m Alternatieve kerstboodschap Leyhof f REGIO isprek met hangjeugd kost Oegstgeestenaar auto Moderne keuken a 2* KERSTDAG GEOPEND! van 24 dec t/m 4 jan lümii Bewoners protesteren tegen komst benzinepomp Afscheid van een fenomeen ^s ^7^ 7r ^7^ rv ^7^ rv DE GOEDKOOPSTE KEUKENZAAK VAN NEDERLAND! KOM SNEL EN PROFITEER NOG VAN DE PRIJZEN VAN 2003! MS MS Sportfondsen beheert Cultureel Centrum Heldendichten in bibliotheek Omdat u op de centen bent... 2°g fchten van al opgepakt ide-rijndijk - De po- zondag een 19-jarige en een 20-jarige man ;naar aangehouden, worden verdacht dat aart bij een tanksta- ide Rijndijk in Hazers- :n gewapende overval I "fcepleegd. De twee kwa- LJvonds op een scooter waarna één de win- in liep en onder be- [van een vuurwapen p. De politie kwam de (en op het spoor mede Ueiding van getuigen- aajgen. Vandaag zijn de ofjvoorgeleid bij justitie. ;ni lag in enkooi iude - Gymnastiek-, ïmvereniging Meer- k jidt op 29 december t- en spelmiddag in de iran de Eendenkooi in iude-Rijndijk. Alle kin- vier tot en met twaalf laien tussen 13.00 en meedoen. De kinde ier en vijf jaar moeten leider meenemen. De rt^iior deze middag zijn irdf- eiten in hbad De Does rlipP - Zwembad De te |ft allerlei speciale acti- p de kerstvakantie. Op ok* 29 december ligt er ereï en 16 uur allerlei en >riaal in het bad. Een enikunnen kinderen tus- 116 uur naar geld dui- ;rejmbad De Does staat wjoogmadeseweg in Lei- AEG ATAG whirlpool BOSCH Miele door Janneke Dijke leiderdorp - Bewoners van de Dijk- wacht in Leiderdorp gebruiken hun kerstversiering dit jaar niet voor een vredelievende kerstwens, maar om een heel andere boodschap te uiten. Zodra het donker wordt is het voor al le voorbijgangers op de provinciale weg N445 duidelijk: de bewoners wensen geen benzinepomp met was- straat naast de deur. De bewoners protesteren tegen het plan om de Shellpomp aan de Van der Valk Boumanweg te verplaatsen naar het grasveldje op de hoek van de Dijkwacht, waar tot voor kort een jongerenontmoetingsplaats stond. De gemeente Leiderdorp wil mee werken aan de verplaatsing van de benzinepomp, die eigendom is van het bedrijf Meas. Er is overeenstem ming over de grondprijs. Het bouw plan wordt op 5 januari ter inzage gelegd. Meas wil weg van de Van der Valk Boumanweg. Sinds in deze straat eenrichtingsverkeer is ingevoerd, is de klandizie met dertig procent afge nomen. Als binnenkort de Laan van Ouderzorg definitief wordt afgeslo ten voor autoverkeer, wordt dat nog erger, meldt Alfons Ramb van Meas. De plek langs de provinciale weg N445 lijkt Meas een stuk beter. Bewoners van de wijken Leyhof en Buitenhof in Leiderdorp zijn hele maal niet blij met de komst van de benzinepomp. Met hun lichtgeven de actieletters op de gevel verwijzen zij naar de website www.geen- pomp.nl. Daar maken enkele tiental- Lichtactie aan de Dijkwacht. Foto: Mark len Leiderdorpers duidelijk wat hun bezwaren zijn. Ze vinden het gras veld langs de Dwarswatering een prachtig natuurlijk plekje waar ze met plezier rondlopen, of hun hond uitlaten en waar kinderen voetballen en vliegeren. Ook willen ze het uit zicht op het water en de Boterhuis- polder niet verliezen. Bovendien vinden sommige bewoners het een enge gedachte om te wonen naast een plek waar benzine wordt opge slagen. „De bewoners van de Dijkwacht en omgeving zijn echt radeloos en pro beren met man en macht nog wat te verzinnen om de aandacht te trek ken", aldus Kirsten den Boef, één van de bewoners die meedoet aan Lamers de kerstverlichtingactie. Ze hebben de steun van Ben Huisman, eigenaar van de Essopomp aan de Willem de Zwijgerlaan in Leiden, op een steen worp afstand. Volgens de bewoners is het belache lijk dat er zo dicht bij elkaar verschil lende tankstations met wasstraat ko men te staan. Huisman is niet zo bang voor con currentie. „Ik vind het veel erger dat het mooie zicht op de Dwarswate ring verdwijnt. Ik vaar en wandel daar graag", zo motiveert hij zijn steun aan de bewoners. Naast de noodkreet op hun huizen komen de bewoners nog op een an dere manier in het geweer tegen het tankstation. Bewoners van de wijken Leyhof en Buitenhof hebben de af gelopen maanden tussen de 350 en 400 handtekeningen opgehaald, zegt Leyhofbewoonster Lilian Bakker. De handtekeningen worden bij de ge meente ingediend tijdens de be zwaartermijn. Meas-eigenaar Ramb zegt begrip te hebben voor de reacties. „Vooral omdat omwonenden niet precies weten wat er staat te gebeuren." Hij is van plan tijdens de gemeentelijke inspraakavond op 15 januari dé plannen toe te lichten en uit te leg gen hoe hij zoveel mogelijk rekening wil houden met de omgeving. Ook legt hij dan uit dat Meas aan alle gel dende milieu- en veiligheidsvoor schriften wil voldoen. 3UDE-DORP - Met een drukbezochte uitvaart heeft Zoeterwoude gis- ^'heid genomen van dokter Wybo Kortmann. Kortmann overleed af- c londerdag op 95-jarige leeftijd en was bijna zeventig jaar in Zoeter- orp actief als huisarts. In 1934 begon hij als arts naast zijn vader van wie hij later de praktijk overnam, en hij is eigenlijk nooit gestopt met werken. Ondanks zijn hoge leeftijd bleef hij voor veel oudere Zoeterwoudenaren 'de jonge dokter Kortmann'. Hij is ter aarde besteld op de begraafplaats achter de Sint Janskerk aan de Zuidbuurt. Foto: Henk Bouwman ën Overduin m vfT - Een aantal gezinnen in jladgeestse Haaswijk was de 2301» weken het slachtoffer lelingen, diefstal en onheil- i anonieme telefoontjes. esie - waarbij auto's, ramen, Ijes en buitenverlichting ten ontgelden - is volgens keestenaren een reactie op nten over de overlast van i groep hangjongeren. Die tich sinds de zomer op bij eid^e speelplaats achter het i'en»ndelpad. De rond de vijf- n mP tellende groep vermaakt orde13 middernacht onder an- an ejhet kapot gooien van Ges is dfeeuwen, af- en aanrijden idstipters en gebruik van soft- lusspterke drank, ig vie vond steeds vaker ook 's opstussen de spelende kinde st ijs, zegt buurtbewoner Rob len Ms twee, drie jongens een roken of iets dergelijks, ik dat helemaal niet erg, is te massaal. Tegen de (kinderen zeggen ze dat ze ïn. En drie zinnen uit- :onder nare ziektes of be- akunnen ze niet." zorgde de groep de bewo- de even verderop gelegen klaan slapeloze nachten, ïnte liet de bankjes in die wijderen om de jongeren af te nemen. Sindsdien Wraakactie: auto zonder wieldoppen. Foto Dick Hogewoning hangen ze rond op de nieuwe plek. Braun sprak de jongeren daar re gelmatig aan op hun gedrag. „Som mige bewoners durfden dat niet, want dan kon je allerlei enge ziek- van Braun. Ze vernielden de ach terruit van zijn auto, de ruitenwis sers en verwijderden alle wieldop pen. Ook kreeg Braun telefoontjes waarbij het stil bleef aan de andere tes krijgen." Vorige maand schreef kant van de lijn en is geprobeerd de politie ouders van bekende overlastveroorzakers aan om over oplossingen te praten, zoals een of ficiële hangplek op het MEOB-ter rein aan de rand van de wijk. Braun: „Heel jammer dat van de ploeg hier maar één jongen en twee ouders kwamen." Vorig weekend vonden de jongeren het welletjes met de bemoeienis om zijn keukenraam in te gooien. „Ik hoorde twee keer een keiharde klap tegen het raam - je schrikt je wezenloos." Braun liet zich niet de mond snoeren. Direct na de vernie lingen nam hij contact op met het gemeentebestuur en verspreidde hij een brief waarin hij de buurtbe woners vroeg om tips over de da ders. De bewoners heten zich niet onbetuigd. „Ik heb veel reacties ge had, zoals: 'Bij mij is de buitenver lichting van de muur getrokken'. Iemand zei zelfs: 'Bel me en ik kom vegen', maar daarvoor voel ik niet veel." Braun is blij met de inzet en goede wil van de politie en de gemeente, die jeugdwerkers heeft ingezet. Toch heeft hij ook kritiek: „De ge meente heeft een beetje het beleid: als iemand klaagt, dan grijpen we in en dan zien we wel waar de vol gende klacht vandaan komt. Het is het waterbedeffect: als je op de ene plek gaat zitten, komt het op een andere plek weer op." Braun wil niet alle schuld in de schoenen van de jeugd schuiven: „Jongeren heb ben in Oegstgeest niks te doen. De gemeente moet zelf ook 'oppassen': een fatsoenlijk jeugdbeleid ontwik kelen en niet de Basement (het jeugdhonk in het Groot Proffijt, red.) dichtdoen en bankjes wegha len." Aan de andere kant vindt hij het gedrag van de jeugd toch vooral de verantwoordelijkheid van de ou ders, die hij ook benaderde. „Ik vraag me af: je zoon komt stoned en halfdronken thuis. Waarom zie je dat niet?" Hij sprak de jongeren zelf aan op de hoeveelheid wiet die hij ze ziet roken. „Ik ben niet boos, ik denk dat sommige jongens een verslavingsprobleem hebben. Ze zitten al vanaf half twee 's middags te blowen." Wijkagent Menno Zijlstra („Ik vind Pelgrim (gmknecht ZANUSSI ê'ariston m.u.v. Beuningen, Roosendaal en Zwolle RIJNLAND KOZIJNEN KUNSTSTOF KOZIJNEN MET VKG-KEURMERK! TOONAANGEVEND IN KUNSTSTOF REUÊF KOZIJNEN Vr Tv fv voorschoten - De gemeente Voorschoten draagt per 1 janu ari de exploitatie van het Cultu reel Centrum over aan Sport fondsen Voorschoten BV. Deze instelling beheert ook al de sporthal. De gemeente Voor schoten wilde de exploitatie van het Cultureel Centrum pro fessionaliseren en denkt dat het beheer - met de komst van Sportfondsen - bedrijfsmatiger uitgevoerd kan worden. Sportfondsen neemt ook de promotie van het Cultureel Centrum op zich met de bedoe ling verhuur en gebruik van de zalen een nieuwe impuls te ge ven en het aantal activiteiten in het Centrum uit te breiden. De instelling neemt de lopende verplichtingen van de gemeen te over. leiderdorp - De Leiderdorpse bibliotheek daagt inwoners uit om een eigen heldendicht op papier te zetten. Het kan een ode zijn aan een popidool, een filmster of een sportkampioen, maar ook de eigen vader of moeder kan met het gedicht ge- eerd worden. Voor 26 januari moeten de gedichten binnen zijn bij de bibliotheek aan de Cor Gordijnsingel. 'hangjongeren' zo'n rotwoord, ze zijn gewoon sociaal bezig") beves tigt het verhaal van Braun. „Het is een rustige buurt, waar zich sinds een paar maanden jongeren verza melen. Die trekken weer jeugd aan uit heel Oegstgeest. En er gebeuren elke keer dingen die niet zouden moeten gebeuren: vernielingen, al coholgebruik, rotzooi maken. De leden van die groep schijnen wel naar de bijeenkomst met politie en gemeente gekomen te zijn, maar op één na zijn ze niet naar binnenge gaan. Daarna is het even rustig ge weest, tot het vorige week uit de hand liep." Na de vernielingen van vorige week hebben de jongeren zich niet of nauwelijks meer laten zien in de buurt. „Maar het weer was er na tuurlijk ook niet naar", zegt Zijlstra. Voor een reactie op de gebeurtenis sen in Haaswijk waren zij dan ook niet bereikbaar. De wijkagent: „Ik vraag me ook af of ze wel willen reageren; ze zijn een beetje dwars." (advertenties) woensdag donderdag ii1 nbhmhhshnb december januari Zondag 28 december njn de volgende vestigingen open: Almaar, Amstelveen, Arnhem, BaarieNassau, Grocwigen. Kaatsheuvel. Laderdorp, Roosendaal, Rottetdam, Son, Woerden en Zaandam Alkmaar: Noordersbaat 3 Hoorn: De Factorij 22 (afslag Hoorn-Noord) Leiderdorp: Meubelplein 10 Zaandam: Pieter Ghijsenlaan II Ook gevestigd in Amstelveen. Arnhem, Baarle-Nassau. Barendrecht. Beuningen. Breda, Den Haag. Groningen, Kaatsheuvel. Numansdorp, Roosendaal. Rotterdam. Son. Woerden en Zwolle. Nieuw in Roosendaal. Binnenkort in Wateringen, www.keukenconcurrent.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15