Pikorde eredivisie weer als vanouds WUTTTT Arjen Robben kan het eindelijk ook met rechts Subtop is na de winterstop de weg kwijt broertjes De Boer winnen Van Galen in opspraak na vechtpartij Davids scoort voor Barcelona ud-bondscoach cLeod overleden scow - De voormalige idscoach van het Schotse tbalelftal Ally McLeod is gis- :n in zijn woonplaats Ayrshi- - 4-iverieden. De Schot had al ele jaren de ziekte van Alz- l^^ner. Hij werd 72 jaar oud. "■Her de leiding van McLeod atste Schotland zich voor WK in Argentinië in 1978. maandag 2 FEBRUARI 2004 fs Twente haalt J'iommer terug rs chede - FC Twente heeft n ^denvelder Simon Cziom- Heif voor de rest van het sei- veh gehuurd van Schalke 04. 5 b£3-jarige Duitser maakte :OÏI het einde van vorig seizoen jmgekeerde weg, maar 'ar%n in Gelsenkirchen amper aan spelen toe. Twente ver- mc*ht zaterdag aanvaller Collins 1 v\i aan Fulham en beraadt on& nog op de mogelijkheden Da0p korte termijn een ver- ia8 ger voor de spits aan te trek- elar pn' rste Chinees ^Spaanse liga *e\z Chang Yï heeft zaterdag debuut gemaakt voor de anse tweededivisionist :z. Daarmee is hij de eerste nees die z'n opwachting aikt in het Spaanse profvoet- Viervoudig international ing Yi, die op de loonlijst fit bij Beijing Guo An, speelt luurbasis bij Jerez. 3 mi van Barca ïar Zaragoza ze (celona - De Spaanse aan- roner Daniel Garcia, beter be- nged als Dani, speelt de rest line het seizoen voor Real Zara- wia. De voormalig intematio- ma;bereikte deze week met zijn heekgever Barcelona een over- sn komst dat hij transfervrij cht vertrekken. kan ankovic nieuwe «Ier Inter Milan w< laa*É - Internazionale heeft voq vlak voor het sluiten van ranjransfermarkt versterkt met dldenvelder Dejan Stankovic latsl Lazio Roma. De intematio- van Servië en Montenegro s tiende bij Inter een contract p CÖ008. Zijn verbintenis bij La- :k fcüep deze zomer af. artf Stuttgart >urt Yakin 1 ZIJ n cttcart - Vfb Stuttgart heeft hei met Hakan Yakin versterkt. jreeDuitsers huren de midden- dooier van Basel. De Zwitserse 0 lemational speelde vier jaar driden ook al voor Stuttgart. trelc idersson kiest s tor Belenenses or o »pb(abon - De Zweedse interna- rnoial Anders Andersson verlaat W Portugese club Benfica. De 1 hjarige middenvelder heeft ziat contract voor anderhalf looi getekend bij Belenenses. ot ilersson kwam bij Benfica ciett veel meer aan spelen toe nd.rvil zijn plaats in de Zweedse ia iselectie niet verliezen. Wi ïrsterkingen Hor Perugia LothE - De Italiaanse voetbal- moo Perugia, in de UEFA Cup zij volgende tegenstander van od, heeft twee nieuwe spelers vagetrokken. De club huurt mhet eind van dit seizoen de iel) iguayaanse aanvaller Marce- ïanjalayeta en de ervaren verde er Salvatore Fresi van Juven- latst mir ■i;mln Nistelrooij aakt winnende Pru mchester - Ruud van Nistel- ij heeft zijn ploeg Manches- United zaterdag drie punten orgd. De Nederlandse aan- A. jer maakte in het met 3-2 ge- Jmen duel met Southamp- het winnende doelpunt. door Jaap van Essen Rotterdam - Feyenoord won heel eenvoudig van FC Twente. Net zo simpel als PSV zich zater dag al ontdeed van Vitesse en Ajax gisteren ADO opzij zette. De eredivisie dreigt weer een eenzijdige aangelegenheid te worden. Tot en met de winterstop leek een fiks aantal subtoppers in staat tot een heuse aanval op de derde plaats. Feyenoord draai de niet, AZ stond daardoor steeds boven de Rotterdam mers en Willem II, Heerenveen, FC Twente en FC Utrecht ble ven ook ruim binnen schootsaf stand. Maar sinds de bal na de winter stop weer rolt, niet meer dan een ruime week pas, is de tradi tionele pikorde al helemaal her steld. Ajax, PSV en Feyenoord vormen de top-drie, daarachter volgt 'the best of the rest' al weer op gepaste afstand. Juist al die ploegen die tot aan de winterpauze een serieuze bedreiging leken te worden voor Feyenoord zijn weer even op hun plaats gezet. De natio nale topclubs scoorden uit hun drie laatste optredens allemaal de maximale score van negen punten. De subtoppers mor sten daarentegen volop. Meest in het oog springend is natuurlijk de ineenstorting van AZ, dat in het eerste half jaar van dit seizoen nog dé revelatie was. De ploeg uit Alkmaar haal de welgeteld één puntje uit de laatste drie duels. Maar ook Willem II (twee uit drie), FC Twente (vier uit drie) en FC Utrecht (één uit drie) zijn het spoor fiks bijster. De enige uit zondering in de subtop is mis schien Heerenveen. De Friezen speelden sinds de hervatting pas een wedstrijd, die ze ook wonnen. Hoe dan ook, de laatste maan den van het seizoen 2003-2004 geven waarschijnlijk weer het zelfde beeld als dat van de vori ge competitie. Ook toen waren PSV, Ajax en Feyenoord veel te goed voor de rest. Aan het ein de van de rit was het gat tussen de nummer drie (Feyenoord) en de vierde club van Neder land (NAC) maar liefst 28 pun ten. Het merendeel van de overige ploegen mag knokken om de kruimels van de top-drie, de plaatsen vier en vijf die ook recht geven op Europees voet bal. Net als vorig seizoen doen circa elf clubs niet voor elkaar onder. Door het puntverlies van de oorspronkelijke subtoppers schuift het hele clubje 'achter volgers' al weer in elkaar als een spreekwoordelijke harmonica. Onderin spitst de strijd tegen degradatie zich ook weer toe op minder dan een handvol teams: Volendam, Vitesse, ADO en de gedoodverfde nieuwe eerstedi- visionist, FC Zwolle. De eredivisie is dus weer voor spelbaar als vanouds, wat ove rigens helemaal niet erg hoeft te zijn. Als er tenminste maar leuk wordt gevoetbald. Maar dat is helaas zelden het geval. Zelfs het spel van de kop lopers Ajax en PSV sprankelt niet bepaald. En Feyenoord is al lang blij dat het weer gewoon wedstrijden wint. Hoe dat gaat, daar maalt men in Rotterdam voorlopig (terecht) niet om. Tegen FC Twente werd weder om geen spektakel opgevoerd, daarvoor zijn tenslotte twee teams nodig. En FC Twente be perkte zich tot slechts een mi nuutje of tien goed voetbal. Daarin hadden N'Kufo en Zo- FC Twente-speler Patrick Pothuizen voorkomt dat Feyenoorder Danko Lazovic aan de bal komt. Foto: ANP/Robert Vos mer kunnen en moeten scoren. Aan de andere kant benutte Thomas Buffel wel meteen de eerste de beste kans die hij kreeg: 1-0. Ruim voor de rust was het pleit eigenlijk al be slecht omdat Kuijt een pass van diezelfde Belg enigszins geluk kig binnen tikte. Ook in de ze ventigste minuut tekende het duo voor een treffer. Net als bij het openingsdoelpunt was Kuijt de aangever en Buffel de afma ker: 3-0. De twee diepste spitsen van Feyenoord waren samen dus weer zeer gevaarlijk. Met name Buffel is beduidend beter uit de winterstop gekomen dan hij er in ging. Hetzelfde geldt voor de Koreaan Song. Tel daarbij op dat de geroutineerde en gede gen Van Haaren eindelijk écht voor Feyenoord speelt, en de goede resultaten zijn voor een belangrijk deel verklaard. Het spettert niet bepaald, maar in de kwaliteitsarme Nederlandse competitie is dat ook niet no- dig. Feyenoord was in de slotfase overigens ook nog slordig. Po lak scoorde tegen uit een fraai genomen vrije trap en in bles suretijd werd het zelfs nog 3-2 door Zomer. Het was een uit slag waar FC Twente uiteinde lijk wel mee kon leven. Het leek er toch al op dat spelers met hun hoofd meer bij de volgende confrontatie met Feyenoord waren. Die is woensdag, als Twente in eigen huis de Rotter dammers ontvangt met als in zet een plaats in de halve fina les van de bekerstrijd. FEYENOORD: Lodewijks; Song, Paau- we, Van Wonderen en Van Haaren; Pardo, Schreuder (86. Swerts), Buffel en Van Persie (82. Jean Carlos]; Smola- rek (68. Lazovic) en Kuijt. FC TWENTE: Paauwe; Van der Weer den, Pothuizen, Zomer en Heubach; Sibum, Ramzi, Niemeyer (46. Allach) en Polak; N'Kufo (72. De Visscher) en Christensen (46. Babb). PSV'er leidt ploeg naar 3-0 overwinning op Vitesse door Henk van Weert eindhoven - Twee keer bezorg de hij doelpuntmakers de bal. De derde keer scoorde Arjen Robben zelf. En hoe. Met zijn rechtervoet schoot hij de bal hard en zuiver achter Vitesse- doelman Jimmy van Fessem. Het was een bijzondere goal van de Groninger. Tot nu toe stónd Robben alleen op die rechtervoet; dribbelen, kappen, draaien, passen en schieten, hij leek het alleen met zijn linker voet te kunnen. PSV won met 3-0 van Vitesse. Het was een regelmatige, in het geheel niet spectaculaire over winning. De persoonlijke zege van Robben op zijn rechtervoet was opmerkelijker. Als hij daar een vervolg aan kan geven is dat belangrijk voor zijn ontwik keling in de richting van tóp- voetballer. Met zijn snelheid en onvoor spelbaarheid heeft Robben al veel verdedigers dolgedraaid. Eenmaal voor de doelmond aanbeland, wordt hij ineens een stuk voorspelbaarder. Rob ben husselt net zo lang met de bal totdat die voor zijn linker voet ligt. In de 86ste minuut van PSV-Vitesse verraste hij vriend en vijand door in zo'n si tuatie ineens wél met rechts uit te halen. Een deel van die doorbraak mag op rekening van Willy van der Kuijlen worden geschreven. Op het trainingskamp in Tur kije kreeg Robben bijles van 'Mister PSV'. Terwijl de rest van de selectie geamuseerd toe keek, moest Robben bal na bal met rechts op doel schieten. Het was een mooie, ouderwetse meester-en-gezel-situatie. Het doelpunt van Robben was een van de weinige hoogtepun ten van de wedstrijd. Vitesse bood heel aardig weerstand aan PSV dat het heilige vuur miste. Voor de rust leek de partij een kopie te worden van de wed strijd Vitesse-PSV die voor de winterstop in 0-0 eindigde. Op slag van rust (in de rust, zei Vitesse-coach Edward Sturing na afloop cynisch) kwam PSV EREDIVISIE Feyenoord - FC Twente 3-2 (2-0). 11. Buffel 1-0, 36. Kuijt 2-0, 69. Buffel 3- 0, 77. Polak 3-1, 90. Zomer 3-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 40.000. Gele kaart: Heub ach (FC Twente). FC Zwolle - FC Utrecht 1-1 (1-1). 10. Takak 1-0, 36. Chaiat 1-1. Scheids rechter: Bossen. Toeschouwers: 5600. 89. Rode kaart: Lamey (FC Utrecht/2x^ geel). Gele kaart: Almeida, Promes (FC Zwolle), Chaiat, Zwaanswijk (FC Utrecht). Ajax - ADO Den Haag 4-0 (3-0). 5. De Jong 1-0, 19. Sikora 2-0, 38. Sneijoer 3-0, 78. Mitea 4-0. Scheidsrechter: Ha verkort. Toeschouwers: 47.264 Gele kaart: Rijaard, Bodde, Oulida (ADO Den Haag). FC Groningen - FC Volendam 0-1 (0-0). 75. Buys 0-1 (strafschop) Scheids rechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 11.000. Rode kaart: 82. Floren (FC Groningen). Gele kaart: Van der Linden (FC Groningen), Salden, Wilson (FC vo lendam). Willem II - NAC Breda 1-1 (0-0). 63. Ël- mander 0-1, 88. Caluwé 1-1. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 13.200. Gele kaart: Denneboom, Ja- liens (Willem II), Boukhari, Diba, Enge laar, Vos (NAC Breda). Roda JC - AZ 3-1 (3-0). 21. Anastasiou 1-0, 25. Kone 2-0, 44. Kone 3- 0,68.Wisse3-l. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Senden en Vandenbroeck (Roda JC), Rodriguez en Buskermolen (AZ). PSV - Vitesse 3-0 (1-0). 45. De Jong 1- 0, 77. Vennegoor of Hesselink 2-0, 86. Robben 3-0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 32.500. Gele kaart: Bouma (PSV), Cornelisse. Rankovic, Hofs (Vitesse). RKC Waalwijk - NEC 1-2 (0-2). 15. Simr0-1, 35. Demouge 0-2, 75. Redan 1-2. Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers: 5000. Gele kaart: Fuchs, Van Die- men (RKC), Ebbinge, Van der Doelen (NEC). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 15, 2. Elkhattabi (AZ) 12. 3. Kuijt (Feyenoord) N'Kufo (FC Twente) 10, 5. John (FC Twente) 9, 6. Redan (RKC Waalwijk), Buffel (Feyenoord), Ibrahimovic (Ajax), Sibon (Heerenveen), Perez (AZ), Anas tasiou (Roda JC) 8. Programma. 6/2: RBC Roosendaal - RKC Waalwijk; 7/2: Heerenveen - NAC Breda, AZ - FC Volendam, FC Twente - FC Zwolle; 8/2: Ajax - PSV. FC Gronin gen - NEC. Vitesse - Feyenoord, Willem II -ADO Den Haag. PSV'er Arjen Robben grijpt naar zijn hoofd tijdens een duel met Vitesse-speler Aleksandar Rankovic. Foto: ANP/Robert Vos toch nog op voorsprong. Rob ben kapte en draaide net zo lang totdat hij de bal voor het doel kreeg, waar John de Jong raak schoot, 1-0. In de 77ste mi nuut stond Robben ook aan de basis van de 2-0. Hij schoot de bal uit een comer op het hoofd van Jan Vennegoor of Hesse link. Johann Vogel stond op dat mo ment al een minuut of zes op het veld. Zijn komst was be langrijk voor PSV. De Zwitserse precisie-voetballer begon op de bank omdat hij een beetje grie perig was. Zijn taak werd over genomen door Remco van der Schaaf. Hij bemande het ver deelstation pal voor zijn defen sie. Het verschil tussen Van der Schaaf en Vogel is groot, vooral op die vitale positie. Waar Vogel bijna alles met een vloeiende beweging oplost, heeft Van der Schaaf altijd tijd nodig. Tijd om de bal te controleren, tijd om hem te verzenden naar Van Bommel of De Jong. Het was een van de oorzaken waarom PSV lange tijd weinig dominant speelde. De komst van een andere inval ler was ook van belang. Mateja Kezman viel 25 minuten voor tijd in. Na zijn liesblessure krijgt Kezman alle tijd om geruisloos weer te integreren in het basis team. In de bekerwedstrijd te gen NAC woensdagavond zal hij vermoedelijk in de basis be ginnen. Zondag tegen Ajax moet hij er weer helemaal staan. Aan de geestdrift ligt het niet. Kezman sjouwde zich een breuk om een doelpuntje mee te pikken. Hij slaagde er niet in. Of De Jong er zondag bij zal zijn is nog de vraag. De Hagenaar liep een enkelblessure op en speelt niet tegen NAC Breda. De Jong was een van de bepa lende spelers bij PSV afgelopen week. De Eindhovenaren heb ben een qua resultaat uitste kende week achter de rug. Ne gen punten bedraagt de buit. Geen wonder dat Guus Hiddink tevreden was. De coach, die gisteren in verband met de UEFA-cup bij Perugia-Parma aanwezig was, loofde het elftal. „We hebben geen grote fouten gemaakt, geen grote kansen weggegeven, de teamprestatie was goed." PSV: Wateneus; Colin, Hofland, Bou ma (88. Vonlanthen) en Lee; Lucius, Van Bommel, Van der Schaaf (71. Vo gel) en Robben; Vennegoor of Hesse- ünk en De Jong (66. Kezman). VITESSE: Van Fessem; Rankovic, Ilic, Cornelisse en Frankel; Hofs, Konter man, Janssen en Fafiani (74. Mbamba) Van Beukering (66. Rojer) en Rink. d i S-H a"'£scow - Na een scheiding van e^a vier jaar werden de bij Ajax 'eetBarcelona lang onafscheidelij- 'oerweelingbroers Frank (rechts) 1 Ronald de Boer gistermiddag het veld van Partick Thistle we%nigd. Gehuld in het blauw- t(van Glasgow Rangers vier- B S«j ze het nieuwe samenzijn n 4 een zwaarbevochten zege: Par 5 n ^nagere overwinning bracht 8°4iummer twee van de Schotse •yc'npetitie niet dichter bij aarts- "'"lal Celtic. De koploper won ge%oudig van Kilmarnock (5-1) 3 J9ieeft nog steeds elf punten tru% dan Glasgow Rangers, Is vorige week de nieuwe b van Frank de Boer. ovt als doel een plaatsje in de n Selectie van bondscoach Ad- lutebat ging de recordinternatio- mcal tijdens zijn eerste optre- vord den bij zijn nieuwe werkgever op zoek naar eerherstel. De bij Gala- tasaray zo verguisde verdediger was de beste speler van Glasgow Rangers. Zijn nieuwe ploegge noot Lovenkrands tekende in de 76ste minuut overigens voor de enige treffer van de wedstrijd. De hereniging van Frank en Ro nald de Boer liet tot de 54ste mi nuut van de wedstrijd op zich wachten. Ronald, al langer actief in Glasgow, begon als bankspe- ler. Frank wist zich vanaf de eer ste minuut wel vergezeld door landgenoten Mols en Ricksen, de verdediger die nog een gele kaart incasseerde. Na afloop van het duel kweekte de voetbalt weeling goodwill bij de aanwezi ge fotografen. Met een grote fles bier in de hand lieten ze zich geduldig samen vereeuwigen. Foto: AP/Andrew Milligan Ex-schoonvader doet aangifte tegen AZ-speler alkmaar/gpd - Barry van Galen was zaterdag avond een opmerkelijke afwezige bij AZ tegen Roda JC. Maar zijn absentie, zei trainer Co Adri- aanse, was slechts een tactische beslissing. En had niets te maken met de mogelijke betrokken heid van Van Galen bij een vechtpartij op een camping in Cootwijk. „Barry heeft me begin van de week al op de hoogte gesteld. Als ik hem daarvoor had willen aanpakken zou hij tegen Willem II al niet hebben gespeeld." Van Galen zou hebben meegedaan aan de mo lestatie van zijn ex-schoonvader. Die heeft in middels aangifte tegen de middenvelder gedaan. Van Galen ontkent iedere betrokkenheid. Hij onthoudt zich van commentaar en verwijst naar Willem Zeijlmans, manager Pers en Communica tie van AZ. „Barry is niet aangeklaagd door de politie", zegt de woordvoerder. „Hij kan eventu eel wel als getuige worden gehoord." Het slachtoffer beklaagde zich bij de politie dat hij door drie mannen was mishandeld in de kan tine van de camping. Van Galen zou tot het groepje hebben behoord. Volgens AZ ontkent de middenvelder niet dat er een opstootje is ge weest, maar stelt met klem dat hij zijn voormali ge schoonvader met geen vinger heeft aange raakt. Woordvoerder Zeijlmans wil verder niet te zeer op de zaak ingaan. Hij bevestigt dat de club voor alsnog geen maatregelen tegen Van Galen neemt. „We zijn in afwachting van het politieonderzoek naar de mogelijke betrokkenheid. Maar dat is nog niet eens geopend." Van Galen was zaterdagavond niet de enige op vallende afwezige bij AZ, dat kansloos met 3-1 van Roda JC verloor. Ook topscorer Ali Elkhatta bi, de Belgische international Stein Huysegems en centrale verdediger Barry Opdam begonnen op de bank. Volgens Adriaanse was de nederlaag niet het gevolg van zijn tactisch bedoelde ingre pen. „Want niemand kan mij bewijzen dat we met dit kwartet wel zouden hebben gewonnen. Tegen ADO Den Haag en Willem II, twee minde re tegenstanders, deden ze wel mee en kon AZ ook niet winnen." Ajax 18 15 1 2 I 46 46-iV PSV 19 14 4 1 46 54- U 37 38-26 Feyenoord 19 11 4 4 AZ 19 10 3 6 33 35-21 Heerenveen 17 9 2 6 29 21-f9 FC Twente 19 9 2 8 29 36-33 Willem II 19 8 5 6 29 29-28 Roda JC 18 7 6 5 27 32-23 RBC 18 7 6 5 27 20-18 FC Utrecht 19 7 5 7 26 24-23 NAC IS 6 4 8 22 29-28 NEC 19 7 1 11 22 22-31 Groningen 18 5 5 8 20 22-28 RKC 19 5 5 9 20 25-26 Volendam 19 4 4 11 16 20-51 Vitesse 19 2 8 9 14 23-34 ADO 18 3 4 11 13 13-39 FC Zwolle 19 1 5 13 8 11-41 EERSTE DIVISIE Topscorers: 1. Huntelaar (AGOW) 16, 2. Rose (Heracles) 15, 3. Jansen (Ft Den Bosch) 14, 4. Hamming (Veen- dam) 12, 5 Yildirim (GA Eagles), Vên den Bergh (Sparta) 11, 7. Koevermans (Sparta), Dijkhuizen (TOP Oss) 10, 9. Van de Laak (FC Den Bosch) 9, 10. Jans (WV), El Hamdaoui (Excelsior). Hendriksen (Helmond Sport). Slory (Stormvogels/Telstar). Ommel (Stormvo gels/Telstar) 8. Programma. 3/2: WV Venlo - TOP Oss; 5/2: MW - Stormvogels/Telstar; 6/2: Veendam - Fortuna Sittard, Cambuur Leeuwarden - Helmond Sport, TOP Oss - AGOW, De Graafschap - Sparta, FC Eindhoven - FC Dordrecht, FC Den Bosch - Haarlem, Heracles Almelo - WV, Excelsior - Emmen. barcelona/anp - Barcelona klom in de Primera Division naar de vijfde plaats dankzij een ruime 5-0-zege op Alba- cete. In de laatste vier duels pakte de ploeg van coach Rijk aard tien punten. De doelpun ten werden door vijf verschil lende spelers gemaakt: Xavi, Sa- viola, Quaresma, Davids en Luis Enrique. Davids vormde samen met Van Bronckhorst en Cocu de Nederlandse inbreng. Dankzij een wonderbaarlijke ontsnapping heeft Real MacLid gisteren de koppositie behou den. Het sterrenensemble uit de Spaanse hoofdstad keek op bezoek bij Valladolid bij rust te gen een 2-0-achterstand aan. Na iets meer dan neg^tig mi nuten stond het desondanks 2- 3 en behield 'de Koninklijke' twee punten voorsprong op achtervolger Valencia, dat met 6-1 won bij Malaga. De winnende treffer voor de Madrilenen viel in blesuretijd en kwam op naam van Ronal- do. Het was al het achttiende competitiedoelpunt van de Bra ziliaan, die daarmee topscorer van Spanje is. Bij Valencia was Ricardo Olivei- ra met drie doelpunten de ge vierde man. Een vroege rode kaart voor Malaga-speler Ar- nau, die al na 25 minuten van het veld werd gestuurd, hielp Valencia dat op dat moment al een 2-0-voorsprong had geno men door goals van Mista en de eerste van Oliveira. Na rust liep Valencia snel uit naar 6-0. Oli veira maakte nog twee goals, de overige twee kwamen op naam van Marchena en Albelda.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15