sprinters SERVICE 1 VV1CCA- ««'Bk kookboek j Noorse zalm, zoals in Japan Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC160 VRIJDAG 9 JANUARI 2004 CD VAN Dl DAG Genre: rock College Radio: Alternative Rock Songs van o.a. Woost, Voicst, zZz Do You Imagine Things? NPI/Excelsior/V2 UNS03/05 Meewarigheid is de oogst van de Nederlandse acteur Christiaan Röllich die alle schepen achter zich verbrandt om het te kunnen maken in Hollywood. Zo dromen ook Nederlandse bands als Woost, The Chronicle Kings, Gem, Moss of Mullhouse van een gouden toekomst Wie dit weekeinde niet naar Eurosonic/Noorderslag in Groningen afreist, werpe een blik op de agenda's van Paradiso, 013, Nighttown of Tivoli, want anders dan Röllich zitten ze tegen een doorbraak aan. Terecht, want op roek- gebied bezitten we echt talent, dat niet verlegen zit om Idols maar doodgewoon om aandacht. Zo speelt Mullhouse met muzikale nachtclubdromen en benadert zZz de ideale combinatie van The Doors en The Stranglers. Woost Disappearen Voicst Whatever You Want From LifeT) schrijven ronduit prachtige songs. Of neem de sterke melodielijnen van The Chronicle Kings en laat je meetro nen naar hun droom in I Saw The Money. „I look in the mirror/It makes no sense to me/If I could be just someone..." BOEK VAN DE DAG Dc magic .m on? v t vdsd Onderwerp: heksen Wicca-kookboek Scott Cunningham uitg. Altamira-Becht Prijs: €19,90 Wiccaheksen voelen zich verbonden met de natuur en eren de god en de godin. Tijdens hun seizoensvieringen is eten belangrijk. Maar met de oude magie is ook de mystieke betekenis van voedsel verloren gegaan, hoewel de tijdloze energieën nog steeds trillen in onze maaltijden. Eetmagie is het samenbrengen van onze energie met die van voedsel. Dit handboek van wicca-expert Scott Cun ningham wil aantonen hoe het ritueel klaarmaken en eten van voedsel de nodige verbeteringen in je leven kan aanbrengen. Bij voorbeeld: geld, gewichtsverlies en helder denken. Niet al zijn ge rechten zijn vegetarisch of biologisch dynamisch, pruttelend in een kookpot. Er komt ook geen vleermuis of kikkerbloed aan te pas. Het zijn meer recepten met een vleugje astrologie, kopje spiri tualiteit en een beetje van Maggi, eh magie. Een voorproefje: wor tels eten op 31 december is een garantie voor een goed jaar en to maten met basilicum trekken geld aan. Iedereen kan toveren, en niet alleen met een eitje. KOKKERELLEN Voor 2 hoofdgerechten Van huis uit zijn Japanners fer vente viseters. Opmerkelijk is dat niet want tot diep in de 19e eeuw was het de gewone Japan ners niet toegestaan om vlees te eten. Dat was destijds uitslui tend bestemd voor de hogere standen. De hoeveelheden vis die men er tot aan die tijd at wa ren heel beperkt. Men neemt aan dat men niet veel meer dan 60 gram vis per dag at. Dat was te weinig maar in de jaren daarna hebben de Japanners hun schade ingelopen. En dat kun je ook zien. De Japanners zijn name lijk in de afgelopen anderhalve eeuw een stuk langer ge worden. Men schrijft dat onder andere toe aan de grotere hoe veelheden dierlijke ei witten die het Japanse di eet van vandaag bevat. Ingrediënten 250 gram filets van Noorse zalm; 5 eetl. Japanse sojasaus (Kikkoman); 5 eetl. mirin (ta melijk zoete Japanse wijn, vrij wel uitsluitend voor keukenge bruik); 1 1/2 theel. witte bas terdsuiker; 2 theel fijngeraspte verse gemberwortel; 2 theel. (zonnebloem)olie; 2 limoentjes of kleine citroenen, in partjes VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: In beide richtin gen op de A28 tussen Harderwijk en knooppunt Hattemerbroek en op de A58 tussen knooppunt Batadorp en knooppunt De Baars. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A73 bij Venlo. Morgen: A76 bij Nuth en A50 bij Renkum. Zondag: A27 bij Eemnes en Al2 bij Zevenaar. HET WEER door Jan Visser Met een krachtige westelijke hoogtestroming trek ken dezer dagen storingen met enige regelmaat via de Britse eilanden naar onze streken. Doordat de faseverschillen tussen de atmosfeermodellen groot zijn, is het soms moeilijk aan te geven welk deel van de dag een (rand) storing passeert. Ook de intensiteit laat zich niet gemakkelijk inschatten: zo stuurt het Duitse model aan het eind van maandag aan op zuidwesterstorm onder invloed van een uitdiepende randstoring boven het noorden van de Noordzee. Andere modellen berekenen een zuidelijker koers (waarschijnlijk over of net ten zuiden van ons land), in dat geval valt het met de wind wel mee. Een fron tale golfstoring doet morgen tijdens de (late) avond- I uren de kans op regen weer toenemen. Ook zondag regent het enige tijd. Morgen overdag is de kans op regen minder groot. Een met drukdalingen tot 8 hPa in 3 uur uitdiepende depressie boven Engeland- /Schotland veroorzaakte gistermiddag regen. In Am sterdam-Osdorp viel 6 mm. Verder winderig (aan L zee windkracht 7) en aanvankelijk waterkoud. p Gemiddeld iets te hoge maxima en iets te lage mini ma hielden elkaar in december min of meer in even- f wicht. Daardoor is de gemiddelde decembertempe- 1 ratuur in De Bilt precies op normaal uitgekomen: 4,0 j; graad. De gemiddelde maximumtemperatuur be droeg 6,9 tegen normaal 6,4, de gemiddelde mini mumtemperatuur 0,9 tegen normaal 1,3 graad. De soms behoorlijk vorstige nachten hielden de gemid- 1 delde minimumtemperatuur op de vliegbasis Twen- the onder nul: -0,1 tegen normaal 0,8 graad. Aange zien het ook daar overdag te zacht was is de gemid delde temperatuur eveneens exact normaal geweest: 3,3 graad. Te zacht was de kerstmaand vooral in het noordwesten: Den Helder had een maandgemiddel- de van 5,3 tegen normaal 4,6 en het vroor daar op maar 5 dagen, Wijk aan Zee 8 tegen 15 vorstdagen op Volkel in de Peel. gesneden; enkele toeven water kers. Bereiding Spoel de zalmfilets onder stro mend koud water. Maak de vis droog met keukenpapier. Meng voor de marinade sojasaus, mirin, basterdsuiker en gem berwortel in een wijde kom. Blijf zolang roeren tot de suiker in de marinade is opgenomen. Leg de zalmfilets 20-30 minuten in de marinade. Keer de filets elke 10 minuten om. Verhit een met olie bestreken grillpan of -plaat. Leg de zalmfilets er op en rooster ze niet veel langer dan 3 minuten aan elke zijde. Schep, zodra ze zijn ge keerd, een eetlepel van de resterende marina de over elke filet. Presentatie Leg de zalmfilets in het midden op voorverwarm de borden. Schik limoen- of citroenpartjes er sa men met een of meer toe ven waterkers naast. Geef er Japanse soba (pasta) of ge bakken rijst met gesnipperde bosuitjes en een frisse komkommersalade bij. Mirin kan worden vervangen door droge sherry (fino). Ver dubbel in dat geval de aangege ven hoeveelheid witte basterd suiker. Hans Belterman (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 4. Zijn liefde is slecht en misselijk (7); 5. Dat is een ter)neef (9); 8. Voor een hengelaar gaat het weer ver (3); 9. Bloeiwijze van een borstpomp (4); 10. Uitgesproken file voor deze zaak (6). Verticaal: 1. Door deze moeilijkheid raakt Frans in het slop (7)^ 2. Niet boven water evenals anderen? (9); 3. Vertrek de muziek naar het bal! (4); 6. Niet bang om in slaajn vallen (6); 7. Verbinding die niets voorstelt (6). Oplossing van donderdag: Horizontaal: 1. Ido; 5. enk; 7. embargo; 10. ep; 12. mom; 14. tl; 15. coda; 17 19. en; 20. lu; 21. ding; 23. vlak; 25. es; 26. are; 28. Ie; 31. oors n 33. Ems; 34. air. Verticaal: 2. De; 3. oma; 4. NAVO; 5. ego; 6. no; 8. decoder; 9. slikken; 1 12. manga; 13. malve; 14. TT; 16. den; 18. nul; 22. IS; 24. al; 2 Raab; 29. Eos; 30. sta; 31. om; 32. si. WAT is EK. or VA/^Av/oaJP ee>j pkosr/\AI^A HUis/vtAAJ praat- Hoe: heet HET" He/sj/uy z-oeicr mot.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8