Feyenoord slachtoffert Rob Baan ?^ShdfttCtnsïd Barney: van klunsje tot kampioen SPORT De verliezers en de winnaars van 2003 Trainer Bert van Marwijk vertrekt aan eind van het seizoen T Boers en Thomas op tweede plan in finale Super Master n Staelens leurt kruisband mstadt - Kim Staelens heeft oefenwedstrijd van de Ne- andse volleybalsters tegen island de voorste kruisband e linkerknie gescheurd. De arige spelverdeelster van nje is daarmee zeker een jaar uitgeschakeld. n Grunsven ste in WB-kür ;e helen - Anky van Grunsven :i ft bij de Eric Wauters Me- 3 ial in Mechelen na de it id Prix gisteren ook de kür I nuziek voor de wereldbeker onnen. De Brabantse ama- i kreeg voor haar proef met don Salinero van de jury e erg hoge waardering: 25 procent. Van Grunsven f haar Nederlandse ploeg- iten Edward Gal en Antoi- e Falandt ver voor. Gal m met Gestion Lingh tot i( score van 76,075, Falandt >t Ide op de rug van Jarwo it 0. Veel internationale top- ïionder wie de meeste Duit- li uitbraken overigens in Me len. [Jiseeuw in :e Egmond )nd - Johan Museeuw dt de grote publiekstrekker tj de mountainbike strandra- ;1 igmond-Pier-Egmond op 10 tl ïari. De Belg won als weg- a ier vele klassiekers, Parijs- baix en de Ronde van inderen won hij zelfs drie- d. Museeuw wil zijn pro- pbaan in april beëindigen s in Egpnond mogelijk voor rt laatst in Nederland actief, ie tenal wint in uthampton lomhampton - Arsenal heeft u itwedstrijd tegen Sout- ipton gisteravond tot een d einde gebracht. De Lon- se topclub won verdiend dir benauwd met 1-0 door w treffer van de Fransman ert Pires. Hij scoorde tien d uten voor rust. Dennis e jkamp stond opnieuw in de s. Hij werd een kwartier tijd vervangen door een ere oud-Ajacied, de Nigeri- Nwankwo Kanu. Door deze verkleinde Arsenal de ach- ie tand op koploper Manches- United weer tot één punt. esinger leidt mpioenschap p lijn - Anni Friesinger gaat fit le eerste dag van de Duitse i ntkampioenschappen aan eiding. De schaatsster, die li alzburg woont, werd vierde le 500 en eerste op de 1000 er. Wereldkampioene Mo di ae Garbrecht werd beide ke- 0 tweede. „Mijn doel is de T sprint in,Nagano", keek el brecht na afloop alvast ruit naar het toernooi in Ja- .0 op 17 en 18 januari. Daar mfet Garbrecht haar titel ver- igen, maar door een fikse blessure kwam ze tot dit keinde nog niet in actie. ereldbeker ski ar Chamonix mio - De wereldbekerwed- d ski voor mannen in Bor is gisteren wederom afge- Nadat zondag de afdaling :h ;ens slecht zicht en zware ei euwval werd uitgesteld, be- df en de organisatoren dat de ei b ook maandag niet kon ltsvinden. «IITSLAGEN dinsdag 30 DECEMBER 2003 KORFBAL ïefcdam. Time for Korfbal Challenge. ik JA: Fortuna - Tulips 29-25. Eindstand: luna 2-6 (59-49), 2. Tulips 2-3 (47-46), DS-WK 2-0 (41-52). Groep B: PKC/Café Nic./VCD 22-16. Eindstand: 1. PKC 2-6 ,t 54). 2. Nic./VCD 2-3 (39-40), 3. Tsjechië (36-48). Finale (vanavond 20.15 uur): - PKC. PRIJSVRAGEN VOLLEYBAL ar ma* door Wietse Dijkstra Rotterdam - De tegenvallende resultaten bij Feyenoord hebben een eerste slachtoffer geëist. Technisch directeur Rob Baan, door de clubleiding verantwoor delijk gesteld voor de sportieve malaise in de Kuip, is met on middellijke ingang op non-actief gezet. Trainer Bert van Marwijk mag wél blijven, maar zal de Rotterdamse club aan het einde van dit seizoen verlaten. Feyen oord hoopt 'binnen afzienbare tijd' een nieuwe technisch ma nager aan te trekken. Speler Alfred Schreuder be treurt de gang van zaken, maar ligt er niet wakker van. „Jam mer dat het zo moet gebeuren. Ik verwacht niet dat het ontslag van Rob Baan veel invloed op de spelersgroep zal hebben. Uc ben vooral blij dat de trainer blijft. Ik heb met hem het ver trouwen dat we - ondanks de terugval tijdens de laatste wed strijden - na de winterstop de draad weer gaan oppakken. De zaken die de laatste weken rondom Feyenoord hebben ge speeld, hebben de spelersgroep niet beïnvloed. Wij merken wei nig van wat er binnen de club gebeurt. Dat was bij NAC wel anders." Het vertrek van de 60-jarige Baan komt niet uit de lucht val len. Voorzitter Jorien van den Herik kondigde twee weken ge leden in een interview in de Feyenoord Krant reeds harde maatregelen aan. Rond de kerstdagen, zo liet hij opteke nen in het huisorgaan, wilde hij de technisch verantwoordelij ken ter verantwoording roepen. Feyenoord zag in de eerste competitiehelft de achterstand op koploper Ajax oplopen tot maar liefst twaalf verliespunten en werd al vroegtijdig uitge schakeld in de UEFA Cup. 'Het gaat zoals het gaat elders in de maatschappij: Mijne heren, dit zijn tegenvallende resultaten, hoe kan dit, zijn er fouten ge maakt, en zo ja waar, en hoe kunnen die worden verbeterd?', aldus Van den Herik. De Feyenoord-voorzitter voer de na de kerstdagen met zowel Baan als Van Marwijk een eva luatiegesprek. Daarna werd be sloten dat de technisch direc teur en de club 'in goed over leg' per direct uit elkaar gaan. „De reden van het afscheid is onder meer dat we van inzicht verschillen over het gevoerde voetbaltechnische beleid en hierin voor de toekomst te wei nig vertrouwen in de organisa tie aanwezig is," liet Van den Herik gisteren in een korte ver klaring weten. Baan was sinds 1 januari 1998 werkzaam in de Kuip. Onder zijn technische leiding won Feyenoord in 2002 de UEFA Cup. Dat enorme succes kreeg echter geen vervolg. De Rotter dammers stonden vorig seizoen met lege handen en zagen be langrijke spelers als Pierre van Hooijdonk, Paul Bosvelt, Brett Emerton en Bonaventure Kalou naar het buitenland vertrekken. Hun vervangers, door Baan aangetrokken, bleken niet in staat dat verlies op te vangen. Van Marwijk mag het seizoen in de Kuip gewoon afmaken. De trainer, bezig aan zijn vierde seizoen bij Feyenoord, maakte gisteren bekend dat hij na deze voetbaljaargang op zoek gaat naar een nieuwe uitdaging. „Met die gedachte liep ik al lan ger rond," aldus Van Marwijk. „Ik heb vier geweldige jaren bij Feyenoord gehad. Maar het is na dit seizoen prima geweest. Ik ben toe aan iets nieuws." Rob Baan was niet bereikbaar voor commentaar. Pierre van Hooijdonk, voorma lig Feyenoord-vedette: „Ik ben niet verbaasd dat Baan moet vertrekken. Na de laatste Fey enoord Krant (waarin Van den Herik kritiek uitte op Baan en Van Marwijk, red.) wist ik dat er wat ging gebeuren. Ik loop al wat langer mee en dan voel je zoiets aankomen. Nee, ik ga daar niet over oordelen, dat vind ik vanuit mijn positie te makkelijk. Dat Van Marwijk blijft had ik niet verwacht, maar het seizoen is nog lang. Ook met Bert moet niet te veel meer gebeuren. Feyenoord kan al leen de beker nog winnen. Als ze worden uitgeschakeld, spe len ze de rest van het seizoen voor niets." Haagse dartkoning was nooit ergens goed in, behalve in pijltjes gooien '0 i722. t( I, 18. 34, 40. 42 bonusgetal 33. kleur n Krt lottotrekking 30/12/2003: 8 200.000 ni rl,> Day 3289. 1 5.19.20.25.27 34.37.42.47 55.56.61. W 5.74 75.76.78. er voorbehoud van typefouten). SKI Springen, Vierschansentoernee. wedstrijd 1. Pettersen (Noo) 295,2 (133-143.5 m). 2. Morgenstern (Oos) ieP (132.5-129). 3. Höllwarth (Oos) 269,1 .u .5-133), 4. Uhrmann (Dui) 267.9 1-132), 5. Kasai (Jap) 261.8 (124,5- 6 Benkovic (Slv) 261,6 (133.5- ll5). Stand WB, na 6 van 26 wedstrijden: Bkelsöy (Noo) 317, 2. Pettersen 306, 3. en (Fin) 288, 4. Malysz (Pol) 269, 5. Ki le Fin) 198,6. Höllwarth 187. VOETBAL !lo. Conrad Classic. 5' e finales: Nederland B - TSV Unterha- IC 5 (Dui) 3-2 (25-18 23-25 21-25 25-14 9), Pepe Jeans Lennik (Bel) - Chênois Ge- (Zwi) 1-3 (25-23 22-25 23-25 17-25). door Dennis Jansen den haag - Raymond van Bar- neveld is verlegen, een huis mus, ijdel, saai misschien? Bar ney de Darter kennen we, maar Bamey de Timmerman, Barney de Soldaat of Barney 't klunsje? Een verhaal over het 'andere' leven van de Haagse dartprof, die bij het Lakeside World Pro fessional Darts Championship, de vroegere Embassy, in Frim- ley Green (3-11 januari 2004), weer torenhoog favoriet is. 'Op visite? Liever niet.' „Ik ben nooit ergens goed in geweest. Voetballen? Hou maar op. Taekwondo? Stop maar. Ik heb altijd gehoord: je kunt niks. Ik leerde voor timmerman, maar heb nooit een hamer aan geraakt. Toen kwam het mo ment dat ik ging darten. Ik won meteen een toernooi. Hé, dacht ik, hiér ben ik goed in. Ik bleek een natuurtalent." Raymond van Barneveld (36) won in 1998 de Embassy, het belangrijkste dartstoernooi ter wereld. Sindsdien is 'Barney de darter' publiek bezit. De spor tieve kant van de Haagse knuf felbeer is bekend, maar de rest? „Het is alweer zes jaar geleden dat ik als postbode werkte. Zes jaar! Wat is het toch snel ge gaan. Ongelooflijk. Nee, naar dat ouwe leventje als postbode verlang ik niet. Heel soms mis ik die gezelligheid van de jon gens onder elkaar nog. Maar de werktijden, pfff, nee, die niet. Ik lig nog lekker in m'n bedje als zij 's morgens om half zes op hun fietsje stappen om daarna de post rond te brengen. Darts heeft m'n leven op z'n kop ge zet. Ik ben er zekerder door ge worden. Het heeft me een mooi huis opgeleverd, een rijk leven, straks staat er weer een nieuwe auto voor me klaar, een Che vrolet Tahoe." „Ik heb een gelukkige jeugd ge had. Mijn vader is altijd tim merman geweest, een vakman. Wat zijn ogen zien, maken zijn handen. De laatste twintig, 25 jaar zat hij op de vrachtwagen. Dat is altijd zijn droom geweest. Ik lijk niet veel op hem. Hij is een levensgenieter, ik ben meer een huiselijk type. Dat heb ik van mijn moeder. Aan aan dacht kan ik nog steeds niet wennen. Openingen, bedrijfs- feestjes, nieuwjaarsborrels; ik blijf er liever weg. Ga ook liever niet op visite. Ik zit het liefste thuis op de bank. Kijk een lek ker filmpje. Saai? Ach, wat is saai. Ik heb best humor, denk ik. Maar ik zal nooit een Co Stompé worden." „Ik ben beschermd opgevoed. Een heerlijke jeugd gehad. Alles werd gedaan voor me. Ik was leerling-timmerman, maar als er iets opgehangen moest wor den, zei mijn vader meteen: doe ik wel. Bang dat het anders niet goed ging. Nee, is mis schien niet goed voor je zelfver trouwen, maar dat ging nu een maal zo", bekent Bamey, die nooit een typisch voorbeeld is geweest van de Haagse bluf. „Nee joh, in mijn jeugdjaren was ik bleu, naïef en ik geloofde alles. Ik liet me de kaas van het brood eten. Een klunsje was ik. Dat zich weg liet sturen voor een boodschap, maar als 't niet te krijgen was meteen naar huis terugkeerde. Zonder te beden ken dat je het ook bij een ande re winkel kon halen. Ik wist ook nooit wat ik later wilde worden. Ja, rijk, dat wel. Ik was ook niet ondernemend, nieuwe dingen Van Barneveld: „Nee, naar dat ouwe leventje als postbode verlang ik niet meer". Foto: GPD/Frank Jansen vond ik eng. Meisjes? Ik durfde niet op hen af te stappen of ten dans te vragen. Ik was bang om afgewezen te worden." „Ik groeide op aan de Gedemp te Burgwal, hartje Den Haag. Daar woonden geen meisjes. En na de lagere school deed ik de LTS aan de Laakkade. Een jongensschool, dus wéér geen meisjes. En vanaf m'n veertien de tot achttiende bestond mijn leven uit darten. En postzegels verzamelen! Mijn hele verjaar- dagsgeld ging op aan postze gels. En munten ook trouwens. Die knaken uit 1969 met dat visje. Dat was wat, hoor. Nu weet ik dat sparen alleen maar leuk is als je niet veel geld hebt. De waarde van het geld gaat omlaag als je wat meer hebt Ik spaar nog steeds. Suske Wis- ke-poppen bijvoorbeeld. Maar als ik nu in een winkel sta waar vijf poppen liggen, dan hoef ik niet te kiezen. Dan zeg ik: doe ze maar alle vijf." In militaire dienst kwam Ray mond van Barneveld een beetje los. Als Bamey de Soldaat be trad hij plotseling de Grote Mensen-wereld. „Die veertien maanden militaire dienst zijn goed voor me geweest. Thuis werd altijd alles geregeld. Je eten stond klaar, je kleren wer den op tijd gewassen. In dienst was je op jezelf aangewezen. Leerde je voor jezelf opkomen." Behalve als soldaat oogstte de Hagenaar ook zelfvertrouwen door zijn nieuwe hobby: darts. „Ik was amper bezig of ik won de Rotterdam Open. Eindelijk had ik iets gevonden waar ik goed in was." 'Bamey de Darter' was gebo ren, hij had inmiddels een vaste baan ais postbesteller bij de PTT en uiteindelijk danste ook de liefde zijn leven binnen. Van een roze wolk was echter geen sprake. „Silvia werd door haar ex afgezet bij haar moeder. Met twee kinderen en een zak met kleren. Ik kende haar al langer, via het darts, maar we hadden beiden een relatie. Op een ge geven moment hoorde ik dat haai' relatie over was en ging het met de mijne ook niet meer goed. Ben ik naar 'De Concur rent' gegaan, een kroeg in Den Haag, waar zij werkte. Daar hebben we heel veel gepraat en daarna zijn we een keertje naar de bios gegaan." Het begin was moeilijk. „Zeker. Mike was drie, Daisy amper zes weken. Ineens had ik de verant woordelijkheid over kinderen. Maar ik ging het niet uit de weg, ik ben altijd gek geweest op kin deren." Het was eind 1992, Van Barne veld stond op het punt voor de tweede keer aan 's werelds be langrijkste dartstoernooi deel te nemen: de Embassy. Verliefd heid doet presteren, want met de vlinders in zijn buik vlogen de pijlen van Bamey in de ge wenste vakjes. „Die Embassy van '93 kan ik me nog zo goed voor de geest halen. Ik verloor in de tweede ronde van John Lowe, de latere winnaar, maar Recordaantal Nederlanders De Lakeside World Profes sional Darts Championship ging tot voor dit jaar door als de Embassy, het officieuze wereldkampioenschap darts dat vanaf 1978 wordt gehou den in Engeland. De eerste editie was in Nottingham, de volgende zeven afleveringen werden georganiseerd in Stoke-On-Trent en sinds 1986 is de Lakeside Country Club in Frimley Green de lo catie. Sinds dit jaar is de La keside sponsor van het pres tigieuze toernooi omdat En geland een wet heeft aange nomen die het onmogelijk maakt sigarettenmerken aan sportevenementen te verbin den. Was het toernooi in 1978 ge doteerd met 10.500 pond, de organisatie heeft voor de ko mende uitgave liefót 263.000 pond te besteden. Winnaar Rees incasseerde in 1978 3.000 pond, degene die op 11 januari de trofee omhoog houdt ontvangt 50.000 pond. Van de 32 darters die aan de Embassy meedoen, heeft Raymond van Barneveld de meeste deelnames op zijn naam staan: elf. Hofleveran cier op de 'Embassy* is Enge land met achttien deelne mers. Nederland vaardigt een re cordaantal darters af, vijf. Dat zijn Raymond van Bar neveld, Co Stompé, Vincent van der Voort, Albertino Ess- ers en Rick Hofstra. door Michel van Gent korfbal - Sporting Trigon heeft naar verwachting de Leidse Korfbalbeker bemachtigd. De Leidse eersteklasser had aan een tussenspurt in het derde kwartier voldoende om Veloci- tas van zich af te schudden en won afgetekend met 18-8. Tijdens de eerste helft kon Sporting Trigon niet duidelijk maken, dat zij in de zaalcompe titie twee klassen hoger speelt dan Velocitas. De Leidenaars hadden weliswaar meer schot, maar waren te onzuiver om af stand te nemen van hun oppo nenten uit de derde klasse. Ve locitas kon door goals van Wen dy Plijter (2), Lisette Vesseur en Arjan van Meteren zelfs even brutaalweg de leiding nemen (0-2,2-3 en 4-5). Na de pauze (6-5) kreeg Trigon gooide 170 uit, 161,164. Ik voel de me super." Een jaar later verscheen een nieuw wondertje ten tonele: Patty, dochter van Van Barne veld en zijn Silvia. „Haar ge boorte was één van de mooiste dagen van mijn leven. Eerlijk gezegd was ze niet gepland, maar natuurlijk hartstikke wel kom. Maar de toekomst was onzeker. We hadden een tijd bij Sil's ouders gewoond en ik had bij de PTT geen topsalaris. We hebben het zwaar gehad, maar ik had één voordeel: ik kon m'n handjes bewegen. Door het darts won ik hier en daar nog wel eens een toemooitje, hon derd gulden, tweehonderd, al tijd lekker meegenomen." In 1995 bereikte Bamey voor het eerst de finale van de Em bassy. Hij verloor, maar een verwachting was ingelost. „Niet lang daarna heb ik tegen Silvia gezegd: met het bereiken van die finale is mijn droom uitge komen. Nu de jouwe nog. Wil je met me trouwen?" Het leven van de Barneys scharnierde pas werkelijk op het moment dat hij de Embassy won,.in 1998. De Hagenaar kon zijn baan als postbode vaarwel zeggen en werd prof. De be deesde Bamey werd in één klap publiek bezit. Alles en iedereen had een mening over hem. De darter kon er moeilijk mee om gaan, bezocht haptonomen en sportpsychologen en is pas sinds anderhalf jaar wat rusti ger geworden. Van Barneveld:Aan de hapto nomen Rico Schuijers en Marco van Gorp heb ik ontzettend veel gehad. Nog. En de dood van mijn vriend Albert Vroegop vo rig jaar heeft me aan het den ken gezet. In die eerste jaren had ik vooral iets van: iedereen moet mij leuk vinden. Ik kon het nooit goed genoeg doen. Hoe vaak heb ik niet moeten horen wat voor een arrogante lui ik zou zijn. Pas het laatste anderhalf jaar heb ik geleerd dat de één André van Duin een kwal vindt, een ander hem leuk vindt. Jij wel bier lust en ik niet. Kortom: ook Bamey kan niet door iedereen leuk gevonden worden." Of sexy? Bamey lacht: „Ja, ik weeg inmiddels 126 kilo, meer dan ik ooit heb gewogen. Mijn manager zei het pas nog: jij moet wat aan je gewicht doen. Maar ik heb met die kilo's dit jaar toch bijna elk toernooi ge wonnen? M'n hele leven zal ik op mijn gewicht moeten letten. Maar waarom willen mensen afvallen? Ze willen er sexy uit zien, ze willen zich beter voe len. Maar moet ik sexy voor de dag komen als mijn vrouw me elke dag vertelt hoe leuk ze me vindt? Voor wie dan? Beter voe len. Ja, dat wel. Daarom loop ik hard en doe ik aan fitness." Buikje of niet, ook Bamey kent een zweem van ijdelheid. „Natuurlijk. Anders had ik in 1999 niet die haartransplantatie gedaan. Kostte 30.000 gulden, maar voor mij was het gratis, net als voor Dick Advocaat. Dan mocht het bedrijf reclame ma ken met mijn hoofd. Het werd me aangeboden en dan wordt het een stuk makkelijker. Kaal worden vond ik niet leuk, nee. In 2001 ben ik voor een tweede keer geweest. Het kan nog één keer. Ik zie wel. Mij is nu le venslang haar gegarandeerd. Vind ik wel prettig. Ik voel me toch beter", aldus Raymond vafti Barneveld. het vizier wel op scherp en toen ging het hard. Daan Niesing, Misja IJzerman (2), René Bek- ker, Sander de Haas en invallers Rosaline van den Berg en Maar ten van Vliet voerden in krap achttien minuten de score op naar 14-6. Alleen Wendy Plijter kon in deze fase uit een straf- worp iets terugdoen. Uiteraard was na deze doelpuntenreeks de strijd gestreden en kon Trig on rustig uitspelen naar een 18- 8 zege. De eerste juniorenfinale van het toernooi bracht beduidend meer spanning, met Fiks als winnaar. De Danaïden hield ge- mime tijd Fiks één tot twee doelpunten achter zich, maar in de slotminuut werd het 13- 13. In de verlenging trokken de junioren uit Oegstgeest deze opgaande lijn door om met 17- 14 te winnen. De set ging met 7-5 verloren. In de tweede reeks probeerde Boers met alles-of-niets-spel door de vastheid van Hoogen- doom, in 1991 Analiste bij het NK, heen te breken. Het werd niets, 1-6. Boers' teamgenoot Thomas werkte in het duel tegen Ver schoor in de eerste set een 5-2 achterstand weg en pakte in de tiebreak alsnog de winst. De tweede set liet Waddinxve- ner Verschoor zich echter de kaas niet van het brood eten, 6- 3. Bij het begin van de derde set gaf Thomas de partij wegens een blessure op. door Peter Klein tennis - Heddy Boers en Wim- pe Thomas hebben zich niet tot Super Master 2003 laten kro nen. De beide Leidse Tennis Masters moesten in de gister avond verspeelde finales hun meerdere erkennen in respec tievelijk Esmir Hoogendoorn (district Haarlem) en Yoran Verschoor (district Rotterdam). Boers kwam tegen Hoogen doorn goed uit de startblokken en greep in de eerste doorgang ook als eerste een break. Bij 4-3 moest de speelster van Unicum na drie dubbelfouten het ver worven voordeel wer afstaan. ACHTERLIJN De verliezers 5. HenkAngenent. 35-Jarige Woubruggenaar kon zijn beschermde status op de NK afstanden niet ver zilveren in plaatsing voor de wereldbekerstrijd op de lang ste afstand. Zijn Nederlandse titel van 2002 verloor daar door wat van zijn glans. 4. Alexander Pechtold. Leidse wethouder duwde de fusie op de Boshuizerkade er doorheen met heel veel be loftes aan de clubs. Toen pak te hij zijn biezen om burge meester van Wageningen te worden. De clubs mogen de stront opeten (laten we er maar geen Leidse termen doorheen gooien, die we op de Kade zelf hoorden). 3. Bob van Bohemen. Werd afgedankt door het RCL-bestuur nadat ze hem met een bijna onmogelijke opdracht hadden opgeza deld. Maakte zich met de uit spraak Wat het voetbal be treft zijn wij één van de betere elftallen in de tweede klasse, wat verdedigen betreft en het scoren van doelpunten beho ren wij bij de mindere ploe gen'een beetje belachelijk. RCL had op dat moment vijf punten uit elf wedstrijden en een doelsaldo van 13 voor 27 tegen. 2. Martijn Ungerer. Heeft voor een klein sprinter- tje een heel grote mond. Vindt zelf dat hij bij de beste honderdmeterlopers van het land hoort, maar liep in 2003 pupillentijden. Tot overmaat van ramp werd de sprintesta fetteploeg zonder Ungerer vierde op het WK in Parijs en Sportploeg van het Jaar. 1. L.R.T.V. Swift. Op de valreep de absolute verliezer. Sponsor verscheur de contract na verkochte der- nykoers door één van de ren ners, waardoor de Leidse wielervereniging de komende twee jaar 48.000 euro aan sponsorgeld misloopt. De winnaars 10. Bob de Jong. Schaatser uit Leimuiden mag zich aan het eind van 2003 de beste stayer ter wereld noe men. Werd wereldkampioen op tien kilometer en won alle wereldbekerwedstrijden van dit seizoen. Nu nog effe door trekken tot de Winterspelen van 2006 in Turijn, Bob. 9. Sylvia Karres. Zo denk je aan het in tweeën breken van je hockeystick, zo speel je in Oranje dat Euro pees kampioen wordt. De 26- jarige Leiderdorpse gaat nog wel even door. 8. Maaike Turnhout. Je bent nooit te oud om ver- der te leren dacht de Voor- houtse handbalster en ver trok naar Alsa Elda Prestigio. Werd meteen kampioen van Spanje. 7. Bas van Velthoven. Vanuit het niets op 1 op de 400 meter vrije slag bij de na tionale indoorkampioen schappen en pas 18 jaar. Zwemmer uit Hazerswoude- Rijndijkkomt er wel. 7A. Jan Snik. Is het sport of is het spel? Het maakt niet uit. De 39-jarige Leidse bowler gooide deze maand een perfect game. Dat is twaalf strikes op rij en dat levert dan weer het'maxi- mum van 300 punten op. En dat is dan weer een verhaal om later bij een knapperend haardvuur aan de kleinkinde ren te vertellen. 6. Mirjam de Kleijn. We hebben een wereldkam pioen en ze komt uit Sassen- heim. En wie denkt dat korf bal geen wereldsport is, moet maar eens gaan kijken. 5. John Heitinga. Overwon zware knieblessure en vocht zich terug in de ba sis bij Ajax. Woont inmiddels in Hoofddorp, maar blijft voor altijd Ter Aarder danwel Alphenaar. Gaat mee naar Portugal, dat kan niet anders. 4. Dirk Kuijt Katwijker verdiende transfer naar Feyenoord en kreeg Gouden Schoen als beste speler van de eredivisie. 3. Vincent van der Kooij. Wielrenner uit Leiderdorp vecht tegen de ziekte van Ho dgkin. Verdiende ondanks zijn afwezigheid een nieuw contract bij de BankGirolote- rij-ploeg. Dan ben je goed. want de wielrenneriiis een ijskoude wereld. I 2. Gert Aandewiel en Arjen van der Werf. Trainersduo verjongde, ver- katwijkste en maakte Hendrik van Beelen duidelijk dat club liefde belangrijker is dan veeL euro's, waardoor Quick Boys kampioen werd in de hoofd klasse A. 1. Martin Verkerlc. De Alphense tennisser be hoeft geen verdere aanbeve ling. Won ATP-toemooi Mi laan, was finalist op Roland Garros en eindigde het jaar als nummer 19 van de we reld. De sportredactie wenst U een gezond en sportief 2004

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13