tijd de geest net assenheim krijgt op SPORT r TOP houdt zich met moeite Albatros van het lijf S9 uïrke rentree Wubben mdesenaar studentenkampioen ekaas vierde in Etten-Leur aldeincstekte zich meteen Foreholte doet goede zaken Van der Velden is twee titels rijker judekerk en Alkemade iden elkaar in balans maandag 20 januari 2004 sterk terug en ontregelde de zo neverdediging van de gasten. De inhaalsrace reikte ver, Bi- urakn Hakhverdian prikte nog de 8-9 achter de in Leiden be kende goalie Elise van Benne- kom, maar niet ver genoeg om de punten in het eigen Vijf Mei- bad te houden. Voor LZ 1886 scoorden Yvonne Van der Velde (3x), Lorette Velting en Biurakn Hakhverdian (beiden 2x) en Bi- anca Huygens. De vrouwen van De Zijl/LGB- Vivax ontsnapten in de laatste minuut aan een nederlaag te gen de reserves van Donk. De Leidse aanvalster Sanne Pool bepaalde twintig seconden voor tijd de eindstand op 8-8. De eerste helft van het toptreffen in het zwembad De Zijl leverde veel doelpunten op. Beide ploe gen gaven elkaar geen duim breed toe hoewel de thuisploeg aan het einde van de tweede periode op een zwaarbevoch ten 7-6 kwam. Een doelpuntlo ze periode van dik twintig mi nuten brak De Zijl/LGB/Vivax nog bijna op. Donk draaide de rollen om en kon lang een 8-7 voorsprong koesteren. Tot op luchting van de thuisploeg maakte Pool uit een overtalsitu- atie de gelijkmaker. Verder scoorden nog Iefke van Belkum (4x), Ingrid van Veen (2x) en Aukje van Belkum. Alkemade stelde teleur door Kjell Boom toch mee met Oranje waterpolo - Kjell Boom van AZC uit Alphen aan den Rijn is als invaller opgeroepen voor de Nederlandse waterpolo- ploeg. Boom moet zich ver voegen bij het team dat in Rio de Janeiro het kwalificatie toernooi speelt voor de Olym pische Spelen. De Alphenaar vervangt Marco Scheffer (Po lar Bears), die vanwege droeve familie-omstandigheden naar Nederland is teruggekeerd. gelijk te spelen tegen De Water vlo. De tweedeklasser kwam in Vleuten niet verder dan 3-3. De ploeg uit Roelofarendsveen nam nog wel een 3-1 voor sprong, maar moest vervolgens Vandaag speelt Nederland zijn eerste duel tegen Rusland. „De Russen zijn hier op volle oorlogssterkte en normaal ge sproken een maatje te groot voor ons zegt bondscoach Ron de Vogel. „Maar we kun nen daarna in het toernooi groeien." De 42-jarige inwo ner van Alphen aan den Rijn debuteert tegen de zilveren- medaillewinnaar van Sydney als bondscoach. lijdzaam toezien dat het zwakke De Watervlo in de slotfase door twee strafworpen op gelijke hoogte kwam. Yvonne Steren- berg (2) en Tilia van Ruiten ver zorgden de productie. *|rk Kloos 'olo - In het Alphense jad De Thermen bestre- dekerk en Alkemade el- :emade is onder leiding tk van den Akker duide- *°T;ebloeid. Na een moei- deforig seizoen is de equipe e Mlofarendsveen nog onge- hetgeen resulteert in "e tweede plek op de |t in de derde klasse. ;erk daarentegen pres- .t minder dan vooraf .pjit. Voor de winterstop de mannen van coach r% rimpel af naar de onder tonen van de derde klas- ialijtart van de tweede com- ïgejelft liet Koudekerk zien val degelijk een aardig pot- :uimnen waterpoloën. DWT nnlet 11-7 verslagen. In de kïn hielden de ploegen blémet 4-4 in evenwicht, inerk was wat slimmer, ide had wat meer zwem- tod- Alkemade moest al Hii tegenvaller incasseren, n Puvekot moest met ver- n d! het water verlaten. mq Toen Koudekerk in de tweede periode bovendien op 2-0 kwam, stapelden de problemen zich op. Alkemade vocht echter goed te rug. Twee breaks brachten evenwicht: 2-2. In de derde en vierde periode ontspon zich een uiterst spannende wed strijd. De ploegen gaven elkaar weinig toe. In de laatste minuut leek Koudekerk Alkemade de eerste nederlaag toe te gaan brengen. Met een 4-3 voor sprong op het scorebord en nog 35 seconden te gaan kreeg de ploeg van Mare Kimpel balbe zit. Rustig de bal rond spelen en zo het eindsignaal halen leek een gemakkelijke opgave. De zenuwen sloegen echter toe. Een schot vanaf grote afstand bracht Alkemade in balbezit. Tweemaal hield keeper Marco Overes met fraaie reddingen de voorsprong intact. De derde keer moest ook hij capituleren. Ivo Scholz zorgde met zijn der de treffer op de valreep voor de 4-4 eindstand. Topscorer Koudekerk: Niels Martha 3. Alkemade: Ivo Scholz 3. is f He bij j kvi - Hans Wubben is bij igott bezette Kenwood Run in pom als zevende geëin- alp atleet van AAV '36 liep ie Sngelse mijlen (16,1 kilo- r vain 53.28. Wubben liep in b zijn eerste serieuze elsjid na twee maanden ndeileed. tersraan uit Roelofarends- elpas te spreken over het rentt. „Het ging boven ver delg", zei hij. „Ik heb sinds 3ember geen wedstrij- r kunnen lopen, dus ik op dit moment zeker mee zijn. Ik was vrij art en wilde kijken hoe Üat vol kon houden. Ik r j ingestort, dus dat ging ga nu toewerken naar boss in Holten, eind fe- 3rs k mik daar op een podi- ?an s bij de veteranen." an [wee minuten achter weei eindigde een andere de e nu. lepaj veertigplusser, Willem Boon (De Spartaan), als vijftiende. Boons clubgenoot Erik Bakker was de beste op de minder sterk bezette tien kilometer. De atleet van de Lissese vereniging deed met zijn overwinning goe de zaken voor het eindklasse ment van het Zorg Zekerheid- circuit, waarvan de Kenwood Run de derde wedstrijd is. Vijf tigplusser Henk van Velzen ein digde in 34.33 als vijfde. Op de vijf kilometer eindigde Michiel Molevelt (Leiden Atletiek) als vierde in 16.10. Opvallender was echter de zesde plaats van Joost la Lau. De voormalig Ne derlands veldloopkampioen traint na jaren blessureleed weer dagelijks en was al weer bijna een minuut sneller dan begin deze maand in Leiden. Bij de vrouwen eindigde Sylvia de Vries, ook van Leiden Atle tiek, als tweede in 19.30. - Rick Wassenaar heeft 1 glrlandse indoortitel ko- 3r voor studenten be- ndslie meerkamper van de p00rfereniging De Spartaan seejj kogel - bij gebrek aan vojfcomodaties in Neder- /as E11 het Duitse Münster m e|68 meter. De in Delft 3 mlde Wassenaar eindigde Voorspringen als vierde van afstand van 6,53 meter, p klassering behaalde liet (AAV '36) op de drie r in 9.17,51. Marnix =Leiden Atletiek) pakte j het hinkstapspringen met 1,92 net naast de [Groningse Zuidbroek ie tvfïick van Ruiten (De Tocl) nog een decimeter aal ie Lissese hoogspringer 3rd <pt 2,02 de Nederlandse ink (el bij de junioren. Zijn Maate Remona Fransen tegeiij de meisjes junioren imt nzelhi bet 1,70 meter. Eva van der Poel werd zowel bij het verspringen (5,38) als op de 60 meter hor den (9,46) vierde. Yvonne Blok (Leiden Atletiek) greep bij het polsstokspringen met een hoogte van 3,01 meter ook net naast de medailles. Haar club genoot Leomar Davis pakte brons op de 60 meter in 7,05. Ingevlochten in het junioren-, programma liep meerkampster Yvonne Wisse bij het Nelli Coo- man Indoor Gala op de 50 me ter horden en de 60 meter hor den respectievelijk 7,43 en 8,62. Buiten de galawedstrijd liep de Spartaan-atlete op de 60 meter 7,87. Roel van Opdorp (Leiden Atle tiek) boekte een overwinning bij het Noord-Nederlands Kam pioenschap voor B-junioren. Niet zozeer de zege, als wel het feit dat de '1500 meter' door een fout een ronde te lang duurde maakte de race opval lend. n Di ^Utte" RoYce Kortekaas is j jj vorden in de duatlon e nb "heur. De deelnemers 3n drirst een crossR)0P van liefSt1,EJter voor de kiezen, ZuJfoor twintig kilometer tp piiken en een cros van 1 'rïrïe ^l°meter- la'eigjen was het parcours jjjri. zwaar. De Lisser- d e plek, op de voet ge- >r Rob Barel. its bleven de twee el kaar aanvankelijk ook in het spoor. „De eerste twee ronden fietsen gingen echt goed en we reden naar de leiders toe. Maar bij het ingaan van de derde fietsronde moest ik Rob laten gaan. Het kaarsje ging lang zaam uit", aldus Kortekaas. De duatleet wisselde als vierde. Die positie kon hij op de afsluiten de drie kilometer vast houden. Barel zegevierde in Etten-Leur voor Wim Nieuwkerk en Huub Maas. Aanvoerder Matthijs de Visser van Fiks wordt op de huid gezeten door een verdediger van ODO. Foto: Eric Taal door Michel van Gent korfbal - TOP mag zich nog al tijd lijstaanvoerder noemen in de overgangsklasse B, maar de glans neemt onmiskenbaar af. Het achttal van coach Gert-Jan Kraaijeveld had alle moeite om degradatiekandidaat Albatros van het lijf te houden en be haalde slechts een krappe 15-18 overwinning. TOP opende het zaalseizoen met zeven zeges op rij, maar is na de nederlaag tegen Vrien denschaar (H) aan het kwakke len. Dat bleek ook weer in Zwijndrecht. De Sassenheimers keken bij rust tegen een 9-7 achterstand aan. Kraaijeveld besloot toen Tim van der Horst in te zetten om meer schot en afvang te krijgen. De routinier kweet zich goed van zijn taak: hij scoorde vijf keer. Bregtje van Drongelen en Amoud Kok volg den zijn voorbeeld en maakten 13-17, waarmee het beslissende gat was geslagen. EERSTE KLASSE Sporting Trigon zag zijn titel- kansen na de 21-15 winst op Sporting Delta groeien, zeker omdat concurrent Juliana twee punten verspeelde. Maarten van Vliet (3), René Bekker, Mis- ja IJzerman (2) en Patty Groen bouwden een 8-3 voorsprong op en die marge van vijf punten gaven de Leidenaars niet meer uit handen. In de laatste tien minuten kon Sporting Trigon zelfs ongestraft stilvallen (21- 12). In die fase hadden routi niers Brenda Venema, Sander de Haas en Maarten van Vliet al de reservebank opgezocht. „Het leek wel zo'n Russische voetbalploeg uit de jaren tach tig, zo sterk waren ze als collec tief', prees coach Perry Venema van Pernix het spel van IJssel- vogels. Zijn selectie kon in de eerste helft nog aardig meeko men met de koploper: de rust stand was 7-6. De tweede aan val viel in het tweede deel, op een score van Frans Treur na, stil. In het andere vak hadden Matthijs Groeneveld en Ewoud van der Kooij slechts twee keer succes, zodat een 15-11 neder laag niet te vermijden was. Voor Tempo zijn de overle vingskansen in de eerste klasse verder geslonken na de 10-11 nederlaag tegen HKC(H). Het achttal van Aat van Rijthoven gaf zoals vaker dit seizoen door tactische tekortkomingen de wedstrijd uit handen. Elmer Veenman (2), Suzanne Zeilstra en Erik Holthausen brachten hun club op 10-8, met drie mi nuten te gaan, maar de aanval koos toen steeds voor een snel schot, daar waar geduldig rond spelen meer voor de hand lag. Het vele balverlies werd Tempo nog fataal. TWEEOE KLASSE Mocht Fiks nog gedacht heb ben aan een kampioenschap, dan zijn die verwachtingen wel vervlogen na de 11-17 neder laag tegen ODO (M). De forma tie van trainer Theo Vreeken kon enkel in de eerste helft de lijstaanvoerder verontrusten. De aanvallers van Fiks moesten steeds vaker onder druk schie ten en dat ging niet goed. Fe- nno van den Berg, Michiel Vreeken en Arjan Wildschut, vervanger van Michiel Dam (enkelblessure), brachten hun ploeg nog terug tot 11-13, maar daar bleef het verder bij. De Danaïden incasseerde bij DKV Victoria de negende ne derlaag van dit zaalseizoen: 24- 16. „Elke bal die uit hun han den kwam, ging erin", consta teerde Walter de Bruin, die sa men met Bea Schrama als inte rim-coach optreedt. Zijn ploeg hield de achterstand lange tijd beperkt tot hooguit vier pun ten. Maar bij 17-13 liep DKV definitief uit. Aart Tholens (6), Leon van Paridon (4), Stephan van Nierop en Mark Rietbergen (3) scoorden. DERDE KLASSE Geruime tijd leek Madjoe op weg naar een eenvoudige over winning in het degradatieduel met DES. Wïlleke Sip, Erwin Kellner (2), Arenda Heemskerk, Bas Heemskerk, Marco Ravens- bergen en Jan Pieter Sip bouw den gestaag een 6-11 voor sprong op. De Rijnsburgers verkeken zich echter op de vechtlust van hun tegenstanders, maar bleven door goed verdedigen toch nog net op de been: 10-12 eind stand. Velocitas kreeg geregeld vrije ballen in de eigen paalzone te gen en die maakte tegenstander VEO steeds goed af. Daardoor raakte Velocitas na rust twee keer vier punten achter op de koploper (7-11, 10-14). Marjan Snatersen, Bait van Dooremaal en Arjan van Meeteren brach ten de spanning terug. De ver dediging moest toen risico ne men om balbezit te krijgen en dat liep niet goed af: 13-16 ver lies. De start van Fluks was veelbe lovend tegen GKV (H), maar in de volgende drie kwartier ging het veel moeizamer. De Noord- wijkers hadden moeite met het terugzakken van de verdedi gers. Zij kwamen zelfs met 8-9 achter. Invaller Ronald van Haarlem (2) Nicole Bierens, Arno van Haarlem en René Spaanderman brachten Fluks nog net in veili ge haven. De eindstand was 13- 12. Crescendo bood ondanks per sonele problemen goed tegen stand aan Haarlem. Carmen Zitman en Thierry Amoldus ontbraken, terwijl Jasper de Jong vanwege een armblessure niet voluit kon spelen. Nathalie Brouwer (2), Carlijn Akerboom, Edwin van der Kraan en Michel Wijnen brachten hun ploeg te rug tot 12-14, maar in het slot- kwartier liep de koploper als nog uit naar 17-23. handbal - Foreholte heeft een be nauwde zege geboekt tegen staart- club Swift Arnhem. In de eigen Gaas- bak wonnen de Voorhoutse handbal- sters gisteren met slechts één doel punt verschil (21-20). Ondanks de matige prestatie liep de nummer drie van de hoofdklasse B een punt in op Ventura, dat verrassend zijn eerste punt verspeelde tegen het nietige Hellas 2. Forelholte volgt nu op vijf punten. Vooral in de eerste helft lukte de slor dig spelende thuisclub weinig. Swift speelde fris van de lever en leidde halverwege met 10-8. Na de pauze speelde de ploeg van trainster Elly Spreeuw wat geduldiger. Vooral door toedoen van Helga Janson (acht tref fers) en Patty Warmerdam (vijf stuks) draaide Foreholte de rollen om. Zij passeerden de doelvrouw van Swift bij voorkeur met lage ballen. Toch bleef het tot het eind toe span nend, zeker toen Janson in de slotfa se bij een 20-19 voorsprong een straf - worp miste. Kim Geerlings zorgde er vervolgens met een laag afstands schot voor dat de Voorhoutse ploeg de volle buit greep. Rijnstreek Rijnstreek boekte opnieuw een net zo eervol als waardeloos resultaat tegen een sterke tegenstander. Koploper Wings van de regio klasse C won gis teren in Den Haag met 29-26 van de Alphenaren, die na een reeks nipte nederlagen de voorlaatste plaats be zetten. Om degradatie te voorkomen moet Rijnstreek ten minste één punt goedmaken op Quintus 3, dat vol gende week naar de Rijnstreekhal komt. Trainer Aleksandar Milenkovic zag in de wedstrijd tegen het sterke Wings lichtpuntjes. Vooral het sterke optre- 'Leidse' zwemmers op dreef in Luxemburg Een late score van Kim Geerlings be sliste de wedstrijd tussen Foreholte en Swift Arnhem. Archieffoto den van doelman Michael Sumner behoedde Rijnstreek voor een grotere nederlaag. In de slotfase naderden de Alphenaren, die halverwege met 13-8 achterstonden, de Haagse koploper tot op één punt. Maar vefder liet Wings de bezoekers niet komen. zwemmen - De Alphense schoon- zwemster Bianca van der Velden heeft twee nationale titels behaald. In Em- men was zij het afgelopen weekeinde zowel solo als bij de duetten (met haar tweelingzus Sonja) de beste. Femke Heemskerk kwam bij- interna tionale zwemwedstrijden in Luxem burg een nagellengte tekort voor de overwinning op de 100 meter vrije slag. De 17-jarige Leidse zwom zaterdag slechts 0,07 seconden langzamer dan de Zweedse winnares Mattson, die in 57,09 seconden goud won. Op de 50 meter werd Heemskerk (De Zijl/LGB) bovendien zesde. Diezelfde klassering behaalde de Rijns- burgse LZ-zwemmer Nick Driebergen op de 50 meter rugslag. Hij was niet opgewassen tegen het geweld van Sji- rosjov uit Oekraïne en de Duitser Drie sen, die tijden van 25,76 en 26,13 op de klokken zetten. Driebergen had 27,86 seconde nodig. Juniore Annelotte Hendriksen verbe terde zich tussen de senioren vooral op de 100 meter vrije slag. De 15-jarige scholiere uit Oegstgeest, lid van De Co- lumbiaan uit Voorhout, finishte in 58,60. Daarmee bleef zij een halve se conde onder de limiet voor het Euro pese jeugdkampioenschap, maar de wedstrijd in Luxemburg geldt niet als limietwedstrijd. In de B-finale scoorde Hendriksen opnieuw een 58'er (58,81). Ook op de halve afstand zwom Hen driksen sneller dan ooit (27,07). In de serie was zij de snelste van haar leeftijd en in de B-finale werd zij tussen de se nioren vierde. Op de 200 meter vrije slag verbeterde Hendriksen haar beste tijd met drie seconden tot 2.10,95. dejpoio - Sassenheim komt tijd in vorm. De tweede won voor de derde maal v n stijgt langzaam op de irsst. En dat was nodig ook. este ploegen in de tweede ontlopen elkaar niet veel in een hevige strijd ver eed om degradatie naar de dasse te ontlopen. Het Y d sterdam is zo'n ploeg die ilqSassenheim de punten )irt>dig heeft. De waterpo- ïaj in trainer Aarjan Meirink zaterdag met 7-6 aan de ie (kant van de score. weede periode leek een ijidige zege voor de thuis- 1 het verschiet te liggen. Sassenheim gaf weinig kansen weg aan Het Y en kwam zelfs op een 5-2 voorsprong. De Am sterdammers schakelden een tandje bij en slopen in de slot fase nog angstig dichtbij. Doel man Donald van Leeuwen maakte vlak voor tijd nog een gevaarlijk schot onschadelijk. De doelpunten kwamen van Leon Bakker, Jelle Miedema en René de Bruin (allen 2x) en Remco de Bruin. NZPC is eindelijk van de hate lijke nul af. De Noordwijkers behaalden in de derde klasse nog geen enkel punt maar za terdag was het dan eindelijk raak. In het zwembad Aquamar in Katwijk werd VZV met 6-5 het slachtoffer. De zege op de waterpoloformatie uit IJmuiden was dik verdiend. NZPC was grote delen van het duel heer en meester en kon in de laatste periode zelfs bogen op een 6-3 voorsprong. Willem van Rijn was de grote inspirator van de thuisclub. Hij nam ook nog eens twee doelpunten voor zijn rekening. In de laatste minuut speelden de zenuwen Noord- wijk parten. VZV kwam nog te rug tot 6-5. De eerste zege van het seizoen kwam niet meer in gevaar. Voor NZPC scoorden nog Mark Bakker (3x) en David Kenworthy. De vrouwen van LZ 1886 hiel den lang gelijke tred met Polar Bears. Tot ver in de vierde pe riode was het verschil tussen beide hoofdklassers miniem (8- 9). Pas in de slotfase maakte de waterpolofomatie uit Ede het verschil. De Leidse vrouwen gingen alsnog met 11-8 eervol ten onder. LZ 1886 spelend zonder Noeki Klein, had een nederlaag tegen de vice-kampi- oen ingecalculeerd. Polar Bears was zonder de internationals naar Leiden afgereisd maar had met Alice Lindhout genoeg klasse in huis. De routinier be zorgde de Leidse defensie in de eerste periode handenvol werk (1-4). Later kon Lindhout haar stempel niet meer drukken op de wedstrijd. LZ 1886 kwam

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23