REGIO Protest tegen strenge regels voor buitengebied Alkemadi Kinderopvani in kantine vai voetbalclub Terweeweg 73 in Oegstgeest gaat plat Geluk is te bestellen bij het universum Deurwaarder ontdekt bij toeval hennepkwekerij Boete geëist na dodelijk ongeva 1 Hennepkwekerij op Veenderveld roelofarendsveen - Op bedrij venterrein het Veenderveld in Roelofarendsveen is gisteren een illegale hennepkwekerij ontmanteld. De politie kwam de kwekerij op het spoor na een inbraakmelding. Op de eerste etage van het bedrijfspand groeiden 948 hennepplanten. De politie heeft ze afgevoerd en vernietigd. De stroom die nodig was voor de kwekerij bleek ille gaal te worden afgetapt. De 56- jarige Hoogmadenaar die eige naar is van het bedrijfspand was niet op de hoogte van de kweek. Hij verhuurde het be treffende deel van zijn pand. Kruising De Lasso wordt rotonde roelofarendsveen - Het kruis- punt aan de Alkemadelaan dat toegang biedt tot de bedrijven terreinen Lasso en Lasso-Zuid verdwijnt en maakt plaats voor een rotonde. De nieuwe roton de zou aanvankelijk pas in 2005 aangelegd worden, maar van wege extra subsidie van de pro vincie kan Alkemade al komend voorjaar met de aanleg begin nen. Met de komst van nog een rotonde wil de gemeente de doorstroming op de drukke weg verbeteren. den haag/voorhout - Een 31- jarige vrouw uit Voorhout is gisteren door de Haagse politie rechter veroordeeld tot een werkstraf van veertig uur en twee weken voorwaardelijke celstraf. De vrouw begon een hennepkwekerij om een einde te maken aan haar financiële problemen, maar liep op 9 april tegen de lamp toen de deur waarder langskwam. De deurwaarder bekeek de wo ning om de waarde van de in boedel te schatten maar stuitte op de zolder op een kwekerij. De politie telde later 273 hen nepplanten en stekken. De kwekerij maakte een professio nele indruk en de vrouw zei dat de inrichting 10.000 euro waard was. Dat kwam haar tijdens de strafzaak op scherpe vragen van politierechter Don te staan. ,,Hoe kunt u een bedrag van 10.000 euro investeren terwijl u voor 20.000 euro in het rood staat?", vroeg de rechter. „U laat niet het achterste van uw tong zien". Officier van justitie Degeling sprak eveneens het vermoeden uit dat de Voorhoutse de hen nepkwekerij met hulp van an deren had opgezet. „Kwekers van hennep benaderen voor dit doel vaak mensen, die financi eel in de problemen zitten", zei de officier. Zij eiste tegen de vrouw een werkstraf van zestig uur en vier weken voorwaarde lijke celstraf. De politierechter legde een lagere straf op. den haag/alphen - Tegen eei 52-jarige inwoner uit Alphe aan den Rijn, die twee jaar gele den betrokken was bij een ver keersongeval met dodelijke al loop, is gisteren bij de 'Haags rechtbank een geldboete va) 750 euro en een voorwaardelij ke rijontzegging van een jaa geëist. De man botste in Alphe op 21 maart 2002 toen hij me zijn auto vanuit de Handelswe linksaf de Lorentzweg in sloej tegen een 24-jarige motorrijde uit Alphen die de aanrijdin uiteindelijk niet overleefde. De bestuurder van de auto vei telde de rechtbank dat hij no bijna dagelijks de gebeurteni overdacht. Het slachtoffer ovei leed drie weken na het inriden toen het ziekenhuis de behan deling stopte. Aanvankelijk had het openbaa ministerie van vervolging vai de automobilist afgezien. D ouders van het slachtoffe dwongen via het Haagse ge rechtshof alsnog vervolging a De verdachte zou bij de politi verklaard hebben dat hij bij d onoverzichtelijke kruising nie tot de laatste rij haaientande was opgereden, waardoor h een slecht zicht op de verkeers situatie had. Ook had hij toege geven dat hij de bocht nog* krap had genomen waarbij hi zou hebben nagelaten voor eei tweede keer naar links te kijken Officier van justitie Mos hechtt maar weinig waarde aan de ge - tuigen die hadden verklaard da het slachtoffer, die geen motoi rijbewijs bleek te hebben, 'vei i te hard' reed of dat hij aan hl 'stunten' was door met opgi I trokken voorwiel een vrachtwa gen in te halen. „Voor voetgai gers is het lastig te schatten ho hard een voertuig rijdt", aldu J de aanklager. De rechtban doet op 20 januari uitspraak. '1 Fanclub vol praktische spiritualiteit zoekt meer leden door Nancy Ubert alphen aan den rijn - Geluk kun je bestellen. Heel simpel. Bij het universum. Sinds verhalen verteller, bladenmaker, auteur en radiomaker Willem de Ridder dat een paar jaar geleden in zijn Handboek Spiegelogie duidelijk maakte, gingen steeds meer mensen daarin geloven. Er zijn tientallen fanclubs ontstaan. Ook in Alphen aan den Rijn oe fenen twee groepen in het 'praktisch spiritueel' en 'slim psychologisch' bezig zijn. Wie wil, kan zich daarbij aansluiten. Een nieuw jaar biedt nieuwe kansen, luidt de boodschap van de twee Alphense Willem de Ridder fanclubs. Nu iedereen nog vol goede voornemens zit, is dit het uitgelezen moment om leden te werven. Vandaar dat er een persbericht is uitge gaan naar de media. Om lid te worden van de fan club hoef je niet veel te doen of in huis te hebben. Dat je het handboek hebt doorgewerkt is wel een vereiste. 'Spiegelogie' leest weg als een keukenmei denroman, dus dat scheelt weer. De Ridder verpakt zijn vi sie op de werkelijkheid met hu mor. Lianne Zuidgeest (40) is één van de ongeveer twintig leden van de twee Alphense fanclubs. „Dat woord fanclub moet je ruim interpreteren", legt zij uit. „Willem de Ridder is geen goe roe voor ons. Fans zijn we voor al van elkaar." Het geheim is dat je de praktische spirituali teit van De Ridder gemakkelij ker kunt beoefenen als je elkaar stimuleert. De fans steunen el kaar en houden elkaar een spie gel voor. De Ridder stelt dat het een dramatisch moeilijke opga ve is om je vastgeroeste leven in je eentje te veranderen. Door wekelijks gezamenlijk een paar oefeningen te doen, is het ge makkelijker om het roer om te gooien. „Ik vind het vooral leuk om andere mensen een hart onder de riem te steken", zegt Zuidgeest. „Op zo'n clubavond geef je elkaar namelijk ook complimenten. Hoe vaak ge beurt het nu dat je een ander recht in het gezicht aankijkt en die persoon vertelt wat je zo leuk aan hem of haar vindt." De Ridder, onder meer bekend als sprookjesverteller bij VPRO radio, heeft ooit eens gezegd dat hij zijn handboek 'tussen neus en lippen door' heeft ge schreven. Zonder dat hij daar voor veel moeite deed ver spreidde zijn gedachtegoed zich als een olievlek. Wie zich een beetje heeft ver diept in de psychologie van de mens en 'de inzichten van de nieuwe tijd', beaamt onmiddel lijk dat de visie van De Ridder geen radicale vernieuwing brengt. Maar zijn simpele en vooral praktische vertaling geeft zijn aanhangers houvast. Uit gangspunt is niet het denken, maar het gevoel. De Ridder schrijft daarover: „Gevoel, intu- itie, inspiratie, voorstellingsver mogen en dromen zijn vanaf je geboorte genegeerd en veroor deeld. Wat moet je nou met 'ge voel'? We zijn er zelfs bang voor gemaakt. Als er tijdens een ge sprek even gezwegen wordt, dan 'valt er een pijnlijke stilte'. Je wordt dan geconfronteerd met je gevoel en dat is zo grie zelig dat we het bij gevoel met een over 'vallen' en 'pijnlijk' hebben." Zuidgeest vervolgt: „Jouw ge dachten bepalen de kant die je opgaat. Indirect betekent dit dat je je eigen toekomst cre- eert." Dus kun je dingen in je leven 'bestellen'. Een nieuwe baan, een nieuwe liefde of een nieuwe manier van leven. Leu ke gedachten aan het begin van het nieuwe jaar. Zo'n bestelling kan even op zich laten wachten en er soms anders uitzien dan je hebt gedacht, maakt Zuidgeest duidelijk. In de fan club van de Alphense deed een man, die zijn baan behoorlijk zat was, de volgende bestelling: 'Ik wil mijn geld makkelijker gaan verdienen en op een rusti ger manier'. „Hij kreeg geen nieuwe job. Maar binnen zijn bedrijf werd er wel gereorgani seerd, zodat hij het in zijn werk veel gemakkelijker kreeg." Je kunt je afvragen of het nu de voorzienigheid is geweest die de bestelling bij de man heeft afgeleverd. „Waarom zou je al les moeten verklaren of in twij fel trekken? Het werkt. Daar Lianne Zuidgeest: „Ik vind het vooral leuk om andere mensen een hart onder de riem te steken." Foto: Hielco Kuipers gaat het om." De website van de sprookjes verteller (www.willemderidder- .com) staat bol van de succes volle bestellingen. Ook andere succesverhalen zijn daar te vin den. Vooral van mensen die weer geleerd hebben naar hun innerlijke stem te luisteren. Op de website staat overigens ook een verwijzing naar de fan clubs. Op de wekelijkse bijeenkomst van een fanclub worden de deelnemers in anderhalf uur bij hun gevoel gebracht. „Er wordt niet doorgediscu-zeurt en abso luut alleen maar positieve spie gelogie beoefend", zo vermeldt het persbericht van de Alphen se clubs. Net als bij de andere fanclubs in Nederland verlopen de ontmoetingen volgens de spelregels die De Ridder heeft opgesteld. Compleet met een lachoefening, affirmaties als 'we houden van je zoals je bent' en oefeningen die helpen om een duidelijke bestelling bij het universum te doen. Want de kunst is duidelijk te weten en aan te geven wat je voor jezelf nodig hebt. Zuidgeest is geen zweverig type, zegt zij. „Die bijeenkomsten van de fanclub zijn juist con creet. Daar ga je niet gek van worden." Op woensdag- en donderdag avonden houden de Alphense fanclubs bijeenkomsten. Wie daarbij aanwezig wil zijn kan e- mailen naar lianne.z@hetnet.nl of pjobse@freeler.nl. Handboek Spiegelogie beleeft zijn derde druk en is uitgegeven door De Zaak. ISBN: 90 72455 45. woensdag 7 JANUARI 2004 door Marieta Kroft RijpwETERiNG/ouD ade - Nieuwe regels voor de invulling van het buitengebied van Oud Ade en Rijpwetering leiden tot persoonlijke drama's. Dat bleek gisteren bij de Raad van State, waar de gemeente Alkemade en ver schillende ondernemers in het gebied be zwaar maakten tegen de aanscherping van de regels door de provincie Zuid-Holland. Alkemade dacht een nieuw bestemmingsplan te hebben voor het buitengebied. Daarin staat wat er wel en niet mag op het gebied van de ruimtelijke ordening. Maar de provin cie haalde nogal wat strepen door delen van het plan. Zo wil de provincie eventuele bouw mogelijkheden voor boeren strikt vastleggen. Alkemade pleit voor meer flexibiliteit. Aan het getouwtrek over wat er wel en niet mag in het buitengebied ligt ook een juridisch conflict ten grondslag. De provincie vindt dat de gemeente zich bij de opstelling van het be stemmingsplan had moeten houden aan de strenge regels uit de 'nota planbeoordeling'. Alkemade vindt van niet, omdat de nota nog niet klaar was toen de gemeente bezig was met het bestemmingsplan. De strenge regels van de provincie hebben onder andere tot gevolg dat bedrijven in het buitengebied nauwelijks meer kunnen uit breiden. Vooral het feit dat de nieuwe rege ling direct ingaat, is de bedrijven in het ver keerde keelgat geschoten. De advocaat van drie getroffen bedrijven pleitte om die reden voor een overgangsregeling. Maar daarin ziet de provincie niets. „Het gaat hier om veenweidegebieden. Als wij constate ren dat bepaalde ontwikkelingen niet goed zijn voor een gebied, moeten we dat gelijk goed aanpakken en dus geen overgangsrege ling instellen", aldus provinciewoordvoerde I Schepers. Staatsraad Hoekstra leek de lijn va de provincie te kiezen. „Zou het niet tot c bestuurlijke mores behoren om bij het makeij van een bestemmingsplan rekening te hour den met de nota van de provincie die era; zat te komen?", merkte hij fijntjes op in c richting van de gemeente. De uitspraak van de Raad van State volgt ovel enkele maanden. Voorschoten '97 gaat in zee met CSI Terweeweg 73 in Oegstgeest, inmiddels zonder dak. Foto: Kuipers Wethouder wil een verzoeningsgesprek door Eric de Jager oegtsgeest - De sloop van het omstre den huis aan de Terweeweg in Oegst geest is gistermiddag voortgezet. Direct nadat de Haagse bestuursrechter vast stelde dat eigenaar Van der Laan terecht in het bezit was gekomen van de sloop vergunning, gaf hij het groene licht aan de slopers. De omwonenden, die om uitstel van de werkzaamheden hadden gevraagd, zijn teleurgesteld en richten zich nu op het plan voor de nieuwbouw die het gesloopte pand moet vervangen. Drie bewoners van de Anna van Buren- laan probeerden de rechter er gisteren van te overtuigen dat het onzin is om het oude gebouw te slopen, voordat dui delijk is of er nieuw gebouwd mag wor den. Tegen dat bouwplan voorspelden zij een reeks bezwaren, omdat het in strijd zou zijn met het bestemmingsplan en de welstand. Volgens de omwonen den had de gemeente de sloop- en bouwvergunning gelijktijdig moeten be handelen, omdat de één niet los van de ander kan worden gezien. Daarmee was de rechter het niet eens. De gemeente is niet verplicht die twee aanvragen tege lijk te verwerken - sterker nog, de Oegst geest kan de sloopvergunning niet wei geren of aanhouden om die reden. „De gemeente kan niet in het wilde weg be palen of ze wil of iets gesloopt wordt. Als er geen grond is om een vergunning te weigeren, dan moet de gemeente die af geven. En als de vergunning is verleend, dan heeft de vergunninghouder het recht om te slopen." De raadsman van de gemeente Oegst geest was tevreden over de uitleg van de bestuursrechter. „Ik hoop dat het ieder een duidelijk is dat de gemeente niet an ders kon doen dan de sloopvergunning verlenen, ondanks de gevoelens die le ven in de buurt. Dat is een zuiver juridi sche kwestie." Volgens de eigenaar van Terweeweg 73 is sloop onvermijdelijk, omdat er nau welijks deugdelijke fundering onder het pand zit. Hij vreest niet voor slechte ver houdingen met zijn buren, als hij er eenmaal woont. „Met de buren aan de Terweeweg heb ik goed contact. De situ atie is niet zo zwart-wit als zij nu lijkt." Het Oegstgeestse college reageert ver heugd op de uitspraak. Burgemeester en wethouders hopen dat er een einde komt aan de stroom van telefoontjes van klagende buurtbewoners, die soms al om zes uur 's ochtends aan de telefoon hingen. Wethouder de Ruijter: „Dat de rechter het college gelijk heeft gegeven, is verheugend, maar niet verbazingwek kend. Het is jammer dat daar een zitting voor nodig was. Het college is niet doof voor discussie of kritiek, er worden geen spelletjes gespeeld en er is ook geen achterkamertjespolitiek in het gemeen tehuis." De Ruijter is van plan alle par tijen in de zaak Terweeweg binnenkort uit te nodigen voor een gesprek. door Nienke Ledegang voorschoten - Voorschoten '97 stelt een deel van zijn kantine beschikbaar voor buitenschoolse opvang. Gisteravond tekenden het bestuur van de voetbal- en atletiekvereniging en de Centra le Stichting Kinderopvang Voor schoten (CSKV) de contracten. Het is voor het eerst dat sport en opvang elkaar vinden in Voorschoten. Eerdere plannen om kinderopvang te realiseren in het nieuwe gebouw van hoc keyclub Forescate zijn, naar nu blijkt, stukgelopen. Winfried Borst, manager be drijfsvoering van de CSKV, is te vreden met de uitkomsten van de onderhandelingen met Voorschoten '97. „Het is alle maal in een prettige sfeer verlo pen." Afgelopen zomer klopte Borst, op zoek naar nieuwe plekken voor kinderopvang, aan bij de voetbalclub. Het bestuur van Voorschoten '97 had zich juist voorgenomen dat grond en gebouwen van de club multifunctioneler gebruikt moesten worden. „Toen was het ei snel gelegd", aldus voor zitter John Kriek van Voorscho ten '97. Hoewel de twee partij en aanvankelijk het business- honk boven de kantine op het oog hadden, werd al snel uitge weken naar de kantine. Met wat aanpassingen, zoals een ver rijdbare schuifwand en twee ex tra ramen, zou deze ruimte liefst zestig kinderen kunnen herbergen. „Maar we zullen veertig plaatsen creëren, zodat ze alle ruimte hebben", licht Borst toe. Borst wil op 1 maart de deuren van de nieuwe loca tie voor buitenschoolse opvang voor kinderen vanaf zeven jaar openen. Vanaf het eerste mo ment hoopt hij intensief ge bruik te kunnen maken van de sportvelden. „We willen ons niet alleen op voetbal richten, maar ook op bijvoorbeeld ten nis, handbal en hockey. We hebben het voornemen iemand met een sportachtergrond aan te nemen die die kar gaat tri ken, en die ook als groepsleidt kan werken. In principe will; we de kinderen zoveel mogel' naar buiten hebben." Borst is teleurgesteld dat hl overleg met hockeyclub Forr cate minder succesvol verlii „We kregen het financii plaatje niet rond. Wij kond; de bovenverdieping van hi nieuwe clubhuis huren, m; dat was voor ons onbetaalb; Het werd een dilemma waar niet uitkwamen. Hier was vei«i minder sprake van een win 4 winsituatie vergeleken bij Voor schoten '97. Dat erkent voorzit ter Toon Segeren van de hoi bi keyclub. „Het was voor ons voldoende aantrekkelijk. John Kriek ziet slechts voorde len aan de overeenkomst: „Hi stoorde ons al een tijdje dat w vj zoveel gemeentegrond gebruim ken voor slechts een aantal mo p| menten in de week. En wat tL denken van die tv, al die tafel 11 m en stoelen. Het is fijn dat d CKSV daarin gaat delen, u moreel oogpunt, maar ook orn, dat er op de stille momente C nu toch iemand op het terrei is. Dat voelt veilig. Verder kun nen we de huur goed gebruik ken. Die investeren we in dni club, de accommodatie en alle 2! er omheen. Ook denken we ee M stap verder: wellicht raken d ouders die de kinderen kome halen en brengen betrokken b wat er gebeurt en willen ze vrij williger worden. En dat geli ook voor de kinderen zelf. D; vinden wij leuk, wij zijn ee vereniging die openstaat voo veel verschillende activiteitei niet alleen voor voetbal en atlej^ tiek. Misschien kunnen straks samen sinterklaas viere l of een dartstoernooi houden." Met de komst van buiten j'? schoolse opvang bij Voorscho ten '97 en straks de komst va j) een kinderdagverblijf in Stai renburg II met nog eens zesti plaatsen voor buitenschools opvang hoopt de CSKV dat hi tekort aan opvangplaatsen 2005 verdwenen is.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 16