Leiden luidt het nieuwe jaar in A f TMIL _L Het nieuwe jaar is in Leiden meer dan goed ingeluid. De nieuwjaarsborrel die de ge meente in de Pieterskerk gaf, werd druk be zocht door Leidenaren en verder iedereen die gezien wilde worden. Zo signaleerden we oud-wethouder Jan Laurier en entrepeneur Chris Verplancke (Stichting Stadsparkeerplan Leiden), maar ook Sjaak Veringa (rederij Oude Rijn). Van een rederij-oorlog tussen die twee was in de Pieterskerk althans niks te merken. Burgemeester Henri Lenferink maakte na zijn toespraak een praatje met onder anderen brandweercommandant Van Oosten en de Leidse hoogleraar Ar thur Rörsch. Terwijl zijn collega Michiel Zonnevyiie van Leiderdorp zelfs in gezel schap van Fidel Castro werd gesignaleerd. Of was het toch een look-a-likel Ook dook i de kersverse directeur Sportbedrijf Leiden, Bert Paauw op. Nippend aan een glaasje appelsap maakte dit voormalig raadslid voor de PvdA opnieuw kennis met beken de en minder bekende Leidenaren. Eerder was er al de MKB-borrel in het trendy City Hall, traditioneel de eerste nieuwj aasreceptie in de stad (meteen op 2 januari). Daar doken de Leidse gemeente raadsleden Conny Broeyer en Ciska Schreuder-Hoogervegt (PvdA), Wim Bleij- ie, Ruut Kieft en Linda Lieverse (CDA), Leendert de Lange van de WD en LL'er Daniël Schoonderwoerd den Bezemer op. Peter Labruijère was er en hij voorspelde dat het ijsbaanproject zo'n succes was, dat het volgend jaar zeker een reprise krijgt. Bankiers Roel van den Berg (ING) en Jan van den Bosch (Fortis) deden goede zaken en ex-wethouder Aert van Bochove, nu di recteur van Bureau Blaauwberg dat onder meer gemeenten adviseert, liet zich hier eveneens zien. MKB Leiden-voorzitter René van Leeu wen bevestigde in zijn nieuwjaarstoe spraak dat zijn voorspelling dat 2003 een jaar zou worden om snel te vergeten he laas is uitgekomen. „Maar", zo voegde hij er optimistisch aan toe, „ik heb de indruk dat wij in 2004 enigszins uit het dal zullen kruipen. De dollar staat gunstig en de ren te lijkt iets te stijgen." Het goede nieuws op de MKB-borrel was dat men zich op maakt voor 2006, het 400ste geboortejaar van Rembrandt van Rijn, waarvoor wet houder Geertsema (WD/economische zaken) een startkapitaal van 1,3 miljoen euro heeft uitgetrokken. „Maar eerst moet de uitvoering van het Aalmarkt-project be ginnen." Een paar dagen later luidde in hetzelfde City Hall de Business Club Leiden het •it** Wethouder Alexander Geertsema (WD) tijens de MKB- borrel in gesprek met partijgenoot Leendert de Lange (midden) en CDA'er Ruut Kieft. Foto: Cees Mentink nieuwe jaar in. Daar deed Daniël Schoon derwoerd den Bezemer (Leefbaar Leiden is bij dit soort gelegenheden altijd goed vertegenwoordigd) zich tegoed aan de lek kere hapjes, terwijl de Zangeres zonder Naam toekeek op de zakenjongens. Want die hadden het druk, druk, druk, zoals al tijd. Tekst: Annemiek Ruygrok Leiderdorps burgemeester Michiel Zonnevyiie (midden) in gezelschap van Fidel Castro? Of is het toch diens look-a-like? Partybeest Frans Horst (ge ruit overhemd) kijkt enigszins verbaasd toe. Bert Paauw, de nieuwe directeur Sportbe drijf Leiden, aan de appelsap. Foto's: Hielco Kuipers Druk, druk, druk tijdens de borrel van de Business Club. Reder Sjaak Veringa (tweede van links) in gesprek met Ton van Noort die een boek schreef over het water in Leiden. Voormalig PvdA-wethouder Tjeerd van Rij (rechts) amuseerde zich in de Pie terskerk ook kostelijk. Margje Vlasveld, ex-raadslid voor Leiden Weer Gezellig/De Groenen heeft zich totaal in het liefdesverdriet gestort. Althans op een website geeft zij samen met ex-kabouter Roel van Duijn goede raad als je luduvudu hebt. Daar hoort ook een bloemetje bij. Vandaar dat zij in gesprek is met de Leidse bloemist David Nieuwenburg (midden). Henny Kwik, organisator van onder meer Jazz on Sun day, was ook van de partij. Daniël Schoonderwoerd den Bezemer (Leefbaar Leiden) laat zich de hapjes tijdens de borrel van de Business Club Leiden goed smaken. Foto's: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23