Schlemielen tegen Roda in heldenrol SPORT Zeker dertig wielrenners betrokken bij Cofidis-affaire [an trillende puber tot lokale held Stoelendans in keepersvereld na transfer Babos Sikora en Soetaers halen gram Clubs weren allochtone voetballers j itse clubs: ft moet langer urg - De Duitse voetbal- DFB heeft de FIFA ge- 1 omde rust bij voetbal- ijden vijf minuten langer een. De Duitse eredivisie- ihopen zo meer bier en te verkopen. Nu is er te gtijd om alle supporters stadion van een hapje en rankje te voorzien, zegt de Door de rust iets langer te n denken de clubs jaar- 10.000 euro meer te kun- erdienen aan catering, mend voordeel is dat de sie meer reclame kan uit- i. De Duitsers leggen het jtel op 29 februari voor aan elregelcommissie van de De Duitsers hebben een wart meerderheid nodig. laat Hofland vertrekken iven - - Kevin Hofland in PSV niet naar een an- lub. De Eindhovenaren de centrale verdediger 'eten dat hij de rest van :oen onmisbaar is. Hof- !4) gaf begin december at hij geen toekomst meer PSV en het liefst zo snel ijk wilde vertrekken. Er elangstelling van Real So il, Aston Villa en Borussia nund. PSV heeft proble- n de verdediging. Zo on- ag André Ooijer gisteren ijkoperatie aan de knie. erstel neemt enige weken Ook Ernest Faber is ingere tijd uit de roulatie. Nooijer gaat k naar Sparta gen - Dennis de Nooijer kt per direct naar Sparta, ïbleiding van NEC gaf iaarvoor toestemming, die gisteren een werkver- had gekregen voor Indrzej Niedzielan. De voetballer tekende eer ie maand een contract de komende 2,5 jaar !C verbindt. De Nooijer in het verleden ruim ne- [izoenen voor Sparta uit. ïlde ook nog drie jaar [eerenveen. Voorzitter /an Delft van NEC vindt ;n probleem dat De op 3 februari de beker- ijd tegen de Nijmeegse leelt. man-Van Wely linitweekamp An zee - Jan Timman en ran Wely spelen in april in d een mini tweekamp. De chakers ondertekenden tn in Wijk aan Zee het ct. De match zal bestaan e rapidpartijen en twee ke partijen. Iride vervangt I Fulham - De Engelse voetbal- ulham heeft de Ameri- j international Brian Mc- ivergenomen van Co- s Crew. Fulham kaapte arige aanvaller voor een n dollar (ruim 800.000 /oor de neus van Black- overs weg. McBride lij Fulham Louis Saha, langs door Manchester wed gekocht, vervan- )e spits was tijdens het 2002 goed voor twee lanse doelpunten. donderdag 22 JANUARI 2004 1 bij I door Wilko Voordouw den haag - De Franse justitie gaat de komende dagen nog zo'n 25 wielrenners horen in verband met hun mogelijke be trokkenheid bij de Cofidis-do- pingaffaire. Op het 'verdach- tenlijstje' van de rechter-com- missaris die de zaak onder zoekt, staan zeker dertig na men, zo werd gisteren bekend. Twee van die renners werden gisteren nog altijd vastgehou den door de antidopingbrigade. Het gaat om de Franse coureurs Philippe Gaumont en Cédric Vasseur. Ze werden dinsdag op de luchthaven Orly aangehou den toen de Cofidis-ploeg op Franse bodem terugkeerde na een trainingskamp in Spanje. De Franse minister van sport zaken en medaillewinnaar bij de Olympische Spelen, Jean- Frangois Lamour, neemt de zaak hoog op. Hij gaat met de Franse sportbonden overleggen hoe de sporters die namens zijn land deelnemen aan de Olym pische Spelen gecontroleerd kunnen worden op dopingge- bruik. Lamour wil met zijn col lega's van justitie en binnen landse zaken rond de tafel om de dopingwetten nog verder aan te scherpen. Ook pleit hij voor verder gaan de internationale samenwer king. „Deze rotzooi kent geen grenzen." Volgens Lamour is die strengere controle meer dan noodzakelijk: „Het zal zeker een of twee generaties duren voordat er een werkelijke ver andering is." Het onderzoek naar wat de 'Co fidis-affaire' wordt genoemd, loopt al sinds maart vorig jaar. Onderzoeksrechter Richard Pal- lain heeft vooralsnog één hoofdrolspeler in - inmiddels verlengd - voorarrest. Het gaat om de Poolse verzorger Bogdan Madejak van Cofidis. Hij zou een van de spinnen in het om vangrijke dopingweb zijn ge weest en is in staat van be schuldiging gesteld voor het be zitten van en handelen in ver boden stimulerende middelen, en het aanzetten tot het gebruik ervan. Begin vorige week begon de zaak echt te rollen met de aan houding op de Parijse luchtha ven Charles-de-Gaulle van de Poolse renner Marek Rutkie- wicz. Deze voormalige Cofidis- renner kwam in gezelschap van twee dochters van Madejak te rug uit Polen en was in het be zit van verboden stimulerende middelen. Bij hem thuis wer den EPO, anabole steroïden en groeihormonen aangetroffen. Ook hij is in staat van beschul diging gesteld, wegens het over treden van de dopingwet. Dat zelfde geldt voor baanrenner Robert Sassone, de tot nu toe derde persoon die in verband met de affaire werd gehoord. Het verhoor van Gaumont en Vasseur duurt intussen langer dan verwacht. Gaumont is al eens eerder geschorst geweest in verband met dopinggebruik. Cédric Vasseur, die enkele sei zoenen geleden nog voor de US Postalploeg van Lance Arm strong reed, heeft geen doping- verleden. Kopman David Millar, de Schotse wereldkampioen tijdrij den vermoedt dat er een poging wordt gedaan om de plo; ka pot te maken. PloegleideBer- nard Quilfen: „Wij hebbe ons juist altijd tegen doping veet." Volgens Frangois Migrair, di recteur van kredietverstkker Cofidis, is er geen sprak van een affaire-Cofidis. Hij idan ook niet van plan met viler- sponsoring te stoppen. ,We gaan de ploeg niet opdiken vanwege de fouten vareen, twee of drie personen." Naar verwachting zal réiter Pallain de antidopingbiade van de Parijse Quai deörf- èvres de komende dageiop dracht geven om de verdhte renners aan te houden. Alnds het begin van de zaak spken Franse justitiebronnen vaBen zaak, „die vergelijkbaar isnet Festina." In de Tour de Fnce van 1998 werd de gehele Isti- Justitie verhoort Johan Museeuw De Belgische justitie is bezig met een nieuwe verhoorronde van de wielrenners Johan Mu seeuw, Chris Peers, Jo Planck- aert en Mario De Qercq. Justi tie verdenkt hen van het ge bruik van verboden middelen. Naast doping zou het mogelijk ook om drugs gaan. Dat meldt vandaag de Vlaamse krant De Standaard. September vorig jaar werd het naploeg uit de Ronde gehaald, nadat verzorger Willy Voet bij de Belgisch-Franse grens was aangehouden met een grote door Peter van Duyl kerkrade - Ze werden in de Are- nA maanden verguisd en uitge lachen, beschimpt, bespot en tot leedvermaak van velen afgelo pen zondag ook nog te kakken gezet door Freek de Jonge. Maar Victor Sikora en Tom Soetaers haalden gisteren in Kerkrade op ondubbelzinnige wijze hun gram. Het duo maakte het ver schil voor Ajax tegen Roda JC: de aanvallers bezorgden de koplo per een zwaar bevochten, maar oh zo belangrijke zege: 1-2. Sikora en Soetaers bewezen gis teren maar weer eens hoe dicht roem en hoon in het voetbal bij elkaar liggen. Beide buitenspe lers slaagden er geen moment in hun critici de mond te snoe ren en behoorden zelfs tot de minste spelers op het veld. Maar twee zondagsschoten in amper twintig minuten maak ten de twee buitenspelers na negentig minuten tot de meest gefêteerde Ajacieden. Eerst ko gelde Sikora kort na rust van twintig meter raak (1-1), even daarop bracht de treffer van Soetaers de liefhebber nóg meer in vervoering: 1-2. Het was de ultieme wraak van het duo op de uitspraken van Freek de Jonge tijdens de nieuwjaarsreceptie van afgelo pen zondag. De cabaretier zei toen in zijn speech dat het ma gazijn vol met ongewenste sleu telhangers en mokken van Siko ra en Soetaers staat. Het was voor Ronald Koeman aanlei ding om de clubleiding om op heldering te vragen; vandaag praat hij met directeur Arie van Eijden. „Stel nou dat het vandaag ver keerd was afgelopen en Sikora of Soetaers raken zondag tegen NEC in de eerste tien minuten een paar ballen verkeerd. Ik denk dat Freek de Jonge dan niet de enige is die begint te fluiten", zei Koeman, die eraan toevoegde dat John Jaakke - Ibrahimovic onder het mes Zlatan Ibrahimovic is vandaag in Amsterdam geopereerd aan zijn geblesseerde lies. De Zweed kampt al sinds het ein de van het vorig seizoen met een pijnlijke lies en wilde zelf graag geopereerd worden, on der meer om zijn deelname aan het EK in Portugal niet in gevaar te brengen. Ibrahimo vic is naar verwachting zes acht weken uitgeschakeld Ajax buigt zich over de vraag of ze op korte termijn een ver vanger zal aantrekken voor de centrumspits, maar het zal ze ker niet overhaast handelen. „Als we dat doen moet het ie mand zijn die direct van waar de is", zei Ronald Koeman gis teren. „Maar voor iemand be grijpt hoe je bij Ajax moet voetballen is het seizoen voor bij. Dat is dus niet makkelijk." Tom Soetaers heeft Ajax op een 2-1 voorsprong gezet tegen Roda JC. Foto: Marcel van Hoorn Ajax' nieuwe voorzitter - zelf de speech had moeten houden. Het resultaat in Kerkrade koel de de woede van Koeman giste ren voor een deel, maar toch zullen ze gisteravond in Am sterdam niet massaal de polo naise hebben gelopen. Daar voor was het totale optreden van Ajax in Limburg toch te mager. Vooral voor de onder breking moeten de meegereisde fans geschrokken zijn van het niveau van hun helden. In de tweede helft bleek een beetje extra inzet wonderen te doen want toen speelde Ajax stukken beter. Uiteraard mocht Ajax zich be roepen op de enorme blessure- lijst. De lijst met afwezigen tel de in Kerkrade liefst negen na men, onder wie zeker vijf ge zichtsbepalende spelers: Lo- bont, Trabelsi, Pienaar, Max well en Ibrahimovic maakten de reis naar het zuiden om uit eenlopende redenen niet mee. Ondanks het voortdurende blessureleed wilde Koeman een serieuze herstart maken. Het is de bedoeling dat Ajax het res tant van de competitie wat dwingender gaat spelen, nor maal gesproken zal de voorhoe de als vanouds uit drie aanval lers bestaan. Dat bleek goed nieuws voor Victor Sikora en Tom Soetaers, die in Amster dam eigenlijk al uit beeld waren geraakt, maar gisteren in Kerk rade een nieuwe kans kregen. Alle hoop en goede voorne mens leken te vervliegen in 45 dramatische minuten. Voor de pauze was Ajax het exacte even beeld van de ploeg die in de cember zo opzichtig naar de winterstop snakte. Achterin werd veel te traag opgebouwd, voorin alleen maar zinloos bal verlies geleden. Wat Galasek, Van der Vaart en Sneijder tu: sen die linies deden, kon nif mand zich in de rust meer hei inneren. Die hoofdstedelijke zwakt bundelde zich al na een kwaï tier samen in een tegendoel punt dat trainers de tenen in d schoenen doet krommen. Eei volkomen mislukte kaats vaj Wesley Sonck zette de volledigi Ajax-defensie op het verkeerdi been. Arouna Kone bediend» Yannis Anastasiou zoals he hooit en de Griek vonniste zon der pardon: 1-0. Het kostte Ro da JC geen enkele moeite orr de voorsprong naar het rustsig naai te tillen. Halverwege leek niets erop dal het machteloze Ajax in staal zou zijn het duel simpel te ke ren. Maar een kwartier latei hadden de Amsterdammers hel duel tóch volledig om gedraaid door een briljante ingeving van eerst Sikora en vervolgens Soetaers. Dat Koeman wel degelijk zijn bedenkingen had over het spel van zijn buitenspelers bleek daarna, want hij verving eerst de Belg voor Nicolae Mitea en vervolgens mocht ook Daniel de Ridder debuteren ten koste van Sikora, De twee talenten, 18 en 19 jaar oud, maakten in de resterende twintig minuten vlot duidelijk dat zij in de ArenA meer toekomst hebben dan de twee geluksvogels die Ajax gis teren de overwinning bezorg den. RODA JC: Kujovic; Senden, Brouwers, Luijpers en Filipovic; Sergio (76. Cristi- ano), Van Dijk, Vandenbroeck en Van Dessel, Anastasiou en Kone. ajax: Stekelenburg: Grygera (43. De Jong), Heitinga, Escudé en O'Brien; Galasek, Van der Vaart en Sneijder; Si kora (73. De Ridder), Sonck en Soetaers (67. Mitea). viertal ook al verhoord. Die verhoren waren een vervolg op de aanhouding van een veearts en wielerverzorger die dope zouden hebben gele verd. Dit tweetal is later vrijge laten. De vier renners worden nu opnieuw verhoord over middelen die niet alleen op de dopinglijst van diverse wieler bonden staan, maar ook straf rechtelijk verboden zijn. hoeveelheid doping. Tijdens die Tour kwam ook de EPO-zaak rond de Nederlandse TVM- ploeg aan het licht. den haac/gpd - Menig voetbal club in de regio Den Haag laat in beperkte mate allochtonen toe als lid. Het selectieve toela tingsbeleid wordt ingegeven door de vrees zich te vervreem den van de traditionele achter ban. Ook het tekort aan alloch tone vrijwilligers speelt een rpl. Dit blijkt uit een rondgang langs Haagse verenigingen. „Het percentage allochtone le den bij ons is nu zo'n 45 pro cent. Wij willen voorkomen dat dat veel hoger wordt", zegt voorzitter H. Zielstra van RV- C/Rijswijk. Volgens hem be perkt zijn club het aantal al lochtone leden door autochto ne aspirant-leden soms voor rang te geven. „Ik realiseer me dat we op het randje lopen met deze gevoelige materie. Ik be nadruk dat iedereen van harte welkom is bij ons. Maar wij wil len geen Surinaamse of Turkse club worden. Dan keren alle blanke leden ons de rug toe." Ook bij de vereniging GONA wordt een selectief toelatings beleid gevoerd, aldus voorzitter A. van der Lem. „We zeggen te gen allochtone kandidaten wel eens dat er geen plaats is. Wij willen het evenwicht binnen de club handhaven." Bij de KNVB reageert woordvoerder T. Beije terughoudend: „Een dergelijk aannamebeleid heeft niet onze voorkeur. Maar het staat de clubs vrij om zelf te bepalen wie ze wel of niet als lid accep teren." Ook de relatief beperkte bereid heid van allochtone ouders om zich als vrijwilliger bij de club van hun kind in te zetten, vormt voor sommige clubs aan leiding om drempels op te wer pen. Zo overweegt het bestuur van de vereniging LENS om nieuwe jeugdleden slechts toe te laten wanneer de betrokken ouders beloven vrijwilligers werk te verrichten. „Als alloch tone leden weigeren zich in te zetten, dan wordt de oude gar de vrijwilligers over de kling ge jaagd", zegt LENS-voorzitter R. Vergeer. Reid verkrampt langs Sargsian lartijn van Beeten urne - Vorig jaar was To il nog een bloednerveuze die in de eerste ronde Australian Open een- 5 aan de kant werd gezet ichard Krajicek. Dezelfde lier kroonde zich van- :ot held van het publiek bourne door na een Ooi^nige vijfsetter te win- in Sargis Sargsian: 6-3, 6- 6-7 en 6-4. stralian Open staat be- im slopende wedstrijden. ins ind Irie eeplken fit en sterk Schalken tennist mor- 1 de vroege Nederland- itend de derde ronde e Australian Open te- e Oostenrijker Jurgen er. Schalken trainde lag ontspannen op een buitenbanen van ourne Park. Hij voelde terk en fit. Ook zijn ge- ;e voeten hebben het in tste dagen van het toer- rosse goed gehouden. „Ik test n p eer de speciale zooltjes 1051 jn tennisschoenen. Als w' top de moeilijke on- ond van de banen hier houden, zit het hele- Met tennissers die totaal ver krampen. Vraag het John van Lottum, die in zijn verloren eer ste ronde tegen Gustavo Kuer ten tweemaal ter aarde stortte. Vannacht wankelden Reid en Sargsian allebei naai' de finish. Todd Reid, 19 jaar pas, werd de afgelopen weken door de Au stralische pers de hemel in ge prezen. Na Lleyton Hewitt en Mark Philippoussis zou er wei eens een nieuwe ster kunnen komen. En dat voor een man die slechts 148ste staat op de wereldranglijst. Ach, zo was het twee jaar terug al met de Ame rikaan Taylor Dent, die even min in de tophonderd stond. De Australische bond zou er al les aan doen om Dent, zoon van Australiër Phil Dent en dus beschikkend over twee pas poorten, in het Davis-Cupteam te krijgen. Zonder succes overi gens. Vannacht creëerde Reid zijn ei gen heldenverhaal. Hij leidde met twee sets tegen nul, toen Sargsian zich in de wedstrijd knokte. De Armeniër is zo'n kuitenbijter die nooit vermoeid lijkt te raken. Reid werd ge sloopt, dronk te veel en moest aan het eind van de vierde set zelfs naar het toilet om zijn maag leeg te kotsen. Kort later verspeelde hij in de tiebreak een voorsprong van 4-0. Het beeld in de vijfde set was Todd Reid viert zijn overwinning op Sargis Sargsian. Foto: AP/Steve Holland nog veel gekker. Juist de altijd zo fitte Sargsian kon amper op z'n benen staan, serveerde met nauwelijks honderd kilometer per uur. Reid, die kampte met krampaanvallen, zag het. En kreeg inspiratie. Met blaren op de voeten, kramp in de benen en een lege maag bereikte Reid voor het eerst in zijn loopbaan de derde ronde van een giand- slamtoernooi. breda/gpd - De kogel is door de kerk: Ga- bor Babos tekent vandaag een contract dat hem voor drie of vier jaar bindt aan Feyen- oord. De NAC-doelman maakt daarmee niet alleen een einde aan een periode van hardnekkige geruchten en wilde specula ties. Met de gedroomde transfer opent hij ook een stoelendans in de keeperswereld. „Feyenoord gaat veel plezier beleven aan Babos", weet Wim de Ron, de huidige kee perstrainer bij RBC. „Hij is absoluut een topkeeper. Net als Maikel Aerts en Maarten Stekelenburg. Voor mij is dat op dit mo ment de topdrie in Nederland." Met Aerts en Stekelenburg noemt De Ron meteen de hoofdrolspelers in een soap waarvan het plot zi( vooralsnog niet laat voorspellen. NAC vilt Aerts de ideale op volger van Babos, nar de RBC-doelman ziet onder de huidigomstandigheden wei nig heil in een oveang naar Breda. Hij staat in de belangstring van Willem II en heeft inmiddels ooieen lucratief aanbod van RBC op zak. Zij eventuele vervanger zou Maarten Stekenburg kunnen zijn. Maar het is onzeker (Ajax die doelman wil verhuren, gezien de lepersproblemen van het afgelopen seizot. Ook NAC zou be langstelling voor SteHenburg hebben. Maar die club zoel dan wel naar een transfervrije keeper, age salariseisen zou den ook het probleei kunnen zijn bij een UITSI&GEN eventuele overgang van Willem Il-keeper Geert de Vlieger, een van de kandidaten op het verlanglijstje van de Bredase club. De nationale doelman van België ruziet met Willem II over een vijfjarige verbintenis. De Rode Duivel is witheet omdat hij meer be lasting moet gaan betalen nu hij niet langer onder de fiscaal aantrekkelijke buitenlan derregeling valt. Vraag is nu wie het ver schil bijpast: de doelman of de club. De Vlieger houdt tot op heden de poot stijf. Bij Vitesse vertrekt Jevric en bij Heerenveen zit Vonk op de wip. ADO-doelman Jansen is uit de lijstjes geschrapt, bij Utrecht loopt het contract van Ponk af en bij Zwolle palet Van der Werf zijn koffers. BADMINTON Bangkok. Thailand Open. Mannen, tweede ronde: Palyama (Ned) - Wong Wai Hong (HKo) 15-5 15-11. Vrouwen, tweede ronde: De Wit (Ned) - Augus- tyn (Pol) 11-1 11-0, Yao Jie - Ekmongkolpais- arn (Tha) 11-1 11-0, Ha Jung Eun (Kor) - Meu- lendijks (Ned) 11-5 9-11 11-9. VOETBAL BASKETBAL New York. NBA. Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 97- 108, Atlanta Hawks - Chicago Bulls 97-87, New Orleans Hornets - Philadelphia 76'ers 86- 92, Milwaukee Bucks - Orlando Magic 113- 102, Memphis Grizzlies - LA Lakers 88-82, San Antonio Spurs - New Jersey Nets 99-76, Houston Rockets - New York Knicks 86-71, Denver Nuggets - Phoenix Suns 97-92, LA Clippers - Golden State Warriors 106-102. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3308, 21 januari 1, 9, 15, 16, 27, 35, 36, 39, 42, 44, 45, 49, 53, 59, 64,65,66,72,73,75. (Onder voorbehoud van typefouten) RUGBY Ereklasse Ascrum - Bekaro 79 - 5, Castr. RC - Haagsch RC 20-19. Melbourne. Australian Open, 11,8 miljoen eu- Mannen enkelspel, tweede ronde: Federer (Zwi/2) - Morrison (VSt) 6-2 6-3 6-4, Hewitt (Aus/15) - Kucera (Slw) 1-6 6-1 6-4 6-1, Fer- rero (Spa/3) - Volandri (Ita) 6-4 7-6 7-5, Nal- bandian (Arg/8) - Mayer (Dui) 6-1 6-0 6-3, Henman (GBr/11) - Stepanek (Tsj) 6-2 4-6 6-3 6-0, Novak (Tsj/14) - Vacek (Tsj) 6-2 7-6 6-4, Canas (Arg) - Calleri (Arg/22) 6-1 4-6 2-6 7-6 6-4, Reid (Aus) - Sargsian (Arm) 6-3 6-4 4-6 6-7 6,-4, Johansson (Zwe) - Martin (Spa) 7-6 6- 3 7-5, Nadal (Spa) - Ascione (Fra) 6-4 3-6 7-5 6-1, Pavel (Roe) - Weiner (VSt) 6-4 6-4 6-2. Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Raymond (VSt/25) - Barna (Dui) 6-3 6-4, Clijsters (Bel/2) - Camerin (Ita) 6-0 6-0, Venus Williams (VSt/3) - Douchevina (Rus) 6-4 6-2, Myskina (Rus/6) - Gagliardi (Zwi) 6-2 6-4, Obata (Jap) - Sugiyama (Jap/8) 6-4 6-4, Rubin (VSt/9) - Chladkova (Tsj) 6-2 6-4, Suarez (Arg/23) - Vakoelenko (Oek) 6-3 6-4, Golovin (Fra) - Smashnova-Pistolesi (lsr/14) 6-2 6-3, Likho- vtseva (Rus) - Schiavone (lta/18) 6-2 6-2, Fari na Elia (lta/20) - Ruano Pascual (Spa) 5-7 6-4 6-4, Schnyder (Zwi 122) - Bartod (Fra) 6-4 2-6 6-3, Safina (Rus) - Coetzer (ZAf/27) 7-5 6-3, Krasnoroetskaja (Rus/23) - Strycova (Tsj) 6-3 4-6 6-3, Dechy (Fra/29) - Obziler (Isr) 6-3 6-0, Frazier (VSt) - Brandi (Pue) 2-6 6-0 7-5 Vrouwen, dubbelspel. Eerste ronde: Vis/Gubac- >anje, bekertoernooi Eredivisie Toda JC - Ajax 1-2 (1-0). 14. Anastasiou 1-0, 18. Sikora 1-1, 62. Soetaers 1-2. Scheids- echter: Jol Toeschouwers: 18.122 Gele laart: Filipovic (Roda JC). Sneijder (Ajax). itand aan kop: Ajax 16-40; 2. PSV 16-37; 3. AZ 16-32; 4. 'eyeneord 16-28. lefenduel. •elta Sport - Feyenoord 1-14. Doelpunten Fey- noord: Van Persie 4, Kuyt 3, Lazovic 3, Smo- irek 3, Schreuder 1. ngeland, Premier League 'olverhampton Wanderers - Liverpool 1-1 (0- 42. Cheyrou 0-1, 90. Miller 1-1. -ankrijk onaco- Nice 1-1, Montpelliei ilië, bekertoernooi vartfinale ter Milan - Udinese 3-1 (Van der Meyde ient score voor Inter). Juventus - Perugia 1- Halve finale: Inter-Juventus. Kwartfinale, eerste duel Real Madrid - Valencia 3-0. Rode Kaart: David Beckham (Real/twee keer geel) en Abelda (Va lencia/twee keer geel). VOLLEYBAL WIELRENNEN Tour Down Under. Tweede etappe, Norwood - Kapunda: 1. Mc Partland (Aus) 157 km in 3.43.12, 2. Van Kat wijk (Ned), 3. Jonker (Aus). 4 Cooke (Aus) 1.41, 5. McEwen (Aus), 6. Fisher (Bra), 24 Vierhouten, 31. Pronk, 36. Ten Dam, 45. Van Duimen 28.55, 64. Engels 28.56, 67. Van der Ven, 71. Kemna, 72. Smink. Derde etappe, Goolwa- Victor Harbor: 1Gil bert (Bel) 150 km in 3.28.50, 2. Bates (Aus), 3. McEwen (Aus), 4. Cooke (Aus). 5. Figueras (Ita), 6. McKenzie (Aus), 16 Vierhouten 2.20, 20. Pronk, 52. Van Duimen 33.46, 56. Kem na, 57. Ten Dam, 72. Van der Ven, 85. Van Katwi|k, 88 Engels, 90, Smink, Algemeen klassement: 1 Jonker (Aus) 8.14.14, 2. Gilbert 1.39, 3. McEwen 1.44. 19. Pronk 4.08, 24. Vierhouten, 41. Van Kat wijk 33.48, 49. Ten Dam 35.41, 57, Van Hul men 1.02.48, 60. Kemna 1.02.49, 68. Van der Ven, 78, Smink, 87. Engels.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19