Van der Gun; voor het betere sleurwerk SPORT r De man achter de doelman Incompleet UVS bekert verder: 8-2 si IJEinde aan Oostenrijks ^'avontuur Petersen Vrouwen Alecto missen promotie maandag 2 FEBRUARI 2004 SS it. li -di| dui „al Petersen :hieffoto: Taco van der Eb pai der eqi aar tor Anton Diedrich raki r Hphen aan den rijn - Aan reetït Oostenrijkse avontuur gotn Alphenaar Néal Peter- m gi is een abrupt einde ge- ;emmen. De 19-jarige verde- nenger ging ervan uit dat hij >ij ziwoon weer aan de slag moiu gaan bij SCU Sparkas- Si Kilb, een club in de steogste amateurklasse, ssaiaar Petersen - ex-Al- onniense Boys, ex-FC Lisse, Veei-FC Groningen en ex- yilajordwijk - is tot zijn grote ctorrbazing niet meer wel- Leiom bij zijn Oostenrijkse •zeterkgever. „Wat er precies Gotn de hand is, weet ik ook ter iet. Ik vind het heel raar, rmcemaal." Het kwam er op Ther dat de Nederlandse ahiner van de club, Ronald ikenaaibeek, zei: 'hij eruit of eruit'. „Dat werd ik dus", vengt Petersen, Sain het begin van de twee- lde i seizoenshelft keerde Pe- ibocsen terug naar Oosten- m \k. Een paar zaken moes- Fm nog worden afgehan- Vliclld. „Ik moest nog wat ntlold krijgen van de club, stemstpremies van novem- »eesT en december. En mijn plarzekering voor 2004 was uitog niet geregeld. Dat was es." In Oostenrijk hoor- hij dat de trainer had ndgebazuind dat Peter- ii meer geld zou willen, rijn >at is pertinent niet waar. n seheb zelfs gezegd: laat die titefemies maar zitten, als de de fzekering maar rond is", wgt de Alphenaar. „Later ig oag het gerucht dat Ro- rmiild Kraaibeek vond dat voijn invloed op de spelers- n oep te groot was. Dat van ld ik helemaal een raar ideffhaal, maar Ronald wilde ig Iet meer met mij praten, alles heb ik hem niet kun- voom vragen of dat klopt." i inteindelijk leidde de rel onmd Petersen bij Kilb tot er ei ware bestuurscrisis, iree bestuursleden zijn •gestapt, naast Petersen n nog drie andere spe- "s - waaronder de aan- "T erder - bij de club ver- L-bikken. „Die zijn achter j gaan staan, omdat ik uitleggen dat het mij dlemaal niet om meer ld ging", zegt Petersen. ilet is voor de club echt %el vervelend, en het mt op een uitermate ;emd moment, omdat juist goed draaiden en ottef^ikkeld waren in de je cPjd om het kampioen- ijn tiaP- Dat valt nu allemaal we] elkaar." etrol de toekomst van de Bib zal Petersen niet meer het trokken zijn. Waar zijn rijn !en toekomst ligt, kan de oen*ge voetballer ook nog ;t zeggen. Ik kan mis- alerjiien bij Alphia het sei- Hilfn afmaken, zodat ik nog pwip blijven voetballen deze ierdie maanden. En ik heb e bt^oord dat Utrecht en n o^ria misschien interesse twebben." Toch acht hij de iezel18 dat hij in het Neder- de L'dse voetbal door zal htst£ken niet zo groot. „Er Makken maar weinig men- SaA door, wil je een kans veteflgen> dan moet je mis- jij dfüen nog jonger zijn dan ;r G<" Voorlopig houdt hij de ijh fit door zelf wat te rdlopen. Petersen sluit werc^ een hernieuwde ken- mpiimaking met Oostenrijk Left uit. „Ik heb een ge- t ijs rek gehad met de toen- len (dig trainer van Austria oveilzburg, Lars Sönder- ;t z#rd- Die houdt nog ^er ^eds contact met mij. Hij genoinmiddels weg bij Salz- IJsAg' rnaar schijnt in beeld den zijn hij Hertha BSC. Dat Bod weer een héél ander alipntuur betekenen", zegt Alphenaar. HOOFDKLASSE A Quick Boys heeft geen moeite met Noordwijk: 0-2 door Anton Diedrich noordwijk - Geen Hendrik van Beelen. Geen Glen van Dam. Voorlopig geen Jan Schaap. De- rek van der Plas nog moe van de selectiewedstrijd voor het natio naal amateurelftal. Voor de meeste verenigingen zou een dusdanig uitgedunde selectie een groot probleem betekenen. Niet voor Quick Boys, dat met gemak overeind bleef tegen het weer eens met zichzelf worste lende Noordwijk. De Katwijkse ploeg won met 0-2 en richt het vizier op volgende week, als de topper tegen FC Lisse op het pro gramma staat. Op de dag dat alles werd afge last, ging Noordwijk - Quick Boys gewoon door. De Noord- wijkers hadden een bijna com plete selectie - alleen Peter Bos ontbreekt nog steeds - en wa ren vol goede moed na de over winning bij Scheveningen van vorige week. Die goede moed werd al na drie minuten bijna de kop ingedrukt, toen Mamix van der Gun een enorme kans kreeg om de wedstrijd open te breken. Noordwijk-doelman Sander van der Veldt pareerde de inzet van de aanvaller. Zoals Van der Veldt in de eerste helft nog veel meer doelrijpe ballen tegenhield. Met een minder goede keeper had Noordwijk over een snelle 0-4 achterstand niks te klagen gehad. Grote plaaggeest was Van der Gun. Voor het betere sleurwerk, bel aanvalsbedrijf Van der Gun. Vijf minuten na zijn eerste kans ging hij in het strafschopgebied over de knie van Michael van der Laan, tot zijn grote frustra tie zag de scheidsrechter er een schwalbe in en trakteerde hij de spits op een gele kaart in plaats van een strafschop. Na een woede-uitbarsting aan het adres van de grensrechter bleef Van der Gun een tweede keer geel erbovenop op het nipper tje bespaard. Daardoor kon hij zijn sleurwerk voortzetten. Behalve het harde werk van de aanvaller viel er weinig te ge nieten op sportpark Duinwete ring. Waar de Katwijkse aanval vorige week soepel draaide en de verdediging te wensen over liet, was het nu precies anders- Peter Timmermans beklimt Dennis den Turk, die hem de eerste treffer van Quick Boys aanreikte. Niels van Duijn komt het feestje meevieren. Foto: Cees van Hoogdalen- om. Het was, in de regen en met een stormachtige wind over het veld, dan ook niet makkelijk voetballen. Daar leek Noordwijk nog meer last van te hebben dan de bezoekers. Lan ge passes woeien weg, en als de Noordwijkers probeerden een combinatie op te zetten, dan smoorde die in goede bedoelin gen en misverstanden. Vooral het middenveld van Quick Boys controleerde rustig. Duo Dennis den Turk Brian Mussche was sterker dan duo Patrick van Dam Leonard van Utrecht. En achterin regeerden Raymond Flaton en Richard Hoek, de laatste was Noord - wijkspits Jeroen van Wetten steeds te slim af. Den Turk gaf na een half uur Peter Timmermans de kans op 0-1. Timmermans schoot raak. Noordwijk moest gaan aanval len, maar kwam niet verder dan sporadische uitvallen. Ook al drukten de Noordwijkers hun tegenstander in het begin van de tweede helft ver terug, ge slaagde aanvallen waren er nauwelijks. En als de thuisploeg de bal dan verspeelde, kwam Quick Boys er razendsnel uit. Daarbij geholpen door het feit dat veel te veel Noordwijkers zich met de aanval wilden be moeien. Daarover was trainer Andries Wendt achteraf zie dend. „Hartstikke mooi hoor, dat ze allemaal graag de gelijk maker willen scoren, maar ze moeten zich wel aan de afspra ken houden. Negen man voor de bal, dat kan toch niet? Dan is die Van der Gun zó weg." Zo ook in de 69ste minuut. Vanaf eigen helft vertrok de spits, even voorbij de middencirkel omspeelde hij keeper Van der Veldt die een ultieme poging deed om het verdedigende ver zuim van zijn ploeggenoten goed te maken, en hij rende vrolijk op de 0-2 af. Quick Boys pakte zonder al te grote moeite drie punten en staat bovenaan. Invaller Remco Torken: „Als je kampioen wilt worden, dan moet je een uit wedstrijd tegen Noordwijk kun nen winnen. Dat legt natuurlijk wel een flinke druk op de ploeg. Maar vorig jaar stonden we de hele tweede helft van het sei zoen bovenaan, dus we weten hoe we met die druk moeten omgaan." Andries Wendt: „Ver liezen van Quick Boys is geen schande, maar als er ooit iets te halen was, dan was het nu. Zij speelden niet heel sterk. Het is vooral beroerd dat we het initi atief uit handen gaven op zo'n naïeve manier, net toen wij aan het drukken waren." Toen de ploegen na afloop richting kleedkamer liepen, was het shirt van keeper Kromhout nog net zo schoon als dat van Eef Schoneveld, die precies achttien seconden voor het eindsignaal mocht invallen. Al leen dat van Kromhout was wat natter. Wil de Vos en de keeperstalenten van UVS door Anton Diedrich leiden - UVS en keepers, het is een succesverhaal. Thomas Waasdorp begon ooit bij UVS en verdedigt nu het doel van hoofd klasser Ter Leede. De A-junior Danny de Groot zit om de week op de bank bij het eerste elftal. Daar keept nog steeds Dave de Heiden, al meer dan tien jaar een buitengewoon betrouwbare sluitpost voor de blauwwitten. „Echt ongelooflijk dat hij nooit betaald voetbal heeft gespeeld. Ze hebben rqet zijn allen zitten slapen", zegt Leidenaar Wil de Vos. Hij is de man achter de doelmannen. De gedreven kee perstrainer van UVS. De Vos was zelf ooit keeper. „Van jongs af aan wilde ik niets anders. Keeper worden, dat was het mooiste dat ik me kon voor stellen", zegt de banketbakker. Hij verdedigde het doel van eerst UVS, vervolgens ZLC en jarenlang Lugdunum. En hij is gek van het keepersvak. „Ze zeggen dat keepers altijd een beetje gek zijn, altijd buiten beentjes. Ik noem het 'gedre ven'. Het is de mentaliteit van een eenling, van iemand die weet dat een fout bijna altijd een tegendoelpunt betekent." Maar, zegt hij, de doelman is ook degene die met een prach tige redding een tegendoelpunt kan voorkomen. „Dan pakje punten voor je ploeg. Dat ge voel dat je het verschil maakt, dat maakt keepen zo bijzon der." Na zijn eigen keeperscarrière ging hij al snel de jeugd trainen in de kunst van het ballen stop pen. Zoon Stefan is er indirect verantwoordelijk voor dat De Vos bij UVS aan de slag ging. „Ik ging hem opgeven als lid, Stefan was zeven jaar. Ik moest hem aanmelden bij Dick Bak ker, daar had ik zelf vroeger nog training van gekregen. Die zei: joh, kom ook eens hier een trai- ninkje geven. Als zo'n clubi coon dat tegen je zegt, dan moet je wel." Zoon Stefan voet balt niet meer. Hij ging de mu ziek in en werd met de Leidse drumband KNG wereldkampi oen. „Dat is ook topsport, zoals die mensen repeteren en iets neer weten te zetten", zegt pa Wil. „En hij had er meer talent voor dan voor voetbal, laten we welwezen." Een echte opleiding tot kee perstrainer heeft De Vos nooit gevolgd. „De Frans-Hoekcur- sussen waren altijd op zaterdag, maar als banketbakker moest ik dan steeds werken." Wel volgde hij clinics en zelfs een trai ningskamp van de keeperstrai- ninggoeroe, en heeft hij video banden vol van hem thuis lig gen. „Je hoeft natuurlijk niet de hele training na te apen, maar je pikt er altijd wat van op. Net als boeken over keepen, hart stikke leerzaam." Het keepen is in de loop der ja ren wel veranderd. De zes-se- condenregel is erbij gekomen, vooral in Nederland is het een voorwaarde dat een keeper moet 'meevoetballen'. De Vos past er zijn trainingen op aan. „Wil je in dit land op hoog ni veau keepen, dan is het een eis dat je meevoetbalt. Daar is Ed win van der Sar het beste voor beeld van: kon meevoetballen als de beste, maar dat werd in Italië lang niet zo gewaardeerd als hier. Daar hoefde hij niet aan te komen met een goede, snelle spelhervatting, ze had den veel liever dat -ie de bal het stadion uitroeide." Zo kijkt De Vos naar voetbal op televisie: altijd speciale aan dacht voor de keepers. „Om te beginnen kijk ik al welk merk handschoenen ze aan hebben. En ik let natuurlijk op hoe ze bepaalde situaties oplossen, of hoe ze naar een bal duiken." Een vakidioot, maar dan in de goede zin van het woord. „Er zijn toch schitterende verhalen van keepers? Neem nou Zoete- bier en Lodewijks. In het Uefa- cupjaar was Zoetebier weerga loos, maar Lodewijks heeft zich teruggevochten en is nu eerste doelman. En zo'n Waterreus, die werd afgeschreven, maar ook die heeft ervoor geknokt en hij laat nu zien dat hij gewoon de beste is." Het allerliefst zou De Vos van zijn hobby zijn werk maken en Wil de Vos: 'Keeper worden, dat was het mooiste dat ik me kon voorstellen'. Foto: Dick Hogewoning professioneel als keeperstrainer aan de slag gaan. „Maar ja, ze zitten echt niet meer te wach ten op een ouwe kerel van 53. Misschien als iemand een keer bij UVS komt kijken, en merkt dat ik er nog uitzie als 24..." Op de tafel naast hem ligt zijn lees bril. De 'ouwe kerel' weet dat hij zijn liefhebberij bij UVS zal blijven uitoefenen, en is daar ook helemaal niet rouwig om. „We trainen hard, zowel op fy siek als op techniek. En ik beul ze bij tijd en wijle helemaal af. Maar dan met als doel om ze onmogelijke ballen te laten pakken. Na de training gaan we vanaf zestien meter op elkaar schieten, en als je ziet wat ze er Rotterdam - Ook in een fantasieopstelling bleek UVS zaterdag veel te sterk voor FC Boszoom. In de vierde ronde van het beker toernooi wonnen de Leidenaars met grote cijfers van de Rotter damse vierdeklasser: 8-2. Zev Davidson scoorde viermaal voor UVS, Mike de Boer kwam tot drie treffers en Kenny van Grootveld maakte één goal. Om uiteenlopende redenen moest de koploper in de eerste klas se het zaterdag doen zonder zes vaste klachten. Het spitsenduo Walter de Kievit en Michel Jungschlager bleef met kleine blessu res langs de kant, net als Raymond van Es en Dick van der Hei den. Aanvoerder Teun Parrel en Raymond Bennekers waren ook niet beschikbaar. Hans van Leeuwen vulde de opengevallen plaatsen op met spelers uit het tweede elftal. Wouter van der Klugt, Jesper Neuteboom, Niek Mouter, Marino Steenstra en Mi ke de Boer speelden allemaal de volle negentig minuten. Alhoe wel de omstandigheden in Rotterdam het feitelijk onmogelijk maakten een voetbalwedstrijd te spelen, werd er toch afgetrapt. Van Leeuwen: „Nu is het fijn dat we deze wedstrijd hebben ge had, maar het was eigenlijk belachelijk dat het doorging. Het veld was ontzettend slecht en het regende hard. Maar ja, zij wilden erg graag spelen, zodat ze een paar spelers schorsingvrij konden krij gen.' Een terugspeelbal die bleef liggen op de doorweekte onder grond bracht UVS al snel op achterstand. Vervolgens kon Bos zoom nog bijbleven tot 2-2, maar daarna betaalde het kwaliteits verschil zich uit De volgende tegenstander van UVS in het beker toernooi is nog niet bekend. dan allemaal nog uit houden..." De Vos wil er niet aan dat zijn trainingen alleen verantwoor delijk zijn voor de kwaliteit van de UVS-doelverdedigers. „Het begint er al mee dat ze allemaal heel veel talent hebben. Dat is voor mij lekker werken, natuur lijk." Naast eerste man De Heiden en aanstormend talent De Groot heeft hij nog vier keepers onder zijn hoede. René den Hoed van het tweede, Dammes Waasdorp - de broer van Thomas - in de B-jeugd en twee keepers van het G-elftal. „Patrick Petit en Barend Lavreise. Fantastische jongens om mee te werken. Ze zijn er altijd, door weer en wind. Vorige week, met al die sneeuw, vroeg ik me af of ze wel zouden komen. Ze waren er nog eerder dan ik!" zegt de trai ner vol bewondering. „Die jon gens nemen hun voetbal seri eus. Ze zijn enthousiast en leer gierig, een genot." En in het verleden heeft De Vos ook Gerard Koers getraind, toen een verdienstelijk doelman, maar die had Dave de Heiden voor zich. Koers heeft nu als verdediger het eerste elftal van UVS gehaald. De club waar het hart van De Vos ligt. „Toen ik hier zelf begon met voetballen, speelde de club nog aan de Wassenaarseweg. Hele rijen mensen stonden er, vanaf het station tot aan de poort. Die tijd komt nooit meer terug." Met le- Noordwijk - Quick Boys 0-2 (0-1). 28 Timmermans 0-1, 69. Van der Gun 0-2. Scheidsrechter: Pijlman Toeschouwers: 700. Noordwijk: Van der Veldt Scholten Van der Laan Korbee Ravensbergen Van Utrecht 77. Van der Kolk 8 Meurs 6 Van Dam 6 83. Ruitenburg 6 Herpers 7 Van Wetten 6 70. Leonard - Pitti Quick Boys: Kromhout Van Duijn Hoek Flaton Guijt Timmermans Den Turk 7 92. Schoneveld 7 Mussche 8 Van der Plas 7 75. Van der Horst - 7 Van der Gun 9 7 82. Torken 8 Bak 6 17 9 5 3 32 39-24 16 8 4 4 28 35-21, 16 8 4 4 28 30-21 16 8 3 5 27 29-21 4 25 27-22 15 7 4 15 6 6 3 24 27-18 15 6 5 4 23 30-25 15 6 3 6 21 19-23 15 5 4 6 19 29-32 16 6 1 9 19 28-27 16 5 4 7 19 26-35 15 3 7 5 16 17-24 17 3 3 11 12 28-43 16 2 3 11 9 13-41 Topscorers: 1. Roeland (Capelle) -. Cornelia (Ter Leede) 3. Molenaar (Katwijk) 4 De Valk (Kloetinge) 5. Verbaan (ASWH) -. Torken (Quick Boys) 7. Winter (FC Lisse) -. Van den Ouden (Hoek) ia 13 12 11 9 9 Programma volgende week: FC Lisse - Quick Boys, Rijnsburgse Boys - Ex celsior Maassluis, Kloetinge - Sche veningen, Noordwijk - Hoek, ASWH - Capelle, Katwijk - ARC, Achilles Veen - Ter Leede. VIERDE KLASSE B Perkouw-Sportief 2-3. Koudekerk 13-28 Floreant 13-10 Be Fair 13-26 Haz Boys 13-15 Moerkapelle 13-26 Zwam'dam 13-13 BSC'68 13-22 Sportief 13-11 TAW 13-19 SDV 13-11 Perkouw 14-17 Linschoten 12- 8 tweede periode Be Fair 5-13 TAW 5-1Ó Haz. Boys 5-12 Perkouw 6-lCf ZONDAG HOOFDKLASSE A g Elinkwijk-TEC 3-0 AD0 20 Elinkwijk Turkiyemsp Westlandia Argon Omniworld Tonegido 16-30 AFC 16-30 SWSMC 16-28 Nieuwenh. 15-26 AFC 34 16-26 Hollandia 16-22 Kranenburg 16-22 TEC 15-21; 15-19 16-18 15-1? 16-17 15-16 17-10 TWEEDE KLASSE D Poortugaal-DCV 3-2 Olympia 13-32 UNIO 13-17 Neptunus 13-28 Puttershoek 14-14 DCV 14-26 Spartaan'20 13-13 Nieuwerkerk 13-25 DWO 14-13 Alphense B 12-23 Hellevoetsl 13-10 Poortugaal 14-20 ONA 14- 2, tweede periode Olympia 5-13 Poortugaal 6-9 Neptunus 5-10 DCV 6-9 de ogen ziet De Vos aan dat de parkeerplaats op zondag nau welijks meer volloopt. „En als je kijkt wat er bij al die zaterdag clubs aan UVS'ers rondloopt, dan denk je toch ook: doodzon de dat ze niet allemaal hier zijn gebleven. Jeroen Buijs, Edwin Robbers, Florencio Cornelia... Maar als die clubs met een paar pegels gaan zwaaien, dan ben je als jonge jongen toch gek als je dat niet aanpakt." Zijn beste pupil, Dave de Hei den, heeft die kans nooit gekre gen. Tot verbazing van De Vos. „Hij had betaald voetbal aange kund. Dave is een keeper die per seizoen zes, negen, mis schien wel twaalf punten pakt voor UVS. Dat de profclubs en trouwens ook alle zaterdag hoofdklassers hebben zitten slapen, betekent aan de andere kant dat hij dat voor UVS doet. En daar mag de club heel blij mee zijn." Bij De Heiden is een training een kwestie van het onderhou den van zijn kwaliteiten. Herha len, herhalen, herhalen. „En daarnaast zorgen dat hij scherp is voor de wedstrijd. Nu is dat bij zijn huidige pupillen nauwe lijks nodig, zegt De Vos. „Die willen altijd wel." En misschien helpt een 'koekje van eigen deeg' daar ook nog bij:Als ze twee keer achter elkaar de 'nul' houden, krijgen ze gebak. Dat heeft me al heel wat werk ge kost, als banketbakker." arnhem/leiderdorp - De vrouwen van Alecto zijn er gisteren niet in geslaagd een plaats in de hoofdklasse zaalhockey af te dwingen. In een poule van vier teams eindigde de Leiderdorpse ploeg in Arnhem als derde. Tegenover het verlies tegen Union (1-3) en Hurley (0-3) stond een zege op SCHC (5- 4). Alecto bereikte de het pro- motietoemooi door onge slagen kampioen te worden in de overgangsklasse, regio west Daarin werd onder meer LOHC twee keer met forse cijfers (6-1 en 9-0) ver slagen. Volgens trainer Maurits Eikenhout is dA po pulariteit van het zaamoc- key langzaam op de weg te rug. „Maar het is nog lang niet zo professioneel als veldhockey. We hebben bij voorbeeld geen enkele keer in de zaal kunnen trainen. Een aantal speelsters uit het eerste team vindt het leuk en een deel niet. Zo ont staat vanzelf een kleine se lectie. De KZ-speelsters Jo- landa Plijter en Marlies van der Stel, van Alecto afkom stig, hebben bij ons meege daan. Dat mag; zaalhockey wordt als een aparte com petitie gezien." Een plaats in de hoofdklasse behoorde in Arnhem tot de mogelijk heden. „Van Union werd verloren door nervositeit en tegen Hurley was het lang wachten op een aanslui tingstreffer. We zijn nog nooit zo dichtbij geweest."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17