Leiden krijgt een eigen 'idol' Technofeest zet Leiden op dance-kaart I - ril! Wedstrijd barst los in d'oude Harmonie 'Dial T For Techno' in In Casa door Annemiek Ruygrok Of de kandidaten in spe ook stee vast met een 'Da's niks, toedeledo- kie' naar de rauwe werkelijkheid worden terugverwezen valt te be zien, feit is dat Leiden vanaf maart haar eigen 'idol' verkiest. Het begon als een leuk verzinsel om meer leven in de brouwerij te brengen, maar dreigt nu een spannende wedstrijd te worden: L'eidols. De Pilo's, muziek en entertainment, verzonnen het, zochten sponsors en Boudewijn de Bakker van d'oude Harmonie en Ida Viele van De Grote Beer, zetten het verder op de rails. Vanaf 6 tot 10 maart kan iedereen die in Leiden woont auditie doen. „Maar ze mogen ook van buiten Leiden komen. Alleen willen we niet dat de kandidaten uit het hele land toestromen, ze moeten op z'n minst uit de Leidse regio afkomstig zijn." Inmiddels hebben zich al zo'n twintig kandidaten via de website aangemeld. Wie iets op muziekgebied in zijn mars denkt te hebben, of dat nu Nederlands- of anderstalig is, en 15 jaar of ouder is kan zich aanmelden. Ida: „We heb ben al een Elvis, een Dolly Parton, maar ook iemand die De Kleine Zeemeermin doet. Het is heel ge varieerd." Een ervaren jury op het gebied van muziek en entertainment maakt uit of je doorgaat naar de voorronde. „We hebben muziekleraren uitge nodigd, een vertegenwoordiger van Fun Party's, iemand van Hoppezak en ga zo maar door. De voorrondes beginnen op 12 maart en hebben '.«■wr Boudewijn de Bakker en Ida Viele: „Het moet wel leuk blijven." Foto: Mark Lamers steeds op de vrijdag zes weken lang plaats. Uiteindelijk is op koningin nedag, vrijdag 30 april, de finale." Of d'oude Harmonie dan te klein is en de organisatie naar een groter etablissement moet uitwijken, wordt later bepaald. In elk geval is het de bedoeling, aldus Boudewijn, dat iedereen live de wedstrijd, ook tijdens de voorrondes, kan volgen via een groot scherm in de bene denzaal van d'oude Harmonie. Het publiek kan meebepalen wie de winnaar wordt door middel van sms'jes. Dat een en ander professioneel wordt aangepakt, wil niet zeggen dat de jury genadeloos zal toe slaan. Natuurlijk letten de juryle den op uitstraling, verzorging, mu zikaliteit en de interactie met het publiek, maar het is niet de bedoe ling de kandidaten, zoals in Idols, finaal af te branden. Het moet wel leuk blijven, al 'gaan we niet in dis cussie'. Per voorronde zullen acht k tien kandidaten deelnemen. Uit eindelijk blijven er zes k acht kan didaten over. Wie de finale haalt, maakt kans op een platencontract. Want: „Fun Party's biedt de winnaar de opna me van een eigen cd-single aan. Ook mag de gelukkige optreden tij dens een van de Dance Classics Party's in de Groenoordhallen. Dus je weet maar nooit wat daaruit kan voortvloeien." De tweede prijs is een compleet verzorgde zomerva kantie voor twee personen en wie met de derde prijs aan de haal gaat kan met z'n tweeën genieten van een geheel verzorgde beautydag in Sauna Warmond. Maar voordat het zover is, moeten de gelukkigen eerst door de audi ties heen. Daarbij zijn vanzelfspre kend ook juryleden aanwezig die zullen beoordelen of de kandida ten geschikt zijn om verder op te treden. „Het gaat om een totaal beeld. Tijdens de audities gaat het toe, zoals ook bij Idols. De deelne mers zingen één couplet en het re frein. Daarbij mogen ze gebruik maken van een geluidsband, maar ze mogen ook a capella zingen. De voorrondes zullen vervolgens steeds ongeveer 2,5 uur duren en om negen uur 's avonds beginnen. De voorrondes zijn boven in d'ou de Harmonie en beneden worden ze, als het allemaal lukt tenminste, op een groot scherm geprojec teerd. Bovendien zijn ze live over internet te volgen via www.wamou.com. Dat geldt ook voor de finale op 30 april." Dus wie denkt talent te hebben, wie denkt te kunnen zingen van smartlap tot bel canto, wie denkt het publiek voor zich te kunnen winnen, kan zich tot 25 februari aanmelden via www.leidols.nl, waar informatie en een inschrijf formulier te halen vallen. Die in schrijfformulieren liggen trouwens ook in de kroeg. Zal het publiek tijdens L'eidols uit zijn dak gaan? Foto: Ton Kastermans 'Het gaat ook om de interactie met het publiek'. Archieffoto: Dick Hogewoning Mark van Ginkel: „Dit moet het begin zijn van een serie."Foto: Hielco Kuipers door Nico van der Plas Oplettende voorbijgangers zullen onge twijfeld de posters hebben zien hangen; felrood, met de veelzeggende titel 'Dial T For Techno'. Natuurlijk gaat het hier niet om een hulplijn of première van een nieuwe film (filmfreaks hebben de ver wijzing naar de Hitchcock-klassieker 'Dial M For Murder' allang in de smiezen), maar om een dansfeest. Technomuziek is namelijk 'hot' in de uitgaanswereld en krijgt nu eindelijk ook in Leiden vaste voet aan de grond. „De tijd is er rijp voor", vindt de 24-jari- ge Mark van GinkeL Samen met com pagnon Erwin de Koning organiseert hij vrijdag 30 januari 'Dial T For Techno' in discotheek In Casa en rekent hij op een flinke schare technofans. Want die is er zeker in Leiden, ze kunnen alleen op weinig plekken terecht. „Er zijn altijd wel technofeestjes in Leiden geweest, maar verder dan de Q-bus en het LVC kwam je dan niet. En de LVC is leuk, maar voor een feest met meerdere be kende dj's is die plek al gauw te klein." Daarom probeert Van Ginkel sinds '99 de Leidse technoscene zelf een beetje levendig te houden, als dj én organisa tor. „Ik heb wat feesten gedaan, op klei ne locaties als de Grote Beer, maar ook in het alternatieve circuit en natuurlijk met 3 oktober. Daar heb ik veel ervaring mee opgedaan en nu wil ik het wat gro ter aanpakken met een feest in In Casa. Dat is de beste plek, omdat het de enige club in Leiden is die meer dan 500 men sen aankan. Met een beetje geluk staan er straks 1000 technofans te springen." Het zou zomaar kunnen, zeker gezien de line-up van het feest. Want 'Dial T For Techno' pakt groots uit, met live optredende artiesten als Jerome en Car los Rios versus Vincent de Wit, maar ook gerenommeerde dj's uit het buiten land, te weten de Amerikaan Dylan Dra zen en de Duitser Kay D Smith. Voor de leek zijn het nietszeggende namen, de ervaren technoliefhebber weet wat hij kan verwachten. Alhoewel, Dylan Drazen is geen vaste gast in Nederland, eerder een dj die op het punt van doorbreken staat. „Hij stond al op het wenslijstje van Awake nings, Nederlands bekendste techno feest", weet Van Ginkel. „Plots zagen we zijn naam opduiken op internet en heb ben we de gok genomen hem te boe ken. Ik ben erg blij dat het gelukt is; hij heeft een aparte draaistijl, met gebruik van samplers en veel platen die alleen maar in Amerika te krijgen zijn." Zo wordt het een nacht vol stampende techno, verzekert de organisator. „En daar komen, denk ik, veel mensen op af. Met dit initiatief is Leiden wel ineens een stuk bekender geworden onder het technovolk, dat merkje. We kijken bij voorbeeld veel op een internetsite waar mensen kunnen reageren op aanko mende dance-feesten, en bij dit feest staan 300 reacties, waarvan er maar 36 uit Leiden komen. De rest is verspreid over het land. Kijk, er komen zelfs men sen uit Groningen!" „Dat is toch wel redelijk uniek, dat er mensen néar Leiden komen voor een feest. Meestal is het andersom, omdat hier niks te doen is. Laatst stond er nog een uitgaanstest in de FHM-magazine, waarin de stad helemaal werd afge kraakt! Het enige voordeel, zo werd ge zegd, was dat je hier snel weg kon, met treinverbindingen naar plekken waar het wel leuk is. Echt vreselijk" Van Ginkel wil daar verandering in brengen met, op z'n minst, een vervolg op 'Dial T For Techno'. „Dit moet het begin zijn van een serie. Mocht dit feest een succes worden, dan wil ik dit jaar zeker nog drie keer een editie organise ren. En verder, wie weet, misschien komt er nog eens een keer 'Dial E For Electro', daar zijn ook genoeg fans voor te vinden, haha!" Dial T For Techno: vrijdag 30 januari, 23.00 uur in In Casa. Kaarten zijn ver krijgbaar via TicketBox, meer infor matie op www.am-produktions.nl Dylan Drazen heeft een aparte draaistijl, met ge bruik van samplers en veel platen die alleen maar in Amerika te krijgen zijn. Publiciteitsfoto

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 32