ECONOMIE Geen schaamte meer voor Kruidvat-cd's AOW-hiaat kan vanaf 2015 veel geld schelen Groei dvd houdt aan Vlaamse reisbureaus boycotten KLM-ticket Haat en vergrijzing orse boete voor ure cappuccino glmoliefabriek p Maasvlakte loductie Airbus vertreft Boeing ureau Nyfer laakt doorstart leijmans-reserve oor bouwfraude ingapore laat e wodka staan Winst Martinair ruim verdubbeld Starbucks in het hol van de leeuw lME - Een rechter in Italië ieft een bareigenaar veroor- ield omdat die de prijs van n cappuccino verhoogde L de euro in omloop kwam. ezaak was aanhangig ge bakt door een gepensioneer- Italiaan die voor zijn kopje jfie opeens 1 euro moest be ien, terwijl de prijs daarvoor 500 lire (0,77 euro) bedroeg, e rechter gelastte 23 eurocent ifug te betalen en veroordeel de barman tot het betalen Inde 1200 euro proceskosten, ilgens consumentenvereni- jng Codacons kan de uitspraak en tot miljoenen aanklach- m.Als de mensen tenminste nn bonnetjes hebben be- aard, aldus de vereniging. [Ormerveer - Voormalig Unil- i-dochter Loders Croklaan ouwt op de Maasvlakte een fa- nek voor de verwerking van ilmolie. Het wordt de grootste i meest geautomatiseerde ter ereld. De nieuwe 'raffinaderij' in dagelijks 2500 tot 3000 ton ilmolie verwerken. De inves- ring bedraagt 100 tot 200 mil- leneuro en geeft werk aan 70 lensen. De oliën, 'geharde vet- n', zijn bestemd voor produc- nals frituurvet en zitten in lekjes, sauzen, soepen of mar- irines. De markt voor dit soort itten, vrij van transen die hart- i vaatziekten kunnen veroor- iken, groeit jaarlijks met 10 ocent. Loders Croklaan kwam n jaar geleden in handen van >101 Groep uit Maleisië. Die jzit ook palmplantages. uus - De Europese vliegtuig- luwer Airbus is voor de eerste ier in zijn geschiedenis zijn nerikaanse concurrent leing voorbijgestreefd: Airbus verde vorig jaar 305 toestellen terwijl Boeing bleefeteken op II. Ook de orderportefeuille in Airbus groeide vorig jaar mzienlijk. Na aftrek van annu- ingen, vooral in Azië, bleef wr dit jaar een aantal van 254 te leveren toestellen over, Bed voor 33 miljard dollar. In taantal zijn ook 34 superjum- i's. De A380, die 550 passa- ers kan vervoeren, maakt in aart 2005 zijn eerste vlucht. In 103 werd een omzet geboekt n 19,3 miljard euro. eukelen - Het economisch iderzoeksbureau Nyfer gaat geslankt verder. Directeur in der Geest heeft met eigen :ld de belangrijkste concur- nt van het Centraal Planbu- au gered, zei hij gisteren. Ny- rkondigde in december aam stoppen. Het bureau was in oblemen gekomen omdat Dor de val van Balkenende-1 ote opdrachten uitbleven, laar de politiek is weer op ing gekomen. Er zijn weer vol- ikansen om met goed econo- ïisch onderzoek een nuttige jdrage te leveren aan de poli- ïke besluitvorming", zei Van ir Geest. Nyfer gaat door met :n kleine groep wetenschap- eis en een college van zeven lviseurs. Eduard Bomhoff chtte de stichting in 1995 op. in bosch - Bouwbedrijf Heij- lans schrijft in de boeken van 103 een bijzondere last van 15 liljoen euro voor de bouw- mde. Daardoor daalt de net- iwinst naar 60 miljoen euro. e Nederlandse Mededingings- ïtoriteit gaf het bedrijf, een oetevan 14,8 miljoen euro. èijmans kreeg de boete voor er zaken. Het grootste deel in het bedrag is voor werk- lamheden rond Schiphol. ngapore - Meer dan 70.000 Essen wodka liggen er voor En grijpstuiver, maar geen en- Ele Singaporees wil ze hebben, e in beslag genomen flessen ramen donderdag voor de 'tede maal onder de hamer, november was een belasting inslag van 470.000 euro nog in struikelblok. Om de ver- »p te bevorderen had de Mane ditmaal geen belasting lening beloofd. Van de dertig nwezige bieders had toch Emand interesse, ondanks de ijs van 35 eurocent per fles. e fiscus eiste wel dat de fles- n zouden worden uitgevoerd. (advertentie) Checklist 2004 'oor ondernemers Hoesjes van de Kruitvat-cd's. Foto: Kees van der Veen Joan Records ook in buitenland actief leeuwarden/gpd - In het hoofd kantoor van Joan Records in Leeuwarden, de platenmaat schappij die Kruidvat van cd's voorziet, hangt een plaquette met een borstbeeld van Johann Sebastian Bach en het getal io.ooo.ooo erop. Die werd uit gereikt toen de tien miljoenste Bach-cd verkocht was. Inmiddels gingen er van de Bach Edition al 12 miljoen schijfjes over de toon bank bij Kruidvat. Een hoeveel heid die The Beatles in Neder land nooit haalde. Het moge duidelijk zijn: op de markt van klassieke cd's is dro gisterij Kruidvat een grote spe ler. „Qua aantallen hebben we een marktaandeel van boven de 50 procent", zegt Pieter van Winkel, directeur van Joan Re cords. „Jaarlijks zetten we 7 tot 10 miljoen schijfjes af." In geld uitgedrukt bedraagt het markt aandeel van Kruidvat volgens Van Winkel 20 procent. Voor de prijs van één gewone Twijfel over cijfers Bij de NVPI, de Nederlandse Vereniging voor producen ten en Importeurs van beeld- en geluidsdragers (waarbij Joan Records overi gens niet is aangesloten) worden de verkoopcijfers van Van Winkel met een kor reltje zout genomen. „Kruid vat is een grote speler", zegt woordvoerder Jonne Boeg jes. „Maar zeven miljoen schijfjes per jaar? Dat lijkt me sterk." Volgens cijfers van de NVPI werden er in de eerste helft van 2003 in Ne derland 15 miljoen cd's ver kocht. Het marktaandeel van klassieke muziek was in die periode ongeveer 8 procent, wat op jaarbasis neerkomt op 2,5 miljoen schijfjes met klassieke muziek. cd bij de vakhandel krijg je bij Kruidvat alle symfonieën van Mahler op 15 cd's. Maar zoveel cd's voor zo weinig geld, dat kan niet veel soeps zijn, was lange tijd de argwanende reac tie van de liefhebber. De uitga ve van de complete werken van J.S. Bach in het Bach-jaar 2000 vormde voor Kruidvat echter de definitieve doorbraak bij het traditionele klassieke muziek- publiek. Na Bach volgden meer bijzon dere projecten. Zo wordt nu ge werkt aan het complete werk van Heinrich Schütz, voorgan ger van Bach. Van Winkel: „In het verleden - zes, zeven jaar geleden - zijn er dingen ver kocht waar ik nu mijn handen niet meer voor in het vuur zou willen steken. Maar die tijd is voorbij. Ik denk dat de kwaliteit nog steeds toeneemt. De kunst is mensen een tevreden gevoel te geven. Dat ze denken: 'Het is Kruidvat dus het zal wel goed zijn'." Van Winkel, die zelf piano stu deerde aan het Utrechts Con servatorium, denkt dat het suc ces te danken is aan de speciale Kruidvat-verkoopformule. „Het leuke van Kruidvat is dat er zo om de twee weken weer wat nieuws ligt. De meeste mensen komen niet specifiek voor de cd's. Het zijn meer impulsaan kopen. Als je een grote keuze hebt, moeten mensen kiezen. En het is een bekend gegeven dat mensen dan juist niet kie zen, maar er thuis nog een keer over nadenken. Als er maar twee dingen liggen en je weet dat ze er over een week niet meer liggen dan is de keuze simpel: je koopt of je koopt niet." Soms is de voorraad in drie da gen uitverkocht, maar gelukkig is er tegenwoordig internet. Een groot deel van de cd's die de laatste jaren in de winkels la gen, is via de website van Kruidvat nog gewoon te bestel len. Van Winkel: „Het geeft het product een langere levensfase en daar ben ik heel blij mee. We hebben met 1000 titels - en dan reken ik de titels in verzamel boxen afzonderlijk mee - in middels een volwaardige cata logus. De onafhankelijke labels zoals Chandos, Hyperion en dergelijke zitten allemaal tussen de 1000 en 1500." Tot voor kort kon je op internet alleen met creditcard bestellen, maar nu kan het ook via een bankmachtiging. „Dat heeft een 'boost' gegeven, maar het aan deel is nog wel bescheiden. On geveer één procent van de ver koop gaat via internet, maar er zit een duidelijke groei in." Enig geduld is wel vereist. De wacht tijd kan oplopen tot vier weken. Opmerkelijk is dat Kruidvat zich moeiteloos lijkt te handha ven op een cd-markt die in rap tempo aan het instorten is. Van Winkel: „In heel Nederland zijn nog zo'n veertig klassieke speci aalzaken. Provinciehoofdsteden hebben vaak nog net één vak- handel." Daar staat tegenover dat het Kruidvat-netwerk met 550 filialen tamelijk fijnmazig is. Van Winkel: „De vakhandel heeft het moeilijk, maar dat is niet aan ons te wijten. Het pro bleem speelt al veel langer. De markt is verzadigd. Er komt veel te veel uit. De eindeloze stroom nieuwe uitgaven is niet meer bij te houden. De vele mid-price en low budget-series spelen ook een rol. En je moet niet ver geten dat er bij de introductie van de cd een enorme boom geweest. Mensen wilden him elpee-collectie vervangen door cd's. Dat houdt een keer op." De opkomst van de dvd ziet Van Winkel niet als bedreiging. „Dvd voegt bij klassieke muziek nauwelijks iets toe, behalve bij opera. Last van illegaal kopië ren en downloaden hebben we ook niet. Dat gebeurt nauwe lijks bij klassieke muziek." Het verbeterde imago van Kruidvat is ook af te lezen aan de uitvoerende musici die Van Winkel weet te strikken voor de eigen opnames. Talentvolle pianistes als Marietta Petkova en Klara Wiirtz, fortepiano-spe cialist Bas van Oort, dirigent Pieter Jan Leusink zijn namen waarvoor geen enkele platen baas zich hoeft te schamen. Van Winkel: „Ik krijg letterlijk dagelijks aanbiedingen van ar tiesten die voor ons label opna mes willen maken. Dat is ook niet zo raar. Steeds meer arties ten verliezen hun contract bij grote maatschappijen. En bij ons krijgen ze een honorarium betaald, we hebben een wereld wijde distributie en natuurlijk veel exposure. Er is niemand meer die zijn neus nog voor ons ophaalt." Joan Records, dat onder de la- belnaam Brilliant Classics voor Kruidvat cd's produceert, is ook in het buitenland actief. „De verhouding tussen de verkoop in het buitenland en in Nederland is ongeveer fifty- fifty", zegt directeur Pieter van Winkel. Joan Records heeft naast Europese filialen ook vestigingen in Zuid-Korea, Ja pan, Canada en Israël. „In Ja pan zijn we al groter dan Naxos", zegt Van Winkel. In het buitenland zijn de cd's wel ruim twee keer zo duur als bij Kruidvat. Van Winkel: „In het buitenland zit er vaak een tus senhandelaar tussen. Dat merk je in de prijs." hilversum/anp - De totale ver koop van beeld- en geluidsdra gers is vorig jaar gegroeid met 4,7 procent naar 55,6 miljoen stuks. De toename is vooral te danken aan de verkoop van dvd's. De stijging zal de komen de jaren aanhouden, zo ver wacht de koepel van detailhan delaren NVGD. In geld gaf de markt een daling te zien van 1,9 procent naar 771 miljoen euro. De al eerder inge zette prijsdaling van cd's ging ook vorig jaar door. De gemid delde consumentenprijs ging van 18,76 naar 17,48 euro. De omzet in muziek-cd's kwam sterk onder druk te staan. Belangrijke oorzaken waren het illegaal van internet halen van muziek en het cd-branden. „Maar ook de achterblijvende aanwas van nieuwe, veelbelo vende artiesten is een punt van grote zorg", zei NVGD-voorzit ter De Wilde. De volumegroei in muziek- en film-dvd was vorig jaar explo sief met respectievelijk 92 en 73 procent. De penetratiegraad van losse dvd-spelers in Neder land is nu 35 procent. In Duits land is dat 50 procent. Daaruit kan volgens de NVGD worden geconcludeerd dat er nog volop groeipotentie is voor de dvd. schiphol/ANP - Luchtvaart maatschappij Martinair heeft het afgelopen jaar de netto winst minimaal verdubbeld tot zo'n 6 miljoen euro. De maat schappij heeft het afgelopen jaar kritisch naar de kosten ge keken. Bestemmingen zijn be ter op elkaar afgestemd, de vloot is verbeterd en het perso neel is effectiever ingezet, aldus een woordvoerder. Zowel bij passagiers- als vrachtvervoer werd goed gepresteerd. Op 27 april komen de definitieve jaar cijfers. Nedlloyd en KLM heb ben beide 50 procent van de maatschappij in handen. On danks de winst gaat Martinair weer reorganiseren. De kosten moeten 5 procent omlaag en de inkomsten 5 procent omhoog. ECONOMIE WIJZER zedelgem/anp - De Vereniging Vlaamse Reisbureaus heeft 600 aangesloten bureaus opgeroe pen tot een boycot van de KLM. De bureaus zijn boos omdat KLM sinds deze week tickets goedkoper aanbiedt op internet dan bij de reisbureaus. „De ac tie is een aanval op de reisbu reaus hier", aldus voorzitter Luc Demuynck. Hij geeft als voorbeeld een KLM-vlucht van Brussel naar Istanbul. „Wij moeten daarvoor 304 euro rekenen, maar KLM verkoopt dezelfde vlucht op in ternet voor 197 euro. Een prijs verschil van ruim 100 euro!" Volgens Demuynck houden an dere luchtvaartmaatschappijen soms ook internetacties, maar niet met zulke prijsverschillen. De Vlaamse reisbureaus willen over de ruzie geen overleg met KLM. Demuynck: „Ze hebben deze actie toch ook niet met ons besproken!" De KLM zegt in België een marktaandeel te hebben van 8 tot 12 procent. Dat wil zeggen dat circa een op elke tien passa giers van de vliegvelden van Brussel, Antwerpen of Luxem burg in een KLM-toestel stapt. De luchtvaartbedrijf zegt in een reactie niet bang te zijn voor de boycot. „Passagiers zeggen juist blij te zijn met onze internetac- tie", aldus een woordvoerder van KLM in Brussel. Volgens hem is de actie begonnen als test. „Internet wordt steeds be langrijker en we gaan niet zitten wachten. We willen nu leergeld betalen", zegt de woordvoer der, die reisbureaus adviseert om ook via internet te boeken. Nederlandse reisbureaus heb ben afspraken gemaakt met KLM om dergelijke internetac ties te beperken. De afspraak houdt in dat het luchtvaartbe drijf vier maal per jaar drie da gen lang op haar website mag stunten, zegt secretaris Schut van de ANVR-reis- en lucht vaartagenten. „We zijn niet tegen zulke acties, maar KLM mag uiteraard zijn bloedeigen partner geen dolk in de rug steken. Wij verkopen tenslotte 80 tot 85 procent van de KLM-tickets in Nederland", zegt Schut. „Als KLM in Neder land zo'n actie zou houden als nu in Vlaanderen, zou een boy cot een van de actiemiddelen kunnen zijn van onze leden." parijs - De Amerikaanse koffieketen Starbucks probeerd na Engeland en Spanje nu Frankrijk te veroveren. Het land dat na Italië de grootste pre tenties heeft wat betreft de koffiecultuur en waar het maken van een kopje espresso tot kunst is ver heven. De eerste Starbucks-vestiging aan de Ave nue de l'Opéra in Parijs ging gisteren open. Direc teur Franck Esquerré: „Natuurlijk weet ik dat de koffiecultuur in Frankrijk heel anders is dan in de VS. Ik ga proberen beide elementen te verbinden: Franse kwaliteit en Amerikaanse gastvrijheid. Wij hebben eigen contacten met koffieproducenten en we gaan nauw samenwerken met Max Havelaar. We hebben heel bewust gekozen voor deze plek bij de Opéra van Garnier en hebben als doelgroep vooral de zakenman, de toerist en de trendy jonge ren uit het centrum. Maandag gaat in de kantoren- wijk Le Défense een tweede Starbucks open. Dat trekt ongetwijfeld een heel ander publiek." Foto:GPD/Henk Glimmerveen Het gemiddelde leeftijdsverschil tussen partners is in ons land bijna 3,5 jaar. Dit op het eerste gezicht onbelangrijke gege ven, kan in de toekomst de nodige finan ciële gevolgen hebben. In 2015 vervalt na melijk de partnertoeslag voor de AOW. Dat scheelt al snel duizenden euro's en zo kan er een AOW-hiaat ontstaan. Een mooie kans voor financiële instellingen om dat probleem op te lossen. Maar laat je vooral geen probleem aanpraten. Wie op dit moment 65 wordt, kan naast de eigen AOW-uitkering (netto circa 610 euro inclusief vakantiegeld) in aanmer king komen voor maximaal hetzelfde bedrag als toeslag voor een jongere part ner die nog geen 65 is. De totale AOW- uitkering is dan inclusief partnertoeslag maximaal 100 procent van het netto mi nimumloon. Als de partner eigen in komsten heeft, dan worden deze op de partnertoeslag in mindering gebracht. Verdient de jongere partner in 2004 meer dan 1137 euro per maand, dan vervalt de toeslag helemaal. De toeslag vervalt vanzelfsprekend ook als de jon gere partner 65 wordt, want dan komt partnertoeslag - voldoende zijn om van te leven. Wie tot de conclusie komt dat de inkom sten tegen die tijd onvoldoende zijn om van te leven, kan maatregelen treffen. Zelf sparen is een optie en gezien de lan ge looptijd zelf beleggen, al dan niet in een beleggingsfonds, ook. Dan is het zaak verschillende producten en aanbie ders te vergelijken. „Met name verzeke raars zullen met gecombineerde pro ducten komen, zoals kapitaalverzekerin gen of beleggingsverzekeringen", stelt Weenink van de Vereniging Consument en Geldzaken. Het is de vraag of dat altijd de beste keu ze is. Weliswaar heb je met een kapitaal verzekering bijvoorbeeld het voordeel dat de poliswaarde tijdens de looptijd fiscaal onbelast is, maar de kosten ervan zijn vaak onduidelijk. „Wie maandelijks 50 euro op deze manier wegzet, is al snel zo'n 10 tot 15 procent daarvan kwijt aan kosten," aldus Weenink. „Zelf sparen of beleggen levert vaak zeker zo veel op." Maar wellicht het belangrijkste is dat je kijkt hoe de situatie na 2015 er financieel uit ziet. Want eerst zul je toch moeten weten óf er een probleem opgelost moet worden of niet. Nieuwjaarsnacht heeft een ben de agressievelingen het gezin van één van mijn promovendi aangevallen. De ruiten van hun huis in de Groningse Ooster parkwijk zijn met bakstenen ka pot gegooid. Daarna is vuur werk in de huiskamer tot ont ploffing gebracht. De woning bouwvereniging heeft de maan dag daarop als eerste reactie toegezegd de ruiten binnen drie weken te repareren. Tot die tijd moet het gezin de avonden achter dichtgespijkerde ramen met de jas aan doorbrengen. Deze uitbarsting van geweld en de onverschillige reactie van de woningbouwvereniging vor men een voorlopig 'hoogte punt' van twee jaren van peste rijen. De reden voor deze bejege ning is weinig verheffend: mijn promovendus, haar man en haar 6-jarige zoontje komen uit China. De straat stelt de aanwezigheid van een buiten lands gezin blijk baar niet op prijs. Na een interven tie door de locale fractievoorzitter van de SP heeft het gezin inmid dels een andere woning aange boden gekregen aan de andere kant van de stad. Daarmee krijgt de straat zijn zin. Als u dit leest, is de straat weer buiten lander-vrij. Het Groningse inci dent staat niet alleen - integen deel. Aversie tegen vreemdelin gen is in de mode. Mijn ouders hebben drie kinde ren en vier kleinkinderen - dus ongeveer 1,3 kleinkind per kind. Dat zijn Italiaanse toestanden. Het huidige geboortecijfer in Italië is nog geen 1,4 kind per volwassen vrouw. Om de huidi ge bevolkingsomvang op peil te houden zijn in een modern- Westers land plusminus 2,1 kinderen per vrouw noodzake lijk. De demografische ver wachting voor Italië is daarom een halvering van de bevolking in de komende decennia. Andere Zuid-Europese landen en Oost-Europa kampen met een vergelijkbare ontwikkeling. Voor Noordwest-Europa zijn de voorspellingen wat gunstiger, maar ook daar lijken ontvolking en vergrijzing onafwendbaar. Het Nederlandse geboortecijfer is bijvoorbeeld met circa 1,9 kinderen per vrouw ruim boven het Italiaanse niveau, maar on der de magische grens van 2,1. De gevolgen van deze demo grafische ontwikkelingen voor economische welvaart zullen negatief zijn. De absolute om vang van de beroepsbevolking zal inzakken, en een steeds klei ner percentage jongeren moet de kost verdienen voor een steeds grotere groep ouderen. De consequenties voor de eco nomische groei laten zich ra den. Daarom worden in de West-Europese samenlevingen allerlei maatregelen overwogen, van verhoogde kinderbijslag en lagere pensioenen tot versobe ring van de sociale zekerheid en een verhoging van de pensioen leeftijd. Een deel van de oplossing kan ook worden ge vonden in ge richte immigra tie. Het Neder land van de Gouden Eeuw kwam mede tot bloei vanwege omvangrijke im migratiestro men, van Franse hugenoten tot Portugese joden. In de 21ste eeuw is in andere de len van de wereld de bevol kingsgroei niet te stuiten. Het is alles behalve onwaarschijnlijk dat mede ten gevolge daarvan bijvoorbeeld landen in het Ver re Oosten in de tweede helft van deze eeuw Europa - en zelfs de Verenigde Staten - econo misch de loef zullen afsteken. Een kleine verschuiving van het arbeidspotentieel van daar naar hier kan enige soelaas bieden. Mijn Chinese promovendus is daar een voorbeeld van. Neder landse studenten zijn nauwe lijks bereid om een weten schappelijk promotietraject in te stappen. In hun ogen ver dient een Assistent-in-Oplei- ding (AiO) te weinig, terwijl het werk eindeloos geduld en veel discipline vraagt. Mijn huidige AiOs komen alle maal uit het buitenland, van Bulgarije en Columbia tot Chi na en Zimbabwe. Op andere segmenten van de arbeids markt doen zich vergelijkbare problemen voor. Van de explo sieve combinatie van vreemde lingenhaat en vergrijzing valt daarom slechts economische rampspoed te verwachten. Arjen van Witteloostuijn hoogleraar economie Rijksuniversiteit Groningen deze zelf in aanmerking voor de AOW. In 2015 verandert deze si tuatie en vervalt het recht op een partnertoeslag in zijn geheel. Wie dan 65 wordt en een partner zon der eigen inkomsten heeft, moet het doen met alleen het eigen AOW-pensioen (en natuurlijk met pensi oenaanspraken opge bouwd bij werkgevers of andere aanvullend vermo gen). Bij een leeftijdsver schil van één jaar scheelt het wegvallen van de part nertoeslag enkele duizen den euro's in een jaar. Dit is in vaktermen het AOW-hiaat. Hoe groter het leeftijdsverschil, hoe groter het AOW-hiaat. Bij leeftijdsverschillen van vijf jaar, kan het totale hiaat oplo pen tot zo'n 50.000 euro. Het jaar 2015 lijkt nog ver weg 'maar wie een tijdelijke dip in het inkomen wil op vangen, kan daar maar beter de tijd voor nemen'vindt Anton Weenink van Ver eniging Consument en Geldzaken in Amsterdam. „Bovendien merken we dat financiële instellingen zich zo langzamerhand ook op het AOW-hiaat gaan richten. Banken, verzekeraars en in termediairs zullen consu menten de komende tijd la ten weten dat ze wellicht een probleem hebben: het AOW-hiaat. Een probleem dat zij voor je kunnen op lossen." Stel, je bent op dit moment 54 jaar en hebt een partner van 51 jaar die geen of wei nig eigen inkomsten heeft. Dan zal er aan AOW de eer ste drie jaren van pensione ring alleen een AOW-pensi oen voor jou zelf binnen kom. Pas na drie jaar, als de partner ook 65 wordt, krijgt die ook AOW. De eerste stap is nu om te kijken of er die eerste drie jaren eigenlijk wel een probleem is. Dat betekent dat je in feite vooruit zou moeten blikken hoe de financiën er dan voorstaan. Hoe zien de inkomsten en uitgaven er dan precies uit? Kinderen zijn de deur uit, de eigen woning is veel al afbetaald... Het is best mogelijk dat de financiën tegen die tijd - ook zonder EIGEN BEURS Nikolai lugansky, p/attO: Marietta Petkova, piano g

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9