sprinters SERVICE Mosselen met spinazie en kaas Sneeuw Dé oplossing voor uw zoektocht! woensdag 28 JANUARI 20| =f= IE C NC |NL ten Sti he. NO Dol Get nisi Ma |es. NO Net ten| KRI toui Wet Kra Mai Nac hert Ein< CD VAN DE DAG Genre: blues Ian Siegal Band Standing in the Morning Taxim/Bertus TX 2077-2 TA Wie het stofkammetje door het beperkte actuele aanbod haalt, merkt in elk geval deze eerste internationale uitgave van de Engel se bluesshouter en -gitarist Ian Siegal op. Zijn weerbarstige stem past op monumentale wijze bij de na-oorlogse Chicagoblues die hij uitdraagt. Zijn strot imponeerde al, omdat hij recent als front man van The Lee Sankey Group op North Sea Jazz en Crossing Border optrad. Op Standing in the Morning blijkt pas echt dat hij een luis in de behaaglijke hedendaagse blues-pels kan zijn. Niet al leen beschikt Siegal over de juiste dosis onverschrokkenheid, in het titelstuk schetst hij het leven aan de zelfkant en de innerlijke kracht om door te gaan. In het uit drie delen uiteenvallende epi sche lied Beulah Land zoekt hij het Bijbels-apocalyptische terrein tussen 16 Horsepower en Tom Waits op, zonder hen schaamteloos te kopiëren. Bij Ian verbergt een bedrieglijk gezellige fanfare hel en verdoemenis. Óp deze plaat zoekt hij soms ook naar hoorspel- en geluidsfragmenten ter illustratie van beeldende teksten als Scare crow, zoals hij ook niet vies is van genrevermenging. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: schaatsen Ron Couwenhoven en Huub Snoep Op Smalle ijzers Uitgeverij De Vrieseborch Prijs: 29.50 In dit 272 pagina's tellende boek - vol nostalgische foto's - wordt de geschiedenis van het schaatstoerisme en de natuurijsklassiekers beschreven. De allereerste lange-afstandswedstrijd in Nederland had in 1888 plaats tussen Haarlem en Leiden. Er deden dertien Hollanders mee: de ijzersterke Friezen bleven die dag thuis. Klaas Pander, de leermeester van Jaap Eden, won in 1 uur en 6 minuten. Pim Muiier werd tweede. In het boek komt ook Jacob Kollmann uit Loosdrecht aan het woord. Hij was vroeger baanveger van de IJs club Kortenhoef en verdiende in de winter zijn brood met het schoonhouden van de ijsvloer. Eén van de 52 hoofdstukken is ge wijd aan het schaatstochtje van de toen 14-jarige koningin Wilhel- mina op 5 februari 1895 in Leidschendam. De burgemeester had het ijs extra laten vegen en controleren, bang als hij was dat de jonge vorstin in een wak zou rijden. Ruim een eeuw later vertelde prins Willem-Alexander over zijn schaatstochtje op de Hofvijver met Maxima. Dat was op 30 maart 2001. Het was de dag dat hij haar op de smalle ijzers ten huwelijk vroeg. KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2 a 3 personen Mosselen zijn nog volop verkrijg baar. Met kant-en-klare gekook te mosselen, zoals je die nu veel in de winkel vindt, wordt het sa menstellen van gerechten met mosselen een stuk eenvou diger. Dit gerecht kan als hoofdgerecht worden opgediend, maar het leent zich ook goed als voor- en/of lunchge recht. Ook als tussendoortje of als een hapje bij een glas bier smaken deze mosseltjes uitzonderlijk goed. Ingrediënten 6 sneetjes wit(casi- nojbrood; ca. 40 gram boter; 500 gram verse spinazie; zout; 125 ml kookroom; 75 gram grof geraspte jonge Goudse kaas; 1/2 theel. Zaanse mos terd; 150 tot 200 gram ge kookte mosselen, uitgelekt; witte peper uit de molen. Bereiding Was de spinazie en breek de dikste stelen af. Maak de spina zie zo droog mogelijk (slacen trifuge). Smelt 15 gram boter in een wok. Voeg de spinazie toe en laat de bladgroente 3 minu ten, onder voortdurend om scheppen, bakken. Strooi er wat zout over. Laat de spinazie op een zeef uitlekken en druk er, nadat de spinazie is afgekoeld, met de platte hand nog zo veel mogelijk vocht uit. Breng intussen de room aan de kook en voeg er, onder voortdurend roeren, de helft van de kaas en de mosterd aan toe. Rooster de sneetjes brood licht goudbruin en bestrijk ze aan een zij met boter. Verdeel er vervolgens de gebakken spina zie over en schik de gekook te mosselen er bovenop. Schep daarna de saus er over en bestrooi de ge- rechten met de rest van de geraspte kaas. Leg de sneetjes op een bakplaat en plaats deze onder een reeds hete grill. Haal de sneetjes uit de oven zo dra de kaas is gesmolten. Houd de oventijd zo kort mogelijk omdat bij een langere oventijd de mosselen taai kun nen worden. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: In beide richtin gen op de A28 tussen Harderwijk en knooppunt Hattemmerbroek en op de A58 tussen knooppunt Batadorp en knooppunt De Baars. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de Al bij Laren en A44 bij Leiden. Donderdag: A2 bij Ouder-Amstel en A67 bij Asten. Vrijdag: A12 bij Waddinxveen en A35 bij Ambt Delden. Zaterdag: A2 bij Vi- anen en A20 bij Nieuwerkerk a/d IJssel. Zondag: A27 bij Utrecht en A37 bij Coevorden. HET WEER door Jan Visser Hoogwaardige arctische luchtmassa's, met op 5 kilo meter hoogte diepvriestemperaturen van circa -40 graden, zijn vandaag tot ons land doorgedrongen. ae tweede neut van vanmiddag en vanavond, wan neer een arctisch koufront over Nederland trekt, is enige tijd sprake van zware sneeuwval (5-10 centi meter). Ook na de passage van het front vallen er de komende nacht geregeld sneeuwbuien die van on weer vergezeld kunnen gaan. Bovendien neemt on der invloed van een depressie bij Denemarken de wind verder toe (aan zee tot stormachtig uit het noordwesten) zodat er vanavond en de komende nacht van tijd tot tijd van een ware sneeuwjacht sprake kan zijn. Een kleinschalige storing uit de poolstreken speelt daar ook een belangrijke rol bij. De temperatuur schommelt tijdens sneeuw rond het vriespunt. Ook morgen van tijd tot tijd sneeuw of sneeuwbuien (depressie boven de Duitse Bocht) en een aan zee aanvankelijk nog een harde tot storm achtige noordwester. Morgenmiddag wordt het wel alweer 3-4 graden. Vrijdag nemen de neerslagkansen tijdelijk af en laat de zon zich wat vaker zien. Onder (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 4. Minziek zit ze op een onbezet toilet (7); 5. Hien oefent een onaangename bokser (8); 7. Hier is ruin voor toerisme en prostitutie (4); 9. Achter een jongJ gevoegd (4); 10. Zo is de inzet niet toegankelijk (8l Verticaal: 1. Een gevangene is blij met deze zwier (6); 2. Het lect blijft hetzelfde voor een familielid (6); 3. (Anticonceptie van de) dierenarts (9); 6. De enerj van een werknemer (6); 8. Wordt geslagen in een vest de ruimte (4). i.oo He Oplossing van dinsdag: keer-kreek-j ekker raak-klaar-elkaar gier-niger-nering echt-recht-echter leed-lende-vendel rede-reder-eerder roem-omber-rimboe bode-gebod-bodega deel-slede-elders s t er-ems t - s tr eng Gevraagd woord: Jeneverbes. )ORD l-Hollar 'amma. ^adio Herh. 00.001 nd nacl UTRE 193.1.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10