Heitinga door dolle heen na selectie SPORT De weinig avontuurlijke keuze voor Dick Advocaat Voetbalmuseum in het 'voetballoze' Zeeland Oranje na EK niet gebaat bij een voorspelbaar vervolg Geen akkoofe arbiters en basketbalbofe. Politie pakt Joe Frazier op Philadelphia - 'Smoking Joe' Frazier, oud-wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, is aangehouden door de politie. De inmiddels zestigjarige Ame rikaan wordt beschuldigd van huisvredebreuk en mishande ling. De moeder van een van zijn zoons klaagde de ex-bokser aan. Zijn drie gevechten tegen de legendarische Muhammad Ali, waarvan Frazier er twee verloor, spraken het meest tot de verbeelding. Pantano achter racestuur Jordan londen - Het Formule-1-team van Jordan heeft het laatste stoeltje vergeven aan de Itali aan Giorgio Pantano. De 25-ja- rige coureur neemt de laatst overgebleven vrije plaats in de hoogste autosportklasse in, naast de Duitser Nick Heidfeld. De afgelopen drie jaar kwam Pantano uit in de Formule 3000. De Nederlandse rijder Jos Verstappen was lang kandidaat voor de plek, maar kon geen overeenstemming bereiken met het team. Verkerk is titel Milaan kwijt milaan - Martin Verkerk is zijn titel in het indoortennistoer- nooi van Milaan kwijt. De Al- phenaar verloor gisteravond in de kwartfinale van de Frans man Gregory Carraz: 3-6 6-7. Vorig jaar had de lange Neder lander het toernooi bij verras sing gewonnen in de Finale te gen de Rus Jevgeni Kafelnikov. Philippoussis niet in Ahoy' Rotterdam - Mark Philippous sis komt niet naar Rotterdam voor het ABN Amro World Tournament. De Australiër, die afgelopen weekeinde met de nationale ploeg in het Davis Cup-toernooi verloor van Zwe den, heeft de organisatie laten weten tennismoe te zijn. Blessuregolf treft PSV eindhoven - PSV-trainer Guus Hiddink moet vandaag noodge dwongen een beroep doen op zijn jeugdige talenten. De Eind- hovense club wordt getroffen door een ware blessuregolf en mist dit weekeinde liefst negen spelers. Om toch met een com plete selectie tegen FC Twente te kunnen aantreden, heeft de coach de talenten De Roover, Guijo Velasco en Afellay aan zijn spelersgroep toegevoegd. Theo Bos wint kilometer tijdrit moskou - Theo Bos heeft in Moskou tijdens de wereldbeker - wielrennen op de baan de kilo meter tijdrit gewonnen. De Ne derlander liet een tijd afdruk ken van 1 minuut en 3,109 se conden. De Colombiaan Jason Quelli eindigde als tweede in 1.03,413 en de Duitser Carl Bergmann als derde in 1.03,431. Tennissers naar World Team Cup Amersfoort - De Nederlandse tennissers mogen vanaf 16 mei deelnemen aan de World Team Cup in Düsseldorf. Het man- nenteam kwalificeerde zich op basis van de eindejaarsranking. Voor Nederland spelen Sjeng Schalken en Martin Verkerk. De derde speler wordt uiterlijk zes weken voor aanvang geselec teerd. Strachan weg bij Southampton Southampton - Gordon Stra chan verlaat drie maanden voor de afloop van zijn contract de Engelse Premier League-club Southampton. De Schot heeft in overeenstemming met het bestuur van de club zijn functie per direct neergelegd. Tot het einde van het seizoen zal Steve Wigley zijn taken waarnemen. Drie Ajacieden in Belgisch team brussel - De Belgische bonds coach Aime Anthuenis heeft vijf in Nederland actieve voetbal lers opgenomen in zijn selectie voor de oefenwedstrijd 18 fe bruari tegen Frankrijk. Het zijn Wesley Sonck, Jelle van Dam me, Tom Soetaers (allen Ajax), Thomas Buffel (Feyenoord) en doelman Geert de Vlieger (Wil lem II). Eerste etappe Ligurië afgelast genua - De eerste etappe van de Ronde van Ligurië is gisteren geannuleerd. De organisatoren van deze Italiaanse etappekoers bezaten geen geldige vergun ningen van de plaatselijke auto riteiten in Castellaro. De eerste etappe, over 155,6 kilometer, zou in dat stadje starten en fi nishen. zaterdag 14 FEBRUARI 2OO4 door Jaap van Essen Zeist - Dick Advocaat blijft tot en met het WK in 2006 bonds coach. Tenminste, wanneer Oranje tijdens het EK van ko mende zomer naar behoren presteert. De contractverlenging is niet verrassend. Dat is nu pre cies zo jammer. Na het EK schreeuwt Oranje namelijk juist om een vleugje avontuur. Vooropgesteld, het akkoord tussen de KNVB en Advocaat komt niet uit de lucht vallen. Tijdens de loting voor de WK- kwalificaties, in december 2003, werd al duidelijk dat de voet balbond verder wilde met de bondscoach. Op 23 december werden de onderhandelingen daadwerkelijk geopend en keu rig precies voor de start van de campagne richting Portugal ligt er dus een overeenkomst. De gang van zaken is ook niet verrassend. Integendeel, het is allemaal zo logisch als wat. De KNVB kon in de gegeven om standigheid weinig anders. Maar dat is wel jammer. Wie zijn oor in Zeist te luister legt weet dat het komende EK slechts een tussenstation is op weg naar iets veel groters: het WK van 2006. Juist in Duitsland wil de KNVB iets moois neer zetten, zoals dat ook gebeurde in 1974 en 1988. Nederland beschikt waarschijn lijk ook precies op tijd over spe lers die net als toen de wereld weer kunnen verbazen. Er komt een generatie voetballers aan die de liefhebber doet water tanden. Een hele lichting tech nisch perfecte jongeren staat nu al aan de deur te kloppen: Van der Vaart, Heitinga, Sneij- der, Van Persie, Robben, Bou- ma, De Jong enzovoorts. Samen met de restanten van het 'oude Oranje' (Kluivert, Van Nistel- rooij, Makaay, Van der Meijde, Seedorf) staat er een groep die weer kan zorgen voor aanval lend, swingend voetbal. Met een dergelijk spelersarse naal kun je op avontuur. Voor opgesteld dat je een beetje avontuurlijk bent ingesteld. En dat is Dick Advocaat nu juist niet. Integendeel zelfs. Hoe lang wachtte Advocaat wel niet met het inpassen van jonge spelers? Hoeveel echt leuke wedstrijden speelde Oranje de voorbije twee jaar nu eigenlijk? Afijn, eigenlijk zegt de selectie voor de komende oefeninter land ook weer alles over de avonturiersgeest van de bonds coach. Toch kon de KNVB weinig an ders dan met Advocaat verder gaan. De trainer werd aange steld om Portugal te halen en dat deed hij. Bovendien vindt KNVB-directeur Kesler dat Oranje de laatste twee jaar wel degelijk presteerde. „In Neder land heeft de sportpers altijd wat te zeuren. We wonnen dik bij Oostenrijk, toen lag het aan Foto: Hans van Weel de zwakke tegenstander. Uit bij Duitsland wonnen we, maar dat was slechts een vriend schappelijk duel. Het is ook nooit goed." Belangrijk voor de KNVB is ook dat het aanstellen van een nieu we bondscoach voor de periode na het EK een rare situatie had opgeleverd. Advocaat zelf vond ook dat er duidelijkheid moest komen. „Ik wilde per se duide lijkheid voor de eerste oefen wedstrijd. Ik zat niet te wachten op een eindeloze discussie over de bondscoach en de toekomst van mijn persoontje." Henk Kesler: „Stel dat we nu op zoek waren naar een andere trainer. Tot het EK zouden we eigenlijk niemand kunnen be naderen. Als dat namelijk uit lekt, komt de huidige bonds coach een lastig pakket.. Die moet nog naar het EK om te presteren. En stel dat je al een nieuwe coach hebt aangesteld en Advocaat wordt met Oranje Europees kampioen? Voor de nieuwe bondscoach is dat ook geen makkelijke manier van binnenkomen. En je kunt ook niet rustig wachten tot het EK is afgelopen. Twee maanden later begint de WK-reeks alweer. Zo als we het nu hebben opgelost is het beste. Alleen wanneer het EK een mislukking wordt, dan hebben we een probleem, maar daar gaan we dus niet van uit." Advocaat wordt dit jaar 57. Zijn assistent Van Hanegem (waar mee de KNVB de komende we ken gaat praten) viert deze maand zelfs zijn zestigste ver jaardag. Twee tamelijk oude mannen moeten vanaf september een piepjong elftal gaan begeleiden. Het (dubbele) generatieconflict ligt dus op de loer. Kesler pa reert weer: „Overal zie je oude re coaches presteren. Ik noem maar Lippi, Rehagel, Robson. Ervaring is juist een groot voor deel." Rest de vraag welk rapportcijfer in Portugal moet halen. Is al leen de titel goed genoeg? Of de halve finale? En wat wanneer Oranje de ster ren van de hem speelt maar on gelukkig struikelt in de kwartfi nale? Een echte definitie is er (uiteraard) niet. amsterdam/anp - Voor Johnny Heitinga ging gisteren een droom in vervulling. De 20-jarige Ajacied werd door bondscoach Dick Advocaat voor het eerst ge selecteerd voor het Nederlands elftal, dat volgende week woensdag in Amsterdam tegen de Verenigde Staten speelt. „Dit is waanzinnig", jubelde de ver dediger. „Ik ga er snel een glaas je champagne op drinken." De selectie van Heitinga is een bijzondere. Al als 17-jarige gold hij als een groot talent, maar werd door blessureleed (twee kniekwetsuren) tot tweemaal toe teruggeworpen in zijn ont wikkeling. In september 2002 maakte hij na zijn eerste bles sure zijn rentree tegen NAC, maar viel meteen weer uit met een afgescheurde knieband. In middels is hij bij Ajax onom streden, hoewel hij dit seizoen na zijn revalidatie pas 17 keer als basisspeler begon. „Ik ben dan ook echt door het dolle heen", zei hij. „Ik hoorde het via de persafdeling van Ajax en sindsdien heeft mijn tele foon niet meer stilgestaan. De een na de ander belt of stuurt een sms-je. Ik heb nog niet eens met de andere internatio nals van Ajax kunnen praten. Maar dat zal in de komende da gen nog genoeg gebeuren." De ex-jeugdintemational (op het WK van 2001 in Argentinië was hij zelfs aanvoerder) gaf aan geen moment rekening te hebben gehouden met zijn en tree in Oranje. „Ik hoopte er natuurlijk wel op, maar je kunt het niet verwachten. Er is voor mij echt een jongensdroom in vervulling gegaan; ik zie dit als een bekroning op een heel moeilijke periode. Het besef is er inmiddels redelijk, al heb ik nog geen idee hoe ik alles zal gaan vinden. Ik laat het rustig op me afkomen." Trainer Ronald Koeman zei Johnny Heitinga, tweede van links, onlangs in actie tegen PSV'er Kezman. Foto: Hans van Weel zich goed te kunnen vinden in de selectie van zijn centrale ver dediger. „Hij heeft zich de laat ste tijd fantastisch ontwikkeld en is een enorm fitte speler. Of hij er klaar voor is? Johnny is overal klaar voor. Als dat woensdag nog niet het geval is, dan later wel. Hij laat het zien bij zijn club en is daar volledig mee bezig." Heitinga onderstreepte die woorden: „Ik heb met teamma nager Hans Jorritsma gespro ken en weet dat ik me maandag moet melden. Maar eerst spe len we zondag met Ajax tegen Volendam. Daar richt ik me nu dus op." De twintigkoppige spelersgroep van Dick Advocaat telt slechts één nieuwe naam, die van John Heitinga. Ook zijn clubgenoten Sneijder en Van der Vaart zijn weer van de partij, zodat het aantal jonkies in totaal op vier komt, aangezien ook PSV-aan- valler Robben er bij is. Daar staat tegenover dat Oranje acht dertigers telt, waaronder ook weer Frank de Boer. Opval lende aanwezigen zijn boven dien Philip Cocu en Mare Over- mars. Afgelopen dinsdag nog maakte Barcelona zelf bekend dat Cocu wegens een spierbles sure twee weken uitgeschakeld is. Marc Overmars was ook ge blesseerd en speelde op 25 ja nuari voor het laatst (een half uurtje) in een echte wedstrijd. Afwezigen zijn de geblesseer den Kluivert en Ooijer. Van Bronckhorst is net als Bosvelt door Rudy Boogert middelburg - Oud-jOUITialiSt Matty Verkamman is de afgelo pen week plat gebeld. Door vrienden, collega's, media en andere belangstellenden. Er was louter lof voor zijn initiatief tot een nationaal voetbalmuse um, maar in alle gesprekken zat Mohan Cruijff voetbalmuseum' Zelf durfde Matty Verkam man de naam nog niet naar buiten te brengen, maar Jo- han Derksen, mede-initia tiefnemer van het museum en hoofdredacteur van het tijdschrift Voetbal Interna tional, had er geen proble men mee. Het Nationale Voetbal Museum in Middel burg zou de naam van Johan Cruijff moeten gaan dragen. In zijn voorstel aan de ge meente Middelburg had Ver kamman het museum al de naam van Cruijff meegege ven. „Maar ik heb het niet naar buiten gebracht omdat ik niet wist of Cruijff zijn naam eraan wilde verbin den. Volgens Johan Derksen is dat echter geen pro bleem." Derksen zegt dat Cruijff enthousiast is en graag de plannen van de projectontwikkelaar wil be kijken. telkens die ene vraag: 'Waarom in Middelburg?' Verkammans antwoord is inmiddels ingesle pen: 'Waarom niet?' De verbaasde reacties zijn be grijpelijk. Zeeland is niet echt het kloppend hart van het va derlandse voetbal; eerder het wormvormig aanhangsel. Begin jaren negentig speelde Vlissin- gen in zwaar comateuze toe stand twee seizoenen profvoet bal, van de 657 spelers die ooit in het Nederlands elftal speel den, kwam het schamele aantal van negen spelers uit Zeeland en de enige topamateurclub (Hoek) zweert bij Belgische voetballers. De tegenaanval: „Jüist in Mid delburg hoort zo'n museum", vindt de 52-jarige Verkamman, zelf woonachtig in Zeeland. Als je het in een grote stad als Amsterdam of Rotterdam plaatst, loop je onbewust het gevaar dat het museum een Ajax- of Feyenoord-accent krijgt. Hier in Zeeland heb je geen betaalde clubs, dus dat ge vaar heb je niet. Bovendien, voor m'n werk reis ik al m'n he le leven naar Amsterdam, Rot terdam, Hilversum, noem maar op. Mag het ook een keer lekker dicht bij huis zijn?" Verkamman was sportjournalist bij dagblad Trouw, maar is in middels columnist, boekschrij- ver, archivaris, toneelschrijver, documentairemaker en - sinds kort - uitgever. En nu gaat hij ook nog een voetbalmuseum opzetten. Eerdere plannen om tot een voetbalmuseum te komen strandden in Amsterdam en Rotterdam. Totdat een nieuwe Middelburgs evenementencen trum 'een cultureel anker' zocht, zoals dat formeel ge noemd werd. Verkamman trok zijn la weer open en bood het voetbalmuseum aan in Middel burg. Driemaal is scheepsrecht, want nu lijkt het er echt van te komen. „Toch hou ik nog een slag om de arm, zolang er geen handtekening gezet is." Hoe gaat het museum eruit zien, als het aan Verkamman ligt? „Ik wil de hele geschiede nis van het voetbal vertellen. De ontstaansgeschiedenis, van voetbal in China en in de Mid deleeuwen, naar het college football in Engeland en hoe het uitgewaaierd is naar Europa en de andere continenten. Als een oranje draad door het museum wil ik portretten van alle Neder landse internationals laten slin geren." In zijn dertigjarige journalistie ke carrière heeft Verkamman zelf heel wat materiaal verza meld. Hij heeft zo'n zesduizend foto's van alle interlands van het Nederlands elftal in zijn col lectie, stokoude voetbalschoe nen van voor 1900 uit Enge land, de bal waarmee tussen 1905 en 1910 de Nederlandse interlands werden gespeeld, schoenen van Oranje-doelman Just Göbel, unieke videobeel den van een andere doelman, Eddy Pieters Graafland, en nog Matty Verkamman, de man achter het voetbalmuseum in Zeeland. Foto: GPD/Willem Mieras veel meer memorabilia. „Maar daarmee kan ik nog geen vijf procent van het museum vul len." De komende anderhalf a twee jaar gaat Verkamman de boer op. Hij gaat zoeken in En geland en Schotland. „En in het Nederlands sportmuseum in Lelystad hebben ze ook veel voetbalspullen in de depots. Zijn goede banden met oud-in ternationals, kinderen en klein kinderen van overleden inter nationals kunnen ook collec tors items opleveren. Deze week schonk een Middel burgse beeldhouwer hem zo maar een buste van Johan Cruijff en kreeg hij over de post van een Goesenaar een verza meling sigarenbandjes toege stuurd met allemaal voetballers erop. „Ik zal dus eerder te veel dan te weinig hebben." Wensen heeft Verkamman niet temin te over. „Het eerste inter landshirt van Johan Cruijff bij voorbeeld wil ik wel hebben, maar ik ben bang dat hij dat niet wegdoet. Het schijnt het enige te zijn dat hij bewaard heeft. Of de Europese beker die het Nederlands elftal in 1988 won, maar ik vrees dat de KNVB die zelf wil houden. En de schoen van Ronald Koeman, waarmee hij Barcelona in 1992 naar de Europa Cup 1 schoot. Ik zie het museum al helemaal voor me; maar ik hou het ook nog even voor me", aldus Ver kamman. UITSLAGEN PRIJSVRAGEN en Hasselbaink ditmaal niet ge selecteerd. Mark van Bommel is na zijn blessure in het najaar voor het eerst weer terug. Een week geleden werd bekend dat Robin van Persie en Nigel de Jong deel uitmaakten van de voorlopige Oranje-selectie. Bei den moeten nu toch genoegen nemen met een plaats in Jong Oranje. Opvallend, want juist tegen de VS in een wedstrijd om des keizers baard, had er best wat uitgeprobeerd mogen worden. Te meer dat Dick Ad vocaat liet weten dat een van zijn redenen om langer bij de KNVB te blijven, het toekomst perspectief is. „Er is een fiks aantal spelers dat goede per spectieven heeft en toekomst kan geven aan Oranje. Zij vor men voor mij de stimulans om ook naar het WK te gaan." Toch blijft Advocaat nog steeds voor zichtig wat betreft de noodza kelijke verjonging. Langzaam, dan breekt het lijntje niet, lijkt zijn motto. De Amerikaanse selectie, die het woensdag opneemt tegen Oranje, bestaat voor de helft uit spelers, die hun geld verdienen in Europa. Onder wie ook John O'Brien van Ajax. Het duel in de Arena is overigens nog lang niet uitverkocht. Selectie Oranje: Doel: Van der Sar, Waterreus; verdedi ging: Frank de Boer, Bouma, Heitinga, Reiziger, Stam, Zenden; middenveld: Van Bommel, Cocu, Davids, Seedorf, Sneijder, Van der Vaart; aanval: Van Hooijdonk, Makaay, Van der Meyde, Van Nistelrooij, Overmars, Robben. Selectie Jong Oranje (dinsdag in Huil tegen Jong Engeland): Doel: Vorm (FC Utrecht), Waterman (SC Heerenveen); verdediging: De Jong (Ajax), Verhaegh (AGOW), Loovens, Van Driel (Excelsior), Jansen (Vitesse), Van Mosselveld (Willem II), Kerstens (NAC Breda), middenveld: Mathijssen (Willem II), Hofs, Schaars (Vitesse), Van Persie (Feyenoord); aan val: Castelen (ADO Den Haag), De Ridder (Ajax), Huntelaar (AGOW), Tuyp (Volendam) en Fafiani (Vitesse). Lucky Day 3328,13 februari 1.3.4.14.15.17.18.20 23.42.44 45 47.54.56.57.58 65.68.72 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS I Milaan. Mannen, 380.000 euro: Kwartfinale: Carraz (Fra) - Verkerk (Ned/2 7-6, Dupuis (Fra) - Joesjni (Rus) 5-7 7-{ |an( Johansson (Zwe) - Kucera (Slw) 7-6 7-6,) pr (Kro)-Robredo (Spa/3) 6-3 6-4. zoel' San Jose. Mannen, 300.000 euro. Met Tweede ronde: Roddick (VSt/1) - Vliegen pn v< 6-2 6-3, Agassi (VSt/2) - Moodie (ZAf)7 4, Saulnier (Fra) - Ginepri (VSt/5) 3-6 7-5 1 Lee (ZKo) - Spadea (VSt/6) 2-6 6-4 64 tker hansson (Zwe) - 8lake (VSt/7) 6-4 6-2. Vina del Mar (Chl). Mannen. 260.000 e<a Tweede ronde: Massu (Chl/1) - Levy (1st tSte 6-4, Gonzalez (Chl) - Garcia (Chl) 7-5 6- uitat baleta (Arg) - Ramirez (Spa) 6-3 4-6 irna. Kwartfinales: Kuerten (Bra/2) - Volandri( 6-1 2-6 7-6, Sanchez (Spa) - Gaudio (Aq aller 3-6 6-2 s in Parijs. Vrouwen, 585.000 euro: r. Kwartfinales: Clijsters (Bel/1- Farina Elij 3-6 7-5 6-3, Safina (Rus) - Schiavonei M 6-2 4-6 6-4, Pierce (Fra) - Bovina (Rus)( gr j]< 4, Golovin (Fra) - Dementjeva (Rus/2) 64 VOETBAL isvOi EERSTE DIVISIE Haarlem - MVV 2-0 (1-0). 44. Maselai» orQV 90 Rosalia 2-0. Scheidsrechter: Van Mi mof Toeschouwers: 1675. Gele kaart Me pn (Haarlem), 8alci, Caracciolo (MVV). nno VW Venlo - Excelsior 4-2 (2-0). 35. Van js e hout 1-0, 44. Arts (strafschop), 52 Jan: 61. El Hamdaoui 3-1, 74. Jans 4-1,8! "o 11 queira 4-2 Scheidsrechter- 01de Oltho! g. I schouwers: 2978. Gele kaart: Van Driel I uwd S'°" iop Go Ahead Eagles - Cambuur Leeuwarrfc tijd (1-0). 22. Van Putten 1-0. 56 Yildirr a(4 - (strafschop), 90. Brack 3-0. Scheidsn V Oskam Toeschouwers: 2775. Gele kaa' K Ut (Go Ahead Eagles), Slager, Muhamadu cultll buur Leeuwarden). Helmond Sport - BV Veendam 1-1 (0-1),En Vries 0-1, 90. Linssen 1-1 (strafs Hg S Scheidsrechter: Smit. Toeschouwers: Gele kaart: Hamming, De Vries (Vee Vd^ Wau (Helmond Sport). bevt Sparta - FC Den Bosch 2-2 (1-1). 39. i 'U'3| 1, 41. Schenkel (strafschop), 76 De F 1. 89. Schut 2-2. Scheidsrechter Ha. Toeschouwers- 4389. Gele kaart. St i (Sparta). Biyadat. Burg (FC Den BoscJ zonderheid 46. 4e official De Groot w e geblesserde Haverkort. 0oy Emmen - FC Eindhoven 2-0 (2-0). 24 0 1-0, 45 Berger 2-0. Scheidsrechter: I rUV Toeschouwers 4100. Gele kaart Prinse J w< men), Van Huijksloot, Jongbloets, Srr, i ponder, Jacobs (FC Eindhoven). Fortuna Sittard - De Graafschap 1-1 Ars 0-1. 41 Rajcomar 1-1 Scheids Vmche (Bel). Toeschouwers: 2900. Gek Cagnazzo, Daemen (Fortuna Sittard). AGOW Apeldoorn - Heracles Almelo 0-i 23. Buikema 0-1 (strafschop) Scheids Van Sichem. Toeschouwers: 2250. Gel Kök, Lopes Monteiro (AGOW Apeldoorn ding, Hoogeveen (Heracles Almelo). u to ik r bs.L' Helmond Sp. 21 13 5 3 44 Den Bosch 22 13 4 5 43 Excelsior 22 13 4 5 43 Sparta 22 13 3 6 42 Heracles 21 11 6 4 39 WV 22 12 2 8 38 Graafschap 22 10 7 5 37 Emmen 21 10 6 5 36 St.Telstar 21 11 3 7 36 GA Eagles 21 8 5 8 29 Veendam 22 7 6 9 27 TOP 21 7 5 9 26 AGOW 22 6 7 9 25 Haarlem 22 6 4 12 22 Cambuur L. 22 5 4 13 19 Fortuna S. 21 3 8 10 17 Dordrecht 21 2 10 9 16 MW 22 3 5 14 14 Eindhoven 22 1 8 13 11 Derde periode Graafschap 5 3 1 1 10 Emmen 4 3 0 1 9 Fortuna S. 4 2 2 0 8 Veendam 5 2 2 1 8 GA Eagles 4 2 1 1 7 Heracles 4 2 1 1 7 Sparta 4 2 1 1 7 Helmond Sp. 4 2 1 1 7 Den Bosch 5 2 1 2 7 Excelsior 5 2 1 2 7 St.Telstar 4 2 0 2 6 TOP 4 2 0 2 6 AGOW 5 2 0 3 6 Cambuur L. 5 2 0 3 6 Haarlem 5 2 0 3 6 VW 5 2 0 3 6 Dordrecht 4 0 3 1 3 MW 5 1 0 4 3 Eindhoven 5 0 2 3 2 Monastir (Tun). Afrika Cup. Om derde plaats: Mal - Nigeria 1 17. Okocha 0-1, 47 Odemwinj 70. Atouba 1-2. je atv* k jen urd laan pen of len Ik t en 1 hee ten L II ren tiebl lerl, ts d; hoe e d. WIELRENNEN er Ronde van de Middellandse Zee Derde etappe, Rousset - Berre-! l.Cooke (Aus) 108 km 2.17.09 pollini (Ita), 3. Clerc (Zwi), 4. Eis 5. Zanotti (Ita), 6. Cadamuro Ruskys (Lit), 8. Bettini (Ita), 9. (Spa), 10. Voigt(Dui), Nederlai Boogerd, 25. De Groot op 0. Sentjens, 31. Traksel, 57. Veneb '.V/1 Algemeen klassement: 1Astarlo 'Jk 8.20.19, 2. Bettini (Ita) 0.02,3 nel (Fra), 4. Brochard (Fra), (Dui) 0.06, 6. Boogerd (Ned), 7 ln (Fra), 8. Botsjarov (Rus), 9. Julic 10. Masciarelli (Ita) 0.14, overigf landers 48. Sentjens 32.58, Groot, 62. Veneberg, 101. ei 33.58. lilde ricA dio ïki I breda/gpd - De Nederig Basketbalbond en de ereifo scheidsrechters hebben jgjj overeenkomst bereikt o ,en vergoedingen. De weds in de eredivisie wordi !zjc weekeinde daarom weer door C-scheidsrechters. De scheidsrechters van en de B-lijst weigerden pen weekeinde in actie men. Zij eisen een forse ging van hun vergoedii Federatie Eredivisie Bas! cubs (FEB) wil de im enigszins tegemoet kom 0 dus FEB-bestuurslid To0j vink. De arbiters zijn echter koord gegaan. Zij willen play-offs duidelijkheid eis van 100 euro per v* Dat gaat Rolvink te v« gaande van drie sch( ters per duel gaat het een fors bedrag." egt erei IJol

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 22