sprinters SERVICE 1 [V i O Aardappelen a Vail de Mauvesin Temperatuur daalt Dé oplossing voor uw zoektocht! F HDC 160 donderdag 5 FEBRUARI 2C CD VAN DE DAG Genre: klassiek/jazz Simon Rattle Americana: Bernstein, Ellington/ London Phil, Birmingham SO/ Joe Lovano, Clark Terry e.v.a. EMI Classics 7243 5 57691 2 Elk symfonieorkest mocht willen dat Sir Simon Rattle op de bok stond. Hij is geëngageerd in het ijzeren repertoire, onderzoekend en inventief in het uitvoeren van nieuwe muziek. Bovendien is Rattle een geduchte marketing factor omdat hij altijd in is voor af wijkende activiteiten. Zijn nieuwste cd, Americana, biedt een over zicht van tien jaar muzikaal ambassadeurschap op het uiteenlo pende terrein van Amerikaanse genres - zowel ten tijde van zijn Londense betrekkingen als zijn dienstverband bij het City Of Bir mingham Symphony Orchestra. Of hij nou Ferdy Grofé's arrange ment van Gershwin's Rhapsody in Blue speelt of John Adam's Short Ride In A Fast Machine - het plezier spat af van alles wat de ze dirigent onderneemt. De combinatie swingt zelfs. BOEK VAN DE DAG LEVEN MET YÖGA' Onderwerp: Yoga Leven met Yoga Christy Turlington Uitg. Altamira-Becht Prijs 24,50 Ex-topmodel Christy Turlington maakt ons deelgenoot van haar passie voor yoga. Haar boek Leven met Yoga volgt drie sporen. Het autobiografische eerste deel vertelt het verhaal van Turlington als topmodel. Tien jaar lang sierde ze menig glossy (onder meer Vo gue) en was ze het gezicht van onder anderen Versace en Calvin Klein. Toen ze dit jachtige en oppervlakkige glamourleven beu was nam haar leven een drastische wending en zocht ze haar toevlucht in de filosofie, religie en yoga. Spoor twee beschrijft een aantal praktische yoga-oefeningen die Turlington zelf zeer de moeite waard vond. Achtergrondinformatie over yoga is het derde spoor. Hierin worden begrippen uit de Indiase cultuur en religie uitge legd. Mooi vormgegeven boek met prachtige fotografie. KOKKERELLEN Bijgerecht voor twee personen Van knoflook genieten doe je in Frankrijk vooral in de Gascogne en met name in Mauvesin waar jaarlijks op de eerste maandag na Maria Hemelvaart (15 augus tus) een groot knoflookfeest (fê- te de l'ail) wordt gehouden. Mauvesin ligt halverwege tussen Montauban en Auch. Het aardappelgerecht met knoflook uit Mauvesin is niet alleen bekend in de Gascogne maar ook in Ouercy en rondom Toulouse. Het gerecht wordt er niet alleen bij geroosterd vlees (lam, jonge geit) ge geven maar kan ook als een voorgerecht in combinatie met een plak geroos terde ham wor den opgediend. Ingrediënten 250 gram aard appelen (geen afkokers); zout; witte pe per uit de molen; ca. 30 gram bo ter; 4 teentjes knoflook, uit geperst; 2 eetl. (blad)peterselie, Fijngehakt; 1 eetl. blad selderij, fijngehakt; 1 theel. fijne Franse mosterd; 1.25 dl slag room; 3 eetl. melk; 3 eetl. fijnge- raspte (belegen of nog oudere) kaas; 2 eetl. kruim van wit brood. Bereiding Boen de aardappelen schoon en zet ze op met ruim kokend water waaraan zout is toege voegd. Laat de aardappelen niet langer dan 15 minuten koken. Stort ze in een vergiet en laat ze uitlekken, grotendeels afkoelen en zoveel mogelijk opdrogen. Pel de aardappelen en snijd ze in dunne (ca. 3-4 mm.) plakjes. Beboter twee ovenvaste schaal tjes met lage opstaande randen. Leg de aardappelen er dak pansgewijs in. Roer in een kommetje de room en melk los. Voeg knoflook, peterselie, bladselderij, mosterd, 1 eetl. geraspte kaas en wat zout en peper toe. Roer alles krach tig door en klop al les dan nog even met een garde flink op. Schep het roommengsel zo gelijkmatig mo gelijk over de aardappelplak jes. Laat alles een kwartiertje staan. Schep in een kommetje 2 eet lepels geraspte kaas en het broodkruim luchtig door el kaar. Strooi het mengsel over de gerechten. Leg er hier en daar een flintertje boter op. Plaats de schaaltjes op het rooster in het mid den van de tot 180 o C. voorverwarmde oven. Laat er in ca. 25 minuten een mooi goudbruin korstje op bakken. Tegen die tijd zullen ook de aardappelen volkomen gaar zijn. Presentatie Dien de aardappelgerechten in de ovenschaaltjes op. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: In beide richtin gen op de A28 tussen Harderwijk en knooppunt Hattemmerbroek en op de A58 tussen knooppunt Batadorp en knooppunt De Baars. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A73 bij Venlo en A29 omgeving Oud-Beijerland. Morgen A12 bij Maam en A7 bij Marum. Zaterdag: Al bij Barneveld en A27 bij Werkendam. Zon dag: A2 bij Maarssen en A59 bij Waalwijk. HET WEER door Jan Visser Na een recordzachte dinsdag werd het gisteren zo waar nog iets zachter. Op het KNMI in De Bilt werd een maximumtemperatuur van 16,6 graad geregi streerd, ofwel de op drie na hoogste waarde die se dert 1901 ooit in een sprokkelmaand is gemeten. Die drie toppers zijn echter allemaal pas na de 19de ge meten. In het zuiden van het land rapporteerde Eindhoven 18,0 graad en dat is een landelijk decade record. Het record stond op 17,6 op 9 februari 1989 te Epen. In onze streken een record voor de vliegba sis Valkenburg waar het tegen de avond 17,0 graad werd. Omdat het 's avonds en 's nachts nauwelijks afkoelt, zijn de etmaalgemiddelden de laatste dagen eveneens extreem hoog. Het etmaalgemiddelde van woensdag is in De Bilt op circa 14,4 graad uitgeko men waardoor het mildste etmaal van februari, de 20ste in 1990 met 14,0 graad, is overtroffen. Zoals ge bruikelijk met zeer hoge temperaturen in deze tijd van het jaar stond er een straffe zuidwester. Schip hol meldde windstoten tot bijna 90 km/uur. Het golvende front, dat de overgang markeert tussen minder zachte en zeer zachte luchtmassa's, trekt morgen over Nederland. Dat proces gaat gepaard met regen van betekenis (tot zaterdagochtend meer dan 10 mm) en met maxima omstreeks 12 graden begint de verzachting te tanen. Tijdens het weekein de worden de bakens verzet. Met naar west, later noordwest ruimende winden wordt arctische lucht aangevoerd. Dat betekent uiteraard veel lagere tem peraturen (zondag 4-5 graden) en buien die een winters karakter kunnen krijgen. Er zijn geen aanwij zingen dat deze verkilling op vorst uitdraait, midden volgende week gaat de temperatuur wat omhoog dankzij een meer west tot zuidwestenwind. Een ho- gedrukgebied boven de Britse eilanden trekt name lijk naar het zuidoosten. WIÊ ZSA- ftÊT 15 5ÊTEK. T£ 6*Z-V£ti PAN PNTVAN6ÊN? !LjLA ISGOOLI 1 cwm c*mtom synotcaie. inc bb (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 1. Plaats in de Ardennen; 5. haag; 7. UUlfa dat men langer werkt dan volgens contract moet; niei 10. oude lengtemaat; 12. zoon van (voor Schotse nam' lir 14. Nederland (op auto's); 15. bijb. figuur; 17. slee; 19. Frans lidwoord; 20. dat wil zeggen (Lat. afk.); we' 21. bijwoord; 23. gesneden hengst; 25. achter; 26. doib= ter van Cadmus; 28. muzieknoot; 31. medische verric^ ting; 33. Engels telwoord; 34. fris. N/v Verticaal: 2. Nachtspiegel; 3. gegroet; 4. zangstuk; mi 5. bloedwei; 6. bijwoord; 8. een enkele maal; 9. slaandig 11. Frans lidwoord; 12. plaats in Florida; 13. stad in P31 Egypte; 14. nummer; 16. insect; 18. mannelijk dier; ^e. 22. dwarsmast; 24. ingenieur; 27. bladader; 29. Frans 11 woord; 30. deel van de hals; 31. voorzetsel; 32. onmef bij baar getal. Oplossing van woensdag: Horizontaal: 4. Reprint; 5. hoofdweg; 7. last; 9. norm; 10. bijvieren. Verticaal: 1. Menora; 2. profijt; 3. inswinger; 6. gareel; 8. stijl. de len Lei leer flhet Ben

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 12