DSB geeft zonder veel strijd op SPORT Robbie McEwen wil Stefan van Dijk in zijn hogesnelheidstrein Microfoons en oortjes primeur op EK voetbal Bedrijf laat rijders vertrekken en heft schaatsploeg op Arsenal loopt uit Flierefluiters 200 naar niet er in actie füDAM - Ajax houdt er re- -tg mee dat Steven Pienaar izoen niet meer in actie De Zuid-Afrikaanse mid- lder herstelt van een ze- dessure in zijn knieholte, tussejij opliep na langdurig ge- rtred; van ijs. Aanvankelijk werd :ht dat hij in zes weken W zou rij11- Inmiddels I le medische staf van de erdamse club ervan uit dat l" erstel zes maanden tot een istk| al duren. lemol praat i t AGOW OORN Endemol praat iteb met AGOW en Samsung id oi 'e ontwikkeling van een 'j j v voetbalstadion in Apel- ji. Dat zegt AGOW-voor- 0j Cor Kok. AGOW wil bin- di 'ïf ïaar een nieuw stadion gjg ren om zijn ambities in het t ld voetbal gestalte te kun- ;even. Hoofdsponsor ung is nadrukkelijk bij die inwens betrokken. De Ko- ise multinational ziet mo- f heden het stadion in Apel- ej£( in te bedden in een tech- Asti ie-themapark. mc'n der Haar Willem II 'c Voetbalclub Willem II e vvj zich voor volgend seizoen irkt met Albert van der De linkerverdediger ver- a negen jaar FC Zwolle. e -jarige Van der Haar te contract bij de Til- 'ijdt e eredivisieclub voor drie aid. 'porters PSV 'zalen overleg erd ioven - De supporters van tinden dat de raad van aar nissarissen enerzijds en ^ei itter Van Raaij en trainer )alü ink anderzijds onmiddel- jj: j. t overleg over de toekom- a£S( intwikkelingen bij de (- alclub moeten herope- s )e voorzitter van de Sup- rsvereniging Ger van Os dit gisteren gezegd. Vol- 6Q Ifan Os doen alle partijen -jou id aan meteen een einde ken aan de op gang ge- spr( te mediahype. oi ateurs stunten m franse beker Dl - De Franse amateurclub WÉ heeft in de derde ronde gj. j e Franse beker voor een ie stunt gezorgd door be- 2_q uder Auxerre te verslaan, ïb uit de vierde divisie net 1-0 door een doelpunt :rdediger Manuel Debat. e( erwinning kreeg extra omdat Auxerre al negen enS( zonder tegendoelpunt woensdag 11 februari 2004 door Ad Pertijs oudenaarde - Lotto-Domo presen teerde gisteren in Oudenaarde zijn profwielerploeg. „Rijkelijk laat kun je zeggen. De eerste koersen zijn al ge reden", weet manager Christophe Sercu. Aan de andere kant: „We heb ben niks nieuws te presenteren. Eén nieüwe renner maar: Wadecki. De anderen zijn allemaal gebleven." In dat opzicht is Lotto-Domo uniek dit seizoen. De resultaten kunnen be ter vinden de bazen, maar het ver trouwen in ieder van de coureurs is groot. Ook in de vier Nederlanders die er rijden: Leon van Bon, Koos Moerenhout, Stefan van Dijk en Aart Vierhouten. Ploegleider Mare Sergeant noemde 2003 een jaar met geweldig hoge pie ken (Peter van Petegem won én de Ronde van Vlaanderen én Parijs-Rou- baix), maar ook met te diepe dalen. Van Bon is een van de renners die die dalen moet kunnen opvullen. Hij liet in oktober een cyste ter grootte van een twee-eurostuk uit een van de bij holten (sinussen) van zijn hoofd ver wijderen. „Sindsdien voel ik me een stuk beter." De ingreep was nodig omdat hij vorig jaar voortdurend ziek werd. „Na de Tour om de twee koers- dagen. Dat was niet normaal. Op den duur kon ik geen wedstrijd meer uit rijden." Volgens de arts, die het euvel ontdekte zat de cyste er mogelijk al jaren. Van Bon voelt zich daarom herboren. „In het voorjaar al komen mijn koersen. Ik geloof nog steeds dat ik een grote klassieker kan winnen." Leon van Bon klinkt zelfverzekerd. Stefan van Dijk moet dat nog leren. Hij wil nu eindelijk een keer naar de Tour, maar heeft kennelijk proble men duidelijk te maken dat hij daarin de ideale 'piloot' is voor Robbie McE wen. „Stefan moet duidelijk zeggen dat hij daar volledig in dienst van Robbie gaat rijden. Anders wordt het moeilijk", zeggen zijn Nederlandse ploegmaats in koor. „Dat wil ik ook en dat heb ik volgens mij ook zo ge zegd." Niet duidelijk genoeg, vindt ploegleider Mare Sergeant echter. „Ik heb hem gevraagd de Ronde van Ita lië te rijden om daar met Robbie de automatismen van de massaspurt te oefenen. Stefan zei de Giro echter niet te willen rijden. In die periode fietst hij liever andere koersen. Ron den waarin hij etappes kan winnen. Voor mij stel je daarmee je eigenbe lang boven het ploegbelang." Van Dijk heeft één geluk: Robbie McEwen ziet in hem de ideale 'piloot' voor de massaspurt. Normaal zoekt de Australiër in die sprint zijn eigen weg. Daardoor had hij tot dusverre geen behoefte aan een eigen 'trein tje'. McEwen is echter van gedachte veranderd. „Ik ga de ploeg nu toch vragen om een sterke trein te forme ren. Daarin is het het beste dat een andere sprinter als laatste op kop rijdt. Stefan dus. Hij moet het echter wel willen en het is nodig dat we eerst samen de Giro rijden." Van Dijk kreeg er een kleur van. Maar ook McEwen moet Sergeant nog zien te overtuigen. Sergeant: „Zo'n trein eist veel renners op en de vraag is of dat het waard is. Robbie kan zelfstan dig sprints winnen en we hebben ook renners die op een andere manier Touretappes kunnen pakken." McEwen is echter vastbesloten. „Toch moet die trein er komen", daagt hij Sergeant bij het afscheid ne men uit. „Wat zeg ik: ik wil een TGV hebben." En weg was hij. Binnenkort heeft Lotto-Domo daar om misschien toch nog iets nieuws te presenteren: de hogesnelheidstrein van Robbie McEwen. Met aan boord Stefan van Dijk. boete idir Ricksen Zi)11 Schotse werkge ld asgow Rangers heeft Fer- )rRicksen een geldboete 15.000 euro opgelegd is het uitdelen van een el- gstoot. De Nederlandse lational beging de overtre- 'orige week in het duel om ïotse League Cup tussen ngers en Hibernian. De lit Glasgow verloor het ia strafschoppen. spelers weg ivingston ow - De door financiële ;men geplaagde Schotse ilclub Livingston heeft en zes spelers ontslagen, lamacho, Quino, Toure- m, English, Ipoua en ïghlin is geen plaats meer ingston. De club heeft de b spelers daarnaast ge- I akkoord te gaan met een eductie van het salaris, eniging hoopt een drei- aillissement af te wen- ivingston heeft een Ivan ongeveer 15 miljoen ge kondigt l-test aan - IOC-voorzitter Jac- ge heeft gisteren tij- !en toespraak in Sarajevo irtwereld dringend gead- Ivan het menselijk groei- )on (HGH) af te blijven, g zei dat de gebruiker t verboden middel steeds i kans loopt te worden >t en geschorst. Een valide imt eraan. Rogge kon of niet vertellen of die al bij mpische Spelen van „fe wordt ingezet. art Wit'28 a!#t ermee glij idam - De Rotterdamse sen ilvereniging Zwart Wit'28 tegt op te bestaan. De buiten- te ledenvergadering van wdaghoofdklasser be- isteravond het faillisse- aan te vragen. De vereni- ^eft een schuld van ruim leuro. door Eric Korver spanbroek - Dirk Scheringa liet er geen misverstand over be staan wat de bedoeling was van zijn DSB-schaatsploeg. Met visie en lef van Wognum naar Turijn, stelde de multimiljonair twee jaar terug. Zijn talenten moesten de gouddelvers worden van de Spelen in 2006. Amper halver wege het traject is de missie al gestrand. Toon Gerbrands, direc teur van de schaatsploegen, maakte gisteren in Spanbroek duidelijk dat de langebaanploeg van DSB wat de mannen betreft ophoudt te bestaan. Een verrassing kon die mede deling al niet meer worden ge noemd. De afgelopen weken was al duidelijk geworden dat er van diverse kanten werd ge trokken aan de jonge talenten van DSB, en dat die dreigden te zwichten voor de verlokkingen van andere teams. Hoewel hun verbintenis bij DSB nog een jaar doorliep, tekenden Tom Prinsen (21) en Jacques de Ko ning (22) vooral uit onzekerheid over de toekomst van DSB al twee weken terug contracten bij TVM. Remco Olde Heuvel (20) is nog niet rond met DPA, maar dat is een kwestie van tijd. Bas Brusche, Remmelt Eldering en Rutger Elsinga dienden van DSB zelf al te vertrekken, zodat alleen voormalig wereldkampi oen sprint Jan Bos en Stefan Groothuis overblijven. En dat is, zo oordeelde de DSB-top, te weinig om mee door te gaan. Het gemak waarmee DSB dat besluit afgelopen maandag nam, is wél verrassend. Sche ringa, doorgaans een vechter, ondernam niet eens een póging tot strijd. DSB gaf zich meteen gewonnen, berustte opvallend vlot in een lot dat misschien Verder op marathon De marathonteams van DSB en Frisia kunnen langer op steun rekenen van Dirk Scheringa. De contracten voor de vier ploegen (twee vrouwenformaties, twee mannenteams) liepen tot 2005, maar worden verlengd tot 2007. De vrouwenlange- baanploeg gaat door tot de Olympische Spelen van 2006 met in ieder geval Jenita Huizebosch. Aan Helen van Goozen is een aanbieding gedaan. DSB blijft ook door gaan met de logo-sponso ring van de Amerikaanse ploeg en diverse Russische rijders. Schaatsers Jacques de Koning en Remco Olde Heuvel luisteren naar de uitleg van Toon Gerbrands, directeur van de schaatsploegen van DSB. Foto: ANP/Vincent Jannink nog had kunnen worden afge wend. Dat versterkt de indruk dat DSB de gang van zaken wel prima vindt, en zo op een vlotte manier van een dure ploeg af is. Gerbrands weersprak dat giste ren. Er was hem, zei hij, alles aan gelegen de ploeg in stand te houden en het traject naar Tu rijn vol te maken. „Maar er was uiteindelijk geen andere optie dan deze. We konden ons niet versterken omdat de betere rij ders allemaal contractueel vast zitten. De Amerikanen die we sponsoren waren evenmin een optie. Hun werkwijze wijkt te veel af. En het had geen nut de drie jongens aan hun contract te houden. Dat had veel moei lijkheden met zich meege bracht en daar voelden we niets voor. Dus restte ons weinig an ders dan mee te werken en de contracten te ontbinden." Ook dat gebeurt eigenlijk zon der slag of stoot. DSB heeft zelfs geen afkoopsom bedongen. Opmerkelijk voor een ploeg die zelf vier jaar terug een dure strijd voor de rechtbank voerde om Jan Bos los te krijgen van Spaarselect. „Wij hebben geen zin in juridische touwtrekkerij. Dat maakt deel uit van onze be- drijfspolicy, zeker in deze kwes tie." Gerbrands veroordeelt niet de handelwijze van TVM en DPA, die al half januari contact zoch ten met de DSB-schaatsers en, in het geval van TVM, zelfs twee weken terug contracten afsloot. De twee ploegen duwden daar mee samen DSB over de rand. „Ik kan die teams eigenlijk niet zoveel verwijten", vindt Ger brands. „Ze hebben ons, con form het herenakkoord van de Vereniging van Professionele Schaatsteams (VPS), keurig ge meld dat ze met onze rijders wilden praten, net als de jon gens dat mij zelf hebben ge zegd. En ik kan niemand ver bieden te praten." Het contract van Jan Bos bij de ploeg loopt af, over verlenging zou binnenkort gesproken wor den. „Maar voor hem is er bij ons geen werk meer. We kun nen niets meer voor Bos bete kenen, kunnen hem voor vol gend seizoen zelfs niet eens een logo aanbieden", stelde Ger brands nuchter vast. In het ge val van Groothuis ligt dat an ders. Zijn contract liep nog een Jan Bos: 'Dit is echt een schok' Jan Bos zat gisteravond ont goocheld op zijn hotelkamer in Collalbo. Zijn voorberei ding op de wereldbekerwed strijd in het Italiaanse stadje werd wreed verstoord door de mededeling dat zijn ploeg wordt opgedoekt. „Dit is voor mij echt een schok." Natuurlijk, zegt Bos, kende hij de geruchten. Die waren er de laatste weken immers volop. „Maar er wordt wel vaker wat gezegd. En ik hoorde verder niks van de ploegleiding. Dan denk je dat het allemaal wel goed zit. Als je dan hoort dat het echt over is, schrik je toch jaar door. „Met hem bespreken we volgende week hoe we dit oplossen. Daar zal wel een ver goeding uitkomen." Wat overblijft is de pijn. Want die wordt er in Wognum wel degelijk gevoeld, stelt Ger brands. „Voor mij is dit de eer ste keer dat ik een doelstelling niet haal, en dat is niet prettig. enorm." Opmerkelijk is dat Bos de boodschap niet kreeg van het DSB-management. maar van een journalist. „Ik was onderweg naar Collalbo, en werd gebeld voor een reac tie." Over zijn toekomst heeft de 28-jarige Harderwijker nog niet nagedacht. „Ik moet eerst eens tot me laten door dringen en dan maar eens zien hoe het verder moet." De wedstrijd in Collalbo zal hij dit weekeinde gewoon rijden. „Natuurlijk, ik ben schaatser en ik start. Maar veel meer dan rijden zal ik niet doen." Maar Dirk Scheringa doet dit ook zeer. Hij is altijd een win naar, een schaatsliefhebber. Dit raakt hem zeker. Daarnaast is er de afgelopen twee jaar ook ruim drie miljoen euro in de ploeg gestoken. Een investering met als doel in het derde en vierde jaar te oogsten. Daar komt het ook niet van." UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Miami Heat - Los Angeles Lakers 83-98, New Jersey Nets - Detroit Nuggets 89-78, Milwau kee Bucks - Sacramento Kings 117-124, Min nesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 96-84, Chicago Bulls - Indiana Pacers 84- 103, Dallas Mavericks - New York Kmcks 105- 90. Phoenix Suns - Toronto Raptors 94-101, Portland Trailblazers - Utah Jazz 81-86, Seatt le Supersonics - Golden State Warriors 97- 106. BADMINTON Presov. Uber Cup, WK landenteams vrouwen. Groep A: Nederland - Letland 5-0; De Wit - Medniece 11-0 11-0, Yao Jie - Mikelsone 11-0 11-1, Meulendijks - Sefere 11-1 11-0, Audi- na'Bruil-Jonathans - Pukite/Medniece 15-0 15-0. Beenhakker/Van Dooremalen - Mikelso- ne/Sefere 15-4 15-4. Heuberger (Zwi) - Martin (Spa) 6-1 6-4, Robre- do (Spa/3) - Corretja (Spa) 6-4 7-5, Ivanisevic (Kro) - Ulihrach CTsj) 7-6 3-6 7-6, Sargsian (Arm/7)-Seppi(lta) 6-1 6-4 Parijs. Vrouwen, 500.000 euro. Eerste ronde: Serna (Spa/8) - Mandula (Hon) 6-3 1-6 6:2. Safina (Rus) - Jankovic (SMo) 6-4 2-0 opgave, Sprem (Kro) - Vento Kabchi (Ven) 6-2 6-3. Golowin (Fra) - Smashnova-Pistolesi (lsr/6) 1-6 7-5 3-1 opgave. VOETBAL HANDBAL Mannen, eredivisie V en L. - Aalsmeer 27 - 27, BFC - Bevo HC 25 -28. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3325,10 februari 10. 13. 14, 15. 16, 19. 21, 22, 24, 40. 42, 47,50, 52,53,61.67,69,71.72 (Onder voorbehoud van typefouten) Engeland, Premier League Arsenal - Southampton 2-0 (1-0). 31. Henry 1 0,90 Henry 2-0.. Leeds - Wolverhampton Wanderers 4-1 (2-1). 14. Alan Smith 1-0, 21 Ganea 1-1, 41. Mat- teo 2-1,61. Milner 3-1, 90. Viduka 4-1 WIELRENNEN TENNIS Londen - Thierry Henry passeert de Finse doelman Antti Niemi van Southampton en brengt Arsenal op een i-o voorsprong. Het was de honderdste treffer van de Fransman in de Premier League. In blessuretijd zou hij er nog een doelpunt aan toevoegen. Arsenal won gisteren met 2-0 en breidde in de strijd om de Engelse titel de voorsprong op Manchester United uit tot vijf punten. Foto: Reuters/Mike Finn-Kelcey San José (VSt). Mannen. 300.000 euro. Eerste ronde enkelspel: Dent (VSt/4) - Gold stein (VSt) 6-4 6-4, Gambill (VSt) - Ferreira (ZAf/8) 6-7 7-6 6-1, Saulmer (Fra) - Vahaly (VSt) 6-3 7-6, Carlsen (Den) - Melzer (Oos) 6-3 4-6 6-3, Agassi (VSt/2) - Labadze (Geo) 7-6 6- 4, Fish (VSt/3) - Reichel (VSt) 6-1 6-4, Ginepri (VSt/5) - Mamnt (VSt) 6-4 6-3, Spadea (VSt/6) - Haas (Dui) 6-4 6-2. Milaan. Mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Ancic (Kro) - Santoro (Fra) 6-2 6- 3, Carraz (Fra) - Santopadre (Ita) 6-7 6-3 6-3, Johansson (Zwe) - Davidenko (Rus) 6-3 6-4, Melaka. Ronde van Langkawi. Vijfde etappe, individuele tijdrit, Melaka: 1 Wohlberg (Can) 18 km in 21 38. 2 Perez (Col) 0.13, 3. Lieswyn (VSt) 0.21, 4. Guerra (Spa), 5. Van Hout (Aus) 0.35, 6. George (ZAf) 0.47, 43. Van Velzen 1.54, 54. Koerts 2.12, 57. Van der Burg 2.14, 65. Loos 2.24, 101. Kor- negoor 3.16, 109. Lenferink 3.26, 128. Pede- rsen 5.12. Algemeen klassement: 1. Perez 14.07,18, 2. Guerra 0.32. 3. Gonzalez (Col) 0.42, 4. Cox (ZAf) 0.47. 5 White (ZAf) 0.57, 6. Kannemey- er (ZAf) 1.13, 40. Van Velzen 7.30. 89. Loos 23.28, 96 Lenferink 25.28, 104. Van der Burg 29.15, 105. Koerts 29.18. 111. Korneg- oor 30.17,127. Pedersen 35.20. deventer/gpd - Op het EUTO- pees kampioenschap voetbal in Portugal worden de scheids rechters en grensrechters met microfoontjes en 'oortjes' uit gerust. De UEFA heeft dat be sloten na een proef in de Schot se Premier League. Het gebruik van communicatieapparatuur blijft beperkt tot arbiter, grens rechters en de vierde man. De Europese voetbalbond nam het besluit vorig week in Ma drid, waar de dertig toparbiters van Europa bijeen kwamen. De UEFA volgde daarmee het ad vies van voormalig toparbiter Hugh Dallas. De Nederlandse scheidsrechter René Temmink was er als vertegenwoordiger van Nederland bij aanwezig. „Dit is een superontwikkeling", zegt hij. Het is de bedoeling dat het ar bitrale kwartet tijdens de EK- wedstrijden wordt voorzien van oordopjes en microfoons. Daarmee staan ze negentig mi nuten lang met elkaar in con tact. „Dit is een opmerkelijke, maar bovenal vooruitstrevende ontwikkeling. Als scheidsrech ters hebben we hier lang op geL wacht. De zaken die achter je rug gebeuren worden vanaf nu gesignaleerd door de assistent. Je hoeft dan niet meer zo'n uit gebreide wandeling naar de zij lijn te maken en je dwars door tal van woedende voetballers heen te manoeuvreren. Je kunt nu in korte tijd heel snel over leggen met je assistenten of vierde manzegt Temmink. De komende maanden testen de twaalf uitverkoren arbitrale kwartetten voor Euro 2004 de apparatuur tijdens competitie duels in eigen land. „Want voor de meesten is het toch een nieuw fenomeen", beseft de 43- jarige Temmink, die vanwege zijn 'hoge' leeftijd niet fluit op het EK. Meer meldingen seksuele intimidatie papendal/anp - Het aantal mel dingen van seksuele intimidatie in de sport is het afgelopen jaar flink toegenomen. In 2003 maakten 81 personen een zaak aanhangig bij het NOC*NSF- meldpunt, waarvan 69 zaken werden onderzocht. Een jaar eerder meldden 59 personen seksuele intimidatie, waarvan 48 gevallen in behandeling wer den genomen. Het NOC*NSF maakte de cijfers gisteren bekend, nadat de sportkoepel enkele dagen gele den al zijn zorgen over de groei van seksuele intimidatie in de sport had geuit. De koepel be nadrukt wel dat het totale pro bleem niet hoeft te zijn toege nomen, maar dat zijn actieve benadering, waarmee het pro bleem bespreekbaar wordt ger maakt, ertoe kan leiden dat meer mensen aangifte durven te doen. De meldingen in 2003 hebben betrekking op 25 takken van sport. Drie van de vier meldin gen is afkomstig van vrouwen, van wie 40 procent jonger is dan 16 jaar. Ruim eenderde van de meldin gen betreft ernstige vormen van seksuele intimidatie. De ver moedelijke plegers zijn in bijna alle gevallen trainer, coach of leider. TT et is bepaald niet de eerste jlI keer dat wij Nederlanders over 'Amerikaanse schaatsers' vallen. Wij roepen wel, een beet je verontwaardigd zelfs en ook wel bozig, dat het een niet te verklaren wonder is dat die flie refluiters van Yanken er ineens staan, maar hebben we ons huiswerk dan wel goed gedaan? Neen. De sportlieden zelf niet, hun begelei ders niet, het grote publiek niet en de media (die het grote pu bliek dienen voor te lich ten) dus niet. Allemaal een onvoldoende. Netzoals ruim tivintig jaar geleden toen een klein groepje van Ameri kaanse schaatssters en schaatsers over ons heen viel en de on zen even flink te kijk wist te zet ten. Weet u het nog: broer en zus Heiden (Eric en Beth), de ge broeders Plant (Mike en Tom), de zusjes Doctor (Sarah en Mary), sprinters lmmerfall en Henriksen en sprintster Blair alsmede de vreemde vogels Wood en Kressler: ze kwamen en gingen en maakten ons dui delijk hoe voor hen schaatsen in elkaar stak. Neen, geld hadden ze niet en hun trainingskanipen moesten ze zelf bekostigen. Rond de olympische jaren werd de situa tie (financieel gezien) iets beter, maar vergeleken bij de goed ge sponsorde Nederlande jongens en meisjes was het schraalhans die de Amerikaanse keuken be stierde. Hun drijfveer was vrijwel steeds: plezier maken en goed presteren en schaatsen vooral niet al te se rieus nemen. Ja, ze trainden hard en anders dan de Europeanen en ze reis den als halve hippies de schaatsbanen langs en toonden hun visie op het leven: sport was leuk en tijdelijk, roem was ver gankelijk en schaatsen stelde in hun eigen Amerika helemaal niets voor. De hier ten lande heilig ver klaarde Eric Heiden kon moeite loos en onopgemerkt in zijn woonplaats Madison rondlo pen; niemand daar wist wie hij was, niemand wist van die vijf gouden plakken. Wat toen bleek, herhaalt zich nu: onge dwongen, vrijbuiterig aan sport doen, levert prestaties op niveau op. De Ameri kanen maak ten en maken zich niet zo druk over de keuze hoog land- oflaag- landbaan. Over hun materiaal doen ze niet moeilijk, over betere sponsor gelden hoeven ze niet na te denken: ze ko men, binden de schaatsen on der en rijden. Hun schijn baar fliereflui- terig gedrag botst met dat gene dat de onzen als basis voor liet schaatsen zien en doen. maar zijn zij van die vrolijke losbollen die uit het niets ko men? Neen. Net zoals de generatie Heiden is de lichting Hedrick zich terdege bewust van de mogelijkheden die ze heeft. De Amerikaanse schaatser jaagt op persoonlijke roem in de vorm van de gouden medaille bij de Olympische Sopelen. Onderweg neemt-ie dan, schijnbaar moeiteloos, de wereldtitel all-round mee. Voor hem een opstekertje, voor het geraakte schaatsvolk der Neder landers een sensatie. Natuurlijk is het prima voor de schaatssport dat er eens in de zoveel tijd zo'n aardbeving plaatsvindt. Al was het alleen maar om dat grote, almachtige en o zo zelfverzekerde schaats volk achter de Noordzeekust zo soms eens even te ontnuchteren. En ja, de beelden van Hamar worden volgende week (sterk sa mengevat) op de Amerikaanse televisie uitgezonden. Schaatsen stelt daar nog steeds helemaal niets voor. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21