GESPREK VAN DE DAG 'Hij houdt gewoon van kinderen' De herrijzenis van de Bourgondische Brabander Nieuwe rechtszaak dreigt Michael Jackson fataal te word donderdag 15 JANUARI =d DAGELIJKS LEVEN O soR«.y,r>flT HrtP ik uETCft niet kiM/MeAi aEggea) MENSELIJK De Britse RADIOZENDER BBC valt morgen bijna VIJF MINUTEN STIL. Het gaat daarbij niet om een staking van radiomedewerkers, maar om een live-uitvoering van een compositie van John Cage, getiteld 4'33". Het symfonieorkest van de omroep laat tijdens een uit voering in het Barbican Centre in Londen horen hoe vier minuten en 33 secon den stilte klinken. De FLESSENPOST die een 17-jarige jon gen in 1977 bij Vlieland in zee gooide is na 27 jaar AANGESPOELD op Terschelling. Jutter Annemiek Waanders vond de fles met het briefje aan de oostkant van het waddeneiland. Ze maakte dat gisteren we reldkundig. De vondst van het briefje in de fles geeft Waanders een 'speciaal gevoel.' „Jutten is heel leuk. Je weet nooit wat je vindt. Ooit vond ik een kilo barnsteen, dat achteraf een klomp frituurwet bleek te zijn", aldus Waanders. Zij heeft de afzen der uitgenodigd een weekeindje te komen logeren in het hotel waar ze werkt. Gastel heeft niet één maar TWEE PRINSEN CARNAVAL. Sinds zaterdag heer sen prins Jos II en prins Gerard II in het rijk van de Pintewippers. De twee zijn een jaar geleden met elkaar getrouwd. Statuten, daar doen De Pintewippers niet zo serieus aan. Een prins carnaval moet 18 jaar of ouder zijn en veel meer staat er over hem niet op papier. Daarom is het mogelijk dat Gastel dit jaar over twee prinsen beschikt, in plaats van de gebruikelijke prins en prinses. De Japanse KROONPRINSES MASAKO (40) zegt te LIJDEN onder het leven aan het hof. „De omstandigheden in het Japanse keizershuis zijn de reden voor mijn kwakkelende gezondheid", aldus de kroonprinses in een of ficiële verklaring van het hof. „Ik doe mijn uiterste best, maar de mij onbekende omgeving legt een grote druk op mij", aldus Masako. Ze zegt daardoor zeer vermoeid te zijn. Masako trouw de tien jaar geleden als burger meisje met de Japanse kroon prins Naruhito. Vorige zomer leg de de prinses tijdelijk haar offi ciële taken neer. In december constateerden artsen een aanval van gordelroos. De prinses wil haar taken zo spoedig mogelijk hervatten. Foto: AP De LAATSTE Amerikaanse VETERAAN die gewond raakte in de Eerste Wereld oorlog is op 108-jarige leeftijd OVERLEDEN. Dat heeft de St. Petersburg Times in de staat Florida gemeld. Alfred R. Pugh overleed afgelopen week in het te huis voor oorlogsveteranen Bay Pines aan een longontsteking. Tien dagen later zou hij 109 zijn geworden. Voor zover bekend zijn van de bijna 4,5 miljoen Amerikanen die in de Eerste Wereldoorlog hebben gediend er nu nog minder dan driehonderd in leven. In 1918 liep Pugh in Frankrijk tijdens het grote geal lieerde offensief in Argonne beschadiging van zijn longen op door mosterdgas. Frankrijk benoemde hem in 1999 tot ridder in de Nationale Orde van het Le gioen van Eer, de hoogste onderscheiding die dat land verleent. De stichting BEELD SYLVIA MILLE- CAM is een landelijke actie begonnen om geld in te zamelen voor een bronzen beeld van de actrice en tv-ster. Het beeld moet op 23 februari 2005 in Box meer worden onthuld. Millecam, die in 2001 op 45-jarige leeftijd overleed, woonde lange tijd in Boxmeer. De Nij meegse kunstenaar Margriet Hovens gaat het beeld maken. Ze ontwierp ook het grafmonument van Millecam. Een echtpaar in het westen van China heeft flink geld bespaard door hun TWEELINGZONEN voor de prijs van één kind naar school te sturen. De jongens gingen OM EN OM NAAR SCHOOL, waardoor de leerkrachten dachten met slechts één kind van doen te heb ben. Na een halfjaar liepen de jongens tegen de lamp, meldde de krant China Daily. De SPICE GIRLS gaan een muzikale wederge boorte beleven. Eind dit jaar moet er een cd uit komen met 'GREATEST HITS' van de al gerui me tijd geleden ter zie le gegane groep. De vijf Spice Girls, die in de jaren negentig erg po pulair waren, hadden gezworen nooit meer te zullen samenwerken. Uiteindelijk heeft hun voormalige manager Si mon Fuller de zange ressen toch weten te herenigen. De laatste die hij over de streep moest trekken, was vol gens insiders Mel C, die er kennelijk nog niet van overtuigd was dat haar solocarrière in het slop aan het raken is. Van de vijf voormalige Spice Girls heeft alleen Geri Halliwell nog enig succes. Emma en Victoria (die met voetballer David Beckham is getrouwd) wer den door hun platenmaatschappij aan de kant gezet. Foto: Reuters Het is toch waar: meer dan andere Nederlanders weet de Brabander te genieten van de geneugten des levens. Maar meer en meer eisen de worsten broodjes en het speciaalbier hun tol. Dood en begraven was-ie, de Bourgondische Brabander. Een achterhaald cliché dat niets meer met de werkelijkheid van doen heeft, beweren hoogleraren als Gerard Rooijak- kers en Amoud-Jan Bijsterveld al vele jaren. Maar zie: onderzoeksbureau GfK meldt van de herrijzenis van de Bourgondische Brabander. Ter gelegenheid van zijn gouden jubileum liet het Dongense bureau -'als aardig heidje'- 14.000 Nederlanders ondervragen over hun leven. Noord-Brabant is de eerste provincie die aan de hand van de resultaten in beeld wordt gebracht. „Het beeld is positief', vindt Frans Louwen van GfK. Bra banders bezoeken vaker de kroeg, staan langer in de keu ken om een lekker maaltje op tafel te zetten en na afloop van het diner kieperen ze de smerige borden en pannen (duurdere dan elders!) in de vaatwasser. De contente mens, wat u zegt. Gemiddeld genomen is de Brabander ook rijker dan ande re Nederlanders. Het eigen-woningbezit is hoger, het ge spaard vermogen ook en hoewel de meeste boeren op ape gapen liggen, is de Rabobank (voortgekomen uit de Boe renleenbank) nog steeds de populairste bank van de pro vincie. De kledingzaken varen ook wel bij de relatieve rijk dom, want de Brabanders geven liefst 13 procent meer geld uit aan kleding dan andere Nederlanders. Het leven is goed op het Brabantse land: het zou dus toch waar zijn. Het hoge aantal huwelijken en het relatief lage aantal scheidingen wijst ook al in die richting. Maar GfK heeft ook nog een paar minpuntjes gespot: het thea ter- en museumbezoek ligt on der het Nederlands peil en bijna twintig procent van de Brabanders leest nóóit een boek. De doorsnee- Brabander, zo blijkt uit het onderzoek, is bepaald geen en thousiaste cultuur- minnaar. Het ver dient aantekening dat de Dongense onderzoekers pronkzittingen en sauwelavonden niet onder het kopje 1 cultuur scharen. Een Bourgondische levensstijl heeft ook een kt zijde: in vergelijking met andere Nederlanders sterven Brabanders vaker aan hart- en vaatziek ten. Vooral de mannen vormen een risicogroep:! meer dan gemiddeld kampen zij met een 'matig tot ernstig overgewicht'. Behalve naar de popula re speciaalbieren gaat de beschuldigende vingei in dit verband ook uit naar het worstenbroodje, waar menige Brabantse bakker juist zo trots op i Brabanders houden ook meer van honden dan van katten, weet GfK ook nog te melden. Hoe zid dat verhoudt tot een Bourgondisch levenspa troon, verdient nog nader onderzoek, cpd Michael Jackson moet morgen voor de rechter verschijnen. De zanger wordt ver dacht van meermalig seksueel misbruik van een minderjarige jongen. Daarmee dreigt de carrière van de superster defini tief ten einde te komen. Tegen welke beschuldigingen de popster zich precies moet verdedigen, moet tijdens de eerste zitting duidelijk worden. Volgens de Amerikaanse media hangt Jackson, in dien schuldig bevonden, maximaal 24 jaar celstraf boven het hoofd. Jackson wordt verdedigd door Mark Gera- gos, een advocaat die vaak in de schijnwer pers staat en eerder met succes onder meer de acteurs Robert Downey Jr. en Winona Ryder vertegenwoordigde. Geragos, telg uit een ambitieuze juristenfamilie, heeft laten weten dat Jackson onschuldig is. Hij zou al maanden in het geheim werken aan de ver dediging van de popzanger, aldus de Britse omroep BBC gisteren. Jackson gaf zich eind november bij de Cali- fomische politie aan, nadat de autoriteiten een arrestatiebevel tegen de 46-jarige zan ger hadden uitgevaardigd. Hij is vrijgelaten op een borgtocht van 3 miljoen dollar (2,5 miljoen euro). Michael Jackson in het nauw maakt vreem de sprongen. Zo heeft hij zijn landgoed Ne- verland te huur aangeboden, omdat hij er naar verluidt niet meer wil wonen. Ook gaan geruchten dat Jackson in paniek con tact zou hebben gezocht met de zwarte moslimorganisatie Nation of Islam. Leider Louis Farrakhan van deze beweging staat bekend om zijn anti-joodse en anti-homo seksuele uitspraken. In een interview gaf de ster bovendien aan bij zijn arrestatie door de politie te zijn mishandeld. letter herriep hij die uitspraak weer. Jackson maakte in 1962 op 4-jarige leeftijd zijn muzikale debuut met de Jackson Five. In de jaren tachtig boekte hij vele succes sen met zijn solo-albums (Thriller, Bad) en zette zich ook vaak in voor liefdadigheid. Sinds de eerste aanklacht tegen Jackson in 1993 is zijn zangcarrière in het slop geraakt en heeft hij volgens vrienden torenhoge schulden, anp Popster Michael Jackson blijft de gemoede ren bezighouden in de Verenigde Staten. Hij heeft de politie beschuldigd van mishan deling tijdens zijn arrestatie. Als hij slaapt met een kind dan is dat heel onschuldig, zo heeft hij herhaald in een interview. Morgen verschijnt hij voor de rechter om de officiële aanklacht aan te horen. De fans blijven hun geplaagde popster steun betuigen. Foto: AP Sneddon is geïrriteerd over een tv-inter- view met Jackson, waarin de zanger zich omstandig mocht verdedigen tegen de aan tijgingen. Dit interview leidde ook nog tot enige ophef in medialand. De krant New York Times beschuldigde omroep CBS er van de zanger hiervoor een mjljoen dollar te hebben betaald. Zowel CBS Nieuws als zegslieden rond Michael Jackson ontken den, maar de krant houdt vol dat het goed zat met zijn bericht. Ook de zwarte afscheidingsbeweging Na tion of Islam zorgde voor opwinding. Mili tanten hebben het leven en de financiën overgenomen van het eens zwarte maar nu verbleekte popidool, zo wil het gerucht. De Nation of Islam ontkende in een persbe richt dat het een officiële zakenrelatie met de zanger heeft. Maar bij een bijeenkomst in Beverly Hills maandag over de financiële situatie van de zanger -die zou niet al te flo rissant zijn- was ook iemand van de Nation of Islam aanwezig. En dan is er natuurlijk nog het verhaal over de mishandeling van Jackson op het poli tiebureau. Zijn familie beweerde dat hij was mishandeld, en Jackson zelf liet eind december in het interview met CBS een fo to zien van een arm met een enorme bult erop. Hij beklaagde zich dat hij 45 minuten was opgesloten in een wc-cel met poep op de vloer en muur. Niks van waar, aldus de County Sheriff, met video- en geluidsban den als bewijsmateriaal. De reactie uit het Jackson-kamp: het gaat om wat er niet te zien is. Documentaire Inmiddels is ook duidelijk geworden dat de strafzaak tegen de 'King of Pop' aan het rol len is gebracht door de documentaire over Jackson van de Brit Martin Bashir. In het vorig jaar februari uitgezonden tv-pro- gramma onthulde een destijds 12-jarige jongen voor het oog van de wereld dat hij en Michael Jackson in dezelfde kamer had den geslapen. Hij sliep in het bed en Jack son op de vloer. De documentaire 1 verdenkingen tegen Jackson nieuw in. De jongste van de vijf beroemde son-broers werd tien jaar geleden o beschuldigd van kindermishandelii 1993 zou hij de 13-jarige Jordy Chai seksueel hebben misbruikt. De tela ging werd ingetrokken nadat Jackso schikking had getroffen met de adv van Chandler. Volgens de media gil om een bedrag van 25 miljoen doll 20 miljoen euro). w Na genoemde documentaire moesl jongen -Gavin genaamd- in therapi zou in juni aan zijn therapeut hebb teld dat hij was misbruikt door de j De moeder van het voormalige kan entje ontkende na de uitzending n< toonaarden dat er sprake was van baar gedrag van Jackson, maar is n ge voor de aanklagers. Een onderzc de kinderbescherming in Los Ange cludeerde vorig jaar dat verhalen o dermisbruik ongegrond waren, ma gens aanklager Sneddon (die ook d i| keer betrokken was bij de afgeketst zaak) was dat geen echt onderzoek ontkent hij dat het de familie te dot e zijn om de popster geld afhandig t< zoals Jackson en diens advocaat O c suggereren. 1 Bij de rechtbank in Santa Maria zulle morgen honderden fans verzamelep steunbetuiging aan de popster, zo de Michael's broer Jermaine van dafi aan. De familie van Jackson gelooft onschuld. Hij „houdt van kinderen gen zijn ouders. Michael Jackson s steeds niet wat er mis aan is om in kamer te slapen als een kind. In he view met CBS zei hij: „Waarom nie i een pedofiel bent, Jack the Ripper, it moordenaar, dan is het geen goed ft Maar dat ben ik niet. Ans Bouwmans Michael Jackson heeft zijn ranch Neverland in Califomië ingeruild voor een huis met uitzicht over Beverly Hills. Hij betaalt liever een huur van 100.000 dollar per maand voor deze villa met negen slaapkamers, dan terug te keren naar zijn 'bezoedelde' wo ning. Politieagenten van Santa Barbara County stroopten het kinderpaleis vorig jaar november af op zoek naar bewijzen voor ontuchtig gedrag van de 45-jarige popster. „Het is niet langer een thuis. Ik zal er alleen nog op bezoek gaan", aldus Jack son. De popster wordt beschuldigd van kinder misbruik. Morgen zal duidelijk worden welke misstappen Jackson in de ogen van Justitie precies heeft begaan. Tot nu toe is alleen bekend dat het gaat om kindermis bruik en het toedienen van een bedwel mend middel om een misdrijf te begaan. Jackson moet voor de rechter reageren op de tenlastelegging en dan wordt er een da- turp geprikt voor het proces. Gerekend wordt op een grote belangstel ling van de media, maar camera's worden niet toegelaten in de rechtszaal, zo heeft de Michael Jackson. Foto: Reuters rechter besloten. Het onderwerp Michael Jackson bleef de gemoederen bezighouden de afgelopen weken. Van een trip naar En geland die niet doorging -waarop openbare aanklager Tom Sneddon het paspoort van Jackson weer terugeiste- tot een dispuut over niet aan de media vrijgegeven docu menten en een verzoek van Sneddon om het Jackson-kamp een spreekverbod op te leggen. Mishandeling door de politie zou een enorme bult op Michael Jacksons arm tot gevolg hebben gehad. Foto: AP

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2