ZONDAG 2 LAURA FYGI TIPS VOOR HET WEEK EINDE I ET* U H 8 lO Kuifje viert verjaardag Robert Long vlamt in Hoofddorp Voorjaar in Lisse Niet Schieten viert 'Tien' Wintersalon bij Braat De Pater WAx^^l25EüRO www.zuiderduin.nl Januari is de maand om je in het zweet te werken. Want slank en fit willen we alle maal wei worden of blijven. Foto: Reuters Winkel: in beweging komen bij De Zwarte Wolf Cocktail: Leiden luidt uitgebreid 16 het nieuwe jaar in Kuifje wordt 75 jaar. Op 10 januari is het precies 75 jaar geleden dat de nog steeds jong ogende stripheld met zijn hond Bobbie op de trein richting Moskou stapte. In het Rijksmu seum voor Volkenkunde wordt de verjaardag za terdag 10 en zondag 11 januari feestelijk ge- vierd. Alle bezoekers krij- gen een heerlijk stuk Kuif jetaart, ballonnen worden uit gedeeld en bezoekers die zich kleden als kapitein Haddock, professor Zon nebloem, Jansen of Janssen, Kuifje of een andere held uit de Kuifjealbums, krijgen gratis toegang tot het muse um (en natuurlijk de expositie 'Met Kuifje naar de Inca's'). Kuifjes verjaardag in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1, Leiden, zater dag 10 en zondag 11 janauri, 10.00-17.00 uur. Het voorjaar barst al los in de Lissese CNB-hallen. Publiciteitsfoto Hoewel we nog midden in de winter zitten, is het in Lisse al een beetje voorjaar. Voor de 19de keer wordt hier de CNB-Midwinterflora gehouden. Voor bezoe kers 'uit het vak', maar zaterdag 10 en zondag 11 janu ari vooral ook voor consumenten valt hier onder het motto Back to Basics te genieten van de nieuwste as sortimenten tulpen, lelies, hyacinten, narcissen en irissen. Ook krokussen, amarylissen en zantedeschia's staan in volle bloei. Op zaterdag is er van half twee tot half vier een veiling met de klok van bolbloemen. Midwinterflora, CNB, Grachtweg 75a, Lisse, geopend: vr 9 janu ari 8.30-22 uur, zaterdag 10 en zondag 11 januari 10.00-17.00 uur. Entree is gratis. - En verder: Uit in Leiden e.o. 4 Uit Thuis: Aad van Polanen 5 Erop uit 6 De mens in beweging 7 Film: The last Samoerai en Calendar Girls 11 Randstad 12 Film: Le temps du loup 13 COLOFON UIT is een wekelijkse uitgave van het Leidsch Dagblad Redactie: Annemiek Ruygrok (coör dinator) Agenda: Antoinette Vonk Eindredactie en vormgeving: Ralph Kleinhout, Job de Kruiff en Dick van der Plas Telefoon071-5356443 Informatie over activiteiten, evene menten en uitvoeringen kan mini maal een week van te voren worden opgegeven bij: Redactie UIT t.a.v de kunstredactie, Postbus 54, 2300 AB Leiden Fax: 071-5356415 E-mail: redactie.ldöhdc.nl Advertenties: tel. 071-5356300 Het cabaretduo Niet Schieten! komt met het program ma Tien zaterdag in het Leiderdorpse Theater Muzen- hof. Met dit programma kijkt het trio terug op tien jaar onafgebroken cabaretfeest. Het trio Edel, Hennis en Jobben richtte in 1992 de cabaretgroep Niet Schieten! op en won in 1994 het Cameretten festival. Zeven the aterprogramma's en vier cd's verder vieren ze nu hun tweede lustrum met de beste nummers uit hun caba retprogramma's. Voor de fans een feest der herken ning, voor de nieuwkomers een wervelende inhaal- Tlen door Niet Schieten!, zaterdag 10 januari, theater Muzen- hof, Leiderdorp. |t De Leidse kunsthandel Braat De Pater verzorgt on der de titel 'Ergens ter wereld of lekker thuis...' een wintersalon. Op zaterdag en zondag is een gevarieerd aanbod met kleurige en verrassende schilderijen en tekeningen van ruim vijftig Nederlandse kunstenaars uit de periode 1850-1960 te zien. Van intieme (Neder landse) stadsgezichten tot de Juno-tempel op Sicilië, van stillevens met appels en kalebassen tot winterge- zichten en het indrukwekkende 'Uitschenken van warme chocolademelk aan een garnizoen' door Jo hannes Heijberg. Wintersalon bij Braat De Pater, Boerhaavelaan 9, Leiden, za terdagen en zondagen t/m 25 januari, 13.00-17.00 uur. Jt l! A 1 Niet Schieten). Publiciteitsfoto Brand! heet het programma vol vrolijke en ontroerende, boze en blije, verdrietige, optimistische en vooral vlammende liedjes van Ro bert Long. Hij komt ermee in De Meerse in Hoofddorp. Long vierde onlangs zijn zestigste verjaardig, werkt aan opnames voor een nieu we Duitstalige cd die in het voor jaar uitkomt en is na een operatie weer goed op de been. Vandaar Brand! waarin hij zich afvraagt of liefde mooi is of niet. „dat hangt er helemaal van af van welke kan je het beziet." Brand!, De Meerse, Hoofd' dorp, vrijdag 9 en zaterdag 10 januari. u»"T IT«M VÜÖ* La Bota, Herensteeg 9-11, Leiden. Tel. 071- 5146340 Dagschotel: Wisselt dagelijks Prijs: €5,70 Verkrijgbaar: Dagelijks van 17.00-22.00 uur, zolang de voorraad strekt Glas wijn: €1,95 Ambiance: Seventies Bediening: Efficiënt Prijs/ kwaliteit: Goed Met z'n tweeën uit eten voor maximaal 25 euro, kan dat? Onze culinaire verslaggevers stellen de eis dat voor zo'n be drag een volwaardige dag schotel, bestaande uit de com ponenten vlees/vis/of -ver vanger groente(n) aardap- pel-/rijst-of pastagerecht, in clusief een drankje, te koop moet zijn. Zij stropen, met aangehaalde broekriem, de regio af op zoek naar zo'n budgetmaaltijd in een ambiance die meer biedt dan de reguliere maaltijd thuis. Lang voordat de malaise in de horeca toesloeg en restaurants om publiek te lokken overgingen op goedkopere maaltij den, had 'eet- en drinkwinkel' La Bota het budget-eten al uitgevonden. Dat had alles te maken met de ligging van het restau rant, in de Herensteeg, temidden van stu dentenhuizen. Wie als student met krappe beurs in de jaren zeventig weer eens een goede en, nog belangrijker, te betalen bief stuk wilde proeven, stapte bij La Bota naar binnen. En kreeg daar een flink stuk vlees met toebehoren voor een schappelijke prijs. Dat schappelijke hanteren ze in La Bota, waar de jaren zeventig nog steeds niet voorbij zijn, ook in de 21ste eeuw. En dat komt goed uit, na die dure feestdagen. Voorgerechten van 2,25 tot en met 6,60, vegetarische gerechten onder de tien euro, het duurste visgerecht (zalmfilet met gerookte zalmsaus) voor net een tientje en vleesgerechten van 7,50 tot en met 12,95 (toumedos). Een biertje van de tap kost hier 1,60 en een glas huiswijn 1,95. Dat zijn nog eens leuke prijzen. Voor een menuutje van drie gangen draaien ze hier hun hand ook niet om. Je hebt ze van 11,50 (menu De Laars) tot en met 21,00 (menu The Shoes). En dan is er nog de da gelijks wisselende dagschotel van 5,70. Alle reden dus om met lege maag en bijna dito portemonnee in de Herensteeg langs te gaan. Het is er druk als vanouds en de boerenbont zakdoeken hangen nog steeds over de lampjes boven de houten tafels. Nog niets veranderd. Als dagschotel heb ben ze vandaag Red snapper op het menu staan, een doorgaans smakelijke vis. Om dat we weliswaar onder de 25 euro willen verteren, maar tegelijkertijd de keuken van La Bota nog eens willen uitproberen, be stellen we ook een wintersalade van lauw warme geitenkaas met noten 9,75) en een karafje rode huiswijn 7,95). De efficiënte bediening levert het bestelde ondanks de drukte snel af. De Red snapper gaat vergezeld van gebakken aardappel tjes, worteltjes en peultjes en een salade van rode kool. Een eekhoorntje zou zich de wintersalade goed laten smaken, want de kok is bepaald niet zuinig met nootjes geweest: hazelnoten, paranoten en cas hewnoten vullen het met verschillende sla soorten en stukken lauwwarme geitenkaas gevulde bord. Wat je noemt een maaltijd salade, waarbij het bijgeleverde bruine brood aardig meehelpt om de smakelijke dressing 'op te vegen' en de maag te vul len. De hoeveelheid is in elk geval meer dan genoeg. Ook over de vis niets dan goeds. Een mooi stukje knapperig gebakken filet met beet gare worteltjes en peultjes, een frisse sala de en smeuïg gebakken aardappeltjes. Niets op aan te merken. De huiswijn is prettig zacht, in elk geval geen chateau mi graine. Zo willen we wel elke dag budget eten. Omdat we ons aan een halve liter wijn te goed hebben gedaan, is de portemonnee te leeg om nog een nagerecht of kop koffie te bestellen. Hadden we maar zuiniger aan moeten doen. Maar het bezoek leert dat je hier zelfs als je geen dagschotel neemt be hoorlijk budgettair uit eten kunt gaan. Daarbij valt te kiezen uit een groot aantal traditionele gerechten als Wiener Schnitzel 7,95), Hollandse biefstuk 9,55) of een Gebakken scholfilet 7,50). Want niet al leen aan het interieur van La Bota is niets veranderd, ook de menukaart en de prij zen zijn min of meer hetzelfde gebleven. En daar is helemaal niets mis mee. Goed voor de slecht gevulde portemonnee. Tekst: Sarah Hofman Foto: Henk Bouwman (advertentie) HOTEL ZUIDERDUIN PRESENTEERT: zaterdag 21 februari 2004 uitgebreid dinerbuffet live-optreden van Laura Fygi gedurende de avond drankjes gratis (Hollands plateau) overnachting in een 2-persoonskamer inclusief ontbijtbuffet op 100 meter van het strand in Egmond aan Zee 112,50 p.p. [Jotel Zuiderduin Voor meer informatie en reserveringen: Tel. 072 - 750 2000 of e-mail: info@zuiderduin.nl

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 24