Failliete inboedel Verkerk Keukens trekt veel bekijks I verkrachting" Onvrede ove provinciale 1 'wegenfooi' REGIO Weinig animo voor standpunt over hoogbouw in Leiderdorp j Kastanjeboom verhuist van school- naar Oranjeplein Auto slipt na waarschuwt 'Ongelukken Westeinde door onoplettendheid' van buurmei Leiderdorp aast op stukje N445 Jjs 1 door Janneke Dijke leiderdorp - Leiderdorp wil de provinciale weg N445 tussen Lei den en de rotonde in de kruising met de N446 van de provincie overnemen. Omdat de weg de toegangsweg naar de wijk Ley- hof vormt en de maximumsnel heid er 50 kilometer is, vinden gemeenteraad en provincie dat logisch. De Leiderdorpse politici toonden zich gisteravond in een commissievergadering alleen niet tevreden over het bedrag dat de provincie wil geven voor het achterstallige onderhoud aan de weg. Twee jaar geleden bestond het plan al, en toen is het onder houd van de viaducten en bruggen onder de loep geno men. Het kost 75.000 euro om alle gebreken te verhelpen aan deze 'kunstwerken', zoals ze in bouwtermen heten. Dat bedrag wil de provincie aan Leiderdorp overmaken. Veel te weinig, vindt de raadscommissie ruim telijke ordening. „Er mankeert nogal wat aan die kunstwerken", aldus CDA'er ngi nn Van Huut. „Ik ben er eenfen wezen kijken, en er is veelje aan de hand dan twee jaa^cp1 den. We moeten er meeljs krijgen." D66'er Kai. c noemt 75.000 euro 'een fct^j PvdA'erMcDaniel twijfelt: wel een goede deal is. moet een realistische priji en geen molensteen die n?n ren om onze nek hangt." ,n om, het bedrag dat de pro£e meegeeft, moet genoeg zij™ alle gebreken aan de weg ld* helpen. r Wethouder MacGillavry pl niet of de gemeente tenimi naar de onderhandelingm „Voor de woonwijk Drieple brug hebben wij grond v\ provincie nodig. Als wei v mee niet akkoord gaar^|n weet ik niet wat de prt%rc voor die grond gaat relj|jn Bovendien hebben we aljss joen euro subsidie van dk e vincie voor het vertimj0 van deze provinciale we ge Desondanks wil de pl meer duidelijkheid. De IS1 commissie wü er eerst opLf over vergaderen, voord! raad toestemming mag ge? roelofarendsveen - Een dap pere poging van een Hillegom- se automobilist om andere au tomobilisten te waarschuwen voor de gladheid, had gister ochtend op de A4 nabij Roelof- arendsveen een averechts ef fect. Een 49-jarige automobilist uit Zoetermeer schrok zo van de druk gebarende man op de vluchtstrook dat hij in een slip raakte. Via de vangrails auto van de Hillegc kwam de Zoetermeerd stilstand. Kort daarvoor Hillegommer dwars 1 vluchtstrook terecht gel nadat hij in een slip w raakt. Beide auto's raakte loss. De Zoetermeerder naar het ziekenhuis vo( wondingen aan een oor. Informatie over natuurcentrum leiderdorp - De gemeente Lei derdorp houdt op dinsdag 9 maart een informatie- en in spraakbijeenkomst over het nieuw te bouwen NME-cen- trum. Het centrum voor na- tuur- en milieueducatie komt te staan op de vijfsprong in park De Houtkamp, tussen het res taurant en de Rabobank. Om dat dat plan niet in het bestem mingsplan past, kunnen om wonenden tot 25 maart be zwaar maken. De informatiebij eenkomst begint om 20.00 urn- in het gemeentehuis. Visitekring Brittenstein leiderdorp - Senioren die er even een middagje uit willen, kunnen op zondag van 14.30 tot 16.30 uur terecht in de re creatiezaal van Brittenstein aan de Brittenburg in Leiderdorp. Even aanwippen voor een kopje koffie of thee of een spelletje doen behoren tot de mogelijk heden van deze visitekring. roelofarendsveen - De ge meente Alkemade neemt voor lopig nog geen nieuwe ver keersmaatregelen op het West einde in Roelofarendsveen. Wel zijn twee van de door veel auto mobilisten gewraakte bloem bakken verwijderd. Deze bak ken, in de buurt van het ge meentehuis, stonden vlakbij een loopbruggetje over het wa ter dat volgens het college al een verkeersremmer is. Alkemade zette de bakken vori ge zomer neer als voorlopige verkeersremmers, nadat diverse bewoners hadden gevraagd de verkeersdrukte op het Westein de te verminderen. Een defini tief pakket maatregelen is nog in de maak. Sinds de komst van de bakken zijn er meerdere ongelukken gebeurd, in een aantal gevallen met lichamelijk letsel. Ook be woners van het Westeinde kon den de obstakels niet ontwij ken. Daarom besprak het colle ge de mogelijkheid om in ieder geval een bak vlakbij de roton de bij het Veenderveld te ver wijderen en snel andere ver keersplannen uit te werken. Dit gebeurt voorlopig nog niet. „Volgens de politie zijn de on gelukken toch vooral een kwes tie van onoplettendheid", zegt burgemeester Meerburg. „Bo vendien zijn veel mensen er ge wend aan een situatie die jaren lang hetzelfde is geweest. Daar door rijden ze op de automati sche piloot." Meerburg bena drukt dat de wegversmallingen op de Langeweg en langs het water in Oude Wetering in het begin ook voor problemen zorgden en dat iedereen wel licht nog moet wennen aan de situatie op het Westeinde. Binnenkort staat er bij de ro tonde na het nieuwe aquaduct wel een bord met daarop 'door gaand verkeer.' Dit bord moet automobilisten uit de richting Leiden naar de Alkemadelaan sturen om het Westeinde zoveel mogelijk te ontlasten. 'Je wilt weten hoe het afloopt' den haag/alphen door Saskia Stoelinga alphen aan den rijn/ ter aar - Honderden mensen trokken af gelopen dagen langs de failliete boedel van Hans Verkerk in Al phen aan den Rijn en Ter Aar. Het hoogtepunt, de veiling in de Struisvogelzaal van Avifauna, trok gistermorgen en -middag zo'n 300 belangstellenden. „Veel meer dan verwacht", zegt Sebas- tiaan Bouland van veilinghuis Bouland. „Niet verwonderlijk", vult zomaar een bezoeker het verhaal aan. „Verkerk was een begrip in de regio. Veel mensen hebben met hem te maken ge had. Dan wil je ook weten hoe het afloopt." Op het ooit succesvolle keuken en badkamermagazine prijkt de Ter Aarse keukengigant Hans Verkerk lachend. Hij staat naast Hans van Breukelen en Wendy van Dijk die zijn keukens en badkamers zo fijn vinden. De uitvergrote cover van het blad hangt nog in de Alphense direc tiekamer. Het heeft geen num mertje voor de veiling. Toch is het doek definitief gevallen voor dit bedrijf, dat in zijn top jaren ruim 1.500 werknemers telde, verdeeld over negentig vestigingen. Gisteren zijn de laatste vestigingen in Ter Aar en Alphen ontmanteld. In het hoofdkantoor aan de Halverwege in Alphen staat de kantoorinventaris te koop. Kij ken naar de boedel is een leuke bezigheid voor veel bezoekers. Handelaars, opkopers, kleine zelfstandigen, particulieren en oud-werknemers; ze zijn alle maal geïnteresseerd in de spul len. Hoewel spullen - het is ei genlijk allemaal oude rotzooi, klagen veel kijkers. Voor gepen sioneerd veilingliefhebber Van Schip uit Nieuwkoop verschilt dat niet veel met de bedrijfs voering van Verkerk „Dat was de laatste jaren ook een zooitje. Het lijkt erop dat de goede spullen zijn verduisterd." Twee maten van hem denken dat ook Corine van Ravensbergen uit Rijnsburg heeft een paar jaar geleden werkgever Verkerk ver laten. Haar zoontje Daniël kraait in de wandelwagen. In haar tijd rommelde het al wel bij de keukengigant. „Het ging op en neer", zegt ze. Toch had ze niet verwacht dat het zo met haar baas zou aflopen. Van Ra vensbergen is op pad voor een inventaris. Het door haar man net opgerichte bloemenbedrijf kan goed een mooie inboedel gebruiken. Ze wist wat Verkerk had en heeft haar zinnen gezet op tafels, stoelen, koffiezetap paraten en dergelijke. „In Ter Aar was nagenoeg niets. Alle maal beschadigde inbouwspul- len voor de keuken. De kan toorspullen in Alphen ogen be ter. Ze is ervan overtuigd dat ze op de veiling gaat slagen. Datzelfde geldt voor Mark van Hemert uit Alphen. Hij wilgraag de geheugenmodules van de computers in zijn bezit krijgen voor zijn eigen IT-bedrijf Exper- teez. Na zijn onverwachte ont slag is hij onmiddellijk met iets anders begonnen „Ik weet dat ze die hebben. Als ex-automati seringswerknemer bij Verkerk kwam het faillissement voor hem als een donderslag bij hel dere hemel. Hij weet het nog als de dag van gisteren. „21 no vember 2003. Ik had net een volledig nieuw pakket voor de automatisering ontwikkeld. Het bedrijf zat in de lift. We maak ten weer winst over de gehele linie. Ik was bezig met de instal latie in één van de vestigingen, toen ik het slechte nieuws hoorde. Ik was met stomheid geslagen. Eigenlijk hebben we halsoverkop dit pand moeten verlaten." De lades van de bu reaus zijn nog daarvan de stille getuigen. „Kijk, er zit nog van alles in." Een opkoper uit Den Helder mikt op een paar nieuwe com puters en nog wat andere rand apparatuur. „Die andere 200 computers zijn wel heel oud en aan die opgestapelde telefoons heb je niets. Raak je aan de straatstenen niet kwijt. Ik hoop dat het niet druk is, want an ders wordt de prijs te veel opge dreven." Maar het is dus wel druk op de veiling. Toch wordt er volgens kenners goed en snel geboden. 'Dat betekent dat we elk hokje moeten intekenen' door Janneke Dijke leiderdorp - CDA, PvdA en WD zien niets in het plan van Groenlinks en D66 om op interactieve manier te be palen hoe hoog er gebouwd mag worden in Leiderdorp. BBL steunt het voornemen wel, maar het draagvlak blijft te klein. Teleurgesteld moest initiatiefneemster Vons (GL) het gis teravond terugtrekken. Met D66 en BBL overlegt ze of ze op een andere manier revanche neemt. Collegepartij Groenlinks voelde zich het afgelopen jaar herhaaldelijk voor het blok gezet als het ging om hoog bouw. In Driegatenbrug werd een woontoren van twintig verdiepingen ingetekend. De raad kreeg dit omlaag naar tien etages. Als de benzinepomp langs de Van der Valk Boumanweg ooit weggaat, mag daar een apparte mentencomplex komen dat deels uit zes verdiepingen bestaat. Volgens Vons is er sprake van ad hoe beslis singen en loopt de raad aan de lei band van stedenbouwkundigen. Zij wil dat de raad een hoogbouwvisie ontwikkelt. „Ik vraag me af hoe we willen dat Leiderdorp eruit gaat zien, en in welke verhouding hoogbouw mag staan tot de opbrengsten." Ze kreeg daarvoor eerder al steun van D66 en gisteravond ook van BBL. De andere partijen meldden tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening dat ze het plan om verschillende redenen niet on dertekenen. WD en CDA vinden dat je van tevo ren geen beslissingen kunt nemen over hoogbouw, omdat je niet weet waar het komt, wanneer het komt en hoe de omstandigheden dan zijn. „Dat betekent dat we elk hokje van Leiderdorp moeten intekenen", aldus WD'er Goossens. Bovendien vindt hij de smaak over hoogbouw 'vergan kelijk'. „Wat vandaag leuk is, is dat morgen niet meer." CDA'er Laman wil de handen vrij hebben als hoog bouw noodzakelijk blijkt. „Je moet naar de stand van zaken op dat mo ment kunnen kijken." PvdA en CDA hebben kritiek op het voorstel van Groenlinks en D66 om de plannen op interactieve manier samen te stellen, in overleg met des kundigen en inwoners. PvdA'er Mc- Daniel vindt dat de discussie te vrij blijvend begint. „Neem een s|IE punt in dat als vertrekpunt karjgi nen." Laman van het CDA ^gj schuwt voor de uitkomst van h&jn bat met de inwoners. „Als je eem teractief proces in gaat, weet U wat onze burger gaat zeggen: stadse fratsen, houd ons dorp gen geen hoogbouw in Leiderdorp'. diezelfde burger spreekt ons ooieri op het tekort aan woningen. Dsir moeten wij een afweging makenP 1 p-' 1 tie ;io Het was gisteren de attractie van Voorschoten: de grote paardekastanje die over een afstand van honderd meter werd verplaatst. Foto: Mark Lamers door Nienke Ledegang voorschoten - Het is een won derlijk gezicht: even zweeft de tachtig jaar oude kastanjeboom in de lucht, zijn kluit van enkele meters doorsnee bungelt eron der. Dan wordt de boom, die met kluit liefst 35 ton weegt, stevig vastgezet op een truck Gisteren verhuisde de paarde- kastanje van het schoolplein van de voormalige Gevers Deij- nootschool in Voorschoten naar het honderd meter verder op gelegen Oranjeplein. De niet-alledaagse verhuizing is een buitenkansje voor iedereen die voorjaarsvakantie heeft: de belangstelling van ouders met kinderen en digitale camera's is groot. In alle vroegte al worden voorbereidingen getroffen voor de grootscheepse operatie. De weg wordt afgezet en lantaarn palen gedraaid of zelfs wegge haald. Op het grasveld van het Oranjeplein gaapt een enorm gat: het nieuwe thuis voor de bejaarde kastanjeboom. Alexandra Kentie, die vanuit haar huis aan de Julianalaan uitkijkt op de boom, en haar vriendin Liesbeth van Zijl grij pen de verhuizing aan om eens feestelijk uit te pakken. Ze bak ken oliebollen in de voortuin en hebben klasgenoten van hun kinderen uitgenodigd om te ko men skaten op het afgezette stuk Julianalaan. Die maken daarvan dankbaar gebruik. Kentie: „Toen ik hoorde dat ze hier de boel gingen afsluiten, heb ik direct iets georganiseerd. Het is toch hartstikke leuk dat ze kunnen spelen op de drukste weg van Voorschoten? En die oliebollen? O, dat soort dingen doen we zo vaak. We hebben nu al bedacht dat als straks de Hema hier tegenover opent, wij een Hemaborrel gaan houden. Vmden we leuk. Die boom gaan we misschien wel een beetje missen, maar we krijgen er een Hema voor terug, nietwaar?" Riet Mens en Jan Rakers wonen verderop aan de Julianalaan en zijn iets sceptischer. Mens: „Ik vind het een prachtig gezicht. Maar ik denk wel: die tiendui zenden euro's voor zo'n boom. Waarom plant je niet gewoon een nieuwe kastanje? Ik vind het een beetje té. Maar laat de milieufreaks het maar niet ho ren." Haar buurman Rakers: „Het is emotioneel gedoe." Dat kan de achtjarige Lotte niet zoveel schelen. Op een zorgvul dig gekozen plekje, een muurtje met het beste uitzicht, verzucht ze: „Ik vind het zo mooi dat hij in de lucht blijft hangen." Ook gemeentelijk projectleider Herman van Dormolen is het niet eens met kritiek uit het pu bliek. „We hebben niet meer zo veel monumentale bomen in Voorschoten. We moeten er zuinig op zijn. Dit is een sterke boom, hij kan nog wel wat jaar tjes vooruit." Langzaam komt de wagen met de enorme boom erop in bewe ging. Hij kiest zijn route tegen het verkeer van de Wijngaar denlaan in en dan rechtsaf het Oranjeplein op. Daar, tegen over de bibliotheek, wordt hij met alle omzichtigheid weer te- ruggetakeld. Het gaat hem niet in de koude kleren zitten. Nu al is vastgelegd dat de boom vijf jaar nazorg krijgt. Ondertussen is het Gevers Deij- nootplein kaler dan ooit. Dat betekent dat alle obstakels voor de komst van de Hema uit de weg zijn geruimd. Wethouder Verschoor meldde vorige week dat alle bezwaren van omwo nenden zijn ingetrokken. In mei kan de bouw beginnen. Oud-werkneemster Corine van Ravensbergen uit Rijnsburg zoekt in de failliete boedel van Hans Verkerk Keukens naar een nieuwe inventaris van het pas opgerichte bloemenbedrijf van haar man. Foto: Henk Bouwman Binnen de kortste keren heeft Corine van Ravensbergen een fax voor 20 euro en een tafel van 5 euro in haar bezit. Ze is gespannen, want het is opletten geblazen. Ze heeft nog heel wat nodig voor hun bedrijf in Rijns burg. Aan de kleine Daniël zal het niet liggen. Hij heeft plezier voor tien en brabbelt alles na. Tot diep in de middag moet hij dat volhouden. Hoewel, het laatste kavel nummer 1117 gaat om vier delen paletstelling met totaal vijf paar liggers en dat heeft zijn moeder niet aange kruist. Tegen vijven kan een voudig de conclusie worden ge trokken: Hans Verkerk Keukens is niet meer. twee weken geleden no werkstraf van 240 uur e halfjaar voorwaardelijk straf tegen hem was wegens verkrachting va buurmeisje, is een 19- Alphenaar gisteren do Haagse rechtbank sproken. Hoewel recht president Hensen tijde behandeling van de stra vraagtekens zette bij d nier waarop de Alph 'met vrouwen en sek; lijkt te gaan - er was a eerder een meisje na politie gestapt dat zei door de Alphenaar in billen was geknepen - i de rechtbank de ver! ting niet bewezen. De gewraakte seks had achter het huis van het je, na een avondje sta Volgens het meisje h wel met hem willen zo maar meer niet. Ze zei L diverse malen 'nee' ha1' zegd en dat ze zijn hanl weggeduwd, maar dëDC zijn zin niettemin had 1 gezet. De seks zou vo de jonge vrouw tegen zin hebben plaatsgeha zou hem zelfs hebben I j gen. Volgens de Alph) gebeurde alles echter haar instemming. J Het openbaar minister) nog beroep instellen I de beslissing van de 1 bank. 1" woensdag 25 FEBRUARI

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 16