AMATEURVOETBAL f ARC en Ter Leede gaan op herhaling mgdig en zeer onervaren Katwijk komt pas na rust op stoom S5 :heveningen legt mm oordwijk geen robreed in de weg Zege ontglipt Voorschoten '97 e wint verplicht nummer maandag 26 januari 2004 pelle laat overwinning door de handen glippen HOOFDKLASSE A Peter van der Hulst le - De problemen waren Katwijk-trainer Rienks in Capelle tot boven het hoofd leid. De waslijst afwezigen had al specta- re vormen aangenomen en tien minuten het duel meldde ook keeper Max de Jong met een hamstringblessure af. Rienks ;enoodzaakt een jong en onervaren team ipelse wei in te sturen, maar de gretig- droop er vooral na rust vanaf. Katwijk een 2-0 achterstand om in 2-2. jfdaagse trip die Katwijk in de winterstop de Turkse Rivièra maakte, was voor s geen overbodige luxe. In Bélek kon de in alle rust de basis leggen voor een euwde ploeg. Noodgedwongen, want in 11e kon hij geen beroep doen op de ge- terden Edwin Robbers, Jeroen Buijs, Mohammed Bougrine en de al het gehele sei zoen afwezige Martin Cruyff. Gavin Price en Mark Helder zijn net hersteld en doen nog rit me op in het tweede elftal, terwijl Erwin Her mes wegens drukke werkzaamheden afscheid nam van de selectie. Rienks zag geen andere oplossing dan twee debutanten op te stellen. De 19-jarige spits Arie Jonker viel vorig seizoen tegen Volendam al eens in, maar mocht nu in de basis begin nen. Hij werd vergezeld door rechtsback Maurice Varkevisser. Alle omzettingen in het elftal hadden tot gevolg dat het succesvolle duo Sander Molenaar/Tim Kluivers uit elkaar was getrokken. Kluivers begon op papier als linksbuiten, maar zwierf over het hele veld, en Molenaar assisteerde als aanvallende mid denvelder jongeling Jonker. „De balans ont brak op het middenveld. Ik probeerde dat op te lossen door Sander terug te halen en de buitenspelers iets naar binnen te laten spe len", aldus Rienks. Toine l'Ami was de enige Katwijk-speler met ruime hoofdklasse-ervaring. Hij kon niet voorkomen dat zijn ploeg er in de eerste helft totaal niet aan te pas kwam. Al na twaalf mi nuten profiteerde Henk Roeland simpel van het geschutter in de defensie van Katwijk. Een complete afstraffing leek slechts een kwestie van tijd. Dat Capelle de voorsprong niet uit breidde, mocht vooral Arne van Gelder zich aanrekenen. Hij verprutste drie opgelegde kansen, tot ergernis van René Vermunt. De coach die aan het einde van het seizoen plaats maakt voor Gijs Zwaan, merkte terecht op dat elke bal achter de defensie van Katwijk gevaar opleverde. Zijn aanbeveling was aan dovemansoren gericht. Katwijk wachtte een uur lang op zijn eerste kans. Invaller Chris de Bie en later ook Karim Hajji namen de onervaren ploeg op sleep touw. Patrick Molendijk had Capelle toen al op 2-0 gezet. Toch zag Rienks geen noodzaak om beide spelers in de basis op te nemen. Hajji komt net terug van een blessure en De Bie heeft volgens de trainer meer waarde als pinchhitter. De kleine aanvaller zette de woorden van Rienks kracht bij door de eerste de beste kans te benutten. De Bie kapte een man uit en verschalkte met een puntertje keeper Jim Nederhand. Op karakter vocht Katwijk zich terug. Omdat Roeland en opnieuw Van Gelder er niet in slaagden mooie kansen af te ronden, mocht Katwijk bij zijn tweede mogelijkheid van de wedstrijd meteen de gelijkmaker aantekenen. Molenaar tikte een voorzet van Hajji simpel binnen. „Zeer effectief, maar dat zijn we het hele seizoen al", zei de doelpuntenmaker. „Ik was extra blij dat ik scoorde, want Molendijk, die het tweede doelpunt van Capelle maakte, was mijn tegenstander." De jeugdige overmoed werd Katwijk vervol gens bijna fataal. Door te veel nadruk op de aanval te leggen - De Bie scoorde bijna met een bekeken lobje en Molenaar stichtte ge vaar met een kopbal - werden de verdedigen de taken over het hoofd gezien. Vlak voor tijd tikte de vervanger van keeper De Jong, Reinout de Ruiter de benen aan van Van Gel der. Scheidsrechter Klerks zag er als een van de weinigen niets in. „Terwijl het toch een penalty was", gaf Molenaar eerlijk toe. „Maar zoals Katwijk niet meer verdiende dan dit ge lijke spel, zou minder op basis van de tweede helft ook niet terecht zijn geweest." oman Leefmans eningen - Met opvallend k heeft Noordwijk zater- 1)p sportpark Houtrust drie vergaard. Twee gelukki- sjals aan het einde van de ij helft bleken ruim vol- jlie om het makke Scheve- tin voor te blijven. Een op- lt voor de ploeg van trai- aAndries Wendt en Geert- dakker, die zich door het ,aat stevig in de midden- ;mestelt. :<jerste optreden van beide na de winterstop was flit teleurstellend. Vooral ut eerste halfuur was het iaiet om aan te zien. On- uildige en onnodige foute ris volgden elkaar rap op. jnaast zorgden een onwer- f laag tempo en een bui- ivoon voorzichtige spel ding voor een slaapver- efnd schouwspel. De aan- gde middenvelders Leo- *(van Utrecht en Bram B probeerden de bezoe- {aandeweg aan te jagen, air dat het tot noemens- (ige kansen leidde. ;awijk had aan twee foutjes Tig om met een, tot eigen ising, comfortabele marge j net op tiji irgen ld fit weet zich het begin zijn lijdensweg nog es te herinneren. 'De voor Koninginnedag' rde Katwijker Mar- t(f Ravensbergen zich zijn enkel en hij bleef langer met deze kwet- sukkelen dan aan- Ijk gedacht. „Eerst de banden verrekt, bleek dat ze waren heurd en daarna geconstateerd dat hele enkel scheef >tAd. Die is nu rechtge- icrd." rosbergen, broer van 'wolle-speler Robbert- kende zaterdag een ngewoon sobere en ijke rentree tegen /eningen. „In twee potjes deed ik een lur mee, nu kwam ik tachtig minuten", al- de linksback, die net ljd fit is voor de con- tie met Quick Boys week. Dat is de Ravensbergen an- jaar geleden ver- n^Ie voor Noordwijk. te gaan rusten. Bij een door braak op links van Rocky Pitti verwachtte Scheveningen-kee- per Maurice Langstraat een voorzet vanaf de achterlijn, maar de inzet van Pitti dwarrel de tussen doelman en paal in het net: 0-1. Even later ging het opnieuw fors mis bij Scheveningen. Ver dediger Luciën Kloetstra pro beerde een dieptepass weg te trappen, maar raakte de bal maar half. Vincent Herpers die dat kennelijk aanvoelde, was er als de kippen bij om met bui tenkant rechts het buitenkansje in de verre hoek te draaien, om Langstraat heen: 0-2. Na rust werd het spel nauwe lijks beter al lukten steeds meer korte combinaties bij Noord wijk. Een van de weinige, echt soepele aanvallen eindigde in een megakans voor spits Jeroen van Wetten. Hij presteerde het om op dertig centimeter van het doel en met Langstraat in geslagen positie de bal op de voeten van de doelman te kop pen. Het deerde niet, want Scheve ningen, vlak voor de winterstop nog de bedwinger van Ter Leede, speelde de gehele wed strijd vrijblijvend, haast ongeïn spireerd. De ploeg legt door gaans, vooral op eigen veld, een forse dosis agressiviteit op de mat. Zeker bij een achterstand en helemaal als het elftal niet in de wedstrijd zit. Niks daarvan; de thuisploeg bleef ongekend lief voor het steeds frivoler op tredende Noordwijk dat naliet door te drukken. Zelfs bij een drie-tegen-twee-situatie wei gerde Herpers dit voordeeltje uit te buiten. De rechtsbuiten hield in en speelde de bal rich ting het middenveld terug. Het was typerend voor de wed strijd waarin publiek noch spe lers het idee hadden dat het zwaar tegenvallende Scheve ningen terug in de wedstrijd kon komen. Dat lag niet alleen aan de thuisploeg zelf, maar was ook de verdienste van de verdedigers Michael van der Laan, Jelle Korbee en Martijn Ravensbergen, die om beurten de wendbare maar zeker niet wervelende aanvallers Steven Kenepa en Maurice Escalona in toom hielden. „We hebben de afgelopen maand maar één wedstrijd kunnen spelen en daardoor misten we scherpte", was de verklaring van trainer John Blok voor de kleurloze vertoning van zijn elftal. Noordwijk maalde er niet om. „In kan niet in hun kleedkamer kijken wat precies de oorzaak is van de manier waarop zij speel den en dat doet ook niet ter za ke. Drie punten, daér ging het ons om", aldus Wendt. door Nick Verwoerd alphen aan den rljn - ARC en Ter Leede voerden zaterdag gro tendeels een herhaling op van de eerder dit seizoen gespeelde ontmoeting in Sassenheim. Net als toen kon ARC de roodgelen een uur lang bijbenen om ver volgens met twee treffers ver schil te verliezen. In september verloren de Alphenaren met 2-0, ditmaal met 1-3. Ter Leede handhaafde zich door de zege bovenin. Met slechts één punt achterstand op koploper Quick Boys zijn de ti- telkansen voor de uit een diep dal opgestane Sassenheimers weer volop aanwezig. Logisch dat trainer Arie Lagendijk con tent was: „Je moet altijd maar zien of je na zo'n winterstop het ritme weer op kunt pakken. Je ziet het aan NL. Ik ben hier heel blij mee. We doen weer mee •om het kampioenschap." ARC staat er minder florissant voor. Het gezelschap van Den nis van den IJssel nam door de winst van vorig weekeinde op Achilles Veen weliswaar afstand van de laatste plaatsen, maar de voorsprong op het dit weekein de winnende Excelsior Maas sluis - de nummer twaalf - be draagt nog maar drie punten. Bovendien speelde Excelsior een duel minder. Omdat de derde plek van onderen een promotie degradatiewedstrij d inhoudt, is ARC er dus nog lang niet. Van den IJssel: „Ik vrees dat het tot aan het einde span nend zal zijn." Zijn team maakte tegen de titel- pretendent een gedreven in druk. De agressief acterende roodzwarten stoorden vroeg en maakten het de Sassenheimers op die wijze moeilijk om hun geliefde combinatievoetbal te spelen. Van den IJssel: „We wil den de opbouw bij Ter Leede overlaten aan de keeper en de centrale verdedigers en daar voor zo veel mogelijk druk zor gen. Dan krijg je veel lange bal len en dus veel strijd. Een uur lang is dat goed gelukt." In de openingsfase waren de beste mogelijkheden zelfs voor de Racing. Zo kreeg Maurice Bartels na een één-tweetje tus sen Paulus Egberts en Wouter Verheij van dichtbij een prima schietkans. Jurgen Faerber blokte zijn schot. Even later brak Bartels op links door, maar zijn voorzet bereikte de vrij staande René van Meggelen niet. Vlak daarop ontstond een opstootje. Na een hoekschop van Patrick Kalkema botste Stanley Strobbe tegen doelman Thomas Waasdorp, waarna Carlo van Zeist woedend Strob be aanvloog en allerlei spelers er zich mee bemoeiden. Het zelfde tafereel deed zich na rust nog eens voor. Toen vloerde Strobbe zijn directe tegenstan der Florencio Cornelia en ont popte Bas Lensink zich als aan stichter van de wanorde. La gendijk: „Ik heb aan dit soort zaken een hekel. Mijn manier van voetballen is dit niet. Maar de wedstrijden tegen ARC zijn altijd beladen. Misschien om dat er bij ons wat Alphenaren rondlopen. Ik weet het niet." Bij beide voorvallen hield de coulant leidende Prooi de kaar ten op zak. De arbiter trok in het pittige potje slechts twee maal geel. Van Meggelen en Strobbe ontvingen de voor hen een schorsing opleverende prent. In de loop van de eerste helft nam Ter Leede steeds meer het heft in handen. Dat leidde tot een fraaie volley van Rogier Koordes en twee kansen voor Patrick Kalkema. ARC-goalie Remco Tuinenburg hield tot driemaal toe zijn ploeg over eind. Vlak na rust had hij assis tentie nodig van Van Meggelen, die na een hoekschop van Kal kema een kopbal van Cornelia van de doellijn haalde. Na een uur spelen sloeg Ter Leede toch toe. Anouar Hamdi zette voor gtz m FC Lisse had zaterdag lang moeite de muur |hilles Veen te slechten, ening van zaken door Steinraht deed de hek ter van de hoofdklasse A Brabantse land zwich- :t een 2-0 winst op zak Voor de Lissese aanhang le punten. ick Jack Honsbeek werd zorg aan de kant gehou- reliswaar kon hij spelen ;n hamstringblessure, och wilde Bröring hem met het oog op de we ll de waarheid. Achilles ad in de winterstop de he' verrassing Sonny ikwa vast gelegd. De Ni- had ooit in een elftal ;d met de voormalige 1 Kanu en Finidi Nwachukwa kon geen •reken op Ter Specke. d a De eerste helft was ronduit saai. FC Lisse speelde de bal minu tenlang rond. De splijtende pass bleef uit. Het lelijke eendje van de Hoofdklasse A Achilles Veen vond het prima. Bröring probeerde in de tweede helft de bakens te verzetten met het in brengen van spits Steinraht. De jonge Amsterdammer begint zich steeds beter thuis te voelen tussen de bollenvelden. Stein raht is balvast en bovendien snel op de eerste meters. In de zestigste minuut kreeg Stein raht na geklungel in de Veense- defensie de bal op een presen teerblaadje. Steinraht deed wat van hem werd verwacht: sco ren. De 1-0 achterstand dwong Achilles niet tot offensieve da den. In de 75ste minuut ging de wedstrijd op slot. Jeffrey Winter (morgen speelt hij in Zeist se- Rob Opdam: 2-0. Archieffoto: Hielco Kuipers lectiewedstrijden voor het Ne derlands amateurelftal) legde de bal niet zelfzuchtig breed op Rob Opdam. De inwoner van Oude Wetering stuitte aanvan kelijk op doelman Alex van Roesel. In de rebound haalde Opdam verwoestend uit: 2-0. Het verplichte nummer had de FC geen averij opgeleverd. Waar FC Lisse dit seizoen pre cies staat wordt over twee we ken bepaald tegen titelverdedi ger Quick Boys. door Ron Hoogendam eerste klasse zaterdag - Aan een goede partij voetbal tegen Vitesse Delft hield Voorschoten '97 zaterdag slechts één punt over: 1-1. Niette min keek de scheidende trainer Désar tevreden terug op de ontmoeting met de Delftenaren, die een paar plaatsen hoger genoteerd staan. „Dit was weer een wedstrijd op een prima niveau met veel strijd en goed voetbal, aan beide kan ten." De geel-groenen, die weer konden beschikken over vrije verdediger Bernard Borst, hadden het betere van het spel, zonder echt tot grote kan sen te komen. Toch kwam Voorschoten op voorsprong. Een kwartier voor rust nam Carl Roest de bal ver van het doel op zijn slof. De keeper pareerde hem nog, maar was kansloos op de rebound van Eelke van Dijken. Na de hervatting werd het duel volgens Désar wat evenwichtiger. En dat bleef zo omdat Mau rice Fransen na een kwartier in de tweede helft twee mogelijkheden onbenut liet. Eerst schoot de puntspeler tegen de sluitpost op, bij de tweede kans peerde hij over. Lang leek het erop dat Voorschoten na drie opeenvolgende neder lagen weer eens de volle buit zou pakken. Gerry Jansen en Jan Bouwe Blankert kwamen er in als verse krachten en zij gaven hun ploeg extra im pulsen. Desondanks viel in blessuretijd de ge lijkmaker, nadat de bal vanuit een scrimmage voor de voeten kwam van een Delftenaar cfie Marijn Mokveld verschalkte. In de extra tijd werd een pass van Stefan Rood- akkers nog door Blankert doorgekopt op de in komende Ronald van Delft, maar diens inzet verdween net over de doellat. „Deze wedstrijd geeft ons voldoende vertrouwen voor de ko mende strijd tegen 's Gravenzande", aldus de trainer, die topscorer Radenko Nikic de rest van het seizoen niet meer kan opstellen. Nikic is woensdag aan zijn kruisbanden geopereerd. Voorschoten '97: Mokveld; Borsboom, Roodakkers, Borst, Van Delft; Jonk, Roest, Bnizer; Fransen (82. Jansen), Van Dijken, Karremans (80. Blankert). Quick Boys - Rijnsburgse Boys 6-4 (3-1). 9. Bak 1-0, 11. Bak 2-0, 27. Zinhagel 2- 1, 34. Van der Gun 3-1, 50. Zinhagel 3- 2, 51. Charite 3-3, 55. Van der Gun 4-3, 68. Bak 5-3, 82. Ketting 5-4, 90. Tor ken 6-4 (strafschop). Scheidsrechter: Hoonhout. Toeschouwers: 3825. Quick Boys: Kromhout 7 Timmermans 6 Van Duijn 7 Van Beelen 7 Hoek 6 Flaton Den Turk 6 Van der Gun 9 60. Mussche 7 80. Torken <- Van Rijn 6 Van der Plas 7 Guyt - Bak B Rijnsburgse Boys: Hegie 5 57. Van Locherp "V Groot 6 Van Wijk Onderwater 6 Kolder 7 78. Van der Vijver - Zinhagel 8 Nok 6 Charité Van der Meij 6 Ketting B Freke 6 ARC - Ter Leede 1-3 (0-0). 58. Jansen 0- 1, 75. Kant 1-1, 78. Koers 1-2, 82. Cor nelia 1-3. Scheidsrechter: Prooi. Toe schouwers: 400. ARC: Tuinenburg 7 Schaafsma 6 Simons 7 Redjosetiko :6 Strobbe 6 Egberts Van Schie 7 Verheij 7 Bakker 5 66. Toxopeus B 49. Verlaan 6 Bartels Van Meggelen 7 59. Kant "6 Ter Leede: Waasdorp 6 Rbii Faerber 7 Koordes 8 81. Bloemheuvel - Kalkema 7 Hoogkamer 7 73. Baddaou Van Zeist 7 Cornelia Lensink 7 Hamdi 6 Jansen 7 69. Koers 7 FC Lisse - Achilles Veen 2-0 (0-0). 60. Steinraht 1-0, 75. Opdam 2-0. Scheids rechter: Van Duuren. Toeschouwers: 500. Heemskerk 7 J. Winter 6 Dekker 7 Tan Janssen 7 Schaap 6 K. Winter 7 45. Steinraht 7 De Goede 7 Naarendorp 7 Van Wieringen 6 Opdam 7 Averdijk Scheveningen - Noordwijk 0-2 (0-2). 35. Pitti 0-1, 39. Herpers 0-2. Scheidsrech ter: Parmessar. Toeschouwers: 250. VanderVeldt 7 72. Braun Ravensbergen 8 Van Utrecht 7 83. Van der Niet - 52. Van der Kolk - Korbee 7 Van Dam Van der Laan 7 Pitti Scholten 6 Van Wetten 7 Meurs 8 Herpers 7 Capelle - Katwijk 2-2 (1-0). 12. Roeland 1-0, 49. Molendijk 2-0, 59. De Bie 2-1, 80. Molenaar 2-2. Scheidsrechter: Klerks. Toeschouwers: 450. De Ruiter 6 Molenaar 7 Varkevisser 6 De Vreugd 6 55. De Bie 7 Verkuijlen 6 Pronk 6 65. Hajji 7 l'Ami 7 Jonker 6 Ederveen 6 85. Verkade Groen 6 Kluivers 6 Hoek - ASWH 1-0 (1-0). 16. Human 1-0. Scheidsrechter: Van Ewijk. Toeschou wers: 800. Excelsior Maassluis - Kloetinge 2-0 (2-0) 23. Keerveld 1-0, 35. Vijfvinkel 2-0. Scheidsrechter: Harskamp. Toeschou wers: 350 De gemoederen liepen soms hoog op bij ARC - Ter Leede. Rogier Koordes (8) en Hicham Rbii (10) werpen zich op als vredestichters. Foto: Eric Taal en omdat Hicham Rbii slim Ro land Verlaan hinderde kon Kal kema breed leggen op ex-AR- C'er Mark Jansen: 0-1 Kort daarop had Kalkema twee maal pech. Eerst stiftte hij de bal tegen de lat en vlak daarna keurde Prooi een doelpunt van hem af, omdat hij Verlaan zou hebben geduwd. De goal kwam een kwartier voor tijd aan de andere kant uit de lucht vallen. De ver uitgekomen Waasdorp kopte de bal voor de voeten van Egberts, die van ver een poging waagde. Invaller Robin Kant verlengde de inzet met het hoofd doeltreffend: 1-1. De Alphense vreugde duurde drie minuten. Ali Baddaou ont futselde Verlaan de bal en gaf voor op Rbii, die over het speel tuig heen stapte en zo Robin Koers vrij voor doel zette: 1-2. Cornelia besliste daarna de strijd. Hij zette Strobbe opzij en schoot tussen de benen van Tuinenburg door zijn dertiende competitiegoal binnen: 1-3. Quick Boys 16 8 5 3 29 34-20 FC Lisse 16 8 4 4 28 35-21 Ter Leede 16 8 4 4 28 30-21 Hoek 16 8 3 5 27 29-21 ASWH 15 7 4 4 25 27-22 Capelle 15 6 6 3 24 27-18 Rijnsb. Boys 15 6 5 4 23 26-22 Schevening. 15 6 3 6 21 19-23 Noordwijk 15 6 1 8 19 28-25 Katwijk 15 5 4 6 19 29-32 ARC 16 5 4 7 19 26-35 Excelsior M. 15 3 7 5 16 17-24 Kloetinge 17 3 3 11 12 28-43 Achilles Veen 16 2 3 11 9 13-41 Tweede periode Quick Boys 6-13 Hoek 6-10 Ter Leede 6-10 Lisse 6-10 Topscorers: 1. Roeland (Capelle), Cor nelia (Ter Leede) 13; 3. Molenaar (Kat wijk) 12; 4. De Valk (Kloetinge) 11; 5. Verbaan (ASWH), Torken (Quick Boys) 9; 7. Jeffrey Winter (FC Lisse), Van den Ouden (Hoek) 8; 9. Van der Gun (Quick Boys), Freke (Rijnsburgse Boys) 7; 11. Van Gelder (Capelle), Keerveld (Excelsi or M.), Human (Hoek), Kluivers (Kat wijk), Van Wetten (Noordwijk), Bak (Quick Boys), Ketting (Rijnsburgse Boys) 6. Programma volgende week: Achilles Veen - Rijnsburgse Boys, Noordwijk - Quick Boys, ASWH - Excelsior M., Kat wijk - Scheveningen, ARC - Capelle. HOOFDKLASSE B Marken-TOGR 4-2, GVW-Ajax 1-3, SHO-Huizen afg., Heerjansdam-DOVO 1-3, Zwart Wit '28-Spakenburg 0-3, Deltasport-Bennekom 2-1, IJsselmeer- vogels-Sparta Nijkerk 3-1. IJsselmeerv 15-34 Ajax 16-21 D0V0 16-34 Deltasport 15-20 Spakenb 16-33 Sparta Nijk 15-20 Bennekom 16-27 SHO 14-16 T0GR 16-23 Heerjansd 16-15 Marken 15-22 GVWL 16-14 Huizen 15-21 Zwarflfit 17-12 Tweede periode IJsselmeerv 5-15 Deltasport 5-12 Bennekom 6-13 T0GR 6-12 HOOFDKLASSE C \j, uci iciiiui Boys-Dron- .V Apeldoorn ampen 0-3, Be Quick'28-Flevo Boys 3-0, Genemui- den-WHC 4-2, Harkemase T ten 1-0, Oranje Nassau-CSV P. 2-0, SDC Putten-DOS Kampen ACV-Nunspeet 2-1, Urk-WOG 0-3. Be Quick 15-36 SDC Putten 15-23 Genem 16-35 Nunspeet 1 ö-ly' ACV 16^33 Urk 15-13 WHC 15-28 Flevo Boys 16-13 DOS Kamp 16-28 Dronten 15-12 Harkem B 15-23 Apeldoorn 15-'B WOG 15-23 Oranje Nas 15-\8 Tweede periode: Be Quick 5-12 Genemuiden 6-12 ACV 6-12 WOG 5-10 lg'

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19