llair dreigt temming e verliezen i IETS Voorhout en Warmond kiezen voor samenwerking School schorst leerling (8) met revolver verkopen? itse premier in het nauw torgen is't Woonsdag! 11 icent vermoord in Paramaribo Krakkemikkig gebouw stort in Leen renteloos van uw werkgever. Leidsch Dagblad Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad dinsdag 27 januari 2oo4 SPRINTERS Drie sterren ook erkenning voor Nederland 072-5196868 Sneeuw Wethouder Buijing leest voor op Nationale Voorleesdag ien/anp-rtr - De Labour-re- g van de Britse premier To- air dreigt vandaag in het rhuis de stemming over de aging van de collegegelden rliezen. Dat zei vice-premier Prescott vanmorgen. „Zoals fers er op dit moment voor zal, als ik heel eerlijk ben, ;ering worden verslagen of intal mensen moet al over- pan en de Labour-regering lan steunen". Iritse premier Blair moet en morgen spitsroe lopen. Een voorstel voor collegegeld in Engelse ■iteiten en een rapport de affaire rond de zelf van wapendeskundige Kelly bedreigen het pre- ichap van Anthony Char- fnton Blair. debat over de wettelijke ilijkheid voor Engelse uni- j eiten om, vanaf 2006, tot euro collegegeld te kun- vragen in plaats van de laard 1650 euro, is van- ag om 13.30 uur van start n. Veel parlementariërs Labour stellen tegen het J\ roorstel te zullen stemmen (advertentie) Voonsdag 28 januari 2004 Een eigen plek open van 10-22 uur. Aanbiedingen zijn alleen morgen geldig, zolang IKEA sorraad strekt Max 3 p p Informotielijn 0900 235 45 32 (0.10/min.) www.woonsdag.nl uit (B.v. ingei zendje tardhpi r. lslai 13. V nl; 3( COMMENTAAR VVD broeit in de WD. Jonge en in de partij als staatsse- rissen Mark Rutte en Mela- chultz van Haegen pleiten ijk voor vernieuwing van irtij. De WD zou een 'sleets zijn en de WD zou haar lenaarse imago' moeten af- Een nieuwe naam moet olkspartij voor lid en Demo- aantrekkelij- laken. En mis moet wel de Ing van een fe liberale par- imen met delen van PvdA worden overwogen, tlatingen van de twee pro- WD'ers zijn verras- WD'ers houden door niet van publiek gedoe koers van de partij. 'De iekent geen vleugels, de par- it alleen vlerken', zei Hans ooit Die wijsheid gold meen partij die rechts van lidden onder Wiegel een groei doormaakte en die Viegel, en later ook met Bolkestein, een sterk lei- ïap kende. ddige WD heeft het moei- ia de intellectuele domi- SJ ite nan tie van Frits Bolkestein moet de partij het doen met de inhou delijke middelmaat van Gerrit Zalm, die volgde op de liberale bleekheid van Hans Dijkstal. De discussie wordt verder gevoed door de afwezigheid van duide lijk leiderschap. Partijleider Gerrit Zalm wordt als vice-pre mier gehinderd door de fletsheid van het kabinet-Balkenende en fractieleider Jozias van Aartsen heeft wel ambitie, maar weet ook dat hij moeilijk het stuur van Zalm kan overne men. De pleidooien van Rutte (Am sterdam) en Schultz van Haegen (Leiden) zijn verfrissend. Of ze daarmee ook verstandig zijn, is zeer de vraag. Het zoeken van een nieuwe naam of een nieuw profiel is nog het minst gevaar lijk. Maar het zoeken van sa menwerking met PvdA en D66 is zoveel als de doodsteek voor de WD. De geschiedenis van de partij leert dat de kansen van de partij niet ter linker- maar ter rechterzijde liggen. Kees van der Malen warmond/voorhout - War mond gaat in op het verzoek van Voorhout om snel te bekij ken of intensieve samenwer king een alternatief is voor de fusie van Warmond met Sas- senheim en Voorhout. War mond zal daarom, net als Voor hout, de provincie adviseren niet tot samenvoeging over te gaan. Beide gemeenten houden de mogelijkheid open dat ook Noordwijk en Oegstgeest bij de samenwerking worden betrok ken. Vanavond neemt de Sas- senheimse raad een standpunt in. De drie gemeenten hebben de afgelopen jaren zonder enig re sultaat gepraat over intensieve samenwerking. Dat kwam voor al doordat Voorhout steeds de boot afhield. Maar nu de herin deling heel dichtbij komt, wil Voorhout toch nog een poging wagen. Volgens Voorhout moet Warmond aangeven waar be stuurlijke problemen bestaan of zijn te verwachten. Vóór juni moet er dan in overleg met Sas- senheim en Warmond een voorstel liggen tot 'intensieve, niet-vrijblijvende samenwer king' tussen in eerste instantie deze drie gemeenten. Warmond besloot gisteren in te gaan op het idee. Na lang ver gaderen ontmoetten WD en Progressief Warmond enerzijds en de coalitiepartijen CDA en Warmond Anders anderzijds el kaar in het voornemen om met Voorhout en Sassenheim een poging te wagen. De coalitie partijen eisten wel dat de be sluitvorming bij de provincie geen vertraging mag oplopen. Dat betekent dat het plan nog vóór 30 april op papier moet staan. Voorhout en Warmond sluiten deelname van andere partijen niet uit. Warmond wil ook in gaan op de toenaderingen van Oegstgeest en Noordwijk, die de afgelopen dagen hun inte resse in samenwerking kenbaar maakten. Wethouder Barn- hoom van Noordwijk zei giste ren dat de uiteindelijke uit komst van het proces een fusie moet zijn. Hoewel zowel in Voorhout als in Warmond de bevolking zich vorige week in meerderheid uit sprak voor zelfstandigheid, zijn alle Warmondse partijen het over één ding nu eens: komen de gemeenten er voor de dead line niet uit, dan wordt herin deling onvermijdelijk. Pagina R5: Raad Warmond geeft samenwerking een laatste kans en dus met de oppositie mee. Het gaat om zeker 77 parle mentariërs. De uitslag van de stemming wordt vanavond laat verwacht. De oppositie zal op aftreden van Blair aandringen als het voorstel wordt wegge stemd. Vandaag kregen Blair en andere direct betrokkenen ook inzage in het rapport van Lord Hutton over de dood van de hoge de fensieambtenaar en wapenex pert David Kelly. De zelfmoord van Kelly volgde op berichten dat hij informatie had doorge speeld naar de BBC over het overdrijven van de Iraakse drei ging door de Britse regering. Premier Blair heeft gezegd dat hij niets wist van het lekken van Kelly's naam door Defensie. Mogelijk moet defensieminister Hoon het veld ruimen. Het rapport wordt morgen vrij geven door Lord Hutton. Het wordt dan ook via internet ver spreid (the-hutton-inquiry.or- g.uk). Een debat over het rap port wordt 4 februari verwacht. Pagina Buitenland: Britse politiek wacht gespannen op rapport-Kelly maribo/anp-afp - Een student aan de Anton de Kom Univer- in Paramaribo heeft bekend dat hij vorige week het hoofd iet herbarium van de onderwijsinstelling heeft vermoord. De sfoi rige dader heeft een volledige bekentenis afgelegd en de poli- ar het stoffelijk overschot van zijn slachtoffer geleid, udent sloeg de 30-jarige vrouw dood met een hakbijl. Daarna >te hij het üjk vlak bij de universiteit. De dader heeft de politie d dat de docente hem meerdere keren 'onheus' heeft beje- Surinaamse media zinspeelden er op dat de student verliefd nl i ip de vrouw en door het lint ging toen zij zijn avances afwees. cairo - In de Egyptische hoofdstad Cairo zijn gisteren zeker negen doden en tientallen gewonden gevallen toen een gebouw van elf verdiepingen instortte. Nog vijf mensen werden vanmorgen vermist. De slachtoffers zijn vooral brandweerlieden en hulpverle ners. Het gebouw was ontruimd wegens een brand in winkels op de begane grond. Twaalf jaar geleden liet de eigenaar zonder vergunning vier extra verdiepingen op het gebouw zetten. Een oproep van het stadsbestuur de vier verdiepingen weer te slopen werd genegeerd. Dergelijke drama's komen in Egypte vaker voor. Veel gebouwen zijn in dit land zonder vergunningen neergezet, krakkemikkig gebouwd en slecht onder houden. Foto: AP/Amr Nabil Jamie Oliver ook in Amsterdam amsterdam - De bekende En gelse kok Jamie Oliver begint een restaurant in Amsterdam. De televisiekok maakt momen teel in Londen furore met zijn restaurant Fifteen waar kansar me jongeren worden opgeleid tot kok. De tafels in dit etablis sement zijn maanden vooruit gereserveerd. In Nederland is Oliver ook populair. Zijn televi sieprogramma's zijn in ons land te zien en zijn boeken worden goed verkocht. Pagina Gesprek van de Dag 'Duurdere sigaret is schuld overheid' Amsterdam - Dat sommige fa brikanten per 1 februari de prijs van hun tabakswaren met 25 cent verhogen, is het gevolg van overheidsbeleid. Doordat het Rijk meer belasting heft, probe ren producenten gevreesd om zetverlies te compenseren. Dat zeiden de Stichting Sigaretten Industrie, de Stichting Rokers Belangen en de fabrikant Philip Morris vanochtend. Op 1 febru ari wordt een pakje sigaretten (25 stuks) en shag (50 gram) 55 eurocent duurder. Pagina Economie VN gaan VS in Irak helpen parijs - VN-secretaris-generaal Annan stuurt een onderzoeks team naar Irak om na te gaan op welke de Iraakse bevolking verkiezingen voor een voorlopi ge regering wil houden. De Amerikanen hopen dat tussen komst van de VN een impasse tussen de coalitie en de in vloedrijke sjiietenleider groot ayatollah Ali al-Husseini al-Sis- tani kan doorbreken. De VS wil len het voorlopige parlement via regionale bijeenkomsten la ten aanwijzen, terwijl Al-Sistani directe verkiezingen wil. Clark wint in Dixville Notch DixviLLE notch - Oud-generaal Welsey Clark heeft vandaag een eerste symbolische overwin ning behaald. Hij won acht van de vijftien stemmen bij de voor- verkiezingen voor een Demo cratische presidentskandidaat in het Amerikaanse gehucht Dixville Notch in New Hamp shire. Al veertig jaar lang maakt het plaatsje als eerste in de staat de uitslagen van verkie zingen bekend. Pagina Buitenland Jongen deelt kogels uit aan klasgenoten in Wassenaar wassenaar/gpd - Een 8-jarige leerling uit groep 5 van de He renwegschool in Wassenaar blijkt op school te hebben rondgelopen met een revolver en een handvol kogels. Hij had het wapen vrijdag van huis meegenomen en aan klasge nootjes getoond. De kogels deelde hij uit en vroeg ze later 'weer terug. Op school heeft niemand het wapen in de gaten gehad; pas door de verhalen die de scholieren later thuis vertel den kwamen ouders achter het gevaarlijke speelgoed. Wapen en munitie zijn door de ouders bij de politie ingeleverd en worden onderzocht. De jon gen is voorlopig geschorst. Vol gens schooldirecteur De Waard nemen directie, bestuur en me dezeggenschapsraad de zaak hoog op. „We vinden het ge drag onacceptabel. Voor zover bij ons bekend gaat het echter niet om kwade bedoelingen." De 8-jarige leerling van de christelijke basisschool aan de Herenweg heeft de revolver en de kogels in de gang, op het schoolplein en in het kleedlo kaal van de gymzaal laten zien (advertentie) De Rabobank helpt u met het inzichtelijk maken van uw belastingaangifte. In normale mensentaal geven we u interessante informatie en tips. Met maar één doel: dat u geen cent te veel belasting betaalt. Kijk op rabobank.nl. Daar vindt u bijvoorbeeld hoe u renteloos van uw werkgever kunt lenen. Het is tijd voorde Rabobank. Rabobank zonder dat een van de leer krachten of de overblijfmoeders iets merkte. Na schooltijd kwamen er mel dingen van ouders; een van de kinderen bleek nog een kogel te bezitten. Volgens de moeder van het jongetje gaat het om een onklaar gemaakte revolver. De ouders zijn gisteren per brief over het incident ingelicht, nadat schoolbestuur, directie en politie er in het weekeinde overleg over hadden gevoerd. In groep 5 is gistermorgen met de leerlingen over het incident gesproken. „Alleen gezamenlijk kunnen ouders, leerlingen, leerkrachten, directie en be stuur er voor zorgen dat onze school voor iedereen een veilige plek blijft", aldus directeur De Waard en voorzitter E. van Dongen. Beiden noemen het onaccepta bel dat leerlingen met gevaarlij ke materialen zoals (zak) mes sen, steekwapens en gereed schap op school komen. In de brief worden de ouders gewaar schuwd voor disciplinaire maatregelen. Wethouder Vriesendorp-Dutilh (WD, onderwijs) noemt het in cident zorgelijk. „Toch moeten we niet in paniek raken. Er is verschil tussen kattekwaad en criminaliteit." De wethouder vindt het terecht dat de Heren wegschool alle ouders bij het incident heeft betrokken en spreekt van een 'gezamenlijke verantwoordelijkheid'. (advertentie) Gemeente- avond Evangelisatie Rehoboth Waarom kunnen wij niet mee naar de PKN Dr. D. de Vos Oegstgeest Dominee J.W. van Estrik Goedereede D.V. Woensdag 28 januari om 19.30 uur gebouw Rehoboth, A. van Leeuwenhoekkade, Voorschoten Belangstellenden zijn welkom Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken Naam M Vf|^ Straal Plaats Telefoon Wij gaan zotyvukjg om met persoonsgegevens. In hel colofon van de krant treft u nadere Informatie Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,70 kwartaalabonnement automatische betaling 56,20 betaling per acceptgiro 56,70 Handtekening: 712141 400114 Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bij automatische betaling is (rijn taankHgroxmier Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leldschdagblad.nl

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1