TIPS VOOR HET WEEK EINDE Laatste Leidse Snerttocht L 8 Blauw/Oranje van Het Nationale Toneel 16 Jeroen van Merwijk in Muzenhof Hester Macrander vol zelfspot in 't Onderdak Voorlezen over Egypte Unieke zaken speelt 'Staal' in LAK Aardewerk Uit gaan wij op dansles INHOUD Technofeest zet Leiden op de Dancekaart. Foto: AP In een psychiatrisch ziekenhuis in Londen beweert de mysterieuze en verwarde Christopher de zoon van een verbannen Afrikaanse dictator te zijn. Hij staat op het punt om ontslagen te worden, maar is dat wel verstandig? Hij vertoont namelijk alle symptomen van schizofrenie. Het hoofd van de afdeling, Robert, is van mening dat wat in Europa een geestezieke is, in Afrika een geaccepteerde mentale gesteldheid kan zijn. Blauw/Oranje heet dit spannende kamerdrama van de Engelse schrijver Joe Penhall. Het Nationale Toneel brengt het op de planken van het Parktheater in de regie van Peter Tuinman. Blauw/Oranje door het Nationale Toneel, zaterdag 31 januari, Parktheater, Cornells Gecllaan 2, Alphen aan den Rijn, 20.30 uur. Is Christopher schizofreen of niet? Publiciteitsfoto Cino Vanelli geeft concert in Amsterdam Cocktail: horeca ontmoet horeca op Leidse borrel En verder: Benefietconcert voor Iran Uit Thuis: Selkit Verberk Erop uit: Kamasutrabeurs Museumagenda Randstad Film: Mambo Italiano en Fighting Fish Uitschieters en Nightlife Uit eten: Floris V 6 7 12 13 14 15 COLOFON UIT is een wekelijkse uitgave van het Leidsch Dagblad Redactie: Annemiek Ruygrok (coör dinator) Agenda: Antoinette Vonk Eindredactie en vormgeving: Ralph Kleinhout, Job de Kruiff en Dick van der Plas Telefoon: 071-5356443 Informatie over activiteiten, evene menten en uitvoeringen kan mini maal een week van te voren worden opgegeven bij: Redactie UIT t.a.v de kunstredactie, Postbus 54, 2300 AB Leiden Fax: 071-5356415 E-mail: redactie.ld@hdc.nl Advertenties: tel. 071-5356300 Hij is de onbetwiste koning van de subtiele grap en de verfijnde liedteksen. Jeroen van Merwijk geeft zaterdag op intelligente, maar snijdende wijze zijn visie op de mis standen in Nederland. In deze try-out, on der de titel Ik ben blij dat ik mezelf niet ben, zingt hij ook over liefde en andere ontroerende zaken. Na de voorstelling geeft het jazz-trio Eric van Heijzen in de foyer van de Muzenhof een muzikale bij- 5 Ik en blij dat ik mezelf niet ben, try-out Jeroen van Merwijk, zaterdag 31 januari, Muzenhof, Cor Gor dijnsingel 4, Leiderdorp, 20.15 uur. Hester Macrander. Foto: GPD voorstelling te passen. Macrander mag haar pu bliek graag uit de tent lokken. Ze zingt goed, toch is praatjes verkopen haar grootste kwaliteit. In Weet ik veel is zij op zoek naar waarheden waar aan je je als ploeterende sterveling een beetje kan vasthouden. Hester Macrander met Weet Ik ivel In 't Onderdak, Sas- scnhelm; kaartverkoop: tabakshop Van der Lans, Hoofd straat 208, Sasscnheim; zaterdag 31 januari, 20.15 uur. Voor kinderen van vier tot twaalf jaar is zondag 1 februari in het Rijksmuseum van Oudheden een gratis toegankelijke voor- leesmiddag. Er wordt een spannend ver haal verteld over het ontstaan van het ou de Egypte, een land van machtige farao's en geheimzinnige mummies, het verhaal komt uit Sterrendrager van de Zuid-Afri kaanse kinderboekenschrijfster Dianne Hofmeyer. Via een voorleeskoffertje zijn de prenten uit het boek voor iedereen te zien. De voorleesmiddag is in het kader van de Nationale Voorleesdagen, een nieuw initi atief van de Stichting Lezen en de Stichting Collectieve Propaganda van het Neder landse Boek. na afloop zijn de échte mum mies te bekijken (niet gratis). Voorleesmiddag, zondag 1 februari, Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28, Leiden, 13.30 en 15.30 uur. Interesse voor een mummie in het Rijksmu seum van Oudheden. Archieffoto: Henk Bouwman Alles maakt muziek als het in handen van de spelers van Unieke Zaken komt. Voor de jeugd (vanaf 6 jaar) is dat aan den lijve te ondervinden op zondag 1 fe bruari in het LAKtheater. Staal gaat over de saaiheid in de staalfabriek. De arbeiders moeten hard en net jes werken. Dan komt er een nieuwe. Alles veran dert, wordt rommelig. De fabriek lijkt wel een con certzaal. Alle machines worden instrumenten. Staal door Unieke Zaken, zondag 1 februari, LAKtheater, Cle- veringaplaats 1, Leiden, 15.00 uur. De laatste snerttocht deze win ter! Heeft u nog niet eerder meegelopen; dit is uw kans! Om 18.30 uur wordt u ontvangen bij hotel restaurant 'Nieuw Mi nerva' met een aperitiefje en een kom versgemaakt erwten soep met roggebrood en spek gevolgd door een heerlijke ba varoise en tot besluit een kopje koffie. Dit vormt een goede 'bodem' om een stevige wandeling te maken. U wordt opgehaald door een gids die u meeneemt door donker Leiden. U hoort al les over de prachtige binnen stad en een aantal van zijn roemruchte bewoners, zoals o.a. Rembrandt van Rijn en Goeie Mie. Na de wandeling kunt u nog even nagloeien bij een gezellige locatie onder het genot van warme chocolade melk met brokken speculaas. Snerttocht: 10 februari; prijs: 19,50 euro; aanmelden: In schrijven: Telefonisch: 071- 5161213; Fax: 071-5665609; Post: VW Holland Rijnland, Postbus 100, 2231 CX Rijns burg; E-mail: groepsarrange- menten@hollandrijnland.nl. Betaling:Na overmaking van het bedrag op bankrekening nummer 45.18.17.508 is deelna me definitief en ontvangt u een bevestiging. U krijgt dus van te voren geen factuur of acceptgi ro toegestuurd! Uiteraard kunt u ook aan de balie in de VW- winkel, Stationsweg 2d Leiden betalen. Aardewerken borden en vazen, voorzien van verscheidene oranje en blauwe tinten, zijn tot 9 mei te zien in Museum het Catharina Gasthuis in Gouda. De expositie 'Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen 1920-1950' geven een beeld van een bedrijf dat eertijds er eer in legde am bachtelijk aardewerk betaalbaar te houden. 'De Vier Pad denstoelen' was een pottenbak kerij die in 1920 in Utrecht ont stond. De tentoonstelling om vat meer dan 120 tentoonge stelde objecten. Een uitvoerig geïllustreerde monografie/cata logus is in de museumwinkel te koop voor 46 euro. Het Museum het Catharina Gasthuis, Achter de Kerk 14 ln Gouda. Ope ningstijden: ma-za 10-17 uur, zon en feestdagen 12-17 uur. (advertentie) van het dagelijks wisselende Floris V-me- nu tot aan het aan tafel opgesomde Am bachtsmenu, het Baljuwmenu en het 'Laat u eens verrassen' vijfgangenmenu. De a la carte-gerechten liegen er ook niet om: Gekonfijte aubergine met geitenkaas, tomaat en artisjokbodem en basilicum. Fazantenborst met gesmolten eendenle ver, zuurkool en aardappelpuree. Of Her- tenkalffilet met krachtige vleesjus en ver schillende paddestoelen. Tijdens het kie zen krijgen we als amuse een kopje aard- appeltruffelcrèmesoep en een mandje met lekker brood, dat met boter en tap- penade kan worden besmeerd. Mijn gezelschap (een visliefhebster) kiest vooraf voor tonijn, bereid op drie ver schillende manieren (10,50 euro). Ze krijgt gegrilde, gemarineerde en een tar- taartje tonijn. Zij vindt de gegrilde tonijn het lekkerst, voor mij ligt de kracht van dit gerecht in de combinatie van smaken. Mijn lichtgegrilde sint jacobsschelpen - met een puree van peterselie, wortel en Eigentijdser, moest het worden. En laagdrempeliger. Maar toch is het eer ste wat mijn gezelschap zegt als ze in res taurant Floris V om zich heen kijkt: „Dit is het chicste restaurant waar ik ooit heb gegeten." Maar ze is dan ook pas 11. Toch ben ook ik - aangenaam, dat wel - verrast door de uitstraling van het 'nieu we' Floris V. Het is wit, het is strak, het is modem, het is, jazeker, het is toch een beetje chic. Prettige chic, zeggen we in zo'n geval. De uitstraling doet ons een beetje denken aan Villa De Duinen in Noordwijk. En De Moerbei, in Warmond. Dat lijkt me wel een mooi gezelschap, om in te verkeren. Aan de buitenkant is het Voorschotense Ambachts- en Baljuwhuis nauwelijks ver anderd. En ook de Voorstraat ligt er nog net zo monumentaal bij als in de afgelo pen paar eeuwen. Maar binnen is Floris V behoorlijk overhoop gehaald. Niet met de botte bijl, maar op een hele geraffineerde manier, waarbij de nieuwe eigenaren erin zijn geslaagd het oude karakter van het pand te handhaven. De indeling van de eetzaal is nog zoals ik me die herinner van het 'oude' Floris V, waar ik verschil lende keren met plezier heb gegeten: twee ruimten die in elkaar overlopen, met direct naast de deur een sfeervolle bar, nu met een moderne bos verlichting erboven. Langs de ramen verspreiden lampen in de vorm van een toorts hun sfeervolle licht. Er ligt een mooie houten vloer, de tafels zijn ruim en de stoelen met hun hoge leuningen zitten gerieflijk. De kunst aan de wanden is rechtlijnig en beschaafd, net als de muziek van Norah Jones die uit de speakers komt. Op de kaart staat een keur van menu's, estaurant Floris V,/ Voorstraat 12-14, gj 2251 BN Voorscholen. Tel.: 071-5618470 3 www.florisv.nl Ambiance: prettige chic Menukaart: verfijnd Bediening: nog geen ingespeeld team Keuken: goed Prijs/kwaliteit: goed tekst: Dirk Cornelissen archieffoto: Dick Hogewoning een schuimige kreeftenbisque 12,50) - is al net zo goed. Daarna gaat de overkant van de tafel verder met Ge stoomde kabeljauwfilet met een mosterd- botersaus 17,50), en kies ik voor de Lasagne van zalm, zeewolf, kreeft en groenten 18,50). Beide goedverzorgde gerechten, waarbij de vis niet verdrinkt in de begeleidende saus maar de eigen smaak uitstekend tot z'n recht komt. De bediening bij Floris V is vriendelijk, maar er komen nogal wat wisselende ge zichten aan tafel en dat kan eigenlijk al leen als het team goed op elkaar is inge speeld. Dat lijkt me hier niet helemaal het geval. Van mijn wijnarrangement (mijn gezelschap houdt het bij mineraalwater) krijg ik alleen het eerste glas bij het voor gerecht ingeschonken. Het glas bij het hoofdgerecht wordt vergeten. Als ik mijn gastvrouw daarop attent maak, komt er even later (weer een ander) iemand die mij, behalve excuses, een glas van de zaak aanbiedt. Maar ook bij de rest van de maaltijd van het bestelde wijnarrange ment vervolgens geen spoor. Wel zie ik later op de rekening vier glazen wijn (met een totaal van 16,00) staan, waar er dus hooguit één (die van het voorgerecht) had mogen worden gerekend. Dat is dus driedubbel slordig. Eigenlijk vierdubbel, omdat het gebeurt bij iemand die een stukje over je zaak tikt. Maar laten we in stijl en positief afsluiten. Dat deden we bij Floris V tenslotte ook, met een koffie D.O.M. en in acaciahoning gemarineerd citrusfruit met yoghurtsor- betijs 8,50). In februari starten de lessen voor: Beginners Bruidsparen Dansen op herhaling Vraag de infofolder aan DANSSCHOOL DE JONG De Voscuyl 40,Oegstgeest Bel: 071 515 46 36 of 071 515 44 44 E-mail

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 26