SERVICE sprinters f ,?fi Sr - 9^ J Aardappelsoep met spekjes Even minder zacht Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC160 WOENSDAG 14 JANUARI CD VAN DE DAG HET WEER NI V UAft'.S^ONt TRT Genre: klassiek Neujahrskonzert 2004 Wiener Philh/Riccardo Muti DG/Universal 474 900-2 (2cd) Dé muzikale nieuwjaarsreceptie is die van het Wiener Philharmo- niker die sinds 1941 steevast uit de Goldene Saai van de Weense Musikverein komt. Met zo'n 750 miljoen kijkers was het tot voor kort (toen China afhaakte) het meest bekeken jaarlijkse tv-evene- ment. De commercie drukt dus zwaar op deze, in 1941 ingevoerde traditie. Toch slaagde dirigent Riccardo Muti deze eerste januari, geholpen door het feit dat Johann Strauss I's 200ste geboortedag dit jaar op 14 maart wordt gevierd, erin om alles uit de kast te ha len. Muti's vierde optreden op Silvester vond zijn hoogtepunten in een dynamische uitvoering van Strauss Voter's polka Eislaufen een ingehouden uitvoering van diens Spharen-Klange. Van Johann Strauss II stond onder meer de operette Das Spitzentuch der Köni- gin op de lessenaar. De enige die als trouwe gast ontbrak was de Amerikaanse tv-veteraan Walter Cronkite die ditmaal de show niet voor de Amerikaanse kijkers inleidde - hij zal vast de dvd bestellen. En constateren dat de muzikaal directeur van La Scala de Oosten rijkers bijna achteloos om de vingers windt. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: alleenstaande vrouw Rachel Greenwald Come on and catch me uitg. The House of Books Prijs: €13,90 Een juiste levenspartner aan de haak slaan valt soms als (beter op geleide) vrouw niet mee. Wat doe je als die prins op de schimmel niet aanbelt? Dan volg je gedurende circa achttien maanden Ra chel Greenwalds succesvolle 15-stappenplan. Dit strategische pro gramma is gebaseerd op marketingstrategieën die Greenwald op gedaan heeft aan de Harvard Business School. Jijzelf bent het pro- dukt datje op de (vrijgezellen)markt brengt. Hard werken aan packaging (je uiterlijk), branding (jouwkarakteristieken), adverte ren, guerrilla-, niche- en telemarketing. Maar hoe zit het dan met de ouderwetse vonk en vlinders in de buik? Greenwald: Romantiek is niet aan de orde tijdens de zoektocht, die komt later, als je een leuke man hebt leren kennen. Een praktisch boek voor je liefdes pij humoristisch, nuchter maar vooral gedreven en zakelijk. KOKKERELLEN Maaltijdsoep voor 2-3 personen Het eten van soepen met aardappelen erin heeft men in ons land heel lang als 'armoedig' beschouwd. In Frankrijk daarentegen stelt men soepen met aardappelen juist wel op prijs. Ze behoren dan ook tot de toppers in de zoge heten burgerlijke keuken van Frankrijk. Ingrediënten 350 gram aardappelen, afkokers, geschild; zout; 30 gram boter; 100 gram magere spekblokjes; 1 grote ui, ragfijn gesnip perd; 1 teentje knoflook, ragfijn gehakt; 3 eetl. bloem, gezeefd; 3 tabletten voor groente-, kruiden- of kippenbouillon (samen goed voor 11/2 liter bouil lon); 1/2 liter melk; 1 takje verse rozemarijn; 4 eetl. (kook) room 3 eetl. fijngesneden bieslook; ca. 50 gram grof geraspte Zaan- lander (pikant) kaas of extra be legen Goudse kaas. Bereiding Kook de aardappelen gaar in ruim water waaraan zout is toe gevoegd. Laat de aardappelen na het koken even droog sto men. Laat ze daama in een ver giet koud worden. Wrijf de aardappelen door een fijne zeef die boven een wijde kom is ge plaatst. Verhit een kleine koe kenpan en laat de boter smel ten. Wacht tot het schuim be gint weg te trekken.Schep de spekblokjes er door en laat die zachtjes frui ten tot ze goudbruin zijn. Schenk het spekvet door een zeefje in een kommetje. Houd de spekjes apart. Verhit een grote pan met dikke bodem. Laat het spekvet heet worden. Voeg de ui toe en laat deze 2 minuten fruiten. Schep het knoflook er door en voeg na 1 mi nuut de bloem toe. Roer alles krachtig door. Schenk er, onder voort durend roeren, 1 liter water bij. Blijf zolang roeren tot alles aan de kook is gekomen. Voeg bouillontabletten en de melk toe. Wacht tot alles opnieuw aan de kook is gekomen. Klop hierna de aardappelpuree door de soep. Temper de warmte bron. Voeg rozemarijn toe. Laat de soep tenminste 5 minuten zachtjes koken. Verwijder de rozemarijn. Klop de soep daar na met degarde flink op. Roer vlak voor het opdienen de spek jes, (kook)room en 2 eetlepels bieslook door de soep doen. Presentatie Dien de soep op in een voor verwarmde terrine. Strooi er 1 eetlepel bieslook over. Geef er sneden licht geroosterd volko renbrood bij. Geef de geraspte kaas er in een kommetje apart bij- Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: In beide richtin gen op de A28 tussen Harderwijk en knooppunt Hattemerbroek en op de A58 tussen knooppunt Batadorp en knooppunt De Baars. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A12 bij Woerden en Al bij Eemnes. Morgen: A12 bij Waddinxveen en A2 bij Weert. Vrij dag: A12 bij Zoetermeer en Al5 bij Tiel. Zaterdag: A2 bij Utrecht en A50 bij Oss. Zondag: A27 bij Utrecht Al bij Muiden. door Jan Visser In het zuidwesten van Europa zijn de afgelopen da gen uitzonderlijk hoge temperaturen gemeten. Het Spaanse Castellón mat gistermiddag 26,4, Alicante 26,2 graden. Bij ons is het zachtste weer nu even voorbij. Werd het afgelopen zondag op Soesterberg 11,7 en gisteren 9,6 graden; de komende dagen zijn geen hogere temperaturen te verwachten dan een graad of 6. Dat is overigens nog altijd een fractie bo ven normaal voor deze tijd van het jaar. Na het weekeinde lijkt de zachte lucht weer terug te keren hetgeen betekent dat januari nauwelijks serieuze mogelijkheden meer heeft om nog te gaan winteren, Doordat de exodus van zeer, zeer koude luchtmas- sa's vanuit Canada via het noordoosten van de Ver- enigde Staten richting Oceaan nieuwe impulsen krijgt (de Amerikanen spreken over een 'Siberean-li-ll ke freeze') is er ook volgende week sprake van een ware parade van Atlantische storingen. Hooguit wordt de stoet depressies rond zondag tijdelijk on derbroken wanneer een uitloper van het Azorenho- gedrukgebied over de Britse eilanden naar het zuid oosten trekt. Het kan dan ook even wat verkillen me in de nacht en ochtend kans op een graadje vorst. Tijdens de komende 24 uur blijft de atmosfeer on stabiel genoeg voor enkele buien. De hoofdzakelijk uit het westen waaiende wind is matig, aan zee vrij krachtig tot krachtig. De temperatuur komt morgen middag uit op een graad of 6. Op de nadering van een sterk in betekenis toenemende depressie gaat het in de nacht naar vrijdag weer flink regenen, hoogstwaarschijnlijk komt er ook veel wind. Waaien deed het gistermiddag ook. Een over het midden vai de Noordzee oostwaarts koersende depressie ver oorzaakte aan zee een harde tot stormachtige west-j zuidwester met tot ver landinwaarts uitschieters tot 70-80 km/uur. Neerslagkans Neerslag-mm SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Duitsland ij- Ö- ïj- Verwachting voor morgen DE RECHTER A dal A dal beig V beig V Broeken 58 0 Oberstdorf 110 12 Freudenstadt 0 0 Pfronten 40 25 Garmisch-Part 95 2 d Ramsau 70 45 Going 150 12 St. Andreasberg I 15 8 1 Lenggries 60 35 Winterberg 40 20 Neukirchen 30 0 Wendelstein 45 20 Oberaudorf 60 50 Berchtesgaden 75 60 MA Sp.in|p Dl It.il WO Duitsland DO Zwitserland VR Fia ikiijk ZA Oostenrijk ST RIPS Hoe HETe^ euRopest: AFSPRAKEN OOK AUVJ6ER w-A/A fR FRANkkür erJ coirsuA/^t? eeaj -z-ocroe vZ/A/o makeaj e<M 0OT erJ Z-AFM e-KAAR OVSR PWAKSZtTTEN (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 4. Hier is ruimte om te dansen of te sporten 5. Het eetgerei van vader (8); 7. Razen en da; 9. Vrucht ter verlichting (4); 10. Spoedig metl ten omhangen (8). Verticaal: 1. Zo plat als een betoverende vis (6); 2. Har< ken is voor de dommen! (6); 3. De snelheid v catastrofe (9); 6. Het zijn kanjers die geluid nt' (6); 8. Geld om te tanken (4). Oplossing van dinsdag: kram- kamer -makker riet-inter-intree ding-godin-doping krot-kroet-dokter kers-sterk-estrik land-laden-nadeel albe-label-ballet elan-talen-etalon reis-ereis-remise mare-ramen-marine Gevraagd woord: Middenberm. I0( b4 lem Bch

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10