Zeebries doet ruin Olivier DF goed kidsmïkids SPORT Nick Klaver kan altijd nog zijn vleugels uitslaar Einde dreigt voor vrouwen Leidsche Boys Hendriks heeft meteen succes Noordwijker Fons Bakker succesvol met 7-jarige draver Verkerk beste van Alpl Van der Gun neemt kop over van Kuhlmann Elftal van de week woensdag l8 FEBRUARI 2(f oude wetering - Hij won zijn aller eerste wedstrijd als hoofdtrainer. De geplaagde vierdeklasser Alkma- nia pakte zondag met de nieuwe coach Loek Hendriks drie punten in het treffen met Nieuwkoop (2-1). Daarmee krijgen de oranjeblauwen weer uitzicht op lijfsbehoud en wordt ook de nare smaak een beetje weggespoeld, overgehouden aan het tussentijdse vertrek van trainer Mark de Hoorn. Het eerste elftal van Alkmania on derging aan het begin van het sei zoen een metamorfose. Een com plete lichting spelers nam afscheid. Na de degradatie uit de derde klasse werd aan en compleet nieuw en jong elftal gebouwd onder leiding van de nieuwe trainer De Hoom. „Hij was gedreven, maar hij paste domweg niet bij onze club", aldus Hendriks over zijn voorganger. Drie weken geleden, na afloop van het treffen met Kickers '69, gingen de coach en de Oude Weteringse ver eniging uit elkaar. Hendriks, trainer van de A-junio ren, nam het roer over. De dertigja rige keeper keerde afgelopen zomer terug van een avontuur bij FC Lisse waar hij een paar seizoenen onder de lat stond. „Met keepen ben ik ge stopt. Trainen en spelen vond ik te veel worden. Daarbij zijn er twee jonge getalenteerde keepers voor wie het niet goed is als ik daar tus sen ga zitten. Af en toe lijkt het me nog best lekker om tussen de palen te staan, maar nog liever geef ik training." Bij Alkmania is afgesproken dat Hendriks het seizoen als trainer af maakt. Volgende maand wordt be sloten of hij ook in de volgende voetbaljaargang aan het roer staat bij zijn eigen club. „Ik weet nog niet wat de uitkomst is. De afgelopen drie weken werd er niet gevoetbald en heb ik in alle rust de ploeg kun nen voorbereiden. Zo'n eerste winst smaakt in elk geval naar meer." door Loman Leefmans leiden - Nog geen twee seizoenen na de introductie van vrouwenvoetbal bij Leidsche Boys dreigt deze tak van de club weer te verdwijnen. Het tweede elftal is inmiddels terugge trokken, trainer Rob Brugmans is op gestapt en de resterende speelsters verloren zondag met 10-0. „Onenig heid tussen de vrouwen onderling", is volgens bestuurslid Aad van der Hoogt de simpele verklaring voor de problemen. „De ene helft wilde niet met Brug- mans verder en de andere helft juist wel", vervolgt Van der Hoogt. „Wij waren twee jaar geleden blij dat we met vrouwenvoetbal konden begin nen. We dachten ook dat het goed liep. Dat blijkt opeens niet het geval. Ze wilden er allemaal mee stoppen. Percy Klavert probeert als invaller voor Brugmans nog wat te redden. Brugmans was bij Docos, waar hij in het verleden meisjestrainer was, ook al eens bij een conflict betrokken, toen met het bestuur van de Mors- club. Als gevolg daarvan vertrok hij naar de club aan de Boshuizerkade. „Dat staat hier los van", zegt Brug mans resoluut. „Bij Docos lag het be stuur onderling in conflict over het vrouwenvoetbal en daarvan werd ik het slachtoffer. De zaken lagen bij Leidsche Boys anders. Vier meiden uit het eerste elftal konden niet met mij door één deur; een hoop gezeik op de trainingen. Het bestuur koos hun kant, ik moest weg, maar ze had den nooit gedacht dat ik zeventien meiden achter me zou krijgen. We zijn inmiddels met open armen ont vangen bij SJZ. Daar kennen ze de voorgeschiedenis. In Zoeterwoude maken we het seizoen af met vriend schappelijke wedstrijden en daarna stappen we volgend seizoen weer de competitie in. Natuurlijk is het verve lend zoals het is gelopen. Vorig jaar vierden we nog het kampioenschap. Toch blijf ik plezier in mijn hobby houden en train ik nog altijd koste loos", aldus de Leidse trainer die alle drie zijn dochters in zijn selectie heeft. Intussen begint Klavert met frisse moed aan zijn reddingstaak bij Leid sche Boys. „Ik probeer nog twee drie meiden over te halen om bij ons te blijven. Dan kunnen we in elk ge val het seizoen waardig afsluiten, de boel draaiende houden zodat we in de derde klasse blijven. Een beetje plezier terugbrengen in de ploeg, dat is mijn voornaamste taak. Voor vol gend jaar ga ik vrouwen bij andere clubs benaderen. Misschien bij UVS of bij Roodenburg, waar het ook al niet goed schijnt te zitten met het vrouwenteam. Daar staat tegenover dat Brugmans en zijn ploeg bij SJZ op hun beurt proberen meiden uit mijn team over te halen om daar te komen spelen. Tsja, zo is vrouwenvoetbal." DUIVENTIL door Peter van der Hulst noordwijk - Heimwee dreef Oli vier DF terug naar de stal van ei genaar Fons Bakker. De donker bruine ruin kon maar niet wen nen aan het gestructureerde le ven van een entrainement. De Noordwijker spant zijn paard daarom geregeld zelf voor de sulky om een ritje over het strand te maken en niet zonder succes. Olivier DF schreef de af gelopen twee jaar achttien dra verijen op zijn naam, met als hoogtepunt de strijd om het Gouden Paard op de drafbaan van Wolvega. Rustig laat Olivier DF zich de verwilderde manen op het voorhoofd recht strijken. Hij vindt het niet erg als Fons Bak ker aan zijn haren plukt, maar reageert afhoudend als vreem den zijn box betreden. „Hij was anderhalf jaar oud toen hij voor de kar stond, maar daarmee was alles gezegd. Enige trainers zagen het niet in hem zitten. Hij stond bij Hugo Langeweg, Wil lem van der Pijl en Willem Paardekooper, maar hij kon bij anderen niet aarden. Hij had last van heimwee. Het is net als bij een vrouw. Ze moet bij je passen." De interesse van Bakker was al snel gewekt toen hij bij de broers Van Rijn, de vorige eige naren, ging kijken. Van de drie te koop aangeboden jaargeno ten leek Olivier de minst geta lenteerde, maar het oog van Bakker zag wat anders. „Je moet een paard goed aan voelen. Het is net alsof je op een kraan stapt", zegt de Noordwijker die een aanne- mings- en grondverzetbedrijf heeft. „Bij zo'n kraan heb je ook meteen door of die wel of niet goed draait. Dat gevoel voor Noordwijker Fons Bakker heeft een gevoel voor paarden. „Het is net als bij een vrouw. Ze moet bij je passen." Foto: Henk Bouwman paarden heb ik van huis uit meegekregen." Hij kreeg de liefde voor de edele viervoeters van zijn vader en grootvader. Op het Noordwij- kerhoutse loonbedrijf van opa Koos liepen al paarden rond en vader Cor had tuigpaarden. Die ervaring kwam hem van pas toen hij zijn dieren ging trai nen. Bakker gaf zijn ogen en oren de kost om zich snel de fij ne kneepjes van het vak eigen te maken. Bakker beseft dat Olivier een andere aanpak verlangt dan La dy Di. Van de zes paarden die hij tot nu toe trainde kwamen deze twee aan wedstrijdèn toe. „Lady Di stond elke dag voor de kar en die liet ik twee keer per week snel werk doen. Olivier aardde niet bij andere trainers. Hij vindt het maar niets om achterna gezeten te worden. Ik train hem spelenderwijs. Twee keer per week rijd ik met hem op het strand, maar dan loopt hij wel zestien kilometer tempo. Daarnaast laat ik hem nog een beetje longeren. Een paard in vorm hoef je ook niet al te hard te laten werken." Olivier leverde het bewijs de af gelopen twee jaar. Nadat vee arts Teun Hofland en hoefsmid Arie Schalkers de ruin van een ontsteking aan zijn hoef had den afgeholpen, drukte het beest achttien keer als eerste zijn neus over de finishlijn. Vooral op de langere afstanden toont Olivier zijn vorm. Op Wolvega liep hij in de strijd om het Gouden Paard (2.600 meter) een kilometertijd van 1.18,1, een record. Dat het goed was voor de zege, waarmee zelfs Bakker geen rekening had ge houden. „Ik wist dat hij met paarden van grote klasse moest kunnen meegaan, maar dat hij zou winnen. Ik was met een plek bij de eerste vijf dik tevre den geweest. In de laatste kilo meter kon hij niet meer verlie zen. Het veld zakte in elkaar en hij zette de andere paarden zo zwaar onder druk dat ze capitu leerden." De zevenjarige ruin won zo de zelfde koers die in het verleden al eens op naam kwam van cracks als Kees Verkerk en Yel- lowa. Alleen het prijzengeld is lang niet meer zo hoog. „Vroe ger kreeg de winnaar nog 25.000 gulden voor deze koers, nu is het 2.500 euro. Zo hard is de drafsport in Nederland ach teruitgegaan. Eén eigenaar die een paard in training heeft staan, is al gauw 500 euro per maand kwijt. Mij kost het 150 euro omdat ik Olivier zelf train en hem op mijn eigen bedrijf heb staan. Zet je de kosten af tegen het prijzengeld dan kan het eigenlijk niet meer. Niet voor niets laten de mensen die in de sport investeren hun paarden in het buitenland lo pen." Zo wil ook Bakker met Olivier de landsgrenzen, waarbuiten de prijzen vele malen hoger zijn, over. Eerst naar Duitsland. Kan de ruin daar de concurren tie aan dan droomt de Noord wijker van een trip naar Frank rijk. Meen voor de koersen dan. „Want er is geen mooiere plek dan Noordwijk. Ik heb hier alles. Rijden is mijn hobby, mijn ontspanning. Ik geniet er van om met Olivier naar het strand te gaan." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: tie.ld@hdc.nl Ook hoofdklasser Katwijk moet zaterdag de wei in om een bekerwedstrijd te spelen. De Katwijkers zijn te gast bij WRW in Brielle, de nieuwe club van ex-Zwart Wit '28-trainer Wim Schouten. Niels Gerestein van Elinkwijk is negen maanden geschorst. De Utrechtse aanvaller heeft de scheidsrechter beledigd en zou de leidsman zelfs in het gezicht gespuwd hebben. Bij de landelijke A-jeugd van UVS scoorde afgelopen week einde Ferry Kort één van de drie treffers en niet Bart-Jan Neuteboom, zoals in het ver slag stond. De vrouwen van SJC hebben in de 28-jarige Alexan der van Vliet een vervanger voor trainster Nancy van der Loo-Knijnenburg gevonden. Van Vliet speelde tot zijn acht tiende bij Noordwijk en traint nu de C-jeugd van SJC. In de tweede ldasse van het vrouwen voetbal dreigt na Zwart Wit '28 ook Kloetinge uit de competitie te worden genomen. De ploeg kwam tweemaal niet opdagen. Michael Christen (19), zoon van de Warmondse looptrainer Ben Christen, is zaterdag voor drie maanden vertrokken op stage naar Curasao. Het minis terie van welzijn, volksgezond heid en sport heeft de KNVB subsidie verstrekt voor een pro ject ter ondersteuning van het jeugdvoetbal op Curasao. De stage is onderdeel van het vak voetbal van het Cios in Haar lem. Waterpoloclub Sassenheim moet op zoek naar een nieuwe trainer nu Arjan Meirink aan het einde van het seizoen stopt. In het verslag van de KNSB Cup marathonschaatsen stond dat Jan-Maarten Heideman de beker voor de derde keer kon winnen. Dat zou een record zijn, zo vfel maandag in deze krant te lezen. Dat klopt niet. Richard van Kempen uit Nieuwveen won de trofee vier keer. Ex-Meerburgvoorzitter Rob Hogenelst wordt donderdag avond benoemd tot bestuurslid van de Leidse Wielervereniging Swift. Ron Onderwater gaat op de lege stoel zitten die ex-voor zitter Feo Martens vorig jaar achterliet. Een puike prestatie van de cy- clocrosser Marijn Went (Swa- bo) bij de laatste wereldbeker wedstrijd in Pijnacker. De Noordwijkerhouter behaalde de zevende plaats in de categorie der beloften. Hij finishte twee minuten achter de Belgen Klaas van Tornhout en Bart Aemouts. Bij een wegwedstrijd in Rotter dam werd Wents plaatsgenoot Klaas van Hage derde. Johan (Wim van Duivenbode) tusi; 071-5356415. E-mail: sportrf' Berk (Koudekerk) achtstej Davey Rotmensen (Leidi kwam als tiende over de Overwinningen voor ri schaatsers op ijsbaan De" in Den Haag. Bij het bai sprintkampioenschap hoogste eer naar Ro: Hemert, Timo Staal, Reru teveel, Femke Hilgersom Tom Gare man. In de gew lijke marathoncompetitie ren er ereplaatsen voor C Boer (3), Jaap Smit (2), St den Berg (3) en Stef Zwiti De finale is op 7 maart. Marianne Vlasveld won Slowaakse Donovaly de c wereldtriatlon. De voorin inwoonster van Oud Ade afstand van haar concun door een snelle wissel vai lopen naar de fiets. Rob Levering uit Akersli heeft in het Sassenheims Uiver het Nederlands kaï oenschap driebanden in hoofdklasse gewonnen. I 1 ganisatie was in handen 1 jubilerende biljartclub Sj trust. C De dertienjarige zwerm Sjoerd Sieval (De Zijl/LG heeft in Amersfoort op di meter een limiet voor hei. derlands jeugdkampioen gehaald. De studentenzv verening Aquamania uit bemachtigde in zwembai Zijl de tweede ploegenpr j de studentenzwemcomp In Groningen heeft zat« avond de NBB M Star Gi v plaats. De beste Nederlai e speelsters, met Tanya Bri (Grasshoppers), nemen 1 tegen een selectie van sp - sters uit het buitenland, k De Alphense sprinter ft r Ungerer (Leiden Atletiek tooide de 60 meter indotL Dortmund in 6,86. Q Spelers van een biervoe Q| elftal hebben, buiten een u holcontrole, niets te vrez n Een voetballer van een zi ,e elftal wordt niet op dopii j; controleerd, tenzij de spi jj aan de selectie van het e elftal wordt toegevoegd. a; troles worden alleen uitg in de hoofdklasse (mann vrouwen), eredivisie futs bij selectiespelers van de nale amateurteams. Jeroen Straathof is met teamgenoten tijdens de beker van Moskou negei worden op de ploegenai volging. De Leidse baani kwam met Levi Heimans Mouris en Peter Schep ti 5 tijd van 4.12.873. In mei Straathof zich tijdens de Melbourne plaatsen voo Olympische Spelen van De Nederlandse ploeg n dan bij de eerste acht eii j* alphen aan den rijn - Teiinis- ser Martin Verkerk, afgelopen jaar finalist op Roland Garros, is gisteravond verkozen tot sport man van het jaar in zijn woon plaats Alphen aan den Rijn. Hij liet autocoureur Tim Coronel en motorcrosser Remy van el' site Rees achter zich. Spo 'f van het jaar werd softba len Venker, dit jaar uitg tot meest talentvolle van Oranje. De prijs sportploeg ging naar di 'ei poloërs van AZC, club rc jaar werd Alphense Boy Mamix van der Gun neemt de koppositie in het spelersklasse ment over van Joost Kuhlmann. De spits van Rijnsburgse Boys mist de rest van het seizoen met een blessure en heeft te weinig wedstrijden gespeeld. Van der Gun, spits van Quick Boys, verdiende in de wedstrijd tegen Achilles Veen alweer een acht. Dat cijfer kreeg ook ploeg genoot Hendrik van Beelen. Het aanvalstrio in het Elftal van de Week wordt gecompleteerd door Tim Kluivers (Katwijk). Hij kreeg een negen, net als zijn doelman Max de Jong. In het clubklassement wipt Ter Leede weer over Rijnsburgse Boys naar de tweede plaats. Het verschil tussen deze twee clubs en nummer vier FC Lisse blijft miniem. Van DorpW KorbeeujÉÉT Hoek j Lensink (ARO^jj (Noordwijk) (Quick Boys) (Ter Leede) Van der Kolk (Noordwijk) I Van Beelen (Quick Boys) Naarendorp 7 (FC Lisse) Van der Gun (Quick Boys) Molenaar (Katwijk) Kluivers (Katwijk) Spelersklassement speler club gem. 1. Mamix van der Gun Quick Boys 7,43 2. Sander Molenaar Katwijk 7,33 3. Raymond Flaton Quick Boys 7,20 4. Jurgen Faerber Ter Leede 7,18 5. Richard Hoek Quick Boys 7,13 6. Orson Naarendorp FC Lisse 7,12 7. Rogier Koordes Ter Leede 7,11 Peter Kromhout Quick Boys 7,11 9. Robbert van Wijk Rijnsburgse Boys 7,08 10. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,07 Stefan Schaafsma ARC 7,07 Dennis den Turk Quick Boys 7,07 13. Niels van Duijn Quick Boys 7,06 Raymond Kolder Rijnsburgse Boys 7,06 Carlo van Zeist Ter Leede 7,06 16. 5 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement Ouick Boys-speler Raymond Flaton zit het leidende duo op de hielen. Archieffoto: Taco van der Eb club zaterdag gem. 1. Quick Boys (6,69) 6,93 2. Ter Leede (6,75) 6,75 3. Rijnsburgse Boys (6,33) 6,73 4. FC Lisse (6,38) 6,70 5. Katwijk (7,00) 6,62 6. Noordwijk (5,83) 6,47 7. ARC (6,83) 6,35 voorschoten - Bij een kleine, gezellige dorpsvereniging be reikt geen sporter ooit de top. Dat beseft Nick Klaver ook wel. Wil hij zijn potentieel als hand baller volledig benutten, dan is de overstap naar een 'grote' club uiteindelijk onontkoom baar. Maar dat kan over een paar jaar ook nog best. Voorals nog koestert de zestienjarige Voorschotenaar de warmte van het bescheiden HW '70, de club in zijn woonplaats. „Ik blijf hier nog wel even." Een handballer met het talent van Klaver en een marginale vereniging als HW, met ternau wernood honderd leden, ze lij ken niet samen te gaan. Klaver maakt deel uit van de regionale jeugdselectie, een voorportaal van het Nederlands team, waar hij ook al eens een tijdje bij hoorde. Van zo iemand ver wacht je dat hij speelt bij een club van naam, in een team dat bij de nationale handbaltop hoort. HW valt niet in die cate gorie, al haast de linkshandige Klaver zich te zeggen dat zijn huidige ploeg (de Al) wel wat kan. „We spelen al lang samen, waardoor we elkaar perfect aanvoelen in het veld. Omdat het zo goed gaat, is er in de loop der tijd niemand afgehaakt en is het team altijd blijven be staan. Dat is bijzonder." Van alle HW-junioren loopt Klaver het langste mee bij de zou te tijdrovend zijn v te ver om iedere week vit en keer op en neer te reiz sc' Al traint 'slechts' twee week, en ook nog in ee| hal die naast de deur li#d voor de havo-leerling g lijker te combineren opleiding aan het Rijnl#10] ceum in Wassenaar. Als hij achttien is gefgo zijn rijbewijs heeft ge#31 in Den Haag de polit frequenteert ,dan lijkt Klaver het ideale mon zijn vleugels uit te slaan Maarten Dekker 'Sportkids' is een serie ovübo sporttalent uit Leiden en nj Heeft u tips of suggesties rubriek, mail dan naar sp tie.ld@hdc.nl Iba tei Nick Klaver: „Ik was altijd al langs het veld te vinden, aan het gooien met een bal. Ik deed niet anders." Foto: Henk Bouwman club. Dat kan ook moeilijk an ders; hij was pas drie jaar toen zijn ouders hem lid maakten. „Zij hebben ook allebei ge handbald. Mijn vader doet het nog steeds. Ik was altijd al langs het veld te vinden, aan het gooien met een bal. Ik deed niet anders." Gegeven die geschie denis is het niet vreemd dat hij zich vergroeid voelt met de Voorschotense handbalvereni ging. „We hebben dan wel niet zo veel leden, maar dat maakt het wel reuze gezellig. Iedereen kent elkaar, er worden allerlei activiteiten georganiseerd. Bij een grotere club is dat minder." Hoe groot zijn emotionele bin ding met de club ook is, Klaver ziet in dat hij zijn heil elders moet zoeken, wil hij zich opti maal kunnen ontwikkelen als sporter. „Ik aarzel wel eens. Bij de trainingen met de regiose lectie kom ik jongens tegen van Hellas en Quintus en die vragen natuurlijk wel eens of ik geen zin heb om in hun team te ko men spelen." Voorlopig weerhouden prakti sche bezwaren hem van een transfer. Hellas bijvoorbeeld heeft zijn thuisbasis aan de an dere kant van Den Haag. Het Voorhout vede. Nadine Strata Se; voorhout - zwemste^ ne Straten is gisteren digd in haar woo f1 Voorhout. In het zvruÉ van de KTS werd zij ?e. door wethouder Pa[ JJ Riet, vanwege haar ten bij het Nederland renkampioenschap. zwemster van De C(| e aan won zes gouden, veren en twee bronzj"^ dailies. fete we slis; be ft.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18