Vergeer heeft nog één kans SPORT 'De regio is groot genoeg voor twee hoofdklassers' Jan Schaap Eerste zege voor waterpoloploeg BALLETJE MET Hegie is uitgekeken op zijn rode shi Doelpunt! KRV is hard op weg om naast Ter Leede de tweede club op het hoogste vrouwenniveau te worden katwijk -De vrouwen van KRV maken een opmerkelijke pro gressie door. Het is pas zes jaar geleden dat het vrouwenvoet bal zijn herintrede deed op sportpark De Kooltuin. Negen wedstrijden voor het einde van de competitie blijkt dat het eer ste team een grote kans maakt om naar de hoofdklasse te pro moveren. Daarin regeert een andere regioclub, het Sassen- heimse Ter Leede, dat veel ta lent uit de streek opslokt. Dat mag volgens Jaap Bamhoom, de animator bij de Katwijkse Rijnvogels, geen belemmering zijn. „De regio is groot genoeg voor twee hoofdklassers." Hoe is de opmars van KRV ontstaan? „Acht jaar geleden ontstonden er problemen met het vrou wenvoetbal bij w Katwijk, waar ik toen trainde. Via een om zwerving langs Ter Leede kre gen we de kans om bij KRV te beginnen, met nog steeds de speelsters uit de Katwijk-tijd als basis. We moesten in de vierde klasse starten en werden een aantal keer achter elkaar kam pioen. Helemaal vreemd was dat niet. Ik heb er meiden bij die vijftien jaar bij Ter Leede voetbalden en Jong Oranje heb ben gehaald. De afgelopen twee seizoenen draaiden we in de top mee van de eerste klasse en dit jaar zijn de vooruitzichten beter dan ooit." Hoe wordt binnen KRV naar de vrouwenafdeling gekeken? „In het begin waren er voor- en tegenstanders. We hadden het voordeel dat KRV al eens eerder een vrouwenafdeling had, dus helemaal vreemd was het bij de club niet. Mede door de goede resultaten waren we binnen twee jaar zo'n beetje het troe telkindje van de vereniging. De jeugdafdeling is gegroeid naar zeventig meisjes. Dat is ver schrikkelijk knap." De stap naar de hoofdklasse is immens. Kan KRV die aan? „De capaciteit van de spelers groep is voldoende, maar de se lectie is smal. Ik beschik over precies elf speelsters en die worden wekelijks aangevuld met 14-jarigen. De leeftijd bij de eerste elf varieert tussen de 16 en 33 jaar. Als we promove ren dan moeten we de boer op, dat is duidelijk. En dat gaat luk ken ook. Daarmee geef ik eigen lijk al toe dat er nadrukkelijk aan de hoofdklasse wordt ge dacht, maar ik wil geen enkele druk op het team leggen. Het is zeker niet zo dat we moeten promoveren. Maar het zou wel leuk zijn en het is haalbaar." Dus talenten die hogerop wil len, krijgen misschien de keu ze tussen Ter Leede en KRV? „Het is jammer dat Ter Leede veel jong talent uit de regio aantrekt en vervolgens in het tweede elftal stalt. Dat is hun goed recht, maar het gevolg is dat je de clubs waar die talen ten vandaan komen naar bene den ziet kelderen. Toch is er in de regio nog talent genoeg over. Niet iedereen kan bij Ter Leede voetballen. Bij de mannen werd w Katwijk ooit kampioen met 'afdankertjes' van Quick Boys. Min of meer dezelfde vergelij king wil ik maken voor KRV en Ter Leede." Jaap Bamhoom was toch ge stopt als trainer? „Rob Ypey was mijn opvolger. Door privé-omstandigheden zou ik alleen tijdelijk voor hem invallen. Al snel werd duidelijk dat ik er weer een heel seizoen aan vast ging plakken, mijn twintigste als trainer. En het loopt als een trein. Ik heb de zelfde KNVB-papieren als alle andere trainers, maar op de een of andere manier gaat het mij beter af bij een vrouwenploeg." Als KRV promoveert, is de ver leiding natuurlijk groot om nog een jaar coach te zijn, op het hoogste niveau. „Ho, ho, dat gaat me even te snel. Daar heb ik nog niet over nagedacht. Als we een trainer vinden met dezelfde gedreven heid als ik, dan maak ik graag plaats." door Peter van der Hulst warmond - De alternatieve Elf stedentocht op de Weissensee biedt Wendy Vergeer nog één laatste kans op een aanspreken de zege op natuurijs. „Dat zou mooi zijn", zegt de 29-jarige Warmondse marathonschaats ster die bezig is aan haar laatste seizoen. In eerdere edities op het hooggelegen Oostenrijkse meer bij Techendorf werd ze al eens tweede, twee keer derde en een keer vierde. Vergeer lijkt pas op gang te ko men als de tochten langer dan honderd kilometer zijn. Als de vermoeidheid in het peloton begint toe te slaan, zijn er voor haar kansen om er tussenuit te knijpen. Van haar eindsprint moet ze het namelijk niet heb ben. „Ik ben door training wel wat sneller geworden, maar een sprinter word ik nooit." Daar aan wijt Vergeer ook haar te genvallende prestatie tijdens het NK op natuurijs. Na 60 kilo meter moest zij afgelopen weekeinde in de eindsprint passen. „Ik werd twee jaar te rug nog vijfde en had gehoopt een keer op het ereschavot te komen. Het lukte mij niet om voortijdig met een demarrage weg te komen." Het ongeveer tien kilometer lange meer begint na de strenge vorst een beetje te ontdooien. Overdag klimt de temperatuur iets boven het vriespunt. Ver geer - zus van oud-marathon- schaatser René en nicht van ploegleider Pascal - is daar blij om. Afgelopen weekeinde werd ze nog maar eens herinnerd aan de taferelen van vorig jaar. Sommige toerrijders werden overvallen door de kou en ver lieten met bevroren ledematen het ijs. „Ik ben daar wel bang Schaatsploeg Dasia stopt Marathonschaatsers Lars Hoogenboom (Roelof- arendsveen) en Joost Juffer- mans (Stompwijk) en ploeg leider Mons Verkerk (Nieuw- veen) moeten op zoek naar andere ploeg. De sponsor van de formatie Dasia stopt er na dit seizoen mee. Behal ve Hoogenboom en Juffer mans rijden ook Jelmer Beu- lenkamp en Jeroen Dunne- wind voor Dasia. voor. Kapot ga je sowieso, maar door de kou moest ik vorig jaar na 120 kilometer uitstappen. Toen we van start gingen, was het 11 graden onder nul. De temperatuur daalde naar min 17. Ik heb drie weken last gehad omdat mijn vingers en tenen bevroren waren geweest. Afge lopen zaterdag ging de tempe ratuur naar min 23. Bar en boos. Ik hoop dat niet mee te maken, maar de vooruitzichten voor komend weekeinde zijn goed." „Als het zonnetje schijnt dan is het fantastisch. Dan vlieg je over de scheuren in het ijs heen. Ik ben op natuurijs beter dan op kunstijs. Wij starten ge lijktijdig met de A- en B-rijders en de veteranen. Ik moet zo lang mogelijk de mannen zien bij te houden. Of dat lukt hangt af van het tempo. Ik heb het wel eens 120 kilometer volgehou den, maar lag er ook al eens na 80 kilometer af. Dan heb je nog een lange weg te gaan. Dan be gint het echte werk pas. Die ki lometers moet je aankunnen, want daar heb je voor getraind. Het is vooral mentaal zwaar. El ke tocht maak je het wel mee dat je het op drie of vier mo menten niet meer ziet zitten, maar je moet toch door." Van de zusjes Gretha en Jenita Smit heeft Vergeer dit keer geen concurrentie te duchten. Gre tha bereidt zich voor op de WK allround en Jenita is nog her stellende van de ziekte van Pfeiffer. Toch blijven er in de ogen van de Warmondse ge noeg concurrenten over: Da nielle Bekkering, Petra Grim bergen, Carien Meibeuker, Lin da Verdouw en Kitty Meeth. „Het niveau is de afgelopen ja ren enorm omhoog gegaan. De top is steeds breder geworden", aldus de rijdster van de Heem- bouw-ploeg. De zege ligt daarom niet voor het grijpen, maar het zou in het laatste jaar van Vergeer wel een mooie bekroning zijn. „Ik stop ermee, er zijn ook andere din gen in het leven. Ik ben oe fentherapeute Mensendieck - dat zijn houdings- en bewe gingsoefeningen - en heb een eigen praktijk. Door de gekke, nieuwe regels in de gezond heidszorg moet ik er nu andere dingen bij gaan zoeken. De zorgverzekeraars vergoeden sinds dit jaar minder behande lingen, waardoor mensen wachten met hun therapie. Bo vendien vind ik ook andere sporten leuk. Er is meer in het leven dan alleen schaatsen." Argentinië geen partij in olympisch kwalificatietoernooi Rio de janeiro/gpd - Het Nederlands waterpolo- team heeft in het olympisch kwalificatie-toernooi zijn eerste zege geboekt. Door de ruime 15-3 zege van gisteren in het Braziliaanse Rio de Janeiro behoudt de ploeg van bondscoach Ron de Vogel kans op deelname aan de Spelen van Athene. Vandaag moet Nederland dan allereerst winnen van het door vele fans gesteunde gastland. Brazi lië biedt ongetwijfeld meer tegenstand dan Ar gentinië. „We hebben gedaan wat we moesten doen", aldus international Bas de Jong. „Maar onze overtalsituaties waren nog te onzuiver. Daarentegen hebben we niets willen forceren met het oog op de belangrijke duels die nog ko men", zei de 30-jarige speler van Polar Bears aan de vooravond van de allesbeslissende groeps wedstrijd. Gistermiddag kon Oranje zich nog de nodige fri voliteit veroorloven. Met drie vlammende voltref fers toonde Marco 'Wonder' Booij aan op stoom te geraken. Met vier doelpunten was de beul uit Barendrecht tevens topschutter van Oranje. Amo Havenga had met drie doelpunten ook een belangrijk aandeel in de eerste zege, maar kon de bondscoach nog niet imponeren. „Voor iemand van zijn kaliber brengt Havenga nog te weinig", aldus De Vogel over zijn linkshandige scherp schutter. „Hij weet dat ook en daarom heb ik toch vertrouwen dat hij nog van meer waarde voor de ploeg wordt. Hij is fit, mentaal in orde en professioneel bezig dus het moet gaan komen." In het doel lag dit keer Gijs de Koek en niet Mare Nol ting, de sluitpost die in de eerste wedstrijden goed voldeed. De Koek, doelman van ZPB uit Ba rendrecht, keek terug op een geslaagd eerste op treden in Rio. „Jammer genoeg heb ik mijn doel niet helemaal schoon kunnen houden", aldus de 24-jarige doelman, die het gevecht om een basis plaats van ondergeschikt belang vindt. „Hoe het verder gaat is afhankelijk van de vorm van Nol- ting. Mij maakt het niet uit of hij of ik in het doel lig, als we maar naar Athene gaan." SPORT EN SPEL biljarten Sportrust/Van Diemen heeft in de nationale kader competitie door een 4-2 zege op HWA/Swatch uit Al- blasserdam weer aansluiting met de middenmoot ge kregen. Ook middenmoter De Engel/Van der Aart uit Lisse verstevigde zijn positie door een 4-2 zege op Maasstad. De Langeraarse derby tussen De Plas en Verdel Orchideeën eindigde in 3-3. De Sport/Music Mining uit Weteringbrug viel door een 4-2 nederlaag uit de topdrie. In de competitie driebanden groot nam Jumbo War mond enige afstand van de degradatieplaatsen door met 6-2 van hekkensluiter De Geus BT te winnen. Eerste divisie driebanden stand aan kop: 1. Broeders 14-24; 2. Bo- voteam 14-20; 3. Kaleidoscope 14-19; 7. Jumbo 15-14. bridge De Leidse Bridgeclub Crash is er niet in geslaagd het landskampioenschap in de nationale meesterklasse te bemachtigen. BV Modalfa bleek in de finale met 245- 125 te sterk. De finale ging over twee dagen met drie zittingen van zestien spellen en twee zittingen van twintig spellen. Het team van Crash met de spelers Sjoert Brink, Onno Eskes, Ricco van Prooijen en Gerard Sprinkhuizen kwam in de eindstrijd door als tweede te eindigen in de meesterklasse-competitie en vervolgens in de halve finale te winnen van de Onstein-reserves. dammen De Katwijkse Damclub (KDC) boekte een verrassende 9-7 zege op een sterk team van de Rijnsburgse Dam club (RDC) in de eerste play-offwedstrijd van de regio nale hoofdklasse. Aan de topborden was RDC welis waar sterker met winstpartijen van Arjen de Mooij en Pieter Jan Rijken op Jack van der Plas en Jan Schijff, maar aan de lagere borden compenseerden de Katwij- kers de negatieve score door winstpartijen van Arend van Beelen, Gijs van der Wiel en Arjan Dubbelaar. In strijd tegen degradatie is het Leids Damgenootschap slecht gestart met een 10-6 nederlaag tegen DEZ Ree wijk. HDC Alphen won met 9-7 van OGB Bodegraven. darts Het Leidse United en het Veense Bullshit liepen in de regionale eredivisie iets in op koploper De Stalgasten uit Leiden. De Herenstraatdarters kwamen niet verder dan 8-2 tegen het Katwijkse Downstairs, terwijl United en Bullshit met 10-0 zegevierden. Het Warmondse Jumbolaya speelde zich uit de degradatiezone door een verrassende 6-4 winst op Ramses Sjaffies. Danny Aziër van United wierp in deze ronde drie keer 180 en Wally Hovens tekende voor de hoogste finish met 136. Stand aan kop: 1. De Stalgasten 14-114; 2. Bullshit 14-111; 3. Uni ted 14-106; 4. Downstairs 14-90; 5-6. De Gouwe en Ramses Sjaffies 14-78 schaken Schaakvereniging Leithen tekende voor de grootste ze ge in de bekercompetitie van de Leidse schaakbond. Rijnwoude werd met 7-1 uitgeschakeld. Zeges waren er ook voor Katwijk dat Philidor uitschakelde en de jeugdschaakclub Op Eigen Wieken die met 5,5-2,5 een team van Utile Duld (Roelofarendsveen) uit het beker toernooi wipte. Ook door naar de laatste acht gaan Da niël Noteboom (Noordwijk), Oegstgeest '80, Alphense Schaakclub (ASC), AAS en Leiderdorp. snooker Florian Moederscheim heeft zijn leiderspositie in het open kampioenschap van Warmond heroverd. Hij pro fiteerde optimaal van de afwezigheid van Martin Ze venhoven wegens competitieverplichtingen. In de fina le versloeg Moederscheim in recordtempo Ronald Blok met 2-0 dankzij een snelle break van 48. De verliezers ronde ging naar Ronald Kest uit Warmond. Stand aan kop: 1. Moederscheim 139; 2. Zevenhoven 128; 3.,Blok 125; 4. Alewijnse 1 iV; 5. Hoekstra 107. Midvoor Gerben Silvis wordt onder water gedrukt door de Argentijn Fernando Scursoni. Nederland ver pulverde de Argentijnen met 15-3. Foto: Reuters donderdag 29 januari jï (bij)zaken in de sport Lennart Hegie verdedigt dit seizoen het doel van Rijns burgse Boys in het rood. Nou ja, rood. Zeg maar gerust 'knalrood'. Leg eens uit, Lenn art. „Een paar jaar geleden speelde ik in een rood shirt van Nike op de Universiade. Ik vond dat mooi. Vandaar dat ik op zoek ben gegaan naar zo'n rood kee persshirt. Dat bleek niet te vin den. Wat ik aanheb, is een voetbalshirt. Zaterdag kreeg je er zes om je oren. Lag dat aan het shirt? „Ik ben wel bijgelovig. Komen de zaterdag tegen Achilles Veen trek ik een ander shirt aan. Ik vind geel ook mooi, maar ja ik speel bij Rijnsburgse Boys. Het wordt iets grijs. Edwin van der Sar verwisselde ooit in de rust van shirt. M/> rW/pmort Urti «>l Foto: Hans Oudwater Dat heb ik ook zaterdag nog overwogen. Maar ik dacht: als het nou na rust weer niet goed gaat, wat moet ik dan volgende week aan?" Aan de andere kant kan het ro- BELLETJE MET de shirt tegen de hekker#oi Achilles Veen misschientar een herkansing krijgen? IN F „Het zou moeten kunneif c maar voor de zekerheidin P d i uick-Boysspeler Jan Schaap stond vorige week iterdag voor het eerst in de basisopstelling van de Katwijk se ploeg tegen Kloetinge. Lang duurde de vreugde hierover niet. Na een half uur spelen liep Schaap een zware knie blessure op. Wist je meteen dat het mis was? „Ik had meteen veel pijn, maar na een kwartier trok die weg. Onze fysiotherapeut Michel de Geus vermoedde dat het een ernstige blessure was. De knie was instabiel. Hij was be zorgd. Wat gaat er nu gebeuren? Vrijdag heb ik een kijkopera tie gehad. Daarbij is een deel van een meniscus weggehaald. Het is niet zeker of dat pro bleem helemaal is opgelost, want er zat nog bloed in de knie en de arts kon het moeilijk zien. Wel bleek dat er een me diale band en de voorste kruis band is afgescheurd. In maart wordt er in het Diaconessenzie- kenhuis in Leiden een nieuwe kruisband gemaakt. Ga je wel terugkomen op het veld? Bennie van Fruchten van Quick Boys had dezelfde bles sure en is helemaal teruggeko men op zijn oude niveau. Daar spiegel ik me aan. Ik hoop vol gend jaar na de winterstop weer te voetballen. „Ik ben net afgestudeerd als be drijfseconoom en ga sollicite ren. Dat doe ik na mijn opera tie, ik kan nu moeilijk op een gipsen been bij een werkgever komen aanzetten. Als ik in maart schrijf, ben ik weevjs been als ik antwoord kru 5^ w Maar kandidaat-werkgejje kunnen zich wel melder^ „Dat kunnen ze rustig dL^ »te Nog nooit werden er in een Bollenstreekderby zoveel d<F iten gescoord, schreven wij na afloop van de 1 Boys - Rijnsburgse Boys (6-4) van afgelopen 2 dag. Voor de liefhebbers even een staatje met r van de regionale derby's: Rijnsburg - Quick Boys Noordwijk - Rijnsburg Quick Boys - Rijnsburg Quick Boys - ARC ARC - Noordwijk Rijnsburg - Katwijk Noordwijk-ARC Katwijk - Quick Boys FC Lisse - Katwijk ARC-Katwijk ARC - Quick Boys Rijnsburg - ARC FC Lisse - Rijnsburg Katwijk - Ter Leede (septemb' (oktober l$re (februari Usu' (december 'n (oktober l?1111 (oktober l?le (septembefal (oktober Ifei' (mei 1996) (maart 199)g (mei 2000),., (februari 2 vil (februari 21 Ook ais we de andere ploegen uit de hoofdklasse erbijen trekken is er zelden tien keer of meer gescoord. lit e (december da (oktober l^d' Quick Boys - Vitesse D Huizen - Katwijk Scheveningen - SHO Ter Leede - Groote Lindt Rozenburg - Scheveningen Noordwijk - Rozenburg - Rijnsburg 9-2 3-8 8-4 7-3 1-9 8-5 0-10 (januari 19 (mei 1998) (april 1999fr| (mei 1999) (mei 2002) dl Zit je ook in de ziektewet? RONDJE LANGS DE VELDEN idoi fain Foto: Henk Bouwman De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan Bernardus in Hazers- woude Rijndijk. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 8 Zowel aan de Rijndijk als in de woonwijk hangen overal fon kelnieuwe bordjes. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 8 Plein met standbeeldje bij binnenkomst is uniek. 3. Reclameborden: 7 Mooi, duidelijk, maar niet he lemaal het veld rond. 4. Velden: 7 Lieflijke tribune. 5. Strafschopstip: 5 Helaas weggeregend. Doel is met 2,39 meter iets te laag. 6. Vuilnisbakken: 8 Eerder te veel dan te weinig. 7. Scorebord en klok: 8. Dug-outs: 7 Sober doch functioneel. 9. Clubgebouw binnen: 8 Oogt nieuw en kan tegen een stootje. 10. Clubgebouw buiten: 9 Aanpalend terras en kinder speelplaats zorgen voor tóp- klassering. Totaal: Klassement: 1. Lugdunum 2. Bernardus SJZ w Woubrugge 5. KRV 6. Valken '68 7. GHC w Oegstgeest Meerburg 10. RCL ASC Warmunda TAW Voorschoten '97 15. Alphia 16. w Alphen 7.7 7,5 7,5 7,5 7,4 7,2 7,1 7,1 7,1 7,0 7,0 7,0 7,0 7,0 6.8 6,7 Iper lusti Topdrie ii Cli Jtge De topdrie van: Jan vesteijn voormalig fena van de afdeling Spfeurs Recreatie van de geitwei te Leiden. ïaga pit! De beste [ran 1. Quick Boys („Daajrse je niet omheen.") Üjst 2. UVS („Vanwege2 ei complex en de velndi grasmat.") ain 1 3. Roodenburg. (,hts opgeknapt en nu 1de hopen dat de missieten slaagt.) s mi voc De slechtste ibei 3. KRV („Matige atfceo modatie en een vwa: vriendelijke sfeer.") tuss 2. Kagia („Knollentuiove 1. Boshuizerkade. („krsi loos, achtergesteld, Vme aan verbetering toe. "ster. n Ve e da w Leiden FC Rijnland 19. Docos

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 22