. Op het digitale discussieforum van Van den Berg buitelen zij dezer dagen over elkaar heen. En van een beetje met modder smijten, zijn sommige forumbezoekers niet vies. Zo betonen Mark en Matthias zich warm voorstanders van de bouw van appartementen op de plek waar de Vrijplaats nu

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15