Ook Melzer in de val bij Schalken SPORT De verslavende vrijheid van de broodschaker Petrovic: 'Het ging trillen in mijn buik' iaagse weer Rotterdam 7 lerverlies Limburger met veel wijsheid en geluk naar vierde ronde Enorme animo voor kaartjes EK voetbal Wielrenner Gaumont in staat van beschuldiging id am - Rotterdam krijgt tot en met 11 januari 2005 een wielerzesdaagse in Het haalbaarheidson- oek van de gemeente Rot- un is in een afrondend sta- j Begin maart wordt een L ising genomen door het irdams college. De laatste iagse in Ahoy' werd in 1 gehouden. De demonta- houten wielerbaan werd lil na nooit meer opgebouwd [toenmalige Sportpaleis. 2 celona 2 iona - Barcelona heeft de wedstrijd in de kwartfi- van de Spaanse beker ver- Voor eigen publiek ging rmatie van trainer Frank 0 ard met 0-1 onderuit tegen Zaragoza. In de 73e mi- ,0 benutte Villa een straf- ivoor de gasten. Volgende het tweede duel. vrijdag 23 januari 2004 e plaats Jurg ehammer imer - De Nederlandse ster Eline Jurg is met ).oq lilöte Nannet Karen- een wereldbekerwed- het Noorse Lilleham- vierde geëindigd. jden iene dichterbij ir Yao Jie ik - Badmintonster Yao eft bij het Thailand Open ;ok voldaan aan de eis in olympische nomina- Nederlandse bereikte |e tweede maal een plaats rartfinales van een fiixtoernooi. Ook Dicky ia en Karina de Wit be- in Bangkok de laatste lor hen was dat voor het de kwalificatiefase. '4lijk en Verbeek n aangifte »s( lveen - Ton Vrolijk en Verbeek, tot voor kort res- velijk ploegleider en ver- -ivan de wielerformatie Iplate Bik, hebben bij de I aangifte gedaan tegen pormalige bestuursvoor- pchel Bik. Die heeft bei- huldigd van het opzet- Irogeren van de Noorse K Anita Valen en het ste il fietsen. ketballer Barth i contract in er - Basketballer Je- heeft zijn contract ird bij het bestuur van illand Basketbal uit Ider. De forward trok al terug uit de Ui na een confrontatie met Bric Buis. Op aandringen irje t bestuur hebben Barth w. s een gesprek gehad om it te klaren, maar dit liet het gewenste resul- geleverd. a imedahl oulatie :1a IVEN - PSV kan een niet beschikken over vj iRommedahl. De Deen- e balier heeft last van lich- itie aan de linkerenkel. 0 wetsuur kan alleen met irden verholpen. Rom- UVl I keerde vorig week e 'dig temg van het trai- amp in Turkije omdat hij 1st kreeg van de blessure. in verdedigt titel niet rk - De Amerikaanse at- tin Gatlin zal zijn we- I op de 60 meter indoor dedigen. De sprinter wil g et het oog op de Olympi leien in Athene concen- 41 ip het outdoorseizoen. 1 fysiek in een vorm dat iet kan permitteren om ie mee te doen", aldus er trainer WVenlo Adrie Koster is vanaf I seizoen trainer van nlo. De Zeeuwse oud- tional volgt Wim Dussel- die na drie jaar af- leemt van de voetbal- -p de Gouden Gids Divi- ter tekende een tweeja- ract. lek steeds "jilairder in - Het ledenbestand lederlandse atletiek- 'AU is in het jaar 2003 procent tot 97.925 le- toeid. Sinds 1983 is het o0 ntal daarmee verdub- imerkelijk is de groei aantal sporters in de ussen 16 en 20 jaar. ik hadden sportvereni- de afgelopen tien jaar te met een gebrekkige <2ohe van deze leeftijds door Martijn van Beeten Melbourne - Het maakt niet uit hoe je wint, als je maar wint. Dat was vannacht het credo van ten nisser Sjeng Schalken in de derde ronde van de Australian Open. Met veel wijsheid, maar ook veel geluk rekende de Limburger af met de Oostenrijker Jurgen Mel zer: 7-6, 6-4 en 6-1. Krampachtig legde Schalken in Melbourne zijn lot in handen van Melzer. Het waaide wat op baan 3 in Melbourne, dat is waar. Maar de ballen die Schal ken en vooral zijn Oostenrijkse opponent sloegen, fladderden in alle windrichtingen. Een neutrale toeschouwer zou la chend naar een andere baan zijn gelopen. Om tennis te zien. Schalken had de afgelopen da gen zijn afkeer van de trage ba nen van de Australian Open niet onder stoelen of banken gestoken. Natuurlijk ontbeert hij de kracht, vertrouwt hij op z'n techniek en is het dan moeilijk om met tegenwind punten te scoren. Maar Schal ken durfde tegen Melzer geen initiatief te nemen. Zo angstig, zo passief. Z'n tactiek is erop gebaseerd om gretige tegen standers in de val te lokken. Net als tegen David Ferrer in de derde ronde lukte dat uitste kend. In de eerste set, die ruim een uur duurde, moest Schalken al vier setpoints wegwerken. Zelfs drie op rij op 6-5 voor Melzer, met Schalken aan service. Hoe de nummer zeventien van de wereld overleefde is een raad sel, maar hij haalde de tiebreak. En won die met 7-1. „Die set was voor mij nog niet zo be- Sjeng Schalken retourneert de bal in zijn partij tegen Jurgen Melzer. Schalken won en ontmoet in de vierde ronde waarschijnlijk Andy Rod dick. Foto: Reuters/Claro Cortes langrijk, ik was gewoon door blijven gaan", zei Schalken. „Maar Melzer was meteen aan- Sterker nog, hij toonde zich mentaal zo breekbaar als glas. Niet voor niets laste Melzer een plaspauze in om af te koelen. De Oostenrijkse linkshander is ongelooflijk talentvol, maar ver dwaalde tegen Schalken in vaak onmogelijke oplossingen. Zijn zoektocht naar succes was vooral een gevecht tegen zich zelf. Nick Carr, de coach van Martin Verkerk en Galo Blanco, de vorige tegenstander van Melzer, hadden Schalken al ge waarschuwd voor de vele drop- shots. En dus had de rappe ba- seliner zijn antwoord klaar. Schalken, zoekend naar ritme en alleen maar hopend op fou ten van Melzer, maakte handig gebruik van de slordigheden van z'n tegenstander. Door nauwelijks meer te doen dan de bal in het spel houden. De tweede set werd Schalken ook al in de schoot geworpen. Hij leidde comfortabel, maar miste breakpoints op 4-1 en 5-2 en liet Melzer terugkomen. Op 5-4 voor Schalken en 30-30 op de service van Melzer sloeg de Oostenrijker eerst een smash in John van der Wiel voor 25ste keer deelnemer Corus-toernooi door Mare Kok wijk jxan zee - Januari 1982: een weddenschap met grote gevol gen. „Jij gaat dit Hoogovens- toernooi je eerste grootmees terresultaat halen", zegt een vriend tegen het 22-jarige schaaktalent John van der Wiel. „Je bent gek, als me dat lukt spring ik na afloop de Noordzee in." Waarna de Leidenaar een prachtig toernooi met een kou de duik moest bekopen. „Stond ik daar in mijn zwembroek op het strand van Wijk aan Zee. En koud dat het was!" Typisch John van der Wiel. Al tijd in voor een grap. Humor speelt een centrale rol in zijn le ven, net als het professioneel beoefenen van het schaakspel. „De persoonlijke vrijheid van de broodschaker, het eigen baas zijn, zelf je tijd kunnen in delen, dat is echt iets voor mij." Begin 1987 was John van der Wiel even vijftiende van de we reld. Dankzij deze statuur ver kreeg de oud-rechtenstudent veel toemooi-invitaties en ver diende hij een aardige boter ham met het edele koningsspel. Inmiddels is de 44-jarige de nummer 322 van de schaakwe reld. „Dan heb je niet bepaald een spectaculair inkomen." Niettemin wil Van der Wiel het liefst tot in lengte van dagen met paarden en lopers in zijn broodwinning voorzien. „Ik kan natuurlijk een van-negen-tot vijf-baan zoeken en iedere och tend mopperend in de file staan", legt hij uit. „Maar ik ge loof niet dat ik daar gelukkig van word." Momenteel neemt Van der Wiel voor de 25ste keer deel aan het jaarlijkse schaakfestival van Wijk aan Zee. Met 4,5 punten, uit 10 partijen bezet hij de ge deelde zevende plek in de veer tien schakers tellende groot- meestergroep B. Hoewel de Zuid-Hollander in de schaduw van de grote jongens schuift, heeft hij nog altijd ambities. „Als sporter moet je altijd een competitieve drang behouden. Mag je nooit denken: ik zing mijn tijd wel uit. Als de kaars dooft, is het met je cariière ge daan." Daarom probeert Van der Wiel zichzelf altijd doelen te stellen. „Realistische doelen", verdui delijkt hij. „Anders loop je al leen maar tegen teleurstellin gen op. Zo wü ik graag nog eens de speelsterkte van 2600 Elo- punten bereiken." Talent voor het schaak had de spelletjesfanaat meer dan ge middeld. Op het WK voor ca detten in 1976 versloeg de 16- jarige Van der Wiel immers ene Garry Kasparov, de man die sinds midden jaren tachtig de onbetwiste nummer één van de wereld is. Van der Wiels 'probleem' was echter dat er voor hem meer bestaat dan 32 houtjes en 64 velden. De Bourgondiër geniet ook van andere dingen in het leven. Hetgeen hem wellicht heeft weerhouden om tot de echte wereldtop door te drin gen. „Ik ben niet zo mono maan, vind meer dingen leuk", geeft Van der Wiel aan. „Als ik alleen maar mag schaken, zou ik snel ongelukkig worden. Ik ben geen Viktor Kortsjnoi, die op zijn 72ste nog dag in dag uit speelt. Die man eet, drinkt en slaapt schaken. Als je dat van 'm af zou pakken, maakt hij het waarschijnlijk niet lang meer. Zo'n type ben ik dus niet." Toch blijven de koning en de dame een overduidelijke rol in Van der Wiels leven spelen. Hij is hoofdredacteur van een schaakblad, speelt clubcompe tities, geeft her en der simul taans, traint talenten, becom mentarieert grootmeesterpartij en en ja, hij speelt af en toe ook nog een toernooi, zoals nu op 'Corus'. „Die afwisseling spreekt me zeer aan. Al blijft het een vrij onzeker bestaan. Zo is mijn agenda voor de tweede helft John van der Wiel achter het bord in Wijk aan Zee. Foto: ANP/Olaf Kraak van 2004 nog helemaal blanco. Daar moet je als persoon tegen kunnen. Als je continu gaat pie keren: 'Oh, is ze me binnen kort maar ergens voor vragen', kun je beter stoppen. Maar ik voel me er lekker bij." Dankzij een prima start stond Van der Wiel in zijn 'jubileum Corus' een tijdje op de tweede plaats. Na een drietal nederla gen is hij echter afgezakt naar de middenmoot. De Leidenaar hoopt dat hij tijdens de laatste drie ronden niet verwordt tot een Lijdenaar. „Het uiteindelij ke resultaat heeft namelijk in vloed op mijn middellange ter mijn-humeur. Als ik derde word, ben ik meer te genieten dan als ik voorlaatste eindig. Dat is de sporter in mij. Scha ken mag dan mijn lust en m'n leven zijn, maar aan één ding zal ik nooit kunnen wennen: verliezen. Wat is dat erg zeg." Anand behoudt voorsprong Dankzij een simpele remise met naaste belager Michael Adams lijkt Viswanathan Anand cle eindzege in het 66ste Co- rus-schaaktoernooi niet meer te kunnen ontgaan. Met nog slechts drie ronden voor de boeg heeft de grootmeester uit In dia een vol punt voorsprong op Adams en Peter Leko en an derhalf punt meer dan Vladimir Kramnik. De rest van het veld staat al op een onoverbrugbare achterstand. Met zeven punten uit tien partijen is Anand een klasse apart. De 34-jarige oud-wereldkampioen was voorafgaand aan zijn treffen met de Engelsman Adams al 68 duels ongeslagen in Wijk aan Zee. Adams had gistermiddag na 18 zetjes al door dat Anand ook partij 69 niet zou verliezen en stelde rap een pun- tendeling voor. Omdat Peter Leko, met Adams runner-up, eveneens niet ver der dan een halfje kwam, lijkt de toernooispanning snel weg te ebben. Leko probeerde het slechts 25 zetten tegen de zwarte stukken van Alexei Sjirov. Loek van Wely vergooide zijn plusscore en fraaie vierde plaats door een dramatisch potje tegen Viorel Bologan. De Neder lands kampioen speelde slecht en zag een doldrieste dame- aanval al na 25 zetten in een nederlaag resulteren. waalwijk/gpd - Zeljko Petrovic gaat met de grote Ruud Gullit samenwerken bij Feyenoord. „Het ging trillen in mijn buik toen ik werd gevraagd." Gister ochtend tekende hij een tweeja rig contract als assistent-trainer bij de Rotterdamse club. Hij steekt een sigaretje op. Kan het nog nauwelijks bevatten. Hij mag met de grote Gullit gaan werken, bij het grote Fey enoord. Zeljko Petrovic, 38 jaar, krijgt twinkelingen in zijn ogen als hij praat over het tweejarig contract dat hij eerder op de dag heeft getekend bij Feyen oord. Terwijl hij toch zelf ook een aardige palmares bijeen gevoet bald heeft. Hij speelde bij Sevil- la met Diego Maradona, met het Joegoslavisch nationaal team op het WK in Frankrijk, met PSV in de Champions Lea gue en met sterren als Ronaldo en Beckham in wereldelftallen. Maar de trainer Petrovic heeft nog geen naam, alleen ambitie. Dus schrok Zeljko Petrovic (38) zich een hoedje toen hij onge veer drie weken geleden werd benaderd door Ruud Gullit om met ingang van volgend sei zoen diens assistent te worden bij Feyenoord. „Het kwam he lemaal onverwacht", aldus de in Den Bosch woonachtige RK- C'er. „Veel mensen denken dat ik een speciale band met Gullit heb, maar dat is echt niet zo. Vorig jaar heb ik hem pas voor het eerst ontmoet, toen ik hem voor een regionale omroep in terviewde." Net na de jaarwisseling zat hij per toeval bij Gullit aan tafel tij dens een liefdadigheidsdiner in Huis ter Duin ten bate van de Richard Krajicek Foundation. „Toen heb ik hem verteld over mijn ambities in het trainers vak. Een paar dagen later kreeg ik een telefoontje van hem. Ik was zo blij, dat het ging trillen in mijn buik. Het voelde fantas tisch. Ik ben ook wel trots op mezelf nu." De gevoelsmens Petrovic is enorm in zijn nopjes met de positieve reacties vanuit Feyen oord en van het Legioen. „Ik voel me nu al welkom. En dat stimuleert mij om meer te gaan doen dan van me gevraagd wordt. Ik blijf wel in Den Bosch wonen, maar ik ga straks als het moet 24 uur per dag voor Fey enoord aan het werk." Hij ziet het helemaal zitten, met Gullit en technisch directeur Wotte. „Mark Wotte zei dat ik positieve energie uitstraal! Mooi hè?" En van sceptische verha len over Gullit als trainer wil Petrovic niets weten. „Hij heeft met Newcastle de finale van de FA Cup gehaald en met Chelsea die beker gewonnen. Dat is niet niks." Feyenoord wacht, maar eerst wil Petrovic zijn RKC-periode waardig afsluiten. „Ik wil me de komende maan den nog helemaal geven voor RKC. Met het tweede en met het eerste elftal mogen we ab soluut niet degraderen Dat zou een smet op mijn afscheid zijn." het net en daarna een makkelij ke volley buiten de lijnen. Waarmee de man uit Wenen definitief was geknakt. In de derde set durfde Schalken zelfs uit zijn schulp te kruipen, was hij zeker van z'n zaak. Zo maakte de pupil van Wil lem-Jan van Hulst handig ge bruik van een ideale loting in Melbourne. Na Kenneth Carl- sen (110e van de wereld) en Da vid Ferrer (74e) klopte hij in Melzer de mondiale nummer 78. Het geeft Schalken de kans om af te rekenen met zijn Mel- bourne-fobie. Acht jaar lang kwam hij niet verder dan de tweede ronde van de Australian Open, nu behoort hij tot de beste zestien. Bovendien kan Schalken een sprongetje maken op de we reldranglijst. De Limburger ver loor vorig jaar in de tweede ronde van Mario Ancic en gaat in elk geval Martin Verkerk voorbij. Een vierde ronde in Melbourne levert 150 punten voor de wereldranglijst op. Slechts 25 minder dan een toer nooizege in Rosmalen. Of Schalken zijn verblijf in Mel bourne een vervolg kan geven, is zeer de vraag. Ach, hij plaatst zichzelf graag in de underdog positie, is dan op z'n best. „Ik vind inderdaad bijna iedereen goed, ja." Rohan Goetzke, de ex-coach van Richard Krajicek, moest wel lachen toen hij hoor de dat Sjeng Schalken de banen van de Australian Open in z'n nadeel noemde. „Hoe komt hij daar nou bij", zei Rohan Goetzke verbaasd. „Sjeng is fit, snel en kan een bal zo lang als nodig is in het spel houden. Dat is ideaal in Mel bourne." zeist/anp - De KNVB heeft een enorme hoeveelheid aanvragen ontvangen voor kaarten voor het Europees kampioenschap voetbal deze zomer in Portugal. De voetbalbond vreest de dui zenden aanvragers niet alle maal te kunnen bedienen. „Er bestaat een kans dat supporters een kaart per persoon kunnen krijgen en slechts voor één wedstrijd", aldus een woord voerder. Nederland speelt op het EK in de poule tegen Duitsland (15 juni), Tsjechië (19 juni) en Let land (23 juni). In totaal worden via de KNVB 22.000 kaarten verstrekt. Iets minder dan de helft daarvan is bestemd voor sporters, sponso ren en andere relaties. De ove rige zijn voor de verkoop. Al leen leden van de supporters vereniging van Oranje die op voorhand kaarten hebben be steld, komen in aanmerking. Momenteel inventariseert de KNVB om hoeveel aanvragen het precies gaat. Organisator Portugal heeft reeds gewaarschuwd voor valse kaartjes die via het internet voor veel geld worden aangebo den. Tickets voor de groeps wedstrijden kosten bij de Euro pese voetbalbond (UEFA) 35 tot 100 euro, voor de finale tot 270 euro. Op de zwarte markt zou den de kaarten worden aange boden voor 300 tot ruim 500 euro. In Portugal zal streng op echtheid worden gecontro leerd. De echte kaarten zijn vol gens een woordvoerder van de KNVB te herkennen aan het UEFA-watermerk. De kaarten zouden bovendien niet scheur- baar zijn, op naam worden ver strekt en zullen pas vlak voor de wedstrijd verspreid worden, mogelijk pas bij het stadion. bezweken onder het gewicht van alle bewijzen. Voor sommi ge voelde het als een opluch ting. Er zijn andere namen ge noemd", aldus dezelfde door het Franse persbureau AFP op gevoerde bron. De Franse sportkrant l'Equipe kwam gisteren met de onthul ling dat renners van Cofidis tij dens de Ronde van Frankrijk bloed van derden kregen toege diend om zo de zuurstoftoevoer naar de spieren te stimuleren. De internationale wielrenunie UCI zou bij controles tijdens de Tour opmerkelijke gelijkenissen hebben ontdekt in de bloed waarden van drie renners.Er zouden inmiddels dertig ren ners op de verdachtenlijst staan. Dat Philippe Gaumont daar weer bijhoort, is volgens Thier ry Cazeneuve, voorzitter van de Franse profWielerleague, een grof schandaal. „Hij was al po sitief in 1996, daarna in 1997. Hij was betrokken bij een do- pingzaak in 1999 en nog eens in 2003. Wat doet hij nog in de wielersport?" parijs/anp/dpa/afp - De Franse wielrenner Philippe Gaumont is door de Franse justitie in staat van beschuldiging gesteld voor het verstrekken van het verbo den middel epo. Dat heeft een justitiële bron dicht bij het on derzoek naar dopingpraktijken binnen de Cofidis-ploeg beves- ügd. Gaumont, die tegenover onder zoeker Richard Pallain zou heb ben toegegeven dope te hebben gebruikt, is inmiddels wel op vrije voeten. Dat geldt ook voor zijn ploeggenoot Cédric Vas- seur, die net als Gaumont dins dag werd opgepakt op de Parij- se luchthaven Orly. Eerder wa ren bij hun voormalig ploegge noot Robert Sassone onder an dere groeihormonen, epo en amfetaminen aangetroffen. Gaumont zou Sassone ten min ste eenmaal van epo hebben voorzien. Bronnen meldden gisteren dat zowel Gaumont als Vasseur heeft verklaard dat doping aan de orde van de dag is in het wielerpeloton. „Vroegere en huidige renners van Cofidis zijn UITSLAGEN BADMINTON Bangkok. Thailand Open. Mannen, derde ronde: Palyama (Ned) - Sato (Jap/6) 15-7 15-12. Vrouwen, derde ronde: De Wit (Ned) - Huang (Tai) 11-5 11-5, Yao Jie (Ned)-Wong (Mal) 11-5 11-7. BASKETBAL New York. NBA. Sacramento Kings - Cleveland Cavaliers 95- 89, Dallas Mavericks - LA Lakers 106-87, Seattle Supersonics - Golden State Warriors 103-87. HANDBAL Ljubljana. EK mannen. Groep A: Rusland - Zwitserland 28-20 (17-10) Zweden - Oekraïne 31-25 (14-13). Groep B: Spanje - Kroatië 29-30 (17-14), Denemarken - Portugal 36-32 (20-15). Groep C: Tsjechië - Hongarije 25-30 (10-17), IJsland - Slovenië 28-34 (13-13). Groep D: Frankrijk - Polen 29- 25 (14-16), Duitsland - Serviê-Montenegro 26-28(10-12). PRIJSVRAGEN Totol3 1 Arsenal - Middlesbrough 0-12 2 Parma - Lazio Roma 1-13 3 Roda JC - Ajax 1-22 4 Heusden Zolder - Anderlecht 1-32 5 La Louviere - Club Brugge 2-11 6 GB Antwerpen - SK Beveren 1-22 7 Exc Moeskroen - Cercle Brugge 3-21 8 Wolverhampton W.- Liverpool 1-13 9 Bolton Wanderers- Aston Villa 5-21 10 AS Monaco - Olympique Nice 1-13 11 Montpellier - FC Sochaux 1-32 12 Internazionale - Udinese 3-11 13 AS Roma-AC Milan 1-22 Lucky Day 3309, d.d. 22.01.2004 5.6.11.17.26.30.33.35.38.45. 49.56.57.62,66.68.72.76.79.80 Onder voorbehoud-van typefouten SCHAKEN Wijk aan Zee. 66e Corustoernooi. Grootmeestergroep A, tiende ronde: Timman (Ned) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Bologan (Mol) 0-1, Sokolov (Ned) - Zhong (Chn) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Anand (Ina) 1/2- 1/2, Tppalov (Bul) - Barejev (Rus) 0-1, Leko (Hon) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2, Akopian (Arm) - Svidler (Rus) 1-0. Stand: 1. Anand 7, 2/3. Adams, Leko 6, 4. Kramnik 5,5, 5/10. Van Wely, Topalov, Bologan, Sjirov, Akopian. Svid ler 5, 11/13. Timman, Barejev, Zhong 4. 14. Sokolov 3,5. Grootmeestergroep B, tiende ronde: Nijboer (Ned) - Lobron (Dui) 1/2-1/2, Granda Zuniga (Per) - Van der Wiel (Ned) 1-0, Stefanova (Bul) - Stellwagen (Ned) 1-0, Tiviakov (Ned) - Na- kamura (VSt) 0-1, Dominguez (Cub) - Nai- ditsch (Dui) 1/2-1/2, Bruzon (Cub) - Hamdou- chi (Mar) 1-0, Fressinet (Fra) - Zu Chen (Chn) 1-0. Stand: 1. Fressinet 7,5, 2. Dominguez 6,5, 3. Bruzon 6, 4/6. Nakamura, Naiditsch, Granda Zuniga 5,5, 7/9. Stellwagen, Van der Wiel, Lobron 4,5, 10/14. Nijboer, Tiviakov, Zu Chen, Stefanova, Hamdouchi 4. Grootmeestergroep C, tiende ronde: Lahno (Oek) - Ernst (Ned) 1/2-1/2, Smeets (Ned) - Barendse (Ned) 1-0, Carlsen (Noo) - Etmans (Ned) 1-0, Peng (Ned) - Pavasovic (Slo) 0-1, Pavlovic (SMo) - Werle (Ned) l/2olte-l/2, Lan- chava (Ned) - Janssen (Ned) 1-0, Popov (Rus) - Gagoenasjvili (Geo) 0-1. Stand: 1/2. Ernst, Carlsen 8, 3. Smeets 7,5, 4. Gagoenasjvili 6,5, 5. Pavlovic 6, 7/10. Werle, Lanchava, Lahno, Pavasovic, 11/12 5,5, Janssen, Popov 4,5, 12. Peng 2, 13/14. Barendse, Etmans 0,5. SCHAATSEN Weissensee. Criterium. Mannen: 1. Landman (Amsterdam) 40 km in 1.03.33, 2. Smit (Nijeveen), 3. Van der Veen (Joure), 4. Jeroen de Vries (St Nicolaasga), 5. Peter de Vries (Oranjewoud), ^VVngenent (Woubrugge), 7. Kromkamp (Wolvega) 0.15, 8. Van der Wal (Urk), 9. Ruitenberg (Elburg), 10. Schmitz. Vrouwen: 1. Splinter (Haarlem) 30 km in 56.13, 2. Grimbergen (Heerenveen), 3. Coolen (Hengelo). TENNIS Melbourne. Australian Open, 11,8 miljoen eu ro: Mannen enkelspel, tweede ronde: Philippous- sis (Aus/10) - Santoro (Fra) 4-6 6-3 6-4 6-2, Costa (Spa/26) - Arthurs (Aus) 6-7 7-5 4-6 6-4 8-6, Ferreira (ZAf/31) - Sanchez (Spa) 2-6 6-3 6-4 6-4, Ancic (Kro) - Corretja (Spa) 6-4 1-6 6-3 6-7 7-5. Derde ronde: Schalken (Ned/16) - Melzer (Oos) 7-6 6-4 6-1, Srichaphan (Tha/13) - Kuerten (Bra/19) 6-3 7-5 6-4, Safin (Rus) - Martin (VSt) 7-5 1-6 4-6 6-0 7-5, Bla ke (VSt) - Patience (Fra) 6-1 6-3 6-2, Ginepri (VSt/32) - Escudé (Fra) 6-2 6-3 6-4. Vrouwen enkelspel, derde ronde: Henin-Har- denne (Bel/1) - Kuznetsova (Rus/30) 6-2 7-5, Davenport (VSt/5) - Granville (VSt) 6-4 6-0, Kapros (Hon) - Mandula (Hon) 3-6 6-3 12-10, Mauresmo (Fra/4) - Medina Garrigues (Spa) 6- 1 6-2, Molik (Aus) - Schaul (Lux) 6-7 6-1 6-2, Zvonareva (Rus/11) - Pratt (Aus) 7-5 2-6 6-1, Zuluaga (Col/32) - Craybas (VSt) 7-6 4-6 6-2 Vrouwen dubbelspel, tweede ronde: Martinez- /Maleeva (Spa/Bul/7) - Vis/Gubacsi (Ned/Hon) 6-1 6-4.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21