SPORT Mesaoudi gaat in de herkansing 'Er gaat hard gewerkt worden Oegstgeest 3 verrast met koppositie Een trainingskamp, daar I komt voetbalhumor van Leidse Femke Dekker knokt zich terug in nationale roeiselectie Koudekerkse prof wil het ongelijk van Sparta bewijzen Henry Egberts nieuwe trainer van DOSR BALLETJE MET Valken 68 wijst de weg Zaterdagvoetbal ook op zondag leiden - Femke Dekker klinkt buitengewoon opgetogen en daar heeft ze ook alle reden toe. De 25-jarige Leidse sloot onlangs haar heao-studie af en ze keerde terug in de nationale roeiselectie dubbelvier, met de Olympi sche Spelen als doel. „Ik heb een zware periode achter de rug en er gaat nog hard gewerkt worden, maar het is fijn om terug te zijn", aldus Dekker. Het roeiseizoen begon voor Dekker, die drie jaar gele den aan de Spelen van Sydney deelnam in een 'twee tje', met tegenslag. Roeibondscoach Diederik de Boor- der zette haar op een zogeheten zijtraject. „Ik wil nu niet meer ingaan op de redenen daarvoor. Dat is voor bij. Hij vond het beter als ik buiten de groep kwam te staan. Op zo'n moment ga je twijfelen. Is een zijtraject, waarbij je er alleen voorstaat, de moeite waard? Ik be sloot aan de slag te gaan, met hulp van mijn oude coach Marion Langezaal van Die Leythe en sportcen trum Vlietlijn. Want hard roeien, dat kan ik." Dat bewees Dekker onlangs tijdens selectiewedstrijden nog maar eens en De Boorder vroeg haar afgelopen za terdag om terug te keren. Haai aanstaande ploeggeno ten zijn op trainingskamp in Sevilla. Bij terugkeer sluit Dekker zich bij hen aan. „Het is goed om te weten dat je van belang wordt geacht. Met mij erbij bestaat de groep uit zeven vrouwen voor vier plaatsen. Ik maak me daar niet druk om, ga er vol in. Eind februari wordt besloten welke vier doorgaan en in april bij wereldbe kerwedstrijden moet de boot nog bewijzen aan NOC Femke Dekker. Archieffoto: Henk Bouwman *NSF dat we een plaats op de Spelen verdienen. Het wordt een druk halfjaar, maar ik heb alles over Athe ne." en na enkele gesprekken bij Haarlem viel mijn keuze op die club. Ik ga van de oudste naar de op één na oudste profclub van Nederland." Mesaoudi beschikt over een dubbele nationaliteit. „Ik heb een Nederlands en een Marok kaans paspoort. Om het nog in gewikkelder te maken: mijn ou ders zijn Algerijnen. De Marok kaanse pas is een overblijfsel van één van mijn grootouders die uit Marokko komt. Ik ben al eens gepolst voor Jong Marok ko en ik heb ook al eens een aanbieding gehad uit de Ver enigde Arabische Emiraten. Ik kon daar komen voetballen, de nationaliteit krijgen en bakken met geld verdienen. Klonk vooral financieel geweldig inte ressant. Toch wilde ik mij in eerste instantie richten op het Nederlandse clubvoetbal in plaats van voor het avontuur te kiezen." Bij Haarlem gaat hij in de her kansing. „Ze noemen mij een versterking dus ik mag uitgaan van een basisplaats. Ik heb er geweldig veel zin in om mezelf in de etalage te zetten en ik vind ook dat ik ambitie uit straal. Daarbij heeft Haarlem een ploeg die combinatievoet bal wil spelen, zonder lange ha len. Ook dat ligt me beter. Haarlem wil een paar plekken hoger? Ik ga ze daarbij helpen. Als het goed uitpakt is het zelfs niet uitgesloten dat ik mag te rugkeren bij Sparta. Ik weet niet waar mijn plafond ligt. Ik be schouw mijn carrière dus nog lang niet als mislukt. Dat vrees ik ook niet, maar mócht dat ooit gebeuren dan kan ik met mijn ClOS-opleiding zo aan de slag." Vorige week maakte Mesaoudi in een oefenduel tegen AZ zijn debuut en hij kwam voor de voorlopig laatste keer bij Spar ta. Tijdens de lunch schoof hij aan bij zijn voormalige ploegge noten om afscheid te nemen. „En om ze te zegen dat ze scherp moeten zijn op 20 fe bruari, want dat ben ik dan ook. Op die avond moet Sparta op bezoek bij Haarlem. Die datum was uiteraard het eerste wat ik opzocht." door Loman Leefmans koudekerk aan den rijn - Vijf wedstrijdjes stond hij in het eer ste elftal van Sparta. Zijn door braak in het betaalde voetbal moet dus nog komen, maar dat zal niet bij de Rotterdamse eer- stedivisionist gebeuren. De 22- jarige Koudekerker Fouzi Mesaoudi werd tijdens de win terstop verhuurd aan Haarlem, waar hij op een basisplaats kan rekenen. Mesaoudi ziet zijn over gang van de kampioenskandi daat naar de lage middenmoter niet als een degradatie. „Ik heb bij Sparta moeten spelen zonder het vertrouwen van de trainers. Onder die druk presteren, daar word je mentaal sterker van. Mijn blijdschap om dat te heb ben meegemaakt is ook groter dan mijn teleurstelling over mijn vertrek." Als pingelaartje meldde Mesaoudi zich op jonge leeftijd aan bij w Koudekerk. Daar viel zijn'talent al snel op. Hij mocht als dertienjarige stage lopen bij Ajak. „Dat verliep goed, maar ik kon niet naar Ajax overstappen. Door de werktijden van mijn vadèr kon hij me niet op en neer brengen naar Amsterdam. Bij Ajax tipten ze me om bij een hogere club te gaan spelen zo dat ze me gemakkelijker in de gaten konden houden. Dat werd ARC." Bij de Alphense hoofdklasser groeide hij uit tot de beste spe ler van zijn lichting. In zijn laat ste seizoen als A-junior scoorde hij er lustig op los en kreeg hij van diverse scouts lovende kri tieken. Daarnaast speelde hij zaalvoetbal in zijn woonplaats en hij mocht en paar keer op draven in het futsalteam van Jong Oranje. „Ik schitterde vooral op het veld en in dat sei zoen kwam voor het eerst bij mij de gedachte op dat ik wel eens profvoetballer zou kunnen worden." Het aantal profclubs dat hem wilde inlijven, viel echter tegen. „Later bleek hoe dat kwam. Het béstuur van ARC hield een paar brieven aan mij achter, onder meer van Feyenoord. Dat kan ik bewijzen, ja. De mensen van Fouzi Mesaoudi: „Ik heb geweldig veel zin om me in de etalage te zeten." Foto: Serge Meijer Sparta waren zo bijdehand om de bestuurskamer in te lopen om opheldering te vragen. Daardoor ben ik bij die club te recht gekomen." Mesaoudi haalde net op tijd zijn rijbewijs om vanuit Koude kerk, waar hij nog altijd woont, de dagelijkse gang naar Span gen te kunnen maken. Hij ver overde een vaste plaats in het tweede elftal en kreeg een drie jarig contract. Maar terwijl zijn ster rees, degradeerde de hoofdmacht van Sparta onder trainer Frank Rijkaard naar de eerste divisie. „Dat heeft alle betrokkenen veel pijn gedaan. De veranderingen die dat bij de club met zich meebracht - veel spelers vertrokken - werkten in het voordeel van de Koudeker ker. Hij maakte tegen FC Den Bosch zijn debuut en hij was nog vier keer in de Rottèrdamse hoofdmacht te bewonderen. „De tussentijdse trainerswissel, Van Hanegem voor Roks, pakte voor mij slecht uit. Van Hane gem koos voor ervaren spelers en ik kwam niet meer aan de bak. Dit seizoen, met Mike Snoei als nieuwe hoofdtrainer, kreeg ik om een andere reden geen kans. Snoei zei eerlijk dat hij mijn kwaliteiten en instel ling goed vond, maar dat ik door de komst van Levchenko en Mendes Da Silva derde keus was als aanvallende middenvel der. De trainer wilde gelukkig meewerken aan een overgang SPORT SPEL biljarten Jumbo Warmond (driebanden) heeft ook de return van het bekerduel tegen Crystal Kelly verloren met 8-0. Fre- drique Chaudron bleek in een blakende vorm. Peter Vlaar snoepte een set af van legende Raymond Ceule- mans. De Engel/Van der Aart drong dqor tot de derde ronde van de kader-bekercompetitie. Nadat de Lissese ploeg de eerste wedstrijd tegen Beemsterkaas met 4-2 had verloren, zette De Engel/Van der Aart dat in de re turn recht: 6-0. In de competitie driebanden speelden de Jumbo-reserves tegen Wardenaar een wisselvallige wedstrijd. Peter Berdsen (moyenne 0.769) en Rob Spie renburg (0.648) wonnen, maar Jan Viskil (0,703) en Pe ter de Wit (0,471) konden een puntendeling niet voor komen. bridge In de bridgecompetitie voor vrouwenparen (NBB dis trict Leiden, afdeling Leiderdorp) gaat na de eerste zit ting het paar Bakker/Timmer met een score van 65,14 procent aan de leiding. Zij verzamelden 228 punten. In de afdeling Sassenheim is het vrouwenpaar Coop- mans/ Jansen met een score van 62,92 procent aan de leiding gekomen. Zij verzamelden vooralsnog 151 pun ten na de eerste zitting. snooker Daan Hoekstra won de dertiende ronde van het open kampioenschap van Warmond. De Katwijker versloeg in de halve finale Rogier van de Kamp en won in de fi nale van Kees-Jan Visser. Hoekstra rukt hierdoor op naar de vijfde positie in het algemene klassement. Om dat lijstaanvoerder Florian Moederscheim al in een vroeg stadium werd uitgeschakeld, is de spanning aan kop te snijden. Runner-up Martin Zevenhoven won de verliezerronde. Hoekstra tekende in deze ronde met 62 punten ook voor de hoogste break. Stand aan kop: 1. Moederscheim 119; 2. Zevenhoven 117; 3. Ronald Blok 105; 4. Leon Alewijnse 101; 5. Hoekstra 94 darts De Stalgasten uit Leiden liep door een 8-2 zege op middenmoter Bulls Eye weer iets verder uit aan kop van de regionale eredivisie. Het Roelofarendsveense Bullshit blijft goed volgen. Het won eveneens met 8-2, van het Warmondse Jumbolaya. Het Leidse Brande wijn United won 'slechts' met 7-3 van Tarsal Koos Minck uit Lisse. Het duel aan de staart tussen degrada tiekandidaten Sakkiemoto's en Respons werd met 6-4 door Sakkiemoto's gewonnen. Sam Denis van United en Wim Kr alt van Downstairs wierpen driemaal 180. De hoogste finish was van Jaco de Haas (Tarsal Koos Minck) met 154. Stand aan kop: 1. De Stalgasten 12- 96; 2. Bullshit 12-92; 3. United 12-89; 4. Downstairs 12- 80; 5. Ramses Sjaffies 12-70 poolbiljart De Leidse eredivisiespeler Wim Braam ('t Dijkje) lever de een unieke prestatie door bij het NK-senioren in al ledrie de pooldisciplines de titel te pakken. Hij won het 9-ball, 8-ball en 14-1 (Straight Pool). Braam speelt za terdag met zijn team (F&M Tornado's) de derde ronde van de Pro Team League in Oosterhout. oegstgeest-De wereld staat op zijn kop, na vier ronden in de promotieklasse van de Leidse Schaakbond. De favorieten staan in het rechterrijtje van de ranglijst. Het geroutineerde Oegstgeest 3 zorgde in de vier de ronde voor de grootste ver rassing en bezorgde De Zwarte Pion uit Lisse met 4,5-3,5 zijn eerste nederlaag van dit sei zoen. Het sterke topbord aan Lissese zijde werd beteugeld door Rob Veenhuysen, die Peter Pijpers in het Grunfeld-Indisch het nakijken gaf. Ook Matthieu Hermans, nota bene met een stuk minder, kwam tot winst. Alleen Ed Noordijk verloor, waarna vijf remises het pleit in Oegstgeester voordeel besliste. Oegstgeest 3 gaat hierdoor aan de leiding. Twee voormalige titelkandida ten, Voorschoten 2 en LSG 5, speelden tegen elkaar. De Voorschotense reserves lever den hun derde wanprestatie door in de tijdnoodfase alles weg te geven. LSG 5 boekte daardoor de eerste seizoensze ge: 5,5-2,5. Hele en halve Voor schotense punten werden weggegeven door onder ande ren Symon Algera, Sander Hi- larius en Rein Thierry. Het ta lentvolle Leiderdorp kwam dit keer niet verder dan 4-4 tegen de reserves van het Alphense ASC. In de slotfase hadden Da niël van Loenen, Arjen van Splunter en Luuk van Rijn voor Leiderdorp allen een voordeli ge stelling, maar ze moesten in remise berusten. Mare Roozendaal boekte als enige een Leiderdorpse zege, maar voor ASC bracht de voormalige Nederlands kampioen bij de vrouwen, Ada van der Giessen, de stand vyeer in evenwicht. In de staart lijkt LSG 6, na een 6-2 nederlaag tegen AAS 2, een voorname degradatiekandi daat. roelofarendsveen - Henry Eg berts is de nieuwe trainer van zondagderdeklasser DOSR uit Roelofarendsveen. Hij is nu werkzaam bij RKDES uit Kudel- staart. Egberts volgt Martin Planken op, die na dit seizoen vertrekt bij DOSR. Trainer Bas Janssens van de Hazerswoudse zondagvierdag- klasser Bernardus verlengde zijn contract. V Klassement: 1. Lugdunum 2. SJZ wWoubrugge 4. KRV 5. Valken '68 6. GHC w Oegstgeest Meerburg 8. ASC Warm un da TAW Voorschoten '97 10. Alphia 11. w Alphen w Leiden FC Rijnland 13. Docos Jan-Bart van der Plas, commercieel directeur van de Katwij Bouwmaatschappij KBM, bezegelt de overeenkomst met P j Freke (links) en Berry Charité. Foto: Ronald Pronk donderdag 15 januari (bij)zaken in de sport 1 1 I Rijnsburgse Boys en w Kat wijk waren vorige week op trainingskamp in hetzelfde hotel in het Turkse Belek. En we waren er al bang voor: daar komt voetbalhumor van. De spelers van Rijnsburgse Boys gapten een tas met kle ding van de w Katwijk. Dat kostte de Katwijkers in elk ge val een paar telefoontjes naar de luchthaven en een hoop kopzorgen. „Katwijk had er al verzeke- ringswerk van gemaakt", zegt Rijnsburg-speler Peter Freke enthousiast. Aan het eind van het trainingskamp werd de 'diefstal' onthuld. Freke: „Tij dens het eten hadden we de inloopshirts onder onze kle ding aan. Toen de spelers van Katwijk de eetzaal binnen kwamen, lieten we de shirts zien." w Katwijk kon wel leven met de grap, maar natuurlijk zon de club op wraak. „We wilden aanvankelijk onze drankreke ning op hun kamemummers Zaterdagclubs gaan steeds vaker op trainingskamp en dat betekent dat de voetbal lers ook op zondag op stap zijn. In het verleden wrong een club zich nog wel eens in allerlei bochten om te voor komen dat het thuisfront wist, dat er op zondag was ge speeld. „We hebben op zon dag gevoetbald, maar schrijf maar op dat het op zaterdag was", kreeg de sportredactie dan te horen. Rijnsburgse Boys was in het In 'rondje langs de velden', de accommodatietest in de ze rubriek, staat Valken '68 met een 7,2 op de vijfde plaats. Dat is drietiende achter koploper Lugdunum. Het complex van Valken scoorde op bijna alle onderdelen een (ruime) voldoende, maar het eindcijfer werd fors omlaag getrokken door het onderdeel 'bewegwijzering en bereik baarheid'. Daarvoor kreeg de club een drie. 'Een onbekende vindt nooit het tussen de kas sen verscholen Duyfrak', zo luidde het juryrapport. Dat zinde het bestuur van Val ken niet. Het artikel werd uit geknipt, de bovenstaande pas sage vet onderstreept en het geheel onder de neus van de RONDJ Archieffoto: Dick Hogewoning De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag een bezoek aan ASC in Oegst geest. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 8 Alsof ze het wisten. Er zijn sinds kort bordjes die de weg wijzen door het doolhof dat Oranjewijk heet. stuurslid ken van De 1. Quick Boys ging, goede moeten wel de 'upgraden'.) 2. UVS. (Daar 3. w omgeving, tine) De 3. ARC. kromme toe en het pen naar je als je hebt 2. Docos: ren, ligging van tribune) 1. KRV: (k 2. Parkeergelegenheid en en tree: 5 Te weinig plaatsen, te smalle toegang. 3. Reclameborden: 6 Stuk of tien, beetje schamel. 4. Velden: 9 Welk een unieke ligging. 5. Strafschopstip: 7 Dotje op 10,80, kan ermee door. Doel is met een hoogte van 2,38 meter ietwat laag. 6. Vuilnisbakken: 6 Net voldoende. 7. Scorebord en klok: 6 Duidelijk bord, klok ont breekt. 8. Dugouts: 6 Tijd om aan de gemeente nieuwe bushokjes te vragen. 9. Clubgebouw binnen: 8 Fraaie vitrine. 10. Clubgebouw buiten: 9 Je zou er, mede door de tribu ne, de Koning Voetbalmars bij opzetten. Totaal: 7,0 Foto: Hielco Kuipers betrokken ambtenaar op het gemeentehuis gelegd. En zie: binnen de korste keren ver scheen er een nieuw, duidelijk bordje op de Voorschoterweg. Bij navraag bleek dat de jury daar zeker het cijfer 'negen' voor over zou hebben. Daar door zou Valken niet 7,2, maar op 7,8 zijn uitgekomen; koplo per dus! E LANGS DE V Helaas, onze toetsingj momentopname. Als ,s cijfer met terugwerke kracht zouden wijzig e, gaan andere clubs oo^ vuilnisbakken neerze ,p scorebord aanpassen strafschopstip afmetf |f eel lijstaanvoerder' is ,e tende gedachte waan e( ken het moet doen. D E L D E N "d laten schrijven", zegt elftallei der Wim Guyt. Maar dat was niet leuk genoeg. Uiteindelijk werden de Rijnsburgse ster speler Berry Charité en Peter Freke verleid om een Katwijk shirt aan te trekken en werd op de internetsite van de club het bericht geplaatst dat zij volgend seizoen voor vi wijk uitkomen. „Nadat Berry Charité w vraagd van 'wat moet h a ten' bleek dat niet werd B ken op een paar honde ro. De gebruikelijke fol toen slechts een forma luidt het bericht. Turkse Belek en trainde daar op zondag. „Bij ons is de re gel dat een team, bijvoor beeld bij een trainingskamp in het buitenland, het bestuur laat weten wannéér er op zondag wordt gespeeld. Wij bekijken dan of dat noodza kelijk is", zegt bestuurslid technisch zaken Ed Bos. Ook w Katwijk trok op zom ir kicksen aan om in Bele le trainen. Quick Boys deed dat rife niet. Trainer Gert wiel: „We weten dat so r1 gen in de club het lieve hebben, we hebben gei dracht gekregen van hi stuur om rust te nemei kwam na het harde tra wel goed uit. Zo zie je, deel heeft zijn voordee Cruijff kruist ook steed pad." VAl? «en

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20