SPORT Verona van de Leur klimt uit dal Schakers Oegstgeest 2 stellen zich kandidaat voor titel Verschoor volgt Tuyt op bij ASC BALLETJE MET E LSG 2 wint drie keer van Unitas« De mutsen van VVSB 'Ik voelde me rond als een tonnetje' Jubileumtoernooi bij Veglo iev< naa Ibal leiden - De reserves van Oegst geest '80 zijn na een 6-2 zege op LSG 6 de voornaamste titel kandidaat in de promotieklasse van de Leidse Schaakbond. Oegstgeest liet in de vijfde com petitieronde geen spaan heel van de sterke opponent. Erwin Leeuwenburgh, Teun Timmer man, Wilfried Binnendijk en Wessel Volders wonnen hun partijen. Sjaak Kamps, Eddy de Beule, Marcel de Jeu en Johan Boots ondervonden voldoende LSG-tegenstand en moesten een puntendeling toestaan. Voorschoten 2 won eindelijk zijn eerste wedstrijd en is het gevecht om lijfsbehoud begon nen. Na een spannende strijd werd Oegstgeest 3 met 4,5-3,5 verslagen. Er vielen vele remi ses, want niemand nam grote risico's. Symon Algera zorgde tegen Rob Veenhuijsen voor een Voorschotense zege. Daar tegenover stond de nederlaag van invaller Jan Barendse. Bij een stand van 3,5-3,5 stond Voorschotenaar Sander Hilarius in tijdnood met zijn rug tegen de muur. Hilarius haalde de tijdcontrole, toonde de minste zenuwen en verschalkte zijn lastige tegenspeler Jan-Willem van Drunick. Het jeugdige Leiderdorp ver gooide een goede kans op een topnotering door onverwacht ruim te verliezen van AAS 2 (5,5-2,5). Alleen Niels van Splunter scoorde voor Leider dorp. Onno Verbaken, Joost Vermeend, Mare Roozendaal en Luuk van Rijn gingen onder uit. Uitslagen: Oegstgeest 2 - LSG 6 6-2; Oegstgeest 3 - Voor schoten 2 3,5-4,5; Alphense S.C. 2 - Zwarte Pion uitgesteld; AAS 2 - Leiderdorp 5,5-2,5. Stand: 1. Oegstgeest 3 5-6, 2. Oegstgeest 2 4-6, 3. AAS 2 4-6, 4. Leider dorp 5-5, 5. ASC 2 4-5, 6. LSG 5 4-3, 7. Zwarte Pion 3-3, 8. LSG 6 5-2, 9. Voorschoten 2 4-2 door Herman Wissink nijmegen - Na haar overgang van coach Frank Louter naar de vriendelijke Rus Boris Orlov werd het stil rond Verona van de Leur. De turnster bleek zelfs serieus overwogen te hebben om te stoppen. Maar in alle rust klau tert ze langzaam maar zeker uit een heel diep dal. Een halfjaar werkt Van de Leur inmiddels onder de vleugels van Orlov. Na de teleurstelling van het wereldkampioenschap in augustus kwam ze in een fik se dip terecht. Een tweede ope ratie aan haar geblesseerde en kel, opgelopen in maart tijdens een wereldbekerwedstrijd in Thessaloniki, bleek onvermijde lijk. Er volgde een lange revali datie. Pas sinds twee weken heeft Verona van de Leur geen pijn meer. En dat terwijl over een paar weken de eerste kwali ficatiewedstrijd voor de Euro pese kampioenschappen £r j al weer aankomt. In de kleine kantine van tumhal De Hazenkamp in Nijmegen praat Van de Leur, achttien jaar inmiddels, over de zware maanden. Nog niet zo lang ge leden was zij het boegbeeld van het Nederlandse tumen en oogstte zij internationale waar dering. „Maar het lijkt wel of ik helemaal opnieuw moet leren tumen", zucht ze. De maanden waarin ze niet veel meer kon doen dan wat eenvoudige oefe ningetjes op een matje zijn haar zichtbaar tegengevallen. Van de Leur is niet meer het I fragiele meisje dat tijdens het wereldkampioenschap van nog geen anderhalf jaar geleden een zilveren medaille haalde op vloer en tijdens de world-cupfi- nale in Stuttgart goed was voor het goud op dat onderdeel. Haar wangen zijn boller, het 'hele lichaam oogt zwaarder. „En dan te bedenken dat er al vier kilo af is. Maar daarmee ben ik er nog niet", bekent ze zonder haar precieze gewicht wereldkundig te willen maken. „In het verleden kon ik eten wat ik wilde. Andere turnsters zag je soms al jong op hun gewicht Verona van de Leur: 'Het Is dat ik de stap om te stoppen niet durfde zetten.' Foto: Theo van Zwam letten. Maar sinds ik zeventien jaar ben en ook nog eens veel minder kon trainen bleven de kilo's er maar aankomen. Op het WK in Anaheim kwam ik al leen al door het vettere eten in Amerika twee kilo aan. In de cember voelde ik me rond als een tonnetje. Maar ik ben nu op dieet, drink veel water en zorg dat ik de noodzakelijke voedingsstoffen binnenkrijg. Het gaat weer de goede kant op." Haar toenemende gewicht, de pijn in haar enkel, voor het eerst in een gastgezin, het dal was diep. „Het was allemaal zo nieuw voor me. Alles kwam te gelijk. Een paar jaar geleden hoefde ik een nieuw element maar één keer te tumen en ik kon het. Nu moet ik keihard trainen om de dingen die ik al deed weer onder de knie te krij gen. En het is nog steeds niet op het oude niveau. Ik zag het soms helemaal niet meer zitten. Lange gesprekken heb ik ge voerd met mijn trainers Boris en Esther, met mijn fysiothera peut Cees van der Linden en met de bondsarts. Het is dat ik de stap om te stoppen niet durfde te zetten", zegt ze veel betekenend. „Boris Orlov bleef altijd maar roepen tegen ieder een die vroeg hoe het met mij ging 'komt goed, komt goed'. Hij heeft altijd vertrouwen ge houden." Maar inmiddels ziet Van de Leur haar toekomst ook weer wat zonniger in. Haar school opleiding heeft ze op een laag pitje gezet. Na vorig jaar al van de havo naar het vmbo te zijn teruggegaan, zit een diploma er dit jaar toch weer niet in. „Maar ik heb weer plezier in het tur nen. Het trainen bij De Hazen- kamp is beter voor mij dan on der Frank Louter. Nu heb ik mijn eigen programma. Klaar is klaar. Bij Pro Patria moesten we per se de drieënhalf uur volma ken en dezelfde rekoefeningen doen als de kleintjes. Dan bleef ik wel eens wat langer bij de magnesiumbak hangen om de tijd vol te maken. Nu kan ik doen wat ik doen moet en heb ik het op vrijdag zelf in de hand of ik de trein van zeven minu ten over vier naar huis haal." De kwalificatiewedstrijden voor het Europese kampioenschap dat eind deze maand wordt ge houden, komt voor Van de Leur nog te vroeg. „Dat ga ik nog niet halen", zegt ze gedeci deerd. „Maar er zijn nog meer kwalificatiemomenten. „Wan neer? Dat weet ik niet. Mijn taak is hard trainen om mijn oude niveau te halen. Over an dere zaken hoef ik me gelukkig niet druk te maken, dat doen anderen voor me." Van de Leur moet zich tijdens twee interlands bewijzen om in april in Amsterdam aan het EK te mogen meedoen. Maar het grootste doel zijn de Olympi sche Spelen in Athene. „Er zijn twee plaatsen. Suzanne Harmes neemt er daarvan één voor haar rekening en ik wil graag die an dere. Als het nodig is laat ik daar zelfs het Nederlands kam pioenschap in juni voor schie ten. En als ik het niet haal? Dan is dat jammer en moet ik me er wel bij neerleggen. Als ik voor mezelf maar weet dat ik er alles voor gegeven heb." badminton - De tiende editie van het jaarlijkse B-, C- en D- toernooi van de Leidse bad mintonclub Veglo, dat ko mend weekeinde in de 3 Octo- berhal wordt verspeeld, kent een sterke bezetting. Onder de meer dan 140 deelnemers zit ten speelsters en spelers uit de top 200 van Nederland. Thuisspeler René Doove, die plaats 176 op de nationale ranglijst inneemt, is één van de favorieten bij de mannen. Bij de B-vrouwen wordt van Elise Zandstra van het Al phense Flair (162) en van Ve- glo-troef Anneke Slats (201) het nodige verwacht. De win naars van vorig jaar, Maaike van den Berg en Lefon Ching verdedigen hun titels niet. leiden - John Verschoor wordt de nieuwe trainer van ASC. Dat maakte voorzitter Dick de Bock van de Oegstgeestse vierdeklas ser gisteren bekend. De 48-jari- ge Verschoor volgt Sacha Tuyt op. Tuyt vertrekt na twee sei zoenen ASC en is in onderhan deling met een nieuwe vereni ging- Verschoor trainde eerderRoo- denburg twee seizoenen. Hij stapte anderhalf jaar geleden over naar vijfdeklasser VCL. Die club bleek na de overschrij vingsperiode geen representa tief eerste elftal te kunnen for meren. Daardoor moest de ex- prof noodgedwongen met lage re teams aan de slag. Dit sei zoen wisselde hij het oefen meesterschap om voor de rol van routinier in het eerste zon dagteam van fusieclub GHC. Verschoor was als voetballer ac tief bij LFC, UVS, Roodenburg, UDWS, Telstar, Haarlem en Veendam. Nadat hij twee jaar noodge dwongen geen standaardteam heeft gecoacht, pakt Verschoor de draad weer op bij Ajax Sportman Combinatie. „Een historische club", zegt hij opge togen, „met een mooie accom modatie, een gezellige kantine en een prima ploeg. Ik heb er zin in." De nieuwe trainer heeft geen moeite met het studenti koze karakter van de selectie. „Tentamens, wintersport, ik ken de typische ASC-proble- men. Maakt me niet uit. Ik pas me snel aan en ga gerust mee naar de studentenvereniging." BILJARTEN Sportrust/Van Diemen heeft in de nationale ka dercompetitie de goede lijn van de laatste weken doorgetrokken met een 4-2 zege op het Langer- aarse Verdel Orchideeën. Peter Walgreen (14 Jbeurten) en Niels van Noord (8 beurten) wonnen hun partij en de Sassenheimse ploeg klimt naar 'de middenmoot. Daarin vertoeft ook De En- 'gel/v.d. Aart uit Lisse door een 4-2 nederlaag te gen HWA/Swatch. Alleen Cas Juffermans won zijn partij, met één carambole verschil. Stand aan kop: 1. Concordia 17-25; 2. Euroamuse- ments 16-25; 3. WBD 17-22; 4. De Sport/Music Mining 16-19 5. De Plas 171-7 Op zaterdagmiddag 14 februari is er een open dag voor de jeugd in gebouw Het Hart van Lisse. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 februari wordt het door de Rabobank gesponsorde kampioenschap ;van Nederland driebanden-klein Hoofdklasse af gewerkt in De Uiver/Flash te Sassenheim. BRIDGE Het team van Pelikaan All Stars (PAS) boekte in de hoofdklasse van de regionale viertallencom petitie een ruime 21-9 zege op koploper Crash 7 van captain Cees Varkevisser. Het PAS-team nam hierdoor de koppositie over. Het viertal van Crash 8, onder leiding van John van der Wiel, won met 16-14 van Bodegraven 2 en passeerde Crash 7 op de ranglijst. De staartploeg uit Sas senheim, Sassem Troef, blijft ondanks een 16-14 winst op LBC 2 hekkensluiter. Stand aan kop: 1. PAS 6-115; 2. Crash 8 6-113; 3. Crash 7 6-111; 4. SPORT EN SPEL LBC 6-100; 5-6. Bodegraven 2, LBC 2 6-95 DAMMEN Samen Sterk nam door een 12-4 zege op Damlust Gouda resoluut de koppositie in de play-offpoule voor het regionale kampioenschap DMH. Erik Hoogendoorn, Martin Out, Gijs de Groot, Louis de Frankrijker en Joop Briedé boekten winstpar tijen voor de club uit Hazerswoude. POOLBILJART Het Katwijkse The Pocket verstevigde na dertien speelweken in de eerste klasse van poolregio west 2 zijn koppositie met een 7-2 zege. Dekker llants uit Zoetermeer volgt op afstand, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. Twee teams van poolcentrum 't Dijkje, Champions en Preda tors, volgen als nummers drie en vier op korte af stand. Stand aan kop: 1. Pocket 12-80; 2. Dekker llants 11-67; 3. Dijkjes Champions 12-58; 4. Dijkjes Predators 11-57 SNOOKER In de landelijke eredivisie verloor het Warmond- se Jumbo met 6-3 van Parker Dijcks uit Zevenaar. Florian Moederscheim pakte twee punten. Daan Hoekstra was verantwoordelijk voor het derde punt. Hoekstra won de zestiende ronde van het open kampioenschap van Warmond. De Katwij- ker versloeg in de finale koploper Moederscheim. Tussenstand: 1. Moederscheim 150; 2. Zevenho ven 137; 3. Blok 133; 4. Alewijnse 124; 5. Hoekstra Florian Moederscheim, koploper in Warmond. Archieffoto: Mark Lamers ■ïh Archieffoto: Mark Lamers De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan GOL Sport. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 5 Geen bordjes in de buurt te bekennen en de Boshuizerka- de is geen ideale toegangsweg. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 4 Parkeergelegenheid? 3. Reclameborden: 5 We tellen er zes, een aantal is in de revisie. 4. Velden: 7 Opmerkelijk strak, zeker het tweede veld. 5. Strafschopstip: 7 Grasloze kluit op precies elf meter. Het doel is met 2,39 meter wat laag. 6. Vuilnisbakken: 8 In de buurt van het clubge bouw vier vaste en vier ver plaatsbare bakken. 7. Scorebord en klok: Ontwerp ligt op de tekentafel. 8. Dug-outs: 5 Verouderd, maar bruikbaar. 9. Clubgebouw binnen: 6 Een voldoende, louter op ba sis van zelfwerkzaamheid. 10. Clubgebouw buiten: 6 Idem. Totaal: KLASSEMENT 10. RCL 7,0 ASC 7,0 1. Lugdunum 7,7 Warmunda 7,0 2. Bernardus 7,5 TAW 7,0 SJZ 7,5 Voorschoten '97 7,0 w Woubrugge 7.5 15. Alphia 6,8 b. KRV 7,4 16. w Alphen 6,7 b. Valken '68 7,2 w Leiden 6,7 GHC 7,1 FC Rijnland 6,7 w Oegstgeest 7,1 19. Docos 6,4 Meerburg 7,1 20. GOL Sport 5,9 De topdrie ^ige Istiai De topdrie van: Steph11161 Spruyt, trainer van Zevë1" dt hoven en voormalig s^ber Ier van FC Lisse: (Sc laya De beste: Pen 1. Quick Boys. („De tfere tourage, de ligging: ?er!a was altijd een happenïsva om er te spelen.") "zeg 2. FC Lisse. („Krachthoi nieuw sponsorhome, ajg tiekbaan, bos in de bui kortom: echt af.") tCVI 3. Foreholte. („Een top! commodatie voor fiEer derdeklasser gevuld ntm hartelijke mensen.") ddhi sstr De slechtste: 'ban 3. KRV. („Daar moeten^ c juist de accommod£er) aan het niveau van fah< eerste elftal aanpassde- Jammer van die kd135 heid.") fed 2. Boshuizerkade. („KFgt- en verouderd, kunnen?0!!' clubs weinig aan doen.' 1. Achter Duindigt. („D- liggen ook allerlei kle|{ j clubs met velden die di de paarden lijken o^rl ploegd. Daarnaast h( het publiek een mentfOt teit die niet de mijne is.^e ilge latsl :op sen sioi donderdag 5 februari 2o0i hik - r NEC v C. De ivamj (B Ij) ZAKEN IN DE SPORT 'elder VVSB heeft dit seizoen een officiële supportersvereni ging, Bavo Zuid. En een sup portersvereniging anno nu or ganiseert geen bingo- of kla- verjasavonden, maar zorgt eerst dat de leden er een beetje behoorlijk uitzien. Een outfit met gotische letters, net als in de grote stad. En wie zorgen daarvoor? Juist, een vrouw van één van de spelers en de vrouw van de voorzitter, zoals het bij een dorpsclub hoort te gaan. Naar verluidt zit de vrouw van aanvaller Smerko Kroszynski achter de zwarte mutsen van Bavo Zuid. Spreken we met de partner van Smerko Kroszynski? „Ik ben z'n vrouwtje, ja. Simo- ne Kroszynski." We hebben gehoord dat u de mutsen breit voor de WSB- supporters. „Zo is het niet. Ik werk bij een bedrijf in promotieartikelen, Jacobs Promo Items, in Hille- gom. We hebben de mutsen geleverd, en ook minikitjes om op te hangen in de auto." Is het goede business? „Het loopt leuk. Het is een RONDJE LANGS DE VELDEN De schakers van LSG 2 speelden in novem ber tegen Unitas uit Groningen. Afgelopen week pas maakte de beroepscommissie van de schaakbond bekend dat de uitslag 6-4 is voor de Leidenaars. De late bekendmaking duidt op ruzie. Wat was het probleem? De partij moest op zaterdag om 12.00 uur beginnen en de Groningers waren te laat. De scheidsrechter zette om 12.00 uur de schaakklokken in werking en toen de Gronin gers arriveerden hadden ze al 20 minuten op hun teller staan. Een protest- en een beroepszaak later is de uit slag nog steeds 6-4. In totaal dus drie keer winst voor LSG. In protest en in beroep werd geoordeeld dat de Groningers een veel te krap reisschema hadden aangehouden, volgens hun planning zouden ze om 11.52 uur in de speel- - Eer rter i lalige zaal arriveren. Toen de treinen wat vertragii^ gOJ hadden, liep dat schema in de war. >rs ei Over de zaak werd op diverse internetsites u0or i gebreid gediscussieerd. LSG-teamleider Svef,en. Bakker kan zich de teneur van de reacties u- inneren. „Sommigen vonden het onsportief van LSG niet 'op nul' te beginnen. Kijk, als we in de derbond zouden spelen, zouden we wellicht hand over ons hart strijken. Maar we spelen""' de eerste klasse van de landelijke competitie.s eei de discussie bleek dat vooral de D" zich wat zakelijker en harder opstelden, zij jjd ti meenden dat het de verantwoordelijkheid vr^n N de spelers is om op tijd te komen. En daar sli Op ik me van-harte bij aan.)5 tri iar. I Wij ook. i voordeel dat Smerko in deze regio heeft gevoetbald. Dat opent toch deuren. Zo hebben we al artikelen geleverd aan de supporters van Rijnsburgse Boys en aan Quick Boys. Ik vind het heel leuk dat als ik in deze regio rondrijd, ik honder- Simone Kroszynski links met WSB-supporter Paul Hoogeveen. Foto: PR Draagt u de muts ook? P ,ver „Smerko was de eerste die 0 zo'n muts had. Maar die isr- z'n tas gegapt door één vanls f01 spelers van het eerste." a!"' den auto's zie met de kitjes achter de ruit." z Tr;

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 22