SPORT Schuld Europese topclubs zeven miljard euro Barcelona blij met goedkope aanwinst McEnroe gebruikte Olympic Oval dreigt een lokale ijsbaan te worden jarenlang steroïden Doelman Sol valt af in waterpoloselectie AC Milan-directeur Adriano Galliani: 'Het hele systeem is verrot' fik bereikt ™jde ronde Pijlen of schijven >r TOP keert naar Deetos dinsdag 13 JANUARI 2004 AnjMartin Verkerk heeft jde tweede ronde be en het tennistoernooi van :'npe als achtste geplaats- nomaar versloeg in de garonde de Australiër Nifrthurs in twee sets: 6-4 iet ferk treft in de volgende ds Wit-Rus Max Mirnyi. ganmes jr. bereikte van- ;aslet tennistoernooi van Jaaïde tweede ronde na schiop de Zweed Robin anig. Sjeng Schalken latcfa de eerste ronde uit. ;s Me zich in de Span- g Sfael Nadal. efj ,»er naar igen edf m - Laurens Mouter is et eizoen trainer van h De Oegstgeestenaar eat Suttorp op die drie L f< i bij de Sassenheimse bill ïb club heeft gewerkt, jnd as de afgelopen jaren le jeugd van w Oegst- rvoor was hij trainer meer Roodenburg, itwijk. >or m - Gert-Jan Kraaije- ilt TOP aan het einde t« izoen voor zijn oude Deetos. Kraaijeveld ziefde als speler grote er i met de Dordtse korf- ipel d won hij tot twee iuci t zaalfinale in AhoyG t i krijgt na zijn terug- :e letos de reserves on lede en hij assisteert jaajier Hans Leeuwen- it eerste team. TOP ie shen twee weken een halje presenteren voor jaaü, die bezig is aan zijn :oen bij de over- iruit Sassenheim. ir terug ibelvier Roeibondscoach Boorder heeft Fem- :emggehaald in de ir de dubbelvier ie slag uit de WK- 1003 was in eerste iConk geselecteerd voor de iaapch komende zomer walificeren voor de le Spelen in Athene. |r besloot gisteren lij te halen om een zo ilijke keuze te heb- jidse roeister heeft ervaring opgedaan watilova wil i iisth goud hop bezit tientallen re- rhejderden titels en mil- OsJlars, maar één prijs de jnog in het lange ten- jk \kn Martina Navratilo- aor Jdddels 47-jarige diva irtijiPynipisch goud. Met nd (Jorid wil de onverslijt- heènedit jaar bij de 'diep Spelen in Athene r hfjstus) namens de Ver- 'Dflten de begeerde me- e llveren. Navratilova en us j^rijgen nog wel con- jrer&n de gezusters Ve- Cf na Williams. Rt istelrooij JonS. J A-team ver! cadpvan Nistelrooij is eldepderlander in het h van het Jaar, dat reatoekers van de inter- uid^ de UEFA is samen- injlgens de UEFA oveip miljoen voetbal- progl hun stem uit. Het 'Ditpetteam: Buffon e injus); Ferreira (Por/FC sgenfta (Ita/AC Milan), JieupAC Milan) en Ro- De?s (Bra/Real Madrid); el, |eal Madrid), Beck- dchfteal Madrid), Zidane lein^adrid) en Nedved iuit fns); Henry etenpl) en Van Nistelrooij le fester United), an lolli imakers |j Groningen Rolf Landerl en loenmakers ver- het einde van het C Groningen. Bei- ;kse! geen nieuw con- Öosterpaik. Eerder lelijk dat Joey 0 utfweg mag. ng< salt lake city/gpd - Het gaat slecht met de olympische erfe nis van Salt Lake City. Twee jaar na de Spelen dreigt de snelste ijsbaan ter wereld de dupe te worden van het beleid van de UAF, de stichting die met een fonds van ongeveer 70 miljoen dollar (zo'n 55 miljoen euro) de olympische faciliteiten móet onderhouden. Per 15 maart staan bijna alle werknemers, in clusief trainer Bart Schouten en directeur Nick Thometz op straat. Twee jaar geleden reed schaats- trainer Bart Schouten aan de zijde van zijn pupil Derek Parra een ereronde op de Utah Oval, na Parra's olympische zege op de 1500 meter. Na de Spelen trad de Haarlemmer in dienst van de Oval om leiding te geven aan het Utah Oval Program dat talent moet opleiden om toe komstig olympisch succes te verzekeren. Per 15 maart is hij echter werkloos. ,,Van het fonds van de Utah Athletic Foundation (UAF) wer den aanvankelijk twee facilitei ten, de Oval en het Olympic Park met bobbaan en skischan sen onderhouden. En er wer den programma's opgezet om inwoners van Utah er gebruik van te laten maken, maar ook om olympische dromen te be houden en voor mensen te rea liseren. Maar de UAF heeft vo rig jaar besloten een derde ve nue, langlaufpiste Soldier Hol low, op te nemen, waardoor er voor de twee andere olympi- Bart Schouten staat per 15 maart op straat. Archieffoto: GPD/Catrinus van der Veen sche faciliteiten minder geld beschikbaar komt. En dat hakt er vooral bij de schaatsoval in. Zestig procent van de mensen in vaste dienst wordt per 15 maart ontslagen." Schouten noemt het in en in triest wat er gebeurt. „Ons schaatsprogramma, van kinder- schaatsen tot club, tot regionaal team tot mijn eigen elitepro grammadraaide uitstekend, Maar we draaien pas anderhalf jaar en het programma is dus nog niet tot volle wasdom geko men. Nu wordt alles echter de nek omgedraaid. Erg jammer, aangezien veel nieuwe en goe de schaatsers bij ons wilden ko men trainen en we zelfs een stop in moesten voeren voor volgend jaar. Schouten vreest voor de toe komst van de Utah Olympic Oval: „Ik vrees dat er over een kleine vier jaar geen ijs meer is in de hal. Het ziet er naar uit dat het een soort lokale ijsbaan wordt. Het zal zelfs al moeilijk worden om volgend jaar het WK sprint te organiseren, aan gezien niet alleen de werkne mers ontslagen worden, maar ook alle vrijwilligers inmiddels boos zijn vertrokken." „Wat mezelf betreft maak ik me niet zoveel zorgen", vervolgt Schouten. „Ik kan het seizoen afmaken en zal daarna wel zien wat er op me afkomt. Alleen zal mijn toekomst waarschijnlijk ergens anders dan in Salt Lake en dat is jammer.Zeker omdat we hier leuk wonen." UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Toronto Raptors - Portland TrailBlazers 83-72, Detroit Pistons - Dallas Mavericks 115-102, Houston Rockets - Boston Celtics 93-97, Sa cramento Kings - Denver Nuggets 117-106, LA Clippers - Memphis Grizzlies 107-108, New York Knicks - Dallas Mavericks 121-127 (n.v.), Orlando Magic - Philadelphia 76'ers 82- 87, Los Angels Lakers - Cleveland Cavaliers 89-79, Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 113-115 (n.v.). GOLF Kapalua. Mercedes Championships. 1. Appleby (Aus) 270, 2. Singh (Fij) 271, 3. Clarke (GBr) 275, 4. Woods (VSt), Goosen (ZAf) 277, 6. Triplett (VSt) 278. PRUSVRAGEN Lucky Day 3300, 12 januari 4, 7, 10. 13, 19, 20, 26, 27, 28, 29, 31, 37, 42,48, 51,54,65, 70, 78, 79 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Auckland. Mannen, 325.000 euro. Eerste ronde: Hemmes jr. (Ned) - Soderling (Zwe) 6-2 6-3, Nadal (Spa) - Schalken (Ned/4) 7-6 6-4,.Sluiter (Ned) - Gonzalez (Chi) 6-3 6- 4, Coria (Arg/1) - Kiefer (Dui) 7-6 6-3, Novak (Tsj/2) - Malisse (Bel) 7-6 6-7 6-3, Sanchez (Spa) - Gambill (VSt) 7-6 6-3, Carraz (Fra) - Beck (Slw) 6-4 6-7 6-3, Gaudio (Arg/6) - Ste- panek (Tsj) 7-5 6-3, Kuerten (Bra/3) - Corretja (Spa) 6-7 7-6 7-5, Hrbaty (Slw) - Nielsen (NZe) 6-3 6-2, Santoro (Fra) - Nieminen (Fin/8) 6-1 6-4, Kohlschreiber (Dui) - Horna (Per) 6-4 6-3, Muller (Lux) - Lapentti (Ecu) 7- 5 6-7 6-1, Martin (Spa) - Koubek (Oos) 6-4 6- Sydney. Mannen, 300.000 euro. Eerste ronde: Verkerk (Ned/8) - Arthurs (Aus) 6-4 6-4, Philippoussis (Aus/4) - Ramirez Hi dalgo (Spa) 6-4 5-7 6-2, Ferreira (ZAf) - Blake (VSt) 6-2 6-4, Mirnyi (WRu) - Calleri (Arg) 7-5 6-3, Mantilla (Spa) - Gasquet (Fra) 3-0 opgave Gasquet, Clement (Fra) - Fish (VSt) 6-3 6-3, Kucera (Slw) - Lopez (Spa) 6-7 7-6 6-3, Jo hansson (Zwe) - SchOttler (Dui/2) 6-4 6-4, He witt (Aus/7) - Sargsian (Arm) 6-4 6-2, Rusedski (GBr) - Chela (Arg) 7-6 7-6, Reid (Aus) - Massu (Chl/6) 7-6 2-6 6-4, Guccione (Aus) - Ferrero (Spa/1) 6-3 7-6, Moya (Spa/3) - Bogomolov (VSt) 7-5 6-4, Robredo (Spa) - Cos ta (Spa) 6-2 6-3, Llodra (Fra) - Joezjni (Rus) 6- 4 6-4. Sydney. Vrouwen, 475.000 euro. Eerste ronde: Dementieva (Rus/6) - Cargill (VSt) 6-0 0-6 6-3, Coetzer (ZAf) - Schnyder (Zwi) 4-6 6-3 6-0, Smashnova-Pistolesi (Isr) - Casanova (Zwi) 6-3 6-3, Krasnoroetskaja (Rus) - Hantuchova (Slw) 6-2 6-2, Martinez (Spa) - Maleeva (Bul) 6-0 6-0, Schiavone (Ita) - Jank- ovic (SMo) 6-4 3-6 6-4, Shaughnessy (VSt) - Svensson (Zwe) 6-1 6-2. Canberra. Vrouwen, 90.000 euro. Eerste ronde: Farina El ia (lta/3) - Kurhajcova (Slw) 6-2 6-2, Tanasugarn (Tha/4) - Mikaelian (Zwi) 6-2 6-3, Loit (Fra/6) - Fernandez (Arg) 6- 4 6-0, Weingartner (Dui/7) - Obziler (Isr) 6-4 7-5, Sprem (Kro) - Mandula (Hon/5) 6-4 6-0, Sanchez Lorenze (Spa/8) - Dominikovic (Aus) 6-7 7-4 6-0, Gagliardi (Zwi) - Cohen-Aloro (Fra) 6-3 6-4, Santangelo (Ita) - Arvidsson (Zwe) 6-1 3-6 6-1, Kleinova (Tsj) - Panova (Rus) 6-4 6-3, Suarez (Arg/2) - Antonella Serra Zanetti (Ita) 6-3 2-6 6-1, Martinez-Granados (Spa) - Kostanic (Kro) 6-4 4-6 7-6. Hobart. Vrouwen, 90.000 euro. Eerste ronde: Garbin (Ita) - Daniilidou (Gri/1) 7-5 2-0 opgave Daniilidou, Salerni (Arg) - Koeznetsova (Rus/2) 6-1 6-1, Frazier (VSt) - Likovtseva (Rus/3) 6-2 6-3, Barna (Dui/7) - Harkleroad (VSt) 6-1 7-6, Zuluaga (Col) - Zheng (Chn) 6-4 6-4, Washington (VSt) - Be- nesova (Tsj) 6-3 6-0, Koukalova (Tsj) - Yoshida (Jap) 6-2 7-5, Sucha (Slw) - Reeves (VSt) 6-3 2-2 opgave Reeves, Grande (Ita) - Keothavong (GBr) 6-7 6-2 6-3, Stosur (Aus) - Czink (Hon) 6-4 6-1. Tweede ronde: Zuluaga (Col/4) - Sto sur (Aus) 4-6 6-3 6-1, Camerin (Ita) - Vento (Ven/5) 7-6 2-6 6-1, Frazier (VSt) - Medina Garrigues (Spa) 6-1 6-4, Brandi (PRi) - Garbin (Ita) 6-2 6-2, Morigami (Jap) - Sucha (Slw) 7-5 6-2. VOETBAL Belek. Genclerbirligi (Tur) - ADO Den Haag 4-0 (0-0). Bijzonderheid: Oulida, Simons, Saavre- da op proef bij ADO Den Haag; Lara. Gaziantepspor (Tur) - RBC Roosendaal 3- 4 (0-4). Doelpunten RBC: De Graaf, Daele- maris, Youssouf, Hellemonds. Antalya. PSV - Trabzonspor 2-2 (1-0). Doel punten PSV: Van Bommel (strafschop), Rob ben, PSV wint met strafschoppen 7-6. PSV vandaag tegen Werder Bremen. Faber uitgeval len met spierblessure. Aksu (Tur). Diyarbairspor - NEC 2-1 (1-0). Doelpunt NEC: Ax. Bijzonderheid- Pool Nied- zielan debuteerde bij NEC, speelde eerste helft. La Valetta: FC Hibernian - SC Heerenveen 2-4 (1-2). Doelpunten Heerenveen: Selakovic, De Lange, Fledderusen Hakansson. Portugal Beira Mar - Gil Vicente 1-1 (0-1). 39. Ferrei ra 0-1, 79. Clyde Wijnhardt 1-1 (strafschop). IJ en collega vertelde mij af- S-j gelopen vrijdag een ge heimpje. „Ik kan goed sjoelen", fluisterde hij, zodat niemand anders het kon horen. Sjoelen is immers niet cool, besefte ook hij. Een oud-Hollands spelletje dat in truttigheid alleen wordt overtroffen door halma, mens- erger-je-niet en ganzenbord. Mijn collega komt uit een groot gezin en als de kinderen zich verveelden, dan kwam de houten bak met de schijven uit de gangkast tevoorschijn. „Man, ik heb wat afgesjoeld met mijn broers en zusters", zei hij, nog altijd op zachte toon. Jaren later ontdekte hij dat in een of ander achterafzaaltje van een café een heus Neder lands kampioenschap sjoelen werd gehouden. Hij schreef zich voor de grap in, met zijn broer, en ze kwamen nog bij de laatste vier ook. „Wat wil je, na al die trainingsuurtjes van vroeger." Op de vraag of hij te genwoordig nog wat met zijn 'talent' doet, keek hij me wat onwezenlijk aan. Doe toch normaal, het is sjoelen. In het afgelopen weekeinde moest ik nog een paar keer aan de ontboezeming van mijn collega denken. Vooral toen ik de verrichtingen van voorma lig dartskampioen Raymond van Barneveld volgde. Darts; een oud-Engels spelletje, maar dan wel live op tv, voor een forse prijzenpot, met miljoe nen kijkers, vette sponsorcon tracten en dat onder professio nele begeleiding van mana gers, haptonomen en Bacardi. Mag ik even een beroep doen op uw voorstellingsvermogen? Het tv-scherm is in twee helf ten verdeeld. Aan de rechter kant zien we het gespannen en licht bezwete hoofd van mijn collega terwijl hij geconcen treerd zijn ronde houten schijf aanlegt. Aan de linkerkant van het scherm zien we de sjoel bak, van bovenaf in beeld ge bracht. Langzaam zoemt de camera in op een van de vak jes waar de schijf heen schuift. Een in rokkostuum gestoken arbiter kijkt aandachtig toe en roept op zingende togn de sco re om. En nadat de laatste 'puk' door het poortje is gegle den, schreeuwen de toeschou wers in de volle zaal het uit en wordt de hysterische ontlading van zijn vrouw die in het pu bliek zit, uitgebreid in beeld gebracht. Ze is 100.000 euro huishoudgeld rijker. Enkele dagen later is hij ereburger van zijn woonplaats en zit hij als gast bij Barend Van Dorp, Vak Men PaPaul. Een nieuwe held is geboren. U glimlacht van deze onzinni ge voorstelling van zaken? La ten we, publiek en pers, dan ook darts weer terugbrengen tot wat het is: een simpel doch gezellig kroegspelletje. Loman Leefmans door Leon ten Voorde enschede - Het Europese club voetbal kampt met een schuld van zeven miljard euro. Dat blijkt uit een onderzoek van het Duitse voetbalweekblad Kicker. Het kijkje in de ziel van de grote clubs levert een ontluisterend beeld op. „Het hele systeem is verrot", zegt Adriano Galliani, directeur van AC Milan. „Zolang clubs tachtig procent van hun begroting blijven op maken aan spelerssalarissen is het voetbal bezig met een wed loop met de dood die men niet kan winnen", luidt de weinig hoopvolle conclusie van UEFA- generaal-directeur Gerard Aig- ner. Of, zoals Bayer Leverku- sen-manager Reiner Calmund het zegt: „Het voetbal stormt met 180 kilometer per uur op een muur af." In Duitsland dragen de clubs een totale schuld van 700 mil joen euro met zich mee. In ver gelijking met concurrerende landen als Italië en Spanje valt dat nog niee. In Italië is de situ atie het meest schrijnend, al is er ook geen reden om vrolijk te worden van Griekenland waar alle clubs diep in de rode cijfers staan. Volgens deskundigen in Italië bedraagt de schuld van de clubs in het profvoetbal op dit moment rond de twee miljard euro. Zo balanceert Parma op het randje van leven en dood, heeft Lazio een tekort van 310 miljoen euro en komt stadge noot AS Roma 230 miljoen te kort. Inter heeft een schuld van 300 miljoen voor zich uit ge schoven en Milan is nog op zoek naar 250 miljoen euro. „De komende maanden zullen beslissend zijn voor de toe komst van het Italiaanse voet bal", meent de president van de nationale bond, Franco Car- raro. „Of de clubs gaan hun strategie aanpassen en flink be zuinigen, of het is al te laat. We moeten er vanaf dat clubs hun slechte financiële situatie blij ven verlichten met het verko pen van spelers. Dat is slecht voor de balans en zo kom je er nooit bovenop." In Spanje is de situatie het ergst bij Barcelona (250 miljoen in de min), maar ook Valencia en De- portivo maken zorgelijke tijden door. Zelfs Real Madrid, dat de ene na de andere ster binnen haalt alsof het niets kost, kampt met een tekort van 100 miljoen euro. Maar door allerlei boek houdkundige trucjes heeft de club daar nauwelijks hinder van, waardoor het de gewoon ste zaak van de wereld wordt gevonden als er weer een me- gavedette de poorten van Ber- nabeu komt binnenwandelen. De Spaanse clubs hebben in middels al wel een beroep ge daan op de regering om een re geling te treffen voor de im mense belastingschuld, maar vooralsnog lijkt een akkoord met 'Madrid' nog ver weg. Engeland is de positieve uitzon dering in Europa, want door de gigantische tv-gelden boekte het Premiership het afgelopen zelfs een winst van 126 miloen euro. Alleen Leeds United en Manchester City dobberen in troebel water. Leeds heeft tot volgende week maandag de tijd om twee investeerders te vin den, anders is de club zo goed als bankroet. Onder het goud van de Premiership zijn de pro blemen echter gigantisch en de verwachting is dat dit jaar nog enkele clubs failliet worden ver klaard. Het roemruchte Sun derland bijvoorbeeld, vorig jaar nog acterend op het hoogste ni veau, zit diep in de problemen en moet vrezen voor de toe komst. Het mooie is dat iedereen in Europa beseft dat het zo niet langer meer kan, maar dat er bijna geen club is die het mes van de sanering gaat hanteren. „De salarissen moeten omlaag, en snel", vindt Uli Hoeness, manager van het welvarende Bayem München, dat samen met Manchester United tot de gezondste clubs van Europa be hoort. Maar het snoeien in de spelers uitgaven is makkelijker gezegd dan gedaan, zo leert de praktijk. „We moeten toe naar een pre miestelsel, maar het probleem is dat spelers nog altijd in een droomwereld leven en niet be reid zijn om in te leveren", ver klaart Wolfgang Holzhauser, fi- nancieel-directeur van Lever- kusen, het dilemma van de top clubs. Edgar Davids maakt waarschijnlijk morgen al debuut in Catalaanse ploeg door Henk van den Boom Barcelona - Barcelona ziet aan winst Edgar Davids als een lot uit de loterij. De 'pitbull' die Barga nodig heeft, zei vice- voorzitter Soriano gisteren. De dertigjarige middenvelder zal waarschijnlijk morgen al de blauw-rode kleur verdedigen in de bekerreturn tegen Levante, de leider van de tweede divisie. Davids wordt de zesde Neder landse speler in het team van Frank Rijkaard en Henk ten Ca- te. Geen probleem, zegt dit keer de Catalaanse achterban. In het tijdperk Van Gaal hadden de Barga-fans de buik vol van al die Nederlanders, maar dat ge voel schijnt nu weer een beetje te zijn weggeëbt. In totaal ac teerden 25 Nederlandse spelers en trainers in het fameuze Camp Nou. De eerste was Ri- nus Michels in 1971. Niet onbelangrijk voor de zuini ge Catalanen is dat ze Davids gratis van Juventus kunnen overnemen voor de rest van dit seizoen. Barga betaalt de mid denvelder 1,2 miljoen euro. Als beide partijen elkaar zien zitten kan het contract worden ver lengd. Davids zei gisteren op de perspresentatie dat hij zijn be slissing ruéF^§I Taten afhangen van het feit of Barga zich plaatst voor de Champions League. Zonder bril en in het Neder lands verklaarde Davids blij te zijn bij Barcelona te kunnen spelen. De overstap van de internatio nal ging in een sneltreinvaart. Zondagavond kwam hij aan in Barcelona om de laatste details te bespreken. Zijn zaakwaarne mer Robert Geerlings had de zaken al voorbesproken met het bijna voltallige Barga-bestuur. Toen coach Frank Rijkaard om elf uur in de lift stapte van het chique hotel Arts wist de verza melde pers dat de kogel door de kerk was. Restten nog de medi sche kleuring en de handteke ning. „Gezien zijn leeftijd en de zwa re carrière is zijn gezondheid goed", aldus keuringsarts Arde- sydney/anp/sid - Zevenvoudig grandslamwinnaar John McEn roe heeft toegegeven tijdens zijn tennisloopbaan jarenlang steroïden te hebben gebruikt. De Amerikaan, 44, deed zijn be kentenis in Sydney. „Het waren zogenaamde legale steroïden die men ook paarden toediende", aldus 'Big Mouth', „ik wist er niets van. Men gaf ze mij en ik had geen idee wat ik tot mij nam. Op zeker moment is toen vastgesteld dat het spul te sterk voor mij was." Wie 'men' was, wilde McEnroe niet zeggen. „Dat doet er niet meer toe." Of de voormalige wereldtopper die driemaal Wimbledon op zijn naam schreef, inderdaad zo onschul dig was, bleef onduidelijk. Wel heeft zijn ex-vrouw Tatum O'N eal zich over zijn doping be klaagd. „John werd er agressief van. Na nederlagen werden de kinderen en ik ervoor verant woordelijk gesteld. Doping is actueel in het tennis. De Brit Greg Rusedski is betrapt op gebruik van nandrolon. Zijn zaak komt 9 februari voor. McEnroe vindt dat de tennisser bij bewezen schuld hard moet worden aangepakt. „Dg gren,- zen tussen wat mag en niet mag, zijn vervaagd. Spelers ne men tegenwoordig veel te ge makkelijk pijnstillers en ontste kingsremmers. Ik zou in deze tijd niets meer gebruiken, dat is zeker." John McEnroe is tegenwoordig een veel gevraagd commentator bij tennis en een graag geziene speler in het veteranencircuit. Hij won de laatste twee jaar het door Paul Haarhuis en Jacco El- tingh georganiseerde vetera- nentoemooi in Eindhoven. Drie AZC'ers mee naar Brazilië nieuwegein/anp - AZC-doel- man Ronald Spl heeft de eind- selectie van de Nederlandse watetpoloploeg voor het olym pisch kwalificatietoernooi in Rio de Janeiro (25 januari - 1 fe bruari) niet gehaald. Bonds coach Ron de Vogel geeft de voorkeur aan Gijs de Koek en Mark Nolting. In Brazilië zijn nog drie tickets voor de Spelen van Athene te verdienen. Het Nederlands team is inge deeld in Poule B en speelt ach tereenvolgens tegen Rusland, Slowakije, Argentinië en Brazi lië. Colombia heeft zich op het laatste moment teruggetrokken en dat betekent dat Oranje de eerste wedstrijddag nog niet in actie komt. De andere poule bestaat uit Kroatië, Duitsland, Canada, Polen, Puerto Rico en Roemenië. De nummers 1, 2 en 3 Van het evenement in Rio plaatsen zich voor Athene. De toplanden Rusland en Kroatië zijn favoriet voor de finale. Oranje zal voor het resterende plaatsbewijs vooral moeten concurreren met Slowakije, Brazilië, Duitsland en Roemenië. De selectie: Havenga, Silvis, Uri, De Bruijn (Olympic Nice), De Jong en Scheffer (Polar Bears), Siewers (AZ&PC), Kra mer, Boom, Zuidweg (AZC/Sprey Hout), Booij (ZP- B/H&L Productions) en de kee pers Nolting (AZ&PC) en De Koek (ZPB/H&L Productions). vol na afloop. Hij voegde eraan toe dat Davids nog wel wat aan zijn conditie moet doen. Dat heeft volgens hem te maken met het feit dat hij bij Juventus de laatste tijd bijna niet meer speelde. Trainer Lippi liet hem op de bank zitten omdat hij weigerde zijn contract in Turijn te verlengen. De ex-Ajacied speelde vanaf 1997 voor de club uit Turijn. Zijn contract eindigt op 30 juni. Vóór Juventus speelde hij een jaar niet al te succesvol bij AC Milan, de eerste club na zijn Ajax-periode. Frank Rijkaard is gelukkig met de komst van Davids. De twee kennen elkaar al lang. Samen speelden ze bij Ajax, waar ze in 1995 de Champions League wonnen. Op het EK van 2000 speelde Davids onder trainer Rijkaard. De trainer van Barce lona toonde zich bijzonder te vreden. „Edgar Davids is een speler met een grote techniek en een winnersmentaliteit." Johan Cruijff maakte gisteren in zijn wekelijkse column in de Catalaanse krant La Van guar dia een eind aan alle speculaties dat hij ervoor gezorgd zou heb ben dat Davids bij Barcelona kwam. „Ik heb Davids niet aan getrokken. Vier maanden gele den heb ik al gezegd dat er geen evenwicht is in de club, maar ik heb niets te maken met aanko pen of ontslagen bij Barcelona, ondanks mijn vriendschap met voorzitter Joan Laporta, tech nisch directeur TxÜti Beguiris- tain en Frank Rijkaard." Cruijff geeft toe dat hij af en toe bij de club binnenstapt, maar nooit op een dag dat ze moeten spelen. Laporta en Rijkaard kunnen mij om advies vragen als vrienden, maar ik sta aan de zijlijn. Zij zijn het die moeten beslissen. Toen ik trainer was wilde ik ook van iedereen ad viezen, maar ik nam altijd zelf de beslissing." Edgar Davids en Barcelona-voorzitter Joan Laporta. De twee kwamen gisteren een contract voor de rest van dit voetbalseizoen overeen. Foto: Bernat Armangue

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19