Zonneveld oprecht blij met NAC SPORT Marlous Nieuwveen opnieuw op avontuur in Hongarije Van Goozen op jacht naar WK Misschien dit keer wél een krabbel van de HerminatiJ kids§P9Wkids Van der Niet stopt ermee Noordwijker Terol tegen Ajax en PSV DUIVENTIL 'Breda is dichter bij Noordwijk dan Nijmegen' katwuk - Tom van der Niet is bezig aan zijn laatste seizoen. De 34-jarige Katwijkse keeper maakt het voetbaljaar af bij RKAW, maar voelt zich door blessures gedwongen te stop pen. De voormalige doelman van Quick Boys stapte drie sei zoenen geleden over naar de Leidschendamse vereniging. „In augustus word ik 35 jaar", zegt Van der Niet. „Het is mooi geweest." NooRDwiJK - Noordwijker Joost Terol is de tweede doelman van FC Utrecht. Afgelopen weekein de gleed eerste man René Ponk tijdens de warming-up onder uit en nam Terol de plek onder de lat in, in de wedstrijd tegen NAC. De Noordwijker staat ook de komende twee weken in het basiselftal, uitgerekend nu de wedstrijden tegen Ajax en PSV eraan komen. „Ik was René aan het inschie ten, gaf een hoge bal en ik zag hem naar de grond gaan", zegt Terol. „Ik wist meteen dat ik aan de bak moest. En het ging wel lekker, ik had in het begin een paar goede reddingen en we kwamen 1-0 voor." Dat duurde niet lang: Utrecht- spits Hans van der Haar kreeg een rode kaart, NAC drong aan en voor de ogen van Terol lie pen twee verdedigers elkaar clownesk in de weg. „Die 1-1 was een cadeautje." De Noordwijker kreeg ook nog een tweede goal tegen. „Bouk- hari kreeg hem van het hoofd van een verdediger zo voor zijn voeten. Hij punterde hem met een, dat ging te snel om er iets aan te kunnen doen. Reageren als de bal in het doel ligt heeft weinig nut." Zo verloor Utrecht, dat de laatste weken toch al moeizaam draait. Terol moet tegen de nummers één en twee in de eredivisie de komende weken het Utrechtse doel verdedigen. ,,Ajax is voor Utrecht altijd een beladen duel, dat is misschien het moment om de boel om te draaien." De jonge keeper gaat zich op de topploegen voorbereiden als op elke andere wedstrijd. „Als je je extra gaat voorbereiden, dan raak je overgeconcentreerd en ga je gekke dingen doen. We letten er bij elke tegenstander op hoe de aanvallers spelen. Van Sneijder weet je bijvoor beeld dat ballen vanaf de flank scherp indraaien. Daar moet je op bedacht zijn." De diagnose voor Ponk is een herstelperiode van twee tot vier weken. Voorlopig is Terol dus verzekerd van een basisplaats. Hij blijft er nuchter onder. „Te gen Twente heb ik mijn debuut al gemaakt, omdat René er ge blesseerd af moest. Ik ben de tweede keeper van FC Utrecht." Het contract van de Noordwij ker loopt nog een jaar. „Daar gaan we van de zomer denk ik eens over praten. Voor zover ik weet is de club wel tevreden over me." WOENSDAG 25 FEBRUARI 20| Marlous Nieuwveen Archieffoto: Hielco Kuipers door Gertjan van Geen Miskolc/Leiden - Voor de twee de keer in drie jaar is profbas- ketbalster Marlous Nieuwveen in Hongarije neergestreken. De 23-jarige Leiderdorpse verliet de Franse club Tarbes uit on vrede en zet nog altijd haar zin nen op de WNBA, de Noord- Amerikaanse profcompetitie. Bij Tarbes leek Nieuwveen op haar plaats. Totdat ze de schuld kreeg van een paar mindere re sultaten. „De stemming was niet zo goed, maar ze konden me niet ontslaan", meldt Nieuwveen vanuit Hongarije. Een nieuw conflict met de club deed haar beseffen dat ze mis schien beter naar iets anders kon uitkijken. „Ik had toestem ming om bij de bruiloft van mijn broer aanwezig te zijn. Maar een dag van tevoren lie ten ze me opeens niet gaan. Dat was de druppel die de emmer deed overlopen. Ik heb gezegd dat ik toch ging. Eenmaal terug werd ik niet opgesteld. De woensdag erna zat ik in Honga rije." Eerder speelde ze een paar maanden bij Szekszard. Sinds enkele weken is DKSK uit Mis kolc, een stad in het noordoos ten tegen de Roemeense grens, haar werkgever. Het weerzien met Hongarije bevalt. Nieuw veen: „Het land is arm, maar de mensen zijn vriendelijk. Ik spreek nog een beetje Hon gaars, dus dat scheelt." Het land mag dan arm zijn, sport staat in hoog aanzien en daarvoor is altijd geld vrij te maken. Naast Nieuwveen be schikt DKSK over een Utouwse en twee Joegoslavische speel sters. Voor de 1,93 meter lange Leiderdorpse was meteen een basisplaats weggelegd. „Ik heb een gemiddelde van twaalf punten en zeven rebounds." Haar Hongaarse ploeg staat vierde in de competitie. Over twee weken begint het nasei zoen. De topzes speelt nog een halve competitie, waarna play offs volgen. Mocht DKSK het tot aan de finale redden, dan ein digt het seizoen voor Nieuw veen begin juni. Daardoor zou ze een 'draftcamp' van de WN BA missen, waardoor een even tueel optreden in de profcom petitie voor komend seizoen verkeken lijkt. „Waarschijnlijk is dat kamp in de tweede week van april. Als ik daar niet bij hen, is de kans klein dat een team me wil hebben. Maar ik ga deze ploeg niet in de steek la ten. Als we ver komen in de play-offs, blijf ik in Hongarije." door Loman Leefmans noordwijk - Mike Zonneveld stapt komende zomer, na drie seizoenen onder contract te heb ben gestaan bij NEC, over naar NAC. De 23-jarige Noordwijker, die ook uitkwam voor SJC (pupil len), Ajax (jeugd) en Go Ahead Eagles, tekende voor vier jaar in Breda. Hij is net hersteld van een knie-operatie en zaterdag inzet baar voor de Nijmeegse club in het duel tegen Heerenveen. Van NEC naar NAC: dat is nau welijks een vooruitgang te noemen. „Daar ben ik het niet meer eens. In de afgelopen drie sei zoenen eindigde NAC steeds boven NEC. Wat ik ook belang rijk vind, is dat NAC me dol graag wilde hebben. Daaruit spreekt vertrouwen. Daarnaast spreekt het voetbal bij NAC - meestal drie spitsen - me aan. Verder is Breda iets dichter bij Noordwijk dan Nijmegen. Ik geef toe; het zijn maar kleine pluspunten, maar alles bij el kaar opgeteld zie ik het toch als een stap vooruit." Gezien je ontwikkeling van de laatste jaren en het feit dat je in Jong Oranje voetbalde, lag een overgang naar een topclub meer voor de hand. „Dat hoorde ik de laatste tijd wel vaker, maar dat speelde niet. Mijn contract liep in Nij megen af en NAC toonde inte resse. Vergeet ook niet dat ik een paar jaar geleden bijna een heel seizoen miste door een ge scheurde kruisband. Misschien dat ik later ooit bij een club uit de topdrie terechtkom, maar ik ben oprecht blij met NAC. Het is een mooie club met een mooi stadion." Volgens de naar Feyenoord vertrokken Alfred Schreuder was je bij NAC tweede keus om zijn opvolger te worden, ach ter Richard Wïtschge. „Nee, nee, nee die berichten berusten op een misverstand. Ik was vorig jaar al in beeld als opvolger van Schreuder, maar NEC hield me aan mijn con tract en vroeg een hoge afkoop- De Jong nog allerminst zeker van uitzending naar Seoul door Peter van der Hulst hoogmade - Helen van Goozen kan over ruim tweeënhalve week in Seoul haar debuut maken op het WK afstanden. De schaatsster moet ko mend weekeinde tijdens de wereldbekerfinale in Heerenveen op zowel de drie als vijf kilome ter Barbara de Loor en Sandra 't Hart achter zich zien te houden. „In Erfurt heb ik dat al eens gedaan", aldus de Hoogmadese. Het toernooi in de voormalige Oostduitse stad had in november plaats. Afgelopen weekeinde in Inzeil moest Van Goozen beide schaatssters laten voorgaan. „Barbara is dit seizoen een sta biele rijdster en ook Sandra schaatst steeds be ter." Van Goozen leek afgelopen zaterdag tot 2.200 meter op weg naar een goede drie-kilo- metertijd. Met twee rondjes boven de 36 secon den verprutste ze een goede klassering. „Ik denk dat ik te snel ben begonnen. De baan van Inzeil ligt tamelijk hoog en als je dan moe wordt, komt de dreun extra hard aan." Op de drie kilometer is nog slechts één plek va cant voor Seoul. Afgelopen weekeinde wees de commissie topsport van de KNSB Renate Groe- newold en Gretha Smit al aan voor het WK af standen. Op de vijf kilometer is nog niemand zeker van het slotevenement van het schaats seizoen, maar ook op die afstand plaatsen Groenewold en Smit zich normaal gesproken moeiteloos. Van Goozen denkt dat ze de meeste kansen heeft op de 3.000 meter. Ze is niet onge lukkig dat in Thialf de beslissing valt. „Ik denk toch dat ik beter ben op binnenbanen." Plaatst Van Goozen zich voor het WK afstan den, dan neemt zij op een knappe manier re vanche voor enkele verloren jaren. In de twee jaar dat zij bij Spaar Select onder Peter Mueller reed, raakte ze overtraind. Vorig seizoen ging het bij DSB onder Sijtje van der Lende al ietsbe- ter en dit jaar schaatste ze onder leiding van ge westelijk trainer Wim den Eisen op de lange af standen alle wereldbekerwedstrijden. „Dit sei zoen rijd ik stabieler, maar er zit meer in. Ik zie dit als een opbouwjaar. Den Eisen en fysiothe rapeut Theo Schrader zeggen dat ik niet iets in een jaar kan inhalen wat in drie jaar kapot is ge maakt" De zevende plek in Erfurt was haar beste we reldbekerklassering. Van Goozen zegt uit haar tegenvallende race van Inzeil motivatie te ha len. „Ik baalde na de wedstrijd. Potverdorie, ik kan veel beter. Waarom zou ik het WK afstan den uit mijn hoofd zetten?" Voor DSB zijn de prestaties van Van Goozen overtuigend genoeg om haar ook komend seizoen van geldelijke steun te voorzien. Of ze op het aanbod van de sponsor ingaat, is de vraag. De Hoogmadese wil het liefste naar een commerciële ploeg. Is bij de vrouwen alleen de strijd om de derde plek open, bij de mannen is zelfs klassements leider Bob de Jong allerminst zeker van uitzen ding naar het WK. De Leimuidenaar bewees zichzelf met een matige zesde plaats in Inzeil een slechte dienst. Als beste Nederlander op de vijf kilometer was de schaatser ongetwijfeld door de keuzeheren van de KNSB aangewezen voor het WK. Nu zijn alle plekken nog open. De Jong finishte achter Gianni Romme, Carl Verheijen en Tom Prinsen. De schaatser kon slechts gissen naar de oorzaak van zijn tegen vallende race. Doorgaans laat De Jong een slechte training volgen door een sterke wed strijd, in Inzeil was het andersom; een goede generale kreeg geen vervolg. In Heerenveen zijn de winnaar van het wereld bekerklassement - de KNSB scheidt daarbij de vijf van de tien kilometer - en de twee snelsten zeker van deelname in Seoul. De Jong heeft geen enkel probleem als hij in Heerenveen op beide disciplines bij de drie beste Nederlanders eindigt. Wordt hij de vierde landgenoot op de vijf kilometer dan kan op die afstand alleen een eerste plek in het wereldbekerklassement hem nog helpen. Die situatie doet zich alleen voor als Verheijen (tweede in de tussenstand) slech ter presteert dan De Jong. Op de tien kilometer komt De Jong waarschijnlijk niet weg met een vierde plek, omdat de kans klein is dat hij dan eerste wordt fii de wereldbekerrangschikking. som. Daarom heeft NAC bij Ri chard Witschge geïnformeerd. Dat liep op niets uit en toen zijn ze weer bij mij terechtgeko men. Het is dus de bedoeling dat ik volgend seizoen op de positie net voor de verdediging kom te spelen. Een aantrekke lijk vooruitzicht." Ben je klaar voor je laatste paar maanden in de Goffert? „Eind oktober raakte ik gebles seerd. Er zat een scheurtje in mijn meniscus en die is on langs operatief verwijderd. De revalidatie zit erop. Ik ben fit. Zaterdag begin ik waarschijnlijk op de bank en langzaam zal ik Mike Zonne veld in actie voor NEC te gen Roda JC. Foto: GPD- /Theo van Zwam steeds meer speelminuten krij- gen.Bij NEC is positief gerea geerd op de beslissing van Jo- han.Neeskens om bij de club te blijven. Tenminste, iedereen is positief behalve de spelers die regelmatig op de bank zitten natuurlijk. Zo steekt profvoet bal nu eenmaal in elkaar." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: tie.ld@hdc.nl De nieuwe fusievoetbalclub FC Rijnvogels (KRV- /MVKV) is drie nieuwe spon sors rijker. Op de voorkant van het nieuwe roodwitte shirt gaat de naam Konmar Bouw man prijken. Leo Pluijmgraaff Sport en cateraar Sodexho (ook in de Tour de France) zijn de andere twee. De nieu we fusieclub wordt gelanceerd op zaterdag 29 meiop sport park De Kooltuin. Voetbaltrainer Ton du Chati- nier heeft zijn contract bij hoofdklasser Elinkwijk met een jaar verlengd. Ton Ojers (DCG) volgt bij DWV Hennie Schipper op. Bij de zaterdag- tak van SV Hoofddorp vertrekt Marcel Steffens. Hij wordt ver vangen door Frans Bouman, nu nog Roda '23. Leen Swa- nenburg verruilt HOV voor CKC. In de Leidse regio gaat Arjan van der Laan, die speelt bij Dordrecht '90, volgend sei zoen de B-jeugd van ARC trai ning geven. Bij Voorschoten '97 (zaterdag) wordt Marcel de Hoogt assistent van de nieuwe trainer Peter Wubben. Frank Peereboom is de nieu we jeugdcoördinator bij FC Lisse. De vrouwen van de FC worden onder handen geno men door Rob Ipey. Hoofd jeugdtrainer Koos Schonewille blijft nog een jaar bij SJZ. Pe ter Bos tekende in Zoeterwou- de bij als assistent. Drie oefenwedstrijden: FC Lisse kreeg zaterdag Jong ADO Den Haag op bezoek (0-0). Ook Voorschoten '97 en Val ken '68 hielden elkaar in even wicht (1-1), net als Leidsche Boys en SJZ (1-1). Het blijft onrustig in Zee land. De vrouwenploeg van Kloetinge is ter ziele en bij Hoek is het een duiventil. Björn Langeveld keert het nieuwe voetbalseizoen terug bij de club uit Zeeuws-Vlaan- deren en Leon van den Ouden vertrekt. Hoek krijgt weer een echte linksbuiten. De Maro- kaan Nyim Melki (Doornik) heeft de club zijn diensten toegezegd. Maikel Renfürm heeft van de KNVB geen toestemming ge kregen om de rest van het sei zoen af te maken bij FC Kra nenburg. De oud-prof van Sparta was overbodig bij de Rotterdamse club en traint mee bij de Haagse vereniging. Ook Lenox Fabian (ex-Bo- cholt) mag alleen nog zijn kunsten vertonen op het trai ningsveld. Meerburg heeft de contrac ten van de trainers Paul van der Zwaan en Hennie Beeren- fenger met een jaar verlengd. Bas Dreef, zoon van ex-LFC en ASC-speler Hans Dreef, speelt volgend jaar voor Spakenburg. De middenvelder komt nu nog uit voor Sparta Nijkerk. Eerder speelde hij met Tim de Cler in de Al van Ajax. De finale van de Amstel Cup (districtsbeker) heeft op 20 mei (Hemelvaartsdag) plaats bij voetbalclub Nieuwen- hoorn. De finale gaat niet meer gaan tussen de winnaars (Wim van Duivenbode) tussai 071-5356415. E-mail: sportren. van de halve finales. De aP- ploegen die de kwartfinale len spelen op de landelijk! naledag. In Nieuwenhoon worden de clubs ingedeelü twee poules die elk een ha competitie afwerken. De f lewinnaars spelen om de (P trictsbeker. Wielrenner Jeroen Straal11 net terug van een wereldtf kerwedstrijd in Moskou, \l in Rotterdam de wekelijks*1 gionale wedstrijd. In de sf& was de Leidse oud-schaatP beter dan Jacco Tettelaar Maarten Freije. Bij de vrotë wen moest Suzanne de GPJ haar meerdere erkennen ploeggenote Jacolien Wal-*1 laard. Kamiel Maase voert zat#5 20 maart het Nederlands#' aan in de dertigste editie f de internationale City-Pi# ty loop in Den Haag. De KNAU heeft het Nederlarfj kampioenschap veldloop toegewezen aan het LimtJf se Heythuysen. Het NK o] baan is Amsterdam (Olyri0' pisch Stadion) toebedeeld0' Turnclub Wilskracht uit'r phen aan den Rijn is in Nr^ wijk vierde geworden bij tweede wedstrijd van de tfe competitie. In Gouda hetf* de leden van de volleybal?* De Jodan Boys en Radius*' sloten om te fuseren. De we naam wordt VC Goudf In Noordwijk wordt vanT1 april een zomeravondvoe?* competitie opgezet voor P1 lieteams, stratenteams, W- teams en bedrijventeamsj[e 27 mei wordt gespeeld orPs soepele regels. Geen spel?* kaarten en onbeperkt wid*e len. Er zijn twee categorie (18-35 jaar en 35 jaar en 0 der). Er wordt 7 tegen 7 g|| speeld met kleine doeltje! lichtingen bij w Noordw®I Het wereldkampioenscl; kunstrijden voor junioreiM wordt van 1 tot en met 6 ij* maart op De Uithof in Dd® Haag gehouden. Het is v<fs het eerst dat er een interijn naai kampioenschap kuri^' den in Nederland op de 1PV der staat. |aj Alphens atletieksucces |n het NK indoor. Maarten soon en Jasper de Lange P AAV '36 wonnen bij de B jei oren een gouden medaillln Persoon deed dit op het o1* derdeel kogelstoten (16,3|01 De Lange was iedereen dfa baas op het onderdeel hd a springen (1,94). Jaco Luiji cfijk van Leiden Atletiek \j|"( een week voor het NK vel loop tweede in de AmersCi se Bergcross. Het wereldkampioenscl01 atletiek voor gehandicapFei worden in 2006 in Nederr' gehouden. Het Internati^*5 Paralympisch Comité (IP3! heeft dat gisteren bekend3 maakt. De stichting Euro; gi Champ, afgelopen zomei- f verantwoordelijk voor hd in Assen, is in onderhand-1 met de gemeenten Asserf1? Hengelo en Amsterdam i01 de organisatie van het Wlte Eg katwijk - Lekker onbezorgd glijden door de Oostenrijkse sneeuw, terwijl je klasgenootjes allang weer in de schoolbanken zitten. Zo bezien heeft het veel weg van een snoepreisje, maar dat is het zeker niet. Daarvoor zijn Niels en Daan Onderwater te serieus met hun sport bezig. De skiënde broers uit Katwijk doen komende week mee aan het Nederlands kampioen schap. „Het is geen feestweek." Twee weken lang zitten Niels (11) en Daan (8) 'intern', zoals het in jargon genoemd wordt. Beide jongens maken deel uit van Snowsports Academy Ra cing, een commerciële skiploeg die dezer dagen zijn kampe ment heeft opgeslagen op de Oostenrijkse berghellingen. De jeugdige skitalenten verblijven daar zonder hun ouders en zijn veertien dagen alleen maar be zig met hun sport. De eerste week wordt er getraind, de tweede staat in het teken van wedstrijden, met het NK op donderdag en vrijdag als be langrijkste krachtmeting. Voor Daan Onderwater is het de eerste keer dat hij alleen op trainingskamp gaat. Hij heeft het geluk dat ook zijn oudere broer van de partij is. Niels is al vaker 'intern' geweest en zijn ervaringen waren positief. „Be halve voor het skiën is het ook goed geweest voor de ontwik keling van zijn persoonlijk heid", zegt moeder Inge. „Doordat hij alleen van huis is geweest, heeft Niels nu meer zelfvertrouwen en discipline. Je hoort vaak dat sporten ten kos te gaat van de schoolprestaties. Bij Niels is het precies omge keerd. Hij staat steviger in zijn schoenen." Daan (links) en Niels Onderwater doen volgende week in Oostenrijk mee aan het NK skiën. Foto: Dick Hogewoning De oudste van de twee broer tjes stond als eerste op de lange latten. Niels Onderwater deed twee jaar geleden mee aan een talentenjacht op de Zoeter- meerse skipiste, niet eens zo zeer om geselecteerd te worden alswel omdat het een lekker goedkoop dagje uit was. Voor 5 euro kon hij de hele middag naar beneden roetsjen. De uit verkiezing voor de ploeg van Snowsports Academy kwam als een volslagen verrassing. In mei vorig jaar sloot ook Daan zich aan bij het team. Tot die tijd deed de jongste Onderwa ter-telg aan schaken, en lang niet onverdienstelijk. In de re gio was hij vijfde in zijn leef tijdscategorie. „Maar ik vond schaken niet leuk meer", zo verklaart hij zijn overstap naar het skiën. Door het intensieve trainen gaan de twee jonge Katwijkers met rasse schreden vooruit. Drie keer per week oefenen ze onder leiding van Harald de Man, in het verleden meerma len Nederlands kampioen. De oefenstof varieert: van conditie trainingen tot balspelen en vooral veel coördinatie- en ba lansoefeningen. Inge Onderwa ter: „Ze pikken het snel op. Als je ziet hoeveel Daan in een jaar geleerd heeft. Nog niet zo lang geleden ging hij als een pizza- punt naar beneden en nu heeft hij zijn ski's kaarsrecht." De progressie mag er dus zijn, maar dat zorgt niet voor hoog gespannen verwachtingen voor het komende NK. Het toernooi dient vooral als leerproces. Niels: „Ik zou wel graagjK toptien eindigen, maar dl nog niet halen." Geen scP' want de oudste van hé moet het in zijn leeftijdf^ opnemen tegen kinderr soms wel anderhalf jaar zijn. Niels schat zichzelf JP terwijl sommige tegenstj.. al tegen de 50 aanzitteiL' gaan dus vanzelf een stiFv der omlaag. Daar kun |.u een betere techniek toa'f; tegenop." Slaën mag dan een sé zaak zijn, het heeft ook! 1 plezierige kanten. Als da, derwatertjes volgende wd* zig zijn aan het Ned^ kampioenschap, zittei klasgenoten van de Otto school alweer te zwoej hun huiswerk. En op tenrijkse pistes kom je n< iemand tegen. Zo traini' al eens gelijktijdig met d« de legende Hermann M; Hermiriator was nieuw aal aan het testen en leek het de jonge Kal geen goed idee om op dtl tenrijkse reus af te stappi een praatje. „Dat raden hij aan het testen is. Als het trainen is, kun je hei den best even om een kening vragen." Wie weet lukt dat dit kei schien keren Niels en D; derwater dan huiswa; der medaille, maar m) krabbel van 's wereld: skiër in hun koffer. Maarten Dekker 'Sc 'Kidssport' is een serie 01 sporttalent uit Leiden en orijg! Heeft u tips of suggesties rubriek, mail dan naar S| tie.ld@hdc.nl

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20