OP raakt ongeslagen status kwijt SPORT Lars Hoogenboom derde bij marathon in Amsterdam DIOK zeker van plaats bij laatste vier Nipt verlies Treffers Leiden profiteert n zwakte EBBC 2 Smits op de weg terug De Goede opnieuw de sterkste in strandrace marathonschaatsen -Lars Hoogenboom is zaterdag derde geworden bij de marathon in Amsterdam. Op de Jaap-Eden- baan boekte de rijder uit Roe- lofarendsveen zijn beste presta tie van dit seizoen. Ralf Zwitser uit Katwijk eindigde op de ne gende plaats. De wedstrijd werd gewonnen door Arjan Smit. Bij de B-rijders eindigde Ewout Nijgh uit Rijnsburg op de vijfde plaats. Smit maakt al ruim zes jaar deel uit van het schaatspeloton, maar slaagde er nooit in een wedstrijd op zijn naam te schrijven. Daar kwam zaterdag verandering in. De Nefit-rijder uit Nijeveen won in Amsterdam de veertiende KNSB-Essent- marathon. Smit toonde zich in de eindsprint de snelste van een kopgroep van dertien man. Jeroen de Vries werd tweede. De 25-jarige Smit stak al enige tijd in een supervorm. Tijdens de zesdaagse in december fi nishte hij twee keer als tweede. De Amerikaan KC Boutiette was hem steeds te snel af. „Ik stond toen nog maar een kleine maand op de schaats. Ik nam in november deel aan het WK skeeleren in Venezuela en kon vervolgens op het ijs moei lijk mijn draai vinden, maar de laatste weken rijd ik weer als een speer. Ik voelde dat de eer ste triomf er aan zat te komen", aldus Smit Desondanks kwam zijn over winning als een verrassing. Bij na alle gokkers hadden hun geld gezet op een zege voor klassementsleider Jan Maarten Heideman of op zijn Franse ri vaal Cedric Michaud. De twee begonnen sterk aan de wed strijd, maar vielen halverwege de wedstrijd terug en verkozen gedurende de resterende vijftig ronden een positie in de luwte van' het peloton. Heideman won de massasprint en finishte voor Michaud als veertiende. Michaud had vrede met de klei ne nederlaag. „Het was mijn slechtste seizoensprestatie, maar ik vind dat niet erg. Het is toch geweldig dat mijn ploeg genoot Smit vandaag won? In Frankrijk wordt nu misschien wel een verkeerd beeld van me geschetst, denk ik. Vandaag had ik twee journalisten van de sportkrant l'Equipe op bezoek en die zullen wel niet zo lovend over mijn veertiende plaats schrijven", grijnsde Michaud na afloop. Smit grijnsde ookftnaar om een andere reden. „Het is een be vrijding als je voor de eerste keer wint. Toch staat het schaatsen bij mij niet op de eer ste plaats. Mijn voorkeur gaat uit naar het skeeleren", zei Smit, die al vijf keer de nationa le skeelertitel voor zich opeiste. Hij is een neef van Gretha en Jenita Smit. „Mijn vader Henk heeft hen overgehaald om te gaan schaatsen. Vandaag heb ik Gretha op de tv gevolgd. Ik kreeg kippenvel toen ze op het EK de 3 kilometer won. Zij schreef daar geschiedenis mee en ik deed dat vandaag ook een klein beetje. Toch mooi dat mijn vader ons enthousiast voor het schaatsen heeft ge maakt." pieter van der Vliet - Door een 24-12 over ling op hekkensluiter Roo ms aal heeft DIOK zich giste- rerzekerd van de play-offs, in die eindstrijd om de ititel de tegenstander t, is nog onbekend. Het tussen Den Haag of Cas- m, de beslissing valt op de e speeldag. Nauwlettend pagina 605 van teletekst gaten gehouden. In het e clubhuis was het dan dringen geblazen toen de ^ïgen op de beeldbuis ver ten. „Nu weten we nog zei DIOK-coach Robert :s een beetje teleurgesteld itzien van de uitslagen, ,,'t heeft met drie punten hil gewonnen in Amster- Onze derde plaats is nog niet zeker." Dat het tegen Roosendaal uit sluitend om de punten ging, stak Broers niet onder stoelen of banken. Die insteek lag DI OK niet. Vanaf het eerste fluit signaal was er maar één club die de dienst uitmaakte en dat was Roosendaal. Een stevig 'pack' en snelle driekwarten zorgen voor veel problemen bij de thuisclub. Met een gelukje kwam DIOK op voorsprong doordat de straffe wind greep kreeg op de bal die bij het uit verdedigen door Roosendaal weer terug dwarrelde. Wilco Kunnen stond op de juiste plek om te vangen en opende na een spurt de score. DIOK had tot dan toe weinig laten zien; balverlies en ongeconcentreerd spel tegen een gretige tegen stander. Twee snelle vijfpun ters waren goed voor 5-12 en niets leek erop dat het Leidse spel snel zou verbeteren. Met nog tien minuten op de chrono verzandde het Roosendaalse spel in overtredingen en dat was iets waar, vlak voor de pa len, DIOK wel raad mee wist. Danny Evers verzilverde drie penalty's terwijl gelegenheids- flyhalf Francisco de Mul met een klassieke dropgoal mee hielp aan de 17-12 ruststand. Ook bij de opening van de tweede rondgang had de thuis club moeite om het spel te ma ken. Vanaf de kick-off ging het mis. DIOK en speelde ruim twaalf minuten onafgebroken op de eigen helft. Het was dat de tegenstander steken liet val len en verzuimde voorsprong te nemen. Slechts één opwelling diep in de tweede helft was voldoende om Roosendaal met lege han den naar huis te sturen. Een goed opgezette aanval leverde bij de overtreding een scrum op vlak voor de trylijn. Met ver eende krachten dreef DIOK zich dwars door de defensie en zag Wilnus Versteijnen als laat ste de bal beroeren. Evers con verteerde de eindstand: 24-12 „De punten waren het belang rijkste, want ik wil die play-offs spelen. Dat is nu gelukt en het liefst speel ik nu tegen Den Haag. Ik denk dat hun spel ons beter ligt. Castricum speelt meer fysiek en daar hebben wij moeite mee", aldus Broers. In Sassenheim speelde The Bassets voor de derde maal dit seizoen gelijk. Dit keer waren het de reserves van Den Haag die op 13-13 werden gehou den. De wedstrijd werd geken merkt door veel inzet en strijd. Beide ploegen stroopten de mouwen flink op. Toch was het de snelheid van de Hofstede- lingen die een 0-5 voorsprong veroorzaakte. Jimmy Berbee rondde kort daarop een fraaie aanval af waarna Luuk van Harskamp de extra punten op het bord schopte. Toch kreeg de thuisclub niet echt grip op de wedstrijd> Den Haag 2 kon telkens ontsnappen. Onoplet tendheid bij een spelhervatting leverde de gasten vijf punten op. Weer was het Van Hars kamp die met een penalty de balans in evenwicht bracht (10- 10). In de slotfase werd het scherpe Haagse spel beloond met drie punten, maar dankzij opnieuw Van Harskamp bleef de eindstand met 13-13 in evenwicht. De vrouwen van DIOK boekten in Amsterdam een 0-20 over winning op AAC. De ploeg van captain Femke Bakker speelde gretig en zag de inzet beloond met vier try's. Evelien de Wachter scoorde tweemaal, Mieke van Hove en Linda Wammes elk één keer. tafeltennis - Herfstkampioen FVT uit Rotterdam, op koers voor de zevende landstitel, startte de lentecompetitie met een 4-3 triomf op De Treffers uit Roelofarendsveen. Toch kon de Veense ploeg terugkijken op een sterke openingspartij, want doorgaans rolt er een dikkere nederlaag uit de bus tegen Feij- enoord. Het was de verdienste van de voortreffelijk spelende Merijn de Bruin. De Veense kopman legde in de tweede partij met duidelijke cijfers (3- 1) international Barry Wij ers over de knie. Tegen zijn collega kopman van FVT, Segun Torio- la, dolf De Bruin met 3-0 het onderspit. De winstpunten voor De Treffers kwamen verder op naam van Jelle Bosman en Sau Ayemoyuba, die beiden de voor Michel de Boer spelende Roy Visser keurig aan de kant scho ven, met respectievelijk 2-3 en 0-3. De dubbel tussen de twee play-off-kandidaten won FVT simpel. „Dit is een prima resultaat", al dus coach Marcel Warmerdam. Over het slotoptreden van Sau, die met 3-0 verloor van Wijers, waren De Treffers minder te vreden. „Wat hij als dure aan koop liet zien, was toch wel te leurstellend", vond woordvoer der Fred van Oostenrijk. Scylla toonde aan de Leidse Brahmslaan twee gezichten te gen Westa. De Leidenaars be gonnen uiterst hoopvol, namen een 2-1 voorsprong, maar die verdween als sneeuw voor de zon: 2-5. Gerard Bakker (3-0 te gen Bob Franssen) en Mark Heemskerk, die ongekend sterk de nieuwe Westa-kopman Daan Sliepen aftroefde (3-1), zorgden voor de voorsprong. De Leidse ploeg, die in potentie de play-offs moet kunnen ha len, had daarop voldoende kan sen, maar Malchasian („ik speelde te slap en ik zit ook in een dip.") verloor twee partijen en ook Heemskerk werd na een goede opening verslagen. Zo pakte Westa een ruime zege, tot ergenis van 'coach' Bakker se nior: „Ik mis een 'over-mijn-lijk mentaliteit", brieste hij. atletiek- Leidenaar Robert Smits is bij de Egmond Halve Marathon als negentiende ge ëindigd. De atleet van Leiden Atletiek legde het zware par cours af in 1.10.55 uur. Voor de pupil van Bram Wassenaar was het pas zijn tweede wedstrijd deze winter, na anderhalf jaar kwakkelen. „Op dit moment ben ik hier zeker tevreden mee", zei Smits. „Het ging al een stuk beter dan mijn vorige wedstrijd in Soest. Ik wilde in het begin goed voorin zitten, zodat ik op het strand achter een groepje uit de wind kon lo pen. Dat lukte me aardig, ik zat in de tweede groep. In het laat ste deel verloor ik nog wel wat plekken, omdat ik nog de tem pohardheid mis om te kunnen versnellen. Met wat meer trai ning moet dat er weer in ko men." Anderhalve minuut achter Smits eindigde zijn Katwijkse clubgenoot Jaap van Duiven voorde als vierde veteraan. De 40-jarige marathonloper werkt zich op naar de goede vorm voor de Rotterdam Marathon in april, waar hij vorig jaar als zes de Nederlander eindigde. „Ik was wel wat langzamer dan vo rig jaar", zei hij. „Maar dat had met de omstandigheden te ma ken. Beide prestaties zijn vol gens mij vergelijkbaar. Ik lig goed op schema voor de mara thon." Een krappe minuut ach ter Van Duijvenvoorde finishte de met wat fysieke ongemakken kampende Jaco Luijendijk als derde Leidse atleet. Ook Luijen dijk zal in april in Rotterdam aan de start staan bij de mara thon. 314 - BS Leiden kende jk doordat tegenstander incompleet aantrad, ede team van de Bosse- verd thuis met 86-78 n. BS-coach Martin i: „Zij waren verzwakt. ital belangrijke spelers n de eredivisie spelen. Lat we zo'n buitenkans- I eten te benutten." t was trouwens niet eens rd, gezien de veilige 73- sprong bij het ingaan csa®vierde en laatste kwart. H^enaars speelden vijfen- us inuten goed en gecon- z0! d en legden met name reede periode de basis winst. De ploeg liep 1 'an een 23-24 achter- t naar een 51-38 voor- m. exact halverwege het 1U. it name Jerome Hoste 3ek t dertien punten in dit V01 jn team in de score Ook Floris Dekker en hel laars deden het onder en naar behoren, waar c oinat noodgedwongen de kant zat na drie Jpgelopen persoonlijke fouten. In het laatste kwart hield Leiden zonder problemen stand, het missen van acht vrije worpen op rij bracht de ploeg geen schade toe. Scores Leiden: Hoste 17, Van Dorp 13, Dekker 10. MSV versloeg gistermiddag in de eigen Northgohal promo vendus Starren Attacus met 85- 67. De nieuwkomer in de pro motiedivisie presteerde tot dus ver goed en stond kort achter de Noordwijkers op de ranglijst. De wedstrijd ging in de eerste helft ook lange tijd gelijk op, totdat MSV kort voor rust een gaatje sloeg: 35-29. De Noord- wijkse ploeg hield de sterk aan dringende tegenstander in het derde kwart van zich af, vooral door een goede verdediging, waarna het verzet van Attacus in het laatste kwart definitief brak. Diverse spelers aan Noordwijkse zijde konden daardoor aan scoren toekomen, waardoor het verschil na veertig minuten toch ruim werd. Scores MSV: Engelhart 25, Van den Broek 20. Bram Moinat legt aan in het gewonnen duel met EBBC 2. Foto: Taco van der Eb chel van Gent - TOP heeft zijn onge- 2 status in de zaal ver door een 15-13 nederlaag ndenschaar (H). „Wij wa- 1scherp genoeg. Zeven speelde onder hun mo- den speelden. Dat komt el een keer voor in een stelde coach Gert-Jan ld laconiek Id wees Sander Harm- positieve uitzondering :t achttal leek enkel in •ede kwartier de wed- aar zijn hand te zetten 6-8), maar deze ople- ek kortstondig (9-9 rust) aval viel naderhand zelfs minuten volledig stil, fataal bleek (12-11, 15- k invallers Marijke van en Steven Baart n geen uitkomst meer. Lardé kwam als enige lals tot scoren; hij was it goals veruit de beste Suzanne de Goede Archieffoto: anp veldrijden/mountinebike - Su- zanne de Goede prolongeerde gisteren haar titel in de stran drace Egmond-Pier-Egmond. De 19-jarige rijdster uit Zoeter- woude was de enige vrouw die enigszins in het spoor van de mannen kon blijven. De Goede, in 2002 nog wereld kampioene op de weg bij de ju nioren en de huidige nationaal kampioen op de weg, bleef op de mountine de betere mannen tot aan het keerpunt en daar mee was de strijd eigenlijk al beslist. Merel Koenen moest De Goede daar loslaten, terwijl Ariëlle van Meurs eerder op het strand de groep al niet meer kon volgen. De Goede kwam uiteindelijk over de streep in 1.20,40 en hield daarmee ruim vier minuten over op haar riva les. Bij de mannen eindigde triat leet Royce Kortekaas van RTV de Bollenstreek als 12de op het Noord-Hollandse strand. Korte kaas liep een dag later ook mee bij de Egmond Halve Mara thon, waar hij als 64ste over de meet kwam. In het combinatie klassement, dat wordt opge maakt uit de deelnemers aan beide wedstrijden, kwam de Lisserbroeker twee seconden tekort op veteraan Rob Barel. Kortekaas verloor bij het lopen een voorsprong van 25 secon den. Lissenaar Sebastian Langeveld is zaterdag in Heerlen zesde ge worden op het NK veldrijden voor beloften. De wedstrijd werd gewonnen door het grote 18-jarige talent Lars Boom uit Vlijmen. Hij is straks op het WK in het Franse Pontchateau de jongste belofte van allemaal. Vorig jaar was het met over macht wereldkampioen bij de junioren. 2 3 tERSTE KLASSE ')g Trigon won minder fig van PSV dan de 24- ijfers doen vermoeden, enaars zetten de hek- er vlot op zes punten naar gingen defensief naken. De marge slonk /oiii (13-9) tot één punt (14- Bo'iet slotkwartier kreeg de de zuiverheid weer te- lisja IJzerman, Daan (2), Aukje van Rijn, Re- ter en invalster Manon naakten na 17-15 via 23- alle onzekerheid een al van Pernix had veel met het zware achter- jen van Swift (M). Dit rde in rommelig spel en fuldige schoten. De emden konden hooguit nten loskomen (5-3, 8-9 11-9). Aanvoerder van der Kooij bracht eg in de laatste zes mi- 1 veilige haven. Hij for- ^ïerst een strafworp, be- )r Matthijs Groenveld, jot vervolgens zelf raak .^17-15). Daardoor kon de 5ha|ffer in de slotminuut steifwaad meer: 17-16. er lang naar uit dat een overwinning zou op Tweemaal Zes. De ren dicteerden het sco- p en stonden maximaal Erik Caspers van Fluks bemachtigt de bal voor René Arnoldus en Maartje van Berkum van KZ Leiden. Hun ploeggenoten Joost Kwestro (12) en Arno van Haarlem (9) kijken toe. Foto: Taco van der Eb drie punten voor (5-2 en 9-6). Erik Holthausen en Marcel Haagsman hadden een belang rijk aandeel met drie doelpun ten. Haagsman maakte vijf mi nuten voor tijd 13-12 en dit leek beslissend. Paul Henderson kwam in het veld om met zijn lengte de voorsprong vast te houden, maar een terechte strafworp in de slotminuut wierp roet in het eten: 13-13. TWEEDE KLASSE De verdediging van Fiks had een belangrijk aandeel in de 10- 14 zege op Kios. De ploeg van Theo Vreeken, die aan het ein de van dit seizoen stopt als coach, zat de tegenstander na een aarzelend begin (3-1) steeds feller op de huid. Zij hield die na rust (6-8) zelfs ne gentien minuten lang van sco ren af. Matthijs de Visser (2), Fenno van den Berg en Michiel Dam bouwden in deze fase de voorsprong uit van 7-9 naar 7- 13. Dominique Roest maakte de laatste treffer. De Danaïden blijft wachten op de eerste punten. Bij Roda werd de achtste nederlaag geleden: 17-11. De blauwwitten kwamen na een zwakke start (7-2) sterk terug. Door Kim van Nood, Mark Rietbergen (2), Leon van Paridon en Michel Schrama (vervanger van de afwezige Stephan van Nierop) werd het even na rust zelfs 8-8. Vervol gens viel de aanval twintig mi nuten stil: 16-8. DE8DE KLASSE KZ Leiden nam revanche voor de 12-17 nederlaag tegen Fluks op de openingsdag van de competitie door met 13-15 te winnen. Beide streekrivalen bleven in de eerste helft dicht op elkaar zitten, met slechts eenmaal een verschil van twee punten (6-8, 7-8 rust). De Lei denaars bezaten na de paalwis- seling een overwicht door sterk verdedigen. Zij gaven op deze manier zoveel druk aan de Noordwijkers, dat die vaak ge forceerd schoten. Christel van Lunteren (2), Maartje van Ber kum, Bianca Witteveen en Joost Kwestro brachten hun club van 8-9 op 9-14. In de resterende zeven minuten kwam Fluks sterk terug via Manon Oosting, Erik Caspers, Amo van Haarlem en René Spaanderman (13-14), maar een omdraaibal van Ste ven Kalkman gaf in de slotmi nuut de doorslag. Coach Peter Bier ens van Fluks, die aan het einde van dit seizoen zal ver trekken, kreeg geel voor com mentaar op de leiding. Even leek Madjoe overdonderd te worden door VEO (5-1), maar de Rijnsburgers herstelden zich goed. Marco Ravensbergen, Jan Pieter Sip (3), Arenda en Joop Heemskerk (2) en Bas Heems kerk brachten hun club twee keer terug tot twee punten (7-5 en 14-12). In de laatste zeven minuten maakte de lijstaan voerder uit Voorburg met ach- terverdedigen alsnog het ver schil: 17-13. De opstelling van Velocitas was voor het duel met Valto danig gewijzigd, omdat Arjen Kwestro en Sjors Verhaar moesten inval len voor Bart van Dooremaal en André van Wallinga. De Leider dorpers speelden daardoor on wennig en keken steeds tegen een achterstand aan, die maxi maal vier punten bedroeg (3-7, 7-11). Janneke Oldenkamp, Wendy Plijter en Arjen Kwestro redden na 10-13 in een sterk slotkwartier een 13-13 gelijk spel. Crescendo behaalde een moei zame 11-9 overwinning op GKV (H). Coach Martin Verhorik kon niet beschikken over Jasper de Jong (arm uit kom) en zag zijn vervanger Wijnand Alberts uit vallen met een knieblessure. Zijn ploeg gaf na rust (5-4) een 7-5 en 9-7 voorsprong weg, maar trok toch aan het langste eind. Carmen Zitman en inval ler Edwin van der Kraan (uit een strafworp) sloegen in de laatste twee minuten doeltref fend toe.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17