naars erjaring an moord schrapt Alphense huisartsen middelpunt juridische strijd Provincie redt RTV West met miljoenen euro's verkopen? DERNEMERS GEZOCHT! Adverteer rond EURO 2004 in uw dagblad en bezoek een wedstrijd van het Nederlands elftal in Portugal! De fiscus bouwt mee aan uw nieuwe serre. Vliegtuigen van KI M en Swiss botsen bijna koord over wetsvoorstel Pims verjaardag herdacht Leidsch Dagblad TENTIEPRUSVI 072-5196868 (advertentie) De Rabobank helpt u met het inzichtelijk maken van uw belastingaangifte. In normale mensentaal geven we u interessante informatie en tips. Met maar één doel: dat u geen cent te veel belasting betaalt. Kijk op rabobank.nl. Daar vindt u bijvoorbeeld hoe de fiscus meebetaalt aan uw verbouwing. Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank schiphol/anp/afp - Vliegtuigen van KLM en de Zwitserse lucht vaartmaatschappij Swiss heb ben gisterochtend bijna een botsing gehad boven Frankrijk. De twee toestellen vlogen op 300 meter van elkaar, wat erg dichtbij is volgens luchtvaart- begrippen. Een woordvoerder van KLM heeft het incident be vestigd, alhoewel hij zegt dat er geen gevaar is geweest. „Beide toestellen waren conti nu op de hoogte van eikaars aanwezigheid." De woordvoer der benadrukte dat er een on derzoek is ingesteld naar het in cident. Het KLM-toestel was op weg van New York naar Zürich. In de buurt van de Franse stad Reims naderden de twee vlieg tuigen elkaar. Het KLM-toestel week uit toen het het vliegtuig van de Zwitserse maatschappij in het vizier kreeg. donderdag tg februari 2004 Mobiele camera is overat waar hij niet mag zijn Begraafplaats Groenesteeg verwaarloosd Trijntje zingt standards, maar niet standaard AZ-trainer Co Adriaanse bezoekt ASC Schraal I 2/3° Twist over tijdstip euthanasiezaak leidt tot 'kafkaiaanse situatie' door Nancy Ubert alphen aan den run - De Alphense huisarts Herman Rakers heeft zijn hoop gevestigd op minister Donner van justi tie. Die moet een einde maken aan de 'kafkaiaanse situatie' waarin hij en zijn oud-collega Kenneth Vieira zijn beland, vindt Rakers. De artsen worden meege sleept in een juridisch twistpunt. De vraag is of medici ruim drie jaar na dato nog te vervolgen zijn in een euthanasie zaak. De twee huisartsen worden ervan ver dacht euthanasie te hebben toegepast, zonder dat de patiënte daarom had ge vraagd. Moord, luidt de aanklacht, maar het openbaar ministerie (OM) wachtte lang met vervolging van het tweetal. Om die reden nam de Haagse rechtbank de zaak in oktober vorig jaar niet in behan deling. Dat de zaak zo lang op de plank heeft gelegen, leverde minister Donner Kamervragen op. Het OM ging in hoger beroep en gistermiddag zagen de partij en elkaar bij het Haagse Hof. Een officier van justitie kan niet op eigen houtje beslissen of artsen voor euthana sie worden vervolgd. Het college van procureurs-generaal en de minister be palen dat. „Een ingewikkelde en tijdro vende weg", aldus advocaat-generaal Geradts. Volgens hem konden de artsen weten dat hun zitting langer op zich zou laten wachten dan een 'normale' straf zaak. Geradts wil dat het Hof het vonnis van de rechtbank vernietigt, zodat de medici alsnog strafrechtelijk vervolgd kunnen worden. De Alphense huisartsen lieten een 61-ja rige comateuze patiënte in april 1999 met enkele injecties inslapen. Drieën- eenhalfjaar later kwam de zaak pas voor de rechter. De rechtbank noemde dat een 'ernstige overschrijding' van de re delijke termijn die justitie een verdachte kan laten wachten. De artsen, die zeggen geheel naar de wens van de ernstig zieke patiënte te hebben gehandeld, voelen zich slacht offer van een juridisch dispuut. Als het Hof over twee weken de rechtbank ge lijk geeft, is de kans groot dat minister Donner opdracht geeft de kwestie tot en met de Hoge Raad uit te veóhten. Rakers: „En we moeten hieraan mee doen, we kunnen hier niet uitstappen, laat staan dat we het kunnen stoppen. Maar we worden wel in onzekerheid ge laten." Pagina R5: 'Spanning, ontzetting en angst voor de toekomst' Werkloosheid loopt hard op voorburg - Nederland telde van begin november 2003 tot eind januari van dit jaar 444.000 werklozen. Dat zijn er 126.000 meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, zo meldde het Centraal Bureau voor de Statis tiek vanmorgen. Het afgelopen halfjaar steeg het aantal werklo zen gemiddeld met 10.000 per maand. Ongeveer 5,9 procent van de beroepsbevolking was de afgelopen drie maanden werkloos. Officier Plooy is 'crimefighter' af Amsterdam - De Amsterdamse Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad COMMENTAAR Vrijspraak in zaak Kaprun salzburg - Alle beklaagden in de zaak rond de tunnelbrand in het Oostenrijkse Kaprun, waar bij vier jaar geleden 155 men sen om het leven kwamen, zijn vrijgesproken. Dit heeft de rechter vanmorgen beslist. Zes tien mensen stonden terecht, van wie er vijftien werden be schuldigd van grove nalatig heid. Bij de brand in de berg trein kwamen twee Nederlan ders om het leven. den haag/anp - De provincie Zuid-Hol land heeft gisteren besloten dat zij de omroepen RTV West en RTV Rijnmond overeind houdt. Provinciale Staten (PS) stemden bijna unaniem in met een pak ket aan leningen en bijdragen van in to taal ruim 7 miljoen euro. Een groot deel van het geld is de afgelo pen maanden al beschikbaar gesteld, in de vorm van achtergestelde leningen en vooruitbetaalde subsidies. Rijnmond krijgt nu nog 0,5 miljoen euro, de Haag se omroep RTV West nog 3,75 miljoen aan aanvullende leningen. De Zuid-Hollandse omroepen raakten de afgelopen jaren door onder meer wanbeleid in een diepe financiële crisis. RTV West leefde op te grote voet en bij RTV Rijnmond leidde besluiteloosheid tot problemen, stelt de provincie. Bij West haakten adverteerders en luiste raars af toen praatradio werd ingevoerd. De provincie moest de jaarlijkse om roepbijdrage voor RTV West al eerder uitkeren, omdat de zender anders failliet was gegaan. Het provinciebestuur stelde in decem ber strenge voorwaarden op waaraan de twee zenders moesten voldoen om in aanmerking te komen voor een red dingsplan. Eén van de voorwaarden was een aanzienlijke uitdunning van het per soneelsbestand: RTV West en TV Rijn mond schrapten bijna veertig volledige banen. Provinciale staten hebben het reddings plan nu in twee etappes goedgekeurd. De aanvankelijke kritiek was nog dat verantwoordelijk gedeputeerde Eric van Heijningen (VVD) te gul was. Daarop paste hij het plan aan. Pagina R3: RTV West moet samenwerken Washington - Inspecteurs van het Internationaal Atoomener gieagentschap IAEA hebben op een luchtmachtbasis bij de Iraanse hoofdstad Teheran hoogwaardige apparatuur ge vonden om uranium te verrij ken. Dat meldde de Amerikaan se krant USA Today vandaag op basis van bronnen uit de Ver enigde Staten en andere lan den. Het IAEA zal volgens de bronnen van de krant de vondst komend weekeinde aan de bestuursraad rapporteren. DEESCALATIE 1 mond en een blik nst en bewondering ing vochten, lieten toeschouwers de f van ronkende moto- terreinwagens en jo's aan zich voorbij- heinde en verre wa- Sittard getrokken B begrafenis van ver meils An- massale 'leeg- ld' lijkt te- r de tijd leven; jwerkelijk- 1 meer op een soap 'en. :t er op dat ons land af te rekenen met de joten gedoogcultuur, n gerespecteerde par- 'Itiechefs en burge- idden na de dood 1 plots zelf de mond t verval van normen Van de vereiste inpak van de steeds iger wordende maat- fgelopen week waren voorbeelden te over igers zwicht- f timidatie en bedrei- tolitie heeft er een fl voor deëscalatie. De week begon met het nieuws dat de politie enkele familiele den van de vermoorde Hells An gels na een opstootje op het bu reau moest laten gaan. Vervol gens werd bekend dat de bewo ners van woonwagenkamp de Vinkenslag speciale kortingen bij de fiscus hadden bedongen. Vandaag staakte officier Koos Plooy na bedreigingen door criminelen zijn strijd. En als klap op de vuurpijl namen de Hells Angels zelf de re gie van de begrafenis van hun kameraden ter hand. De politie was in geen velden of wegen te bekennen. Gedogen werkt niet, zo wijst de praktijk uit Onze rechtsstaat staat of valt met het gegeven dat niemand boven de wet staat. Po litie en Justitie laten zich bij de opsporing en vervolging van cri minelen te veel leiden door angst voor de schending van pri vacy en de vrees voor het ge bruik van omstreden opspo ringsmethoden. Het wordt tijd dat het gezag het trauma van de IRT-affaire van zich afschudt en doet waarvoor het wordt be taald. Bill Meyer officier van justitie K. Plooy stopt met zijn werk als bestrij der van de zware georganiseer de misdaad. Dat heeft het openbaar ministerie in Amster dam vandaag bekendgemaakt. Plooy blijft wel werkzaam bij het OM in de hoofdstad, maar zal zich met andere zaken gaan bezighouden. De overstap van Plooy is het gevolg van ernstige bedreigingen aan zijn adres. 'Grote drie' willen supercommissaris ior meer informatie: (072) 519 6382 of kijk op www.bdcmedia.nl driehuis - „Zet jij mijn effe op de foto", zegt de man. Hij drukt een ander zijn camera in de hand en gaat bij het grafmonument staan. Een groep van zo'n veertig aanhan gers uit het hele land heeft vanmorgen Pim Fortuyns geboortedag herdacht bij diens tijdelijke graf op begraafplaats Westerveld in Driehuis. Ze legden bloemen en maakten foto's van het monument dat is geplaatst op de plek waar Fortuyn twee maanden lag begraven voordat hij werd overgevlogen naar zijn laatste rustplaats, in het Italiaanse Provesano. 'Een nationale ramp' werd de moord op Fortuyn genoemd. Vanavond wordt een herdenkingsbijeenkomst in Rotterdam gehouden. Foto: United Photos de Boer/Marco de Swart berlijn - De leiders van de drie grootste landen in de Europese Unie, Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië, willen dat de EU een 'supercommissaris krijgt, die zich vooral gaat be zighouden met de Europese economie. De drie leiders ont moetten elkaar gisteren in Ber lijn, waar ze hun Europese agenda's op elkaar afstemden. Gemopper van andere EU-lan- den dat de grote drie weer eens de dienst willen uitmaken wees premier Balkenende van de hand. Wel vindt hij dat de drie zich moeten realiseren dat ze in de EU samen moeten werken met de andere lidstaten. Pagina Buitenland Iran: apparatuur voor uranium Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. NaamDMDVy |J^ Straat PostcodePlaats Telefoon (l.v.m. controle nabezorging) Wij gaan zorgvUdg om met persoonsgegevens. In het colofon van de krant treft u nadere ntormal» aan Ik neem een: Bij machtiging tot maandabonnement automatische betaling automatische betaling 19,70 krijgt u bovendien een I kwartaalabonnement Staatslot met automatische betaling 56,20 Jackpot cadeau betaling per acceptgiro O 56,70 aj automatische betamg k mm Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl 'anp - De verjaringster- misdrijven waar een le- gevangenisstraf op geschrapt. D66 en n daarover overeen- ig bereikt met minister in justitie. Het wets- wordt volgende week Tweede Kamer gestuurd, ':iefnemer Dittrich van Twe /Jitiati teel verjaren misdrijven ird en gijzeling of brand- met de dood tot gevolg I ttien jaar. In de toekomst ergelijke zware misdadi- istejn straf nooit meer kun- in( tlopen. Tevens worden ijaringstermijnen voor lelicten als doodslag en door minderjarigen fors voor doodslag van ïaar twintig jaar en voor het jeugdstrafrecht naar twintig jaar. het Tweede-Kamerlid kan de nieuwe wet als t verloopt begin volgend y kracht worden. Aan het nis tussen het initiatief- rstel van D66 en CDA en stel van minister Don- uim een half jaar ge- )e nieuwe voorstellen leter aan bij de praktijk Europese landen. De discussie over de verjarings termijnen werd drie jaar gele den door Dittrich aangezwen geld. Hij wees erop dat met de moderne opsporingstechnie ken, zoals dna-onderzoek, een moord ook na tientallen jaren nog op te lossen is. Bovendien week het strafrecht in Neder land wat dit betrof sterk af van omringende Europese landen zoals het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Denemarken en Oostenrijk. De toenmalige minister van justitie Korthals voelde echter niets voor de plannen van D66. Hij stelde zich op het principië le standpunt dat er ergens een punt achter een misdrijf gezet moest worden. Zijn opvolger Donner dacht daar anders over en ging zelf aan de slag met voorstellen om de wet te wijzigen. De Raad van State, die het voorstel van D66 en CDA al had becommentari eerd, wees de minister erop dat het toch wel vreemd was dat hij bij het college een soortgelijke wetswijziging indiende als de Kamer. De betrokken partijen zijn ver volgens om de tafel gaan zitten en hebben deze week definitief overeenstemming bereikt, al dus Dittrich. (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1