Guusje had niets met succes GESPREK VAN DE DAG In de handgreep Yellow Pearl en Judith in finale songfestival VRIJDAG 30 JANUARI 20£ U DAGELIJKS LEVEN MENSELIJK De volgende editie van BIG BRO THER in DUITSLAND gaat een VOL JAAR duren. De winnaar neemt een miljoen euro mee naar huis. Dat heeft de Duitse afdeling van produc tiebedrijf Endemol gisteren gezegd. Het Big Brother-huis krijgt verschil lende delen, van luxueus tot Spar taans. De precieze regels worden bekendgemaakt tijdens de eerste uitzending. Die is in maart. De Dierenbescherming in Drenthe is op zoek naar ADOPTIEBOEREN voor wilde ZWERFKATTEN. Volgens een woordvoerster is het doel om 120 verwilderde katten een plekje te ge ven op een boerderij. Het gaat om katten die zo wild zijn dat ze ook in het asiel niet kunnen worden opge vangen. Afmaken van de dieren is vaak de enige oplossing. De Dieren bescherming wil de katten na sterili satie of castratie in tweetallen bij in totaal zestig boeren onderbrengen. ,,0p boerderijen hebben de katten de ruimte om hun gang te gaan en kunnen ze op hun gemak muizen vangen in de schuur. In het begin zet je af en toe wat eten voor ze neer, maar na verloop van tijd red den ze zich zelf wel", zegt de woord voerster. In het hoofdkwartier van de VER ENIGDE NATIES in New York wor den opnames gemaakt voor een SPEELFILM. Hollywood had decen nialang tevergeefs geprobeerd daar voor toestemming te krijgen. Voor zover bekend is dit de eerste keer dat dit gebeurt. De VN hebben ooit een verzoek van Alfred Hitchcock om er een deel van 'North by North west' uit 1959 op te mogen nemen, afgewezen. De nieuwe film, met Ni cole Kidman en Sean Penn, wordt geregisseerd door Sydney Pollack en krijgt de naam 'The Interpreter' (de tolk). Kidman speelt een Keniaanse VN-tolk die toevallig hoort dat een moord wordt beraamd op een Afri kaanse leider als die een toespraak houdt in de Algemene Vergadering. „Onder Kofi Annan proberen we voortdurend de organisatie te ont sluieren en mensen een idee te ge ven wat de VN is en hoe die eruit ziet", aldus een woordvoerder. Als RONALDO BOODSCHAPPEN doet, dan doet hij dat ook goed. Ge wone burgers leveren bij de kassa geld in. Maar de voetballer van Real Madrid houdt er tien miljoen euro aan over. Het eenjarige contract dat de Franse supermarktgigant Carre- four met Ronaldo heeft gesloten, moet meer Brazilianen naar de win kels van het concern lokken. Concur rent Big reageerde alert. Zij zochten onmiddellijk contact met Miléne Do- minguez, de ex-vrouw van Ronaldo die tevens doorgaat voor de beste voetbalster van Brazilië. Sindsdien roept Miléne vanaf de tv-schermen dat Ronaldo weliswaar een betere voetballer is dan zij, maar dat hij wei nig verstand heeft van boodschappen doen. Het ex-echtelijke geruzie gaat vrolijk verder. Julien de Valckenaere Doe wel en zie om of je het nog beter kunt doen De eerste keer weet ik zelfs nog. Ik had geoefend thuis, want ik wilde dat het helemaal perfect zou gaan, maar ik vond het allemaal zo stoer en spannend, dat mijn worsterige handje, nog vol onopgelost puppyvet, de pen nauwelijks stil kon houden. Zo verpestte ik mijn eerste officiële handtekening op het bankpasje van mijn Pennyrekening. Ik was er van overtuigd dat je voor een goede handtekening gewoon zo snel en zo slordig mogelijk je naam moest schrijven, maar om dat dan vervolgens zo nauwkeurig en mooi mogelijk te doen, ging heel moeilijk samen. Het resultaat was een hakerige en bibberige versie, die in niets leek op het sierlijke handwerkje, waar ik thuis een heel me- moblok mee vol had gekliederd. Schots en scheef, te groot, duidelijk leesbaar en makkelijk door iedereen na te maken, wat dus allemaal helemaal niet de be doeling was. Ik durfde de mevrouw van de Postbank niet te vragen of ik een nieuw pasje mocht om het nog een keertje te proberen, dus voor mijn gevoel zat ik de rest van mijn leven aan deze krabbel vast. Toen ik er uiteindelijk achter kwam dat dat niet per se het geval hoefde te zijn, heb ik uiteraard alsnog een geperfectio neerde uitgave vol tierelantijnen geprobeerd, maar el ke keer als ik die in praktijk ten uitvoer wilde bren gen, viel ik van de spanning weer terug in mijn punti ge, krasserige en inmiddels ingesleten patroon. Het was duidelijk. Mijn naam ontbeert de letters, die een handtekening de moeite waard maken, zoals een R, B, C en G, wat de ideale voorletters zijn om een mooie sierlijke openingsdraai te maken. Brand is erger en al les went, inderdaad geen reden om drama van te ma ken. Bovendien kwam ik inmiddels op een leeftijd dat ik ontdekte dat het kennen en kunnen vervalsen van de handtekeningen van mijn ouders een veel interessan tere bezigheid was. Al heb ik nooit de moed gehad daar werkelijk misbruik van te maken voor excuus briefjes op school. Behalve in de handtekeningen van mijn ouders had ik ook een enorme interesse in onbe duidende krabbels van onbereikbare mensen. Als ik er aan terugdenk is dat een van de gênante dingen van jong zijn; alles er voor over hebben om een handteke ning van een bekend iemand te krijgen. Toen dacht ik daar anders over. Met mijn nieuwe cd- tje ging ik op jacht achter de coulissen. Mag ik uw handtekening?' en dan lief lachen. 'Natuurlijk', zei de zanger, trok me zijn kleedkamer in en deed de deur dicht voor de anderen. Hij gaf een krabbeltje van niets, nauwelijks een handtekening te noemen, maar ging aanzienlijk grondiger te werk bij de daarop vol gende handkus. Vijf beklemmende minuten later ging de deur weer open en terwijl ik opgelucht met cd-tje z'n hol ontvluchtte, trok hij, expres in het zicht van degenen die nieuwsgierig op me hadden staan wach ten, zijn gulp dicht. 'Dearest Nienke, Play it loud do it' stond er naast zijn zwoele kop op de foto. Ik deed het nooit meer. Althans, tot mijn kleine nichtje van drie laatst op de tafel in de keuken een showtje van K3 stond weg te geven, compleet met exact gekopieer de danspasjes en een onvermoeibare herhaling van de songtekst. Na de trotse buiging op het eind werd ze overladen met applaus en met een schrift in mijn handen vroeg ik de ster of ik alsjeblieft een handteke ning van haar mocht hebben. Met uiterste precisie £W JONGEJsl. HoE WAT HET OE> ScHooi.f /UUÊS M Od STEEDJ V6T C c> O t_ De 6-mansformatie Yellow Pearl uit Apeldoorn en Amsterdam en zangeres Judith Jobse uit Culem- borg gaan naar de finale van het Nationaal Songfestival op 22 fe bruari. Zij wonnen gisteravond de tweede voorronde in Amsterdam. Yellow Pearl (met het nummer 'For you and me') stal de harten van de vakjury. Judith Jobse (met 'Love me') deed het met 47 procent van de stemmen goed bij de publieks jury. De gedoodverfde favorieten, de ex- Idolskandidaten Bas en Joël, wer den door het publiek met een tweede plaats beloond. Samen met de drie andere kandidaten maken Bas en Joël nog een kans op een plaats in de herkansing, waarvan de winnaar alsnog naar de finale gaat. Wie die plek krijgt, maakt het publiek uit door te stemmen via internet. Dat kan vandaag nog via www.songfestival.nl. leeftijd per se actrice worden. Rooyi „In die tijd riep ze al: 'Ik moet het rwc ken'. Het verbaasde mij dan ook niédi ze later meldde dat ze aan de toneetot was aangenomen en tegelijk in eenter ging spelen. Haar leven ging toen irva keer heel snel". ,D Zelfheeft ze dat ook zo ervaren. „V84I mijn veertiende liep ik al alle castin» d reaus en audities af. Op de dag dat [ns aangenomen op de toneelschool kije, die rol in Goede Tijden. Ik voelde men meteen op mijn plek." Later is ze nj C lijks meer in de Spaamestad geweeoe plechtigheid rond haar eerste huwen: Sander Dikhoff in 1998 had plaats iis 1 gemeentehuis van Bloemendaal, mm echte binding met de regio had ze »be „Haarlem staat voor gezelligheid. N blijf niet te lang, want dan gaat die IJ heid weer benauwen," vond ze. Op haar 23ste trad ze toe tot de so^|| met haar rol als Roos de Jager, latei Na verloop van jaren zag de actricec - duidelijker in dat ze niet tot haar v®ei op de buis wilde verschijnen als deern sociale, menslievende en invoelendd. Alberts. De pogingen van Nederhoirst haar persgnage een wat spannendath te laten leiden of eens onverwacht Ka hoek te laten komen, liepen op niel rr „Roos is ontstaan toen ik begin twinve Opeens was ik over de dertig, maanrz; was nog steeds dezelfde. Elke tekstert las was een gepasseerd station. Watof wel wilde, wist ik ook niet. Want injnc jaren had ik geen tijd gehad om dallac na te denken. Het was een maalstrom acteur leef je in een sprookje dat jeine creëert, een sprookje van glamour feesten. Die bel wordt opgeblazen i buitenwereld. Het had allemaal niaA. te maken met mezelf." De gekte rond het zangtrio Linda, lj{] Jessica -ontstaan als grap- versnelo wens om een ander pad in te slaanj Di met GTST-collega's en vriendinneipst van Veen en Katja Schuurman vonjen derhorst een gelegenheidstrio dat, »n door het plaatje Ademnood binnenon; ste keren razend populair werd. Dew; optredens en dramatische tafereletfE gillende fans leidden in 1998 na drêve van succes tot het einde van het mp v\ experiment. aai Rc Monique Brandt |r n pm legde ze haar kleine handje met de uitgestrekte vin gertjes op het papier. Hield die aanraking drie magi sche seconden vast en zei vervolgens: 'Alsjeblieft...' Mijn diploma, rijbewijs, paspoort, giropas, Airmiles kaart, verzekeringspapieren, declaratieformulieren, contracten en wat al niet meer, allemaal dragen ze het litteken van mijn rommelige impuls tijdens de opwindende opening van mijn Pennyrekening. Dat heeft als enige voordeel dat ik in uiterste staat van opwinding altijd in staat blijf die exacte krabbel te reproduceren. Zo ziet hij er dan ook uit. Als een hartslag van ie mand die een sprongetje maakt. Uiteindelijk gaat het er natuurlijk hele maal niet om hoe hij eruitziet, maar waar die op staat. Vanmorgen stond ik in de keuken van een net gerenoveerd monumentenpandje in het hartje van de stad. Op het aanrecht voor me lag een stapeltje papieren, waar ik na anderhalf jaar wachten eindelijk mijn signatuur op mocht zetten. Een belangrijk en serieus mo ment, een nieuw begin en een droom die uitkomt. Ik keek dus onbewust een beetje ernstig maar mijn hand schreef met de letters van mijn naam precies datgene wat ik voelde. Onderaan de bladzijde zag ik vol trots mijn handgemaakte teken van een opwindend, tikkeltje impulsief, en scheef, maar gelukkig leven. Reageren? reacties_op_column@holmaiLcom Een HAAR van JOHN LENNON moet ten minste duizend euro opbrengen op een veiling in Spanje op 7 maart. De organisatoren van de verzame laarsveiling in de Catalaanse stad Gerona in het noordoosten van Spanje zeiden dat de in 1980 in New York vermoorde Beatles-zanger de haar zelf heeft gedoneerd. Hij zou dat hebben gedaan tijdens een bezoek aan Denver in de Verenigde Staten in 1964. Bij de te veilen haar wordt een certificaat van echtheid geleverd. Ook het originele script voor 'Psycho', de thriller van Alfred Hitchcock uit 1960, komt op de vei ling in Spanje onder de hamer. De Amerikaanse tv-presentatrice OPRAH WINFREY vierde gisteren op televisie haar 50STE VERJAARDAG. Winfrey presenteert een praatpro gramma dat inmiddels in talrijke landen wordt uitgezonden. De ac teur John Travolta had zich voor de ze gelegenheid opgeworpen als ce remoniemeester. Dit weekeinde doet Oprah haar verjaardag nog een keer stilletjes over in privé-sfeer op haar buiten in Californië. Winfrey is er via haar succesvolle tv-loopbaan ook in geslaagd een media-imperi um op te richten. Ze is daarmee een van de rijkste vrouwen van de VS ge worden. Foto: ANP Volgende week zou ze 35 zijn geworden. Ze werkte aan een kinderboek en aan een cd met liedjes voor peuters. Cisteren overleed thuis in Scheveningen actrice Guusje Woest- hoff (beter bekend onder haar meisjesnaam Nederhorst). Ze leed al enige tijd aan kanker. Toch had ze volop toekomstplannen, samen met haar echtgenoot Kane-zanger Dinand Woesthoff en hun ruim een halfjaar oude zoontje Dean Maddy. De tweede naam van het jongetje verwijst naar een eerder aan kanker overleden vriendin van Dinand. De loopbaan van Guusje Nederhorst, voor al bekend geworden door haar rol als Roos Alberts in de soap Goede Tijden Slechte Tij den en als zangeres van het gehypte trio Linda, Roos en Jessica, kent meer van zulke details die in het licht van haar veel te vroe ge dood nogal bizar overkomen. Zo speelde ze vorig jaar voor dode in de politieserie Baantjer, twee jaar nadat haar alter ego Roos Alberts al een wisse dood stierf toen ze uit Goede Tijden Slechte Tijden stapte. In die soap keerde ze na haar vertrek nog een paar afleveringen terug als engel. Sinds haar afscheid van GTST was ze als actrice nog maar sporadisch te zien. Ze speelde kleine rolletjes in Bon Bini Bach en de soap Onderweg naar Morgen, en presen teerde een blauwe maandag het geflopte spelprogramma Factor 4, samen met Ba- bette van Veen (Linda). Haar huidige leven speelde zich voornamelijk af achter de schermen. Zo zette ze samen met Johnny de Mol en andere 'soapies' de soapsite Gla- mago op. Voor de afzondering koos ze bewust, na al le glamour en een stukgelopen huwelijk. „Ik ging langzamerhand beseffen dat je uit eindelijk geen goed gevoel overhoudt van dingen die niet echt zijn", zei ze vorig jaar nog in een interview met deze krant. „Ik had waanzinnig veel succes, maar dat woord houdt op zich niks in. Voldoening hebben over iets dat je hebt gedaan, dat telt, niet dat je in de best bekeken soap speelt of nummer 1 staat met een liedje als Ademnood. Wat als ik morgen doodga? Wat laat ik de wereld dan na?" De in Amsterdam geboren actrice groeide op in Haarlem. Ze ging naar IVO-Mavo 't Heuveltje in Aerdenhout. Hier vond ze on der anderen bij docent Paul Rooyackers de Het populaire zangtrio Linda, Roos en Jessica (van rechts naar links). Foto: WFA Jarenlang speelde Guusje Nederhorst in de soap 'Goede Tijden Slechte Tijden', hier in een scène met de latere Kopspijkers-imitator Paul Groot. Foto: Archief liefde voor het theatervak. Rooyackers: „Ze was enorm bevlogen. Kwam hier altijd met een grote glimlach binnen rennen en riep dan 'Laten we iets leuks gaan doen'. Ze was als het ware het zonnetje in huis. Ik heb daar heel goede herinneringen aan, maar zij zelf ook. Later zei ze dat het op deze school elke dag genieten was". Haar bevlogenheid voor het theatervak kreeg gestalte binnen een groep gedreven leerlingen, die allemaal aan het toneel wil den. Ook Nederhorst wilde op 14-jarige

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2