Breukink laat wielerhart spreken SPORT Vermoeide Timman brengt zichzelf om zeep tegen Van Wely tA Oud-renner nieuwe ploegleider Rabo Roddick en Henin als eerste geplaatst op Australian Open Wennemars komt weer ten val op ongeluksbaan Duitse spits Rink mag van FIFA spelen voor Vitesse Beste renners aller tijden ier arrestaties ofidis-zaak in de dopingzaak rond nse wielerploeg Cofidis justitie in Frankrijk nog >rsonen vast. Twee van imen uit Polen, verzorger n Madejak en oud-renner Rutkiewicz. De ander is coureur Robert Sas- vereldkampioen op de i2001. Sassone werd gis- langehouden nadat de bij een inval in zijn wo- en grote hoeveelheid ver- middelen, waaronder ad aangetroffen. Made- dt ervan verdacht dat hij iers van Cofidis dope irstrekt. Zijn gisteren ten dochter is farmaceu- nhaar moeder worden jnpersonen gezien. inelli keert g bij Perugia ?abrizio Ravanelli keert zijn oude liefde Peru- 35-jarige spits, in vroe- in aanvalsleider van het ie nationale elftal en Ju- moet de kwakkelende zijn geboortestad een I Pimpuls geven. De ver- in de UEFA beker de ander van PSV, heeft dit in de Serie A nog niet ïen. De spits had sinds wjber geen werkgever adat zijn contract bij ontbonden. Iwencoach lat KNVB !rans de Kat, bonds- an het Nederlands ndjnvoetbalteam, vertrekt zomer bij de KNVB. artijen hebben in over- Dten het contract niet te en. De 38-jarige trainer io 2001 in dienst van i. Daarvoor was hij bij in Haag hoofd opleidin- rainer-coach van het lere au' rior ille, en Heister aar WK an) Nederlandse toptafel- aP Trinko Keen en Dan- doen niet mee aan or landenteams dat Jmaart in Qatar ge- ordt. Door een wijzi- e reglementen mag ands team niet mee- i de plaatsen 1 tot en Voor Keen en Hei iet daardoor geen zin ir te spelen. Ondanks e van Heister en ederland met twee itar vertegenwoor- let sterk verzwakte am speelt om de 3 tot en met 24. donderdag 15 JANUARI 2OO4 wijk aan zee/anp - Niets is zo onheil spellend voor een schaker als een to taal gewonnen stelling uit handen ge ven. Jan Timman weet er over mee te praten. Het overkwam hem geregeld in zijn loopbaan, ook in de hoogtijda gen toen hij achter Karpov als num mer twee van de wereld 'the best of the west' was. Gisteren overkwam het hem weer; in Wijk aan Zee, een grand slam in de schaakwereld die hij twee keer op zijn naam bracht, in 1981 en '85. Met wit stond hij in de vierde ronde totaal ge wonnen in het prestigegevecht tegen Loek van Wely. „Ik had de nul al ge teld", gaf Van Wely ronduit toe. Tim man wilde echter meer. Hij wilde Van Wely op het bord 'vermoorden'. Hij liet emoties toe waar koele bereke ning noodzakelijk was en bracht zichzelf om zeep. Na zijn 40ste zet overzag hij de ruïne en gaf zwaar aangeslagen onmiddel lijk op, tot verrassing van Van Wely. „Ik ben niet trots op mijn spel", be kende de winnaar, „wel op het resul taat. Ik zat als een duf konijn achter het bord en zag weinig. Mijn stelling zag er constant verdacht uit. Timman had zijn kansen maar vergooide die." Het was zijn negende overwinning op Timman in de 29ste ontmoeting. Timman won elf keer. De vierde ronde was een bloeddorsti ge in Wijk aan Zee. In vijf van de ze ven partijen in de A-groep viel een beslissing. Dat had zes moeten zijn maar Ivan Sokolov liet koploper Leko ontsnappen naar remise. De 35-jarige grootmeester uit Oegstgeest miste het killersinstinct om het voormalige Hongaarse wonderkind op te kno pen. Door alle schermutselingen ont stond er een kopgroep van vijf: Anand, Leko, Kramnik, Adams en Topalov met 2,5 uit vier. Het peloton met Van Wely en Sokolov volgt op een half punt. Timman sluit de rij met een uit vier. Met zijn 52 jaar is Timman verreweg de oudste grootmeester in de A- groep. Hij wordt op 15 jaar gevolgd door Barejev met zijn 37 jaar. Boven dien is de Amsterdammer een scha ker van een uitstervend ras, een bourgondiër die graag een goed glas wijn drinkt om de spanning te lijf te gaan. Zijn laptop, een onmisbaar attribuut in het hedendaagse schaak, is gere geld defect. Hij heeft er een hartgron dige hekel aan zich uitputtend voor te bereiden op grote toernooien. Waar Van Wely zich zes weken met zijn se condant Tsjoetelov terugtrok in de Ardennen en als een monnik leefde (slapen, schaken, sporten), blies Tim man in Amsterdam het stof van zijn openingsrepertoire en bekeek hij en kele modieuze varianten. Hij zag een licht stijgende lijn in zijn spel en ver moedde de dagelijkse, lange zit ach ter het bord wel aan te kunnen. In de Moriaan blijkt Timman, net als vorig jaar, tegen het einde van het vierde uur als de spanningen door de tijdnood hoog oplopen, bijzonder kwetsbaar en wordt hij overvallen door concentratiestoornissen. Tegen Van Wely werd zo'n inzinking hem fataal. Hij had de genadeklap binnen handbereik toen hij op de 37ste zet met het stukoffer (Pxg7) zijn intuïtie vrij spel gaf. Het was een misrekening van jewelste. Van Wely hoefde niets te verzinnen om zich het volle punt toe te eigenen. „Hoe is het mogelijk", stamelde Tim man met rood aangelopen gezicht. „Ik stond totaal gewonnen." Dat stond hij vorig jaar ook tegen Radja- bov. Hij verloor op dramatische wijze en leed acht nederlagen op rij. Met 2,5 uit dertien liep hij tegen zijn diep tepunt in Wijk aan Zee aan. tures Lurling Teerdink jr - AZ kan opnieuw Igere tijd niet beschik- frMartijn Meerdink. De elder, net hersteld van jnbeenblessure, heeft [jek op de training waar- |c een scheurtje in de nstrings opgelopen, gste geval staat Meerd- zes weken aan de kant. Lurling is vier tot zes utgeschakeld. De aan- pFeyenoord liep dins- en wedstrijd met Jong ird een hamstringbles- wil Ajax opleggen ^8KNVB heeft Ajax een ;svoorstel gedaan van rfe iro boete naar aanlei- een supportersactie in 00 redstrijd tegen FC rze ip 14 december. De imse club liet in die [fans met een stadion- 15 )e, omdat tijdens het ian eerbetoon zou worden q aan een overleden r. Ook werd er tijdens in veel vuurwerk afge- I de ArenA. ri verder larrichello A Dl CAMPIGLIO - For- oureur Rubens Barri- dt ook de komende voor Ferrari. De Brazi- ft een nieuw contract dat hem tot eind 2006 iliaanse renstal bindt. ■contract van Barri- i eind dit jaar af. Zes- leldkampioen Mi- rmacher tekende bij rder al bij tot eind ihuis in opspraak geraakte itter van het Interna- tpisch Comité, de Jaan Kim Un-yong, is ar°]en in een ziekenhuis )at gebeurde een paar at de politie hem zou wegens fraude en Volgens een dokter ekenhuis had Kim .an duizelingen en hy- itie, waarschijnlijk het i stress. door Ad Pertijs Hilversum - Rabobank pakte gisteren op haar jaarlijkse wie- Ierdag uit met een grote show. Maar het nieuws dat de ploeg wilde brengen, was al uitgelekt: Erik Breukink wordt per direct eerste ploegleider bij het team. Hij vervangt de tot directeur ge promoveerde Theo de Rooij. Wie denkt dat Rabobank daar mee aanstuurt op een 'grote dramatische' koerswijziging heeft het volgens alle betrokke nen mis. „Zie het vooral als een frisse wind. Alleen al het feit dat er iemand anders vOor de groep staat, kan al verfrissend wer ken", zei Theo de Rooij. De nieuwe directeur volgt Jan Raas op. De redenen van het vertrek van de Zeeuw is een maand na dato nog altijd gehuld in de ne velen van een 'gentlemans agreement'. Ook gisteren wer den de verdiensten van Raas voor de wielerploeg geroemd. Er werd nog net niet om een staande ovatie voor de - niet aanwezige - oud-wereldkampi oen gevraagd. Met het organi satorische en sportieve gedeelte was volgens de mensen van de bank ook in 2003 niets mis ge weest. Waarom Raas dan moest vertrekken? De woordvoerders zwijgen in alle talen. Blijft over het vermoeden dat de bank in Raas niet langer het gepaste uit hangbord zag. Al bijna even geruisloos ver dwijnt Theo de Rooij van het toneel. Hij neemt de taak van Raas over. De Rooij moest gis teren zijn opvolger Breukink aanprijzen. „Met zijn charisma kan hij iets overbrengen", zegt De Rooij onder meer. Op de vraag of dat tevens wil zeggen dan de renners uitgekeken wa ren op hem, antwoordde De Rooij met een omweg. „Het is sowieso goed dat er na acht jaar een nieuw gezicht komt voor de renners." Ook hij benadrukte dat er verder weinig gaat veran deren bij de ploeg. „Er staat al een goede structuur, van waar uit ik nu kan gaan werken. Erik Breukink is voor mij de man die het beste past bij de bestaande structuur en visie", aldus De Rooij. De Rooij wordt manager van een nauwelijks gewijzigde ploeg. Alleen de neo-profs Hans Dekkers en Pieter Weening kwamen er vanuit de eigen opleidingsploeg bij. De nieuwe manager wees nog maals op het feit dat de minde re uitslagen van vorig jaar gro tendeels te wijten waren aan melbourne/anp/rtr - De Ame rikaanse tennisser Andy Rod dick is voor de Australian Open, die volgende week begint, als eerste geplaatst. De nummer een van de wereld wordt op de plaatsingslijst van het eerste grandslamtoemooi van 2004 gevolgd door Roger Federer (Zwi) en Carlos Ferrero (Spa). Bij de vrouwen voert de Belgi sche Justin Henin-Hardenne de plaatsingslijst aan. Opmerkelijk is dat Venus Wil liams van de organisatie van de Australian Open een derde plaats krijgt toegewezen. De Amerikaanse voormalige num mer een van de wereld had lan ge tijd last van een blessures en is op de wereldranglijst uit de toptien gezakt. De Belgische Kim Clijsters, die een enkel kwetsuur heeft, staat op de tweede plaats bij de vrouwen. Sjeng Schalken en Martin Ver kerk staan op de plaatsingslijst respectievelijk op de 16de en 17de plaats. Die posities staan gelijk aan him plek op de we reldranglijst. Elise Tamaëla heeft zich van daag geplaatst voor de volgende ronde van het kwalificatietoer nooi voor de Australian Open. In de eerste ronde versloeg ze de Bulgaarse Krivencheva in drie sets, 6-1 4-6 6-2. Om het hoofdtoernooi van het eerste grandslamtoemooi van 2004 te bereiken moet de Nederlandse nog twee partijen winnen. Nu moet ze tegen de Israëlische Tzipora ObzUer spelen. Erik Breukink stond gisteren in het middelpunt tijdens de presentatie van de Raboploeg. Foto: GPD/Cor Vos blessures en tegenslagen. Iets wat een ploegleider niet kan voorkomen. De komst van Erik Breukink is enigszins verrassend. Ook voor De Rooij. „We hebben eerst ge polst of hij zo'n baan wel zou willen. Ik had geen idee of hij er voor in was. Erik zat immers goed bij de NOS." Voor Breuk ink kwam het verzoek echter op het juiste moment. „De eerste jaren na mijn carrière (eind 1997, red) moest ik er niets van weten. Ik wilde eerst afstand nemen van de sport. Als com mentator bij de NOS zit je ook in de wielersport, maar ik denk toch dat ik daarin iets miste. Het heeft te maken met je wie lerhart. Nergens sta je dichter bij de koers dan binnen de ploeg. Mijn vrouw Gea zei het ook: je oude wielerhart komt weer boven." Zonder problemen gaf ze De Breuk daarom vrij baan voor de tijdvretende baan van ploeglei der. Hoe hij die baan vorm gaat geven? „Daar komen ze nog wel achter", sprak hij enigszins op dreigende toon. Breukink heeft het imago van een zachtaardige 'Niet alleen op zoek naar ideale schoonzonen' Vincent Pijpers, hoofd spon sorzaken bij Rabobank: „Ik ben de laatste die het betreurt dat Erik Breukink een heer van stand is. Het is echter niet zo dat de bank bepaald wie er ploegleider is, dat wordt door het management van de ploeg, met Theo de Rooij aan het hoofd ervan, bepaald. Tuurlijk, hij is een prachtig uithang bord, maar voor de Rabobank Wielerploeg en niet per se voor de bank. Ik wil trouwens ook man. Ideaal voor de keurige mensen van de bank, maar niet altijd handig in de keiharde we reld van topsport. „Maak je geen zorgen: ik kan ook hard zijn op het moment dat het moet. Alleen zal nog moeten blijken hoe ik ben als ploeglei der. Ik heb het immers nog nooit eerder gedaan. Ik heb ge fietst onder Post, Gisbers, Saiz, en De Rooij. Van alle vier heb ik dingen gezien die je wel en niet met klem tegenspreken dat wij als bank, als sponsor van deze ploeg, alleen maar óp zoek zijn naar, en in zee willen gaan met, ideale schoonzonen." Michael Boogerd: „Hij is rus tig, is heel lang beroepsrenner geweest, heeft grote koersen gereden en gewonnen. Op het podium gestaan in grote ron des. Erik weet wat het is om onder druk te presteren. Dat zijn allemaal voordelen. Mis schien zal hij wel ontdekken wilt doen als ploegleider. Je pikt van iedereen wat op en wordt zelf weer een nieuw soort ploegleider." Het meest denkt hij nog te lij ken op Johan Bruyneel. „Johan vroeg me in 1998 bij US Postal te komen werken voor Lance Armstrong. Toen was ik nog niet toe aan deze baan." Hij lacht: „Had ik het maar wel ge daan, dan had ik nu al vijf keer de Tour gewonnen." dat hij achter het stuur van de ploegleidersauto helemaal niet zo rustig meer is. Dat hij ze nuwachtig kan worden, van binnen kan koken. Maar ik ge loof zeker dat hij het kan. Ik zie het ook als een nieuwe impuls. Als je al zo lang fietst, toch richting de nadagen van je car rière loopt, dan is iedere ver nieuwing welkom. Met een nieuwe ploegleider voelt het toch een beetje alsof ik in een ander team ben beland." In de Tour de France hoopt Ra bobank het meest te profiteren van de kennis van Breukink. De Ronde is heel belangrijk voor ploeg en sponsors. Breukink weet inmiddels een ding: „Ra bobank moet het nu niet zoe ken in een podiumplaats. Wil je dat goed aanpakken dan krijg je een ploeg van louter buitenlan ders. Terwijl ik het zo belangrijk vind dat de ploeg een oranje tint behoudt." Loterij moest 48 uur rust hou den. Zijn deelname aan de WK is niet in gevaar gekomen. Afge lopen maandag werkte Wenne mars al weer een training af. Hij voelde zich toen voor 85 pro cent fit. Alleen bij het rijden van bochten ondervond hij nog wat hinder. Het strekken van het linkerbeen was pijnlijk. De da gen ema kon hij er weer vol te genaan. Wennemars werd in 1998 op de M-Wave 'geschept' door Grunde Njos. Hij kon de Noor in zijn eerste olympische rit van de 500 meter niet meer ontwijken en kwam zo hard op het ijs terecht dat zijn arm uit de kom schoot. Zijn seizoen was toen meteen voorbij. door Peter van der Hulst nagano - Erben Wennemars bewaart niet de beste herinne ringen aan de M-Wave in Naga no. De schaatser, die in 1998 tij dens de Olympische Spelen in Japan zwaar geblesseerd raakte, kwam zaterdag ten val bij een starttraining. Op de ijsbaan waar komend weekeinde de WK sprint wordt gehouden, boorde hij met zijn rechter- schaats in zijn linkerenkel. Wennemars werd naar het zie kenhuis vervoerd omdat de wond in de M-Wave niet steriel kon worden behandeld. De snee is met vier hechtingen ge dicht. De rijder van Sponsor zijn rekening bijgestort. Het kon Rink niet bewegen tot een langer verblijf op Cyprus, waar hij voor de winterstop negen keer scoorde. Paulo Rink werd geboren in Brazilië maar verhuisde in 1997 naar Bayer Leverkusen. Hij ver kreeg een jaar later het Duitse staatsburgerschap. Zijn groot ouders komen uit Duitsland. Hij kwam dertien keer uit voor de nationale ploeg van Duits land. Rink moest gisteren met zijn nieuwe ploeggenoot Ruud Knol Antalya in om nieuwe voetbal schoenen te kopen. Hun sport - schoeisel was gestolen uit de spelersbus. belek/gpd - Paulo Rink speelt de komende tweeënhalf sei zoen voor Vitesse. De Duitse spits mag transfervrij vertrek ken bij Olympiakos Nicosia dat hem vijf maanden geen salaris betaalde. De 30-jarige aanvaller is de tweede aanwinst die Vites se in de winterstop heeft vast gelegd. Eerder werd de Joego slavische verdediger Aleksandar Ilic voor anderhalf jaar vastge- legd. De overgang van Rink, die van daag debuteert in een oefen duel tegen Hannover 96, werd aanvankelijk getraineerd door zijn club. Enkele uren nadat hij een vrije transfer aanvroeg, werd vijf maanden salaris op UITSLAGEN Hilversum - Joop Zoetemelk en Leontien Zijlaard- Van Moorsel zijn gisteren in Hilversum tijdens het Gala der Kampioenen uitgeroepen tot de beste Ne derlandse renner en renster aller tijden. De verkie zing was een idee van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie die daarmee de festiviteiten rond het 75-jarig bestaan afsloot. Oud-premier Dries van Agt overhandigde de tro feeën aan de winnaars. Van Moorsel noemde de onderscheiding een van de mooiste uit haar loop baan. Zoetemelk was al net zo blij. Via internet hadden ruim 14.000 mensen een stem uitge bracht, die voor 50 procent bepalend was voor de uitslag. Journalisten, oud-renners verzameld in de Club van 48 en nog actieve coureurs hadden sa men net zo veel invloed op het resultaat. Zoete melk won de Ronde van Frankrijk in 1980 en werd in de Tour bovendien zes keer tweede. In 1985 werd hij, op 38-jarige leeftijd, ook nog wereldkam pioen. Van Moorsel is veelvoudig wereld- en olympisch kampioene en won twee keer de Tour Féminin. Sinds vorig jaar is ze houdster van het werelduur record. Foto: ANP/Jasper Juinen AUTO/MOTORSPORT Dakar Rally, dertiende etappe: Bamako (Mal) - Ayoun el Atrous(Mau). Motoren: 1. Fretigne (Fra/Yam) 478 km in 6.10.25, 2. Sainct (Fra/KTM) op 3.41, 3. Ro ma (Spa/KTM) 6.22, 38. Van Pelt (KTM) 1.38.47, 42. Robbe (KTM) 1.52.21, 48. Brouwer (KTM) 2.07.13. Stand: 1. Roma 39.17.00, 2. Sainct 7.25, 3. Despres 45.39, 39. Van Pelt 15.19,49, 43. Brouwer 16.35.02,47 Robbe 17.39.05. Auto's: 1. McRae (Sch/Nissan) 5.52.58, 2. De Villiers (ZAf/Nissan) op 7.40, 3. Vatanen (Fin- /Nissan) 8.47, 44. Ten Harkei (Kia) 1.56.48 Stand: 1 Peterhansel (Fra/Mitsubishi) 36.36.26, 2. Masuoka (Jap/Mitsubishi) 1.02.29, 3. Schlesser (Fra/Ford) 2.29.59, 27. Ten Harkei 22.01,43. Vrachtwagens: 1. Loprais (Tsj/Tatra) 7.39.43, 2. De Azevedo (Bra/Tatra) op 4.56, 3. Mardeev (Rus/Kamaz) 12.30, 5. Stacey (Ned/DAF) 19.06, 6. Sugawara (Jap/Hino), 11. De Rooy (Ned/DAF) 28.58, 12. Bekx (DAF) 41.31. Klassering Van Ginkel (Ginaf) nog niet bekend. Stand: 1 Tsjagoeine 46.23.09, 2. De Azevedo 44.28, 3. Loprais 1.47.42, 5. De Rooy 2.05.27, 8. Bekx 7.49.22. BASKETBAL Mannen, eredivisie Zwolle - EBBC 63 - 76, Almere - Solskin/We 83-76 New York. NBA. Houston Rockets - Boston Celtics 95-80, In diana Pacers - Atlanta Hawks 85-78, New Jer sey Nets - Washington Wizards 115-103, New York Knicks - Orlando Twins 120-110, Detroit Pistons - Toronto Raptors 95-91, Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 100-93, Dallas Mavericks - Philadelphia 76'ers 125- 122 (n.v.), LA Lakers - Denver Nuggets 97-71. BILJARTEN Wijchen. NK 71/2. Groep A: Christian! - Volleberg 250- 55 (6 beurten). Groep B: Luijsterburg - Van de Heuvel 250-224 (7). NK 47/2. Groep A: Pol- man - Klok 300-266 (13), Tilleman - Klok 300-3 (2). Groep B: Christiani - Van de Heuvel 300-12 (3). NK 47/1. Groep A: Klok - Luijster burg 200-80 (7). Groep B: Polman - Van der Spoel 200-198 (15). NK libre. Groep B: Van Ginneken - Klijn 400-15 (4). GP driebanden. Groep F: Klompenhouwer - Koorevaar 50-42 (49), Nieuwenburg - Overmars 50-45 (63), Nieuwenburg - Koorevaar 50-49 (50), Klom penhouwer - Overmars 50-27 (51). Groep G: Weijenburg - Van der Stappen 50-45 (47), Tijssens - De Wit 50-24 (19), Tijssens - Van der Stappen 50-46 (51), Weijenburg - De Wit 50-30 (37). Groep H: Van de Ven - Spilleman 50-26 (36), Burgman - Uytdewillegen walk over, Van de Ven - Uytdewillegen walk over, Burgman - Spilleman 50-34 (49). HANDBAL Angelslo. Kwalificatie voor WK 2005, r Nederland - Slowakije 29-30 (14-15). Topsco rers Nederland: Klemann, Olthen, Weevers 5. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3302,14 januari 1, 7, 8, 9, 23, 25, 29, 35, 40, 42, 44, 45, 48, 52, 54, 56, 66, 72, 74, 76. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN Wijk aan Zee. 66e Corustoernooi. Grootmees- tergroep A, vierde ronde: Timman (Ned) - Van Wely (Ned) 0-1, Sokolov (Ned) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Adams (Eng)-Zhong(Chn) 1-0, Bare jev (Rus) - Sjirov (Spa) 1-0, Kramnik (Rus) - Svidler (Rus) 1-0, Anand (Ina) - Bologan (Mol) 1/2-1/2, Topalov (Bul) - Akopian (Arm) 1-0. Stand na vierde ronde: 1/5. Leko. Kramnik, Adams, Anand, Topalov, 2,5, 6/10. Van Wely, Sokolov, Svidler, Barejev, Bologan 2, 11/13. Akopian, Sjirov, Zhong 1,5, 14. Timman 1. Grootmeestergroep B, vierde ronde: Fressinet (Fra) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Zu Chen (Chn) - Stellwagen (Ned) 0-1, Nijboer (Ned) - Tiviakov (Ned) 0-1, Granda Zuniga (Per) - Bru- zon (Cub) 1/2-1/2, Dominguez (Cub) - Stefano- va (Bul) 1/2-1/2, Naiditsch (Dui) - Nakamura (VSt) 1-0, Lobron (Dui) - Hamdouchi (Mar) 1- 0. Stand na vierde ronde: 1. Fressinet 3.5, 2/3. Bruzon, Naiditsch 3, 4/7. Stellwagen, Van der Wiel, Tiviakov, Dominguez 2,5, 8. Lobron 2. 9/10. Nakamura, Stefanova 1,5 11/13. Nij boer, Hamdouchi, Zu Chen 1, 14. Granda Zu niga 0,5 Grootmeestergroep C, vierde ronde: Etmans (Ned) - Werle (Ned) 0-1, Ernst (Ned) - Janssen (Ned) 1-0, Smeets (Ned) - Lanchava (Ned) 0- 1, Peng (Ned) - Pavlovic (Smo) 0-1, Barendse (Ned) - Gagoenasjvili (Geo) 0-1, Lahno (Oek) - Pavasovic (Slo) 1-0, Carlsen (Noo) - Popov (Rus) 1-0. Stand na vierde ronde: 1/2. Ernst, Gagoenasjvili 4, 3/4. Janssen, Carlsen 3,5, 5. Lanchava 3, 6. Werle 2,5, 7. Smeets 2, 8/10. Lahno, Pavlovic, Popov 1,5, 11/12.Pavasovic, Peng 1, 13/14. Etmans, Barendse 0. TENNIS Melbourrfe. Vrouwen, kwalificatie Australian Open. Eerste ronde: Tamaêla (Ned) - Krivencheva (Bul) 6-1 4-6 6-2. Sydney. Mannen, 300.000 euro. Kwartfinales: Moya (Spa/3) - Robredo (Spa) 6- 1 6-2, Hewitt (Aus/7) - Clement (Fra) 6-1 4-6 6-3, Ferreira (ZAf) - Reid (Aus) 6-4 6-4. Sydney. Vrouwen, 475.000 euro. Kwartfinales: Mauresmo (Fra/3) - Miskina (Rus/5) 6-4 7-6, Davenport (VSt/4) - Demen tieva (Rus/6) 6-3 6-4, Schiavone (Ita) - Smashnova-Pistolesi (Isr) 6-2 6-2, Henin-Har- denne (Bel/1) - Rubin (VSt/7) 6-3 4-6 6-4. Hobart. Vrouwen, 85.000 euro kwartfinales: Salerni (Arg) - Barna (Dui/7) 7-6 6-3, Brandi (PRi) - Morigami (Jap) 6-3 6-4, Frazier (VSt) - Camerin (Ita) 7-6 6-4, Asagoe (Jap/6) - Zuluaga (Col/4) 6-2 6-4. Halve finale: Asagoe (Jap/6) - Brandi (PRi) 5-7 6-4 6-4. Canberra. Vrouwen, 85.000 euro tweede ronde: Loit (Fra) - Martinez (Spa) 6-3 6-2, Parra (Spa) - Weingartner (Dui/7) w.o., Pennetta (Ita) - Tanasugarn (Tha) 7-5 6-2, Sanchez Lorenzo (Spa) - Gagliardi (Zwi) 7-5 4- 6 6-4, Sprem (Kro) - Pascual (Spa) 4-6 6-1 6- 3. Kwartfinales: Vakulenko (Oek) - Pennetta (Ita) 6-4 6-4, Farina Elia (lta/2) - Sanchez Lo renzo (Spa/8) 6-3 1-6 6-3, Sprem (Kro) - Loit (Fra/5) 6-1 6-4, Suarez (Arg/1) - Parra (Spa) 6- 2 6-2. Auckland. Mannen, 325.000 euro. Kwartfinale: Novak (Tsj/2) - Sluiter (Ned) 4-6 6-4 6-4, Nadal (Spa) - Carraz (Fra) 2-1, opgave Carraz, Kuerten (Bra/3) - Spadea (VSt/5) 6-2 7-6. WATERPOLO Brisbane. Vrouwen, oefeninterland. Australië - Nederland 9-6 (2-1 3-1 1-2 3-2). Doelpunten Nederland: Sijbring 2, Klein 2, Wekdam, Van Belkum. WIELRENNEN Bremen. Zesdaagse Eindstand: 1. Risi/Betschart (Zwi) 396 pun ten, 2. Stam/Slippens (Ned) op 1 ronde/395, 3. Kappes/Beikirch (Dui) 2/371, 4. Stocher- /Marvulli (Oos/Zwi) 4/374, 5. Villa/Lombardi (Ita) 6/281. VOETBAL Oefenwedstrijden Willemstad. Nederlandse Antillen - FC Dor drecht 0-0, Suriname - Cambuur Leeuwarden 0-0. Belek (Tur). ADO Den Haag - Werder Bremen 1-1 (1-1). Doelpunt ADO Den Haag: Platvoet. Marbella (Spa). FC Volendam - Heracles Alme lo 2-1 (2-0). Buys 1-0 (strafschop), Smeekes 2-0, Roelofsen 2-1 (stra^pfiop) Antalya (Tur). Besiktas (Tur) - Feyenoord (Ned) 1-2 (0-0). Doelpunten Feyenoord: Buffel, La- Estepona (Spa). San Pedro (Spa) - FC Utrecht (Spa) 1-2 (0-1). Doelpunten FC Utrecht: Van de Haar, Tanghe. Haaksbergen. HSC '21 - FC Twente 3-1 (1-1). Doelpunt FC Twente: N'Kufo. Eindhoven. FC Eindhoven - Roda JC 0-1 (0-0). Doelpunt: Kone. Lara (Tur). Dinamo Moskou (Rus) - RBC Roo sendaal (Ned) 5-1 (4-1). Doelpunt RBC: Tjnin- ho. Mqabba (Mal) - SC Heerenveen (Ned) 0-3 (0- 2). Doelpunten SC Heerenveen: Van Hooiveld (strafschop), Fledderus, Correia. Spanje, beker Barcelona - Levante 3-1, Osasuna - Valencia 0-2, Celta de Vigo - Malaga 2-2. Barcelona. Valencia en Celta naar kwartfinales. Engeland, derde ronde FA-Cup Chelsea - Watford 4-0, Leicester City - Man chester City 1-3.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21