Feyenoord op tijd uit winterslaap Voetbal zoals het voetbal ooit bedoeld is rinsen veegt wereldkampioenen op een hoop Wim Schroder wint kilo goud FC Utrecht mag zich beklagen leipzig/anp/sid/dpa Wim Schroder won zaterdag het Kampioenschap van Leipzig. Met de 11-jarige Montreal bleef hij in de barrage elf concurren ten voor. Schroder maakte de extra ronde foutioos af in 33,78 seconden. De Duitser René Tebbel eindigde met Farina als tweede, de derde plaats was voor Nicolas. Schroder verdien de met zijn zege een kilo goud. „Ik weet nog niet wat ik er mee ga doen", zei hij na de zege. IN DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Wekelijks blikken Jan Siemerink, Ruud Bröring, Henk Angenent en een gastcolumnist terug op het sportweekeinde. Deze week zet Herman van der Capellen de prestaties van de Nederlandse tennissers op de Australian Open in de herhaling. De Nederlanders hadden pech met de loting. Verkerk had in Corretja een lastige tegenstan der, Sluiter moest tegen Ancic en Van Lottum tegen Kuerten. Het zijn stuk voor stuk tegen standers tegen wie je niet lek ker in het toernooi kan groei en. Ze hebben alle drie niet slecht ge speeld, maar het was niet genoeg. Sjeng Schal ken had wel ting. Die had tegen standers die kon opleg gen, hu kon Tegen Rod dick stond er een andere Schalken. Ik vond hem mentaal met hij zich van tevoren al bij een nederlaag had neergelegd. Hij zei in een interview al dat hij tevreden was met de mijlpaal die hij had bereikt. Hij was in Australië nog nooit zover geko men. Je zag Sjeng vaak balen van die geweldige services van Roddick. Soms speelde hij twee aardige punten en dan was het weer boem, boem, boem, game voor Roddick. De nieuwe opslag van Schal ken ziet er wel een stuk mooier uit. Maar ik vraag me af of het wel zo effectief is. Vroeger sloeg hij nog wel eens een ace, tegen Roddick heb ik er maar eentje gezien. Hij is er zelf wel tevre den over, misschien dat het nog beter wordt. De overmacht van de service van jongens als Roddick en Philippoussis is volgens mij te groot. Als iedereen zo gaat ser veren is het het einde van het tennis, dan is er niets meer aan. Ik denk dat we terug moeten naar één service, ik ben heel benieuwd hoe dat het tennis zou veranderen. De enige die nu iets tegen die geweldige services kan doen, is Agassi. Hij speelt dit toernooi geweldig. Hij sloopt z'n te genstanders. Die kunnen hem de eerste set nog rede lijk bijbenen, maar daarna is het over en sluiten. Hij speelt niet al leen diep, hij gebruikt de hele breedte van de baan, hij laat z'n tegenstanders van links naar rechts lopen. Die houden dat maar één set vol. Tegen jongens als Roddick en Èjederer is het weer anders, die halen meteen service zoveel 'gratis' punten op. Mijn tip is dat Agassi de finale speelt tegen Federer. Nieuwe talenten heb ik niet veel gezien. Ik denk dat de Spanjaard Nadal een mooie toekomst heeft en de Australi sche Molik vind ik een groot talent. Verder valt op dat de Fransen 15 spelers in het hoofdtoernooi hadden. Dat komt door het Franse oplei dingssysteem. Dat zou wat zijn voor Nederland, want bij de vrouwen hadden we niemand in het hoofdtoernooi. En dat is heel jammer. Herman van der Capellen was eind jaren '70, begin '80, een van de bes te tennissers in de regio Leiden. Hij is tennisleraar en was de eerste trainer van Jan Siemerink. - Schaatser Henk nt doet dit seizoen een om het werelduurrecord teren. De winnaar van te Elfstedentocht reist ïaart naar Calgary, waar 2 maart het uurrecord lerto Sighel hoopt te De Italiaan schaatste geleden 41 kilometer en eter. ham de tste held - David Beckham heeft ïkaanse president Bush ver achter zich gelaten nderzoek naar de hei- Britse jongeren. In de aging onder 2500 jon- eek Beckham de groot- en deelden Bush en 123ste plaats. Onder- .drian North van de teit van Leicester orga- de enquête. ,De uitslag nerend", zei hij. „De van helden is niet zo ge- oor hun geweldige maar vanwege hun iterlijk. Er is gekozen sonen die weinig te hebben, maar er wel zien." Achter Beckham, ^fetemmen kreeg, ston- |He uitslag acteur Brad ^Stemmen) en zanger ^■mberlake (58). Zanger ^Wackson, in opspraak een rechtszaak, werd ^^)e eerste vrouw was Jennifer Lopez op de lats. SPORT maandag 26 JANUARI 2004 Ritsma, Postma of Romme, maar Twents talent naar WK allround van Oosten ;en/gpd - De onbevangen mer Tom Prinsen veegde za- een skate-off in Heerenveen iterde wereldkampioenen op Niet Rintje Ritsma (33), Ids [(30) of titelverdediger Gianni 1(30), maar het 21-jarige talent ite mag op 7 en 8 februari als lederlander deelnemen aan Jlround in het Noorse Hamar. ^Terror', terreur uit Twente, zo fen tijd lang het wat botte wei een viaduct over de Al voorbij iDtji. Voetbalfans van FC Twente geerden de kreet na de gewon- irfinale van 2001. Prinsen, af- uit Enschede, verwees met :slag daarnaar om de Twent- iance in het schaatsen te ty- a Europees kampioen Mark Tuitert (23) is Prinsen de tweede Tuk ker in de nationale selectie voor het WK allround. De overige twee deelne mers zijn Jochem Uytdehaage en Carl Verheijen, die zich twee weken terug op het EK met Tuitert al hadden ge plaatst. Voor de weliswaar veelbelovende maar ook onervaren Prinsen kwam de winst in het klassement over een 1500 meter (lste) en een 5000 meter (2de) als een verrassing. Zijn doel was zich te plaat sen voor de wereldbekerwedstrijden in februari (Inzeil en Heerenveen) om zo de weg naar het WK afstanden in maart vrij te houden. Het gestelde doel werd zonder proble men bereikt en het WK allround kreeg Prinsen er min of meer als bonus bij. Een meevaller voor het vooral in slecht nieuws gespecialiseerde DSB, het commerciële schaatsteam waar hij tot 2005 onder contract staat. Op het Nederlands kampioenschap in december was Prinsen nog als zeven de geëindigd. „Natuurlijk wilde ik het liefst Ritsma, Postma en Romme er af rijden. Voor de skate-off had ik beslo ten alles te geven, maar had niet ge dacht dat het zo zou uitpakken." Gianni Romme (2de in de skate-off), Ids Postma (4de) en Rintje Ritsma (6de) verwerkten de nederlaag in een veld van zes deelnemers zo nuchter mogelijk maar keken er wel beteuterd bij. Romme probeert een verandering in zijn schaatstechniek - een hoger rit me - terug te draaien. „Maar die lange klap haal ik niet een, twee, drie terug", zei Romme, die op het EK van dit jaar nog vierde was geworden. Ritsma klaagde zaterdag over boter zacht ijs, geloofwaardiger is dat hij kwaliteit heeft moeten inleveren na zijn kuitbeenbreuk in de zomer. Post ma tenslotte, voelde al langer dat de grote vorm er niet was. Eensgezind er kenden zij dat 'Prinsen gruwelijk hard rijdt en absoluut de snelste is'. De doorbraak van eerder Mark Tuitert en mogelijk nu ook Tom Prinsen, mar keert het begin van het einde voor het drietal schaatsers dat in de laatste ne gen seizoenen gezamenlijk acht we reldtitels verdeelde. Ritsma won in 1995, 1996, 1999 en 2001, Romme in 2000 en 2003 en Postma in 1997 en 1998. In het ontbrekende jaar 2002 won overigens Jochem Uytdehaage. Ritsma en Romme gaan door, Postma houdt een slag om de arm. „Als ik zin heb ga ik volgend jaar door. Moet maar eens bekijken hoe of wat." Een gevoelige nederlaag leed de tradi tionele schaatsprovincie Friesland. Sinds 1992 - met uitzondering van 2002 - was van het drietal Falko Zand- stra, Rintje Ritsma en Ids Postma steeds wel één van hen vertegenwoor digd op het WK allround. Zandstra is al zeven jaar gestopt, voor Postma en Ritsma nadert het einde en is in elk ge val het seizoen voorbij. Voor hen zijn geen wedstrijden meer, ook niet in de wereldbeker. Voor de Friezen wordt in Noorwegen de eer hoog gehouden door een jonge vrouw: Wieteke Cramer. Zij had zich op het EK met Renate Groenewold en Barbara de Loor al gekwalificeerd voor de mondiale strijd in Hamar. Gretha Smit plaatste zich zaterdag ook voor het WK allround. Het ongecompliceer de fenomeen uit Rouveen, die in maart gaat oogsten op het WK afstan den, heeft er zoals altijd zin in. Pagina S10: Het einde van een tijdperk? door Jaap van Essen Rotterdam - Bij Feyenoord pro beerde Bert van Marwijk de af gelopen weken manmoedig het geloof in een goede tweede sei zoenshelft te prediken. In het eerste half uur na de winterstop leek de trainer een dominee zon der parochie. FC Utrecht nam in De Kuip een 2-0 voorsprong. Fey enoord herrees na de pauze ech ter, op pure wilskracht, waar door het evangelie van Van Mar wijk nog volgelingen kent. Welbeschouwd deed Feyen oord gisteren goede zaken. In de eerste plaats werd de aanval op de vierde plaats (door Hee renveen, FC Twente en ook FC Utrecht natuurlijk) afgeslagen. En dat is voor het geknakte zelf vertrouwen in Rotterdam ui terst belangrijk. Bovendien kwam de nummer drie van de ranglijst binnen handbereik. Het verschil is nog maar een puntje. De achterstand op PSV en Ajax blijft eerbiedig, met res pectievelijk negen en twaalf punten. Waarbij het verschil in doelsaldo nog eens voor een extra gaatje zorgt. Vooralsnog lijkt het eerste doel van Van Marwijk - de derde plaats heroveren - het enig reële. Feyenoord is nog steeds veel te labiel om een goede reeks neer te zetten. Dat bleek gisteren wel in de eerste helft. Utrecht kwam volgens trainer Foeke Booy naar de Kuip met de gedachte dat er punten te halen waren, en dat was een juiste inschatting. FC Utrecht begon aanvallend en agressief, Feyenoord wist zich er geen raad mee. Vooral defensief liet de ploeg van Van Marwijk enor me gaten vallen en dat was op vallend. Immers, met Lodewijks (36), Van Wonderen (33), Paau- we (28), Van Haaren (31) en Song (24) staat daar een brok routine om u tegen te zeggen. „Maar we verdedigden slecht, waren veel te slap in de duels", vond Van Marwijk. Daarmee zei hij geen woord te veel, want het was onwaarschijnlijk hoe sim pel Tanghe en Leitoe voor 0-1 en 0-2 konden zorgen. Het gefeest vanwege die tweede treffer duurde iets te lang na de aftrap voort, waardoor Buffel vogelvrij stond en er 1-2 van maakte. Die treffer was op dat moment niet bepaald verdiend, maar daarom niet minder be langrijk. Van Marwijk: „Door dat doelpunt gingen we toch heel anders de rust in." Dat bleek wel, want Feyenoord leek na de pauze eindelijk ont waakt uit de winterslaap. De ploeg speelde geen oogstrelend voetbal, maar kwam terug door pure inzet en wilskracht. Bo vendien was FC Utrecht de kluts een beetje kwijt. Hans van de Haar was in de eerste helft een prima aanspeelpunt voor in, maar in het tweede bedrijf was hij net zo slecht als Dirk Kuijt aan de overkant. Ook de Feyenoord-spits liet bijna iede re bal van zijn voet afspringen. FC Utrecht kwam er niet meer uit, liet zich steeds verder te rugdringen en werd alleen nog overeind gehouden door de on conventionele doelman René Ponk. Hij pakt geen bal vast, maar houdt ze in de regel wel tegen. Achtereenvolgens Smo- larek, Song en Van Persie stuit ten op Ponk. Ook Kuijt kon in de 79ste mi nuut de bal niet voorbij de Utrechtse doelman krijgen. De spits miste vanaf elf meter; na een strafschop die volkomen ten onrechte was uitgedeeld door arbiter Temmink. In de re bound tikte invaller Danko La- zovic wel de gelijkmaker bin nen. Lazovic had ook de strafschop versierd. Hij zou door Touzani ten val zijn gebracht, maar het had meer weg van toneelspel van het welbekende Joegoslavi sche topniveau. Touzani kreeg wel rood voor het akkefietje. FC Utrecht had alle reden om zich te beklagen. Helemaal omdat de ploeg tien tal minuten later vergat Lazovic te dekken bij een corner, waar na de Serviër ook nog de win nende treffer kon binnenkop- pen. Dat gebeurde uitgerekend op het moment dat de Utrecht- fans zich eindelijk lieten horen. Maar liefst tachtig minuten zweeg de vrijwel geheel in het zwart geklede meegereisde aan hang, als eerbetoon aan een overleden collega-fan. De aan moedigingen in de laatste tien minuten hielpen niet meer. Feyenoord had de buit binnen. Of Feyenoord daadwerkelijk beter aan de tweede seizoens helft is begonnen dan aan de eerste, moet de komende we ken nog blijken. Dan pas kan het evangelie van Van Marwijk zich bewijzen. FEYENOORD: Lodewijks; Song, Van Wonderen, Paauwe en Van Haaren; Smolarek, Pardo (81. Bombarda), Schreuder en Van Persie (75. Lazovic); Kuijt en Buffel. FC UTRECHT: Ponk; Keiler, Touzani, Zwaanswijk en Braafheid (89, Broerse) Leitoe (69. Kruys), Tanghe, De Jong en Bosschaart; Van Haaren en Van den Bergh (90. Chaiat). lem Spierdijk f Twee ploegen die ji, tien doelpunten er enkele heel mooie, [ïandvol kansen, een itourage met ruim ichouwers, een goede tiet veld en de tribune, het voetbal ooit be- ti. Koploper Quick )te Rijnsburgse Boys inet6-4.Nog nimmer a er in een Bollen- tby een dergelijke jhet scorebord, gruwelen van zo'n re- lat hun eigen ploeg er tctabel aantal heeft ge- kkoord. Maar de uit- ook aan dat de verde- elk geval niet het leel van de ploeg was, ganisatie niet klopte. |t de trainer zich 'erantwoordelijk voor. Boys is het sinds het kamp op Tenerife weer een in het centrum van liging. Met de routi- ïnis den Turk en Ray- iton in de gelederen, ;gen dat er een aardig t opgetrokken kan riaar daar was geen n. Rijnsburgse Boys irdag zeker evenveel s de opponent. |se Boys stond verde- >k al te schutteren. De ;ers missen Norbert em, die terugkomt van 2 ure, maar met Michel q jan Onderwaater en -2J root staan er nog altijd Arie van Rijn (links), Niels van Duijn (2), Hendrik van Beelen, Derek van der Plas (7) en Marnix van der Gun (rechts) feliciteren Maarten Bak met een van zijn drie doelpunten van de middag. Quick Boys won met 6-4 van Rijnsburgse Boys. Foto: Cees van Hoogdalem drie spelers met ervaring in het betaald voetbal. Zo werd het een hartstikke leu ke middag voor de aanvallers en voor het publiek. Na 25 mi nuten was het 2-1, maar toen al had het 3-3 kunnen zijn. Het begon met Frank Zinhagel die voor Rijnsburgse Boys twee kansjes kreeg. Maarten Bak opende de score, hij had de no dige moeite de bal in het lege doel te werken, nadat Hendrik van Beelen na een prachtige aanval de paal had getroffen: 1- 0. Een paar minuten later ope reerde Bak met aanzienlijk meer zelfvertrouwen en joeg de bal vanaf rand strafschopge bied hoog het doel in: 2-0. Mis schien dat de middag heel wat zoetsappiger was verlopen als scheidsrechter Hoonhout een glaszuiver doelpunt van Quick Boys, de 3-0, niet had afge keurd. In de tegenaanval maak te Zinhagel er 2-1 van. Nog voor rust werd de marge weer ver groof Van der Gun kopte vanaf de rand van het penaltygebied in en zag tot zijn vreugde dat doelman Hegie zijn doel had verlaten: 3-1. Ondanks het verschil van twee treffers wekte Quick Boys niet de indruk de wedstrijd te con troleren. Rijnsburgse Boys kwam vaak en gemakkelijk kansrijk in de buurt van het Katwijkse doel. „We hadden te weinig rust in het spel", con cludeerde Quick-Boystrainer Gert Aandewiel. „We waren steeds op weg naar het volgen de doelpunt in plaats van voor balbezit te kiezen. Dat is wel begrijpelijk want je denkt de wedstrijd te kunnen beslissen." Rijnsburgse Boys kreeg zo de kans weer in de wedstrijd te ko men. Eerst maakte Zinhagel er 3-2 van, nadat Dennis Groot ongehinderd over de rechter vleugel was opgestoomd. Berry Charité verraste daarop Quick- Boysdoelman Peter Kromhout door de bal vanaf 20 meter in de verre hoek te schieten. Met de 3-3 stand leek het weer alle kanten op te kunnen. Maar zo gemakkelijk de aanval van de bezoekers scoorde, zo simpel gaf de achterhoede kansen weg. Van der Gun en Bak brachten Quick Boys op 5-3. En nadat Ketting weer even de spanning terugbracht, besloot scheids rechter Hoonhout dat aan het einde van de feestelijke gebeur tenissen op sportpark Nieuw Zuid wel een cadeautje paste. Hij gaf een strafschop, die door Remco Torken werd benut. QUICK BOYS: Kromhout, Van Duijn, Hoek, Den Turk 60. Mussche); Van Rijn (82. Guyt) Timmermans, van Bee len, Flaton, Van der Gun (80. Torken), Van der Plas, Bak. RIJNSBURGSE BOYS: Hegie; Groot, Onderwater (78. Van der Vijver), Nok, Van der Meij, Freke (57. Van Lochem), Van Wijk, Kolder, Zinhagel, Charité, Ketting- Doelman René Ponk van FC Utrecht heeft een strafschop van Dirk Kuijt gestopt, maar kan niet voorkomen dat Danko Lazovic in de rebound scoort. Foto: ANP/Marcel Antonisse

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15