Horeca ontmoet horeca w Hessing en Hekking bij borrel op Haagweg 4 Furieuze flamenco in Leidse Schouwburg JIL IL Horeca Leiden-voorzitter Richard van Leeuwen (in krijtstreep) babbelt met wethouder Alexander Geertsema (in krijtstreep). Etienne van Huygevoort van't Fust en Patrick de Groot van Taxi de Groot: biertje. Foto's: Henk Bouwman Het was een gezellig samenzijn afgelopen maandag middag in het Leidse City Hall, waar tout horeca Lei den en iedereen die daarmee te maken heeft elkaar tijdens de - late - nieuwjaarsborrel ontmoette. Ri chard van Leeuwen, voorzitter afdeling Leiden van de Koninklijke Horeca Nederland hield een toe spraak waarin hij de activiteiten en ontwikkelingen van 2003 doorliep. Hij toonde zich, ondanks sombe re berichten uit de horecawereld, positief over het komende jaar. WD-wethouder Alexander Geertse ma (economische zaken) mocht ook zijn zegje doen en tevens de vernieuwde website www.leidenhore- ca.nl openen. Voor 2004 staan tal van nieuwe activi teiten gepland waarmee samen met de gemeente Leiden wordt gewerkt om het horeca-ondernemen te bevorderen. Zo is er een speciaal horeca-loket in het stadhuis geopend, waar de dames en heren ho- reca-ondernemers terecht kunnen voor informatie, vragen en vergunningen. Ook is een horecacoördi- nator aangesteld en wordt een evenementencoördi nator benoemd. Tijdens de gezellige borrel werd, na een bliksem ca baret-optreden, een overheerlijk buffet in City Hall klaargezet, waar de genodigden zich met graagte op stortten. Horeca-Leiden kan 2004 na deze middag weer aan! Heineken vesti gingsdirecteur Rijnland Ernst-Jan van der Wal in ge sprek met Jan Lan ge (Annie's Ver jaardag) en Mir jam Ates, CDA- wethouder in Zoe- terwoude. Rini Kersten, directeur van het Centro Flamenco Puro, Tony Maya, de pater familias van Gitanos de Granada en schouwburgdirecreur Bart van Mossel. Foto: Henk Bouwman Tony Maya is een telg uit het oude Maya-geslacht, zigeuners die, op de vlucht voor de inquisitie, de grotten van Granada invluchtten. Daar, in die duisternis, ontstond de flamenco. Het onderdrukte volk moest zijn woede kwijt in zang en dans. Vandaar dat het temperament ervan afspatte in Fur ia Maya, een flamencovoorstelling door Gitanos de Granada, die za terdag in de Leidse Schouwburg haar première beleefde. Pa ter familias Tony Maya zong en danste naar hartelust mee en presenteerde vol trots zijn nieuwe generatie furies. Dit alles onder het toeziend oog van de Nederlandse vader van de pu re flamenco, Rini Kersten, directeur van het 'Centro Flamen co Puro'. De avond tevoren had hij Carmen Linares nog in het jubilerende Utrechtse Vredenburg gepresenteerd, maar nu genoot hij in Leiden van deze furieuze voorstelling. Na de première was er nog een vrolijk onderonsje in de artiesten foyer van de schouwburg, waar directeur Bart van Mossel het tweetal ontving. Furia Maya is tot eind februari op tournee in het land. Voorstellingen zijn onder meer te zien in Gouda (31/1), Delft (4/2), Den Haag (10/2), Hoofddorp (12/2) en Rotterdam (15/2). Randolf (Hekking) en Ruud Hessing aan de borrel op Haagweg 4. Naast Hessing de kunste naars Gerda Bos man, tevens voor zitter van het col lectief, en Joost Koster. Op de voor ste rij Resi van der Ploeg en Nelleke van Varlek. Foto: Mark Lamers Ruud Hessing, de opvolger van Alexander Pechtold als wethou der van onder meer cultuur in Leiden, kon vrijdag informeel ken nismaken met een groep Leidse kunstenaars. Kunstcentrum Haagweg 4 hield namelijk een nieuwjaarsborrel. Raadsleden wa ren er ook. Onder hen WD-raadslid Arend-Jan Sleyster (cultuur) die er tijdens de borrel bij de kunstenaars op aandrong toch voor al mee te praten over de nieuwe cultuurnota die op stapel staat. En dan was er nog 'wethouder Hekldng', in de persoon van kun stenaar Randolf. Altijd aanwezig wanneer er een camera in de buurt is, aldus zijn mede-kunstenaars. Of wethouder Hessing niet vaak wordt verward met het beroemde personage van Kees van Kooten? Ja dat overkomt hem wel eens. Maar met deze Hekking dronk hij informeel een biertje tijdens de drukbezochte iuewjaas- borrel.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25