Personeel Supermarkt Weggepest' 'Als het moet, neem ik ook vluchtelingen in huis' ositie Guus Hiddink Sj PSV onhoudbaar Visser yt Hooft in de Top 40 als elke leerling 2 cd's verkoopt Szuinigingen door prijzenoorlog Noordwijkse CDA'er Jan de Ridder in actie voor asielzoekers Warming-up voor WK ERA Leidsch Dagblad 00, eidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad zaterdag J februari 2004 Astronaut Kuipers krijgt weer nieuwe reisgenoten Leidse Herenstraat raakt klanten kwijt door herinrichting Blessure brengt profcarrière Daniël Hensen in gevaar Een laatste wandeling door Djenné Onstuimig NW 6/8 var 1.60 live erdam/gpd - In steeds t filialen van supermarktke- netmaakt de baas het perso- ker)iet leven zuur. Op die ma- f Afwillen de supermarkten t. Anemers dwingen op te stap- Zo kunnen zij bezuinigen op onkosten zonder ingewik- ontslagprocedures. ïemers worden onge- overgeplaatst, mensen ïn na jaren van trouwe plotseling aangesproken functioneren, roosters ;n zonder overleg opge- zegt bestuurder Jos ken van FNV Bondgeno- l„Bij overplaatsing wordt geen rekening wordt ge len met bijvoorbeeld kin- jjvangregelingen of die tot Éjakort nooit een probleem "en." is de bond worden bij al iens grenzen overschreden on) kosten te drukken. De prijzenoorlog, die medio r begon en nog volop |t, kost de ketens tientallen ïnen euro's per maand. iarktketens bevestigen erp wordt gekeken naar nkosten en dat daar de vo<inde tijd nog op bezuinigd eeljaar op straat gezet kan i Wen, zonder afkoopsom, zek&l hij niet doen, meldde hij jen al. Öent-commissaris Jan J»er liet gisteravond de Voor Hiddink nog op een B. Als hij binnen enkele i met de oud-topman van COMMENTAAR erg} dra PSV ivo gaatit zwaar in de problemen, •ristaimissarissen van de club Wieainer Guus Hiddink zijn ïedckeld in een pijnlijk con- gnfartijen staan onwrikbaar aalbver elkaar over de voor- ïculen waaronder Hiddink laitid seizoen technisch direc- eenhag worden. Sinds gisteren er fcrschijnlijk dat de succes- of tr de club de rug toekeert :ft Gespecteerd voorzitter Har- I Raaij voortijdig moet ver- zijfen. jes^ainer die tussen- antien club verlaat, is ichVoetbalwereld eer- hetjgel dan uitzonde- vetËen voorzitter die bij? afgeserveerd, is "ijgfce bedrijfstak ook :onbngewoon. Maar dat de aailtrolspelers binnen een ntrgeoliede en fatsoenlijk ge- schiorganisatie als de Philips una Vereniging rollend over ieb|gaan is nieuw, aaibblemen bij Philips accen- edft de misère in het betaald )ralfcl. Van alle Nederlandse eno verkeerde PSV door de ïribcties met multinational re a6 lang in een financieel ri- eeriositie. Philips is inmiddels leer die gefortuneerde we- leler van weleer en PSV daarnaast, net als de meeste voetbalclubs in binnen- en buitenland, forse inkomsten moeten derven door de vermin derde opbrengsten uit de tv- rechten van voetbaluitzendin gen. Hiddink moet PSV naar een ho ger niveau tillen, maar hij krijgt niet de middelen om nieuwe topspelers aan te trekken. Bo vendien mag hij met ingang van het nieuwe seizoen alleen tech nisch directeur worden als hij accepteert dat een driejarig con tract na een jaar zon der doorbetaling kan worden beëindigd. Het is begrijpelijk dat Hiddink die voor waarde niet accep teert Daarvoor heeft het vak van trainer een te groot afbreukrisico. Het is sportief gezien jammer dat een toptrainer als Hiddink wordt gedwongen een Neder landse topclub te verlaten. Maar het is vooral pijnlijk dat een toonaangevende nationale voet balclub als PSV openlijk moet toegeven dat de middelen van de club niet meer toereikend zijn voor de internationale am bities. gaat worden. Maar zij beweren zich 'niet te herkennen' in de praktijken die FNV Bondgeno ten signaleert. „Er wordt na drukkelijker dan ooit naar de kosten gekeken, maar wij zetten geen mensen onder druk om te vertrekken", reageert woord voerder K.J. van den Hoven van Schuitema, moederbedrijf van C1000. Ook bij Laurus (Super de Boer, Edah, Konmar) wordt naar be sparingsmogelijkheden geke ken. „Of dat tot banenverlies gaat leiden, kunnen wij nog niet zeggen", aldus woordvoer ster M. Verstappen. Albert Heijn wuift de beschul digingen weg. „Wij moeten het juist hebben van service, ook op de winkelvloer. Met onge motiveerd of te weinig perso neel, zouden wij ons zelf in de vingers snijden", reageert woordvoerder H. Koeleman. „Ik ken geluiden dat elders wordt voorgeschreven hoe lang je naar het toilet mag en dergelij ke, maar dat past totaal niet bij Albert Heijn." Pagina Binnenland: Supermarktpersoneel sneuvelt in prijzenoorlog door Jan Preenen NooRDwiJK -Soms vraagt Jan de Ridder zich af of er twee CDA's zijn. Zijn partij, waarvoor hij in Noordwijk in de ge meenteraad zit en die de christen-de mocratische beginselen in praktijk pro beert te brengen. En die partij in het parlement, die naar dezelfde naam luistert. Maar die in zijn ogen helemaal niet christelijk en demo cratisch is als het om uitgeprocedeerde vluchtelingen gaat. „Die mensen daar in Den Haag hebben er helemaal geen ge voel bij als ze het over asielzoekers heb ben. Ze spreken in wetten en regels. Is er dan helemaal geen menselijk gevoel meer? Is dit christelijk? Ik ben bang van niet. Is dit democratisch? Nee. En een appèl doen we al bijna een jaar op het CDA in de Tweede Kamer. Zonder dat het helpt." De Ridder zit pas een jaar in de raad. Als agrariër wilde de nu 59-jarige Noordwij- ker opkomen voor de belangen van de bollentelers in Noordwijk. Dat doet hij ook, maar nog veel nadrukkelijker zet hij zich in voor met uitzetting bedreigde vluchtelingen. Toen hij op 18 februari 2003 begon, had hij nauwelijks nog weet van hun leed. Nu zegt hij: „Als het nodig is, neem ik ook vluchtelingen in huis. Een weg terug is er niet meer." Voor een CDA'er is dat een opmerkelijke stellingname. Het officiële standpunt van de partij is immers dat maar onge veer 2000 van de 6200 uitgeprocedeerde asielzoekers mogen blijven. Maandag zal dat vrijwel zeker opnieuw blijken in het debat met WD-minister Verdonk. Toch hoopt De Ridder nog al tijd op een goede afloop: „Tweederde van de achterban van het CDA kan zich niet vinden in dit beleid. Ik ben echt niet de enige met een afwijkende mening. De fractie in de Tweede Kamer is geen af spiegeling van wat er in het land leeft. Die zwijgt als het graf." De Ridder wenst daar niet aan mee te werken. Daarom ging hij onder meer in het NCRV-programma Rondom Tien de confrontatie aan met WD'er Visser. Het leverde de CDA'er onder meer een be dankje op van de Noordwijkse vluchte ling Azad Sarkisian. „Ik zei tegen hem dat zoiets niet hoefde. Ik doe dit niet om bedankt te worden. Maar ook hij begrijpt niet dat er twee soorten CDA'ers zijn." Pagina R3: 'Als ik eruit stap, wie neemt dan de handschoen op?' rke :n uoven/gpd - De positie van cht Hiddink bij PSV is zo tail als onhoudbaar gewor- Het is ook zeer de vraag of lerij van Raaij zijn laatste lijkden als voorzitter nog uit- adl atifnieuwe contract dat de majitter en de coach overeen- mjnen zijn, is gisteren afge- (thten door de raad van com- amtrissen onder leiding van ïbtümmer. Hiddink moet een iteitile accepteren dat hij na Philips contact opneemt en ak koord gaat met die clausule, mag hij na dit seizoen tech nisch directeur worden. Hij moet dan ook beloven dat hij niet langer kritiek spuit op Tim mer en zijn commissarissen. De grote lijn van die kritiek is dat Hiddink de raad van commis sarissen niet ambitieus genoeg vindt PSV zou weer moeten in vesteren in spelers. Timmer weerspreekt die aantijging. Hij wijst op de penibele financiële situatie van de club. Hij vindt ook dat de coach niet via de media met het controlerend or gaan van PSV moet communi ceren. Pagina Sport: 'De club is groter dan individuen' hamar - Wieteke Cramer doet, aan de vooravond van het wereldkampioenschap schaatsen allround, oefeningen in de schaatshal in Hamar. Het WK voor vrouwen en mannen wordt dit weekeinde verreden in de Noorse stad. Europees kampioen Mark Tu'rtert begint met een race tegen de Amerikaan KC 500 meter in de elfde rit. Ook op de tweede afstand, Boutiette als tegenstander. Foto: ANP/Jasper Juinen Boutiette. Hij rijdt vandaag op de de vijf kilometer, heeft Tuitert KC Kees van der Malen door Nancy Ubert leiderdorp - „Jij ben het ideale onderwerp om dag bij te dro men. Dag bij te dromen tijdens biologie." Stemmen van hon derden leerlingen schallen door de aula. Deze vrijdagmiddag is Visser 't Hooft Lyceum Leider dorp geen school meer, maar een opnamestudio. Over vier weken moet de cd-single 'Dag dromen' de Nederlandse hitpa rade bestormen. Nu veiligheid op scholen het gesprek van de dag is heeft de Leiderdorpse school een muzikale bood schap: het is nog steeds hart stikke leuk om scholier te zijn. Kochten jongeren twintig jaar geleden massaal een single van vinyl, de cd-single heeft nooit de populariteit van zijn voor ganger kunnen evenaren. Toen muziekdocent Leon van Veen erachter kwam dat je tegen woordig al in de Top 40 terecht komt door in een week tijd 1500 zilveren schijfjes te verkopen, werd het idee geboren. ,Als el ke leerling twee cd's verkoopt, zijn we er al bijna." Van Veen nam het arrangement voor zijn rekening en Ton de Langen, docent Nederlands, schreef de tekst. Aanvankelijk stoeiden de leraren nog met 'Anyplace, Anywhere, Anytime' van Nena en Kim Wilde. De leerlingen pikten dat niet. Als we dan toch met elkaar een cd uitbrengen, moet die compleet 'selfmade' zijn, klonk het. Dat het niet meevalt om een Honderden leerlingen zingend in actie tijdens de opname van de cd- single die hen een plek in de hitparade moet gaan opleveren. Foto: Mark Lamers hele school een cd-single te la ten inzingen, blijkt wel tijdens de opnamen. Couplet voor couplet wordt op band gezet. In een aparte ruimte bespeelt Van Veen virtuoos de knoppen van de opnameapparatuur. De bromstem die meer opvalt dan die ene heldere sopraan, filtert hij er handig uit. In de aula wordt de tekst van het lied telkens op een groot wit doek geprojecteerd. Stil zijn voor en na de 'take', dat is het allermoeilijkst. Een aantal meisjes krijgt van de zenuwen de slappe lach en een groepje jongens demonstreert zijn stoerheid. „Nee. het is niet meer zoals vroeger", zegt De Langen tijdens een korte opna mestop. „Als een leraar twintig jaar geleden zijn vinger naar zijn mond bracht was het direct stil. Tegenwoordig moet je er veel meer moeite voor doen om leerlingen bij de les te houden. Maar er is nog steeds met de jeugd te werken. „De excessen van deze tijd zijn gruwelijk en verpletterend", zegt zijn collega Oscar van der Noll, gangmaker van deze dag. „Maar we moeten uitkijken dat we ons daardoor niet laten re geren. Op de informatieavon den voor nieuwe leerlingen was veiligheid het meest besproken onderwerp. Terwijl dat hier ei genlijk nooit een item is ge weest." Pagina: R5: Dagdromen: zingen over het leven van een scholier Slapende politici kosten Oegstgeest miljoenen euro's oegstgeest - De Oegstgeestse politiek heeft zitten slapen. En dat kost de inwoners van het dorp straks miljoenen euro's. Jarenlang is er door zowel bur gemeester en wethouders als de gemeenteraad verstoppertje ge speeld als het ging om de ver liezen in de wijk Poelgeest. Dat stelt de onderzoekscom missie onder leiding van Martin van Rooijen. Een gebrekkig ar chief, slecht overleg, slechte fi nanciële controle, een slapend college en een goedgelovige raad: de bebouwing van de Broek- en Simontjespolder kon alleen maar mis gaan, somt Van Rooijen op. Pagina R5: ledereen heeft schuld aan het drama Poelgeest (advertentie) (advertentie) ■■^■P^RKEN Bed rijfssehoon maak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 Twee gezichten van Leiden-Noord Er is geen wijk in Leiden die meer tegenstrijdige gevoelens oproept dan Leiden-Noord. Bewoners kla gen er meer dan elders over over last. Vooral lawaai en drugsgebruik staan hoog op de irritatielijst in de omgeving, waar inmiddels eenderde van alle Leidse Turken en Marokka nen wonen. Toch zijn er genoeg mensen die er nooit weg willen. Zij voelen zich thuis in de gezellige volksbuurt, waar de huizen nog be taalbaar zijn. In een reportage in Er bij schilderen acht van de ruim der tienduizend bewoners een portret van de wijk, die aan het begin en halverwege de vorige eeuw werd ge bouwd. Twee typerende uitspraken: „Ze zullen me hier in een kissie van daan moeten slepen" en: „Ik woon hier nu tweeënhalf jaar en dat is driejaar te lang." Zie ook het bijvoegsel Erbij Flitspalen te koopf z.g.a.n., t.e.a.b» doorn - De gemeente Doom doet een partij flitspalen in de uitverkoop. Ze zijn nog 'zo goed als nieuw', want een camera heeft er nooit in gezeten. Eind 2000 kocht Doom drie flitspa len om langs twee invalswegen bonnen uit te delen. Maar justi tie liet weten niet voldoende mensen te hebben om nog meer bekeuringen te verwer ken. Gevolg: de kasten, die in dertijd ruim 80.000 gulden heb ben gekost bleven leeg. De ge meente denkt dat er weinig ani mo voor de flitspalen is. „Alles wat we ervoor krijgen is mooi meegenomen," zegt een woordvoerder. 'Ik heb MS, of: Ik heb een mes' Apeldoorn - „Ik heb MS!, ik heb MS!", riep Willem Sodenkamp (40) toen hij donderdagavond in Apeldoorn door agenten werd gearresteerd. De agenten verstonden 'Ik heb een mes' en sloegen hem bewusteloos. Sod enkamp reed met zijn vriendin en schoonouders in zijn auto, toen hij naar eigen zeggen werd gesneden door een personen auto met daarin een agent. So denkamp sprak de man aan op zijn rijgedrag, die vervolgens op z'n beurt de hulp inriep van collega's. Liefdesparfum voor meer baby's Singapore - Singapore heeft onlangs een liefdesparfum op de markt gebracht dat de Singa- poranen moet overhalen meer kinderen te maken. Twee nieu we parfums moeten de alleen staanden van Singapore bij el kaar brengen. Singapore heeft namelijk hard kinderen nodig. Vorig jaar werden slechts 37.633 baby's geboren, veel minder dan de 50.000 kinderen die nodig zijn om de economie en de defensie te ondersteunen. 7 februari 2004 6 6 makelaar OPEN HUIZEN ROUTE ■vivjvfl:IfiPill J VOLGENDE WEEK IN l Ajax-PSV en Lisse-Quick Boys Opvoeden in Teylingereind ABONNEE WORDEN? ZIE tON EERSTE REGIOPAGINA 712141 400121 Lezerspanel over de betaalbare rollator DONDERDAG uit Zoenen aan zee op Valentijnsdag VRIJDAG weg en wiel Autokachel per telefoon aanzetten

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1