Volleyballers nog op koers voor Spelen SPORT Cramer houdt Friese eer hoog tijdens EK 'Nooit meer vieze voetbalschoenen' Feyenoord met uitgedunde selectie naar Turkije K (tapt op bij Waalwijk inberto aat Ajax u gaat Excelsior ji keert terug eal Mallorca Vos mag niks weg i THG bij kn Salt Lake der Kooy ndt weer e woestijn Lot Oranje in handen Italië en Rusland Van der Meer eist paspoort via kort geding I SUM - Trainer Martin Jol *C Waalwijk aan het ein- I het seizoen vaarwel. „Ik fet de intentie om mijn ct nog eens te verlen- iet de 47-jarige Hagenaar n in Hilversum weten, noet vooruit en ik ook. er Marcel Brands weet van plan ben." Jol fun- inds oktober 1998 als l coach van RKC. Wamberto is per di- trokken bij Ajax. Hij le komende twee jaar bij ische eersteklasser Ber- n plek in de selectie lijkt len ingenomen door Da- Ridder. De speler van ede gaat vandaag in ie- al met de hoofdmacht trainingskamp. Ook de lan Walker vertrekt bij de dammers. Hij gaat naar Mineiro. donderdag 8 januari 2004 inki |>am - Donna Nkunku |e tweede seizoenshelft celsior. De aanvaller van yenoord hoopt bij de Iclub van de Rotterdam mer aan spelen toe te ko- 5 het tweede elftal van ord kon hij door grote rentie niet altijd rekenen basisplaats. iE MALLORCA - Olld-Aja- lidi George mag het op- roberen bij Real Mallor- 2-jarige Nigeriaan kreeg Defenstage bij zijn oude contract tot aan het in het seizoen aangebo- oud-international a zijn vrije transfer bij Town een halfjaar niet Hij speelde in het sei- 10-2001 ook al voor llorca, de huidige club old Bruggink (ex-PSV). t Henk Vos mag transfer- t rekken bij NAC Breda. i nam hem afgelopen Do&og met veel bombarie k streekgenoot RBC naai, maar de aanvaller jjBreda nauwelijks aan pe. „We hebben begrip - s'situatie", zei voorzit- s 4m van der Hoeven van teren. „Hij is 35 en wil ke week spelen. Daar- pen we gezegd: als er ji komt die hem wil heb- |g hij zonder afkoopsom )ns." ADO Den Haag zouden geïnteresseerd spits, maar hikken het hoge salaris. ie - Hercontroles van omen urinestalen bij pische Winterspelen 0/ Lake City hebben geen *van de nieuwe steroide ahydrogestrinon) aan gebracht. Het Intema- ïlympisch Comité heeft iren naar buiten ge- |,Deze uitkomsten be- mijn gevoel dat THG leine schaal is ge- verklaarde voorzitter Rogge van het IOC. ap van der Kooy is ook ver voor Dakar ge le 52-jarige motorrijder terwoude viel gisteren zevende etappe van de ally. Na 155 van de 701 ir lange woestijntocht luritanië gaf de snack- er, die dit jaar voor de er meereed, licht ge- lop. S| Kooy slaagde er nooit -In Dakar te bereiken, llde hij ooit de finish aithoudingsproef, maar digde de rally voor de ing in Egypte. Vorig i de Zoeterwoudenaar njg 1 onfortuinlijk. Bij een Libische woestijn brak lekken op diverse plek- lezwoer hij nooit meer Uy deel te nemen, jaar was Van der Kooy 7ranse startplaats Cler- rand tot veler verras- weer bij. Met pinnen lat in zijn herstelde li- iaakte hij een week 'an de groep motorrij- vervolgens in hoog litdunde. Van de 195 lers startten er gister- in Tan Tan nog 148. '8 van hen bereikten donker de finish in Fransman Richard evoudig winnaar van won de loodzware 6.39.33 uur. door Frank Buschmann Leipzig - Reinder Nummerdor heeft van zijn coach bij het Itali aanse Ferrara geleerd dat elke wedstrijd in het moderne volley bal, waarin het steeds nadrukke lijker draait om de opslag en po wer, één lange sprint is. „Start je niet goed, ben je gelijk weg. Be houden beginnen kan niet meer." Toch overkwam het de volleyballers gisteren tijdens het olympisch kwalificatietoernooi in Leipzig. Alleen slaagden zij er tegen Spanje wel in het tij op tijd te keren: 3-0 (25-20, 25-14, 25-12). De simpele zege hield Neder land in de race voor dat ene in Leipzig te verdienen ticket naar Athene 2004. Vandaag speelt de ploeg de laatste groepswed strijd tegen Frankrijk, in de voormalige DDR-stad eveneens zeker van een plek bij de laatste vier, morgen wacht de halve fi nale. Nummerdor wil zich na de tri omf op Spanje niet al te druk over de tegenstander in de hal ve finale maken te maken. „Eerlijk gezegd maakt het me niet uit wie we in de halve fina le tegenkomen. Duitsland lijkt me leuk, moet ik zeggen. Maar je moet dit toernooi toch win nen om naar de Spelen te gaan. Dat betekent dat je vroeg of laat een keer de Russen moet ver slaan." Persoonlijk gaat de aanvoerder wel het liefst ook tegen Frank rijk gewoon volle bak door, en laat hij die wedstrijd liever niet expres verloren om energie bij te tanken en wellicht de Russen te mijden. „Maar misschien denken de trainer of andere jongens er anders over. In feite hebben we een luxe probleem. We moeten het er met een paar mensen maar eens even over hebben." Dat zal zeker gebeuren, beaam de bondscoach Bert Goedkoop. Hij begrijpt de redenering van Nummerdor, maar ziet ook na delen in het niet met de hand rem erop spelen tegen Frank rijk. „Zeker als dat vijf sets lang het geval zou zijn. Vier wedstrij den op rij in zo'n belangrijk toernooi is nieuw voor ons." Dus zal hij hoogstwaarschijnlijk enkele belangrijke spelers van daag rust gunnen. ,A1 is het maar voor een set. Of twee." Aan de zege op Spanje dacht hij toen al bijna niet meer. Al was Goedkoop wel verbaasd over het gemak waarmee zijn man nen het duel naar de hand zet ten. „Ik wist dat we deze pot zouden winnen. Alleen had ik niet verwacht dat het zo makke lijk zou gaan." Goedkoop had zijn grenzeloze vertrouwen gebaseerd op de vorm van zijn eigen ploeg en de zwakke gesteldheid van de te genstander, die bovendien drie (geblesseerde) basisspelers moest missen. Spanje had dins dag al de handen vol aan Fin land, de minste formatie op dit toernooi. „Dat was een teken aan de wand," aldus Goed koop. Alleen over het begin van de ontmoeting kon hij onmogelijk tevreden zijn. Pas bij 18-20 in de eerste set slaagde Oranje er in de steeds aanwezige kleine kloof te dichten. Eerst met dank aan een goede service van in valler Allan van de Loo, daarna aan Richard Schuil. De hoofd aanvaller scoorde zes punten op rij en zette daarmee de toon. Schuil - maandag tegen de Fin nen bepaald niet dominant aanwezig - stond er gisteren wel. Hij verzamelde veruit de meeste punten binnen de Ne- .derlandse equipe. Toch was het niet alleen zijn avond. Het werd gisteren ook de avond van de passer-lopers Guido Görtzen en Nummerdor. De laatste ver klaarde de valse start als volgt: „Het had met spanning te ma ken. We wisten dat we vandaag moesten winnen. Hadden we verloren, dan was het moeilijk geworden." Maar de ploeg van Goedkoop herstelde zich dus op tijd en sloopte in de twee volgende sets zijn opponent vooral op mentaal vlak. De spelers van Ajax en Heracles betreden het kunstgrasveld van de club uit Almelo. De Ajacieden hadden na het oefenduel geen goed woord over voor het veld. Foto: ANP/Vincent Jannink door Fardau Wagenaar almelo - Als het aan de leiding van Ajax ligt, komt er in de toe komst een mooi glanzend groen grasmatje met rubberen korrels in de Amsterdam ArenA te liggen. Nooit meer vliegende graspollen, geen hobbels meer en nooit meer keiharde velden. Een projectgroep onderzoekt de mogelijkheden en probeert de perfecte mat te ontwikkelen. Allemaal leuk en aardig, maar de spelers van Ajax vinden het helemaal niks. Gisteren na af loop van de wedstrijd tegen He racles in Almelo (2-3) had nie mand een goed woord over voor het veld. „Veel te stug", vond Rafael van der Vaart. „En te hard." De aanvoerder zei niks te zien in een toekomst met kunstgras. „Nee, van mij hoeft het zeker niet overal ter wereld te komen. Het enige po sitieve is dat het balletje rolt." Keeper Maarten Stekelenburg trok voor de zekerheid zijn sok ken zq hoog mogelijk op. Bang voor pijn, bang voor het 'bran dende' kunstgras. „Ik vind het helemaal niks", zei hij na af loop. Hij keepte een beroerde eerste helft, werd gewisseld in de rust en weet zijn optreden aan het veld. Hij had geen grip gehad. Een avond in het Polman Stadi on was een belevenis voor Ajax. De Amsterdammers raakten niet uitgepraat over dat onge looflijke 'kloteveld'. Lag het al lemaal daaraan dat Ajax met slechts 3-2 won van Heracles? „Heracles is het gewend, wij niet", zei Zlatan Ibrahimovic. Overigens is het niet helemaal nieuw voor hem. Ajax trainde gistermorgen op het nieuwe kunstgras veld op het jeugd complex van Ajax, De Toe komst, dat vrijwel hetzelfde is als dat in Almelo. Ik ben ge vallen en het deed pijn aan mijn hand. Daar heb ik nor maal geen last van als ik val. Klaagt Heracles daar niet over? Dat komt omdat ze niet in ons tempo spelen. Ze vallen niet zo O'Brien maakt opwachting bij Ajax John O'Brien maakte gisteren in het oefenduel met Heracles zijn rentree bij Ajax. De mid denvelder speelde nog geen minuut dit seizoen, maar maakte in het uitverkochte Polman Stadion deel uit van de basis. „Met de terugkeer van O'Brien hebben we in de fensief opzicht weer wat ruim te, al moeten we nog afwach ten hoe de achillespees zich houdt", aldus trainer Ronald Koeman. Naast O'Brien keer de ook Zlatan Ibrahimovic te rug in de ploeg, net als de ook langdurig geblesseerde Tomas Galasek. Ajax, dat vandaag op trainingskamp naar Portugal gaat, nam voor rust een 3-0 voorsprong (doelpunten Ibra himovic 2x en Van der Vaart) en zag Heracles vervolgens nog terugkomen tot 3-2. hard", verklaarde Ibrahimovic. „Je hebt te veel grip, moet op passen dat je je enkels niet ver draait. Nee, ik hou van echt gras, niet van plastic gras." Traditie, ook de jonge Wesley Sneijder hangt er erg aan. Als een oude man die de 'goede oude tijd' nog heeft meege maakt en zich nu wéér aan de modernisering moet overgeven, sprak hij dramatisch de woor den: „Nooit meer vieze voetbal schoenen." Hoewel de ervaren kunstgras voetballers van Heracles nim mer dergelijke klachten had den, sprak Sneijder over pijnlij ke slidings, een keiharde onder grond en over blessures bij zijn collega's. „Er zijn jongens die hebben grote brandplekken op hun benen. Echt waar. Galasek had een hele grote." bakoe/anp - Het olympische lot van de Nederlandse volleybal- sters ligt in handen van Rus land en Italië. Alleen als een van deze twee landen het kwali ficatietoernooi in Bakoe wint, krijgt Oranje in mei in Japan nog een kans. Door de tweede kansloze nederlaag tegen Italië (3-0) kan de ploeg van bonds coach Angelo Frigoni de ko mende dagen niet anders doen dan bidden. De internationale status die Oranje bij het afgelopen EK (vierde) heeft opgebouwd, is met het verlies tegen Bulgarije (maandag) en Italië (gisteren) weer verloren gegaan. Neder land dreigt zelfs de aansluiting volledig kwijt te raken als het na Sydney 2000 op de Spelen van Athene opnieuw ontbreekt. Frigoni pleit voor een fulltime programma. Volgens de Itali aan is dit de enige mogelijkheid speelsters op topniveau te brengen. „Het is alleen de vraag of dat kan in Nederland. Maar we kunnen pas echt over de toekomst praten als duidelijk is of we naar Japan gaan." den haag/gpd - Waterpoloprof Harry van der Meer spant een kort geding aan om zijn Neder landse staatsburgerschap terug te krijgen. De vedette wil weer spelen voor het Nederlands wa- terpoloteam. Oranje werkt eind januari in Brazilië het olym pisch kwalificatietoernooi af. De uit Venendaal afkomstige Van der Meer (30) speelt al ja ren als prof in Italië en is sinds vorig jaar Italiaans staatsburger. Omdat de prof nog altijd voor Oranje wil uitkomen, diende de zwembond in maart 2003 een verzoek tot naturalisatie in. Maar Van der Meer krijgt zijn Nederlandse paspoort niet te rug. De Immigratie- en Natura lisatie Dienst (IND) stelt dat Van der Meer woont en werkt in het buitenland. Daarbij is volgens de IND het Nederlands (sport) belang met zijn naturali satie niet gediend. „En dat betwisten wij", zegt Van der Meers advocaat mr. Wassenaar. De datum voor het kort geding is nog niet bekend. UITSLAGEN Heerenveense na kwakkeljaren terug op oude niveau door Peter van der Hulst heerenveen - Wieteke Cramer zorgt vanaf morgen als enige voor Friese inbreng tijdens het EK allround in Heerenveen. Ze vindt dat jammer. Drie jaar ge leden werd ze in het Italiaanse Baselga di Piné nog vergezeld door Ids Postma. „Ik heb het toernooi nog nooit met Rintje Ritsma gereden. Twee Lem- sters, dat zou wel leuk zijn." Voor het thuispubliek kwam de wederopstanding van Cramer, die sinds een jaar in Heeren veen woont, precies op tijd. Vo rig jaar was Ritsma de enige in Friesland geboren representant op het EK en een toernooi in Heerenveen is zonder noorde lijke vertegenwoordiging eigen lijk ondenkbaar. Na Cramers verrassende de buut (derde) op het EK van 2001 ging het bergafwaarts met de 22-jarige rijdster. Ze raakte oververmoeid. „We trainden veel op hoogte en ik reageerde daar heel sterk op. Ik was mis schien ook te gretig, wilde graag achter de mannen aanrijden." Ze heeft van die fout geleerd en neemt gas terug als dat nodig is. „Ik ben ook sterker gewor den en dan ga je automatisch makkelijker mee. Bovendien is het niveau van de mannen in de opleidingsploeg niet zo hoog als toen ik nog met Jeroen Straathof en Jelmer Beulen- kamp reed", zegt ze over de pe riode dat ze in de kernploeg van Ingrid Paul zat. Door haar fysieke problemen werd Cramers verblijf in het DSB-team geen succes. Pas aan Wieteke Cramer: „Anni Friesinger is voor mij de favoriet, maar Renate Groenewold zie ik ook bovenin eindigen." Foto: ANP/Vincent Jannink het einde van het vorige sei zoen voelde ze zich weer sterk en presteerde ze goed. Toch was het niet voldoende om na twee jaar voor contractverlen ging in aanmerking te komen. Tijdens het NK in Eindhoven sprak Cramer over een teleur stelling. „Je wordt dan met de neus op de feiten gedrukt. DSB zag het niet meer in mij zitten, omdat ik te oud zou zijn. Dat komt redelijk hard aan." Maar ze kreeg op de winderige baan in Eindhoven haar revan che. Cramer legde met een for midabele 500 meter de basis voor haar EK-deelname. De derde plaats op het NK all round kwam voor haar niet als een verrassing. In de KNSB-op- leidingsploeg van Jan van Veen hervond ze het plezier in schaatsen. „Het was een mega- zomer. We hadden zoveel lol. Het was een nieuwe start." Cra mer combineerde de sport zelfs een tijd met een bijbaantje als afwasser. Door minder te snoe pen viel de Friezin vijf kilogram af. Cramer moest alleen wachten op de bevestiging dat het beter ging. Op de NK afstanden, be gin november, ging het nog mis. „Dan komt het moment dat je het moet doen. Ik was te zenuwachtig." In Eindhoven maakte ze die fout niet meer. Ze leefde anders naar het toer nooi toe. Sprak er minder over en was alleen maar met haar techniek bezig. Het EK allround benadert ze niet anders, maar of dat vol doende is om de prestatie van Baselga di Piné te herhalen, be twijfelt ze. „Het niveau is nu wel wat anders dan toen. Ik ver wacht dat Arini Friesinger op de 1500 meter 1.57 rijdt. Dat is mijn persoonlijk record en ik reed dat in Calgary. Als Anni en Renate Groenewold in 2001 geen problemen hadden gehad was ik waarschijnlijk vijfde ge worden." Groenewold werd in Italië gediskwalificeerd nadat ze Friesinger op de kruising van de 500 meter hinderde. De Duitse reed haar race over, maar kwam daarbij zo hard ten val dat ze het EK niet kon vervol gen. „Ik hoop in Heerenveen op vier goede afstanden en probeer het gat op de 500 en 1500 meter zo groot te maken dat ik Gretha Smit voor kan blijven. Je pro beert te strijden met de Neder landse vrouwen, maar het is wel een EK en geen NK. Anni Friesinger is voor mij de favo riet. Ze wint op de kortere af standen zoveel ten opzichte van de anderen, maar Renate Groenewold zie ik ook bovenin eindigen." Cramers derde plek op de NK heeft nog niet de directe be langstelling van de commercië le ploegen gewekt. Vorig sei zoen maakte Ralf van der Rijst na een sterk verreden nationale titelstrijd meteen de overstap naar DPA. De Friezin wacht rustig af. „Ik kan eventueel nog een jaar bij de KNSB blijven en dat is een fijne optie." Toch wil ze meer. „Er zijn drie goede commerciële ploegen." Een te rugkeer naar DSB is niet denk baar. „Eerst maar het EK rij den." AUTO/IWOTORSPORT Dakar Rally, zevende etappe: Tan Tan - Atar (Mau), 701 km. Motoren: 1. Sainct (Fra/KTM) 6.39.33, 2. Brucy (Fra/KTM) op 7.07, 3. Des- pres (Fra/KTM) 8.33, 4. Cox (ZAf/KTM) 9.00, 5. Roma (Spa/KTM) 12.19, 6. Lundmark (Zwe/KTM)15.37, 22. Vercoelen (KTM) 1.12.20, 24 Verhoef (KTM) 1.13.59, 45. Van Pelt (KTM) 2.25 44, 46. Brouwer (KTM) 2.31.57, 47 Stijkel (KTM) 2.32.00, 64. Schoonderbeek (KTM) 3.26.46, 74. Robbe (KTM) 4.02.50. Uitgevallen-, Wolters, Van der Kooy. Stand: 1. Despres, 2. Roma 3.03, 3. Sainct 3.21, 25. Verhoef 2.34.57, 32. Vercoe len-3.06.13, 46. Brouwer 5.04.44, 47. Van Pelt 5.07.30, 53. Stijkel 5.56.18, 71. Schoonderbeek 7.29.39. Auto's: 1. Masuoka (Jap/Mitsubishi) 5.58.35, 2. Peterhansel (Fra/Mitsubishu) op 5.02, 3. Schlesser (Fra/Ford) 20.58, 4. De Mevius (Bel/BMW) 21.26, 5. McRae (Sch/Nissan) 25.48, 6. Mayer (Dui/Mitsubishi) 32.52, 19. Leyds (Bowler) 2.20.20. Stand: 1. Masuoka 13.40,58, 2. Peterhansel 11.42, 3. McRae 41.29,29. Leyds 12.17.39. Vrachtwagens: 1. Tsjagoeine (Rus/Kamaz) 7 29.53, 2. De Azevedo (Bra/Tatra) 13.52, 3. Gerard de Rooy (Ned/DAF) 24.00, 4. Loprais (Tsj/Tatra) 48.20, 5. Kabirov (Rus/Kamaz) 1.05.33. Stand: 1 Tsjagoeine 17.06.10, 2. Gerard de Rooy 30.14, 3. De Azevedo 40.21.. BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics - Orlando Magic 101-93, Phila delphia 76'ers - LA Clippers 100-80, Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 75-69, Miami Heat - Chicago Bulls 102-95, Detroit Pistons - Houston Rockets 85-66, New Orleans Hornets - Washington Wizards 97-87, Milwaukee Bucks - Phoenix Suns 95-87, Dallas Mavericks - Golden State Warriors 105-99, Denver Nug gets - LA Lakers 113-91, Seattle SuperSonics - Sacramento Kings 104-93 HANDBAL Goradze. WK-kwalificatie, mannen. Bosnië-Herzegovina - Nederland 29-28 (14- 15). Doelpunten Nederland: Stuiver 9, Loch- tenberg 6, Weevers 5, Van Olphen 4, Kleman 3, Tuip 1. PRIJSVRAGEN rotte rdam/g pd - Feyenoord is vanoch tend met een uitgedunde selectie van 'slechts' man 21 vertrokken naar het Turkse Antalya. Daar gaan de Rotter dammers zich tot en met donderdag 15 januari voorbereiden op de tweede helft van het seizoen. Trainer Bert van Mar wijk kan in de Turkse badplaats niet be schikken over Leonardo, Gérard de Nooijer, Feme Snoyl, Alfred Schreuder, Jorge Acuna en Anthony Lurling. De Braziliaan Jean Carlos Dondé gaat wel mee naar Turkije. De linksback krijgt van Van Marwijk in Antalya een herkansing. Dondé, voor malig Braziliaans jeugdinternational, maakte afgelopen zomer tijdens het trai ningskamp in Oostenrijk zijn opwach ting bij Feyenoord, maar werd bij terug keer in Rotterdam al snel teruggezet naar het tweede elftal. „Ik vind dat hij daar vooruit gaat," sprak Van Marwijk gisteren. Dondé vervangt Feme Snoyl, die aan zijn onderbeen geblesseerd raakte toen hij door een glasplaat heen viel. Naast de langdurig geblesseerden Leonardo en De Nooijer zijn ook Danko Lazovic (knie) en Peter van den Berg (enkel) niet fit. Anthony Lurling moet de trip aan zich voorbij laten gaan vanwege droeve fami lieomstandigheden. Acuna en Schreu der blijven thuis om getuige te kunnen zijn van de geboorte van hun kind. De Chileen Acuna is om die reden gisteren naar zijn vaderland vertrokken. Schreu der hoopt zeer binnenkort voor de derde keer vader te worden. De kans bestaat dat hij zich daarna alsnog voegt bij de Feyenoord-selectie in Turldje. Feyenoord speelt in Antalya twee pittige oefenwedstrijden. Op zondag 11 januari (19.00 uur plaatselijke tijd) staat een duel met het Russische Dynamo Mos kou op het programma. De Turkse kop loper Besiktas is op woensdag 14 januari (zelfde tijd) de tweede tegenstander. Lucky Day 3296, 7 januari 3, 6, 10, 18, 21, 26, 33, 39, 41, 44, 45, 46, 50,51,56,65,69,76, 78. 80. Toto 13, week 2A 2,3,1,1,3,3,1,3,2, 3,3, 2.1. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Perth (Aus). Hopman Cup. Verenigde Staten - Frankrijk 3-0. Vrouwen en kelspel: Davenport - Mauresmo 6-4 6-4, man nen enkelspel: Blake - Santoro 6-3 6-4, dub belspel: Blake/Davenport - Santoro/Mauresmo 7-5 6-1. Rusland - Tsjechië 2-1. Vrouwen, enkel: Miski- na - Stricova 6-3 7-6, mannen, enkel: Safin - Novak 6-7 7-6 6-3, gemengddubbel: Safina- /Miskina - Novak/Stricova 6-3 6-7 9-11 super tiebreak. Bijzonderheid: Rusland naar halve finale tegen Verenigde Staten. Adelaide (Aus). Mannen, 350.000 euro. Tweede ronde: Dent (VSt/5) - Beek (Slw) 7-6 7-5, Spadea (VSt) - Arthurs (Aus) 6-4 6-7 6-3, Reid (Aus) - Sluiter (Ned) 6-3 6-2, Spadea (VSt/2) - Arthurs (Aus) 6-4 6-7 6-3, Dent (VSt/5) - Beek (Slw) 7-6 7-5, Nieminen (Fin/6) - Sanguinetti (Ita) 7-6 6-4, Saulnier (Fra) - Rusedski (GBr) 6-2 6-2. Gold Coast (Aus). Vrouwen, 135.000 euro: Tweede ronde: Petrova (Rus/2) - Pratt (Aus) 6- 2 6-2 Koetsnetsova (Rus) - Zvonareva (Rus/3> 1-6 3 6-2, Safina (Rus) - Martinez (Spa/5) 6-3 6-4, Dechy (Fra) - Schnyder (Zwi/8) walk over wegens enkelblessure Schnyder, Stosur (Aus) - Sprem (Kro) 7-5 6-4 Kwartfinales: Pe trova (Rus/2) - Safina (Rus) 6-1 6-4, Stosur (Aus) - Serna (Spa/7) 7-6 7-5, Dechy (Fra) - Koeznetsova (Rus) 7-6 6-4. Auckland (NZe). Vrouwen, 110.000 euro. Tweede ronde: Suarez (Spa/1) - Lee-Waters (VSt) 6-1 6-3, Bartoli (Fra) - Black (Zim) 6-1 6-1, Brandi (VSt) - Frazier (VSt) 2-6 7-6 7-6, Perry (VSt) - Garbin (Ita) 6 1 2-6 6-1, Har- kleroad (VSt) - Smashnova-Pistolesi (lsr/2) 7-6 6-2, Daniilidou (Gri/3) - Gagliardi (Zwi) 7-6 6- 2, Tu (VSt) - Weingartner (Dui/7) 4-6 6-3 7-6, Barna (Dui/8) - Marama (NZe) 6-4 7-5 Kwart finales: Suarez (Spa/1) - Brandi (VSt) 6-4 6-2, Bartoli (Fra) - Perry (VSt) 6-2 6-3, Kwartfina les: Daniilidou (Gri/3) - Tu (VSt) 7-5 6-2. Doha. Mannen, 800.000 euro. Tweede ronde: Bjorkman (Zwe) - Roddick (VSt/1) 6-3 6-4, Grosjean (Fra/4) - Ulihrach (Tsj) 6-1 6-4, Escudé (Fra) - Heuberger (Zwi) 6-3 6-2, Sargsian (Arm) - Joezjny (Rus) 3-6 6- 3 6-2, Ljubicic (Kro) - Soderling (Zwe) 6-2 6- 4, Calleri (Arg) - Arazi (Mar) 4-6 6-4 7-5, Lee Hyun-taik (ZKo) - Koubek (Oos) 6-4 6-4, Hen man (GBr/7) - Chela (Arg) 6-3 6-4. Madras (Chennai). Mannen, 302.000 euro eerste ronde: Ascione (Fra) - Nadal (Spa/6) 7-6 6-4. tweede ronde: Lisnard (Fra) - Dupuis (Fra/8) 7- 5 6-3, Srichaphan (Tha/2) - Levy (Isr) 6-2 6-2, Andrejev (Rus) - Ferrer (Spa/7) 6-2 6-3, Robre- do (Spa/4) - Carlsen (Den) 6-2 6-2. VOETBAL Oefenwedstrijden Groningen: FC Groningen - Appingedam 3-0 (0-0). Doelpunten: De Witte 2, Drent. Almelo: Heracles - Ajax 2-3 (1-3). Doelpunten Ajax: Ibrahimovic 2. Van der Vaart. Heracles: Douglas en Rose. Engeland, Premier League Bolton Wanderers - Manchester United 1-2 (0- 2). 24. Scholes 0-1, 39. Van Nistelrooi) 0-2, 89. Djorkaeff 1-2. Everton - Arsenal 1-1 (0-1). 29. Kanu 0-1, 75. Radzinski 1-1. Chelsea - Liverpool 0-1 (0-1). 33. Cheyrou 0- 1Rode kaart: 87. Diouf (Liverpool). Manchester City - Charlton Athletic 1-1 (1-0). 39. Fowler 1-0, 84. Di Canio 1-1. Newcastle United - Leeds United 1-0 (1-0). 4. Shearer 1-0. Rode kaart: Kelly (Leeds United). Wolverhampton Wanderers - Blackburn Rovers 2-2 (0-1). 14. Cole 0-1, 63. Butlwer 1-1, 72. Rae 2-1, 73. Yorke 2-2 Tottenham Hotspur - Birmingham City 4-1 (3- 0). 10. Delmat 1-0, 24. Dalmat 2-0, 39. Da- vies 3-0, 68. Savage 3-1 (strafschop). 79. Ke- ane 4-1. Southampton - Leicester City 0-0. Middlesbrough - Fulham 2-1 (1-0). 15. Job 1- 0, 67. Nemeth 2-0, 90. Hayles 2-1 VOLLEYBAL Bakoe. Vrouwen, olympisch kwalificatietoer nooi. Groep A: Polen - Duitsland 3-2 (25-21 29-27 22-25 17-25 16-14). Stand: 1. Polen 2-4 (6- 3), 2. Duitsland 2-2 (5-3), 3. Rusland 2-2 (4- 4), 4. Azerbeidzjan 2-0(1-6). Groep B: Italië - Nederland 3-0 (25-14 25-18 25-15), Turkije - Bulgarije 3-1 (25-19 18-25 25-16 25-19). Stand- 1 Italië 3-4 (7-4), 2 Turkije 2-4 (6-2) 3. Bulgarije 3-2 (5-6), 4 Ne derland 2-0 (0-6). Leipzig. Mannen, olympisch kwalificatietoer- Groep A: Rusland - Polen 3-0 (25-19 25-16 25-18). Stand. 1. Rusland 2-4 (6-0), 2 Duits land 2-2 (5-3), 3. Polen 2-2 (3-5), 4. Bulgarije 2-0 (0-6). Groep B: Nederland - Spanje 3-0 (25-20 25- 14 25-12), Frankrijk - Finland 3-0 <25-20 26- 24 25-21). Stand 1. Nederland 2-4, 2. Frank rijk 2-4, 3. Spanje 3-2,4. Finland 3-0

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21