Sex and the City gaat uit als Bouquet-reeks MEDIA Kijkers wilden ander liedje dan vakjury Kidnap van een Colombiaanse kandidate I Reunion had weken lang nachtmerries Trouw, liefde en zorgzaamheid sluipen in serie Wiskundekuil kan wiskundeknobbel worden bij 538 Frans Bauer. Foto: ANP/Olaf Kraak TROS-jubileum met feest in ArenA Hilversum - De TROS bestaat in 2004 veertig jaar en dat viert de omroep op 30 mei met een feest in de Amsterdam ArenA. Ongeveer 50.000 leden kunnen daar genieten van diverse ar tiesten. De TROS-leden kunnen vanaf donderdag via een speci ale telefoonnummer kaarten voor het evenement reserveren. Frans Bauer, Marianne Weber, Helmut Lotti, BZN, K3, Kabou ter Plop en Jan Smit maken hun opwachting. Ook Petra Berger, André Rieu, Koos Alberts, Bon nie St. Claire en Corry Konings zijn van de partij, net als vele TROS-presentatoren. Onbe kend is wanneer een registratie van het feest op televisie komt Sportverslaggever Kiviet overleden Hilversum - Oud-televisiever slaggever Hans Kiviet is dit weekeinde op 56-jarige leeftijd overleden. Kiviet versloeg voor Studio Sport de motorsport in de absolute hoogtijdagen voor Nederland, toen toppers als Jack Middelburg, Boet van Dui men, Wil Hartog, Egbert Streu- er, Hans Spaan en Wilco Zee- lenberg furore maakten. Kiviet, die eveneens jarenlang voor de NOS het commentaar bij het ijshockey verzorgde, overleed aan de gevolgen van een her sentumor. Boeken met een knipoog bij AVRO Hilversum - De AVRO komt vanaf 23 april met een humo ristisch boekenprogramma. Henk Spaan gaat 'Terug naar Oegstgeest' presenteren. Vol gens een woordvoerder gaat het aan de hand van boeken be paalde thema's 'op een caba- retachtigejnanier' brengen. Naast Spaan werken Diederik van Vleuten, Erik van Muiswin kel, Ricky Kooien, Gerard Cox en Nelleke van der Krogt mee. Het programma is vanaf 23 april te zien. Endemol is verant woordelijk voor de productie. RTL4 maakte vorige week nog bekend dat het wekelijks een programma over populaire boeken gaat brengen. Vanaf 4 april zal Sylvana Simons 'Kaft' presenteren. TNO onderzoekt 'storende' zender twello - Onderzoeksinstituut TNO begint volgende week een onderzoek naar de mogelijk storende werking van een zend mast voor mobiele telefonie in Twello. Omwonenden klagen al geruime tijd over storing van elektronische apparaten zoals televisies, wasmachines en af standsbedieningen van auto's. ,,Of de zendmast daadwerker- lijk deze problemen veroor zaakt, moet nog blijken uit het TNO-onderzoek", aldus een betrokken beleidsambtenaar van het ministerie van VROM. TNO verwacht het onderzoek in april of mei af te ronden. Boete voor lokale omroep hoofdstad Amsterdam - Het Commissari aat voor de Media heeft de lo kale Amsterdamse publieke omroep Salto een boete opge legd van 17.800 euro. Het com missariaat constateerde dat programma-aanbieders tijdens radiouitzendingen van Salto's Wereld FM in 2003 reclame uit zonden buiten de vastgestelde blokken en de regels over spon soruitingen overtraden. De boete is het maximale bedrag dat het commissariaat een lo kale omroep voor deze overtre dingen kan opleggen. De toe zichthouder neemt het hoog op dat Salto geen toezicht hield op de programma's die onder haar verantwoordelijkheid zijn uitge zonden. Uitzending rond Formule i gelijk Hilversum - Ondanks een zen derwisseling, van RTL naar SBS, verandert er voor de autosport liefhebber weinig rond de tv- uitzendingen van de Formule 1. Behalve twee nieuwe presenta toren, Viktor Brand en Edward van Cuilenborg, blijft veel bij het oude. Brand presenteert op de vrijdagavond op Veronica een Grand Prix magazine, waarin onder meer verslag wordt gedaan van de vrije trai ningen. Van Cuilenborg pre senteert op zaterdag en zondag het programma rond de kwali ficatie en de Formule 1-race. Olav Mol verzorgt op SBS 6 het comme v.taar vanaf het circuit. washington/gpd - Na zes jaar en 94 afleveringen is de sage van Carrie Bradshaw en haar drie vriendinnen in New York op de Amerikaanse tv ten einde gekomen. Op radio, tv en in de krant hadden vrouwen in de VS zich de afgelopen dagen afge vraagd hoe het tv-leven van de vier hoofdpersonen uit Sex and the City zou aflopen. De serie die in 1998 begon als een vrij moedige ode aan het vrijgezel lenbestaan, nam afscheid met een einde dat rechtstreeks uit de Bouquet-reeks leek te ko men. In Nederland zendt NET 5 de laatste dertien afleveringen van de serie pas na de zomer uit. De serie draaide om vier alleen staande vrouwen van dertig- plus die lol en glamour hebben, openhartig praten over seks en niet wanhopig op zoek zijn naar hun grote liefde. Vrouwen, van jong tot oud, identificeer den zich met de flamboyante, slimme en grappige vriendin nen. Carrie, de relatie-colum niste bij de krant, die haar hele inkomen opmaakt aan hippe kleren en dure schoenen en zelf ook behept leek met bindings angst. De vrijgevochten Saman- tha, de oudste van het stel, wars van emotie maar dol op seks. De conventionele Charlotte, die haar ideale man en trouwjurk helemaal heeft uitgetekend. En Miranda, de cynische advocaat en carrièrevrouw. Accessoires Ze werden voor vele tv-kijkende vrouwen 'vriendin aan huis'. Hun zondagse avonturen - op die dag waren ze in Amerika te zien - werden 's maandags op kantoor of bij de koffie doorge sproken. Fans gingen op zoek naar restaurants en nachtclubs in New York die in de serie voorkwamen. Manoio Blahniks, de favoriete peperdure en hooggehakte schoenen van Carrie, kregen een enorme naamsbekendheid. Accessoires uit de serie vonden hun weg naar het grote publiek. Natuurlijk waren er critici die het allemaal maar niks vonden, en de vier vriendinnen neerzet ten als een stelletje egoïstische, zelfzuchtige en kooplustige leeghoofden. Maar Sex and the City was een tv-fenomeen, een cultuuruiting, een lofdicht op vriendschap tussen vrouwen. Het bazuinde aflevering na afle vering rond dat je ondanks ver broken relaties, gebroken har ten en mannen met bindings angst als 'single' vrouw een ge weldig leven kon hebben. Zeker met een stel loyale vriendinnen, een vibrator en een kast vol mooie schoenen. Volwassenheid komt met trouw, liefde en zorgzaamheid, en het is heel natuurlijk dat die begrippen na zes jaar ook bij Sex and the City zijn binnenge slopen. Maar was het nodig om het hele idee op te geven dat een aantrekkelijke vrouw geen vaste partner nodig heeft om een bevredigend leven te lei den? Elke vrouw komt in de se rie aan de man, ook Carrie - ge speeld door Sarah Jessica Par ker - en Samantha Jones (Kim Cattrall). Om het helemaal compleet te maken wordt ook de grote wens van Charlotte York (Kristin Davis) vervuld, en smelt het harde hart van Miran da Hobbes (Cynthia Nixon) als een bak ijs die te lang in de zon Driekwart van de hoofdrolspeelsters van Sex and the city. Kim Cattrall (links), Kristin Davis (midden) en Cynthia Nixon namen afgelopen weekeinde de prijs voor het beste acteerwerk in een tv-serie in ontvangst van de Amerikaanse Screen Actors Guild. Sarah Jessica Parker c breekt op de foto. Foto: Reuters/Mike Blake heeft gestaan. Volgens een peiling op de inter netpagina van HBO - de Ameri kaanse zender die verantwoor delijk is voor de serie - wilde de helft van de kijkers dat Carrie zou eindigen in de armen van haar 'Mister Big", ook al had hij haar keer op keer luchthartig laten vallen. Haar Russische minnaar Aleksander viel een stuk minder in de smaak. Ra, ra, wie het werd. Er komt wel licht nog een vervolg op het ex tatische geluk in New York. De producers overwegen nog and the City-film te maken, andere 'vrouwvriendelijke'! voor de zondagavond heeft,.. HBO nog niet gevonden. door Jan van Stipriaan Luïscius Hilversum - "Win je eigen nerd' schalt het al enige dagen door de luidsprekers van Radio 538. Een grappige actie van het commerciële jongerensta- tion, en goed getimed ook, zo vlak voordat de eindexamens van start gaan of de belangrijkste toetsen voor overgang naar de volgende klas be ginnen. Ben je zwak in een bepaald vak, dan biedt Radio 538 hulp. Met een nerd. „Misschien zit je straks wel een echte nerd rond de tafel om van jouw wiskundekuiltje een knobbel te maken," zo worden de geïnteresseerden via de internetsite opgeroepen om hun rapport op te stu ren. En dan niet een rapport dat wordt gesierd door talloze zevens, achten en negens of - erger nog - tienen. Een paar fikse onvoldoendes voor bijvoorbeeld wis-, natuur- of scheikunde dan wel één van de vreemde talen is natuurlijk veel beter, wil je althans kans maken op een persoonlijke nerd. „Het is een actie die goed bij ons station past," zegt pr-manager Maud Burgers van Radio 538. „De meerderheid van onze luisteraars zit nog op school. Het enige wat ze moeten doen is hun rap port mailen en toelichten waarom ze denken in aanmerking te komen voor een nerd. Dan kunnen de scholieren, wanneer ze winnen, in aanmerking komen voor studiebegeleiding op maat." Enkele duizenden scholieren van middelbare scholen hebben hun rapport ingestuurd. De praktijk is, dat de slechte cijfers meestal vallen in de bèta-vakken (wis-/natuur-/scheikunde), aldus de 538-woord- voerster. „In die vakken lopen ze vaak vast." Het station heeft vier nerds in de aanbieding, die voor de winnaars veertig uur in de aanbieding zijn. Vrij te besteden. Tien uur per week, of twee uur per week. De actie is overigens een samenwer kingsverband met studentenwerk.nl. Radio 538 betaalt de studenten. Deze week, in het programma van Niels Hoogland (dagelijks van 19.00 tot 21.00 uur) worden de nerds 'uitgedeeld'. Gisteravond is bekendgemaakt welke scholier in aanmerking is gekomen voor een nerd, vanavond, morgen en donderdag worden de drie andere nerds bij scholieren 'gedropt'. rocli door Hans Walraven Amsterdam - de rookwolken zijn opgetrok ken, de beslissing is gevallen. Without you van het jongensduo Reunion gaat Neder land vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival in Istanboel. Maar voor het eerst sinds jaren liepen in een finale van het Nationaal Songfestival juryvoorkeur en pu- bliekssmaak zondag uit elkaar. De jury koos voor Reunion en het akoestische Without you, de televoter viel voor Anja Wessels hartverscheurende ballade Heart of stone. Het was dus uiteindelijk de manier waarop jury- en publiekstemmen bij elkaar werden opgeteld die Reunion de eindoverwinning bracht. Het was niet het enige opmerkelijke aan deze editie van het Nationaal Songfesti val. Uit de opmerkingen van juryleden kon worden opgemaakt dat ze ballades als Heart of stone en Adriana Romeyns On a wing and a prayer 'te goed' vonden voor het Eu rovisie Songfestival. Omdat dergelijke nummers toch kansloos zouden zijn, bewaarden sommige juryleden hun hoge punten voor andere kandidaten. Daarmee won in de ogen van de juryleden niet het beste lied, maar het nummer dat in Istanboel het meeste kans maakt. Ook al is dat eigenlijk niet in te schatten, erkende juryvoorzitter Cornald Maas. Bijna twee miljoen mensen keken zondag naar het de finale van het Nationaal Song festival. Hiermee revancheert het songfesti val zich enigszins ten opzichte van de voor ronden, toen het kijkersaantal vaak maar net boven het half miljoen uitkwam. Twee honderdduizend mensen namen ook de moeite om zondag te stemmen. Het aantal stemmers werd voor de eerste keer bekend gemaakt. Dat was niet zonder reden, tijdens de vier voorronden werd nauwelijks ge stemd. Gebeten hond Hadden er zondag ook weinig mensen ge keken en gestemd, dan had de organisatie echt een probleem gehad. Dan was de in vloed van een paar willekeurige kijkers op de Nederlandse inzending wel erg groot ge worden en de kritiek achteraf voorspelbaar. Maar kritiek is er altijd. Op diverse internet fora is de jury inmiddels de gebeten hond. Uit de talloze reacties uit het buitenland blijkt veel steun voor Heart of stone v« ja Wessels, maar vooral voor Love me Judith Jobse. De meerderheid van de foj rumbezoekers verwacht dat Nederland schiftingsronde op 12 mei niet zal overl ven. "Without you hadden we een kans had', sneert iemand woordspelerig rich| jury. En als Charly met She'll take your breai away was verkozen had Nederland - zoi het te weten - iets heel bijzonders naar tanboel gestuurd. Illusionist Hans Klok een verdwijningsact in voorbereiding Charly op het Eurovisietoneel had moei uitvoeren. Een gimmick waar nog jarenl gepraat zou worden, zo was de verwacJ We zullen nooit weten of zo'n truc punt oplevert. Fabrizio (links) en Paul, samen Reunion, vertegenwoordigen Nederland in mei in Istanbul. Foto: ANP/Juan Vrijdag Amsterdam - Blij is een understatement. Fa brizio Pennisi en Paul de Corte, samen het Brabantse duo Reunion, vielen elkaar zon dag in de armen en struikelden over hun woorden. Eigenlijk beseffen de twee 23-jari- gen later nog maar nauwelijks dat ze het Nationaal Songfestival hebben gewonnen. „Hier hebben we weken van gedroomd, ja zelfs nachtmerries van gehad", zegt de in Italië geboren Fabrizio, die tien jaar geleden naar België verhuisde. Reunion was de onbetwiste winnaar van de eerste voorronde half januari, en meteen ook een van de favorieten voor de eindzege. Zondag won het duo vooral dankzij de stemmen van de vakjury. Bij het grote pu bliek kwam Reunion op de tweede plaats. Gisteren kwam Without you op single uit. In eigen beheer, want geen platenmaatschap pij wil zich tegenwoordig nog aan zoiets wa gen. Voor De Corte en Pennisi is het overigens niet de eerste keer dat ze op een Songfesti- We H bei b.Oi Bec valpodium staan. Paul was vorig jaar ee£0 f van de achtergrondzangers van The Be-'g® anuts. Fabrizio Pennisi nam in 1999 deefae. aan het Nationaal Songfestival als lid val jongensgroep All Of Us. Twee jaar daarn stapte Paul ook in All Of Us. Toen de gra^p in 2002 uit elkaar viel, besloten Paul en (,SCf- brizio met elkaar te blijven werken. EenKo standig besluit, zo blijkt. Fht- De Italiaanse afkomst van Fabrizio Penii^S£ de helft van Reunion, kan nog punten op. 13 veren. Een idee om een couplet van Witlann you in het Italiaans te zingen ('Senza te'|°J werd welwillend in overweging genomejo \- „Er wonen zo'n twaalf miljoen Italianen Die ders in Europa en die stemmen dan uittf ®ir aard allemaal op Nederland", aldus Fabf zio. Van Italië zelf hoeft hij niets te verwi ten. Dat land doet al een jaar of acht nie! mee, bij gebrek aan belangstelling in ItaJR a zelf. De Italianen hebben het populaire r tival van San Remo. En dat vinden ze m%.5( dan genoeg. ,20. Hilversum - Dit jaar is de Geu- zepenning, een onderscheiding voor personen en instellingen die strijden tegen dictatuur, discriminatie en racisme, voor de Colombiaanse presidents kandidate Ingrid Betancourt. De in Colombia geboren Fran- gaise wordt sinds februari 2002 gevangen gehouden door de re volutionaire strijdkrachten van- Colombia (FARC). De toekenning van de Geuze- penning is voor de VPRO aan leiding vanavond een 75 minu ten durende Amerikaanse do cumentaire over Betancourt uit te zenden. De Geuzenpenning wordt 14 maart uitgereikt door prinses Méxima aan Betan- courts moeder Yolanda, doch ter Mélanie en zoon Lorenzo. De prijs werd eerder toegekend aan onder meer de Anne Frank Stichting, de Roemeense bis schop Lészlo Tökes en de presi dent van de Tsjechische Repu bliek Vaclav Havel. De penning is in het leven geroepen door de Stichting Geuzenverzet 1940- 1945, die is opgericht om de idealen van en de nagedachte nis aan de verzetsgroep De Geuzen uit WO II levend te houden. De bedoeling van de makers van de documentaire, Victoria Bruce en Karin Hayes, was een film te maken over Be- tancourts campagne als presi dentskandidate. Maar dit nam een geheel andere wending door haar ontvoering. Dat is dan ook de reden dat de docu mentaire begint met beelder Lorenzo en Melanie Betancourt dragen een kartonnen bord met de afbeelding van hun ontvoerde moe der mee tijdens een demonstratie voor haar vrijlating in Parijs. Foto: Reuters/Jacky Naegelen van de campagne en later de fa milie volgt die haar politieke strijd voortzet. Toch vertelt Be tancourt ook haar eigen ver haal, door het gebruik van ra dio-interviews van voor haar gevangenneming, haar cam pagnefilmpje en de bewijs-van- leven-film van vijf maanden er na. De documentaire laat een deel zien uit het leven van een vrouw uit de Colombiaanse bo venlaag, die in 1991 haar veilige leventje in Frankrijk opgeeft om de situatie in haar geboorteland te verbeteren en de democrati sche wapens op de pakken te gen corrupte politici en drugs kartels. Colombia is dan al een land dat is uitgeput door de burgeroorlog die er al decennia lang woedt. Door Betancourts inzet voor het land, ondanks talloze be dreigingen, werd ze in 1994 ge kozen tot volksvertegenwoordi ger en vier jaar later tot senator. Met haar eigen partij 'Oxygeno' (zuurstof) stelde zij zich kandi daat voor de presidentsverkie zingen van mei 2002. Twee maanden vóór de verkiezingen werd ze samen met haar cam pagneleider Clara Rojas ont voerd door de FARC. Ontvoeringen maken in Colom bia deel uitmaken van hét da gelijks leven. De FARC heeft 21 politici, 47 legerofficieren, drie Amerikanen en achthonderd burgers in gijzeling. Sommige wetten zijn er zelfs op zijn aan gepast. Zo is het voor Betan court toch mogelijk mee te doen aan de presidentsverkie zingen zonder lichamelijk aan wezig te zijn. In de documen taire levert dit surrealistische beelden op van haar man, Ju an Carlos Lecompte, die met een groot fotobord van Betancourt aan zijn arm rondloopt. Op dit moment worden Betan court en Rojas nog steeds vast gehouden. Een laatste levenste ken van het tweetal werd op 23 juli 2002 vernomen. Op een vi deo van de vermagerde gijze laars zegt Betancourt zich in de steek gelaten te voelen door de regering. Die weigert tot op he den om haar, samen met tallo ze andere gijzelaars, te ruilen voor gevangen genomen FARC- soldaten. In een interview op de Franse zender TV5 begin dit jaar zei een vertegenwoordiger van de FARC-rebellen dat Be tancourt gezond is en zou kun nen vrijkomen bij een gevange- nenruil. Op www.betancourt.info hou den tellers het aantal gijzelings- dagen (vandaag 731) bij en in tientallen landen zijn actieco mités opgericht om Betancourt, die inmiddels hét verzetssym- bool van Colombia geworden is, vrij te krijgen. Esther Koolstra Import: The kidnapping of In grid Betancourt, vanavond bij de VPRO op Nederland 3 om 23.40 uur Top 10 meest bekeken programma's 1. Voetbal Nederland-VS SBS 6 3.146 2. Studio Sport (zo) NOS 2.835 3. Goede tijden, slechte tijden RTL 4 2.312 4. Spoorloos KRO 2.263 5. Journaal 20 uur (zo) NOS 2.039| 6. Idols RTL 4 1.997 7. Nationaal Songfestival TROS/NOS 1.904 8. Baantjer SIJS 6 1.796 9. TV Show TROS 1.77Q 10. Opsporing verzocht AVRO 1.713 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Jeugdjournaal (wo) NOS 256 2. Totally spies! Fox Kids 253 3. Klokhuis NPS 210 4. Sesamstraat NPS 201] 5. Heuvellandziekenhuis VPRO 1911 6. Shinchan Fox Kids 190 7. Braceface Fox Kids 195 8. Verhalen van de boze heks VPRO 186 9. Old Tom VPRO 175 10. Wereld van K3 TROS 174 Marktaandelen in Nederland 1 Nederland 2 Nederland 3 RTL 4 RTL 5 Yorin SBS 6 NET 5 Veronica 13,1 16,4 6,9 18,1 4,4 6.3 12,4 4.4 3,6 (13,3) (17,8) (7.0) (18,0) (4,6) (6.1) (10,7) (4,3) (3,3 WE 119 t. NC ord ogr; illar og' dio M I De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en LuistiJ?9 onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 10|st® De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kna< kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de marl aandelen van vorige week.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10