Henman blijft kwelgeest Roger Federer SPORT Van der Vaart en Koeman praten him irritaties uit Weer prijs veelvraat Erben Wennemars Opleving Romme tijdens wereldbeker David Beckham als gladiator Guus Hiddink blijft bij PSV Nederlands record iefers 1500 meter irmincham - Gert-Jan Liefers eeft gisteren in het Engelse irmingham een vijftien jaar ud Nederlands record uit de oeken gelopen. De atleet ver- eterde de oude toptijd van [an Kulker op de 1500 meter idoor met bijna een seconde, iefers liep de afstand in .37,49, Kulker zette in 1989 in tuttgart 3.38,37 op de klokken, iefers bezit ook het Neder- nds record op de 1500 meter utdoor. Dat ligt met 3.32,89 og aanzienlijk scherper. urg/Karenbeld ijfde WK bobslee onigsee - Het duo Eline Jurg- lannet Karenbeld bezet na de •rste dag bij de wereldkampi- inschappen bobslee in het uitse Königsee de vijfde aats. Pilote Jurg en remster irenbeld waren gisteren in ree manches 0,71 seconde ngzamer dan het Duitse bob- am Prokoff/Schneiderheinze. re Broeders en Jeannette Pen- ngs nemen de zevende plek 0,77 seconde achter Prokoff. isi Erdmann, onlangs te zien de Duitse Playboy, staat reede. Vandaag volgen nog ree manches in het ijskanaal n Königsee. rajicek gaat reer tennissen itterdam - Richard Krajicek at weer tennissen. De 32-jari- toernooidirecteur van het in- lortoernooi in Rotterdam iet in juni mee aan een toer- loi in Liverpool. Het betreft n wedstrijd van de ATP Tour Champions met spelers die icieel gestopt zijn met top- ïnis. Krajicek zal in oktober k meedoen aan de Alex Clas- :s, het toernooi van Paul larhuis en Jacco Eltingh in ndhoven. „Ik ga daar wel flink or trainen. Dat is wel nodig 1 ik tegen McEnroe kom te lan", zei Krajicek. John :Enroe won de beide eerste ities van de Alex Classics. okser Serdjoek zaterdag 21 februari 2004 oor op EK x - De Nederlandse ama- Bbokser Dimitri Serdjoek 't bij de Europese kampi- ischappen in Pula (Kroatië) tweede ronde bereikt. De 30- je middengewicht uit En- rede won gisteren o vertui- id van Skender Jahiju uit icedonië. De vijfvoudige ipioen van Nederland zege- jrde na vier ronden met 32- Husnu Kocabas werd op beurt verrassend in de eer ronde uitgeschakeld. De pman van de Nederlandse ksploeg verloor in de lichtge- rQi:htklasse (22-32) van Rovsjan jeseinov uit Azerbeidzjan. lijsters en Hewitt !gen elkaar ;e - Het verloofde tennispaar in Clijsters en Lleyton Hewitt belt op 17 april een 'liefdes- rtij'. Decor is het Expodroom Bree, woonplaats van de j|iamse Clijsters, de huidige Wier twee van de wereld, nvankelijk zouden Australiër kvitt, voormalig nummer één de wereld, en Clijsters in ja- ari al tegen elkaar tennissen de Hopman Cup. Dat kon in niet doorgaan wegens een 'celblessure van de Belgische, (tenniswedstrijd in Bree kdt een hommage aan het jliefde stel. Artiesten treden Jen ook een videoshow van 1 sportieve hoogtepunten it op het programma. rse winst rige FIFA ich - De FIFA heeft de fi- ciën goed op orde. De mon- e voetbalbond sloot het kjaar 2003 af met een over- ot van 89 miljoen euro. Te- 451 miljoen euro aan in- ïsten stonden uitgaven ter gte van 362 miljoen euro. Je hebben onze financiële ■itie sterk verbeterd", lichtte ffc-voorzitter Blatter toe. „Er ter geld binnengekomen begroot en er is minder uit- even. De FIFA heeft weer fi- iciële geloofwaardigheid en is een heuglijk feit in het waarin we honderd jaar be- leen bewijs >ing Bik' den - De Nederlandse irbond KNWU heeft geen il bewijs gevonden, dat [leider Ton Vrolijk en ver- ;r Ruud Verbeek hebben jezet tot dopegebruik bin- de Bik-ploeg. Dat heeft de VU, die de afgelopen ind onderzoek naar de affai- eed, gisteren bekendge- ikt. Aanleiding voor het on- :oek waren de forse doping- chuldigingen die Michel bestuursvoorzitter van de ïwenploeg Bik/Powerplate, nuari uitte. Volgens hem den Vrolijk en Verbeek de •rse renster Anita Valen be- t dope verstrekt. Sluiter verliest kwartfinale ABN AMRO-toernooi door Gertjan van Geen Rotterdam - Om nummer 1 van de we reld te worden, moest Roger Federer een paar kwelgeesten overwinnen. Be paalde spelers kon hij niet verslaan en juist die kwam hij op belangrijke mo menten tegen. Tim Henman was een van die opponenten. De Engelsman blijft voorlopig zo'n Angstgegner. Gis teravond klopte hij de Zwitser voor de zesde keer op rij. Ditmaal in de kwart finale van het ABN AMRO World Ten nis Tournament: 6-3,7-6 (9). Naast Henman plaatsten ook titelver dediger Max Mimyi, Lleyton Hewitt en Juan Carlos Ferrero zich voor de halve finales. De laatste versloeg in een zinderende partij met match points over en weer van Raemon Sluiter: 1-6, 6-4, 7-6 (12-10). Federers reeks van zestien overwin ningen, een nieuw persoonlijk re cord, werd daarmee doorbroken. De Engelsman was ook de laatste die hem een nederlaag toebracht, no vember jongstleden in Parijs Bercy. Federer begon de serie bij de Masters Cup in Houston, waar hij de aanval op Andy Roddicks troon inzette. Bij de Australian Open nam hij de kroon over. De 22-jarige Federer legde de groot ste weg naar de top aan de hand van een coach. Het laatste stapje zette hij in zijn eentje. Hij wordt slechts terzij de gestaan door zijn vriendin en ma nager Miroslava Vravinec. Als mon diale nummer 1 arriveerde hij in Ahoy', vastbesloten om zijn eerste toernooi als 's werelds beste winnend af te sluiten. Dat ging niet door. Al in 1999, bij zijn eerste optreden in Rotterdam, werd hem een grote toe komst toegedicht. Hij kreeg een wild card van Wim Buitendijk. De vroegtij dig overleden toernooidirecteur had een vooruitziende blik. In de jaren die volgden bleek Federer moeite te hebben met zijn status van talent. In de kleinere toernooien toonde hij zijn brille, maar in de Grand Slams kwam hij tot en met Ro land Garros 2003 nooit verder dan de kwartfinale. Pas op Wimbledon vorig jaar viel die last van zijn schouder. „Op Roland Garros speelde ik ver schrikkelijk slecht in de eerste ronde en ik weet niet waardoor. Toen ik op Wimbledon wel de halve finale haal de, was ik opgelucht." Hij speelde wellicht zijn beste wedstrijd ooit bij de laatste vier tegen Roddick en in de finale kreeg Mark Philippoussis een pak slaag. Sindsdien was het voor hem zaak zijn kwelgeesten te overwinnen. Op de US Open kwam Federer er zo eentje te gen. Van David Nalbandian had hij nog niet gewonnen en ook in de vier de ronde was de Argentijn hem de baas. Pas in Houston verjoeg de Zwit ser ook deze duivel om onder andere via Nalbandian in Melbourne naar de titel te lopen. „Ik win nu van jongens tegen wie ik een negatief saldo heb." Behalve van Henman. Die liep uit. Officieel staat het 6-1, in het voordeel van de Engelsman. De enige neder laag kwam echter door opgave. Zijn surplus aan talent komt voort uit luiheid, beweert Federer. Hij is de uitvinder van een nieuwe slag, de aanvallende halfvolley. De Zwitser kan de bal genadeloos veel snelheid en effect meegeven waar anderen in een dergelijke situatie de bal slechts sturen. „Ik was lui toen ik kleiner was, waardoor ik niet op tijd bij de bal was voor een volley. Ik kan het niet anders uitleggen. Ik moest wat anders verzinnen en daardoor heb ik zo veel snelheid leren maken." Ook een ander minpuntje, het ver slappen van de concentratie tijdens wedstrijden waarin het makkelijk gaat, heeft de alleskunner nagenoeg uitgebannen. Door de vele mogelijk heden die hij heeft, dacht hij soms te veel na over welke oplossing hij moest kiezen. Het leidde te vaak tot de verkeerde keuze en dan ging het mis. Federer moet de intuïtie laten prevaleren. Dan is hij op zijn best. blijkt elke keer weer. „Ik kan nog al tijd mijn hoofd verliezen, maar ik kan me niet herinneren wanneer dat voor het laatst gebeurd is." Tegen Henman zat het gisteren niet tussen de oren. Hij toonde gewoon te sporadisch de kwaliteiten van het ge nie dat hij is. Dat kwam hem duur te staan. Maar Federer is de nieuwe Sampras en eigenlijk al beter, al zal moeten blijken of hij ooit het record van veer tien Grand-Slamzeges gaat verbete ren. Federer moet niets van de verge lijking hebben. „Het is niet belangrijk voor me. De enige uitdaging die ik heb is zo goed spelen als ik kan. Dat ik nu nummer 1 ben geeft geen extra druk. Integendeel. De sleutel tot suc ces was die mentale doorbraak op Wimbledon." Schaatser pakt wereldbeker 1000 meter door Peter van der Hulst inzeil - Erben Wennemars liet het jarenlang op belangrijke momenten afweten, maar dit seizoen ontpopt de schaatser zich als veelvraat. Na de we reldtitel sprint schreef Wenne mars gisteren in Inzeil het we reldbekerklassement op de 1000 meter op zijn naam. „Tot nu toe heb ik alles gewonnen dat ik wilde winnen." Gerard van Velde was de enige die Wennemars nog serieus kon bedreigen. De TVM-rijder leek in een rechtstreekse confronta tie op weg naar de zege, maar in de laatste bocht schoot zijn linkerschaats weg. Wennemars (1.10.87) schrok van die buite ling, waardoor hij niet meer aan de tijd kwam van de verrassen de Japanse winnaar Takaharu Nakajima (1.10.77). „Ik had door moeten rijden dan had ik ook deze wereldbeker gewon nen." Van Velde was niet het enige slachtoffer tijdens de inciden- tenrijke 1000 meter. Casey Fitz- randolph ging eveneens onder uit en Mike Ireland liet na een misslag op het rechte eind zijn race lopen. Door de grote tem peratuurverschillen 's nachts en overdag was het ijs van het Ludwig Schwabl Stadion broos geworden en dat was vooral in het nadeel van de zwaardere sprinters. „Ik verloor gewoon mijn ba lans", zei Van Velde die voor de tweede keer in Inzeil op zijn snufferd ging. Eerder verrekte hij zijn lies toen hij bij het aan kleden in zijn spijkerbroek bleef haken. Door de tegenslag van de afge lopen weken denkt Wennemars dat het moeilijk wordt om een van zijn andere doelstellingen te realiseren. Naast een titel op de WK afstanden zette hij aan het begin van het seizoen ook zijn zinnen op het wereldbeker klassement 1500 meter. „Maar ik heb sinds december geen 1500 meter meer gereden en ben twee weken ziek geweest." De schaatser keerde na de WK sprint geradbraakt terug uit Azië en lag enkele dagen met koortsaanvallen in het zieken huis. De afgelopen weken gebruikte hij om zijn conditionele achter stand ongedaan te maken. Met het oog op de WK afstanden in Seoul voerde hij de trainingen zelfs op. „Je kunt wel alle World Cups willen winnen, maar dan pis je op de belangrijke mo menten naast de pot." Door zijn zege in het wereldbe kerklassement is Wennemars als enige al zeker van deelname aan het slotevenement van het schaatsseizoen. Van Velde en Beorn Nijenhuis vergezellen in Seoul de Zwollenaar logischer wijs op de 1000 meter, maar ze moeten daar volgende week in Heerenveen nog wel volop voor rijden. De afsluitende wereld bekerwedstrijd wordt een grote skate-off voor Seoul. Alleen de twee tijdsnelsten reizen met Wennemars af, tenzij de Com missie Topsport van de KNSB na dit schaatsweekeinde al rij ders aanwijst. Ligt het aan Wennemars dan gebeurt dat ook. „Ik vind dat Gerard en Be- om hun plek hebben ver diend." Jan Bos hoopt stilletjes nog op een herkansing. De DSB-rijder reed in Inzeil buiten mededin ging 1.10.21. Hij was daarmee niet alleen sneller dan winnaar Nakajima (1.10.77), hij dook ook onder het baanrecord van Van Velde (1.10.60). Maar de kans dat Bos zich in Heeren veen in het strijdgewoel mengt, is volgens KNSB-topsportcoör- dinator Ab Krook nihil. .Alleen als iemand ziek wordt, mag hij deelnemen aan de wereldbe ker." Bij de vrouwen gaf Marianne Timmer haar leidende positie in het klassement prijs. Timmer kwam door ziekte op de 1000 meter niet verder dan een veer tiende plaats achter winnares Chris Witty. Annamarie Tho mas was met een vierde plek de beste Nederlandse. Hedrick wint vijf kilometer :;.,S y V; - -■* medinaceli - David Beckham is een van de sterren in een nieuwe reclamespot van een bekend cola-merk. Gekleed als een gladiator vormt de Engelse voetbalheld een Romeins team met Raul, Ronaldo en Roberto Carlos. In het decor van het Spaanse Medinaceli toucheerde Beckham voor zeven uurtjes werk een slordi ge drie miljoen euro. Foto: EPA door Martijn van Beeten inzell - Dat Gianni Romme niet langer onverslaanbaar is, weten we al een tijdje. Dat Nederland se allrounders kunnen verlie zen, is sinds het WK in Hamar ook duidelijk. Op de World Cup in Inzell bewees wereldkampi oen Chad Hedrick dat de Ne derlanders ook op de vijf kilo meter te kloppen zijn. Voor het laatst gebeurde dat in maart 2002. Toen was dc Noor Eskil Ervik, ook in Inzell, de sterkste. Waar Hedrick erop was ge brand te bewijzen dat zijn we reldtitel niet uit de lucht kwam vallen, zagen de Nederlanders de wedstrijd in Inzell vooral als opwarmer voor de wereldbe kerfinale, volgende week in Heerenveen. Daar worden im mers de startbewijzen verdeeld voor het WK-afstanden van een maand later in het Zuid-Kore- aanse Seoul. Carl Verheijen, derde in Inzell, spaarde zijn krachten. Jochem Uytdehaage (zevende) zocht vooral naar zijn techniek. Bob de Jong, ongenaakbaar in het voorseizoen, wilde wél winnen. Maar hij kreeg in een recht streeks duel zes seconden aan de broek van Verheijen en ein digde als zesde. Waarmee deel name aan het WK-afstanden opeens onzeker wordt voor de stayer uit Leimuiden. Zo snel kan het gaan in schaatsland Nederland. De glimlach was gistermiddag van Gianni Romme, die met 6.32,97 minuten slechts 33 hon derdsten moest toegeven op winnaar Hedrick. De superstay er zag dit seizoen uit alle hoe ken schaatsers voorbij vliegen. Geen EK allround, geen WK, hij zag die toernooien op televisie. Iedereen ging hard, behalve Romme. En daar werd hij flink onzeker van. „Ik was vooral naar anderen aan het kijken, concentreerde me te weinig op mezelf." De mislukte skate-off voor een WK-plek, eind januari, opende de ogen van Romme. Hij richtte SPORTUITSLAGEN BOBSLEE SKI door Peter van Duyl Amsterdam - De scheuren en gaten in de relatie tussen Ajax- aanvoerder Rafael van der Vaart en zijn trainer Ronald Koeman zijn, in elk geval voor het oog van de buitenwereld, stevig dicht geplamuurd. Na een 'ver helderend gesprek' waarin 'be grip voor eikaars standpunt' werd uitgedrukt, gingen speler Van der Vaart en oefenmeester Koeman gisteren over tot de or de van de dag. In het trainingskamp van het Nederlands elftal liet Van der Vaart eerder deze week opteke nen, dat hij het vertrouwen van zijn trainer mist. Koeman rea geerde geïrriteerd, vooral om dat zijn aanvoerder de kritiek in het openbaar spuide. „Ik heb al vaker gezegd: mijn deur staat altijd open. Dat is de plek waar je dingen moet aankaarten, niet via de media", herhaalde Koe man gisteren. „Je moet ook be seffen: als ik of iemand anders bij Ajax iets roept, heeft dat een enorme impact." Daarin kan Van der Vaart zich inmiddels vinden. De interna tional repte gisteren van een goed gesprek, waarin over alles gesproken is. ,Als de trainer zegt dat zijn deur altijd open staat, heeft hij natuurlijk gelijk. Als ik alles vooraf had geweten, had ik misschien ook beter mijn mond kunnen houden. Maar ja, we hebben het nu af gesloten." Zoals Van der Vaart begrip voor Koeman opbracht, zo nam de trainer de tijd om zijn kant van de zaak te belichten. En daarbij stak hij de hand nadrukkelijk in eigen boezem. „Ik leer hier ook weer van. Misschien moet je als trainer toch vaker naar een spe ler toe stappen, vragen hoe het gaat. Als ik ergens mee zit, geef ik dat direct aan. Maar zo zit niet iedereen in elkaar. Eén van de punten van Van der Vaarts kritiek was, dat Koeman zelf in het openbaar nooit een blad voor de mond neemt als de verrichtingen van zijn pupil len ter sprake komen. Koeman onderschreef dat hij kan begrij pen dat zijn woorden soms hard aankomen bij spelers. „Maar ik kan mezelf ook niet veranderen. Er zijn trainers die zaken recht praten, zo ben ik niet. Ik probeer aan te geven wat er goed is en wat niet goed is. Bovendien kan je een trainer niet vergelijken met een speler. Een trainer moet na afloop naar de persconferentie, daar moet je je woordje doen. En ik kan na een wedstrijd als tegen Volen- dam moeilijk zeggen dat het goed was. Bovendien: Van der Vaart is pas 21, maar ik be schouw hem toch niet meer als jeugdspeler. Je verwacht meer van hem, daar is-ie ook aan toe." Koeman riep, in een poging een herhaling van dit soort inciden ten te voorkomen, gisteren zijn spelersgroep bijeen. Nu de bo dem van de lappenmand in de Arena in zicht komt, breekt ook het moment aan dat Koeman gevestigde namen buiten de opstelling moet laten. Hij heeft zijn spelers op het hart gedrukt, dat ze hun teleurstelling dan niet aan de openbaarheid prijs geven. „Als iedereen fit is heb ben we een bank en zullen er ook internationals buiten de groep van achttien vallen. Dat is voor niemand makkelijk, maar we moeten het toch met elkaar doen. Binnenskamers mag je met deuren slaan, daar buiten niet." Koeman gaat er niet vanuit, dat hij morgen tegen FC Twente een beroep kan doen op Van der Vaart. Hij heeft nog last van de liesblessure, die hij woens dag in de interland tegen de Verenigde Staten opliep. Ook Ibrahimovic, Pienaar, O'Brien en Lobont (maakt maandag zijn rentree in het tweede) zijn zeker niet van de partij. De trainer kan voor het eerst in vier maanden wel weer beschikken over Hatem Tra- belsi, die superfit is terugge keerd van het toernooi om de Afrika Cup. In de punt van de aanval krijgt Yannis Anastasiou andérmaal de voorkeur boven Wesley Sonck. Königssee (Dui). WK. Vrouwen, tweezitsbob, tussenstand na twee manches: 1 Prokoff/Schniederheinze (Dui) 1.42,19 (51,08 51,11), 2. Erdmann/Bader (Dui) 1 42,35 (51.15 51.24), 3. Racine/Flowers (VSt) 1.42,37 (51,13 51,24). 4 Martini/Cernota (Dui) 142,46 (51,14 51.32). 5 Jurg/Karenbeld (Ned) 1.42,90 (51,39 51,51), 6 Weissensteine- r/lsacco (Ita) 1.42,93 (51.45 51,47). 7. Broerders/Pennings (51.40 51,56). Planica. WK schansspringen. Stand na eerste dag: 1 SpSth (Dui) 423,2 punten (203,5/225m), 2. Kiuru (Fin) 408.7 (197,5/218,5), 3 Ahonen (Fin) 404 (190/225), 4 Ljökelsoy (Noo) 403.6 (191,5/221,5), 5 Ingebngtsen (Noo) 395,4 (204.5/225). 6 Malysz (Pol) 390,6 (187.5/215.5) TENNIS BOKSEN Pula. EK amateurs middengewicht, eerste ronde: Serdjoek (Ned) wint op punten (32-10) van Jahiju (Mac) PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3334, d.d. 20.02.2004 3.4.6 8.14.16 17.28.30.32.35.45.47 48. 51 54 58 65.78.80 (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Rotterdam. ABN Amro World Tournament, 950.000 euro: Kwartfinales: Hewitt (Aus/6) Schüttler (Dui) 7-6 6-3. Henman (GBr/5) - Fe derer (Zwi/1) 6-3 7-6. Ferrero - Sluiter 1-6, 6- 4. 7-6. Antwerpen. Vrouwen, 464.000 euro. Kwartfi nales: Farina Elia (lta/8) - Schnyder (Zwi/5) 7 6 1-0 (opgave Schnyder), Casanova (Zwi) - Koukalova (Tsj) 4-6 6-3 6-4 Hyderabad (Ind). Vrouwen, 110.000 euro. Halve finales: Pratt (Aus/4) Bartoli (Fra/2) 4- 6 7-6 6-2, Kirilenko (Rus) - Tanasugarn (Tha/3) 6-3 6-2 VOETBAL Inzell. Wereldbekerwedstrijden. Mannen, 1000 meter. 1 Nakajima (Jap) 1.10,77, 2 Wennemars (Ned) 1 10.87. 3. Nijenhuis (Ned) 1.11,01, 4. Kobayashi (Jap) 1.11,32, 5 Cheek (VSt) 1.11.50, 6. Wother- spoon (Can) 1.11,55, 7. Carpenter (VSt) 1.11,85, 8. Hênninen (Fin) 1.11.98. 9. Imai (Jap) 1.12,07. 10. Lobkov (Rus) 1.12,46, 13. Oltrop 1.12,58, 17. Kuipers 1.13,27, 19 Van Velde 1.38,73 (val). WB-stand: 1 Wennemars 630, 2. Van Velde 466, 3 Nijenhuis 437, 4. Wotherspoon 381. 5 Ireland 324, 6. Carpenter 295 5000 meter: 1. Hedrick (VSt) 6.32.66, 2 Romme (Ned) 6.32,97, 3. Verheijen (Ned) 6 34,27, 4. Fabris (Ita) 6.36.97, 5. Prinsen (Ned) 6.38.71. 6. De Jong (Ned) 6.40,76, 7 Uytdehaage (Ned) 6.41,97, 8. Boutiette (VSt) 6.43,47, 9 Röjler (Zwe) 6.44,21. 10. Ervik (Noo) 6.45,32. WB-stand: 1. De Jong 345, 2. Verheijen 300, 3. Uytdehaage 235, 4. Hedrick 202, 5. Bou tiette 156, 6. Grodum (Noo) 151, 8. Romme 140, 9. Prinsen 135. Vrouwen, 1000 meter: 1 Witty (VSt) 1.18,60. 2. Rodriguez (VSt) 1.18,79, 3 Garbrecht-En- feldt (Dui) 1 18.96, 4. Thomas (Ned) 1.19,18, 5. Hui Ren (Chn), Simionato (Ita) 1.19.21, 7 Oonk (Ned) 1.19,44, 8. Kotioega (WRu) 1.19,46, 9. Manli Wang (Chn) 1 19,56, 10. Zöllner (Dui), Tabata (Jap) 1.19,62, 14. Timmer 1.19,98, 17. Nuyt 1.20.22. WB-stand: 1 Rodriguez 480, 2. Timmer 476, 3. Simionato 425, 4. Witty 310, 5. Garbrecht 280, 6. Wang 276. Eredivisie Roda JC - Volendam 1-0 (0-0). 60. Cristiano 1-0 Scheidsrechter Blom Toeschouwers 12.387. Gele kaart: Van Dijk, Van Dessel (Ro da). Koning (Volendam). Programma, vandaag: Heerenveen PSV. Zwolle - NEC. AZ - RBC. Vitesse - Groningen Morgen: Utrecht - NAC, Ajax - Twente 0. 49 Verweij 2-0. 69. Mulders 3-0, 71. Schenkel 3-1 (strafschop), 78. Van den Bergh 3-2, 88. Van Metelen 4-2. 90. De Nooiier 4-3. Scheidsrechter: Van Dongen Toeschouwers 2350. Gele kaart: Witteman (Haarlem). Be- chan (Sparta). FC Eindhoven - VW-Venlo 3-1 (l-O). 36 Smits 1-0. 51 Sanou 2-0. 71 Jacobs 2-1, 72 Van de Langenberg 3-1 Scheidsrechter Van Huiten. Toeschouwers 1372. Gele kaart Ammi, Leemans (VW-Venlo) Heracles Almelo - Stormvogels Telstar 3-0 (1- 0). 10 Buikema 1-0 (strafschop). 65. Sluijtér 2-0, 83. Roelofsen 3-0. Scheidsrechter •Schenkels Toeschouwers 5253 Gele kaart Pinto (Stormvogels Telstar) Bijzonderheid 12 Herades-trainer Verbeek naar tribune ge stuurd. Cambuur Leeuwarden - FC Dordrecht 2-0 (1-0) 41 Bruin 1-0, 84. Schaken 2-0 Scheids rechter: Van Meenen Toeschouwers 3069 Gele kaart El Khalifi (FC Dordrecht). Excelsior - AGOW Apeldoorn 3-1 (2-1). 4 Buijs 1-0, 15. El Hamdaoui 2-0, 24. Buijs2-1 (e.d 61. loovens 3-1 Scheidsrechter: Jans sen Toeschouwers 1658 Gele kaart Van Die ren. Varkevisser (Excelsior), Roest. Karelse, Verhaegh (AGOW Apeldoorn) Bijzonderheid 84 Huntelaar (AGOW) mist strafschop AZ Feyenoord Roda JC Willem II FC Twente Heerenveen RBC FC Utrecht RKC NAC NEC Groningen ADODenHaag Volendam Vitesse FC Zwolle 20 17 1 2 21 15 4 2 21 12 3 6 22 11 6 5 21 9 7 5 22 9 7 6 21 10 2 9 20 9 4 7 21 8 6 7 21 7 6 8 22 7 6 9 20 7 5 8 21 8 1 12 20 6 5 9 5 12 4 14 9 10 5 15 21 1 52 50-18 49 56-16 39 41-21 39 40-31 34 37-24 34 33-31 32 38-34 31 25-24 30 24-26 27 26-29 27 30-27 26 33-31 25 26-33 23 25-31 17 18-43 16 20-57 15 24-36 8 11-45 Helmond Sp. Den Bosch Excelsior Heracles Sjzarta VW Graafschap Emmen Stormv Telstar TOP GA Eagles Veendam AGOW Haarlem Cambuur L. Fortuna S. Dordrecht Eindhoven MW 5 3 22 14 23 14 23 14 4 5 23 13 6 4 23 13 3 7 23 12 2 9 23 10 7 6 22 10 6 6 23 11 3 9 23 9 5 9 21 8 5 8 22 7 6 9 23 6 7 10 23 7 4 12 23 6 4 13 22 3 8 11 22 2 10 10 23 2 8 13 23 3 5 15 47 45-22 46 55-30 46 42-25 45 48-25 42 53-29 38 46- 40 37 35-27 36 36-31 36 40- 40 32 41-40 29 49- 39 27 29-45 25 35-33 25 29-42 22 23- 44 17 28- 51 16 20-34 14 25-46 14 21-57 WIELRENNEN Eerste divisie De Graafschap - Helmond Sport 0-1 (0-0). 56 Schulp 0-1 Scheidsrechter Bossen. Toe schouwers: 8500. Gele kaart: Van der Kruis (De Graafschap), Voigt, Oomens. Aelbrecht (Helmond Sport). Haarlem - Sparta 4-3 (1-0). 39. Ten Heuvel 1 Ronde van de Algarve Derde etappe (Lagoa-Lagos): 1 Garrido (Arg) 180 km in 4 36 59, 2. 0'Grady (Aus). 3 Bar- bosa (Por), 4 De Maar (Ned), 5 8arry (Can), 6. Morajko (Pol), 18 Gilling, 40 Eliizen. 42 Postuma, 55 Armstrong (VSt). 73 Thomas Dekker Algemeen klassement: 1 Barbosa 12.50.37. 2. Benito (Spa) 0.09, 3 O'Grady 0 13, 4 Gar rido (Arg) 0 15, 5 Berenguer (Spa) 0 18, 6 Postuma 0 19. 18 Gilling 0.25, 27 Eliizen, 33. De Maar, 65. Dekker. 74 Armstrong de blik naar binnen. Romme vergeleek videobeelden uit zijn goede jaren met beelden van nu en zag duidelijk verschil. Zoeken naar oplossingen, pra ten over schaatsen met ploeg genoten. Inspiratie vond hij ook bij Shani Davis, de Amerikaan se nummer twee van het WK- allround. „Die man rijdt zo mooi, vooral technisch. En hij heeft maling aan grenzen, doet dingen waarvan anderen zeg gen dat ze helemaal niet moge lijk zijn. Zoals ik in mijn topja ren. Gaat het goed, dan straal je, dan vlieg je over het ijs. Maar dat gevoel bereik je alleen met keihard werken, met blijven schaven aan de techniek." Juist dat heeft Romme de afgelopen weken gedaan. Meteen is hij kandidaat voor een plek op het WK-afstanden. Net als De Jong, Verheijen, Tom Prinsen én Uytdehaage. De laatste heeft de kater van Ha- mar achter zich gelaten. Daar werd hij uit de competitie ge nomen na het gangmaken voor Carl Verheijen, werd hij tijdelijk verbannen uit de schaatsfami- lie. Nu houdt Uytdehaage de lip pen stijf op elkaar. Praten over Hamar, de Utrechter doet het niet. „In Heerenveen wil ik nog iets moois zien te maken van de rest van het seizoen. Daar draait het om. De rest is onbe langrijk." Uytdehaage vertrekt vandaag alweer uit Inzell, hoopt morgen bij mooi weer in Ne derland te kunnen scheuren in zijn bolide, een Donkervoort. Welke stayers halen Seoul? Het is een vraag die in Inzell niet kon worden beantwoord. Ook omdat de wind zorgde voor steeds wisselende omstandig heden. Toch was vooral Rom me een tevreden man. Hij doet weer mee. „Als je zo dicht ach ter de wereldkampioen zit, is dat een bevestiging dat het goed gaat." Ja ja, in februari 2004 zijn Ne derlandse schaatsers al tevre den als ze nipt verliezen van een Amerikaan. eindhoven/gpd - Guus Hiddink blijft trainer bij PSV. De slepen de onderhandelingen tussen club en coach leidden gister avond alsnog tot een akkoord. Hiddink heeft een driejarig contract getekend. Vanaf 1 juli is hij zowel technisch directeur als hoofdcoach. De stroeve gesprekken over de contractverlenging leidden be gin deze maand tot een ernstige crisis bij PSV. Hiddink bereikte een overeenkomst met voorzit ter Harry van Ra^i. Deze werd echter teruggeMen door de raad van commissarissen onder leiding van Jan Timmer. De voormalig Philips-topman eiste dat per jaar bekeken kon wor den of club en trainer de sa menwerking konden beëindi gen zonder dat daar een hoge afkoopsom tegenover zou staan. Hoewel PSV gisteren nog geen details bekend maakte, lijkt het erop dat Hiddink de grote win naar is geworden in het con flict. Niet alleen krijgt hij de ge wenste dubbelfunctie (tech nisch directeur en hoofdtrai ner), ook is bepaald dat de coach een schadeloosstelling tegemoet kan zien als hij voor tijdig de laan wordt uitge stuurd. Voorzitter Harry van Raaij toonde zich gisteravond ver heugd over de het bereikte ak koord. „Het conflict binnen de top van PSV is naar ieders te vredenheid en in het belang van de club opgelost."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25