LEIDEN REGIO Politie gaat een dagje zaalvoetballen Treinreiswinkel door naar finale LEF ^usieclub Rijnvogels krijgt unieke accommodatie Universiteit en gemeente vormen strategische alliantie Handata wint ondernemersprijs R3 zuid-west gevel Werkstraf na trappen agent HDC 972 woensdag 7 januari 2004 Jieuw clubgebouw telt drie verdiepingen met verdiept aangelegde kleedkamers 'tor Rob Onderwater en iton Diedrich iïwijk - De nieuwe fusieclub p Rijnvogels, vanaf volgend ïzoen gaan de Katwijkse ver ligingen KRV en MVKV zo he- krijgt de beschikking over 1 unieke accommodatie. Ar- tect Chris Warmenhoven ft een plan ontwikkeld, bij zes kleedkamers, de tine, een bestuursruimte en nmissiekamers in een ge- jw worden ondergebracht, binnen de voorschriften het bestemmingsplan te ven, wordt het pand ver- )t aangelegd. Er komen drie uwlagen. De bedoeling is om [iet lopende seizoen met de kzaarnheden te beginnen, totale kosten van het ge- iw bedragen rond de .000 euro. gemeente Katwijk neemt de ten voor de kleedkamers r haar rekening, al krijgt de uwe club dat geld pas in 2006. Dan pas staat de subsidie voor FC Rijnvogels op de begro ting. „We zijn nog in gesprek met de gemeente of daar een oplossing voor is", aldus Niek- Jan van Kesteren, de huidige voorzitter van KRV. De rest van het bedrag, ongeveer 'drieënhal ve ton, moet de nieuwe voet balvereniging zelf op tafel leg gen. Daarbij is de nieuwe club uitgegaan van het principe dat het werk wordt uitbesteed. Van Kesteren verwacht echter dat de club door zelfwerkzaamheid de kosten kan drukken. Van Kesteren, die na de fusie ook voorzitter wordt van FC Rijnvogels, gaat ervan uit dat de club de 'eigen' kosten voor het gebouw kan opbrengen. Dat gaat gepaard met allerlei acties om geld te genereren. „Ik heb geen zin om het nageslacht met allerlei kosten uit het verleden op te zadelen, dus moeten we het nu opbrengen", zegt Van Kesteren. De club staat voor een grote operatie. Als de kantine wordt afgebroken, medio 2005, moet er op de Kooltuin een nood voorziening worden gebouwd. „Dat wordt een hele inspan ning. Ik kan nu niet inschatten hoe we dat allemaal moeten re gelen. Dat wordt een grote puz zel", aldus Van Kesteren, die af gelopen weekeinde samen met MVKV-voorzitter Jan Binnen dijk de naam van de nieuwe club onthulde. Architect Warmenhoven is trots op zijn creatie. Hij kwam op het idee om het gebouw verdiept aan te leggen door de slechte structuur van de grond op De Kooltuin. Om een goede funde ring te krijgen moest er 2,5 me ter afgegraven worden en weer met zand worden volgestort. Warmenhoven: „Voor een ar chitect is dat een schot voor open doel. Ik dacht toen: waar om maken we geen gebruik van die mogelijkheid om verdiept te bouwen?" Vanwege de grondschaarste wordt er tegenwoordig vaker verdiept gebouwd. De gymzaal aan de Narcisstraat in Katwijk aan den Rijn is ook gedeeltelijk onder de grond aangelegd. Warmenhoven: „Om binnen de voorschriften van het bestem mingsplan te blijven moesten we wel verdiept aanleggen." De bouw van het nieuwe on derkomen gaat ongeveer zes maanden duren. Ambities De nieuwe voetbalvereniging krijgt ongeveer 600 leden. KRV houdt na 70 jaar op te bestaan, MVKV is 38 jaar oud. De indruk dat MVKV zichzelf opdoekt om met leden en al in te trekken bij de grotere buurman is onjuist, zegt voorzitter Jan Binnendijk. „Wij hebben zeker niet het ge voel dat we inleveren, we zijn als twee gelijke partijen de fusie ingegaan." Dat de nieuwe naam al voorkomt in de afkor ting van KRV - Katwijkse Rijn Vogels - doet daar niet aan af. „Ook wij wilden een naam die bij Katwijk aan den Rijn past", zegt Binnendijk. „Bijna nie mand weet waar KRV voor staat, en aan de fusie kleven voor ons alleen maar voorde len. We leveren een 'eigen' club in, maar we krijgen er een beter complex voor terug. Als we op het terrein van het vliegkamp zouden blijven zitten, hadden we in de toekomst een pro bleem gehad." De datum voor het sluiten van marinevlieg kamp Valkenburg staat voorals nog op 1 januari 2005, ook al is er nog geen beslissing van de Tweede Kamer. „Dan had de gemeente ons ergens moeten plaatsen, dus ook voor Katwijk lost deze fusie een probleem op." Van Kesteren valt hem bij: „Door met elkaar verder te gaan, kunnen we een extra stap zetten. De gemeente die ont staat als Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg samengaan, moet Het nieuwe clubgebouw van de Rijnvogels met verzonken kleedkamers. Tekening: Chris Warmenhoven ook in deze buurt een sterke club hebben." Er pleit, zegt hij, niks tegen een fusie van de ver enigingen die op een steenworp afstand van elkaar liggen. „Hooguit sentiment. Maar als bestuurslid zou je geen knip voor de neus waard zijn als je het niet zou doen." KRV is hard op weg naar pro motie uit de tweede klasse. Dan zou FC Rijnvogels beginnen in de eerste klasse op zaterdag. Een van de ambities van de club is daar te blijven. „Dat is in het verleden niet altijd gelukt", zegt Van Kesteren. „Maar als middelgrote tot grote club moet dat luldcen. We hebben goede sponsors en trainers, de fusie maakt de selectie breder." or Silvan Schoonhoven den - Een landelijk dagblad de hem, omdat het een ar il over de Treinreiswinkel .eiden wilde schrijven, iver niet', was het ant iek ord van directeur Helmut ill. Na één advertentie was toeloop van popelende ten inreizigers de capaciteit 3le( de net opgerichte winkel r pe (verstegen. Meer aandacht pa. de handvol personeelsle- „i niet aan. I ill's plan voor een reisbu- [jS i u dat uitsluitend treinrei- boekt, zit zó doortim- ;dl rd in elkaar en werkt zó t d :d in de zakelijke praktijk, jjjj. de jury van LEF niet lang ifde te wikken. De Trein- astj winkel gaat dus door naar t tn finale van de ondeme- rsprijsvraag voor de regio nland. Brall heeft een 'ver- raorsprong' op de andere ididaten in de voorrondes LEF, zei jurylid Ger ïdt.Alles klopt aan zijn iaal. Het is innovatief, 1 Ijdbaar en de presentatie is Spettend goed." De andere jshebbers, de interieur- ïkel Bij de Burcht en het ontwerpbureau/decorbou wer dDust, vielen gisteravond af. De Treinreiswinkel, die an derhalf jaar geleden open ging, regelt ritten, uiteenlo pend van een retourtje Keu len tot een volledige reserve ring voor de Transsiberië-ex- pres. Klanten komen van ver om hun treinreis te regelen, hield Brall de toehoorders voor. Het grootste deel van de boekers komt zelfs van buiten de Randstad. En dat terwijl het maar een minderheid is die per trein op vakantie gaat. Van alle Nederlanders zijn dat er echter nog altijd 600.000. Brall zit al vijftien jaar in de reiswereld. Hij werkte 'tot het laatst toe' bij de Leidse tour operator NBBS. Toen dat be drijf op de fles ging, hield Brall de Breestraat nauwlet tend in de gaten. Hij vond het monumentale pand voor zijn winkel uiteindelijk tegenover het oude gebouw van zijn vroegere werkgever. In maart en mei zijn de derde en vierde voorronde van LEF. Eind juni is de finale. Starten de ondernemers kunnen zich nog altijd inschrijven. den haag/warmond - Een 22- jarige Leidenaar die zich her haaldelijk verzette tegen een aanhouding, krijgt daarvoor een werkstraf van twintig uur. De Haagse politierechter legde hem gisteren bovendien een voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken op. Ook moet de Leidenaar een politie man die hij tegen de schenen schopte, 275 euro smartengeld betalen. Werkloosheid, relatieproble men en de nodige alcohol dre ven de man afgelopen zomer zo tot wanhoop, dat hij zich tot tweemaal toe hevig verzette te gen agenten die hem probeer den in te tomen. De politie van Warmond kreeg op 12 juli om half vier 's nachts een melding van geluidsoverlast in de Van Duvenvoordestraat. De Leide naar had knallende ruzie met zijn vriendin en schreeuwde de buurt wakker. Agenten vroegen hem weg te gaan, maar hij kwam in een mum van tijd te rug. „Ik wilde die ruzie uitpra ten", zei de Leidenaar gisteren. „Dat is logisch als je helemaal weg bent van iemand." Nu wei gerde hij weg te gaan. Toen agenten hem wilden arresteren, probeerde hij dat uit alle macht te voorkomen. Een paar weken later, op 10 au gustus, ging het opnieuw mis. De Leidenaar had na het stap pen weer ruzie met zijn vrien din. Zij zou daarbij zelfs een keukenmes hebben getrokken. Uiteindelijk viel de jonge vrouw onder invloed van drank en co caïne met haar hoofd tegen de muur. Politiemannen belden aan. De verdachte wilde uitleg gen wat er was gebeurd. „Ik vond het onterecht dat ze me meteen wilden meenemen en heb me inderdaad weer ver zet", zei hij. Daarbij trapte hij een agent hard tegen zijn scheenbeen. Het slachtoffer zou een litteken hebben over gehouden aan de aanhouding van de Leidenaar. Aanklaagster Degeling nam het de dader vooral kwalijk dat hij twee keer vlak na elkaar in de fout was gegaan. De verdachte kon daarvoor begrip opbren gen. „Het ging niet goed met me. Ik had geen werk en steeds weer ruzie met mijn vriendin om de stomste dingen. Nu drink ik niet meer en heb ik een nieuwe baan." De rechter von niste overeenkomstig de eis. leiderdorp - Honderdvijftig au tomobilisten zijn bekeurd voor te hard rijden op de Achthove nerweg in Leiderdorp sinds er op 19 december een snelheids camera werd geplaatst. De ca mera is neergezet omdat de ge meente Leiderdorp actief bezig is om de snelheid van het ver keer in dat deel van het dorp omlaag te krijgen. In de straten en wegen zijn diverse snel- heidsremmende maatregelen aangebracht, zoals wegversmal lingen en duidelijk aangegeven fietsstroken. 'Samenwerking geeft nieuwe vitaliteit aan de stad' door Wilfred Simons leiden - De gemeente Leiden en de universiteit richten bin nen drie maanden een gemeen schappelijke ambtelijke dienst op die een strategische alliantie tussen beide overheidsorgani saties gaat voorbereiden. Het doel van die alliantie is om van Leiden een stad te maken die op Europees en internationaal niveau kan concurreren op ter reinen als medische biotechno logie, cultuurtoerisme, weten schap en onderwijs op alle ni veaus. Leiden moet een 'ken- nisstad' worden. De colleges van B en W, het be stuur van de universiteit, de Leidse gemeenteraad en de universiteitsraad bespraken de mogelijkheid van zo'n strategi sche alliantie gisteravond in het Leidse Academiegebouw. Een besluit viel er niet, maar vrijblij vend was de bijeenkomst ook niet. Beide besturen willen meer dan incidentele samen werking. Zij willen een einde maken aan de oude gewoonte om als 'schurende olifanten' met de rug naar elkaar toe te le ven. De noodzaak tot nauwe samen werking is het grootst als het gaat om het Bio Science Park, dat zijn economische belofte al leen kan waarmaken als univer siteit en gemeente daar samen aan werken. Al langer levende plannen om buitenlandse bio- techbedrijven te werven, een campus voor bètastudenten in de Leeuwenhoek te vestigen en een 'bètadependance' voor het Stedelijk Gymnasium, zijn voor de gemeente en de universiteit iedèr apart niet uitvoerbaar. Volgens WD-wethouder Geert- sema (economische zaken) kunnen zij dat alles samen wel voor elkaar krijgen. De strategische alliantie bleek voor de meeste deelnemers nog een vaag concept. Een iets con cretere uitwerking lijkt het plan om tijdens het Rembrandtjaar 2006 te tonen wat de Leidse we tenschappelijke onderzoekers zoal in huis hebben. Bezoekers zouden in de Leidse Sterre- wacht bijvoorbeeld een 'digitale ruimtereis' kunnen maken. Ondanks de vaagheid over heerste bij alle aanwezigen het gevoel dat de bijeenkomst het startpunt is van iets bijzonders en niet de zoveelste bestuurlijke samenwerking. Collegevoorzit ter Awé Kist sprak zelfs van een historische gebeurtenis, die nieuwe vitaliteit en richting aan de stad gaat geven. In het alge meen hadden de gemeente raadsleden het gevoel dat de gevolgen van de strategische al liantie niet te overzien zijn, maar dat die de stad in dertig jaar wél een compleet ander ka rakter zal geven. De stad zal in- ternationaler zijn, nóg meer hoogopgeleiden tellen en er zullen veel meer bedrijven zijn dan nu. Ook PvdA-wethouder Hille- brand (ruimtelijke ordening), die ruiterlijk toegaf dat hij het begrip 'kenniseconomie' tot nu toe beschouwde als de nieuwe kleren van de Jjpizer, zegt en thousiast te zijn voor de strate gische alliantie. „Er is in Europa en mondiaal een enorme schaalvergroting aan de gang. Als wij de handen niet ineen slaan, dan worden wij in een steeds mondialer wordende wereld weggeconcurreerd." Leiden kan in zijn optiek als kennisstad in elk geval de Euro pese concurrentie de baas. katwuk - Het bedrijf Handata heeft gisteren de ondernemersprijs van de Katwijkse Vereniging voor Industrie en Handel (KVIH) gewonnen. Het bedrijf zoekt mobiele oplossingen voor automati sering, zoals het registreren van orders op beur zen. De onderneming is gevestigd aan de Steenbak kerstraat in Katwijk. De ondernemersprijs is een wedstrijd voor startende ondernemers, die al vanaf 1988 wordt gehouden door de KVIH. Han data kreeg een cheque met een waarde van vijf duizend euro. (advertentie) n ABN AMR0 lubci (gCdeCLERCQ Kamsteea Kamsteeg AUTOLEASE "I Leidschl@fDagblad Lcïdcil De Blauwe Steen, die ai 700 jaar in de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad. Onder redactie van Tlmoteus Waarsenburg en Erfc-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 - 53 56 424 De politie uit Oberhausen is net als vorig jaar weer van de partij in de Groenoordhallen bij het interna tionale zaaivoetbaltoernooi, georganiseerd door de Leidse Politie Sport Vereniging. Foto: Henk Bouwman Juninck weten. Het evenement werd vorig jaar bij de mannen door de politie Achterhoek gewonnen en bij de vrouwen door Almere. Ver rassend, want de ploeg van de politie uit Leiden pakte de titel in 2000, 2001 en 2002. „Maar vorig jaar verloren zij, na de poule te zijn doorgekomen, in een wedstrijd hun hoofd", her innert Olde Juninck zich. „Die wedstrijd was eigenlijk al ge wonnen maar toen waren de heren het niet eens met een beslissing van de scheidsrech ter. Dat resulteerde in een aan tal rode kaarten, waardoor de wedstrijd toch nog verloren ging. Dom, want de scheids rechter heeft altijd gelijk." Leiden zint dus op revanche en de tegenstanders zijn gewaar schuwd. Een groot deel van die tegenstanders slaapt in Holi day Inn, waar zo'n 80 kamers zijn gereserveerd. Overigens op kosten van de deelnemers. De ploegen worden morgenmid dag van vijf tot zeven uur 's avonds met een hapje en een drankje welkom geheten in datzelfde hotel, gevolgd door een gezellige avond. Ruigrok van de Werve vindt het moeilijk om naast de Leidse ploeg een andere favoriet aan te wijzen. „Bij politieteams weet je het nooit. Het ene jaar komen ze met een wereldteam en het jaar daarop met een slechte ploeg. Dat heeft te ma ken met overplaatsingen, of soms worden agenten tijdelijk toegevoegd aan onderzoeks teams en ben je ze voor het voetbal even kwijt. Je weet het maar nooit, maar dat maakt het juist zo spannend." Eric-Jan Berendsen Helmut Brall (links), oprichter van de Treinreiswinkel. Foto: Mark Lamers oet mar, HK HM, Spopo en Pol wWFT. Ié v et lijkt abacadabra, maar het ijn. jn afko's (afkortingen) die ;ft orden gebruikt in het pro- aai ammaboekje van het 30ste lag temationale politiezaalvoet- pltoernooi. Het evenement is van negen tot vijf uur in vek Groenoordhallen gehouden. ?tpe afkortingen in de eerste re ad :1 staan voor Koninklijke Ma- chaussee, Hoofdkantoor wv ollands Midden, Spoorweg- I, o Jlitie en politie noordwest pos iesland. Het zijn slechts vier amen op een totaal van 40 selnemende teams. Daar- tast zijn er ook vijf dames- eloegen die om de titel strij- m. Die ploegen komen uit nnen- en buitenland, van idborg in Denemarken tot tN Leidschendam en van Keulen tot de politie uit het Belgische Sint Pietersleeuw. Het toernooi wordt georgani seerd door de Leidse Politie Sportvereniging (LPSV). On der het motto 'vol is vol' is er zelfs een wachtlijst voor deel nemende teams, melden voor zitter Han Olde Juninck en penningmeester Dick Ruigrok van de Werve vol trots. „Er wa ren voor dit toernooi 53 aan meldingen, terwijl we plek hebben voor maximaal 40 teams. We moesten dus 13 ploegen teleurstellen. Wij advi seren de ploegen dan ook om zich meteen na afloop van het komende toernooi al in te schrijven voor het toernooi in 2005. Want anders kunnen ze wel eens te laat zijn", laat Olde

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15